Jak se žije svobodné matce

Rodičovství

Dlouho přemýšlím nad novým deníčkem, hledala jsem správná slova a chyběla mi odvaha, snad jsem se i trochu styděla za to, že jsem celé těhotenství, a teď i mateřství, zůstala sama.


7 komentářů


6 komentářů


1 komentář

S bývalým přítelem jsem žila skoro tři roky, když jsem otěhotněla, stalo se to ve chvíli, kdy jsem to opravdu nejmíň čekala, ale musím říct, že jsem byla šťastná, v tu chvíli i přítel zářil štěstím. Byla jsem v desátém týdnu těhu, když jsem se dívala na svého, zase opilého, přítele jak ulehá na gauč a tváří se protivně. Zapřemýšlela jsem a musím říct, že v tu chvíli jsem necítila nic jiného než strašnou nejistotu, zda dítě přivést na svět s takovým člověkem jakým Michal je.

Den za dnem jsem ho pozorovala a říkala si, že to asi nepůjde, bylo mi 23 let, také jsem měla ráda zábavu a kamarády, hospůdky a nespoutaný život, pracovala jsem jako servírka, tak to k tomu i patřilo. Byla jsem pěkně divoká, ale od chvíle, kdy jsme zjistila, že jsem těhotná a že se ve mně tvoří moje dítě, jsem dosavadní způsob života zavrhla, i kamarády, kteří už mi najednou nepřipadali tak skvělí, jenže k těm lidem, které jsem zavrhla, patřil i Michal. Chtěla jsem po něm prostou věc, aby jako já zapřemýšlel nad tím, jaký život vlastně vede a on zapřemýšlel takovým způsobem, že práskl dveřma a jak jsem se později dozvěděla, vyspal se s první holkou, která se nabídla.

V dvanáctém týdnu jsem se odstěhovala, popravdě jsem doufala, že to vztahu prospěje, že půjde sám do sebe a přestane být sobec a bude myslet i na mě a na naše nenarozené dítě. Bohužel, nezamyslel se, rozhodl se, že mu bude lépe někde jinde s nějakou jinou, a tak jsme se rozešli nadobro, já jsem žila u matky, která mě podporovala a nevím, jak bych to bez ní všechno zvládla. Když jsem se dozvěděla, že čekám holčičku, byla jsem šťastná, i když jsem si strašně přála kluka :-)

Tuhle zprávu jsem si nemohla nechat pro sebe, takže jsem Michalovi, o kterém jsem nevěděla ani kde bydlí, ani s kým, napsala stručnou a krátkou sms „je to holka“ …odpovědi se mi nedostalo, postupem času a jak jsem se čím dál víc kulatila, začala jsem ho strašně nenávidět, skoro bych řekla, že jsem ho totálně vymazala ze života, těšila jsem se na své miminko, které krásně prospívalo a bylo zdravé, ovšem, když jsem v poradně zahlédla jinou mamču s tatínkem, jak se těší, až prcka uvidí na ultrazvuku, bylo mi to hrozně líto, jelikož já jsem tohle všechno absolvovala sama.

Neozval se mi celé těhotenství, prostě jsem ho já ani malá nezajímala, porod byl komplikovanější, ale dopadl dobře, konečně byla má Kateřinka na světě a ze mně se stal nejštastnější člověk na světě. Na Michala jsem úplně zapomněla, otcovství mi podepsat nechtěl, prý, že on dělá kluky, že když je to holka, nemůže být jeho (má syna s předchozího vztahu, tak soudil podle toho).

Moje dcerka Kateřinka má už skoro osm měsíců je to krásná prospívající holčička a hlavně je šťastná, vidím to na ní každým dnem, teď začala říkat první slůvka a první bylo tata, deda, baba a nakonec se jí podařilo mama… jsem štastná mamina, i když jsem na to sama. Moje rodina mě hrozně drží, mamka je do malé tak zamilovaná, že by nejraději šla za mě na mateřskou :-) Mně nevadí, že jsem sama, nic mi nechybí, ale kvůli Káti je mi líto, že bude vyrůstat bez otce, že o ni její otec nemá zájem, otcovství podepsal nakonec soudně a teď náš čeká další soud o svěření do péče, ale vím, že Michal o malou zájem nemá, tak jsem klidná :-)

Mateřství není nic jednoduchého a já se kolikrát i sama sebe ptám, proč se tomu říká MATEŘSKÁ DOVOLENÁ!? Nikdy jsem nebyla tolik udřená jako večer, když ji uspím a padnu do křesla zbitá jako kůň, ale zároven hrozně štastná. Jsem svobodná matka a myslím si, že to není tak hrozné, je to vlastně strašně krásné, mám zdravou dceru a rodinu, to jsou moje sluníčka :-) Jsem ráda že jsem se rozhodla si malou nechat, protože nechápu jak jsem mohla žít bez ní.

Omlouvám se, že jsem se takto rozepsala, ale člověk to ze sebe potřebuje dostat, jako každé trápení…

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cher  07.04.11 09:20

Někdy se tak stane, že člověka nejlépe poznáme až při nějaké zásadní události. Je dobře, žes od něj odešla, spousta žen to nedokáže, pač se bojí samoty a raději s nějakým opilcem žijí. Malé Káti je určitě lépe tak a časem se nějaký parádní tatínek objeví, věřím tomu. Hodně štěstí, holky :kytka:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 07.04.11 09:43

Teda holka máš můj OBROVSKÝ obdiv!!!!! :kytka: :kytka: :kytka:

Tvůj přístup k životu je úžasný…musíš to mít tak strašně těžké, i když ti pomáhá rodina…chlap se kterým by člověk potřeboval sdílet starosti i radosti ti musí i tak hrozně chybět(nemyslim Michala, to je nezodpovědný dacan, který není hoden vaší krásné dcerky :pocitac: ).

Malá je nádherná zdravá holčička! :srdce:

Taky jsem chtěla kluka :mrgreen: a mám holčičku a jsem přešťastná. :dance: Taky se na mě přítel vykašlal v těhu, ale máme nového tatínka. Takže zázraky se dějí. Věř v ten svůj! :hug:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 07.04.11 11:10

Smutný a zároveň krásný deníček. Je moc hezké, jak píšeš o malé, jak ji máš ráda a taky tě obdivuju, jak to všechno zvládáš. Taky si říkám, že nevím, kdo vymyslel ten název mateřská dovolená :-).

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 07.04.11 11:31

Ahoj Simoncicaku.. já jsem na tom tak nejak stejně :-) od 8tt jsem bez „otce“ malého… nyní jsem ve 26tt a bydlim u rodicu,kteri me neskutecne podporuji a pomahaji mi… „otec“ nema zajem nestara se… taky jsem na vsecko dá se říct sama a budu na to sama i az se malej narodi.. muzu bejt vdecna jen sve rodine a blizkym.. vim jak se citis a jak ti je v nejakch situacich… :think: ale co jsme prece zensky a hlavne silny zensky :hug: jinak malá je úžasná.. tak Vám přeju zdravíčko a aby se u Vás ten novej „tatínek“ co nejrychleji objevil a vážil si toho co má :-) :kytka:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 07.04.11 11:52

Krásný a smutný deníček zároveň. Taky máš můj obdiv, jak to všechno zvládáš a Kačenka má určitě tu nejbáječnější rodinku na světě i bez „tatínka“, který si slovo táta ani nezaslouží. A pevně věřím, že dlouho holky sami nezůstanete a ten pravej taťka a přítel se brzy najde. :palec: Držím palečky. :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 07.04.11 13:06

Gratuluju ke krásné holčičce a věřím, že na ni někde čeká lepší taťka a na tebe hodný přítel.
Výraz „mateřská dovolená“ jsem taky považovala za absurdní pojem :roll: ale pak jsem slyšela, že dovolená je zkratka „dovolené absence“. A já jsem si myslela, že je to od slovesa „si dovolovat“ :mrgreen:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 07.04.11 13:16

Hezký deníček. Jsi krásná ženská, tak to by bylo, aby sis nenašla hodného chlapa, který by byl tvé dcerce dobrým tátou. Však je tu hodně holek, co potvrdí, že nevl. otec je kolikrát lepší než biologický.

 
Lucy_VM
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 07.04.11 13:36

Simonko moc krásný deníček!! :palec: A taky máš překrásnou holčičku! :srdce: :huban: Jsi statečná že jsi od takového nevyzrálého puberťáka odešla a ušestřila tak Kačenku vyrůstat s takovým nezodpovědným tátou který ještě k tomu pije… :hug: Tak vám ze srdce přeju ať už se máte v životě jen dobře a brzy se na vás usměje štěstí v podobě nového tatínka,který vás bude obě milovat nadevše…!! :kytka: :srdce: :hug:

Příspěvek upraven 07.04.11 v 13:36

 
Evick1
Kecalka 209 příspěvků 07.04.11 14:36

Jsi moc statečná a obdivuju Tě! :hug: Kolikrát tu čtu deníčky jak holky sledovali vlastní pád na dno na které je ten jejich stahoval.. ty jsi se na to rozumně vykašlala dřív než se mu to povedlo! :palec: Udělala jsi moc dobře je to v.ů.l a nezasloží si ani jednu z Vás! Buď hlavně moc šťastná Ty i celá Tvoje rodinka :kytka:

 
Smarcie
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 07.04.11 16:41

Jsem na tom momentálně podobně, takže děkuji za povzbuzení :lol:

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 07.04.11 17:57

Gratuluji k dcerušce,někde na vas určitě čeká tatka který vas bude moc milovat! :andel:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 07.04.11 18:10

tak jsem ani nečekala že to bude tolik lidiček číst..Děkuji Vám za podporu a za milá slova moc mně to potěšilo… :andel: :andel: :andel: jste zlatíčka a jsem fakt ráda že existuje tato stránka kde se maminy můžou prostřednictvým deníčku a různých diskusí ze všeho vypovídat :srdce:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 07.04.11 18:10

tak jsem ani nečekala že to bude tolik lidiček číst..Děkuji Vám za podporu a za milá slova moc mně to potěšilo… :andel: :andel: :andel: jste zlatíčka a jsem fakt ráda že existuje tato stránka kde se maminy můžou prostřednictvým deníčku a různých diskusí ze všeho vypovídat :srdce:

 
mamina25
Kelišová 6423 příspěvků 07.04.11 18:44

Krásný denníček máš taky můj obdiv,přeju vám holky hodně moc štěstíčka a věří,že brzy bude i náhradní tatínek :hug: :kytka:

 
poletucha poletava  07.04.11 18:48
sieta.m píše:
Někdy se tak stane, že člověka nejlépe poznáme až při nějaké zásadní události. Je dobře, žes od něj odešla, spousta žen to nedokáže, pač se bojí samoty a raději s nějakým opilcem žijí. Malé Káti je určitě lépe tak a časem se nějaký parádní tatínek objeví, věřím tomu. Hodně štěstí, holky :kytka:

Ahoj přečetla jsem si tvuj deníček opravdu je to smutné ale jseš silná a máš pro koho žít pro tvou krásnou dceru a že jsi svobodná maminka není vůbec žádná ostuda ale dokazování toho že se zvládneš postarat sama mrzí mě že se otec nestará ale nezaslouží si to věřím však že se brzo najde hodný partner a pro tvou dceru táta budu držet palce a přeju jen to dobré tobě i tvé dcery opravdu smekám před tebou a patří ti můj obdiv

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 07.04.11 21:30

Je to smutné:-( Ale zároveň krásné, že jsi se malé nevzdala a máte se tak rádi. Určitě máš skvělou rodinu, když ti tak pomáhá.
Proč se mateřské říká dovolená, to je mi tak jako Tobě záhadou:-D :nevim:

 
vydrik
Kecalka 248 příspěvků 07.04.11 23:13

Jak napsala Miruse, zazraky se deji, chce to byt stale positivne naladena, jako jsi ted. Jedna vec zari z vas obou, jste skutecne spokojene a udrzte si to. Drzim vam palecky, mozna se dostanu k SZ, za se veci trosku zpomali, mame to ted dost rychle :-)

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 08.04.11 03:36

Si šikovná že si to takhle zvládla.Máš opravdu krásnou holčičku.Jinak taky sem už uvažovala porč se tomu říká mateřeská dovolená.Taky bývám unavená .Jinak přeji zdravíčko a štěstíčko :kytka:

 
zelvicka2003  08.04.11 09:33

Nemáš se zaco stydět,já tě obdivuju,že to tak dobře zvládáš.Zato,že ti osud přivedl do cesty takovýho chlapa,nemůžeš a myslím,že jsi udělala jen dobře,že jsi od něj odešla,určitě by to nikam nevedlo.Tak držím palce,abys potkala někoho slušnýho a hodnýho k tvojí holčičce.

 
lucy.lashing
Nováček 3 příspěvky 13.04.11 19:36

Popravdě, teď jsem si připadala, jako když čtu příspěvek psaný mnou. Stejná situace, jediný rozdíl je snad jen v tom, že už mám pěti měsíční princeznu, kterou nade vše miluju a život bez si nedokážu představit, jsem ráda, že jsem si ji nechala :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Moje rodinka mi strašně moc pomáhá a jsem jim za to vděčná :kytka: Přeji Ti pohodový zbytek těhu a ať Ti mimísek dělá jen a jen radost :-)

 
lucy.lashing
Nováček 3 příspěvky 13.04.11 19:38

Popravdě, teď jsem si připadala, jako když čtu příspěvek psaný mnou. Stejná situace, jediný rozdíl je snad jen v tom, že už mám pěti měsíční princeznu, kterou nade vše miluju a život bez si nedokážu představit, jsem ráda, že jsem si ji nechala :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Moje rodinka mi strašně moc pomáhá a jsem jim za to vděčná :kytka: Přeji Ti pohodový zbytek těhu a ať Ti mimísek dělá jen a jen radost :-)

 
lucy.lashing
Nováček 3 příspěvky 13.04.11 19:39

to měla být reakce na komentář Evelline :-D

 
01MISEL  24.04.11 16:17

ahojky Simončičáku.. :-) celý den jsem na netu a čtu si podobné články.. protože jsem opravdu v příšerný situaci,zjistila jsem že jsem těhotná a přítel to miminko ještě ted vůbec ale vůbec nechce,tak nevím co mám dělat jestli jít na potrat a být sním a mít sním později děti a nebo nechat si ho a přijít o přítele… to miminko já osobně chci nejvic na světě a nevím co dělat a bojím se že těhotenství a finance sama bez něj nezvládnu.. mam týden na rozmyšlení a takové články mi dodávají odvahu..děkuju..

 
Hannys
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 28.04.11 07:56

Simonko je to až na některé detaily, jako bych četla svůj příběh s tím rozdílem že jsem sama až od 19tt a bývalý nepil, ale krizi kterou jsme měli vyřešil tak, že se opil na mol a skočil k první která se namanula a u té i zůstal. A to všechno se odrazilo na mém těhotenství(vysoký tlak, museli mi ho ukončit v 35tt kvůli následné preeklampsii) a navíc se malý narodil s brániční kýlou takže jsem ho po císaři vůbec neviděla, převezli ho do Brna kde podstoupil operaci a ten strach o něj byl neskutečný, viděla jsem ho až za dva dny, vyprosila jsem si propustku abych za ním mohla jet a bylo mi úplně jedno že mám sešité břicho a jsem ráda že chodím, to už byl operaci a byl to strašný pohled, byl v umělém spánku na plicní ventilaci a samozřejmě v inkubátoru, rodila jsem taky ve Zlíně ale nakonec to dopadlo dobře a malého jsem si nakonec vezla domů z Brna, sice až po 5 týdnech ale dočkala jsem se. Dnes je mu 3,5 měsíce a jsem štastná že ho mám i když sama. Moc dobře vím jak jsi se cítila a stále cítíš a přeju ti krásný život s princeznou a taky tatínka který si vaši lásku právem zaslouží :hug: Chlap který odkopne své vlastní dítě si žádné nezaslouží a věř že se mu to jednou vrátí i s úroky… My máme to nejcennější na světě, oni nemají nic!!! Taky přemýšlím o napsání takového deníčku ale nějak nemůžu pořád najít správná slova kterými bych vše co jsem prožila, vyjádřila. Snad jednoho dne k tomu dospěju a taky tu popíšu svůj příběh. Tvé deníčky jsem četla a máš je moc hezky napsané, slzy jsem nezadržela… Držím ti pěsti a přeju už jen a jen štěstí v životě, právem si ho zasloužíš ty i tvá holčička :hug:

Příspěvek upraven 28.04.11 v 08:02

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama