Jak Terezka na svět vykoukla

Porod

Tento deníček jsem se rozhodla napsat, dokud mám těhotenství a porod ještě v paměti a aby mi pak byl vzpomínkou, když si ho znovu přečtu. :)


7 komentářů


2 komentáře

Začalo to přesně před rokem, kdy 16. prosince jsem měla dostat pravidelnou ms. Jenže ta nikde. Říkala jsem si, to určitě bude jen zpoždění, i když u mě to nebývalo zvykem. Podle ms bych si mohla řídit hodinky. :) Ale jelikož jsem spíše řešila tou dobou Vánoce, tak jsem nějak nad tím přestala přemýšlet.

S přítelem jsme ten rok byli na Vánoce u mých rodičů. Když jsme k našim přijeli, tak místo, aby se se mnou mamka přivítala, mi řekla: „No ty jsi nějak zeškareděla“. No ha ha mami, to je to, co jsem určitě potřebovala slyšet. Tak jsem jí na to jen odpověděla, že bych to měla dostat, a proto mi vyskočily na obličeji samé pupínky.

Vánoce utekly jako voda a s přítelem jsme se vrátili domů 26.12. To jsem si vzpomněla, že ještě jsem to stále nedostala a šla jsem si udělat test. Na testu na mě koukaly dvě krásné //. Přítel byl z miminka nadšený a byl to pro něj nejlepší opožděný dárek k Vánocům.

Těhotenství bylo naprosto bezproblémové, nic mě nebolelo, nevolnosti žádné, neotékala jsem, prostě těhotenství na jedničku. Termín porodu jsem měla 31.8.2013. Jediné, na co jsem si stěžovala, že ty poslední dva měsíce musely vyjít na ty největší vedra. Ale dalo se to s větrákem nějak vydržet.

Čím víc se blížil termín porodu, tím víc jsem byla nervóznější. Moc jsem si přála, aby se malá narodila, když ona si rozhodne. Vyvolávaného porodu jsem se moc bála. A jak se říká, že to, co nechceme, se stane, tak jsem 7.9.2013 nastoupila do porodnice na vyvolání porodu.

Byla sobota, venku horko a já musela být v porodnici. Dělali mi zátěžový oxytocinový test a pak jsem chodila co dvě hodiny na monitor. Po oxytocinu mi trochu tvrdlo břicho, ale nic zvláštního. Byla jsem večer otevřená těsně pro prst a k porodu to mělo hodně daleko. Druhý den ráno přišel doktor, že mě zkontroluje a pokud se přes noc něco změnilo, zavede mi tabletu na vyvolání porodu a pokud ne, dostanu pak večer tyčinky na změknutí čípku.

Nález zněl místo z těsně na prst, a tak usoudil, že tedy zkusí zavést tabletu. Ale že nečeká, že by se to po jedné mohlo rozjet. Že večer zkusí zavést další a případně druhý den další dvě. Ještě k tomu mi udělal Hamiltona (skoro jsem ho necítila, pan doktor byl velice šikovný) a já šla na pokoj si lehnout. Jenže za půl hodiny jsem začala cítit takové zvláštní bolení v podbříšku. Říkala jsem si, že za hodinu mám jít na monitor, tak se zkusím pak zeptat, jestli to může být porod. Na monitoru se nic nedělo, řekli mi, že to reaguje pouze děloha na tabletu a že to bude trvat zhruba dvě hodiny.

A byla to pravda. Byla to taková soustavná bolest a jen občas na pár sekund přestala a zase začala. Po dvou hodinách ale začaly bolesti přicházet a odcházet pravidelně po minutě. To bylo jedenáct hodin a já šla na další monitor. Trošku se začaly ukazovat kontrakce, ale ty se daly ještě prodýchat. PA mi řekla, abych byla ve sprše aspoň hodinu a tak jsem tedy šla. Bolesti se začaly stupňovat a já pomalu začala drtit sprchu. Kontrakce byly stále po minutě, ale ta intenzita byla větší. V jednu hodinu mě čekal další monitor a to už jsem se pořádně kroutila. PA mě vyšetřila a řekla, že jsem na 2-3 prsty a abych ve sprše vydržela i dvě hodiny do dalšího monitoru.

Než jsem došla do sprchy, praskla mi zřejmě voda, PA mi na vložku udělala test na plodovku a řekla, že plodovka to není. Ve sprše jsem byla asi hodinu a půl, déle se to vydržet nedalo, myslela jsem, že tam sebou už seknu. Byla jsem vyčerpaná, v noci jsem nespala nervozitou a nedostala jsem ani najíst. Kdybych neměla své pití, tak ani to bych nedostala. Ze sprchy jsem se zkoušela dobelhat do pokoje napít se a najednou se tam ukázal přítel. Neměla jsem sílu ho ani zavolat, že už začínám rodit a asi to sám vytušil nebo nevím. Moc mi pomohlo, že za mnou přišel. Byl takové moje „kousátko“ při kontrakcích. Chudák měl dokousaný jeden prst. :)

Ve tři jsem měla jít na další monitor, ale to jsem donutila přítele, aby šel se mnou už na monitor dříve, že chci jim říct, aby mi dali něco od bolesti, protože už se to opravdu nedalo vydržet. Když mě doktor před monitorem vyšetřil, řekl mi, že jsem otevřená na 6 prstů a že od bolesti už nemá smysl něco dávat, že jsem v polovině porodu. Pak řekl sestře, že nemám plodovou vodu, jestli jsem dostala kapák na streptokoka. To sestra samozřejmě nedala, protože prý mi voda nepraskla. Pak se zjistilo, že jak jsem jí říkala, že mi asi praskla voda a jak jí podle testu nevyšlo, že je to plodovka, tak že mají vadný roztok. Doktor se se mnou domluvil, že mi natočí monitor, pak mi dají kapák a pak mi udělají klystýr.

Monitor se mi zdál nekonečný, bolesti pořád po minutě a intenzita teda neskutečná. Měla jsem jak břišní, tak křížové bolesti. Kroutila jsem se tam jak had a PA jen říkala, že hlavně nemám nijak zatínat nebo kousat u kontrakcí, že to není dobré pro sestup miminka. No to se jí řekne, když zrovna tu bolest necítí. Tak jsem si teda aspoň začala kontrakce ulevovat zařváním. Nebylo to nějak nahlas, ale prostě to jediné pak už pomáhalo. Kapák po monitoru kapal taky celou věčnost, i když to bylo jen 10 minut. No a najednou jsem začala cítit tlak na konečník.

Příteli jsem řekla, ať zavolá sestru, aby mi ten kapák odpojila, že potřebuji na velkou (aspoň jsem si to myslela, že na ní potřebuju). Sestra přišla a říká, že než půjdu, tak že zavolá doktora. Ten jen řekl „Na 10 prstů, jedem na porodní sál.“ Ten den šly porody jak na běžícím páse, proto jsem ani nebyla na hekárně (všechny sály byly obsazené), ale celých těch 7 hodin porodu viděly maminky, které byly se mnou na pokoji, třeba teprve v 7. měsíci.

Když mě dovezli na porodní sál, čekala jsem ještě, než PA dá na kozu podložku, protože těsně přede mnou odvezli maminku už s miminkem (prý nebyla na pokoji s miminkem ani ty dvě hodiny, protože jinak já bych musela rodit na příjmu). Ani nevím, jak jsem se na tu kozu dostala, ale říkám PA, že už prostě tlačím, že to už jinak nevydržím. PA jen zděšeně řekla, že ještě ne, že přece nevím, jak tlačit, že mi to vysvětlí jak. Řekla jsem jí, že už mi to nestihne vysvětlit, že mám kontrakci a že prostě jdu na to. :-D

Na dvě zatlačení Terezka vykoukla s řádným ohlasem ven. Hned mi jí dali na břicho. Byla tak heboučká, nijak pokrčená a v obličeji úplně růžovoučká. A kolik měla vlásků… Narodila se 8.9.2013 v 16:16 s mírami 51 cm a 3790 g. Bylo to kus holky a přitom se mi zdála tak maličká. Přítel byl tak dojatý, že ani nedokázal přestřihnout pupeční šňůru. Pak jsem se děsila šití, ale žádné se naštěstí nekonalo. Pak už nás tři nechali dvě hodiny na pokoji samotné a užívali jsme si s přítelem toho malého uzlíčku.

Nejlepší na tom bylo to, že na každém ultrazvuku říkali, že to bude malé miminko tak do tří kil, takže jsem si nachystala pro Terezku věci z porodnice ve velikosti 50 a pak to měla úplně natěsno.

Teď už jsou Terezce tři měsíce a dělá nám jen radost, pokud se tedy nevzteká. :)

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 30.12.13 00:34

To je krasny :kytka: Terezka je moc krasna :hug: A vlasku ma opravdu hodne :dance: Gratuluji k Terezce :hug:

 
Renatta
Závislačka 3789 příspěvků 30.12.13 01:51

Krasny.. A Terezka je krasnoucka..A tolik vlasku mela to je uzasny.. :srdce:

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 30.12.13 02:39

Gratuluji :kytka: je pěkně vlasatá :srdce:

 
myšák1187  30.12.13 02:40

Gratuluju k Terezce, taky sem nechtěla vyvolávaný porod a měla ho, nechtěla jsem křížový bolesti a byly jako prase :mrgreen:, ale měla jsem štěstí na dobrou asistentku která nabídla na uvolnění čípky a potom ty křížové bolesti se dali snést a v okamžiku kdy jsem byla na 7 mi píchli pigáro s nějakým oblbovákem takže se to dalo. No mě odhadovali pořád 4?5kg a nakonec jsme měli 3720g, takže odhad je opravdu jen odhad :lol:
:D

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 30.12.13 07:37

Parada a hodne radosti s malou :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 30.12.13 07:45

Gratuluju k holčičce, preju hodně zdraví :kytka:

Pobavilo, ze Ti PA chtela vysvětlovat, jak tlačit. Ale je to spis smutny, ze personál má furt pocit, ze vi, co má delat lip, než ten kdo rodí

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 30.12.13 08:26

Moc gratuluju k holčičce :kytka: :kytka:

 
tralala123
Kecalka 252 příspěvků 30.12.13 09:50

Týýýýjo, ta má vlásků, je krásná. Gratuluji, přejo hodně zdraví a ať vá dělá jen samou radost :potlesk:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 30.12.13 13:16

:) taky jsem se narodila s takovýma vláskama:D:).. ale nevypadali mi (proto jsem nikdy nevypadala jako opravdové malinké miminko ale vždy starší).. ale je to nádherná prďolka, tak hlavně hodně zdravíčka!! :hug:

 
Aninkaaa
Závislačka 2504 příspěvků 30.12.13 21:17

Moc hezký deníček :palec: Pěkně mě naladil a zároveň zmírnil strach z blížícího se porodu :hug: Malá je opravdu fešanda, ale to už vím dávno :mrgreen:

 
hrnoulek
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 31.12.13 11:40

Gratuluju ke slečně, je krásná :srdce:
jojo vyvolávaný porod je strašák, taky jsem ho hrozně nechtěla, ale když už byl pomalu čas to začít řešit, domluvila jsem se se svojí PA na vyvolávací masáž a jak jsem se začala těšit, bylo mi jasné, že nic nebude, že se malý radši narodí - a taky že jo :-D 10 dní potermínu ;-)
jo a taky mi říkali, že mimi určitě nedosáhne ani 3 kil, spíš tak 2,5 (měl 3,32kg :-) )

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama