Jak to všechno začalo

Snažení

Celý život jsem žila v tom, že jakmile bude jednou milování bez antikoncepce, okamžitě otěhotním. Není proto divu, že jsem po měsíci bez antikoncepce koukala na sněhobílý těhotenský test jako vyoraná myš.

O miminko jsme se začali snažit v lednu. Protože jsem si byla jistá, že okamžitě otěhotním, nechala jsem tomu zcela volný průběh. Těhotenské příznaky jsem si krásně vsugerovala a menstruace vůbec nepřicházela. Udělala jsem si těhotenský test a byl negativní. Udělala jsem si další s tím samým výsledkem. Viděla jsem to zcela jasně, ale můj mozek byl stále nastavený na těhotenství, takže jsem jela ke svému gynekologovi, který mi vzal krev a na sonu mi ukázal, že tam není vůbec nic. V tu chvíli jsem přestala mít ranní nevolnosti, splašené chutě a jiné příznaky. Cítila jsem se jako blbec a vůbec jsem nebyla schopná pochopit, co je špatně. Cyklus mám přece pravidelný, přítel je zdravý, antikoncepci jsme nepoužívali a sex jsme měli – člověk by řekl, že to sedí přesně na ten návod jak se dělají děti a kde nic tu nic.

Na eMiminu jsem už párkrát četla o párech, které se snažily rok a pak zjistily, že marně, protože neprobíhá ovulace, a tak není co oplodňovat. Abych tenhle problém vyloučila, koupila jsem si ovulační testy a začala si měřit bazální teplotu. Díky tomu jsem se uklidnila, že problém není nejspíš na mé straně. Přestože jsem věděla, že problém nemusí být ani na straně přítele, chtěla jsem to celé něčím podpořit. Koupila jsem kapky Gynex a každý den jsme s přítelem několik kapek užívali. Měsíce ubíhaly a já jsem zjistila, že mám pravidelně deprese z neúspěchu, a to kupodivu hned po ovulaci, tedy ještě předtím, než vůbec můžu o neúspěchu vědět. Věřila jsem v tomhle své intuici. Poslední měsíce jsem hned po ovulaci prostě věděla, že se nezadařilo.

Až na ty pravidelné deprese, které jsem přičítala hormonům, jsem snažení prožívala méně a méně. Na graf jsem se vykašlala, bazální teplotu jsem neměřila, jen jsem sledovala ovulaci pomocí ovulačních testů a nějak kolem toho dne jsme si aspoň jednou užívali. O nějaké zběsilé honbě za dítětem se tedy už nedalo mluvit. Až na ty ovulační testy a kapičky Gynex jsme tomu prakticky nechávali volný průběh.

Často, když na mě padnul splín, jsem si tady v diskuzích zoufala, že se miminko nedaří. Většina holek mě chápala a podpořila, některé škodolibé rejpalky měly řeči typu, zamysli se proč k tobě dítě nechce přijít, proč si ho nezasloužíš. Nechce přijít? Co je tohle za blbost? To jako, že k mentálně postižené, která ho hned po porodu hodí přes plot a zabije ho, přijít chce a k nám do milující rodiny přijít nechce? Hodila jsem tyhle žvásty za hlavu s tím, že miminko přijde, až přijde ten správný čas.

Říkala jsem si, že ten měsíc, ve kterém se zadaří, určitě žádné deprese nepřijdou. V květnu jsem našla v trávě čtyřlístek. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, protože už jako malá jsem čtyřlístek usilovně hodiny a hodiny hledala a teď stojím u nás na zahradě, kouknu se vedle nohy a je tam! V tu chvíli mě napadlo, že to je znamení a že tenhle měsíc bude úspěšný. Bohužel mé pravidelné deprese opět přišly a já jsem ani nepomyslela na to, že by se to povedlo. Když se mi na testu objevily hned dvě silné čárky, myslela jsem, že se mi to jenom zdá. Naštěstí se mi to nezdálo a o tři týdny později jsem na ultrazvuku viděla naše maličké štěstí i s tlučícím srdíčkem.

Zpětně jsem přemýšlela nad tím, co bylo ten měsíc jinak než ty předchozí neúspěšné měsíce. Přítel bral tou dobou Gynex třetí měsíc a spermie se vyvíjí právě tři měsíce. Třeba byl problém právě v tomhle a kapičky jim prospěly. Dala jsem na babskou radu, přestala být tou, která s mazlením začíná a nechala jsem dobu a četnost milování čistě na příteli. Ten měsíc jsem si na nějaké plození vzpomněla jen párkrát, protože jsem měla zkouškové období. Třeba ta psychika byla právě tou překážkou. Taky jsem ten měsíc našla čtyřlístek. Třeba k tomu bylo potřeba jen trochu víc štěstí :-) Taky jsem si hlídala ovulaci čtvrtý měsíc a podle některých gynekologů, se v případě zdravého páru při hlídání ovulace zadaří zpravidla do čtyř měsíců. Těžko říct, co z toho bylo příčinou úspěchu. Třeba to chtělo prostě jen ten správný čas.

Všem snažilkám chci říct, že i když se po pár měsících zdá, že všechny těhotné tají, jak na to a že na to musí být nějaká finta, protože jinak to přece není možné, a že i když si nedokážete vysvětlit, proč to tak dlouho trvá, tak naději na úspěch byste ztrácet neměly. Nemyslet na to nejde, ale nemusí se tomu podřizovat vše (milování, stravování apod.). Nenechte se deptat řečmi typu, že dítě k vám z nějakého důvodu nechce. Jestli se někomu ta představa líbí, tak ať si v to věří. Já si budu radši věřit na Ježíška než na tohle. Všem snažilkám přeji, aby měly brzy své vytoužené makové zrníčko v bříšku, aby bylo zdravé a dělalo svým rodičům jen samou radost.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 17.07.12 06:52

:potlesk: gratuluji ti k početí mimča, psychika dělá určitě hodně :roll:, já také o tom něco vím, na svoje vytoužené mimčo jsem čekala více jak 5 let :zed:, tak mě přijdou tvé 4 měsíce docela krátká doba. Hlavně že se zadařilo a přeji hodně štěstí s rostoucím bříškem :hug: :hug:

 
EliskaS10  17.07.12 07:42

Gratuluji! Na tom ctyrlistku neco bude-ja po zamlklem tehotenstvi v nejvetsi depresi nasla v trave nahodne hned 3 ( a to normalne nevidim ani hrib velikosti talire) a tedy az za pul roku se zadarilo. Hlavni je neztracet nadeji.

 
cihajda87
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 17.07.12 07:47

Jak pise maminka prede mnou, psychika je veda… gratuluji k miminku :potlesk: preji zdravicko cele rodine :* :srdce:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 17.07.12 08:16

Beruškoooo… krásně jsi to napsala. Teď už to spolu zvládneme a budeme si užívat těhulení :hug: :*

 
Ivanesca
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 201 inzerátů 17.07.12 08:54
:kytka:

Příspěvek upraven 05.01.15 v 21:38

 
Ter91
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 17.07.12 09:30

:srdce: moc pěkné :srdce:

ja měla jen deprese měsíc vysadila sem tabletky na konci listopadu a na konci prosince sem byla těhotná .....Ale ty deprese byli spojené s tím že mi pan doktor řekl že mi bude otěhotnět tvrvat tak 2 roky že stím nemám počítat ale jak to řekl ja v té době byla už ve 4 týdnu a na testu v krvi na ultrazvuku nic :D :D

a máš pravdu nechapu jak některá blbka může napsat že se máš zamyslet proč k vám miminko nechce… ke kuřačkam, fetáčkam, psychopatkam atd miminka chcou???

 
Ter91
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 17.07.12 09:34

Opravím to co jsem napsala k těm kuřačkam než se zase do mě někdo pustí :D

myslím k těm co nadále kouří

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 17.07.12 09:44

Krasny denicek, nam se to povedlo po 7mesicich ale pricina byla u me.
Preji tistesticko a at vse dobre dopadne :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 17.07.12 09:55

:kytka: Tak to je super, že se miminko tak rychle povedlo. Ale pěkně jsi trojčila :lol: v takovém případě je lepší dopředu nevědět, že nějaká neplodnost existuje, jinak z toho člověk zblbne.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 17.07.12 09:57

Taky jsem žila v představě, že z jednoho nechráněného sexu bude zaručeně miminko, z tohoto omylu jsem byla taky rychle vyvedena :mrgreen: Moc gratuluju k zrníčku v bříšku :kytka:

 
markytka7
Kecalka 147 příspěvků 17.07.12 10:59

Také se vždycky směji, když mi někdo vypráví, že se např. od června začnou snažit o mimi aby se narodilo na jaře. Potom obvykle slyším nářky jak to nejde :zed: Některé věci prostě neovlivníme :) Lynett přeji krásné těhotenství a zdravé miminko.

 
luucciik
Závislačka 2735 příspěvků 17.07.12 11:00

Taky jsem po 7 měsících našla tři čtyřlístky a týden potom jsem uviděla dva čápy a pár dní na to dvě čárky na testu :dance: a už máme 1,5cm a srdíčko :srdce:

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 17.07.12 12:10

Ahoj, nám se taky zadařilo čtvrtý měsíc a já teda nepatřila mezi ty, co kupovaly kapky, ovulační testy, apod…nechala jsem tomu volný průběh a počítala s tím, že to nepůjde hned. Myslím, že je to normální. Jinak gratuluji! :palec:

 
tonj  17.07.12 13:31

Nejhorší je začít vyšilovat. Mně dr. našla polycystické vaječníky, prakticky bez menstruace - dr. řekla, že to necháme chvíli na přírodě(pravdě­podobnost otěhotnění nic moc) a pak se uvidí. Hrozně jsem to obrečela, ale pak jsem si řekla, že takovej je holt život a přihlásila se dálkově na VŠ a nic jsem nekoumala a učila se na příjímačky. No a do 3 měsíců jsem byla těhotná( bez menstruace!!) - a našemu prdovi jsou teď 4 měsíce. Píšu to jako povzbuzení pro snažily a jako další důkaz, že se na to opravdu nesmí myslet, jako to bylo u tebe. Tak zdar a velká gratulace.

 
elija
Kecalka 308 příspěvků 17.07.12 13:44

No vidíš, a já žila v představě, že jsme určitě neplodní, protože když si vezmeš, kolik věcí se nesmí podělat, aby k oplodnění a následně zdárnému uhnízdění na správném místě vůbec došlo, plus dnešní doba plná stresu, znečištěného prostředí, nezdravé stravy, infekcí atd, přišlo mi to naprosto nepravděpodobné :roll: Jaké však bylo mé překvapení, když se po jednom „pokusu“ v „neplodné“ dny objevily na testu 2 čárky :mrgreen: Druhé dítě bylo už plánované, ale taky hned, takže teď každý měsíc taky trnu, ale jinak než ty :mrgreen: Psychika dělá hodně. Moc gratuluju k miminku a přeju hodně štěstí, ať je vše v pořádku :kytka: :mavam:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 17.07.12 14:49

Moc gratuluju k početí miminka, určitě se na vás už moc těší… Musím se přiznat, že u první dcery jsem si myslela to samé, vysadíme prášky, hupsneme na to a mimi bude tady :) My jsme pak ale měli problémy s nepřicházející ovulací, ale i tak máme doma nádhernou 15-ti měsíční holčičku. Přeju tobě a celé rodince hodně štěstíčka v životě :)

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 17.07.12 15:21

Gratuluju a souhlasím :) u nás to bylo přesně tak, miminko pořád ne a ne přijít a jen jsem se na to přestala jednou upínat, zadařilo se :)

 
Sion
Závislačka 4174 příspěvků 17.07.12 17:24

Moooc gratuluji :hug: a přeju hodně zdravíčka miminku i tobě :kytka: Doufám, že se zadaří i nám ostatním

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.07.12 20:59

Pamatuju si na svoje vysazení HA, první nechráněný sex a pocit, jako bychom odjistili granát. A on nebouchnul! Divné :lol: Ale přijde mi, že máme fakt natlučeno tak dobře o náhodném otěhotnění, že pak čekáme, že otěhotníme jen sílou myšlenky. Když pak čtu někdy diskuze o tom, že dotyčná bere HA, přítel má kondom, test negativní, ale bojí se, zda není těhotná, tak si říkám, zda to generace našich rodičů neměla trochu jednodušší, té naší totiž občas straší ve věži :|
(no a když člověk dvakrát plánovaně počne, má pocit, že má početí plně pod svou kontrolou, tak pak mu příroda připomene, ať si moc nevyskakuje :mrgreen: No tak už si nevyskakuju, nedělá mi to dobře na ten těhotenský pupek :lol: )

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 17.07.12 21:34

@Gladys hezky napsáno :mrgreen: Taky jsem měla pocit že jsme odjistili granát. Po čtyřech měsících jsem začala všude rozhlašovat, že antikoncepce je zbytečná. :D

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.07.12 13:37

Čtyři měsíce jsou fakt krátká doba, je vidět, že jste plodní a ve formě. čistě statisticky je to fakt o štěstí když to klapne takhle brzo.

 
Suzienna
Kecalka 397 příspěvků 18.07.12 17:33

Krásně napsáno i s tím čtyřlístkem…Přeju hodně štěstí :kytka:
To u nás to bylo přesně naopak. Oba jsme počítali s tím, že to hned tak nepůjde - já jsem měla menstruaci někdy až co tři měsíce a anovulační cykly a doktor mi řekl, že mi bude muset nasadit nějaké prášky, až se budeme snažit o miminko (ale my jsme se rozhodli to zkusit první bez zbytečné chemie). No a přítel zase prodělal příušnice když měl 22 a bohužel mu to zasáhlo i pohlavní žlázy, takže mu bylo řečeno, že může být neplodný. Proto jsme tomu nic nepodřizovali, já jsem se rohodla pro změnu zaměstnání, chodila na pohovory…a šup asi za měsíc byly na testu…V první moment jsem ani nevěděla, jestli jsem vlastně ráda, že se to povedlo tak rychle, ale v zápětí jsem si uvědomila, jaký dar nás potkal :srdce:. Nevím co tomu pomohlo, my si říkáme, že osud, že prostě máme být spolu jako rodina…

 
hrosulik
Kecalka 102 příspěvků 22.07.12 12:51

Velká gratulace k miminečku :)

 
elenkazed  22.07.12 15:09

My se nažíme už 6 měsíc, ovulaci mám ukázkovou, cyklus jakbysmet a dvě čárky na testu nikde ;-) Byla sem z toho už zoufalá (teď taky, ale už méně), dávám tomu čas…I když myšlenky o neplodnosti a různých nemocech a příčinách proč to nejde mám téměř pořád ;-) Kdyby nebyl internet, bylo by to snažší=) Takhle si přečtu kde co a hned to mam určitě taky…=D Doufám, že najdu taky čtyřlístek a k tomu dvě čárky :palec:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 01.03.13 12:45

Moc krásný deníček… :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama