Jak to všechno začalo

Těhotenství

Je skoro deset večer, malinká spinká, chlap je na noční, v televizi kulové, v bytě tichoučko. Tak jsem začala vzpomínat na těhotenství, na porod, na šestinedělí a je mi tak trochu smutno, ale pěkně smutno.

Krásné období s těhu bříškem :-)

Leden 2011

Dělám recepční na jednom lepším hotelu. Práce docela šílená, jedna šestnáctihodinová směna za druhou, děvečka pro všechno – samozřejmě recepční na plný úvazek a k tomu ještě ráno před směnou nákupčí, poté to následuje v rychlém sledu, místo kuchařů, kteří si vyspávali, nachystat snídaně pro celý hotel, průběžně uklízet jídelnu a dodělávat jídlo, pokojské většinou nestíhají, takže zapínám turbo a valím uklízet pokoje, ať mám ty hosty vůbec kam ubytovat, po obědě začíná wellness, musím jít uklidit relax centrum a každou hodinu po každém návštěvníkovi znovu a znovu… a do toho vyřizovat telefony, emaily, přebírat zboží a usmívat se na hosty. Je to psycho, ale jsem mladá a pár měsíců po škole, takže si vlastně nemám na co stěžovat a můžu být ráda, že jsem ráda. Co bych taky chtěla s gymplem?! A za ty prachy, proč ne?!

Únor 2011

Po roce, kdy bouchám jednu šestnáctku za druhou, začínám být docela vyčerpaná. Mládí, nemládí – prostě je to tak. Svou trošku do mlýna si přidává taky, studium VOŠky. Je toho prostě moc. Takže vlastně můžu to, že jsem otěhotněla přes HA a v tom neustálém stresu a shonu, považovat za zázrak, za věc, která se měla stát a měla tak být. I když přichází mimi v době, kdy jsme ho vůbec nečekali, vůbec nás nenapadá, že by to mohlo být jinak. Těšíme se, strašně moc se těšíme.

Březen a duben 2011

Na tyhle dva měsíce se snažím zapomenout. Hrůza je slabé slovo. Jsem buď v práci a i přes neustálé se upomínání, že jsem těhotná, a že mi ty šestnáctky už opravdu nedělají dobře, stále v práci trávím celé dny. Anebo jsem doma a zvracím nebo spím. Ke konci dubna už vzdávám vyjednávání se zaměstnavatelem a i přesto, že chci dělat co nejdéle, tak odcházím na neschopenku. Nikdy jsem to takto nechtěla, ale v této situaci je to opravdu vysvobození.

Květen a červen 2011

Pořád zvracím nebo spím… a také ještě marně očekávám peníze z nemocenské. Zaměstnavatel vše bojkotuje, jak se dá. Takže když zrovna nezvracím nebo nespím, tak obvolávám okresní správy sociálního zabezpečení, inspektoráty práce a právní poradny, a to jenom proto, abych se dozvěděla, že musím čekat. Velmi povzbudivé pro těhotnou ženu, bez jakéhokoliv měsíčního příjmu. Zase a opět jsem se ujistila, jaký je v tomhle státě bordel.

Červenec 2011

Je mi úžasně :-) Bříško roste, strašně se těšíme, jsem plná energie, začíná krásné období, na které snad nikdy nezapomenu. A hádejte co – koncem měsíce přišla nemocenská :-D Začíná se blýskat na lepší časy :-)

Srpen 2011

Připravujeme výbavičku (teď zpětně vidím, kolik úplně zbytečných věcí jsme si pořídili :-D – příště budeme chytřejší), moc nás to baví a vyžíváme se v tom. Krása. S předstihem začínám vyřizovat mateřskou – pod pohrůžkou kontroly z ČOI a Inspektorátu práce a díky velmi bouřlivému výstupu mého manžela se to stihlo dokonce v termínu. Ale ty nervy zase.

Září 2011

Je mi pořád skvěle. Mimčo je zdravé a v bříšku spokojené. Chodíme cvičit na balony. Je to parádka.

Říjen 2011

Jsem jako sud. Dvacet kilo nahoře, nohy oteklé, potím se, do ničeho se nevejdu… už se těším na porod! A hlavně na to, až toho malého drobka budu držet v náruči.

Listopad 2011

Už nechodím…pouze se valím.

4. listopad 2011 20:15

Praskla mi voda…

Pokračování příště :)

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mariah123
Stálice 84 příspěvků 2 inzeráty 17.04.12 08:18

Terulko, už se těším na pokračování…jsem na tom nějak podobně…sice na nemocenskou jsem moc dlouho čekat nemusela ale bordel tu je to je pravda. A je dobře že si zustala doma, já to taky tak zpetně vidím. O jedno mimčo jsem už přišla tak ted jsem opatrná a doma. :potlesk: :potlesk:

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 17.04.12 10:59

Krásně napsané, umíš vystihnout náladu. Těším se na pokračování!

 
sluni
Kelišová 5262 příspěvků 17.04.12 13:07

super psane, budu cist dal :kytka:

 
BáraaÁďa
Stálice 92 příspěvků 17.04.12 16:24
:)
 
meduzza
Echt Kelišová 8515 příspěvků 17.04.12 17:05

Ahoj :mavam: tak jsem zvědavá na pokračování :)

 
Iuliana  17.04.12 18:22

Těším se na pokračování :D :)

 
Mišanila  17.04.12 19:09

Tipuju, že to skončí miminkem :D

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 17.04.12 22:11

Skvele napsanej denicek :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak to všechno začalo II


Reklama