Jak se z toho nezbláznit aneb kdy už bude miminko? VII

Můj příběh od počátků snažení až do...?

*

Od poslední akce už uplynulo mnoho vody. V létě jsme se rozhodli, že zkusíme štěstí jinde a změnili jsme car. Vybrali jsme si Prahu, sice s větším dojížděním, ale recenze dobré a změnu to chtělo. Nějak jsem cítila, že ve stávajícím caru to nemá moc budoucnost.

Objednaní jsme na vstupní konzultaci byli na konec září. Přes prázdniny čas ubíhal, dovolená, akce s přáteli, bylo to fajn. Nastal den D, pan doktor byl moc příjemný, rozumný, navrhoval věci, co se dají udělat z jejich strany, co musíme udělat my, a tím začalo pátrání po příčině neúspěchů. Kolotoč odběrů znáte asi každá, na tom se nic nezměnilo :) Ze začátku byly naše výlety do Prahy častější, teď už méně. Zároveň nás objednali na genetické vyšetření, manžela k urologovi a mě na OGTT.

Čas tak nějak ubíhal, nesl se v duchu čekání na kontroly, odběry a tak stále dokola. Ale měla jsem dojem, že se pořád něco děje, že nás neodbývají. A pak nastal průlom, zjistili mi v krvi hodně zvýšené množství NK buněk. A že to je nejspíš důvod, proč nám nikdy nevyšlo ani ivf. A když mi bylo sděleno, že se na to předepisují prášky, bylo mi rázem o něco lépe. A v tomhle bodě došlo asi k tomu zlomu, od kterého se nic neděje. Asi toho měli před Vánoci moc, kontroly se nám pořád přesouvaly a posouvaly, až jsem z toho byla smutná, že to už není normální. Když jsme se kontroly konečně dočkali, dr. mi takřka nic nenabídla, musela jsem si říct i o kontrolní odběr krve. A pak že počkáme, až bude mít manžel výsledky od urologa, pak že se mám teprve objednat na kontrolu já. Ani si v záznamech nepřečetla, že manželovy výsledky případnému ivf nebrání. (Paní doktorka zastupuje mého dr., který aktuálně není přítomen). Nejsem s ní vůbec spokojená. Já chápu, že se asi nechce pouštět do větších akcí, když nejsem „její“ pacientka, ale asi bych uvítala kontrolu po svátcích, abych věděla výsledky a mohla mi třeba nasadit léky, můžeme se klidně 3 měsíce snažit doma.

A třeba si to taky představuji jako Hurvínek válku, já nevím. Zkušenosti s tím nemám, třeba vy ano a podpoříte mě tu. Nebo mi naopak napíšete, že jsem hloupá, když tohle řeším, i tohle beru. Jen je prostě únavné to čekání na čekání. Snad mi rozumíte.

Do toho v mém okolí přibývá kamarádek, které oznamují těhotenství, případně rodí. A u každé vidím, jak se trochu bojí, když mi to říká. Jako by se bála sama radovat, když já nemůžu. A to se o tom bavíme na rovinu. Mrzí mě, že to takhle vnímají, ale asi s tím nic neudělám. Jediná změna je, že se nás kamarádi z širšího okolí už neptají, kdy budou děti. Asi už to všichni ví.

Tenhle deníček není veselý, je spíš o tom, jak se 3 měsíce vejdou do jednoho odstavce. Vím, co bych taky nechtěla… Jen jsem si to představovala trochu úspěšnější, tuhle moji životní etapu.

I když deníček vyjde asi až v novém roce, dnes je 30. 12. a já vám všem přeju do nového roku jen to nejlepší, ať se vám splní, co si přejete, a ať je ten rok 2019 ještě o něco lepší, než ten letošní. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
8008
2.1.19 08:46

Nezlob se, ale zase další deníček o ho… ničem :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1124
2.1.19 09:06

Důležité je, ze něco zjistili a budou to jistě řešit po návratu tvého lékaře. U mě to byl taky “banální” problém, na který přišli až po hodně dlouhé době a vyšetření imunologie a genetiky. Pak se to povedlo. Takže věř :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4184
2.1.19 09:52

Taky jsem měla zvýšené NK buňky…netuším jak moc…bylo plánováno cca 6 týdnem před IVF nasazení prednisolu, nakonec jsem před 3IVF otěhotněla doma(u nás byl problém ve spermiogramu,který se vyřešil) a doktorka mi pak prášky nasadila spíš preventivně-volala jsem do Prahy,že jsem těhotná a jestli teda mám přijet na odbery krve nebo jak, druhý den jsem měla doma recept na vyzvednutí prášků. Odběry pak až v 8tt. Takže ani tenthle problém není neřešitelný. Tvoje kamarádky chápu, já zažila opak, naprosté nepochopení a bezohlednost okolí,dokud je to nepotkalo taky, pak u mě hledaly pochopení. :hug: neboj dočkáš se.

 • Nahlásit
 • Zmínit
142
2.1.19 12:07

Ahoj. Také mám zvýšené NK buňky. Vím to už přes rok. Beru léky a je to začarovaný kruh :( držím nám pěsti ať nám to konečně vyjde! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
142
2.1.19 12:12

Asi jak pro koho. Mám stejný problém. Kdo nezažil, nepochopí. Dál bych to nerozváděla…

 • Nahlásit
 • Zmínit
142
2.1.19 12:13

@Šmoulice Asi jak pro koho. Mám stejný problém. Kdo nezažil, nepochopí. Dál bych to nerozváděla…

 • Nahlásit
 • Zmínit
390
2.1.19 12:14

Je to neuvěřitelně náročné období a chce to hodně sil a nadhledu, aby ses z toho, jak píšeš v nadpisu, nezbláznila :) Měla jsem celou dobu „snažení“ stejný pocit z kamarádek jako Ty. Sestřenice mi dokonce neřekla, že je těhotná a úspěšně se mi vyhýbala, takže když jsem jí uviděla v osmém měsíci těhotenství, málem to se mnou švihlo :) O jednu „kamarádku“ jsem i přišla, protože jí bylo nepříjemné se se mnou stýkat, když nemám děti. Ale tak to je - kamarádi přichází a odchází. Jestli se můžu pasovat do role rádkyně - ostřílené umělooplodnice - neposlouchej nikoho, co Ti bude radit - řeči typu - moc na to myslíš, málo na to myslíš, miminko si vybere ke komu přijde - pouštěj jedním uchem tam a druhým ven. A že se těch rádců našlo - každý měl v okolí někoho, komu pomohlo zrovna tohle… Buď na sebe laskavá a snaž se užít si života, i když je tohle období neuvěřitelně těžké.

Držím všechny palce, co mám!

:hug:
 • Nahlásit
 • Zmínit
958
2.1.19 13:49

Přečetla jsem všechny Tvé deníčky a je mi to hrozně líto :( Mě teď čeká první IVF cca v půlce ledna, vím už od listopadu, že musíme na umělé a to čekání a nic nedělání mě hrozně ubíjí. Je dobře, že se u Vás přišlo na příčinu a že se to dá řešit práškama. Určitě se jednou dočkáte a budu moc držet pěsti ať je to co nejdříve! :kytka: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3654
2.1.19 16:06

Chápu, že ne každému se mé deníčky líbí, to je v pořádku. Jen pokračuji v popisu naší cesty, která je „nudná“ i v reálu, natož v psaném projevu…

Děkuji všem za podporu, myslela jsem sice, že tento deníček už bude veselejší, ale nestalo se tak.
Snažím se to brát z (nějaké) lepší stránky, řeči ostatních také moc neposlouchám. Snad jedna dobrá zpráva, NK buňky klesají, pomalu, ale klesají :)
Akorát vím, že letos mimčo určitě nebude…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
2.1.19 20:31

Ahoj, také vše nejlepší v novém roce a hlavně splnění toho, co si asi nejvíc přeješ, tedy zdravé miminko.
Já také zjistila, sice docela náhodou (léčím infekci), že mám zvýšené NK buňky. Jenže předtím jsem je neměla. Jenže už dříve mi otěhotnět nešlo… Teď už ovšem nemám s kým.
Pak se tu dočítám, že tedy ženy, které mají tu hodnotu zvýšenou, často nemohou otěhotnět a nebo potratí. Jenže nevím, která hodnota NK buněk je zde na mysli - základní hodnota NK buněk v krví nebo ta hodnota NK buněk proti spermiím, trofoblastu… ? Netušíte prosím?

(Anonym, jelikož sděluji určité zdravotní problémy, děkuji)

 • Nahlásit
2.1.19 20:47

Nejsi v Gennetu? Ten přístup doktorů je mi povědomý…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
3.1.19 00:02

Mám tvoje deníčky přečteny a soucitim. ..snažíme se cca 2-3 roky, už ztrácím přehled. Na ivf jsem nechtěla…ale dali jsme žádost, bylo nám řečeno že je dlouhá čekací listina tak jsem se obrněla trpělivosti a když mi po roce došla, zjistilo se, že jsme se nějakou administrativní chybou na čekací listinu nikdy nedostali…žiji v zahraničí, je tu jiný systém. Žádost podána znovu, mezitím pokračuje snažení přirozeně, a zkoumám možnosti soukromé kliniky (6 tisíc eur ovšem není zanedbatelna částka )
Moc držím palce ať nový rok přinese šťastné chvíle a třeba i těhotenství :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3654
3.1.19 08:39

pro anonymní: zatím nk buňky u mě klesají, tak snad se blýská na lepší časy… I u tebe bude dobře.

@Synekdoché :palec: :pankac:

@Veverka61 máte můj obdiv za adopci (je-li to ono, na co čekáte)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3632
3.1.19 13:41

Ahoj kočko, přečetla jsem všechny tvé denicky, máte toho taky požehnaně, ono je i těžké když člověk neví a je vším nepolibeny, tak si vybrat správný car co vyhovuje a i narazit na dobrého lékaře… Tím nám čas dost taky ubíhá a přijde nám, že se nic neděje. Ale věřím, že teď se změnou už je to to pravé, jestli ti MUDr. Nevyhovuje určitě zkus příště někoho jiného a klidně řekni, že bys ráda už se Teď lecila když se už konečně ví na co… Spousty holek měla taky tyhle problémy zobaly prášky a pak se jim hned zadarilo,verim,zw u vás to bude stejně a dočkáte se vytouženého miminka. Moc moc držím palečky ať je to co nejdříve a ať je tento rok pro vás ten nejúspěšnější. :hug: :* :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2996
3.1.19 20:35

Kiwi-bobíku..takže, jestli chápu dobře, už se snažíte 4 roky od svých 22 let? to mě skoro děsí..Aspoň mě takovéto případy utvrzují v tom, že nebudu čekat na to než si postavíme dům a až pak se snažit o mimčo. Navíc taky nemám zrovna dobré vyhlídky..Držím palečky ať se to co nejdřív podaří.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3654
4.1.19 09:48

@Pennya
Ano, v začátcích mi bylo ještě 21 :D Což není podstatné, ale jen pro úplnost. Tvé utvrzení je správné, myslím, že i můj „příběh“ pomohl pár kamarádkám přehodnotit své plány. Je to sice divný to takhle napsat, ale když vidíš nějaký nezdar v blízkém okolí, začneš nad tím přemýšlet.
Držím ti palce, aby se vám to povedlo co nejdříve budete chtít. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3209
5.1.19 12:24

Držím palce. Náš poslední rok a půl by se dal taky nacpat do jednoho odstavce. Je to šílený období. Přeji Ti aby co nejdříve skončilo. :hug:

Příspěvek upraven 05.01.19 v 12:24

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
5.1.19 15:56

@kiwiovka bohužel čekací listina není na adopci, čekáme na ivf…o adopci jsme se zatím s partnerem bavili jen teoreticky, nejdříve přece jen zkusíme naše vlastní, i když za pomoci lékařů

 • Nahlásit
 • Zmínit
3654
6.1.19 10:19

@Veverka61
tak ať vám to brzy schválí :)

@Keshi
děkuju za podporu a i tobě hodě sil :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
7.1.19 22:14

@kiwiovka děkuji :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
420
8.1.19 17:36

@kiwiovka
přečetla jsem si všechny tvé deníčky, je to opravdu dlouhá doba co se snažíte, také se snažíme přes 4 roky, doufám, že už se na nás na obě usměje štěstí :hug:

Píšeš, že už nk buňky klesají, už tě léčí imunolog?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3654
10.1.19 18:35

@zabicka7
Aha, koukám, že se mi neodeslal komentář.
Neléčí mě zatím nijak, doufám, že se to brzy změní :)
I tobě budu držet palce :)

 • Nahlásit
 • Zmínit