Jak v 16 (ne)přijít do jiného stavu.

Snažení

Tak mě napadlo, že bych se s vámi mohla podělit o svůj příběh jak jsem přišla ke své Vendulce.

Začalo to mou maminkou, když si v 38 letech pořídila své třetí děťátko (to mi bylo 16), mého nejmladšího brášku. V té době jsem začala chodit se svým prvním klukem(21). On byl můj první a já jeho prvá. Bylo to krásně nevinné, když jsme o tom ani jeden nic nevěděl. Ovšem netrvalo dlouho a přišla jsem do jiného stavu. Když jsem to v 16 našim oznamovala, mamka se začala tlouct do hlavy, že mě ještě nepoučila a táta se mnou nemluvil (to víte, tatínkova holčička už není jen jeho). Vlastně jsem na to těhotenství přišla, když mě kamarádka řekla, že existuje taky šance, že bych mohla být těhotná a došla si na gyndu (to je naivita, co?). A tak jsem tam přišla, ale pozdě.

Rodiče nám nabídli bydlení u nich v domě a tam jsme si také zařídily 2 místnosti (kde bydlíme doposud). Vlastně jim chci touto cestou moc poděkovat, že to se mnou, vlastně s námi, takhle vydrželi.

Těhotenství jsem si užívala a školu přerušila jen na 3 měsíce (4letou ve třeťáku). V září 1994 se nám už jako manželům narodila krásná holčička Vendulka. Máma i manžel mi moc pomáhali s miminkem, protože nebylo lehké spojit školu, mimčo a domácnost. Vendulku jsem kojila jen zmiňované 3 měsíce, poté se mi mléko přestalo dělat, díky nepravidelnému krmení. Teď si vlastně uvědomuji, že jsem si jejich prvních dvou let života moc neužila.

Nyní mám za sebou 10 let krásného manželství a už 6 měsíců se pokoušíme o druhé děťátko. Snad ta léta antikoncepce nenaruší naše plány. Byla by to celkem krutá sranda, otěhotnět když se to nehodí a na plánované mimčo si počkat.

Loučí se Ilka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 10:37

Je to moc hezky napsané a myslím, že je úspěch, že i přes své mládí jsi to vše s manželem a rodiči zvládla, přeji ti hodně štěstí ke druhému mominku.
 Velchi

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 23.01.04 11:05

Moje nejhlubší poklona tomu,jak jste to všechno zvládli.Je to neuvěřitelné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 12:20

Pane jo, máš můj hluboký obdiv. Když jsem četla, že jsi fakt otěhotněla v 16 (napřed jsem sázela na to, že jsi vychovávala svýho brášku), tak jediný co mě napadlo bylo, že to pro tebe musel být dost záhul a že otec (nevím proč předpokládám, že Tvůj vrstevník) to asi moc nezvládnul - ostatně jak to tak chodí. A ono je všechno jinak - máš fajn chlapa.

Tvůj příběh je krásnej - sice jste si to takhle asi neplánovali, ale z druhý strany jako mladá máma budeš Vendulce mnohem líp rozumět během dospívání, než kdyby Ti bylo třeba padesát. A s novým mimi si nedělej starosti - hlavně že víte, že Vám to jde. Sice se teď všude píše, že po dlouhodobým užíváním hormonální antikoncepce to pak trochu trvá, ale určitě ne dýl než pár měsíců.

Držím palce, aby Vám to všechno vyšlo jak si přejete.

Veru 16tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 14:19

Ahoj Ilko,

napsala jsi to moc pekne, v tom se pripojuji k holkam prede mnou. A moje zkusenost s dlouhodobym uzivanim antikoncepce (snad 6-7 let): i ja si myslela, ze to po vysazeni budeme tak rok zkouset, a pak se znechucene a unavene obratime na nejakou odbournou pomoc. No a co myslis, povedlo se to hned napoprve, nekecam.
A to moje menstruace je odjakziva dost nepravidelna, resp. spis prasky ji udrzovaly v nejake pravidelnosti, a pritel je dlouhodobe v zahranici, takze nase frekvence, nefrekvence je tez „vysoka“. No a vidis, ted jsem na konci 15. tydne.

Drzim palce, aby to i vam co nejdrive vyslo a mohli jste Vendulce poridit dalsiho prima sourozence.

Zdravi Andrea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 14:40

Ahoj Ilko,

já jsem zase četla, že když užíváš antikoncepci a pak vy:,–(íš, tak si tělo po tom dlouhodobém půstu chce všechno vynahradit a otěhotnění jde rychle. Mám to vyzkoušené sama (otěhotnění po vysazení na druhý pokus) i od několika kamarádek. Tak se neboj, ono to přijde. Držím pěstičky,

Pavla

Vložit nový komentář