Jak to bylo, je a bude?

Těhotenství

Po pročítání si deníčků, nudy doma u notebooku a taky pár životních zkušenostech, bych se chtěla vypsat a podělit se s vámi o můj příběh. Když mi bylo 17, seznámila jsem se s klukem. No, klukem. On už to byl spíš chlap. Martinovi bylo skoro 25 a já se asi zamilovala.

Tehdy jsem si to myslela, ale časem jsem zjistila, že láska vypadá jinak. Scházeli jsme se několik měsíců, až jsme si řekli, že to už budeme považovat za chození. On to řekl doma a já to oznámila mamce. Hned mě nahnala ke gynekologovi pro antikoncepci, protože věděla, že 25letému chlapovi koukání na mě asi stačit nebude.

Dostala jsem recept, antikoncepci koupila a čekala jsem na menstruaci, abych pak hned mohla začít anťák brát. Jenže ouha! Menstruace nikde, ale stres jsem z toho moc neměla a čekala dál. Stávalo se mi, že jsem to měla o 14 dní posunutý nebo mi to úplně jednou do roka vynechalo. Jenže pak se ozval něco jako můj 6. smysl a já si udělala test. A bylo to tam jako vystřižené. V tu chvíli jsem věděla, že je průšvih na světě.

Co teď sakra? Přeci nemůžu mít dítě s klukem, se kterým jsem 2 měsíce! Přeci nemůžu mít dítě v 17! Přeci nepřeruším školu nebo nedej bože budu chodit s bubnem do školy. Bylo to jasné, potrat. Ale jak jít na potrat v 17, když by to hned nahlásili mámě? Martinovi jsem nic neřekla, jen jsem mu naznačila, že se mi zpozdila MS a co by dělal, kdybych byla v tom. Řekl mi, že by si klidně dítě nechal, ale ví, že já bych ho nechtěla, že by mi zkazil život a že by mi zaplatil potrat. Říkala jsem si alespoň, že tak a že ještě chvíli počkám a pak mu to řeknu a zajdeme k doktorovi.

Hned víkend na to, slavil Martin narozeniny a my byli v místní hospodě zapíjet jeho 25. Strašně se opil, fakt hnusně a já ho musela táhnout k němu domů. Naštěstí nebydleli daleko, ale i tak to byl zážitek. A když jsem ho konečně dotáhla do předsíně, kde jsem ho zouvala a svlékala z bundy a mikiny, tak ten blbec se pokusil o něco jako skok nebo krok. Já šla před ním do pokoje a on zakopnul o schod nebo nevím, jak to bylo, oči vzadu nemám, a já jsem letěla dopředu. No a jak jsem letěla, tak jsem najednou celou vahou nalítla podřiškem na roh peřiňáku. V tu chvíli mi břichem prolétla neskutečná bolest, a když jsem se podívala dolů, měla jsem krvavé kalhoty.

Bylo to, jak když ve mně prasknul balonek naplněný krví a vyteklo to ven. Ani nevím, jak jsem to dokázala, ale hned jsem si kalhoty sundala, ani jsem nepípla a letěla do koupelny. Po nohách mi stékala krev a břicho mě bolelo jako blázen. Vlítla jsem do sprchy a snažila se umýt. Pak jsem si vzala čisté kalhotky, vycpala se vložkami a šla do pokoje. Martin se ani nepřišel zeptat, co mi je. Prostě byl tak ožralý, že si lehnul do postele a tak jak byl, usnul.

Vzala jsem si 2 Ibalginy a šla si lehnout. Jenže to byla taková bolest, že jsem prostě spát nemohla. Lítala jsem pořád na záchod měnit vložky a modlila se, abych nemusela do nemocnice. K ránu jsem na chvíli usnula, a to už mě budil Martin a koukal na mě jak blázen. No jasně, pode mnou byla pohroma. Zase jsem letěla do koupelny celá od krve a musela se vysprchovat. Pak se převléknout, vyprat kalhoty od krve a prostěradlo a do pelechu. Martin si z toho prý nic nepamatoval a koukal na mě jako tele. Tak jsem mu vše odvyprávěla a on se jen zeptal, jestli nechci do nemocnice. Řekla jsme, že ne, protože by se to hned dozvěděla máma, a to prostě nejde. Dnes vím, že mě měl prostě naložit do auta a odvézt mě. No, každopádně jsem si protrpěla pár dní v křečích s bolestmi a asi 10 dní krvácení, a pak už to bylo dobré.
A po psychické stránce? Kupodivu úleva jako hrom, že se to takhle vyřešilo. Teda hrozně, ale aspoň jsem nemusela na potrat a máma to nevěděla. On mi tedy tvrdil, že to potrat nebyl, ale já vím svoje, že. S Martinem jsme se po půl roce rozešli. Chlastal, hrál automaty, kradl v práci a snažil se mě převychovávat fackami. Tak jsem mu dala sbohem. Každopádně, když jsem se po dlouhé době odhodlala jít na gynekologii na prohlídku, doktor se mě sám zeptal, jestli jsem náhodou neprodělala potrat. A já že jo, ale nikde jsem s tím nebyla. On prý, že má pocit, že kolem čípku jsou nějaké nesrovnalosti, že bych jednou mohla mít problémy s početím nebo udržením plodu. Prostě jsem si tím mým neuváženým prohlášením, že do nemocnice nepojedu, trochu zahrála s osudem.

No, roky letěly, já prožila další moji lásku. Taky zamotanou, byla to láska hezká, ale nebyla taková, jakou jsem chtěla. Byl to syn máminého přítele, Honza. Po roce jsme se rozešli a já pak vysadila antikoncepci. Od té doby nic asi 5 let.

Je tomu něco málo přes rok, co jsem se poznala s mým nynějším přítelem. Od rozchodu s Honzou, nic. Byla jsem ráda sama a stačily mi jen milostné úlety nebo stálí milenci jen na TO. Nechtěla jsem být zadaná, milovala jsem volnost. Jenže mi bylo 23 a já se fakt nějak k ničemu neměla, až jsem si říkala, jestli jsem normální. No, každopádně jsem díky kamarádce a jejímu tehdejšímu mazlíkovi poznala Andreje. Jenže co čert nechtěl. Nebyl to Čech, ale Rumun. Takže dorozumívání všelijaké. Nohy, ruce, špatná angličtina a ještě horší čeština. Já jsem ho nechtěla, oni mi ho nutili, že je sám a já taky. Tak jsem mu chtěla dát šanci a alespoň ho poznat. Poznala jsem ho a zjistila, že to je moc prima kluk. Sice mladší o 2 roky, ale moc hodný.

Začala jsem za ním jezdit a byla to sranda. Poznávala jsem jejich komunitu, zvyky, řeč atd. Kámoška jezdila za Julianem a já za Andrejem a byli jsme tam tak všichni spolu. Bylo mi tam tak dobře, až jsem zjistila, že tam jsem více jak doma. Učila jsem ho česky a zažívala jsem hromady srandy a najednou jsem cítila, že ten kluk rozehřívá moje, roky ledové, srdíčko. Bylo nám spolu hezky až do chvíle, kdy jsem nečekaně zjistila, že si jdeme po krku s Juliánem a já už toho měla plný kecky a prostě jsem odjela a už se neozvala. Opustila jsem ho kvůli tomu idiotovi, protože jsem se bála o auto a o krk. Andrej mi psal, volal a nechápal proč. Jenže já si v tu chvíli uvědomila, že ho miluji a strašně se mi stýská.

No, vrátila jsem se k němu a on se odstěhoval. Blíž ke mně. Do Čech se mu z Rumunska vrátil táta s bráchou, tak válčil s nimi a já jezdila tam. No sranda ještě větší. Pak byl čas před Vánoci, Andrej dostal super práci a kvůli ní nemohl na Vánoce odjet domů. Tak jsme spolu zůstali sami a odjel jen táta s bráchou, kteří se po Novém roce vrátili. Vánoce byly pohádkové i hádkové. Už nějakou dobu se mi do mozku zavrtával červík pochybností. Má to s ním cenu? Vždyť je to Rumun, proboha. Doma mě zabijí.

Pro nás, pro Čechy, je Rumun Cikán a celkově se o nich nemluví hezky, ani se nedivím. Poznala jsem je hodně a Andrej je mezi nimi něco jako růže mezi trny, prostě úplný opak. Nikdo o něm nevěděl, tajila jsem ho. Prostě jsem byla protivná, nerozhodná, nervózní. A když byl Silvestr, tak se sešli jeho kamarádi a my a slavili jsme. Já se opila (on alkohol nesnáší) a dala jeho kamarádovi pusu. Jen obyčejnou pusu a on to viděl. Tak jsme se prohádali do nového roku a pak se zas usmiřovali, protože jsem ho nechtěla ztratit. Vše se urovnalo a bylo to ještě lepší. To už byl rok 2012.

No a byl tu náš osudný leden. Bylo konec ledna, všechno bylo fajn. Ale jednoho dne se nám stala malá nehůdka, a ta nám změnila život. Prostě jsme měli chvíli klídek od jeho bráchy a táty, tak jsme se rozhodli, že to. No prostě jsme byli v nejlepším, a najednou se rozlétli dveře a jak se Andrej lekl, tak to pustil. Přímo do mě. A bylo hotovo. Tak jsem letěla do koupelny a snažila se to vymýt, ale to bylo k ničemu. Ještě jsem si dělala srandu, že budeme rodiče. Nevěřila jsem tomu, že by se to mohlo stát. Párkrát se stalo, že to ujelo, ale nikdy nic. A anťák jsem samozřejmě neměla. Už dlouho.

Jenže mě honily divné sny o miminkách, a když jsem měla kolem 10. února dostat MS, tak nic. Zase jsem byla docela v pohodě, prostě když nemám anťák, tak to nějaký ten den mešká. Ale teď to bylo týden a já už jsem tušila. Prostě jsem to cítila. Napsala jsem kamarádce, jestli až k nám pojede na návštěvu, by mi přivezla 2 testy. Zrovna mi odešlo auto a byli jsme o víkendu uvěznění ve sněhu v takovém zadkově. Jo, jen tak mimochodem, 13. února má Andrej narozeniny a 14. byl Valentýn.

Kamarádka v neděli 19. února přijela, zavřely jsme se v koupelně a šly na to. Andreje jsme nechaly radši za dveřmi. Načurala jsem do mističky a s klepající se rukou, ale tušením jak to dopadne, jsem tam ponořila na 10 sekund papírek. Hned se objevila jedna čárka a než jsem papírek položila, byla tam druhá. Jasná jako ta první. Začala jsem brečet, a pak se hystericky smát. No to snad ani není pravda! Kamarádka vylezla ven a zavolala mi přítele. Ten na mě koukal, jak tam stojím opřená o zeď, brečím a směju se zároveň. Podala jsem mu ten papírek s dvěma proužky. Obejmul mě a povídá: Proč nejsem šťastná? Pak jsme buleli oba jak děti.

A potom přišlo dilema. Potrat nebo nechat? Nejdřív to bylo jasné. Potrat. Jsme spolu jen 5 měsíců, on je mladý, nic nemáme a ke všemu doma by mě zabili, kdybych si to nechala s Rumunem. Takže nebylo o čem přemýšlet. Letěla jsem na gyndu, kde mi to doktor potvrdil. Jenže! Řekl mi, že mě to bude stát 4 300 č a že mi to tedy napíše. Bez přemlouvání a nějakých keců. Jen jsem musela na UTZ. Dobré, kdyby mi doktor jen mezi slovem neoznámil, že mi ten neošetřený potrat zanechal následky na čípku, a pokud jsem neměla antikoncepci 5 let a otěhotněla až teď, tak bůhví, kdy otěhotním, až to budu chtít. Že je mi skoro 24 a že bych to měla promyslet, že by se po tomhle potratu mohlo ještě změnit plno věcí k horšímu. Pecka.

Tak jsem se slzami odešla z ordinace a přemýšlela co dál. Příteli jsem to naservírovala, a ten mi řekl, že si to musí promyslet. No, a nakonec mi řekl, že si teda miminko necháme, ale že vůbec neví, jak to zvládneme. Obrečela jsem to a už se těšila, až se dozvíme, v kolikátém tedy jsem. Podle UTZ to byl to pátý týden a kousek.

A to, co bylo dál, bylo ještě lepší, to myslím ironicky. Prcek byl v pořádku, mně blbě nebylo, jen jsem neměla chuť na jídlo a pořád bych spala, zhubla jsem 14 kilo, teď mám zase 3 nahoře, ale dobré. Jenže jsem bydlela s babičkou, a ta ještě nevěděla, že je to Rumun. Ale mezi řečí jsem jí řekla, že čekám dítě. Tak na mě ječela, že jsem úplný debil, jestli mi došlo, co jsem udělala, jestli si uvědomuji, že jsem dítěti zničila život a mám jít na potrat. Tak jsem se sesypala a pořád jen brečela.

Hned to volala mému tátovi (se kterým mám šílené vztahy a jen tak pro přesnost ho nesnáším), ten zburcoval svoje kamarádíčky a nevím, jak to zjistil, ale ráno volal babičce s informacemi, že mám Rumuna a je to nějaká špína z Karpat, co se fotí na internet s cigárem za uchem (on má tak co kecat, když hulí jednu za druhou už 30 let, jo a táta má docela dost peněz, ale já nikdy neviděla ani korunu). Takže na mě pak dělali tlaky oba, abych se špíny zbavila, dítě hodila do kanálu, protože to je jen kukačka do hnízda. Takhle to řekli. To už jsem byla ve stádiu, kdy jsem přemýšlela, že na ten potrat půjdu, jen abych to nemusela poslouchat.

Zachránila mě moje mamka, se kterou jsem se neviděla asi rok, protože jsme se nepohodly. Zavolala jsem jí, že se s ní musím sejít a o něčem si promluvit. Nechtěla jsem, aby se to dozvěděla z druhé ruky. Nejdřív koukala jako blázen, pak mi řekla, že ví, že můj přítel je Rumun, protože moje dlabaná kamarádka přijela k ní domů a řekla jí, že prý mám Cikána. No řekla mi, že úplně nadšená není, že ví, že máme prd, ale na holičkách nás nenechá a že máme hromadu času ještě do porodu všechno zařídit. A tím začalo naše usmíření. Brácha mi pak psal, že se těší na miminko v rodině a že to určitě bude holka. No dlouho jsme si to mysleli.

Prarodiče od mamky, mě taky pěkně naprdli. Měla jsem u nich 50 tisíc, které jsem si mohla kdykoli vzít. Jenže když jsem tam přijela, řekla jim, že čekáme rodinu a že by nám to moc pomohlo, abychom si mohli zařídit bydlení, poslali mě do pryč s tím, že nemakačenka, Cikána atd. finančně podporovat nebudou a že ty peníze neuvidím, dokud s ním budu. Od té doby jsem se neozvala. Andreje strašně trápilo, že se takhle moje rodina chová a mě kvůli tomu zavrhují. Ale já alespoň zjistila, co jsou opravdu zač. Obrečela jsem to, ale takové lidi já pro své dítě nechci. Můj táta, když se objevil u babičky, se nikdy nezeptal, jak mi je, jestli něco nepotřebujeme a moje zvětšující se bříško ignoroval. Je mi z něj zle a doufám, že jednou budu mít šanci všechno mu to omlátit o hubu. A moje dítě do ruky nedostane, i kdyby si to pak náhodou rozmyslel. Ale jak ho znám, tak ho dítě neobměkčí. Je to hnusný sobec. A otvírá se mi kudla v kapse, když vím, že přestavuje barák, jezdí na dovolené a nechal si udělat bazén za 150 000.

No nic, začali jsme pořádně šetřit, já zůstala u babičky, která se mnou nemluvila (o to lépe pro mě), ale protože jsem byla těhotná, tak mě nevyhodila. Nakonec jí to obměkčilo a teď už je v pohodě, ale na to jak na mě vyjížděli s tátou, nezapomenu a mají to u mě oba schované. Andrej se přestěhoval do našeho města a bydlí na ubytovně. Už ke mně může i na návštěvy, takže na ubytovně jen spí. Ze začátku babičce nesměl přes práh, aby ji neokrad, nezbil a neznásilnil. Ale od chvíle, kdy nosí nákupy, občas něco opraví a s babi byl i u doktora, tak mu i vaří. Další vlastnost naší babičky, když něco potřebuje, tak jí je i špína Rumun dobrej.

Další věc, která nás trápí je, že nemůžeme sehnat byt. Buď je problém, že je přítel cizinec, nebo že budeme mít dítě. Takže nás nikdo nechce vzít a když už chtěli, tak na nás makléřka udělala podraz, tak jsem ji poslala někam. Ještěže jsem tu smlouvu nepodepsala. Výbavičku mám sehnanou, jen teď čekáme, kde zasídlíme, abychom se mohli nastěhovat a zabydlet, než se nám za 6 týdnů narodí chlapeček Alex. Jojo, k naší smůle, to uteklo jak blázen a bydlení pořád nikde. U babičky s miminkem být prostě nemůžeme a k mámě bych mohla, ale asi tak na šestinedělí, a to jen já a miminko, bez Andreje. A to nechci, chci. aby byl s námi. Mamka bydlí u přítele v malinkatém baráčku, kde jsou ještě jeho děcka. Takže by to byla hrozná řežba. Zítra se jdeme podívat na další byt a budu se modlit, ať už nám to vyjde. Začínám mít strach, že porodím a skončím s miminem… no ani vlastně nevíme kde :(

A víte, co mě štve nejvíc? Máma, která nemá ani korunu, se nám snaží pomoci, ale moc to nejde, když je ráda, že uživí sebe. Ale můj táta, který má milióny, prarodiče, kteří mají hodně prachů a sedí si na nich, můj strejda, který má byt a nikdo v něm nebydlí, nejsou schopni nám pomoct. Proč? Protože jsem si nenašla zazobaného Čecha, ale Rumuna, který mě miluje a na rukou nosí? A proč nepomůže Andrejova rodina? Je jich 5 dětí, jeho ségra utekla do Itálie a nechala mámě malého chlapečka a jejich průměrná mzda v Rumunsku je 5000 Kč. Takže jeho mamka je ráda, že zaplatí byt a musí pořád prosit Andrejova bráchu, aby poslal nějaké peníze, protože Andrejův táta není schopný vydělat ani to prd. Už je totiž zase v Rumunsku, zůstal tu jen Dany.

Držte nám pěsti lidičky. Každý den bulím, protože mám strach, že se nedokážeme o chlapečka postarat a čím víc se to blíží, tak jsem nervóznější a štěkavá, takže i přítel už mě má dost. Přitom by stačilo tak malounko a bylo by vše krásné a bylo by to, jak má být. Někdy mě honí strašné myšlenky, že jsem na ten potrat nakonec měla jít a nedovolit, aby naše dítě nemělo střechu nad hlavou. Jenže kdybychom ty 4 stěny měli, tak už to zvládneme. Práci Andrej má, výbavička je a nějaká ta koruna našetřená už taky. Alexe bych nedala, když se koukám na ty bouličky, co mi tvoří pod kůž, a vím, že tam je a je v pořádku, tak ho nedám. Je náš a my ho milujeme. Musí se to brzy nějak vyřešit nebo bude mít z maminky labilního cvoka.

Děkuju všem, kteří jste si deníček přečetli a mějte se krásně :)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 11.09.12 07:51

Chudak miminko…

 
Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 1 inzerát 11.09.12 08:39

Precetla jsem si hodne denicku, ale snad ani u jednoho neplakala… po precteni tveho denicku mi ukapla slza. Drzim vam palecky, aby vse dobre dopadlo…

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 11.09.12 09:01

Takový příběh píše jen život… doufám, že bydlení co nejdřív seženete, budu vám držet palce rodinko :-)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 11.09.12 09:06

Mno, maminko…
evidentně jsi moc zodpovědnosti nepobrala. Když miminko ještě nechci tak přece beru antikoncepci a popis onoho osudného okamžiku typu: „Z leknutí to do mě pustil“… :lol: No promiň… komu to namlouváš? Sobě nebo nám? :zed:

Hele upřímně… už je jedno jak, prostě se stalo a myslím, že zodpovědnost teď hodně rychle získáš a budeš se muset postarat nejen o sebe. Věřím, že to zvládneš. Med to jistě nebude - o tom nepochybuj, ale zvládli to jiní v horších podmínkách, zvládnete to taky :palec: Prostě budete muset.

P. S. To, že má tvůj otec peníze, tě vůbec zajímat nemusí. ON si je vydělal a ON si za ně může koupit co chce a je čistě na něm jestli z nich někomu něco dá nebo ne. Psala jsi, že máte šílené vztahy a nesnášíš ho… být tvým otcem tak taky nevidím sebemenší důvod ti dávat korunu.
Nechápu proč si „děti“ myslí, že mají nárok na peníze svých rodičů :zed:

Držím všechny pěsti - přeji hodně lásky, podporu partnera a zdravé a spokojené miminko i s maminkou :kytka:

 
Sofinečka
Kecalka 117 příspěvků 11.09.12 09:12

Ahoj, já bych to neviděla tak černě. :hug: Podívej, ty máš teď miminko a máš strach, že to nezvládnete ekonomicky. Taky na tom můžete být ekonomicky perfektně a miminko ne a ne přijít. V jaké situaci by jsi byla radši? Peníze přicházejí a odcházejí a vždycky se ta situace dá řešit. My byli před 6 měsíců před porodem bez peněz s nezaplaceným nájmem, s termínem vystěhování do 30-ti dnů, vůbec jsme netušili kam, protože zadarmo nás nikdo neubytuje, že. :roll: No, z tátovy strany rodina plná prachů, táta se mnou radši nemluví, abych náhodou něco nechtěla. Z máminy strany taky rodina plná prachů, volný byt a kecy typu, o své dítě se musíte postarat sami. :roll: Já ale chtěla jen bydlet, ne aby mi to dítě ostatní kojili. :roll: :pocitac: Máma tak akorát vyšla na sebe, přesto nám pomáhala, jak se dalo. Jo, manžel bez práce. Mimochodem je vysokoškolák a rok nemohl dostat zaměstnání v oboru a mimo obor ho nechtěli. Tak byl po brigádách, ale z toho jsme se tak akorát najedli. Situace, že by se jeden posral. :roll: Nakonec se ozval táta, že bychom mohli bydlet u něj v baráku, když nás z bytu vyhazují. No, že by se mi chtělo… Ale nebudu na ulici, že? Měsíc před porodem z nebe spadla zakázka (jsem OSVČ), na které jsme si vydělali cca 20 000Kč. Tak jsme obešli bazary a měli výbavu pro naši holčičku. Měsíc po porodu manžel konečně našel práci, našli jsme si byt, poplatili dluhy a jsme konečně v plusu. Trvalo to dlouho, nervy to teda byly, ale šlo to. Ono to totiž vždycky nějak jde. Máma se mnou byla v podobné situaci, když mi bylo 6 měsíců, ale byla úplně sama a tak se mnou žila v azylovým domě asi půl roku, než sehnala práci a zaplatila byt. V životě se prostě může stát, že zůstaneš bez peněz, ale neboj se, že byste to nezvládli. Tohle se dá ovlivnit. Ale když nemůže přijít miminko a ty zkoušíš všechno, je to větší trápení. Naše holčička se narodila do nelehké situace. ALE milovali jsme ji, starali se o ni, vůbec nic jí nechybělo. :srdce: Kojila jsem (ještě teda kojím), takže výdaje za mlíko nebyly, oblečení jsme pokupovali po bazarech a vypadala vždycky nádherně, a měla vlastní dřevěnou postýlku z Ikei za 700Kč (zrovna byla v akci) atd atd. Když nebyly peníze na plíny, vzala jsem doma starý ručníky a povlečení a ušila jí látkový. Sofinka je šťastná, všichni ji obdivují, jak je chytrá a zdravá a veselá. Nikdo by mi nevěřil, čím jsme si prošli, protože lidé mají dojem, že se to na tom dítěti musí podepsat. Záleží na tom, jak tu situaci zvládají rodiče. Oni buď kolem sebe šíří stres a nebo to prostě řeší, jak se dá. Tím vším, co jsem tu napsala bych tě ráda podpořila, protože vím, jak se cítíš, ale věř mi, že se to dá zvládnout a to, že máš miminko je úžasný, protože se společně dostanete do lepší finanční situace a budete už všichni spolu. :hug: :srdce: Drž se ;) :mavam:

 
pst007  11.09.12 09:23

Souhlas s předchozími, nechápu to nadávání na rodiče a babičku. Všichni jste dospělí lidé, a jen ty a přítel máte povinnost uživit své dítě a zajistit mu bydlení. A mimochodem, kdyby moje dcera jednou přivedla takového partnera, nevadilo by mi, že je cizinec, ale nezkousla bych, že ji a dítě nedokáže zabezpečit.

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 11.09.12 09:29

@Cmochy Ja myslim, ze otec by mel byt otec a autorku by urcite potesila aspon normalni podpora ze strany rodice vice nez ty penize, ze to uz je tam jen takovy doplnek k tomu, ze nikdo nepomuze ani financne, proboha vzdyt je to rodic :!

Autorko preji, at brzy najdete bydleni, musi to byt hrozne nervy, ja mam 8 tyd do porodu, chapu vas…

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 11.09.12 10:17

Popravdě řečeno. Chudák dítě. Máš přemýšlet, Moc dobrý pocit z toho všeho co píšeš rozhodně nemám. Každopádně soudit mi tě nepřísluší. Snad jen hodně štěstí. :kytka:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 11.09.12 11:42

Ahoj, nerada někoho soudím ale tohle mě utkvělo
Nevěřila jsem tomu, že by se to mohlo stát. Párkrát se stalo, že to ujelo, ale nikdy nic. A anťák jsem samozřejmě neměla. Už dlouho.
Promiň, to je ale velká nezodpovědnost :nevim:
Jinak Ti přeji brzké vyřešení vaši situace ;)

 
Sandra752  11.09.12 11:50

Ahojda, tvuj denicej me dojmul…ja sama poznaka Rumuny a jsou to super lidi!!!Nik a Cornel byli moji oblibenci a nechapu lidi co koukaji na barvu pleti…drzim palce!!!

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 70 inzerátů 11.09.12 12:03

Tfuj, tfuj, tfuj, ať to dobře dopadne :pankac:

 
lekno  11.09.12 12:17

Najdu 1% pochopení pro mladou střelenou holku, co si s antikoncepcí neláme hlavu…
Nenacházím ani trochu pochopení pro dvacetičtyřletou svéprávnou ženu, která podle všeho nemá úctu k životu, když po zjištění otěhotnění přemýšlí takto:

Nejdřív to bylo jasné. Potrat. Jsme spolu jen 5 měsíců, on je mladý, nic nemáme a ke všemu doma by mě zabili, kdybych si to nechala s Rumunem.

Proboha, jak může někdo lézt do postele s chlapem, když si neumí představit mít s ním dítě…to opravdu nepochopím nikdy…navíc bez antikoncepce!!! :poblion:

Toto je uvažování nezodpovědného děcka. Špatné vztahy v rodině - nepohodla se s otcem, matkou a ani s babičkou to není nejrůžovější…slovo omluva asi neznáš, co? Když už po nich něco potřebuješ…

Máš alespoň práci? Dodělané vzdělání?
Holka, jestli Ty jednou nepoputuješ k dluhům a do azyláku, tak to bude fakt štěstí…pokud nezměníš svůj přístup k životu, tak je to tutovka…

je to reakce na deníček

Příspěvek upraven 11.09.12 v 12:17

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 11.09.12 12:36

@lekno suhlasím :nevim:

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 11.09.12 13:31

No taky budu drzet palce, at to zvladnete, hlavne kvuli tomu decku.ale jak i jini psali, opravdu tvoje vyjadrovani a zodpovednost jsou na urovni pubertacky.snad ti da mimi lekci a konecne ve 24letech dospejes! jen at to nema nasledky na diteti :?
ps:uplne me mrazi jak nekdo muze tak lehkovazne premyslet o potratu, jako kdyby to nic nebylo, proboha! vzdyt je to TVOJE DITE :zed: takovy kozy snad nemaj svedomi…co by jiny dali za miminko

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 11.09.12 13:35

Raději nemluvit..lituju to miminko :zed:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 11.09.12 13:51

Držím palce ať se vše zadaří a jste šťastní a spokojení a hlavně zdarví a máte střechu nad hlavou!

 
Minniee
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11.09.12 13:56

Teda dámy…hlavně, že umíte někoho soudit…Hlavně, že vy jste dokonalé, zodpovědné a máte úctu k životu, jste bez chybičky, to Vám tedy tleskám :potlesk: Autorko, ze své zkušenosti, mě je čerstvých 25 let a doma mám 2,5 sterého chlapečka ( plánovaného ), antikoncepci jsem nikdy nebrala, jelikož moje máma jako zdravotní sestra viděla, co dokáže způsobit, takže mi jí nikdy nedoporučovala a do jiného stavu jsem i přesto nepřišla, protože jsem se vždycky s chlapem dokázala domluvit…tady vidím problém v komunikaci s partnerem, nemělo by se stávat, že to někdy " ujede " nebo že to do mě " pustil ", promiň, ale je to fakt vůl a může být skvělej jak chce. Když holka začne sexuálně žít, má na tohle myslet v prvé řadě, ale v 17 jsme nejspíš žádná nebyla dost rozumná, i když se tu určitě najdou takové, co byly rozumné už v 10 letech :P A že tu bylo řečeno, že ON ( tvůj otec ) si ty peníze vydělal, ON ti je dávat nemusí…kdyby se moje dcera dostala do takové situace, nejspíš bych jí nepochválila, ale pro začátek bych jí finančně určitě pomohla, je to přece moje dítě a nejspíš bych si to taky trochu dávala za vinu, jelikož jsem ve výchově někde udělala chybu…Ano, dítě je ze 60% popsaný list, ale my, jako rodiče, ho musíme vést správným směrem…Já ti sama za sebe přeji hodně štěstí, na rodiče se vykašli, budete se muset protlouct sami a neboj se, že oni po narození malého nebudou stepovat za dveřmi. To už bych ale zase kašlala já na ně…držím pěsti a zvládněte to :palec:

 
ikyki  11.09.12 14:11

Je mi líto toho dítěte, ty bys chtěla brát od rodiny, nadáváš na ně, že Ti nic nedají přitom vy dva jste dospělí a když jste tak dospělí, že čekáte dítě tak by jste se měli taky zvládnout o něj postarat a to i finančně a promiň když už to do tebe pustil jak ty říkáš a ty si zatím dítě nechtěla měla sis za 500,– koupit prášek PO, seš nezodpovědná a z tohodle deníčku mě bolí akorát žaludek…nemluvím o tom jak se vyjadřuješ…

 
lekno  11.09.12 14:14

@Mamča Magduš díky za potlesk :palec: a ano zodpovědná jsem, protože bez antikoncepce jsem souložila až při pokusu o potomka, předtím jsem si tohle nikdy nedovolila!!!

 
ilyz
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 11.09.12 14:36

Hrůza, děs, běs.. Přístě snad ani raději deníček nepiš.. Je mi špatně z toho jak chudák miminko které za noc nemůže bude žít a fungovat.. :-/.. Řekla bych, že to psala 14 ti letá puberťačka :-/

 
Anonymní  11.09.12 14:55

@Mamča Magduš díky za potlesk :palec: a ano zodpovědná jsem, protože bez antikoncepce jsem souložila až při pokusu o potomka, předtím jsem si tohle nikdy nedovolila!!!
Tak tak :P

 
Barushe  11.09.12 15:06

No, už samotné vyjadřování mluví za vše :roll: :zed: Doufám, že dospěješ a slušně se o miminko postaráš, ať už sama, nebo s otcem dítěte. Nechápu tvojí nezodpovědnost a myšlení, ale kvůli tomu miminku ti držím palce.

 
Mišanila  11.09.12 15:28

Teda tvoje rodinka musí být povedená, mě dost zarazily ty nadávky na Rumuny, špína z Karpat, cikáni, nemakačenka a pod, to je dost hnusnej rasismus, nebo alespoň xenofobie. V Rumunsku žije romů opravdu hodně, ale ne každý Rumun je nemakačenko, zloděj nebo dokonce nějaká verbež, to samý platí i pro Čechy. Byla jsem tam víckrát, potkala tam fajn lidi, jsou na tom sice hůř než my, i ta země je chudší a má svoje velké problémy, ale to je u nás taky i když v měnší míře.

Přesně takhle totiž i o češích smýšlejí někteří lidi směrem na západ, jsme pro ně zloději z východu, co právě slezli ze stromů. To dělají zakomplexovaní chudáci, kteří si myslí, že jsou něco víc než jiní.

No nic, každopádně přeju, ať oba brzy dospějete, najdete nějaké bydlení a pochopíte, že pokud jste zvládli počít dítě, tak ho musíte zvládnout i sami uživit, i když to nemáte lehké, možná i proto, že přítel je cizinec a hodně čechů je podobně xenofobních jako tvoje rodina. A havně ať je mimino zdravé a šťastné.

 
Anonymní  11.09.12 16:13

No tak když se rodině ozveš jen když něco potřebuješ, tak se nediv, že se k tobě otáčejí zády…
a o tvém vyjadřování raději ani nemluvím - fakt na úrovni :potlesk:

 
Anonymní  11.09.12 16:15

Ježiš, to neměla být reakce na Mišanila… ale na celý deníček… :lol:

 
Corinaaa
Povídálka 50 příspěvků 11.09.12 17:49

Asi to slyšet nechceš, ale evidentně se nedokážeš poučit z vlastních chyb - potrat, to není antikoncepce… máš velké štěstí, že tvé těhotenství probíhá bez komplikací a doufám, že budeš mít zdravé miminko.
A ještě k vašim napnutým rodinným vztahům - nechci soudit ani spekulovat, ale sáhni si do svědomí, jestli na tom náhodou také nemáš svůj podíl. Pokud ne, omlouvám se - jen mám pocit, že takovýmhle způsobem mluvit o svých rodičích je hnus a já bych tohle z pusy nevypustila, ani kdyby mě prokleli a vydědili.

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 11.09.12 19:25

žijeme ve 21 století, na každém rohu, vkaždém automatu je k prodeji nehormonální****an­tikoncepce cca za 30kč a světe div se, jmenuje se KONDOM…a nadávat na rodiče, ještě horší. mě je 21 let, taky čekám první mimi, ale od 19 let pracuju, vyďála jsem si na to, partner maká taky, a vživotě by nás nenapadlo žádat rodiče o peníze OSTUDA :roll: kdysme byli nezajištěný, tak si mímo neděláme. Že se milujete, je krásný a důležitý, ale z toho děcko neuživíte…Já to vidim takhle, autorce deníčku, není radno co povídat. ale podobný případ mají u nás sousedi, ajak se mají?? Do půl roka měly byt, přídavky na děti, sociální příplatky a podtrženo sečteno berou ze sociálky 25 000 kč. Pro srovnání já se dřela od 19 jako kůň za 10000kč pak jsem jednu dobu o práci přišla a ze sociálky jsem dostala velký prd… Náš stát se vždy postará, ale bohužel ne o čechy.

 
M876116
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 11.09.12 20:08

@jediný andílek Naprosto souhlasím! Je mi 24 let, od 19 pracuju, takže kdyby teĎ (naprosto neplánovaně) miminko přišlo, tak je prostě tady - když jsem šla v 19 v domu, bez jediný koruny, tak sjem se o sebe nějak postarat taky musela, takže bydlení mám a příjem taky… Absotulně by mě nenapadlo, že bych u rodiny měla říkat, že čekám prcka, tak ať navalej prachy.. 8o

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 11.09.12 22:04

Ty jo, já nevím co si o tom mám myslet. Nemáš to vůbec lehké a je mi líto kam až se to dostalo. Já samozřejmě nevím proč máš takové vztahy s rodinou - tátou apod. Proč jsi měla neshody s mámou… do toho nikdo nevidíme, ale je to moc smutné. Rodina by měla být oporou v těžkých chvílích, aspoň já bych to pro svoje dítě udělala. Nezbývá ti než si poradit sama, jsi aspoň na nemocenské než bude rodičák? Nebo kde ty bereš finance? Pokud jsi byla nezaměstnaná, tak promiň, ale proč jsi nepracovala?
Tvůj přítel to tady jistě nemá jednoduché, ale já za vás všechny doufam, že se postará a ty třeba můžeš pomoct nějakou prací v domácnosti apod. Určitě by se dalo něco najít, aby se vám dařilo lépe. Je divné, že nemůžete sehnat nějaký rozumný podnájem… :nevim:
I když si myslím, že si za min. polovinu věcí můžeš sama svou lehkovážností, tak přesto ti držím pěsti, aby to dopadlo všechno dobře a vaše miminko se mělo čile k světu :andel:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.09.12 22:33

Příspěvek upraven 11.09.12 v 23:13

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.09.12 22:35

@Sandra752 děkuju… jsou fajn a on je taky super. Je jinej a je sním fakt sranda. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.09.12 22:40

@Mamča Magduš jak jsem řekla. Můj otec ty prachy zdědil. Rozházel 25 milionů a když přišlo na to, že už pro nynější manželku nemá další prachy, tak mi prodal dům, kterej jsem měla dědit a místo toho mi koupil notebook. Prachy od něho nechci, ale 12 let na mě sral, tak by mi stačilo, kdyby řekl jsi sice debil, ale na tddy máte aspoň na kočárek. Ne že mě bude ignorovat a teď když jsem mu řekla, že to bude chlapeček, tak mi řekl hmmm a staral se, kdy můj brácha dostuduje, aby nemusel platit další alimenty…

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.09.12 22:47

Já soudím v příspěvku pouze mého otce a trochu si postěžovala na babi. Ale tu beru jako starou paní. Mám maturitu, práci taky a on to prostě jako cizinec tady nemá jednoduché. Já vím, že ten deníček zní hrozně, ale já se vykecala a to co bylo opravdu v naší rodině, je lepší nemluvit. Máma je super a pořád jí děkuju za všechno. Od nikoho z nich jsem se o finanční pomoc neprosila, pouze jsem si k prarodičům zajela pro své peníze co mám na vkladní knížce, které mi odmítli vydat. Jen jsem řekla, že mě mrzí, že se nikdo ani nezeptá, jestli jsme v pořádku. Spíš mi jde o blízkost rodiny, než o prachy. Ikdyž v deníčku to znělo hrozně, když jsem si to teď četla. :lol:

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 11.09.12 22:50

Ahojky,

já co se týká rodinných vztahu ti rozumím i když nic není černobilé. Vím o čem mluvím jelikož moje matka nemůže vystát mého manžela mému tchánovi asi hodinu po svatbě říkala že jsem si měla vzít svého bvalého přítele přitom můj současný manžel ji nidky nic neudělal a je to chlap který vždy stál při mě a zajistí nás. Dokonce když se od známých dozvěděla že jsem těhotná řekla že tomu dává půl roku a budu u ní zvonit s pupkem…takže asi tak. A taky ji nikdy nezapomenu ty hnsuné věci které mi řekla zpočátku mi t bylo líto te´d už na to kašlu. Manželova rodina je naprosto skvělá a vynahrazuje mi to i za tu moji:)
Takže držím pěsti ať vše dobře dopadne a vše co nejdřív v dobré obrátí ;)

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 11.09.12 22:55

Děvčata nechápu vás.. Ona asi netouží po tom, poslouchat z prominutím kecy.. Buzerovat ale umí každý co? To je přeci každýho věc.. :|
Mejdylko, přeju ti, ať se vám podaří sehnat si byt a vše kolem mimíse a hlavně, ať jste zdraví!!!

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.09.12 23:00

Jinak změny. Během těchto pár dnů se na nás usmálo štěstí a já zařídila byt, nakoupila hromadu věcí na prcka, zařídila příteli doklady a už poletím jen na internu na přeporodní vyšetření. Jinak díky i za negativní komenty, každého názor. Moje vyjadřování je takové, co na srdci to na jazyku a nikomu se za to omlouvat nebudu. Možná jsem se zachovala jako puberťačka, ale hodně mi to pomohlo dospět. Najedno se i ozvali prarodiče, že až mi bude 25 budu mít peníze k dispozici. Nechci je. Zvládli jsme to do teď, zvládneme to dál. To co bylo mezi mnou a mým otcem je na dlouho a bohužel už ho asi tak od 10ti let vídám asi tak třikrát do roka a nejsme chopní si normálně popovídat, malýho bráchu skoro ani neznám. Pro něho jsem vzdálená teta. Na mimi se strašně těším, natáčím si videjka, mazlím se s bříškem a jsem ráda, že to nakonec je jak je. Protože mi to pomáhá si uvědomit co je pro mě důležité. Nejsem to já, ale je to ON a můj přítel. Máma už čeká jen na den, kdy mě poveze do porodnice a narodí se prcek, aby se zas mohla vyřádit. Je mi líto, že pro něktré tento deníček vyzněl tak hnusně, ale život je hnsuný a lidi jsou různí. A jestli má někdo pocit, že to dítě nějak odnese, tak to ani omylem. To bych v životě nedopustila, nato jsem se do něho až moc zamilovala… V sobotu stěhujeme, tak snad nám v novém domově bude dobře. :)

Příspěvek upraven 11.09.12 v 23:03

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.09.12 23:02

Děkuju moc.. opravdu mě těší, že aspoň někdo reaguje takhle mile. Vím, že ten deníček místy zní dost drsně, ale takovej život je. Sice si za to asi můžu sama, ale opravdu se budu snažit aby na to prcek nedoplatil. A myslím, si že jsou miliokrát horší rodiče a nezodpovědnější než budu já.

 
Baruna123456  11.09.12 23:14

Nesoudím. Jenom bych si položila otázku sobě „proč jenom já jsem se všema na kordy?“ S mámou delší dobu, než jsem ji v průseru zavolala, s tátou, s babičkou, s realitní makléřkou, onehdy i s tím kamarádem Julianem nebo jak se jmenoval…máš tam moc konfliktů s úplně různými lidmi, tak zauvažuj. Určitě to nejsou všecko jen ryzí idioti. Třeba přijdeš na něco o sobě. A neživ si nenávist za jakýsi otcem rozházený prachy. Jinak hodně štěstí!

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 12.09.12 01:21

@mejdylko Taky jsem nezodpovědná matka :D První dítě z feťákem bez budoucnosti, druhé do situace, kdy jsem bydlela v domě bez proudu, odstěhovala jsem se k příteli, který nevydělával. Teď bydlíme v jedné místnoati z patrem, partner už sice dělá, ale pořád nemáme moc peněz tak asi takhle :lol:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 12.09.12 08:35

Ja se vyjadrim jen k jedny veci…pises, ze otec prodal dum, ktery jsi mela dedit. To moc nechapu, ten dum byl teda jeho, ne? Takze si ho klidne prodat muze :nevim: Kdyby moje mama prodala dum, ktery je jeji, ale v budoucnu bych ho mela zdedit ja, nenapadlo by mne takhle premyslet. :think: Taky budes svym detem skladat ucty a ptat se jich, jestli muzes prodat svuj vlastni barak? :nevim: Pises, ze ti nejde az tak o penize, coz je dobre, ale to, co pises, tomu jaksi stale odporuje. Hod tohle za hlavu, nema cenu trapit se tim, jak by se meli zachovat jini, jednak to nezmenis a jednak ti to zrovna nepomuze. Jinak preju hodne stesti a at se z toho co nejdriv vyhrabete :kytka:

Edit: pochopitelne to neni reakce na kissi, tyhle zmeny mne neskutecne vytaci a asi si uz proste nezvyknu :nevim:

Příspěvek upraven 12.09.12 v 08:36

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 12.09.12 09:13

Ano měla jsem ho dědit, když jsem já a brácha byli napsaní jako dědici… měli jsme ho mít na půl a můj nevlastní brácha, zas měl mít ten dům po jeho matce. Jednoho dne jsem se tam jela podívat a barák ohraničenej plotem, vyměněný zámky a naše věci nikde. Pak mi přišel dopis, že jsem prostě přišla o trvelé bydliště. Tak jsem prostě na úřadě. :) Ale tak to jsou asi dva roky. Stejně bych ten barák prodala, protože tam je moc vzpomínek a ten barák byl už byl v šíleném stavu. Spíš mi šlo oto proč ho prodal a zčeho ten bazén za 150000 je, kterej je ale na jejím pozemku. To babičce sliboval, že za to koupí byt, aby jednou Matyáš něco měl. Nic nekoupil a prachy se zas rozkutáleli. Divím, se že to babičce nevadí. V tom domě se narodila a žila. :(

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 12.09.12 09:59

Tak ono jde spis o to, ze ten barak byl otce, jinak by ho prodat nemohl. To, ze jste dedici, s tim vubec nesouvisi. Babicka to proste nemela prepisovat na otce, ale stalo se. Tohle mi neprijde jako nic zvlastniho, problem je teda v komunikaci a vztazich…a tvych ocekavanich. V nasi rodine se dejou kolem majetku opravdu velky zverstva, z toho by uz byla telenovela s velmi dobrou sledovanosti :zed:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 12.09.12 10:59

Drzim palce, predsudky jsou tezka vec:( Ale ze te takhle potopi vlastni rodina, to je prasarna, ikdyby byl cigan, tak cigani svoje decka milujou, a staraji se o ne, tvoje rodina se zachovala mnohem hur, a bozi mlyny melou pomalu ale jiste a jak se rika na kazdou svini se vari voda. Doufam ze najdete nejaky ten bytecek at mate konecne klid:) :hug:
PS.Ja se kamaradila s ukrajinci, rusaky atd, dle spolecnosti pomalu mafie:DD a nahodou suprovy chlapi, kolikrat aji lepsi nez ti nasi cesti

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 12.09.12 16:06

Omlouvám se, ale ani jsem to nedočetla do konce, nerada někoho soudím ale ty asi moc zodpovědná nebudeš :nevim:.

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 12.09.12 21:29

Holka drz se, nemela jsi to jednoduche, doufam ze brzy sezenet bydlenia a bude uz jen fajn. rumuni jsou super lidi, uprimny, hodny aspon ma zkusenost.tak tfuj tfuj at se dari :srdce:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 12.09.12 22:43

Přeju ti, ať vše dobře dopadne. :kytka: a teď už jen štěstí!!!
P. S. je mi 24 let a za tu dobu jsem pochytila, že člověk se musí nejvíc spoléhat jen sám na sebe a ne na rodinu. Víš, sobci se najdou i mezi vlastní krví :(

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 14.09.12 09:12

Tfuj tfuj tfuj at to vsechno dobre dopadne

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 18.09.12 14:43

Já se musím smát… mě opravdu baví negativní komentáře… jasně je to lehce nezotpovědné ale zajímalo by mě, kdo je zotpovědný??? A nevím jestly je pro dítě důležité aby rodiče bylyi inteligenti a ucpávali mu pusu prachama nebo byli nezotpovědní, ale dobří rodiče kterří dítě vychovávaj… V životě není důležité mít zázemí peníze zdraví mít nějakou karieru vysněnou práci a vlastní dům a 35let na krku, kdy víte, že dítě dokážete zaopatřit.. většinou tohle vede k tomu, že lidi sou velice nezotpovědní rodiče… rozmazlují své děti a hodně se k nim upínají a z dětí sou pak rozmazlení fracci co všechno dostanou, protože rodiče jim pusu zalepujou prachama protože na ně nemají čas…samozřejmě není dobré být naprosto nezotpovědný rodič, který dítě s emě nehodí jdu na potrat… atd. Myslím, že si se k tomu postavila čelem.. s přítelem ste to nějak zkoulely dopadlo to dobře, tak snad budete i dobrými rodiči protože dobré rodiče nedělá to jestl maj zázemí a peníze, ale dobré rodiče dělají jejich činy! aklidně mě tady ukamenujte, že sem taky nezotpovědná já to přežiju :-D

 
Anonymní  24.09.12 18:29

@Sofinečka MÁ naprostou pravdu, jsou lidi kteří peníze mají, ale miminko prostě nejde, a můžou dělat co chtějí a nedaří se, ještě po všem jak to probíhalo s tátou a vlastně celé dětství.
Držím Tobě, a miminku hodně štěstí,

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama