Jak štěstíčko Nelly na svět přišlo

Porod

Tohle je vzpomínkový deníček o tom, jak i když je vše jinak, než jsem chtěla, může to být nakonec ještě krásnější, než jsem si vůbec dokázala představit. A také je o tom, že porod může být opravdu krásný. Za pár dní bude má malá slečna slavit dva roky, a tak pokud chcete můžete si se mnou nostalgicky zavzpomínat...

Téměř dvouletá slečna

Půlroční štěstíčko

Vítání občánků

Nedávno jsem dostala otázku, kdybych si mohla vybrat jen jeden jediný den a prožít ho znovu, jaký den by to byl. Nemusela jsem váhat ani chviličku. Byl to den, kdy se mi narodilo štěstí. Neměnila bych na něm naprosto nic.

Má představa o porodu? Chtěla jsem rodit v Ústí nad Orlicí. Rychnov nad Kněžnou máme sice blíž, ale na novorozeneckém oddělení pracuje má mamka a já si přála soukromí. A hlavně jí nechtěla udělat ostudu (po porodu s Tádou jsem se vzpamatovávala půl roku), u porodu jsem chtěla manžela a přála jsem si, aby Tádu hlídala mamka. Celý poslední měsíc jsme měli na ledničce rozpisy služeb mamky a taťky a každé ráno plánovali coby kdyby.

Vše bylo jinak a já jsem za to vděčná. :)

40+3 tt pátek 17.2.

6:30 Tadeášek si výjimečně pospal. Byla jsem mu vděčná, necítila jsem se moc dobře. Nasnídali jsme se a hráli si, ale já měla čím dál větší problémy vstávat z koberce a občas jsem se musela zastavit, jak tvrdlo břicho. Celý devátý měsíc jsem na poslíčky trpěla, tak jsem tomu nejprve nepřikládala moc význam. Když jsem se ale začala často zadýchávat, říkala jsem si, že už to možná přijde.

10:00 Volala jsem Zdendovi do práce, ať si raději zajde dříve na oběd, kdyby náhodou. A on že by potřeboval v práci zůstat minimálně do 14 hodin, ať se snažím to vydržet.

11:00 Píšu sms své nejlepší kamarádce k narozeninám. A když už držím v ruce telefon, volám mamce, že mi není úplně nejlépe a zda by si nemohla přijet pro malého, kdyby náhodou. Měla jít do práce až na noc. Přijela, ale došlo nám, že Zdenda má omylem obě autosedačky v autě, takže tu mamka se mnou zůstala. S malým se naobědvala, dala ho spát a já si mezitím taky lehla. Břicho se trošku uklidnilo.

13:00 Kamarádka mi poslala odkaz na měření kontrakcí a já zjišťuji, že jsou po cca 8-10 minutách.

15:00 Dorazil Zdenda domů, v klidu se najedl. A ještě říká, že mu přijde, že vypadám dobře a že se projedeme na monitor zbytečně.

16:00 Mamka si bere malého domů a my jedeme směr Rychnov nad Kněžnou. Jak jsem psala v předchozím deníčku, přespala jsem v porodnici v RK ze středy na čtvrtek kvůli sněhové kalamitě u nás a sepsali se mnou veškeré dokumenty k porodu. Bylo mi tedy hloupé jet do Ústí. V autě cítím kontrakce po pěti minutách.

16:30-17:00 Monitor, asistentka zkonstatovala, že vůbec nic porodu nenasvědčuje a že tam tedy opět můžu přespat, ale domnívala se, že ráno pojedu opět domů. Zdendu poslala za malým. Doktorka shledala nález stejný jako ve středu, otevřená max. na jeden prst.

18:00 Ubytovávám se na nadstandartním pokoji, mění se porodní asistentky, do práce přišla i mamka.

18:30 Další monitor a to jen díky tomu, že před tím se dr. nezdálo srdíčko malé. Já cítím kontrakce po třech minutách, monitor kreslí slabé po šesti. Asistentka uznává, že možná do rána porodím. Další monitor plánovaný na devět, prohlídka dr. na půl desátou. Zapínám TV, jde Ulice, stejně jako když jsem rodila Natálku. Při kontrakcích se opírám o přebalovací stůl, nehekám a jen si říkám bude hůř.

19:00 Přišla se na mně podívat mamka a prý když budu něco potřebovat, ať jí prozvoním a nebo přijdu.

20:00 Kontrakce zesilují, prozváním mamku, chtěla bych míč a hlavně vyšetřit, abych věděla, zda nemám volat Zdendovi. Mamka sehnala míč a asistentku. Ta mě odmítá vyšetřit, že je čas. Ale udělá monitor, tam jsou kontra po dvou až třech minutách.

20:30 Ptám se zda volat Zdendovi. Že by počkala, až mě vyšetří dr., že jí zavolá. Pak si to rozmýšlí a říká, ať tedy zavolám, že to nejspíš do půlnoci bude, ale spěchat prý nemusí. Zdenda přenechává malého Aničce (mé 12leté sestře), dojídá a vydává se pomalu na cestu.

21:00 Vyšetření dr., otevřená na šest cm. Klystýr. Prý mám vydržet 5-10 minut, pak na záchod, do sprchy a takto to třikrát zopakovat. Prohlásila jsem, že cítím, že to bude za chvíli. Obě se na sebe nevěřícně podívaly a oznámily mi, že mám jít na pokoj. Ve 21:30 mě přijde asistentka zkontrolovat a ve 22:00 vyšetří dr.

21:05 Už se necítím moc dobře, jdu na záchod a do sprchy, přichází mamka a já říkám, že mám pocit, že potřebuji tlačit, zda je to vůbec možné. Ona, ať počkám, že dojde pro asistentku. Mám pocit, že se dlouho nic neděje. Vydám se na nekonečnou cestu dlouhou chodbou. Cítím hlavičku mezi nohama a mám strach jít dál. Potkávám mamku.

21:13 Na chodbě před sálem mi praskla voda.

21:14 Jsem na sále sama s asistentkou, ta prosí, ať netlačím.

21:15 Doběhla dr., kterou mamka rychle sehnala. A já bezbolestně, bez nástřihu, potrhání a šití rodím Nelly, žádné tlačení bolest, nic (cítím to stejně jako u Natálky).

21:16 Nelly je u mě na břiše a přichází tatínek. Vůbec mi nedochází, že je vše za mnou. Je to jako když se díváte na skvělý film a v tom nejnapínavějším vám dají titulky.

21:20 Narychlo mi píchají injekce, co jsem měla dostat před porodem a rodím placentu. Děkuji dr. za malou a ta říká, že není zač, že jsem si jí odrodila sama a že by si také jednou takový porod přála. Dostávám kapačku, protože dost krvácím. Poprvé kojím malou a stále mi nedochází, že už je na světe.

Po dvou hodinách na sále odcházím po svých na pokoj, což bylo u Tadeáška nemyslitelné. Tam už čekal Zdenda a v rádiu hrály krásné české písničky, které miluji. Zdenda rychle usíná, já nemůžu spát vůbec, pořád si vše dokola přehrávám, myslím na malého i malou. Píšu mamce sms, že pokud Nelinka nespí, ať mi jí přiveze, že se mi po ní moc stýská.

Měla jsem porod opravdu za odměnu. Jsem šťastná, že se cítím dobře a mám sílu se starat o obě své děti.

Nelly je sladká princezna, která skoro nebrečí, krásně spinká a dělá nám radost.

Osud tomu chtěl, že vše dopadlo jinak, než jsem si plánovala… a já jsem za to teď moc vděčná.

Mohla bych si stěžovat, že jsem neměla u porodu tatínka, ale ten říká, že přišel v pravý čas. A vůbec se nezlobím ani na dr., ani na porodní asistentku, že mi nevěřily, že to bude brzy. Nemají ještě děti, tak je chápu.

Obrovský dík patří mé mamce. Nebýt jí, porodila bych asi na chodbě. Aničce za skvělé hlídání Tádi. Zdendovi, jak se postaral o malého, když jsme byli v porodnici. Tadeáškovi za to, jak krásně Nelinku přijal, a že nežárlí. A Nelly za to, že prostě je.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 17.02.14 00:51

Krasne napsane! a premyslime o stejnem jmenu Nelinka <3

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 17.02.14 06:39

Moc gratuluji :potlesk:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 17.02.14 06:43

Krásně napsané!!! Gratuluji k detickam.

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 17.02.14 07:09

Gratuluji moc k uzasne rodine :potlesk:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 17.02.14 08:10

Skvělé, moc gratuluji :hug:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 17.02.14 08:42

To byla rychlovka :palec: zasmala jsem se, jak to popisujes, vypada to, ze Zdenda porad jenom neco ji :mrgreen:
akorat mi uniklo, kdo je Natalka…

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 17.02.14 08:49

@obrazek Natalka je moje prvni holcicka…mela vrozenou vyvojovou vadu srdicka neslucitelnou se zivotem a ve 23tt jsem musela jit na UPT :,(

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 17.02.14 12:28

Gratuluji k uzasne rodine :hug: :kytka:

 
veru18  17.02.14 13:16

Moc hezky napsané, gratuluji k úžasné rodině a ať Vám děti dělají jen radost :)

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 17.02.14 13:32

@kackark tak je mi moc líto :,(

 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 17.02.14 14:50

Gratuluji! Kdyby každý porod byl takhle pozitivní  :D

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 17.02.14 15:02

@obrazek …to nemusi, patri ke mne, je to moji neoddelitelnou soucasti a jsem za tu zkusenost s odstupem casu rada. Vim, ze mam nekoho, kdo na mne dava pozor :kytka:

 
monca321  17.02.14 17:26

Moc hezky napsáno. Tohle je opravdu nejkrásnější okamžik života, na který se nedá zapomenout. Já mám často problém si vybavit různé milníky v životě dcerky (různé oslavy, první krůčky, slova atd.), ale na její příchod na svět nikdy nezapomenu. Ale začala jsem si teď vést online deníček na Childbook.me, kam si ukládám různé fotky a zážitky, abych měla všechno pohromadě a mohla jednom vzpomínat. :srdce:

 
Tercie
Kelišová 6451 příspěvků 17.02.14 19:51

:srdce: náš taťka přišel na sál v úplně stejnej okamžik, jako váš :-)

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 17.02.14 21:48

Kačenko vše nejlepší malé princezně k dnešním druhým narozeninám a deníček jsi jako vždy nádherně napsala, plný lásky a citu tak jako to umíš napsat jenom ty :srdce:

 
Reyne  17.02.14 23:35

Nádherný deníček :kytka: Pamatuji si Tě ještě z MK, moc a moc Ti přeji štestíčka Nelly a Tedíka :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama