Jak to celé začalo VII.

O životě

V tomto deníčku bych vám chtěla přiblížit vztah s Markem, popsat vztahy s bývalým manželem a nastínit náš současný život. Kde? No přece v mém milovaném rodném městě :)

S Markem jsme se scházeli v době Vánoc, kdy měl v práci volno. Den před Štědrým dnem nám přivezl salát a zašli jsme na velkou procházku, na které jsme se už drželi za ruku :-) Od první procházky s ním se mi líbilo, že vezl kočárek s malou. To bylo něco, co mě k němu táhlo snad ještě víc.

Víkend před Silvestrem se však ozval Honza, že chce víkend strávit s dětmi, protože začátkem ledna odjíždí za sourozenci a neví, kdy se vrátí. Nadšená jsem z toho nebyla, protože děti ho skoro rok neviděly, ale souhlasila jsem. Byla jsem ráda, že si k němu aspoň trošku vybudují nějaký vztah, ale domluvili jsme se, že kdyby něco, tak budu na mobilu. Pro děti si přijel v sobotu po obědě a odvezl je do bytu, kde bydlel s matkou (ta naštěstí byla na dovolené v Egyptě). Já najednou zůstala sama doma a šílela. Nebyla jsem na to zvyklá, bylo mi smutno po dětech, tak jsem zavolala Markovi a zeptala se, jestli nechce něco podniknout. Řekl, že klidně. Přijel pro mě a jeli jsme k němu. Koukali jsme na film, uvařili si a večer mě odvezl zpátky. Bylo nám dobře, oba jsme byli spokojení.

Na druhý den mi Honza volal, jestli by je mohl přivézt až na Silvestra, protože jsou u známého na baráku a naše děti si hrají s jeho dětmi. Nadšená jsem nebyla, ale nechtěla jsem být já ta špatná, která je bude chtít od něho tahat pryč. Řekla jsem mu, že teda zítra, ale hned ráno. Odpověděl, že v 9 h je budu mít zpátky. Opět jsem volala Markovi, přijel a zase jsme jeli k němu. Tentokrát to bylo jiné. Koukali jsme na film, on uvařil jídlo, já si zatím prohlížela fotky. Nevím jak se to stalo, ale najednou jsme se milovali. Bylo to něco, co jsem ještě s nikým jiným nezažila.

Hned následující víkend jsme s dětmi byli u něho. Celý víkend byl nádherný a Marek mi za 2 dny řekl, že si je jistý, že jsem ta, kterou hledal a chtěl by mít zase rodinu, o kterou přišel. Bylo to jako sen, měla jsem možnost vrátit se zpátky do rodného města a být s člověkem, kterého jsem milovala. Dohodli jsme se, že se na jaře přestěhujeme k němu.

Když jsme u něho strávili víkend, těšil se na červenec, že pojedeme na dovolenou společně s jeho rodiči, sestrou a dětmi. Ukazoval nám fotky a Karlíček se od ledna těšil na červenec :-) Já taky, bylo to jako sen. Měla jsem si zajistit hlídání, abychom mohli jít koncem ledna na ples, koncem února na další a v dubnu na koncert. Konečně jsem se těšila na další dny.

Blížilo se datum plesu a jelikož to měl být první ples v mém životě, byla jsem nervózní. Kamarádka (ta, která mi poradila tu seznamku) byla ráda, že konečně pořád jen nebrečím a děti jsou v pohodě, spokojené. Jen mi vadilo, že se na něho vyptávala v kuse snad 2 hodiny. Z legrace jsem jí řekla, že je můj, ať si najde svého prince :-) Den před plesem jsme byly s Klárou domluvené, že přijde a přespí u mě. Připadala mi hrozně vážná, vůbec se nesmála a neustále se mě ptala, jestli Marka skutečně miluju. Připadalo mi to divné, protože do té doby jsme s Markem žili fakt krásně. Každý druhý den jsme se viděli (jezdil za námi nebo my za ním), denně jsme si několikrát volali, psali si nekonečné smsky a maily, prostě všechno bylo super. Zeptala jsem se jí na rovinu o co jde a kam směřuje. Zeptala se mě, jestli vím, že má na Badoo profil.

Věděla jsem to, sám mi to řekl, že si ho kdysi založil, ale nechodí tam. Ona si sedla k noťasu a přihlásila se na svůj profil. Nechápala jsem. Chtěla ho vyzkoušet a před 3 dny mu napsala, jestli se chce seznámit. Odepsal jí, že ano. Napsala mu, jestli má v pátek čas (ten den byl ples), napsal, že ne, protože jde se sestrou na ples, ale má čas druhý den. Byla jsem jako opařená. Klára mi jen řekla, že se omlouvá, ale nechtěla, abych byla zase s nějakým volem a trpěla. Jen jsem jí objala, když v tom zavolal Marek, zvedla jsme mu to a on se zeptal, jak se máme a půlhodiny mluvil o tom, že mě miluje.

Když jsem odcházela z bytu k Markovi, vůbec jsem se na ples netěšila. Hlavou se mi honilo snad tisíc věcí. Najednou tady byla možnost bydlet tam, kde bydlet chci. Jelikož jsem v té době začínala podnikat, věděla jsem, že kdybychom se k Markovi přestěhovali, šlo by to ve větším městě daleko lépe rozjet a vydělat peníze. Jenže jsem ho milovala a řekla si, že prostě ujet může každý. Když jsem k němu dorazila, měl pro mě bonboniéru a oslavili jsme náš první měsíc. Já do něj neustále rýpala typu, že doufám, že se nejedná o poslední, protože člověk nikdy neví, jestli zítra někoho nepotká atd. Byl by blbý, kdyby mu to nedocvaklo a po hodině si sedl k PC. Po chvilce mi Klára napsala, že jí odepsal, že schůzku ruší, protože někoho má. Celý večer jsem měla zkažený, vůbec jsem nevěděla, jestli to mám ukončit nebo pokračovat a doufat, že se to nebude opakovat.

Po dvou dnech jsem mu napsala, že to vím a nevím, jestli má cenu ještě pokračovat. Sešli jsme se a já mu po pěti minutách řekla, že to nemá cenu. On mi řekl, že ho mrzí, že to pohnojil. Bylo mi to líto, celé dny jsem chodila jako mátoha, po nocích brečela. Když se ozval, bylo to jako sen. Po týdnu jsme se k němu stěhovali s dohodou, že mu budu platit polovinu nájmu (4000 Kč). Opět to mezi námi začalo a všechno bylo naprosto hezké. Ovšem jen měsíc. Já byla šťastná, že jsem zase zpátky „doma“. Podnikání se mi pomalinku rozjíždělo, dětem se tady líbilo. Já začala potkávat staré známé a občas jsme se i sešli.

Po měsíci jsem mu vešla do pokoje a opět seděl na seznamce. Věděla jsem, že to zase začalo, že zase je tady někdo třetí. Nedělala jsem žádné scény, zavřela dveře a šla k dětem.

Od té doby se toho hodně změnilo. Začal být odtažitý, nemohla jsem se ho skoro ani dotknout. Vadil mu můj smích, moje výchova dětí. S Markem bydlíme od letošního konce ledna. Na dubnový koncert šel sám, na červencovou dovolenou pojede bez nás. Od února s námi nebyl venku. Když přijde z práce, zavře se v pokoji a vyleze až večer, kdy si jde umýt zuby a zase tam zaleze. Celé dny tráví na seznamkách. Z práce chodí hned domů, víkendy tráví u televize s pivem v ruce.

S dětmi mi nikdy nepomůže, když jedu do školy, musím si platit celodenní hlídání, když si musím něco vyřídit, beru i děti, učím se po nocích, kdy děti spinkají. Víkendy trávíme s dětmi většinou venku bez Marka. SMSka od něj přijde jen, když se chce hádat. Vyčítá mi, že jsem příšerně rodinný typ a to on nesnese. Jeho rodinu jsem nikdy nepoznala, chodí k nim sám, jeho syn se mnou přerušil kontakt, jeho dcera si se mnou občas napíše a řekne mi novinky - v čem mě před ní pomlouvá, abych si na něho dala pozor, prý po prvním týdnu, co jsme spolu začali bydlet, řekl, že jsem nudná, protože pořád lítám kolem dětí a snažím se vytvořit nějakou rodinu.

A Honza? Volá skoro denně, protože prý lituje našeho rozvodu, ale už ví, že to zpátky nevrátí. Nejspíš potřebuje novou ovečku do jejich stáda. Jeho rodina mi přestala psát výhružné smsky a maily. Jsem ráda, že pokud jde o děti, dokážeme se domluvit. Tím to začíná a končí. Tohle je pro mne uzavřená kapitola. Každopádně jsem mu vděčná za krásnou dcerušku, bez které si už život neumím představit.

Podnikání se mi pomalu rozjelo, ve škole mi to v rámci možností jde a děti jsou mi velkou oporou. Už vím, že vedle sebe nechci žádného chlapa, na dalšího blba nemám náladu. Zvládnu se o sebe a děti postarat bez chlapa, toho k životu nepotřebuju. Jakmile se mi podaří vydělat ještě víc peněz, tak s dětmi odejdeme. Dokonce přemýšlím nad zahraničím. Už se nebojím ničeho, protože nic horšího mě už potkat snad nemůže, i když…

Bydlím a žiju vedle muže, kterého miluju, ale on mě ne. Denně ho vidím maximálně 2 minuty, někdy ani to ne. Jsem mu vděčná, že jsem daleko od Honzy a jeho rodiny.

Děkuji všem, které četly mé deníčky, ve kterých jsem se mohla vypsat ze všeho trápení, které mě potkalo. Pomohlo mi to pochopit, že maminka byla zklamaná životem a já nebyla tou příčinou. Dědeček mi ukázal, jak má vypadat správný chlap a já jsem mu za tento vzor nesmírně vděčná. A babička? O té ještě mluvit nedokážu, protože jí nedokážu odpustit, že mě tady nechala. Vím, že jednou to půjde, ale teď ještě ne. Každopádně mi to hodně dalo - tohle svým dětem neudělám a vždycky tady pro ně budu.

Děkuji Karlíčkovi za pohlazení, radost, lásku a za všechno. Je to můj chlap, který dokázal zaplnil prázdné místo a denně mi dává najevo, jak mě má rád.

Děkuji Martince, že můžu být její maminka a za každý pokrok, který udělá. Je to má milovaná holčička a jsem ráda, že jí mám. Mé děti mi stály za všechno utrpení, ony jsou mým vysněným snem, mým splněným cílem.

Děkuji vám všem.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petula01
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 07.07.13 00:25

Přeju tobě a dětem jen to nejlepší a abyste jednou našli toho pravýho náhradního tatínka :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 07.07.13 00:36

Jsi skvela mama, preju ti jen to nejlepší :kytka: :hug: :hug: :hug: :hug:
D :hug:
Odejdi pak do ciziny je to nejlepší seberealizace a sebeanlyza kterou znam :lol: :lol:
ty si poradíš kdekoliv :hug: :hug: :hug:
Takovy chlapi ti za to nestoji, jsi dost silna aby jsi zila zatím sama, pisu zatím, protoze ta prava laska na tebe jiste ceka ;) ;)
PS:deti jsou moc hezke ;) ;) ;)

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 07.07.13 07:37

Pokazde kdyz ctu Tvuj denicek tak bych Ti moooc prala konecne stesi a moc te obdivuju, jaka jsi uzasna a sikovna zenska :hug:

 
MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 07.07.13 08:18

Vsem moc dekuju za prani a doufam, ze jednou napisu denicek treba o tom, ze jsem stastna, bohata, spokojena a nic mi neschazi :-)

 
fabka2
Povídálka 19 příspěvků 07.07.13 08:39

Tak to jsem nečekala :-( Hlavou mi probêhlo spousta nevybíravých nadávek na adresu Mirka a trochu mě přepadl splín…ale potom jsem si uvědomila, že všechno zlé je k něčemu dobré i když se to tak v tu chvíli nemusí jevit.

Přeju hodně štěstí!!! Jste skvělá máma a to je mooooc prima, vaše děti mají obrovské štěstí :-)

 
jita24
Kecalka 116 příspěvků 07.07.13 09:15

Jak už jsem psala, těšila jsem se na dobrý konec, ale tohle mě teda překvapuje. Mrzí mě, co včechno jsi musela ve svém krátkém životě zažít. A teď přijde určitě to vytoužené štěstí. Jenom jeden příběh na povzbuzení mojí sestře bohužel zemřel manžel v 29 letech, a teď je to už 7 let a má přítele už 3 roky a má kromě dcery(9 let) taky syna (2roky).Říkala jsem jí pořád dokola, že miminko ještě mít bude(moc si ho přála),já jsem jí tehdy dokopala, aby odepsala na inzerát a vyšlo to.
Jsi strašně silna holka, to klobouk dolů. Držte se. :hug: :hug:

 
Dobru
Kelišová 6391 příspěvků 07.07.13 11:48

Jéé, přeji mnoho sil v rozletu, vypadá to moc nadějně, doufám, že za čas se dočkáme deníčku s obrovským happyendem. Moc, moc to přeji tobě a tvým krásným dětem :hug: :hug: :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 07.07.13 13:15

Hodně štěstí tobě i tvým dětem. Děkuji ti za to, že se i člověk poučí z toho co píšeš. si silná žena a věřím, že vám bude už jen a jen lépe. :)

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 07.07.13 17:37

No být tebou, tak to nechám vytisknout, svázat a dát nějakému nakladatelství a peněžně si určo přilepšíš… Hlavně, že už ste v pohodě a si štastná… a neboj se i když píšeš že chlapa nechceš.. on se jednou ten pan pravý najde :palec:

 
atanerka77
Nováček 2 příspěvky 07.07.13 21:45

Si velmi šikovna mlada mamina a som presvedcena ze coskoro sa budes mat uz len dobre. zelam aj tvojim detom vsetko dobre

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 07.07.13 22:53

PREJI TOBE A DETEM JEN TO NEJLEPSI :hug: :hug: :hug: :hug:

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 08.07.13 00:41

Jsi skvělá máma. Přeji ti at se ti moc moc daří :-) :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 08.07.13 11:16

Přeji Ti, aby jsi všechno zvládala, tak jak jsi to zvládala dosud. Jsi velmi silná žena a máš úžasné děti!!!

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 08.07.13 13:23

Četla jsem všechny tvé deníčky. A neměla jsi to vůbec jednoduché :,( Jsi moc silná ženská a vyborná maminka. Přeji Ti do života už jen to nejlepší a hlavně ať jsi spokojená a šťastná :srdce: :kytka: :srdce:

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 08.07.13 17:27

Silná jsi žena, přeji Ti a dětem hodného a milujícího partnera a tatínka. Protože vytvořit rodinu a starat se o své děti, není nudné. Jak už jsem Ti jednou napsala, klobouk dolů.. :potlesk: :potlesk:

 
Maripossa
Kecalka 272 příspěvků 10.07.13 16:16

:hug: :hug: preji mnoho sil a hodne stesti :mavam:

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 11.07.13 21:16

Klobouk dolu, opravdu smekam. Takove zivotni udalosti si priznat…mas hodne silnou vuli a urcite zvladnes vsechno co te napadne. Drzim palce do budoucna.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama