Jak to vše začalo

Snažení

Aneb cesta k (zatím) zdárnému těhotenství. Povedlo se nám to docela brzy. U mě zafungovalo nic nehrotit a nemyslet na to.

Vysazení prášků a 1. cyklus

Prášky jsem dobrala 17. 4. Potom klasicky za 3 dny nastala menstruace, tedy cyklus byl jako vždy i s prášky 28 dní. Takže 20. 4. začal první cyklus bez HA. Byla jsem zvědavá, kdy TO přijde. Pro jistotu jsem si zakroužkovala termín podle starých cyklů, tedy, že červená přijde po 28 dnech. Samozřejmě bylo časté tulení, hlavně (naivně) v době ,,teoretického,, kalendářního plodného období. To jsem pak zjistila, že je naprosto k ničemu, protože moje cykly byly pak dlouhé a ovulace pozdní. Ale už 20-23. den cyklu jsem začala špinit. Doufala jsem, že je to uhnizďování vajíčka. No jo, na začátku, každý přehnaně doufá. Bohužel test vyšel negativně.

2. cyklus

A pak v den, který jsem si zakroužkovala, přišlo zase špinění, které trvalo 4 dny, potom začlo malé krvácení, to trvalo asi 11 dní. No hrůza, dva týdny šaškovat s tamponem. Už jsem se bála, že budu muset k doktorce. Naštestí to přestalo. V té době už jsem pravidelně ráno před vstáváním měřila teplotu. Jak se ale blížil skoro 30. den cyklu, začala jsem být zase smutná, protože podle teplot ovulace nikde, takže asi zas bude anovulační cyklus. A 30 DC zvýšená teplota! A další tři dny poté taky a to už mi vyškočila zapsaná ovu 29 DC (20. 6.) v grafu bazalních teplot, jenže… právě je blbé, že se to zapíše zpětně, tedy tři dny po ovu to sotva doženete. Tulení bylo před a po ovu… Také jsem zaznamenala 27-32 DC bolest prsou, takže pro příště známka ovu. Opět jsem se modlila, aby to vyšlo. Sugesce je pěkná mrcha, jako bych na sobě cítila příznaky - únava, bolest břicha, začaly mě zas bolet prsa (38-41 DC). 10-11 DPO teplota prudce vystoupala, tak už jsem se předčasně začala radovat, že to určitě znamenalo nidaci. 11 dní po ovu jsem si i udělala test, ale ukázal jen jednu čárku, žádný duch, nic. Bohužel následné dva dny teplota prudce klesala a 4. 7. jsem to dostala. Takže cyklus (nekonečně) dlouhý, 42 dní.

3. cyklus

Takže znovu… a čekat zas tu proklatě dlouhou dobu. Byla jsem z toho docela zklamaná, tak jsem si řekla, že už to nebudu tak hrotit a prožívat. Prostě už jsem na to tak nemyslela. Ale stejně, jak se blížíla zas ta magická 30 dne cyklu, znervózněla jsem. Tak 29 DC a ovu nikde, začala jsem mít obavy, kdy a jestli ovu přijde, protože ani prsa mě ještě nezačla bolet. 30. den cyklu mě začaly bolet (konečně) prsa, tak jsem si řekla, že na to hupsnem. A den poté taky. Teplota vystoupala a milý graf mi zobrazil právě toho 30 DC ovu! Supr, v ten den a po milování, to prostě MUSÍ vyjít! Nejelepší bylo, že den po ovu, 3. 8., jsem měla narozky. Takže bylo šampáňo s jahodami a příjemný večer. Řekla jsem si, že nebudu pospíchat a test budu dělat za (dlouhých) 14, kdy by měla dorazit MS, protože posledně jsem měla luteální fázi dlouhou 13 dní. Ale ženská intuice se nezapře. NĚCO jsem tušila. Za 1) prsa mě celou dobu nepřestala bolet, za 2) jeden den mě divně bolelo břicho, to se nedá popsat, nebyla to bolest jako od MS a za 3) najednou mi nějak neseděly olivy, které miluji. Po nich mě začlo vždy bolet břicho a byla jsem nafouklá.

Den D!

Přišel rozhodující den, 14 DPO, MS nikde, teplota pořád nahoře… A JE TO TAM!Testík na mě vybafnul dvě //. Sice ta druhá byla slabší, ale to se počítá! Hned jsem chtěla dát vědět příteli, ale zabrzdila jsem a připravila překvápko, až přijde z práce. Šoupla jsem teda testík do obálky, přelepila ji samolepkou od Chiquity „Patříme k sobě“. Byla jsem nakoupit a když jsem přišla, byl už doma. Ach jo! On tu obálku neotevřel… Prý mu to bylo jasné a otevřeli jsme ji spolu. Hned diskuze, kdy to oznámíme, kdy půjdu na gyndu. Takže nejspíš to oznámíme až budu mít za sebou ty důležité testy - prvotrimestrální screening a vše bude OK. A kdy zavolat a objednat se na gyndu? Jelikož přítel chce jít se mnou, chtěla jsem, aby tam něco viděl. Takže jsem chtěla počkat 4 týdny, aby bylo vidět srdíčko a embryo bylo na ultrazvuku zřetelnější. Přítel zase chtěl o týden dřív, protože to máme cestu k němu domu, musí totiž k zubaři. No nějak se domluvíme.

Pro jistotu jsem za pár dní udělala další dva testy a čárka hezky sílila. Samožřejmě jsem si už i koupila kyselinu listovou v tabletách. A jak mi hned ta lékarnice čuměla na břicho. Ach jo, to nenávidim! Hned lidi blbě zírají… A to je teprve začátek :)

Hodnotilo 4 lidí. Score 1.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 29.09.11 10:48

ahoj gratuluji, me doktorka objednala az na 8 tyden tehu, ze by pry tam driv nic moc nevidela, ale vim ze holky chodi i driv.

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 29.09.11 14:49

gratuluji ke //
taky nic nehrotím,ale zatím nečekám :nevim:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 29.09.11 15:00

Ahoj, gratuluju k těhotenství. Musela jsem se pousmát nad tím, že ti zabralo nic nehrotit a nemyslet na to - po dvou měsících se to dělá s lehkým srdcem Dlouhodobě se snažící plné obav, jestli jsou vůbec ok, už na to obvykle nemyslet nedokáží, protože po x měsících tě to prostě znepokojí. Snad je tím nenamíchneš :wink:
Měla jsi velké štěstí, gratuluju ještě jednou a ať jde vše dobře i nadále. :mavam:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 29.09.11 20:23

Taky se přidávám s gratulací k //.
Je to úžasný pocit, zjistit, že jsi těhu… Teď už se jen šetři a k MUDr. jděte dle toho, jak Tě objednají… Věři tomu, že přítel bude nadšen každou návštěvou… prostě uvidíte svoje mimi a budete mít velkou radost… Teda aspoň u nás to tak funguje dodnes… a to máme před sebou poslední dva měsíce…

Užívejte… :kytka:

 
ppalea
Extra třída :D 11785 příspěvků 30.09.11 16:33

Ahoj moc gratuluju k tehu… :)

Nic ve zlém, ale nehrotit to si představuju jinak než už druhý měsíc po vysazení HA měrit BT.. :D Ale hlavně že to dopadlo.. :huban: Držím palce na kontrolu.. :)

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 30.09.11 22:45

taky gratuluji ke 2// :-? já jsem šla k Mudr, až když jsem byla 8tt aby bylo vidět už srdíčko, jinak přeji pohodový těhu a šťastný a zdraví mimčo :-)

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 03.10.11 12:43

Hi hi, taky se musím pousmát - na začátku napsáno: „nic nehrotit a nemyslet na to“ a hned jsi si měřila BT a sledovala jsi se :mrgreen: .. nehrotit a nemyslet si představuji jinak, ale samozřejmě mooooc gratuluju! Opravdu jsi měla veliké štěstí!

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 13.10.11 21:05

dekuju za gratulace :palec: narazite na to hroceni…chapu, ze nektere z vas co se snazi dele to hold berou jinak :roll: myslela jsem spis, hledani buhvijakych priznaku, a denodenni procitani zarucenych rad a clanku o snazeni a tehotenstvi a uporny premysleniim nad tim 8-) BT jsem merila, protoze me to zajimalo, jak moje telo funguje a najit v tom nejakej rad :lol: takze asi tak… :wink:

Příspěvek upraven 13.10.11 v 21:06

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama