Jak si lidé neváží toho, co mají

O životě

Dlouho jsem nad napsáním tohoto deníčku přemýšlela, ale události posledních dní mě donutily k tomu ho opravdu sepsat. Prosím neberte ho jako stížnost, prostě jen to je pocit těhulky, která možná až příliš citově vnímá okolí.

Abych začala úplně od začátku, ne vždy jsem měla štěstí na lidi okolo sebe. Na ZŠ mně a ještě jednomu spolužákovi každý záviděl, že létáme na dovolenou každý rok. Dost lidí se s námi kvůli tomu nebavilo. No budiž, děti takové jsou, tudíž tuto slepou závist dovedu pochopit.

Na gymnáziu a na VŠ mi zase spousta lidí záviděla můj vztah s přítelem, který byl vážně super a v jejich očích „z dobré rodiny“. Pořád ještě omlouvám nedostatkem životních zkušeností…

Nicméně nyní jsem už dospělá a kolem mne žijí dospělí lidé, kteří by dle mého názoru měli dokázat vidět věci reálně a žít v rozumných relacích svých příjmů a být rádi, že jsou zdraví, mají kde bydlet, mají rodinu apod. Jak hluboce jsem se zase v lidech spletla.

Po koupení čehokoliv nového se nám od sousedů událo nové „náhody“. Náhodou přibyl škrábanec na karoserii bývalého vozu a tak. Vše se zhoršilo, když jsme si pořídili lepší vůz (tamten byl pro rodinu malý). Kamarádka se ke mně začala chovat hůř než k cizímu (naše vztahy nebyly poslední dobou kdo ví jaké, ale teď se definitivně pohřbily).

Manželovi zmizely z chodby boty a mně vzal někdo ze schránky moc důležitý dopis kvůli nástupu na mateřskou. Naštěstí mě paní ze sociálky zná a volala, proč na něj nereaguji.

A co tím vším chci vlastně říci? Proč se sakra lidi nestarají sami o sebe? Proč nevidí, co mají? Kolegyně má dvě krásné děti, které jí dělají radost a moc hodného manžela (někdy si myslím, že mu naroste svatozář, že to s ní vydrží), mají co jíst a kde bydlet atd.

Žádnému z našich sousedů zde neklepe na dveře exekutor, auta mají všichni a pojízdná, nemají žádnou vážnou chorobu a většinou i rodinu, která je s nimi ve styku.

Já tohle opravdu nechápu. Nejsem tak naivní, abych si myslela, že mi budou všichni přát štěstí. Spokojila bych se stavem „je mi to jedno“. To už jsme dospěli tak daleko, že jde jen o peníze a o nic jiného? To už pojmy jako slušnost nebo „přej a bude Ti přáno“ nikomu nic neříkají? Mně by třeba nikdy nenapadlo uvažovat směrem „Hele má nový auto, já ne, tak šup a ukradnu mu boty, aby ho ta radost přešla.“

No je mi z toho hodně smutno, protože v takovémto světě bude žít i mé dítě a nejhorší je, že já s tím nemůžu nic dělat… Jen se modlit, aby nebylo ještě hůř. Hodně lidí zkrátka v mých očích nevidí to, co má a místo, aby tedy udělali něco proto, aby se měli lépe, jenom závidí a škodí druhým.

Omlouvám se za román a děkuji těm, co dočetli až sem, snad jsem vám nepřivodila depku. :-) Jen jsem se potřebovala ze všeho vypsat, protože poslední dobou mě tohle dost dusí. Tím nechci říct, že jsem perfektní nebo něco podobného, ale tohle mě zkrátka moc a moc na lidech mrzí…

Hodnotilo 46 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
CarevnaN
Kecalka 310 příspěvků 02.03.15 00:23

Ahooj bobule…
Uplne te chapu… Kdyby se kazdej radsi staral sam o sebe… Driv mi to vadilo, ale ted v tehu me to dohani k slzam… A je to horsi a horsi :|

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.03.15 00:55

I když patřím mezi ty štastné a vždy sem se měla dobře a vždy sem to já, komu propíchaj gumy a nebo pomalujou plot.-D či ukradnou i poštu, tak zkusila ses někdy na to podívat z druhé strany? Nemohlas, proto že si na té druhé straně jak sama říkáš nebyla :palec: :palec: :palec:
Závist k lidem patří málokdo snese kolem sebe ty co se maj mnohem líp.-).

Lepší je se s tím naučit žít a radovat se s uspěchu. mě těší už jen to, že ostatní štve že se máme dobře

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 02.03.15 07:27

To neni jen závist. nekde se asi sejde vic veci. Lidi jsou obcas zlý. Jako mala jsem žila s mamou brachou na vesnici.. Byli jsme chudí a taky neustále naschvály a sikana. Nejhorší dva roky mého života. Ted se mam dobre, krásný dům, dve zdrave deti a jiná vesnice.. A svete div se tady je to fajn.. Drzte se jednou se jim to snad vrátí..

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 02.03.15 07:30

A verte tomu my, v době chudoby. Nikomu nezavideli.. Asi jim vadilo ze se mamka jeste stara o opuštěná zvířata.. Lidem asi vadí kazdy extrém.. Chudáci i moviti hh

 
Ťuhík
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 02.03.15 07:57

Někdy se dospělî lidi chovají jako malé děti a někdy ještě hůř… V dětství jsme byli spíš chudí a ostatní mě šikanovali. Neměla jsem pěkné oblečení atd… Teď, když mám rodinu, tak to je někdy ještě horší. Mám 20, čekáme druhé miminko… Partner je o 11 let starší a zajištěný… A někteří lidi toto neunesou. Jsem mladá a mám i víc, než ti, kteří mají 30. Ano, je to díky partnerovi a já si vážím toho, že se dokáže o nás postarat a nikdy jsem nebyla nad tímto povýšená, protože vím, jaké je to být chudá. Lidé jsou zlí, ake jsou mezi námi i lidi, co nejsou zaslepení…

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 02.03.15 07:59

Ale no, snad hned nebude tak zle. Náš život sdílíme se spoustou lidí, které jsme si nevybrali. Ale s tím se nic dělat nedá (leda se odstěhovat do izolace). A tady by měl začít každý sám od sebe, uvědomit si, jak se k ostatním chová, jak na ně působí a proč. Hodně z toho, jak s k nám ostatní chovají je jen odrazem nás samých. Zkuste se třeba někdy nečekaně usmát na toho protivu odnaproti nebo sousedce podržet dveře. Prostě být lepší a nic za to nečekat. Uvidíte co se stane. Budete mít ze sebe dobrý pocit a byl by v tom skutečně čert, aby se ledy neprolomily. A když ne, může vám to být šumák. Máte kolem sebe i lidi, které jste si vybrali a to jsou ti, na kterých opravdu záleží…

 
Tapa
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 1 inzerát 02.03.15 08:01

Kolegyně má dvě krásné děti, které jí dělají radost a moc hodného manžela (někdy si myslím, že mu naroste svatozář, že to s ní vydrží), mají co jíst a kde bydlet atd.

Žádnému z našich sousedů zde neklepe na dveře exekutor, auta mají všichni a pojízdná, nemají žádnou vážnou chorobu a většinou i rodinu, která je s nimi ve styku.

A jak tohle všechno víš??Neznám tě, ale žít s tím, že mi někdo stále něco závidí, to musí být hodně těžké ne?

 
merde  02.03.15 08:14

Tomu se rika ceska povaha a nezmeni to zadny rezim a zadna doba. Vetsina Cechu ma porad vseho malo a stale se srovnava s ostatnimi. Abych nam zas tak nekrivdila, tak myslim, ze uz od detstvi jsme k tomu vedeni a uz od detstvi jsme vychovavani k soutezivosti a pocitu vlastni menecennosti, pokud nejsme dokonali.
K autu bych poridila garaz a pratele bych si nasla jine, takove s kterymi se mam o cem bavit.

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 02.03.15 08:21

Chápu, taky mě to hrozně štve, jací lidi jsou.. Na život si stěžuje spousta lidí, kteří vůbec nemají důvod, vždycky jim říkám „Máš dvě nohy, ruce,.. jsi zdravý tak co Ti chybí?“, třeba můj soused si mi neustále stěžuje že kvůli baráku a děckám vůbec nemá na nic čas, my barák ani děcka nemáme takže jsme podle něj hrozně v pohodě a bez starostí. TEn člověk neví, že jsem přišla o dítě, že bych dala nevímco za vlastní dům a děti, stejně jako každý.. A závist - typická česká vlastnost, úspěch (většinou vydobytý dřinou) se v ČR neodpouští..

 
verulicek  02.03.15 08:26

Ahoj, nemyslím, že to bude jen závist…ale asi nějaký osobní problém. Není to vždy jen o penězích. Sama o sousedce píšeš, že by měl manžel mít svatozář, že s ní vydrží..tak možná sousedka cítí tvé antipatie a pak se nediv…taky nechápu sousloví „žít v rozumných relacích svých příjmů“ :nevim:

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 02.03.15 08:28

Já bych ještě pochopila, kdyby lidé záviděli krásu a zdraví, protože to se podle mně moc ovlivnit vůlí nedá. Ale podle žebříčku, na který jsem nedávno narazila, lidé závidí přdevším peníze, bohatství, slávu.
Také se máme dobře a podobné reakce z okolí neznám možná proto, že se za to, že se nemáme špatně, pořád „omlouvám“. Že jedeme na několikátou dovolenou za rok už říkám jen nejbližším, fotky nikde nevystavuju. Že mám zas nové auto omluvím tím, že manžel potřeboval utopit firemní peníze. A tak je to se vším. Cítím se hloupě vůči ostatním, kteří jen nadávají. Možná kdybych vyrůstala v rodině, kde nebyla nouze, nebylo by mi to tak blbé. Ale lidem je prostě trnem v oku, že se manžel snaží a pracuje, co to jde a ještě se za to „musím“ omlouvat, aby nám zůstali nějací kamarádi :-(

 
Barushe  02.03.15 08:35

My se mame taky dobre a nic takovyho neznam… :nevim: 8)
Nezazila jsem to ani v panelaku ve meste ani v dome na vesnici… :nevim:
To nebude jen zavist :nevim:

 
Uživatel je onlineospalámyš
Závislačka 3770 příspěvků 02.03.15 08:46

No jo, tak asi si leda postavit domeček někde dál od lidí, nebo ve čtvrti, kde žijí ti „bohatší“. Závist je hrozná a v čechách je jí až moc. Úspěch a bohatství lidi dráždí. Nebo to může být náhoda a sebral vám ty věci někdo úplně cizí, ne někdo ze sousedů. Někdy to i bývá jeden „škodič“, ne nutně všichni.

A nemusí to být jen o závisti, třeba někomu nesedíte nějak osobně, dala bych si i pozor na to, aby jsi se nějak nechlubila, i když pro tebe třeba vyprávění o dovolené v Karibiku jako chlubení být nemusí, tak pro jiné jo. I tak je to teda hnus takto škodit.

A mysli si o těch lidech to, že oni se trápí a užírají 100× víc než ty, závistivec sám sebe trestá nejvíc tím, jak závidí. Tak se nad to zkus povznést, já to těm lidem nezávidím, jak závidí :) musí to být děs furt řešit, jak je ten druhej lepší než oni a co všechno má ;)
Já měla v práci kolegyni, která byla vrchol všech závistivců, ta nepřála ani postiženým ty příplatky a invalidní důchody. Měla mizerný a osamělý život, protože s ní nikdo kamarádit moc nechtěl, vlastně se potrestala sama. ;)

 
donaga  02.03.15 08:51

A nebydlíš náhodou na menším městě? :mrgreen: Tam se nějakým způsoběm „trestává“ každá výjimka, ať v tom pozitivním nebo i negativním smyslu.
Ale po přečtění tvého děníčku mě napadla i jiná možnost, jestli jsi nikdy nezažila „druhou stranu“, tak můžeš působit povýšeně a nepříjemně (tobě to tak nai nemusí tak připadat) a pak to opravdu může sklouznout tam, kde to máš :nevim: Tohle já nedokážu posoudit.
Protože lidé jsou zlí, ale ne všichni. Je spousta lidí i dobrých. A jestli se k tobě VŠICHNI chovají špatně, tak buď máš neuvěřitelnou smůlu na sousedy a nebo v tom všem hraje roli ještě něco, co ty „nevidíš“.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 02.03.15 09:10

Nic ve zlým neznám tě osobně, a ni z jakékoliv diskuze, takže soudím čistě jen z deníčku… ale mě přijde, že budeš trochu povrchní a nymyšlená… slyším z toho : och, já se už od dětsví mám dobře a ti nevděčníci kolem mi to závidí…zkus se občas zamysklet nad svým chováním, třeba to není závist, a le jen naschvál :mrgreen: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 02.03.15 09:19

Rozumím..dcera byla šikanovaná za to, že létáme casto na dovolenou. Učitelka ji říkala „ty blba dovolenkářko“,az jsem musela udělat dusno. Nase nove auto si zas slizl manžel v praci takovym způsobem, ze jsme z toho byli opravdu nešťastní. Hodne si jdeme za svymi sny a okoli závidí, mrzi me to, ale uz nad tim jen máváme rukou vic delat nelze.. :nevim:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 02.03.15 09:21

Lidi zavideli a zavidet budou :nevim: Tobe poradim, at se drzis v okruhu stejne movitych lidi a nebudes to muset resit. Tezko si popovidas s kamaradkou co se podivala konecne za 5 let do kempu v Bulharsku a ty vybalis fotky z Cookovych ostrovu ;) Chapes co tim myslim? zni to mozna jako snobske skatulkovani, ale ja bych si hledela sveho a svych uz pro vlastni klid. Takove uvahy proc a proc- to nevyhrajes. Uzivej tehotenstvi ve zdravi a radeji premyslej nad prima jmenem nez nad tim, jak hodneho chlapa ma sousedka :mavam:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 02.03.15 09:21

Já tě neznám osobně a nemám vůbec co závidět :think:
Jen mě taky zarazila věta:

„Žádnému z našich sousedů zde neklepe na dveře exekutor, auta mají všichni a pojízdná, nemají žádnou vážnou chorobu a většinou i rodinu, která je s nimi ve styku“

Pokud by ses starala opravdu jen sama o sebe, tak tě toto vůbec nezajímá a nějaké „naschvály“ fakt nerozhodí.
Být tebou, jednou si počkám na toho, kdo naschvály dělá, abys nepodezírala xlidí kolem sebe a vysvětlila si to s ním. Pochybuju, že opravdu všechny, které máte kolem sebe, tak moc zajímáte.
No s tou kamarádkou.. pokud třeba téma hovoru se točilo kolem toho, jaké auto si koupíte příště, kam pojedete na dovolenou, jaké značkové věci mají tvé děti, tak se nedivím, že třeba má jiné starosti a ty tvé s tebou nechce sdílet. Budeš si muset najít podobně situovanou kamarádku, abyste si měly o čem povídat.
Jinak já zastávám názor: žít a nechat žít.. Nepotřebuju se dívat, co mají sousedi, kamarádky. Sama mám dost, abych byla spokojená.

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 02.03.15 09:23

Já vyrůstala na vesnici. Táta nechodil do hospody… Ani jednou za čas, jen pořád chodil do práce a když si chtěl odpočinout, tak na ryby. Tudíž jsme byly braný, jako někdo cizí. Nikomu jsme nekoukaly do talířů a nikdo nám a asi i to je špatně. Je to už 6 let zpátky a v prosinci nám někdo střílel po psech se kterýma byl muj táta za zahradou na našem poli. Nemusíte se v tom moc probírat… V tu danou situaci neměl nikdo oprávnění střílet. Střílel z posedu směrem k vesnici a ty vořechové nikoho neohrožovali, ani zvěř neštvali… Prostě asi někomu vadilo, že můj otec si chodí venčit psíky na svůj pozemek. O fenku jsem přišla okamžitě a ten pes přišel o oko a nakonec zemřel taky. Dneska už tam nebydlím a jsem ráda za to, kde jsem. Jsou lidi, které pozdravím a tím to končí a jsou lidi, se kterýma trávíme příjemné chvíle na zahrádce u grilu. A jsem ráda, že mé dítě může pobíhat venku a nebude tam sedět nějaký blbec, který se neštítí střílet ostrýma směrem, kde jde člověk a evidentně mu je to jedno, protože policie na nic nepřišla, takže co by si to nedovolil příště znova… I svému otci jsem doporučila se odstěhovat, alespoň by nezůstal sám v dvouposchoďovém baráku a nemusím mít strach, že příště trefí jeho.

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 02.03.15 09:26

@svycarka jo, tak jsem to taky myslela :potlesk:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 02.03.15 09:28

Milá zlatá, moc to řešíš a asi máš sama nějaký problém. Já mám hodně peněz, ale tím, že žiji skromně a nemám potřebu se něčím chlubit mi nikdo nezávidí tak, aby to dával najevo tím, že mi bude něco ničit nebo mě pomlouvat. To už by musel být hodně chorý jedinec. Pochopila jsem, že bydlíte v bytě ve společném domě s těmi, kteří ti závidí. Opravdu bohatí lidé bydlí mezi svými, takže předpokládám, že jsi jen střední třída, která si občas vyhodí z kopýtka a pak má z toho pocit, jak jí ostatní závidí. Já ti taky závidím, ty tvé starosti bych chtěla mít, já se musím starat o tolik nemovitostí, že nevím kam dřív skočit, takže nemám absolutně čas řešit kdo mi závidí.

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 02.03.15 09:33

@Marianna2 :mrgreen: :mrgreen: ja klidne nejakou z tech nemovitosti preberu.At toho nemas moc :palec: :mrgreen:

 
Uživatel je onlineospalámyš
Závislačka 3770 příspěvků 02.03.15 09:37

@Marianna2 já bych zase aspoň an chvíli brala ty tvoje starosti :mrgreen:

 
Nairol
Echt Kelišová 8508 příspěvků 02.03.15 09:56

Zdas se mi extremne vztahovacna a sama se povysujes nad druhy.
Ze neprijde dopis, to se proste obcas stane, to samy se skrabanci na aute i boty nekdy nekdo prachobycejne ukradne bez dalsich umyslu…
Prijde mi, ze beznym vecem prikladas vetsi dulezitost, nez maji.
Starej se sama o sebe.

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 02.03.15 10:05

@Marianna2 ale kdyz mas cas v tuhle denni dobu prispivat na ryze slepici web, tak to asi s tou zaneprazdnenosti s nemovitostma nebude az tak zhavy ne? :think:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 02.03.15 10:23

Ano, my tak nějak obecně závidíme. Dokonce jsem tady četla názor, z kterého mě bylo na :poblion:, že za komunismu bylo líp, protože si lidi nezáviděli, protože neměli co. Všichni měli houno. Záviděli, pamatuju, že se stála fronta na auta, a záviděla se i barva. Protože jen někteří jedinci si mohli vybrat, atd. Vadí mě i to, že jseš-li bohatší, neznamená to, že jsi uspěl, jseš šikovný, ale kdes to nakradl. Neříkám, že takové případy nejsou ale v podstatě se všichni zahrnují do jednoho pytle. Ano, je z toho smutno, a člověk může něco dělat : sám se chovat slušně, vstřícně, nepovyšovat se, užívat si svých výdobytků, nechlubit se a přehlížet to věčné naříkání.

 
Elisenika
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 02.03.15 10:28

Tvé pocity chápu..znám to. Taky poškrábané, prokopnuté auto, ukradené boty…Sousedi si neustále šuškali: tak mladí a takové auto, to oni si dovolit nemohli…A že si ničeho nevážíme. Teď už to neřeším…Ať si lidé myslí, co chtějí. Mi stačí, že jsme šťastní, zdraví a máme se rádi:-) a ně už se nezaměřuji

 
Tapa
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 1 inzerát 02.03.15 10:32

@Nairol Mám na to stejný názor. Nějak jsem nepochopila, jak ví, že měla ve schránce dopis a někdo jí ho jako naschvál(ze závisti)ukradl? To podezírání druhých lidí je snad už přehnané ;)

 
Regina Hero
Generální žvanilka 24009 příspěvků 2 inzeráty 02.03.15 11:01

Bydlíte v paneláku? Tam se boty kradou běžně, ne kvůli novému autu… o poště ani nemluvím, někdy se dopis ztratí ještě dřív, než stačí opustit podací poštu…
Jo, někteří lidé závidí… to nezměníš a to je jejich problém… čím víc na to budeš poukazovat a myslet na to, tím víc se ti ty situace budou ukazovat… škrábance na autech nejsou nic, z čeho by člověk měl dostávat infarktové stavy… vždyť i to auto je v podstatě jen „spotřební“ materiál… jezdí i s těmi škrábanci, ale když budeš nad každým škrábanečkem hořekovat a vztekat se, tak akorát přivodíš radost tomu, kdo ti ho udělal (pokud to bylo schválně)…
Na ostatních lidech tě přece nemusí nic mrzet, to je jejich život a jejich cesta…
Vždycky se najde někdo, kdo druhému bude něco závidět… ať už věci, které nejsou změnit, nebo věci, které by mohl změnit sám… s tím nic neuděláš a bojovat s tím je jako boj s větrnými mlýny… změň svůj přístup k tomu a uvidíš, že se ti bude lépe žít…
S kamarádkou, jak sama píšeš, to nebylo nijaké žhavé ani předtím, tak to asi nebyla ta pravá kamarádka… pak není proč brečet, že se od tebe odvrátila… někdy si lidi nesednou… chvíli to zkouší, třeba to i trochu vypadá nadějně a pak se ukáže, že to fakt nejde… nejlepší je najít kamarádku, která má třeba podobné zájmy nebo koníčky, tam pak jde o něco jiného než jen o sousedství a to, že má stejně staré děti… a mezi známými se to taky třídí… nejlépe je přátelit se a stýkat se hlavně s lidmi, kteří to v životě mají podobně jako my… stejné zájmy, záliby, stejné názory… pak se ti všechno zdá jednodušší (a že život ve své podstatě jednoduchý je, to jen my lidi si to vše děláme složitější) a pak se snáz přes ty rozdílné věci přeneseš… :kytka:

 
Cuddy
Extra třída :D 13352 příspěvků 02.03.15 11:54

Ja ti nevim, clovek se musi naucit prohravat, ale i vyhravat. Vyhravat tak, aby byl clovek pro okoli prijatelny. Jestli ten svuj uspech nestavis zbytecne moc na obdiv, viz. tvuj vztah s pritelem, ktery kazdy zavidel.

A jinak o lidech ve svem okoli nic nevis. Vetsina lidi ma nejake problemy, jen se s nimi okoli nesveruje. Tudiz tazat se, proc si nevazi toho, co maji, ze vlastne zadne potize nemaji, je troufale.

Ztraceny dopis ze schranky kvuli novemu autu ci ukradene boty? Opravdu to bylo kvuli autu? Nemohla to byt jen nahoda? Posta obcas nejake dopisy ztrati a boty se za dvermi obcas kradou. Nechces popremyslet, zda jsou celozivotni negativni reakce okoli k tobe opravdu dane zavisti? Nemohou byt dane necim jinym, treba tvym zpusobem chovani?

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 02.03.15 12:14

@lajovka já jsem teď na mateřské doma u pc tak mám čas být chvíli součást tohoto kurníku:-) chtěla jsem jen říct, že lidi samozřejmě nejsou svatoušci a umí být pěkná hovádka, ale pokud je člověk vyloženě neprovokuje tím, že má víc a nevyvyšuje se na ně, tak většinou neútočí z důvodu závisti, asi tak. Ono to není jen o těch závidějících ale i tom, jak se chová ta druhá strana a zda schválně nedává k té závisti podnět aby pak měla o sobě lepší mínění tím, že jim někdo závidí ve stylu my jsme ti lepší, nám někdo závidí, je to stejné úrovně jako ti závidějící.

 
zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 7 inzerátů 02.03.15 12:17

Zakladatelko, neříkam, že se nějký závistivec nenajde, ale neříkej mi, že VŠICHNI ti závidí, to mi přijde trochu přehnané. Jestli máš takový pocit už od dětství, tak možná bude chyba jinde. Já třeba nikoho závistivého neznám, zvláštní náhoda.

Příspěvek upraven 02.03.15 v 12:19

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29125 příspěvků 02.03.15 13:11

No když jsem si precetlatvuj denicek, nevěřím, že jde jen o závist. Z tvého vyjadřování nadřazenost jen čiší… ;).

Znám bohaté lidi s kterými je radost se přátelit a i ty, s kterými i deset minut he dlouhých, protože řeší jen peníze, dovolené atd. ;)

Závist je a bude a nejde jen o peníze…prostě to neresit a chovat se normálně

 
veria
Generální žvanilka 20868 příspěvků 02.03.15 13:20

Prijde mi to vse nejake přehnane. Lidi z paneláku závidí svým sousedům z téhož paneláku? No dobry no.
Tak se odstěhujte do svého a bude klid ne? :jazyk: :D

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 35 inzerátů 02.03.15 13:32

Lidé závidí, to ano, ale chce se taky trochu podívat na to, jak se prezentujete na venek. Znám lidi, co mají peníze a na jakékoliv téma o nich jen mluví. Koupili jsme to a to, ale nezapomenou dodat, jak moc peněz to stálo. Pak znám ty, co peníze mají a člověk by to do nich vůbec neřekl…A říkat např. ztrhané mámě, jejíž manžel je pořád v práci a ona se strará o děti a domácnost sama a ještě mají hluboko do kapsy, že má být ráda, že je jejich rodina zdravá, zatímco já si prohlížím fotky z luxusní dovolené, tak to je dle mého pěkná snobárna.
Ať si každý hledí svého, to je svatá pravda.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 02.03.15 13:48

Hele a co když boty ukradl někdo cizí a auto škrábl nějaký začátečník co blbě vycouval. Co když sousedka co se na tebe zamračí má migrénu a nové auto je to poslední co řeší? Co když všude vidíš závist uplně zbytečně? Co když podle sebe soudiš ostatní?

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 02.03.15 13:59

Stejně tak jako natěšená snažilka za každým „příznakem“ vidí počínající těhotenství, tak nejspíš i ty za každou špatnou věcí vidíš závist. Věci se dějí z různých důvodů. Přeci každé píchnutí v podbřišku také neznamená těhotenství ;)

 
balestra
Závislačka 4665 příspěvků 02.03.15 14:24

Neviděla bych to tak tragicky. Zkus to vzít z jiné strany a někam se třebas dopátráš. Nechce se mi věřit, že by někdo ukradl boty, protože jste si pořídili něco nového. Že kamarádka s tebou nechce mluvit kvůli autu… Na druhou stranu je pravda, že si spíše rozumí lidé stejně majetní. Ono, když sama máš auto za 50 000 a jsi ráda, že slouží, tak tě fakt nezajímá, že se někdo jiný nemůže např ve 4 lidech vejít do 2 let staré octavky a musí si koupit nového kombíka. A neříkala bych tomu závist, jen prostě jiné starosti i radosti.

 
bobule86
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 02.03.15 14:30

Uvedu na pravou míru pár dotazů. Na sousedy se snažím být milá, když někdo zaklepe a něco potřebuje, vždycky vyjdu vstříc (mouka, cibule, pomoc s úklidem), stejně tak i můj manžel- je manuálně zručný, tudíž dělá drobné opravy v paneláku atp. zadarmo pohopitelně. Už jsem vrátila i těm morousům největším několikery klíče, které vytrousili, pár z nich dokonce i peněženku, všechny zdravím, ale i tak jsou sousedé, který jsem prostě do oka nepadla, což se dá pochopit, každý je jiný, ale to přece není omluva, aby kradli boty, škrábali auto atd… Nechci se tu chválit, jasně, že mám své mouchy a není jich určitě zrovna málo. Tenhle deníček není jen o mě, ale i o tom, že celkově tato společnost začíná nabírat směr někam, kde každý jen závidí a tští na ostatní jed a takovou společnost pro své děti nechci…

 
bobule86
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 02.03.15 14:49

@zuzukobylka Netrvdím, že jsou takový úplně všichni, jen mi přijde, že jich je čím dál víc, těch „náhod“ už bylo moc, dokud jsme nezačali předělávat byt a nepořídili si nové auto, byly naschvály jen občasné na základě pořízení menších věcí- manželovi někdo zlikvidoval novou pumpičku, vedle které byla i ta stará (to je jen jako příklad, přijde mi to spíš úsměvné, že někoho takováhle blbost vůbec napadne). Navíc nejsme jediní, komu se zde toto děje, některým sousedům se dějí podobné věci, vždy v závislosti na tom, že se u nich uděje změna k lepšímu- nemusí to být nic velkého, stačí jiné (i když starší) kolo, taky jsem tomu zprvu nechtěla věřit. Jinak předělávkami bytu nikoho neobtěžujeme, nepřestavujeme, pouze měníme nábytek a uspořádání bytu, tudíž stavební práce a s nimi související hluk a nepořádek se u nás neděje, starý nábytek vyvážíme do sběrného dvora, nebo ho prodáváme, takže kolem popelnic nepořádek není.

 
bobule86
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 02.03.15 14:52

@pajinka256 To je hrozný, to nepochopím :nevim:

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 1 inzerát 02.03.15 14:56

Nezlob se na me, ale podle me jsi povrchni a namyslena a mozna i paranoidni. Jak muzes vedet kdo vam ukradl boty? Treba to nikdo ze sousedu nebyl. Jak muzes vedet ze nejakej skrabanec udelal nekdo schvalne??? Mohl jit pubertak a udelat proste skrabanec aniz by vedel, komu to patri. Nebo to nekdo mohl odrit nechtic. Jako nevim. Podle me si moc veris, ze ti okoli vse tolik zavidi a z toho si vydedukujes nejaky naschvaly, ktery treba ani naschvaly nejsou. A jestli te lidi kolem nemaji moc radi, tak se ani nedivim, kdyz se citis nad ne nadrazena a myslis si, ze se mas oproti nim o tolik lip… oni z tebe urcitou nadrazenost citi vis. Citi jak ty jima pohrdas. Jo a dopis ze schranky ti nekdo ukrad..to vis taky jak? Vis ono se i nam uz párkrát stalo, ze neco neprislo a byla chyba na poste. Podle me se vse snazis svest na zavistive sousedy, ale ono to tak treba ani neni vis. Moc si o sobe asi myslis.. nevím. Sousedi ani zavist za to podle me nemuze

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 02.03.15 15:13

@bobule86 Taky jsem nechápala a asi nikdy nepochopim. Bohužel i s tím se člověk setká a bohužel nic se nenadělá. :nevim:

 
bobule86
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 02.03.15 15:46

@veronika6913 Nezlobím se, je to Váš názor, respektuji ho… Nepatřím mezi ty, co by názory jiných nebrali. O tom ztraceném dopise vím tak, že pošťačka se mě při převzetí jiného dopisu ptala, že se diví, že jsem ještě neporodila, že mi dopis z ČSSZ dávala do schránky už před nějakou dobou a od nich odešel jediný- ten o mateřské.

 
Bavi
Generální žvanilka 20799 příspěvků 75 inzerátů 02.03.15 16:17

@bobule8 ach jo, jak muzes rict neco takoveho ze kdyz jim neklepe na dvere exekutor a maji pojizdne auto tak jsou vsichni zdravi a stastni a nemaji zadne problemy.jak to proboha muzes vedet.tobe se asi nesveruji. Promin ale pro me jsi hrozne sebestretny clovek.ono to fakt nebude zavist. Boty mi taky jednou v panelaku ukradli, dopis uz ae mi taky ztratil a s kamaradkou jsme v mladi skrabli jednomu auto pac nas desne nastval :lol:

 
vevik1
Stálice 88 příspěvků 02.03.15 16:39

Podle mě se může jednat o závist. Záleží, na jaké lidi trefite. Já s naschvály neměla celý život zkušenost, až teď a stačil k tomu jeden jediný zakomplexovaný člověk…
Ale jak píšou ostatní, to že mají všichni auto a neklepe u nich exekutor ještě neznamená, ze jsou šťastní…
Držím palce, aby se situace zlepšila. A doporučuji si nebrat vše osobně, i když to je někdy těžké :kytka:

 
Blešík
Extra třída :D 12092 příspěvků 1 inzerát 02.03.15 16:52

V panelácích se prostě krade, nebrala bych to tak vztahovačně, mohla to být prostě jen náhoda. Stejně tak se poškrábe auto. Zbytečně to prožíváš

 
Busy Bee
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 8 inzerátů 02.03.15 17:09

Jo jo, mym rodicum proletel zavrenym oknem do obyvaku velky kamen, kdyz si koupili nove auto.. velke stesti, ze tam zrovna nikdo nesedel. Tady v Cechach je proste zavist typicka vlastnost. Uspech a penize se neodpousti. Zila jsem nekolik let v zahranici a tohle tam fakt neznaji.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 02.03.15 19:29

Přítel, resp. celá rodina, máme krrrrrrásný nový auto a boty nám nikomu nikdo neukrad. Čím to bude? :think: Asi máme hnusný boty. :nevim: :mrgreen:

 
Mezzosopran
Kecalka 131 příspěvků 02.03.15 20:52

Existuje spousta krásných knih i dokumentů, které by ti hodně napověděli..,
jen kdyby jsi chtěla najít odpověď skutečně z jádra sebe samé :)

Ano závist existuje, stejně jako stovky dalších lidských projekcí našich emocí a duší.
Ale i hvězdář, psychiatr, psycholog, filosof, a tvé vlastní já by ti řeklo (kdyby ses ho zeptala :) ) - hledej sama v sobě, nikoliv venku.
Pokud se k nám určitá schémata situací v životě neustále vrací, nebo pokud nás život tlačí pořád do jedné a té samé situace, která nás však vnitřně vyčerpává a trápí,
je přece naprosto jasné co nám tím je ukazováno…
Zde jsou před tebou neustále lekce, které jsou si v něčem podobné a na Tobě je, aby ses z nich něco naučila a nějak je vyřešila(ale vyřešením se myslí vyřešení sama v sobě)

Více konkrétního již napsat nemohu, musíš sama chtít, pak to k tobě vše přijde samo :)
Hlavu vzhůru :)!! Život má přece takovou posvátnou esenci, sama to musíš vnímat, když ted´nosíš jednu takovou v sobě!
Přeji krásné, šťastné a naplněné těhotenství a zdravé miminko!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porodit teď? To snad ne!


Reklama