Jak si o Vánocích věštíme budoucnost

Vánoce jsou pro mě kouzelné svátky. V posledních letech zkouším s dětmi i různé tradice, které mají ukázat, co se stane v dalším roce. Sice jim moc nevěřím, ale s dětmi si vždy užijeme hezké chvíle.

Jak si o Vánocích věštíme budoucnost

Jsem tvůrčí duše, tady na eMiminu píšu hlavně články s návody, případně něco o cestování. Umím vysvětlit jak na linoryt, co potřebujete pro práci s betonem, nebo jak si v každém období vyrobit přírodní věnec, ale příběhy psát neumím.

Tohle tedy bude opět spíš ukázka toho, co můžete doma zkusit vyrobit, než nějaký deníček.

Věštění z vosku

Vezměte si svíčku oblíbené barvy, připravte si mísu s vodou a ze zapálené svíčky nechte odkapávat vosk do vody. Zkuste pak společně objevovat v tvarech konkrétní věci, symboly a z nich odhadovat, co v dalším roce přijde. Berte, co vás jako první napadne. Stejně se postupuje i u lití olova.

Co jsme si vyvěštili:

  • Kristiánkův tvar byl plný bublinek. Můžou to být balónky na jeho oslavě narozenin, nebo jen radost?
  • Mariánek rovnou řekl, že je to rybička. Možná je bude pozorovat při potápění…
  • A já? Mně vyšla šupina.

Tip: Vezměte si misku skleněnou a zkuste hru se stíny. Zapálenou svíčku dejte k misce tak, aby na zdi vytvářela stín.

Věštění bačkorami

Chcete vědět, kam se příští rok vydáte? Já tedy osobně nějaké plány mám a pevně věřím, že se pojedeme ohřát už z kraje roku. Tenhle zvyk udržovala moje tchyně. Potřebujete na něj bačkory a místnost (ideálně chodbu, kde nic nerozbijete). Protože bačkorou se hází. Naše babička vždycky určila, jaký směr je jaká země a mohli jsme začít házet. Roztočili jsme se se zavřenýma očima s bačkorou v ruce a tu jsme pak hodili za sebe. Kam bačkora míří, tam pojedete.

Jaké jsou tradice u vás?

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...