Jak to celé začalo I.

O životě

Můj život by vydal na román a to je mi teprve 24 let. V životě jsem si prošla peklem, ale snad už je to nejhorší za mnou. Na to, abych v sobě dokázala několik věcí uzavřít, musím odpustit a jako takové odpuštění jsem si vybrala tuto cestu. Možná mě bude někdo kritizovat, nepochopí mou volbu, ale nemám komu říct do očí vše, co bych říct chtěla. Deníček bude asi delší, ale určitě bude na několik dílů.

Moje maminka se narodila do úplné rodiny, její rodiče bych přirovnala k lidem nejlepším na celém světě. Ani slovy neumím vyjádřit lásku, kterou jsem k nim cítila. Když bylo mamince 20 let, zamilovala se do muže staršího o 20 let, kterého si vzala za manžela, i když jí od toho všichni odrazovali. Asi myslela, že dělá dobře. Nedělala.

V práci se jí nelíbilo a rozhodla se, že jediné řešení bude dítě a mateřská, protože nebude muset pracovat. No nápad za všechny prachy, ale i když jí opět všichni říkali, že se má vzpamatovat, ona si mlela tu svou. Po třech letech skutečně otěhotněla a já byla na cestě. Maminka žila v představě, že bude mít syna. Jediná z naší linie (u nás se vždycky rodí jen holčičky). Její manžel (alkoholik a násilník) jí začíná od začátku těhotenství mlátit, tak se maminka stěhuje zpátky k rodičům, kteří jí pomáhají kupovat výbavičku, maminka s ní chodí na prohlídky, stará se jak jen nejlépe může. S mým otcem nebyla snad půl roku v kontaktu. Přišel den D - mé narození. Maminka odjíždí do porodnice s utkvělou představou, že se jí narodí syn. Narodila jsem se já. Obrovské zklamání.

Po příchodu z porodnice se o mne začínají starat maminčiny rodiče. Maminka taky, nechci jí křivdit, ale o hodně méně. Přicházejí mé první Vánoce, je mi měsíc a babička s dědečkem snad vykoupili hračkářství. :-) Maminka jim oznamuje, že Vánoce stráví s manželem a oni se mají o mne starat. Babička jí prosí, aby to nedělala, že jde o první Vánoce, kdy je z ní maminka. Dědeček nadává, že co to je za matku, když opustí měsíční miminko. Ona přesto odjíždí.

25.12. volají babičce z nemocnice, že maminku včera večer přivezli zmlácenou. Našli jí na autobusové zastávce. Maminka na manžela nepodala trestní oznámení, místo toho nenávidí Vánoce a ve mne se to každoročně snaží probudit taky. Každý rok poslouchám, že já můžu za to, že jí manžel zmlátil, protože mě nechtěl. No dobrý vstup do života už od dětství poslouchat, že mě rodiče nechtějí. Čím více rostu, buduji si nádherný vztah k babičce a dědečkovi. Dědeček je pro mne vzor.

Maminka si po rozvodu našla přítele, který mě odmítá. Ona za ním jezdí na víkendy, já jsem u jejich rodičů. Pronajímají si byt, stěhují se. Já jsem stále u jejich rodičů. Maminka se s přítelem rozchází, vrací se domů, vyčítá mi, že jí žádný mužský nebude chtít, protože má dítě. Hádky pokračují až do mých sedmnácti let.

U maminky se rozjíždí psychické problémy, mluví sama se sebou, vyčítá mi, že jsem se narodila, stála jí spoustu peněz a stejně jsem měla raději babičku a dědečka. Jelikož jsem v té době chodila už skoro 2 roky na brigády, tak jsem měla něco našetřené a po otci pobírala sirotčí důchod, rozhodla jsem se odejít na ubytovnu a prarodiče navštěvovat. Babička se s tím nemohla smířit, prosila mě, abych zůstala, až jsem nakonec zůstala.

Maminka se se svými rodiče hádala denně a jednoho říjnového dne, měsíc před mými osmnáctinami, spáchala sebevraždu. V dopise na rozloučenou napsala, že jsem jí k tomu dohnala svým odmítavým chováním, že jsem dávala přednost jejím rodičům. Byl to pro nás šok. Babička proplakala hodně nocí, dědeček si vyčítal, že jsme jí neuhlídali a já si vyčítala, že jsem se k ní nechovala jako k mamince. Tohle si budu vyčítat až do konce života, protože vím, že mě hluboko v srdíčku ráda měla. Věřím tomu, že nebyla tak špatná, že to bylo jen její zklamání ze života.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bara 1  19.06.13 05:22

:,( moc smutné, ale nic bych si nevyčítala na tvém místě, maminka si to dělala sama. Taky jsem měla podobného otce a mamka mi to nikdy nevyčítala, naopak říkala, že já jí za to stála.

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 19.06.13 06:01

No to není jednoduchý start do života…ale asi to bude mít dobré pokračování když máš nick maminkamartinka :kytka:

 
pha  19.06.13 09:44

Musi byt tezke vyrovnat se s takovym detstvim, s postojem vlastni matky. Musis byt velice silna zena a ja Ti preji at Ti budouci zivot s Tvou vlastni rodinou vse vynahradi.
Nic si nevycitej…neni Tva chyba ze maminka mela psychicke problemy a vse takto dopadlo.
Drzim palecky at se vse v dobre obrati!

 
MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.06.13 09:48

Holky, moc děkuji…lehké to nebylo, ale bohužel i něco takového patří k životu. jen je těžké se přes to přenést a jít dál

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 19.06.13 11:46

Ahoj,
těším se na pokračování, ikdyž taky si myslím, že se vše obrátilo k dobrému a podle tvého nicku máš už taky sama děti…

Jen se chci zeptat - jaký druh sebevraždy zvolila tvoje maminka? Můžeš mi to napsat?

Mně totiž před rokem taky zemřela maminka, nezanechala žádný dopis, to ne, jenom takové deníčky, já si je všechny vzala a pročetla a vyplývá z nich naprosto jasně, že celá léta trpěla velkými depresemi…Pořád mám pocit, že už nechtěla dál žít, že jakmile „dostala“ od Osudu „možnost“ odejít, že prostě odešla, nebojovala, vzdala to… U ní byla zcela jasně snad z 90% psychika.

 
MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.06.13 11:51

@Gerberka poslala jsem ti SZ :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 19.06.13 11:57

Nic bych si nevyčítala. Nebyla to maminka. Promiň. Maminaka byla tvá babička. Tam si měla zázemí. Vzchop se. Bude dobře a ty budeš mít nebo už třeba máš báječnou rodinu a budeš skvělá maminka. :hug:

 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 19.06.13 12:07

Tvoje maminka byla sice zklamaná životem, ale nemyslím si, že měla právo si to vybíjet na tobě, hlavně když to byla ona kdo tě na začátku chtěl přivést na svět. Věřím že to nebylo lehké, ale z toho jak píšeš usuzuji, že jsi velice silná osobnost a se svým nelehkým životem se popereš a nakonec budeš moc šťastná ;) Drž se :mavam:

 
MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.06.13 12:18

Chtěla bych vám všem moc moc poděkovat za podporu a doufám, že se jednou štěstíčko usměje i na mně a bude konečně dobře

 
dreana
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 19.06.13 12:35

Moc smutný příběh, ale dal ti něco do života, svým dětem nikdy neuděláš to samé a to je moc duležité. Držím palce aby si měla moc stastny zivot :hug:

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 19.06.13 13:24

To je strasne moc smutne…
ale nedavej si to za vinu prosim. Mamka si to udelala sama, ktera zenska da prednost chlapovi pred ditetem? nemuzes za to, ze si nasla nasilnika, nemuzes za to, ze si se narodila jako holka, nemuzes za to, ze si nasla chlapa co te nechtel… nikdo z vasi rodiny za tohle nemuze.. nekdy se to holt v ty hlave vsechno pomota…
Ps: neboj nejsi v tom sama i ja mam podobny pribeh.. moje mama pro chlast opustila tatu a moje dalsi dva sourozence ( 17-21let). tatu podvadela s chlapem s lterym ted je a ten ji mlati, nedava penize a kdyz to s nim chce ukoncit vyhrozuje ze nam meco udela :-( o sveho 6 leteho vnuka nema zajem a to ze sem ted tehotna ji je asi jedno :-( ja uz ji volat nebudu…
nechci tim zlehcovat tvou tezkou situaci ale NEVYCITEJ SI TO… rodice si nevybirame :-(

 
MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.06.13 13:29

@Lucienka1984 to je mi moc líto. nejhorší podle mne je, když dá matka přednost chlapovi před dítětem. já mám v hlavě pořád takový ten model soužití babičky a dědečka a moc bych si přála jednou potkat muže, který mi bude takovou oporu a já jemu, že spolu prožijeme nádherné roky, zestárneme spolu…
drž se, přeji ti mnoho sil a zdravé miminko :hug:

 
MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.06.13 13:30

Jinak v sobotu vyjde pokračování :D

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 19.06.13 14:01

Docela špatný start do života :,(A určitě bych si to nevyčítala… Ale veřím že jsi teď šťastňoučká :lol: Těším se na pokračování…

 
alia.a  19.06.13 15:05

Měla jsem podobné dětství, proto vím, jaké je, když ti vlastní maminka vyčítá, že jsi se narodila a snaží se své problémy svést na tebe. Je to asi jednoduší. Takových maminek je bohužel hodně a v hodně případech to končí problémovým chováním dětí - drogy, psychika apod. Měla jsi vlastně obrovské štěstí - babičku a dědečka, kteří ti byli oporou. Maminka je jen jedna na světě, určitě tě měla moc ráda, ale neměla právo se takto chovat ke svému dítěti a nebo vyhledat pomoc a řešit primárně problémy svoje. Problém je, že ony si neuvědomují, že dělají něco špatně. Hlavně si nic nevyčítej, nemůžeš za to, skončilo by to stejně v každém případě. Toto rozhodnutí v člověku prostě uzraje vlivem živnostních událostí, kdy je neustojí a tápe a nemůže se srovnat sám se sebou.

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 19.06.13 16:37

To je moc smutné, ale určitě za to ty nemůžeš. Prostě měla maminka smůlu na tátu. Tvůj Táta to nebyl nikdy, protože tě nechtěl a máma si měla vybrat tebe a né jeho. Vždycky je přednější dítě a né chlap :cert: Nic si nevyčítej a vytvoř si rodinu, která tě bude milovat :hug: Hodně štěstíčka :*

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 19.06.13 16:44
hlavu vzhůru

Kočko hlavu vzhůru, mamce odpust vím že je to těžké a je mi líto že si takhle vyrůstala. O to víc si važ svých dětí které máš nebo mít budeš a dej jim svou lásku :-) si moc statečná žena :hug:

 
Ninocka.1  19.06.13 19:49

Bože, bože :( Nebyla to tvoje vina - to tvoje máma to nezvládla :( Moc držím palce, abys byla ok

 
NikSo
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 19.06.13 19:59

Klobouk dolů.. :potlesk: je to neštěstí když se něco takového stane, ale zase jsi měla štěstí v neštěstí, že jsi měla babičku a dědečka, kteří tě milují a ty je.. už se těším na další deníček.. :kytka:

 
-Evka-
Závislačka 3127 příspěvků 19.06.13 21:43

Zkus poprosit o odpuštění. Že ty odpouštíš jí. Určitě to bude těžké, ale pomůže to.
Umřela mi máma, když mi bylo pět.

 
teta 278
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 20.06.13 00:02

Minulost nezměníš, tak si nic nevyčítej a soustřeď se na budoucnost :hug:. Musí to být hrozně těžké. Jsem zvědavá na pokračování, snad šťastnější…

 
agora
Kecalka 226 příspěvků 23.06.13 03:08

Netrpela Tva maminka maniodepresivitou? Jinak je mi to moc lito, strasne smutny pribeh, ale prarodice uzasni

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama