Jak se žije na stavbě

O životě

Budíček. Z chůvičky na stolku vedle mé hlavy se ozývá hlasité néne (máma), táta (táta), eja eja eja (už sem někdo laskavě pojďe a vyndejte mě z tý postýlky) a další škála zvuků a výkřiků. Po prakticky probdělé noci (roste nám stolička) neochotně zvědám Miruš, se zavřenýma očima hledám popaměti pantofle a zcela automaticky mířím do dětského pokojíčku. Sakra zase ty kabely! Zamotám si pantofel do drátů od Wifiny, zasakruju a kráčím přebalovat jistojistě prokaděnou dcerku.

Veselou, mrštnou rybku vyndavám z postýlky, vyslechnu si pár držkujících a posléze hodně šťastých komentářů, nadílku přebalím a jde se na pohádky a snídani. Pyžámko nesvlíkáme. To, v čem poslední chladné dny Verča spí se nazvat pyžámkem úplně nedá, je to spíše několik vrstev oblečení, ve kterém ji nechávám pak celý den do dalšího koupání. Jedná se zpravidla o bodýčko s dlouhým rukávem, tričko s dlouhým rukávem, teplou mikinu, tlusté tepláky a zimní ponožky. Protože ještě nemáme zapojenou elektriku v půlce domu včetně akumulaček, přitápíme si „teplátorem“ - malá bílá věc, co po zapnutí fouká příjemný teplý vzduch (popisuji tu „věc“ jako debil, ale nějak nevím, jak jinak to lépe nazvat :mrgreen: ). Malou bílou věc ovšem nemohu nechat v pokojíčku běžet celou noc, poněvadž by se mi dítě do rána „uvařilo“, a tak v noci několikrát vstanu, na chvíli ji v děcáku pustím, pak přenesu do ložnice, kde ji nechám běžet a takhle dokola. Je to pro mě snadnější v tom, že se mi Verča často budí kvůli bolavé stoličce, a tak vlastně „zabíjím“ dvě mouchy jednou ranou :palec:

Poutám dítě do jídelní židličky, pouštím pohádky a jdu připravit snídani. Zakopnu o kabely, zakleju, pustím pudlíka ven, zapnu halogenové topení v kuchyni a připravuji pro malou papání. Dojdu do koupelny umýt pod kohoutkem na vaně lahvičku na čaj (zatím nemáme umyvadlo, a už vůbec ne dřez), s trochou vody v čisté flaštičce přicházím do kuchyně k rychlovarné konvici, ve které, jak zjišťuji, není ani kapka. Tedy opět k vaně napustit vodu do konvice. Poté ještě doletím umýt ovoce, protože si po cestě s konvicí přirozeně nevzpomenu :roll:

Čaj úspěšně uvařen, snídaně hotová a já mám za tu půlhodinu bdělosti nachozeno už 16 kilometrů :lol: Verču nakrmím, vyslechnu si počáteční „řeči“ o tom, že je to jabko kyselý :lol: a jdeme do kuchyně do cestovní postýlky plné hraček řádit. Mezitím co si Verča hraje, chystám její obídek a naši večeři. Pro ingredience dojdu do garáže, kde už půl roku stojí mrazák i lednička. Brr, venku JE ale zima! S omrzlinami konečků prstů, nosu a uší doběhnu zpět domů, kde s již popsaným nelogickým a zmateným běháním k jedinému zdroji vody v baráku (koupelna) uvařím papání. Mezitím občas běžím nahodit ven pojistky, protože zapojení elektriky v domě má ještě „nějaké ty mouchy“ a jističe při chodu tří a více spotřebičů padají :mrgreen:

Jdeme si hrát do pokojíčku, kam přenáším teplátor a stavím ho na zem. Na chvíli. Jak známo teplý vzduch stoupá, proto je lepší vyhřívat místnost odspoda. Ovšem jen do chvíle, než si mé chytré, všímavé dítě bílé věci všimne a za dusotu kolínek žene hlava nehlava směr „a teď si spálím ručičky“. V poslední chvíli teplátor zvedám nad hlavu, dítě promachuje, padá k zemi a vztekle ječí co si to tam matka zase dovoluje. Bílá věc je umístěna z dosahu-na opěradlo gauče, čímž v podstatě zpola přestává plnit účel, ale Verča je v bezpečí, což je samozřejmě to hlavní :-D

Verču po nějaké době ukládám s mlíčkem do postele a v mezičase si obstarám potřebné v domácnosti (nebo si vyhodím nohy až nad hlavu – to podle nálady :mrgreen: ) Odpoledne malou nakrmím, pohrajeme si a hodinu před koupáním zatápím bílou věcí v koupelně (kde jaksi ještě nejsou dveře… ani futra 8-) ) V přijatelně snesitelném teple se vykoupeme, zabalené přeběhneme studený dům a v děcáku oblékáme… _____________­______________

Od doby napsání předešlé části deníčku uplynul týden a já s úlevou hlásím, že nám byly akumulačky konečně napůl zapojeny – zatím sice jen sálají, nefoukají, ale 18 stupňů v pokojích je prostě boží úspěch :dance: Museli jsme udělat sice pár nepříjemných opatření, ale vše se začalo hýbat a do konce příštího týdne bychom snad měli mít hotovou podlahu v kuchyni i v koupelně, kamna v nové části domu atd. Až to všechno nastane, budu si připadat jako král :lol: Až budu moci jedním pohybem těla opláchnout skleničku ve dřezu, pro vajíčka, mlíko a jiné ledničkové věci udělám jen 2 kroky a v teple, místo současných 23 metrů přes dvorek, až se rozhodnu, že dítě nevykoupu v 7 ale už v 6 a nebude to problém, až nebudu muset hledat cokoli v krabicích, ale vše bude mít své pevné místo, prostě až to všechno bude, to bude luxus! :dance: :mrgreen:

(Pozn.: Účelem deníčku není stěžování si na ne zrovna lehkou situaci, je to jen obyčejný popis jednoho obyčejného dne v provizoriu s batoletem :wink: a též záznam něčeho, co až si po letech s manželem přečteme, připomeneme si, že je důležité vážit si každé fungující maličkosti, kterou člověk normálně bere jako samozřejmost)

Po těch všech šílených peripetiích, které od května tohoto roku prožíváme, musím zkonstatovat, že se ničemu ani nikomu nepodařilo nás tři rozdělit. Naopak jsme silnější a milujeme se víc, než-li předtím… jinak řečeno, citově ani mentálně jsme neutrpěli :mrgreen:

Děkujeme za podporu z obou skupin zde na eMimču, kam mám tu čest chodit a svěřovat se s průběhem naší životní etapy. Moc pro mě holky znamenáte! Vy víte! :huban:

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
švestka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 25.10.11 07:44

Zdravím, strašně krásně jsi to napsala :lol: Já žiju v tom samém už od dubna, teda respektive nejdřív 4 měsíce ve sklepě- garáži, kde díky hnusnému létu začalo všechno rychle plesnivet a smrdět a do toho jsem otěhotněla a můžu říct, že mé raní nevolnosti byly opravdu zážitek :lol: Nějakou dobu jsme chodili na záchod do lesíku vedle domečku a koupali se venku pod hadicí s teplou vodou:-)Teď bydlíme provizorně v novém, teda máme tam dvě postele na betoně, stůl a funkční koupelnu- teda jenom vanu, jupí! Vařit musím stále v garáži do které běhám přes venek, brr. Ale včera nám namontovali vstupní dveře, takže už na mě do postýlky netáhne a nepřipadám si jak ve stanovém táboře a s manželem jsme z toho měli včera vánoce, když jsme měli v domečku po dlouhé době 18,5°C. Máš pravdu, že tohle lidi opravdu ztmeluje a i když už toho máme někdy plné zuby, neměnila bych, protože mám vedle sebe někoho s kým už se nebojím opravdu ničeho :-D A také je úžasné objevovat vymoženosti dnešní doby a užívat si je jako bys je v životě neviděla- fungující elektika, tekoucí voda, a teplá!, záchod,ustřední topení, no špica :mrgreen:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 25.10.11 08:27

Jejda, tohle znám. Průběžně rekonstruujeme a předěláváme už asi 10 let. :mrgreen:
A musím říct, že není nic úžasnějšího než běhat po bytě jen v tričku, protože je tam prostě teplo. :wink: Nám kotel zapojili někdy před 14 dny.
A té bílé věci se říká teplomet :-D :-D

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 25.10.11 08:40

Miruš bylo to už řečeno několikrát ale musím to zopakovat- jsi naprosto úúúžasná holka!!!!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18523 příspěvků 25.10.11 09:05

nezávidím ti to, ale královsky se bavím :mrgreen: :mrgreen: tedy v dobrém, ne že bych byla až taková mrcha a zlomyslně se smála … :oops:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 25.10.11 09:29

Taky ti to nezávidim,přemýšlím proč nechávat topení až když přijde zima a kolik názvu muže mít přímotop :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: a jsem ráda že mě po ránu někdo zvednul náladu.
Tak se držte a díky za krásnej deníček

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 25.10.11 09:31

Švestka 8-o :lol: Taky dobrý koukám! :pankac: Ale to jste na tom teda hůř než my… A objevovat „vymoženosti“ doby…to je řečeno naprosto přesně :pankac:

Potápko, no vidíš, takže tomu říkáme skoro správně- „teplátor“ :lol:

Dice :hug: Ty víš :huban:

Neumisa to je dobře že se mi to povedlo napsat tak aby se někdo zasmál :dance: Ani nevíš kolikrát jsem k prázdnému papíru s tímto nadpisem zasedla a kolikrát od toho května jsem už papír zmuchlala…nes­četněkrát… pokaždé jsem zabředla někam, kam jsem deníček vést nechtěla… konečně se povedlo napsat o tom, co nás poslední měsíce ničilo s nadhledem :dance:

Kamčo topení dřív udělat nešlo :nevim: víc to rozvádět nebudu, o tom ten deníček nebyl :wink: A děkuju! :hug: Pozdravuj ve stavbách, dobrovolně jsem se vyškrtla, protože na vás vůbec nemám čas :-(

Příspěvek upraven 25.10.11 v 09:38

 
Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 25.10.11 09:38

Krásný :lol: nasmála jsem se i když chápu, že je to o nervy. My taky opravujeme dům…Měl být hotový než se náš první syn narodil…Dnes je Matýskovi 3,5roku a dům stále dokončený není…

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 25.10.11 10:22
Taky dobrý

:lol: Pěkně jsem se nasmála. A dokonce si mě i inspirovala. Já žádný svůj deníček ještě nepsala, ale protože jsem od tebe chytla inspiraci, tak se do toho dám a třeba ti ho i věnuji :-D Jinak přeji nadále dobrou náladu na „bojišti“, dál tak skvělého manžela a dítě, méně nepříjemné sousedy atd. Jo a hlavně pamatuj, že „teplo“ domova dělá právě ta láska :lol: I když vykládat to někomu, kdo má doma pár stupnů nad nulou… :palec:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 25.10.11 10:48

Noo teda hezký :palec:
Když to tak čtu, běhá mi mráz po zádech při vzpomínce, jak jsme ještě minulý vánoce byvakovali na chatě a po žebříku jsme lezli na půdu, kde byl rovněž „teplátor“. Teď jsem ráda že tam s malou jedem jednou za 14 dní na pár hodin a už tak mi tečou nervy, když máma řekne, ať jí chudinku pustím na zem..Nejsem zastáncem sterilního prostředí, ale že by se mi půlroční mimino mělo hrabat v prachu a třískách za kamnama :roll:
Zkrátka jsem ráda za náš panelákový byt, který nám do cesty seslalo samo nebe :mrgreen:

Miruš jste statečná rodinka :hug: Těším
se na další deníček!

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 25.10.11 11:33

to znám, to znám!!!! moc krásný deníček! já naštěstí ještě nemám děti, tak se v tomto provizoriu - zbouraný kus baráku - přístavba a nádstavba bez oken a dvěří, naštěstí už pod střechou a bez kuchyně a možnosti na čemkoliv uvařit - vedeme topinkovač a rychlovarnou konvici . zatím snažím přežít už skoro 3 týdny a ještě to chvíli potrvá - min. půlka listopadu! držím palce, ať to zvládáš!

 
daaaja
Kecalka 346 příspěvků 25.10.11 11:35

Díky, pomohla jsi mi vrátit se do reality - máme stavbu v podobný fázi jako vy a chlap mi neustále rozmlouvá stěhování se co nejdřív. Tak teda asi ještě jednu zimu přečkáme u našich (5lidí včetně mimina a pes ve dvou pokojích + další 4 lidi ve zbytku domu mi po přečtení tvého deníčku přijde jako luxus) :palec:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 25.10.11 11:48

Miruško zapoměla jsi napsat, že rekotrukce je skoro 300 let starého domečku (no on tolik nemá, ale já nevím kolik má :D ) Aby ostatní pochopili, proč je to takhle.
Já tě chápu a protože tě „znám“ vím, co vás to všechno stojí ať už korunek, tak i úsilí a nervů.

Jinak my taky děláme rekontrukci domku. My už 7,5 let. Bydlet se tu dá, protože před námi tyhle děný věci dělali mý rodičové. Ale vím co to je, když umře kotel a ty máš miminko, stalo se mi to s půlroční Terezkou. A každý rok opravujeme něco, na co celý rok šetříme jako divý, např. střechu, která už nechtěla fungovat jako střecha, nebo fasáda, zdi jsou tenký, teplo utíkalo ven. Vchodový dveře, škoda mluvit a okna? to se nám sem tam stalo, že i když jsme je zavřeli tak se samy otevírali, měli jsme je podepřené papírama. Já mám naštěstí kolem sebe super lidi, kteří mi pomůžou (mám ty nejlepší rodiče). Ale odbornou práci si nechávám dělat, protože jak už bylo kdysy řečeno, takový ti jakože kamarádi jsou někdy dražší..
Držím pěstičky aby co nejrychleji byli normálnstí věci jako umyvadlo, koupelna a teplý domov. :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 25.10.11 11:53

Lumpi :lol: :lol: :lol: Domeček je z roku 1870 (beze srandy :pankac: )

ty jsi zlato :huban: No umyvadlo by se nám hodilo, to né že né, ale ten dřez považuju za základ kuchyně…a ten bysme rádi i klidně za cenu, že umyvadlo (který už dávno koupený máme) nebude viset na rozdělaný (nedodlaždičkovaný) zdi v koupelně nikdy. :pankac:

A s těma kamarádama, no někdo má na kamarády štěstí, my máme štěstí v neštěstí…stálo nás to dvakrát tolik, protože „stavbyvedoucí“ s penězi nakládal tak dobře, že prachy, který na rekons.byly určený došly prostě v půlce plus jak se tu na nás vysr… no to je jedno… To ŠTĚSTÍ v tom neštěstí je v tom, že jsme oba a hlavně manžel konečně pochopili že takhle ne, s těmito lidmi už nikdy nic, ani pozdrav, a našli se kamarádi sice „starý“ ale projevili se jako super lidi a pomůžou za kus žvance a pivo prostě proto, že nám chtějí pomoci. Byla a je to veliká škola! :pankac:

Příspěvek upraven 25.10.11 v 12:36

 
Mishullka  25.10.11 12:03

Nádherný deníček, zase jsem se zasmála :) Hlavně, že vše bereš s nadhledem a humorem. Tak ať máte brzy hotovo a můžeš si dosyta užívat luxusu :D

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 25.10.11 12:27
kamarádi

:-D No, na kamarády jsme taky dojeli. Ono se řekne „ten je známej, udělá vám to za půl darma“ - nakonec to dopadlo tak, že bych to nechtěla ani zadarmo. Je jedno, jestli má být okno podle projektu v pokoji, nakonec je v chodbě a to ještě nad schodama. Na to mi tenhle „kamarád“ povídá „no co, alespoň budeš mít na schodech světlo, nemusiš svítit“ - rada nad zlato
Tak můžeme asi pokračovat do nekonečna :roll:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 25.10.11 13:01

Miruško opět jsem se od srdce nasmála !!!!!Moooc hezký!Přeji ať se vše podaří brzo doladit a jste tou královnou co nejdřív!!!!!!!!!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
kaďaska
Závislačka 4267 příspěvků 25.10.11 13:04

Ani nevíš co bych dala já za to abychom už byli ve svém sice nově stavěném domečku aspoň i za těchto podmínek hlavně abychom už byli samy a né se skoro tchyní v jednom bytě :roll:
Takže ráda jsem si to přečetla umíš to všchno dobře podat :palec: tak přeji ať vám to brzo hřeje tak jak má :wink:

 
cher  25.10.11 13:07

Téda, no není to snadné, fakt ne,ale pak to určitě budete mít krásné. :kytka:

 
Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 25.10.11 13:31

Ahoj Miruš, tak jsi mi svým deníčkem zase zvedla náladu. :-D . Vůbec vám teda vaši situaci nezávidím, ale naprosto obdivuji tvůj nezdolný optimismus navzdory všem peripetiím, kterými procházíte. Držím palce, ať vám rekonstrukce jde jako po másle a hlavně ať jste pořád tak silná trojka, jako doposud. :palec: . A díky. Ode dneška si těch běžných věcí budu vážit o to víc… :hug:

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 25.10.11 13:39

Super deníček, to dáte. Mám Deja vu jak hrom, včetně těch 18°C ve výši teploměru cca 130cm nad zemí. Kolik je u podlahy jsem se nikdy nepokoušela zjistit :oops: , bála jsem se, že když to zjistím, tak tam toho plazivce už nepustím. Fakt pěkně popsáno.

 
PetkaSv  25.10.11 13:59

Jak tě chápu, s manželem jsme sedm let a pořád rekonstruujem, když jsme začínali nebyla tu koupelna, prostě nic, dneska máme za sebou ohromný kus práce, a teď jak ty píšeš žijem si jak králové :-) sice stále nemá v obou koupelnách dlaždice ale to je něco co mě skutečně netrápí, ale obdivuju vás jak to s malou zvládáte :-) my neměli kuchyň když se narodila naše a mnžel jí úspěšně na jejich 4měsících dodělal :-) jo a to pořád neni nic vidět z venčí, jenom jsme vyměnili okna :-)

 
stasi
Kecalka 204 příspěvků 25.10.11 14:07

Moc hezký a zábavný deníček.Úplně jsem se vžila do té situace,jsme na tom podobně,už asi 2 roky takhle rekonstruujeme a vím,že to není žádný med :-?
Ale už se blížíme do finále a hlavně chvátáme,protože čekáme 26.12. naše první mimi. :srdce: Tak doufám,že to stihneme dát vše dohromady než na nás ta naše princezna vykoukne :wink:

 
anasud
Závislačka 2587 příspěvků 25.10.11 14:52

Ahóóóój, neuvěříš, ale dneska secelej den rozčiluji a nadávámna svět a proč já a vidím, že plno holek je natom stejně,ba i hůř.

Nám začali nedobrovolně předělávat v celém domě rozvody, stoupačky a vše co je staré…

Takže také žiju na staveništi. No nám k k tomu asi týdenvždy přes den nefungovala toaleta, takže můj třetí trimestr kdybych čůrala každou chvilku,no děs.

Čekám až to skončí a já budu moct konečně začít malému zařizovat pokojíček a přestanu inhalovat ten strašnej prach co je tu v bytě…

Držím palečky ať Ti to brzo skončí a všem co ví co to je žít buď těhotné nebo čerstvé mamince na staveništi :palec:

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 25.10.11 14:52

Miru, opět nádherný deníček :potlesk: :potlesk:. Už jsem netrpělivě čekala, kdy další napíšeš, protože všechny (podotýkám, že opravdu všechny) jsou naprosto dokonalé a nádherně se čtou (úplně samy) :palec:. Tyhle peripetie s bydlením už mám (naštěstí za sebou), protože spát ve špajzce už mě fakt nebavilo :mrgreen:, ale jak jsi tu psala - bude na co vzpomínat :mrgreen:. Máš můj veliký obdiv, protože my jsme narozdíl od Vás v té době ještě neměli dítko. Jsi úžasná žena a já před Tebou smekám klobouk :andel: :huban:

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 25.10.11 16:04

dobře se mi to čte :-D
a to nejen proto, protože Miruš prostě psát umí, ale taky proto, že po dvou letech rekonstruování domečku, jehož součástí je i roubenka a na krovu je napsáno LP 1889, se v neděli patrně konečně stěhujeme. A trvalo to tak dlouho jen proto, protože jsem se chtěla nastěhovat a chodit po hotové podlaze, mít ten dřez a elektriku… každopádně vždy je třeba vidět světlo na konci tunelu a pak se to všechno dá vydržet.
Přeju ti, abyste taky už brzy s těmi provizorii zatočili. No ale o čem pak budeš psát…? :think: :lol:

 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 25.10.11 16:16

Jé to je jako u nás :lol: jen já mám lednici v domě a ode dneška v celém domě topíme :palec: :lol:
ani nevíš, jak ti rozumím :wink:
přeju rychlé pokroky :kytka:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 25.10.11 17:12

jejda holky, děkuji, já jsem dneska úplně v háji, sice topení mám, ale je tady pořád zima, nic moc tady nefunguje, manžel třetí týden pryč a já nemocná a i děti, dneska jsem chtěla s panem topenářem zprovoznit staré petry, co mi půjčil soused, takže jsme udělali otvor na dvířka v komíně, po chvilce nervozity jsme zjistili, že jsme se do komína trefili, jenže ouvej, minulý majitel zřejmě něco tady opravoval a všechny ty sutě naházel do levé strany komína, kde chceme topit my…takže všude v kuchyni a v jídelně saze, nový koberec zasraný, jídelnu můžeme nově malovat a komín je ucpaný, takže zítra nanovo a děj se vůle boží, pokud to neprotlačíme přes komín z venku můžu se rozloučit s topením :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: mě to dneska tak vzalo, chjooooo
a jak nemůžu ven, úplně mě nepohrabané listí venku, neschované dřevo, které možná stejně bude k ničemu a neposbírané jablka…
kluci protivní a já s nima :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
tak se držte, vím, že někteří mají horší podmínky než já, ale mě to počasí, samota, a nemoci nějak dostaly :-? :-? :-? :-? :-? :-?

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 25.10.11 17:31

Páni fakt jsem se nasmála i když musím uznat, že asi by to bylo o moje nervy. Ale krásně jsi to napsala :palec: tak Vám přeju aby jste to měli co nejdříve hotové :potlesk: :kytka:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 25.10.11 17:59

Miru, řeknu ti to asi po stopadesátýdruhý :mrgreen: Jsi úžasná ženská, krásně všechno zvládáš. A kdyby jsi cokoliv kdykoliv… však ty víš :huban: :huban: :huban:

 
meravigliosa
Závislačka 2739 příspěvků 25.10.11 18:53

Zábavné čítanie, ale zažiť by som to nechcela..

len som rozmýšľala, ako si sa narvala do cestovnej postieľky, aby si sa tam zahrala s dcérou??? 8-o 8-o

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 25.10.11 19:23

Holky :hug:

meravigliosa To bylo jakože jí jsem tam dala :lol:

Příspěvek upraven 25.10.11 v 19:24

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 25.10.11 20:59

krásný a úsměvný deníček :palec:

Pomalu se začínám psychicky připravovat na něco podobného :lol:

Přeju, ať vám jde práce dobře do ruky a je hotovo :palec:

 
Ditta77
Závislačka 4188 příspěvků 26.10.11 00:35

Deníček mě rozesmál a dojal zároveň :palec: :kytka:
Neber to jako pochlebování, ale dávno jsem poznala, že jsi skvělá ženská a lidi jako jsi ty prostě obdivuju…Právě proto, že já taková být nedokážu…Máme barák jen o pár let „novější“ :mrgreen: je sice na 70% zrekonstruovanej a nám zatím slouží jen k rekreaci(topení jsme zprovoznili teprva letos na jaře :mrgreen: :dance: ale manžel by děsně chtěl bydlet s tím, že další práce se budou dělat za provozu…ale já prostě neumím překousnout spoustu věcí a zatnout zuby…Proto-máš můj obdiv :kytka:

 
dryada
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 26.10.11 11:14

Chichi :-D krása a to je ještě civilizovaný. My budem stavět z hlíny a slámy vlastnoručně určitě tak dva roky, malý bude akorát půl roku, to bude sranda. Přítel na stavbě buduje domeček z větví a slámy, aby bylo na stavbě kde přespat s malou. Ještě k tomu jsme bez auta a budem se tam drncat vlakem. Ještě že je to v lese. Myslím, že tam budu vzpomínat na roky, kdy jsem o prázdninách škemrala, že bych spala aspoň jednu noc v posteli a vykoupala se ve vaně, než se zas pojede někam tábořit. Ještěže mě táboření a příroda baví a doma-aaaa tam bude sprcha a teplo. :lol: všem stavebníkům zdar.

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 27.10.11 22:37

Ahoj Miru, pěkně se to četlo. Líbí se mi tvůj styl a nadsázka :palec:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 29.10.11 00:03

Miru máš můj neskonalý obdiv.Já už bych dávno měla jedno luxusní lůžko na psychiatrii a to jako myslím vážně.Jak něco nemám hned teď okamžitě, mám pomalu amok, jsem nervní… :lol:

To mi připomnělo jak jsem štěkala na manžela, když navrhnul, že koupíme koberec do dětského pokoje o měsíc dýl a NE ZÍTRA, jak bylo původně v plánu.A ač jsem byla v 5.měsíci s prvním dítětem, takže dětský pokojíček absolutně nebyl potřeba, mohla jsem se vzteknout :lol: Koberec se jel druhý den koupit. :mrgreen: Dnes je malému rok a v tom pokojíčku byl zatím jen párkrát a to jen když jsme jím procházeli do ložnice :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama