Jak to všechno začalo, skončilo a pokračuje

Porod

Všechno krásné začalo dětskou láskou v roce 2005, kdy jsem se ve svých 14 letech seznámila s klukem. Po pár letech jsem věděla, že je to ten pravý pro můj život.

Po 7 letech jsme spolu začali bydlet ve dvougeneračním baráčku mých rodičů, kteří nám nechali horní patro. Vše jsme si zrekonstruovali dle naších představ. Na oslavě mých 21. narozenin, kde se sešla celá rodina, mě požádal o ruku. Byla jsem moc šťastná, neboť jsem si to přála již delší dobu.

Začal tedy kolotoč příprav na svatbu, kterou jsem si naplánovali na tentýž rok, 5 měsíců od zásnub. Své ano jsme si řekli 23. 8. 2013 a pro mě to byl ten nejkrásnější den v životě. Po svatbě jsme si ještě více užívali jeden druhého a pyšnili se prstýnky na rukou.

Po pár měsících jsem začala toužit po miminku. Práci jsme měli oba dva, ale jelikož jsme studovali dálkově vysokou školu, manžel chtěl ještě nějaký čas počkat. Souhlasila jsem, ale již v březnu 2014 jsme se dohodli, že vysadím antikoncepci a necháme tomu volný průběh. Prášky jsem brala 5 let, takže jsem nepočítala s tím, že by se mohlo hned zadařit. Jaké to bylo překvapení, když jsem uviděla hned další měsíc na těhotenském testu 2 čárky.

Celou dobu jsem si představovala, že to manželovi oznámím až ve chvíli, kdy budu mít fotku z ultrazvuku od doktora, ale hned jsem šla za ním a ukázala mu test. Nejdříve vůbec nechápal, co to je a co ty 2 čárky znamenají. Po vysvětlení byl částečně v šoku, že nám to vyšlo tak rychle, ale byl šťastný a začal se těšit se mnou.

Za pár dní jsem navštívila gynekologa, který mi potvrdil, že jsem v 6. tt a dostala jsem první fotku. Po 2 týdnech už bylo na ultrazvuku vidět krásně bijící srdíčko. Na kontroly jsem začala chodit každé 3 týdny. Bohužel se mi nevyhnuly ani těhotenské nevolnosti, kvůli kterým jsem skončila na několik týdnů na nemocenské. Byla jsem rozhodnutá se do práce vrátit, a tak jsem začátkem 4 měsíce nemocenskou ukončila.

V 18.tt jsem si poležela v nemocnici se silným zánětem močových cest, kde mi potvrdili, že budeme mít holčičku. Ve 24.tt přišly další problémy se zkráceným děložním čípkem a byl mi nařízený klidový režim. Musela jsem tedy opět nastoupit na nemocenskou a tentokrát už do konce těhotenství. Miminko rostlo, jak mělo, všechny testy vyšly v pořádku a já se už na svou princeznu nesmírně těšila.

Pořád jsem si představovala, jak bude vypadat. Nechali jsme si udělat 3D ultrazvuk a přesto, že byla maličká, hubená, vypadala tam krásně. S manželem jsme začali navštěvovat předporodní kurz, který nám dal teoretickou přípravu. Muž od začátku souhlasil, že bude u porodu.

Ve 32.tt jsem měla opět nařízeno pouze ležet, neboť jsem se začala otevírat a hrozili mi předčasným porodem. Začalo pro mě utrpení. Říkala jsem si, že výrok, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy, musel vymyslet chlap.

Termín jsem měla stanovený na 9. 12. Jakmile jsem se přehoupla na 39. tt, začala jsem si říkat, že na to, jak mě strašili s předčasným porodem, budu určitě přenášet. Ve stanovený den porodu jsem šla na kontrolu ke svému gynekologovi a ten mi nabídl, že má další den službu v nemocnici a mohli bychom porod vyvolat. Porodní cesty byly částečně připravené, hlavička nízko. Souhlasila jsem. Chtěla jsem, aby mě odrodil právě on. Napsal mi tedy recept na Prepidil gel pro vyvolání porodu a Yal gel na pročištění.

Do nemocnice jsem nastoupila 10. 12 v 15 hodin. Sepsali jsme papíry a natočili monitor. V 15:30 přišel můj doktor a šli jsme zavést porodnický gel. Aplikace byla bezbolestná. Poté jsem musela 30 minut ležet, aby gel nevytekl a správně účinkoval. Po 16. hodině jsem se s manželem přemístila na nadstandartní pokoj, kde jsem měla vyčkávat. V 17 hodin jsem šla znovu na monitor, kde jsem začala cítit časté tvrdnutí bříška a slabé menstruační bolesti. Po skončení mi byla dána druhá dávka yal gelu a šla jsem znovu na pokoj.

Pořád jsem se cítila relativně dobře a doufala, že to bude v pořádku.

V 19 hodin pro mě přišla porodní asistentka, že chce doktor píchnout plodovou vodu. Vyděsilo mě to, ale důvěřovala jsem mu. Lehla jsem si na křeslo, doktor nahmatal to správné místo a během několika sekund jsem cítila, jak voda odtéká. Hned na to jsem musela znovu na monitor, kde jsem už začala cítit dost nepříjemné bolesti, které se rychle opakovaly.

Začala jsem mít strach, jestli to zvládnu, když už teď to tak bolí a jsem na začátku porodu. Po 20 minutách mě odpojili a já se mohla přemístit s manželem na porodní box. Hned jsem spěchala do masážní vany. Tam jsem se uvelebila a kontrakce se daly lépe zvládat.

Uvědomila jsem si, že to bude velmi náročné. V těhotenství jsem se na porod těšila i přes to, že mi všichni říkali, že je to příšerná bolest. Jak jsem si to mohla představit, když mi nikdo nebyl schopný tu onu bolest přirovnat.

Musím uznat, že mi byl manžel velkou oporou. Bez něj bych to nejspíš nezvládla. Celou dobu mi pomáhal, držel ruku při kontrakcích, dýchal se mnou, utěšoval mě.

Zhruba po hodině jsem musela znovu na monitor, kde už jsem měla kontrakce co minutu. Bylo velmi těžké zvládat bolest v leže a nesmět se hýbat. Na grafu už skákaly pořádné kopce.

Ve 20:30 mě přišel doktor zkontrolovat a řekl, že už jsem na 5 cm a že do půlnoci určitě porodím. Když jsem to slyšela, naprosto jsem se zděsila, že to bude trvat ještě tak dlouho. Na to mě začal utěšovat, že teda do 22. hodiny. Dobře, to už zní lépe, to zvládnu, řekla jsem si.

Okolo 21:30 jsem začala cítit příšerný tlak na konečník. Myslela jsem si, že se roztrhnu. Seděla jsem na balóně, opřená o manžela a celá se třásla. Bohužel jsem nebyla ještě dost otevřená, takže žádné tlačení, pouze prodýchávat. Tělo vědělo, co má dělat, a samo mě nutilo zrychleně dýchat.

Po 22. hodině řekl doktor, že můžu konečně tlačit. První kontrakce nic, druhá taky ne, na třetí jsem jen slyšela, jak mi říkají, ať zaberu, že už vidí vlásky. Bohužel mi začaly kontrakce slábnout, a tak mi napíchli oxytocin. To pak byla teprve síla. Manžel mě podporoval, co mohl.

Pak jsem viděla, jak si doktor stoupá bokem ke mně a tlačí mi na břicho. Na další kontrakci byla hlavička venku, pak rychle ještě ramínka a konečně ve 22:17 se narodila naše holčička Emma. Byla to neskutečná úleva. Hned mi ji položili na bříško. Byla tak malinká a tak krásná. Koukala se na nás a ukázala nám, jak umí křičet.

Manžel přestřihl pupeční šňůru. Poté ji vzala doktorka na měření a vážení a já musela ještě vytlačit placentu. To už byla rychlovka. Doktor mě prohlédl a čekalo mě šití. Nástřih jsem vůbec necítila, takže jsem neměla tušení, jak tam dole vypadám. Jelikož jsem byla potrhaná uvnitř, doktor mi nabídl celkovou anestezii, aby mě už netrápili. Souhlasila jsem a do pár minut jsem nevěděla o světě.

Hned po probuzení byl manžel s dcerkou u mě. Prý to byla rychlovka, šil mě jen 15 minut. První, na co jsem se zeptala bylo, jaké měla malá apgar scóre. Manžel na mě koukal, jestli jsem v pořádku, co to po něm chci vědět. Naštěstí tam byla porodní asistentka a ta mi řekla, že to bylo 10-10-10. Emma vážila 3010 gramů a měřila 49 cm.

Ty 2 hodiny na sále utekly ani nevím jak. Malou si odvezli na novorozenecké oddělení a já si došla po svých na pokoj. Měla jsem pocit, že mi tam dole vybouchl granát. Na to, jak jsem slyšela a četla, že žena na tu bolest hned zapomene, když uvidí své miminko, tak u mě to teda neplatilo.

Manžel byl se mnou asi ještě hodinku na pokoji a pak jel domů oslavovat.

Za mnou pořád chodila porodní asistentka a kontrolovala, jak se mi daří. Okolo 3. hodiny ranní mi pomohla do sprchy. Vstát z postele byl pro mě nadlidský výkon. Všechno mě bolelo. Jen co jsem se lehce omyla, najednou jsem přestala slyšet a měla jsem mžitky před očima. Rychle mi pomohla zpět do postele.

Brzo ráno se za mnou stavil můj doktor a napsal mi nějaké injekce proti bolesti. Velmi hezky se o mě staral. Pak mi přivezli dceru a byla se mnou až do propuštění.

Myslela jsem si, že pro mě bude nejhorší zvládnout porod, ale první týden po něm mi přišel horší. Pořád jsem cítila tlak na konečník, šitá jsem byla téměř až k němu. Posadit se bylo nemožné. Měla jsem velmi nízký tlak, takže se mi točilo v hlavě. Špatně se mi dýchalo a do toho všeho jsem se musela starat o miminko. Ale stačilo se na ni podívat a věděla jsem, že všechna bolest stála za ten uzlíček štěstí.

Třetí den po porodu jsem se rozkojila, malá začala přibírat, obě jsme byly v pořádku, a tak si nás odvezl manžel čtvrtý den domů. Ve vlastním prostředí se dalo vše lépe zvládat. Manžel měl dva týdny dovolenou, tak mi se vším vzorně pomáhal. Prožili jsme krásné Vánoce - poprvé ve třech. Emmičku miluji nejvíc na světě a za pár let ji pořídíme ještě bratříčka. :-)

P. S. Hodně maminek nadává na vyvolávaný porod… ano, bolelo to neskutečně, ale jako prvorodička jsem porodila za 3 a půl hodiny, což je slušný výkon. :)

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlinePetullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 25.03.15 00:51

Vsadím se, že kdybys věděla víc o přirozeném porodu, tyhle bolesti bys neměla. Všechno se vším souvisí…

 
Domulina
Povídálka 31 příspěvků 25.03.15 01:11

@Petullka82 Myslim, ze jsem byla od PA z predporodniho kurzu dost informovana, co se tyce prirozeneho porodu, tezko rikat, jake by to bylo bez vsech zasahu. Bolest mohla byt mirnejsi, ale mohla by trvat treba i 13 hodin. Tak samo jsem nemusela mit „stesti“ s vyvolavanym porodem a mohla jsem skoncit na cisari. S odstupem casu se na to jiz divam jinak a vnimam to tak, ze jsem rada, ze jsem porodila za 3 a pul hodiny :)

 
anonymka227
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 25.03.15 05:16

@Domulina porodit za 3,5 h je nádhera :D taky bych to chtěla zažít :lol: já rodila přirozeně a bolesti od 20.11. ráno po deseti minutách do 21.11. 17.05 a to byl teda masakr :lol: neotvírala jsem se, takže buď ráda, že si to měla takhle rychle za sebou. Já už ke konci doufala v císaře a ono nic :oops: hezky sem si ty křížový bolesti užila až do konce :pankac: jinak deníček pěkný a gratuluji :kytka: deníček beru jako uklidnění pro maminky, které se bojí vyvolávání (viz i já :-))

 
Malike
Echt Kelišová 9611 příspěvků 25.03.15 05:58

Přísahám bohu ze další dítě bez vyvolávání…jestli to půjde.

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 25.03.15 06:18

Gratuluju k male.
Porod prisernost od zacatku do konce.
Proc, proc, proc??? :zed:

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 25.03.15 06:19

@anonymka227 jde porodit i prirozrne za 2,5hodiny. :palec:

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 25.03.15 06:29

@Domulina Gratuluji k Emicce :srdce: @anonymka227 Nevím, co je na tom uklidňujícího, spousta zásahů a nakonec je chudák potrhana a šitá až na pr.eli. Já jdu na vyvolání zítra a odvahu mi to teda nedodalo :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.03.15 07:02

Proč tlačit loktem, aby se porodilo tak malé miminko? Je to opravdu smutny příběh, když žena porodí bez takových velkých zranění, tak bolesti nemá. Preju rychlé uzdravení těla i duše.

 
Domulina
Povídálka 31 příspěvků 25.03.15 07:24

@Saroya byla to totiz moje chyba, nemela jsem silu tlacit, proto mi trosku pomohl tim loktem. Nevim, ale ja nevnimam svuj porod za katastrofalni. Mozna proto, ze jsem nezazila krasny prirozeny porod, tak si rikam, ze jsem mela „krasny“ vyvolavany. Dokonce se uz tesim na dalsi a treba prave zaziji ten prirozeny a budu si tlouct do hlavy, ze jsem u prvniho souhlasila s vyvolanim :nevim:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 25.03.15 07:38

Gratuluju k miminku :-)

Rodila jsem přirozeně, od chvíle, kdy jsem si uvědomila, že asi rodím, trval porod 6 hodin, ale opravdu záživné bolesti jsem měla jen asi 3 hodiny, ta první půlka se dala bez problému rozchodit ;) Na vyvolání bych bez nějakého závažného důvodu teda dobrovolně nešla.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 25.03.15 07:40

Gratuluju k miminku, ale co se týká porodu, jsem z toho poněkud rozpačitá. Nechat si bezdůvodně vyvolat porod jenom proto, že má můj doktor službu, to je dobrý úlet. 8o A zbytek je vlastně klasika českých porodnic, dokud to tak rodičkám vyhovuje, těžko něco měnit :nevim:

 
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 25.03.15 08:04

Radši budu prožívat přirozený desetihodinový porod bez potrhání a zbytečných zásahů, než takovou rychlovku a s tolika zbytečnými zásahy. Problém dnešní většinové rodící společnosti je ten, že si absolutně nevěří, že dokáží porodit, že je vlastně MUSÍ rodit doktor. Moc hezké video https://www.youtube.com/watch?…

K dceři gratuluji a příště si víc věř, že to zvládneš ty, ne doktor se svým loktem, oxytocinem, nástřihem apod. Neříkám, že jsem proti všemu nemocničnímu, sama bych nerodila jinde, ale opravdu - jde to i jinak. Lépe.

 
Domulina
Povídálka 31 příspěvků 25.03.15 08:05

@fenny bezduvodne to nebylo, zacala jsem mit vysoky tlak, coz u ne bylo divne, kdyz jsem cele tehotenstvi mela velmi nizky

 
Barushe  25.03.15 08:09

Gratuluju k holcicce :kytka:
Ale priste to nech, prosim te, na mimcu. Vi, kdy ma vylezt ;) potrhana jsi byla proto, ze cesty nebyly uplne zrale na porod. Kdyby jsi par dni vydrzela, mohla jsi to mit leps ;) vyvolavat porod jenom kvuli sluzbe doktora… :roll:

 
eetkikinka
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 25.03.15 08:10

Co k tomu říct? Vyvolání bez důvodu, cesty nepřipravené, píchnutí plodovky, nástřih, oxytocin, tlačení na břicho… no porod značka ideál. Jak jinak ho označit, než krásný…
:poblion:
Dokud budou maminky tohle považovat za normální a budou to dobrovolně podstupovat, nikdy se na našem porodnictví nic nezmění. To není myšleno přímo proti autorce deníčku, ale celospolečenskému smýšlení o nutnosti zásahů při porodech. :zed: :zed: :zed:

 
Uživatel je onlinePetullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 25.03.15 08:29

@variska a proč jdeš na vyvolání? já bych nešla ani za nic - mám za sebou dva porody. právě vyvolání jako umělé může dítko ohrozit. kdepak.

 
aleaa
Kecalka 242 příspěvků 25.03.15 08:38

Krásné :kytka:! Hlavní je, že jste zdravé!!! Na všechno ostatní hoď bobek :lol:.
Gratuluji :hug:

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 25.03.15 08:45

@Domulina To by mě tedy zajímalo co ti PA vykládala o přirozeném porodu, když sis ho nechala vyvolat. 8o
Vaginální porod nerovná se porod přirozený.

 
mamajohanky.
Stálice 59 příspěvků 25.03.15 08:55

Pokud to slečně takhle vyhovovalo, což asi jo. Tak nechápu proč jí to kazíte řečma o tom jak měla počkat atd. Bylo to její rozhodnutí.

 
Gritos
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 25.03.15 09:16

@mamajohanky. Taky nechápu proč tolik nepříjemných řečí, hlavně že je maminka spokojená a vše dopadlo tak jak mělo. Myslela jsem, že se kolem miminek pohybují laktační fantičky, ale ono jsou i zapřísáhlé s přirozeným porodem. Tímhle se akorát straší a psychicky deptají nastávající maminky.

 
Popelka12
Kecalka 289 příspěvků 4 inzeráty 25.03.15 09:21

Myslím, že je to věc rodičky - rozhodla se tak, jak se rozhodla (ano, já bych asi taky nešla na vyvolávaný porod kvůli službě doktora) a nejdůležitější je, že jsou nakonec obě v pořádku. I u přirozeného porodu je častý nástřih, oxytocin, ale i loket, pokud rodička nemá sílu tlačit a potrhání hrozí taky… I tak měla porod za 3,5 hodiny, což je paráda! Navíc si myslím, že rodička psala tento deníček, aby podpořila ostatní prvorodičky, svěřila se a ne proto, abyste ji poučovali o tom, jakou chybu udělala… :?

 
nihasa
Kecalka 135 příspěvků 4 inzeráty 25.03.15 09:31

Jak píší uvědomělejší maminky…
Gritos a Popelka12…hlavně, že jsou obě v pořádku…to je šílený jaký jsou tady rejpalky, které se zaměřují jen ta to si vybít vztek nebo co…Názor mít může jaký kdo chce, ale proboha s citem…Na to, že to píší maminky, tak empatie a porozumění mají pramálo…Poučovat místo gratulace je ubohé a trapné…Některé maminky jsou tady fakt trapky a jinde než na miminu jsem se s tím nesetkala…Hlavně, že pořád sedí u kompu a poučují, místo aby se staraly o sebe a děti vzaly ven :roll:
Takže gratulace posílám veliké a kašlat na ostatní komentáře, co jsou ti momentálně úplně na h… :mrgreen:

 
nihasa
Kecalka 135 příspěvků 4 inzeráty 25.03.15 09:35

A ještě malý dodatek, mojí mamce taky museli porod vyvolat a nakonec na tom byla lépe než ostatní maminy, takže tvrzení, že přirozený porod „zajístí“ určité věci pravdou není…nástřih, potrhání a další chuťovky mohou potkat i maminky bez vyvolávačky a je nesmysl si myslet, že se tomu automaticky vyhnu…

 
chs.jasmin
Kelišová 5003 příspěvků 3 inzeráty 25.03.15 09:40

To co jsi popsala, tak je právě porod, jaký já za žádnou cenu nechci. Zbytečně vyvolaný, pak se nediv, že to nešlo tak, jak příroda zamýšlela :think: Chudák Emča vytažená aniž by chtěla a tvé tělo zdevastované, protože nemělo ani šanci se samo připravit…

Tak třeba příště :kytka:

 
26lenka
Kelišová 6892 příspěvků 25.03.15 09:47

Gratuluji k holčičce. :kytka:
Bylo to tvé rozhodnutí a určitě o něm nepochybuj. :hug: :kytka: Každá to cítíme jinak a taky podle toho postupujeme. :palec:

 
Domulina
Povídálka 31 příspěvků 25.03.15 09:57

Děkuji těm za gratulace. Každý má svůj názor a rozhodně ho nikomu nevyvracím. Psala jsem tento deníček, abych povzbudila maminky, které čeká vyvolávaný porod, že to nemusí být totální hrůza zakončená císařským řezem. Rozhodla jsem se, jak jsem se rozhodla. Doktor řekl, že se mu nelíbí můj tlak, ale rozhodnutí bylo na mě a rozhodně ho nelituji. Navíc rodit s lékařem, ke kterému jsem chodila byl pro mě bonus. Malá je zdravá, žádné následky to na ní nezanechalo a já se taky zahojila. Kdybych si mohla vybrat mezi 10 hodinovým přirozeným porodem a 3 hodinovým vyvolávaným, šla bych opět do vyvolávaného.

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 25.03.15 10:42

@Domulina Zapomněla jsem vám pogratulovat k dcerce. :srdce:

Jestli nad tím budete ještě někdy přemýšlet:

Psala jste, že jste na bolest při pohledu na dítě nezapomněla. Tohle umí jen přirozené hormony, čili je třeba nevyvolávaný porod. Umělé hormony nefungují úplně stejně a například neblokují vzpomínky na porod. :kytka:

 
ospalámyš
Závislačka 3723 příspěvků 25.03.15 11:20

Gratuluji. ;)
Příště bych se ale poučila a nechala to na miminku, tohle mi připadá jako zbytečný risk a zbytečné vyvolávání, jen proto, že tam je zrovna nějaký doktor. Naštěstí to neskončilo tísní miminka a císařem, jen velkým poraněním. Pokud rodíš rychle, tak to třeba bude znovu rychlé a sedět budeš hned ;)
Já rodila podruhé 2 hodiny a byly to jen malé stehy kvůli pitomé doktorce, co si musela střihnout, neměla jsem žádné potíže a běhala jak laňka, i seděla hned.

 
Maklik
Povídálka 26 příspěvků 25.03.15 11:58

Gratuluji k dcerce. A to ze jste nezapomela na bolest neni o tom jestli je porod vyvolavany nebo ne.Ja ho vyvolavany nemela a taky jsem hned na bolest nezapomela. :) Hezky si uzvejte materstvi a na hloupe komentáře nedejte. :mrgreen: Kazdy to ma jinak :) :lol:

 
Bára 01
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 25.03.15 12:30

Já to měla úplně stejně, bylo pro mě horší 7 dní po porodu, kdy jsem si nesedla (velký nástřih) než porod samotný. Ten týden po porodu jsem trávila v ledové sprše a jen chladila a chladila :lol: Jinak porod byl přirozený, trval 5 hodin, ale kluk měl velkou hlavičku a ještě si vedle ní položil ruku, abych to neměla tak jednoduché, proto ten větší nástřih. Jinak gratuluju :kytka:

 
lokynka
Kelišová 5042 příspěvků 1 inzerát 25.03.15 12:31

Nechápu, nač porod vyvolávat, když není žádný problém, ale jen je doktor v práci. No já měla všechny porody vyvolávané, ale potermínově, a žádné hrůzy se nekonaly a i čtyřkilové dítě lze porodit bez poranění

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 25.03.15 13:43

Fajn rychlost ;) co se tyce tveho rozhodnuti, to nebudu nijak komentovat. Respektuju to, je to tve telo, tve dite :!
Za me gratulace a preji pro tebe i druhy porod s hladkym prubehem.

Neodpustitm si: Opet dve strany co stoji proti sobe..proc furt tak valcite a nevezmete proste jen druhy nazor na vedomi? Jedna tu rype za prirozenost a zmrseny porod, druha posila slepici matky s detmi na vzduch…Ctete to nekdy po sobe damy? :roll: :idea:

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 25.03.15 13:46

Gratuluji k miminku :kytka:
Neni pravda, ze kdyz je porod prirozeny, ze zena zapomene na bolest.
I kdyz jsem nemela porod vyvolavany, zasahy nejake byly. Byla jsem s tim smirena, byla jsem v pohode,.mala spokojena. Co me ale rozhodilo bylo, kdyz zacala muj porod probirat pani na plavani. Ty jeji ksichty co hazelatypu viz „rejpalek“ me tak rozhodily, ze jsem snad 2 dny v kuse brecela, porad jsem myslela na.to,.jak spatne vse bylo. Bylo to opravdu neprijemne. To bylo asi, jak mela mala 2mesice.
Takze @Domulina nic si z tech rypavych komentaru nedelej. Porod je jedna vec, ano dulezita, nekteri mu prikladaji vahu, jakoby stacilo krasne prirozene porodit dite a je na.cely zivot vystarano.
Uz se stalo, priste budes vedet, jestli udelas neco jinak. Hlavne si ted uzivej miminka a udelej to, co ted muzes ovlivnit- byt SKVELA MAMA :kytka:

 
Domulina
Povídálka 31 příspěvků 25.03.15 14:00

@KristyM Nic si z těch komentářů nedělám. Ať si každá projeví svůj názor. :) Myslím si, že jsem své dítě nijak neohrozila, sama PA říkala, že není vyvolávaný porod jako vyvolávaný. Já už měla porodní cesty připravené, hlavička byla nízko, stačilo trošku popošoupnout. Ve stejný den jako já rodila také žena, která přenášela již 10 dní, její vyvolávaní skončilo císařem.

A rýpalkám, které mě odsuzují, bych jen řekla, že i když porod byl možná bolestivější, než při přirozeném, tak jsem si to odtrpěla já. A nepsala jsem to tady, aby mě někdo litoval nebo dokonce dělal krkavčí matku, že jsem ohrožovala vlastní dítě :!

@lokynka Věřím, že lze porodit i 4kilové dítě bez poranění - ale neplatí to u každé. Nemáme ji všechny stejnou. Některá to zvládne, jiná musí mít nástřih i u dvoukilové­ho mimča.

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 25.03.15 14:53

@H8N2O4S moc hezky video :lol: me prvni vyvolávali, porod 25hodin, mala malém umřela. už nikdy víc a výčitky do konce života… Neříkám, ze doktoři nepomuzou…ale JDE TO I JINAK :palec:

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 25.03.15 15:21

@Saroya Jsi zdravotník a u toho porodu jsi byla? Až odvedeš aspoň tisícovku porodů a poznáš, co se může dít a děje, pak tu buď chytrá. Často ani těm, které nějak prožily svůj porod, nejsou tvé komentáře příjemné.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 25.03.15 15:21

@Domulina Ahoj, já jsem neměla porod vyvolávaný ale zásahů jsem měla víc než dost. A trval 17 hodin. Takže z mého pohledu, bych Tvůj porod brala hned :-)
Ve finále Tvůj porod dopadl dobře, nemáš z něj ve finále špatný pocit, tak proč ne? :kytka:
Gratuluji!

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 25.03.15 15:28

Já mám za sebou 3 porody, 2 přirozené, poslední vyvolávaný. Ten první byl příšerný, opravdu. 16 hodin bolestí, z toho 10 hodin opravdu šílené křížové kontrakce po minutě. Druhý byl fajn, jen 5 hodin snesitelných břišních bolestí a třetí vyvolávaný byl nejrychlejší - cca 2 hodiny bolestí, ale bolesti taky příšerné, opět křížové. Dobrovolně bych do vyvolávání nikdy nešla, ale pokud by mi u toho prvního někdo řekl, že díky vyvolávání to bude rychlejší, tak bych na to přistoupila. Kdo to nezažil, bolest, kdy už ztrácíte vědomí a nemůžete nic, ani mluvit, tak to nepochopí. Třásla jsem se ještě 4 hodiny po porodu. Takže za mě - ano, pokud by to urychlilo porod. Kamarádka má manžela lékaře a nechala si vyvolávat porod u všech svých tří dětí. Je to věc názoru.

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 25.03.15 15:47

Já měla porod přirozený bez jakýchkoli zásahů… Trval 16 hodin. Z toho 12h příšerných bolestí (a to si troufám tvrdit že nejsem žádná bolístka a něco fakt vydržím) do porodnice jsem jela až na poslední 4 hodiny a musím říct že bych brala radši ten tvůj. Po 16 hodinách bolestí jsem byla tak vyčerpaná že mě bylo miminko naprosto jedno, nějakej bonding mě absolutně nezajímal, dotrhaná jsem byla až nevím kde a na tu bolest myslím do dneška takže v žádný přírodní hormony vyvolaný přirozeným porodem nevěřím! Takže není pravidlo že je každý přirozený porod krásný. Fakt ti závidím :) a myslím to upřímně :)

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 25.03.15 17:28

Gratulace k holčičce :kytka: 3,5hodiny je hezký skore. Řekla bych, že po bitvě je každý generál :roll: u mě bohužel vyvolávání skončilo tou druhou variantou a tedy sekcí :? Tvou variantu bych taky brala. Ať Vám malá dělá jen radost

 
bludinka
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 25.03.15 18:06

Gratuluji k holčičce :kytka:

Ale komentáře některých maminek vážně nechápu :nevim:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.03.15 20:05

@tetaagáta to jsem neodvedla, i když v porodnictví pracuji. každopádně nechci nikomu způsobovat nepříjemné pocity, ale spousta lidí neví, že může chtít i věci jinak a zdá se mi důležité na to upozornit. toť vše. že je to těžké téma, to rozhodně ano. nevím, za koho mluvíš, že je mu můj komentář nepříjemný. snad se ozve sám. měj se dobře :kytka:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15874 příspěvků 25.03.15 20:20

Tady se poslední dobou všechny porodní deníčky komentují pouze ve smyslu jak špatně byl porod veden a to bez ohledu na to, jaké z něj má rodička pocity. Může být sebespokojenější a stejně jí bude vysvětleno, že bylo všechno špatně, že ohrozila sebe i dítě a o skutečném porodu nic neví.

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 25.03.15 20:24

Njn, kdo chce kam..

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26463 příspěvků 25.03.15 22:54

@svycarka Jo presne -taky uz mi to leze taky na nervy :roll:
At si kazdy rodi jak chce ;)
Zakladatelko gratulace k malicke :kytka: :kytka: :kytka:

PS. nereknu kdyby si zakladatelka stezovala a psala, aby ji nekdo v tomto poradil, ale psala jasne, ze chtela prvorodicky uklidnit.Ja nevim zensky musi to byt :think: :think: :think: :?: :?:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26463 příspěvků 25.03.15 22:57

@hanka.br. Jo taky jsem si vsimla. Mam dojem ze vsechny zensky jsou studovane doktorky :think: :think: :think:
A to tady muze zena co porodila skakat :dance: radosti jak ji je fajn.Ne neveri ji, jsou to proste odbornice na slovo vzate :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26463 příspěvků 25.03.15 23:01

@MarieOVMUC
Tohle zni az pateticky-jakoby zakladatelka spachala trestou cinnost nebo tak neco sorry :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15874 příspěvků 25.03.15 23:06

@pomenkova Doktorky právě ne - ty dělají všechno špatně. :mrgreen: :mavam:

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 26.03.15 07:21

@pomenkova když si někdo hraje na Boha a zbytečně, naprosto zbytečně zasahuje do veci, které samy od sebe probíhají tisíce let, tak nemá právo si na cokoliv stěžovat. Neříkám, pokud je komplikace nebo dlouhé přenášení s prezralou placentou.. ale tohle je traparna

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 26.03.15 07:40

Zakladatelka si nestěžovala, naopak. Jistě, v průběhu Tebou zmiňovaných tisíce let jsme nevyměnily porodní cesty nap. za nos, ale minimálně od přírody jsme poněkud dále, nemyslíš? A to má na porody sakra vliv. Mluvím za nás PA, které opravdu NEMÄME jako prioritu rodičkám komplikovat porody. Ale mnohé si je komplikují samy, mnohdy i tím, že přicházejí sevřené a nepřátelské, protože si čtou na webu (a tam je přece všechno pravda) názory těch, které porodily jednou, o tom, co se u jejich porodu dělo, vědí kulový, což jim ale nebrání prezentovat to jak obecnou pravdu.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama