Jak se vyvolala naše dvojčátka na svět

Porod

Viktorce a Jiříkovi se na svět vůbec nechtělo, líbilo se jim u maminky. Vše okolo porodu bylo o nervy, ale nakonec vše dobře dopadlo. :)

Už od oznámení, že čekáme dvojčátka, mě všichni strašili, že budu rodit o měsíc dřív, že to tak u dvojčat vždycky je atd. Avšak týdny ubíhaly velice rychle a my stále byli 3v1. Od toho cca 35. týdne jsem si už i přála, aby šla naše děťátka ven. Týden co týden nám na kontrolách říkali, že to na porod vůbec nevypadá a my se s taškou vždy vraceli domů.

Při kontrole v 37. týdnu nám bylo oznámeno, že nejsem ani na milimetr otevřená a že máme nález jako ve 20. týdnu, že se to u dvojčat moc nevidí. Na jednu stranu mě to potěšilo, ale na druhou jsem byla naštvaná, protože břicho už bylo obrovské a já chtěla, aby už šly ven. Jeden z problému u mě bylo to, že plod B, teď už můžu říct Jiřík, neustále měnil polohy, chvíli byl hlavičkou, chvíli koncem pánevním (a to mi doktor cca ve 32. týdnu řekl, že už se z konce pánevního neotočí).

V pondělí 21. 3. jsme byli objednaní na hospitalizaci a vyvolání - stále jsem nevěděla, jak budu rodit. Při nástupu z ultrazvuku zjistili, že chlapeček je koncem pánevním, a tak se doktor radil s jinou doktorkou, jak budu vlastně rodit - jestli císařem, nebo spontánně. Bylo rozhodnuto, porod bude spontánní… Poměrně mě zarazilo, že se mě vůbec nikdo neptal zda-li s tím souhlasím, ani mi nesdělili možná rizika.

V pondělí večer mi měl být na noc aplikován jakýsi balonek, který by mě měl alespoň trochu otevřít a v úterý by se mělo začít vyvolávat. Ve 22:00 jsem se konečně dočkala doktora, který balonek bohužel nebyl schopen aplikovat, takže po půl hodině snažení to vzdal (bylo to poměrně dost bolestivé) a ptal se mě, jak budu rodit.

Řekla jsem mu, že to stále nevím jistě a že kluka tam máme koncem pánevním… Tento pan doktor se na mě zhrozeně podíval a pověděl mi, že já být jeho pacientka, tak mě v žádném případě nenechá rodit přirozeně a ať si promluvím ještě s doktory, což mi na psychice vůbec nepřidalo… Dále mi řekl, že pokud mě bude rodit doc. Kacerovský, který měl mít v úterý službu, tak by se nebál.

Na pokoj jsem se vracela div ne s brekem, nedalo mi to a promluvila jsem si o tom se sestrou, která mi zase řekla, že by šla do přirozenýho a po téměř půlhodinovém rozhovoru udělala závěr, že kdyžtak si střihnu oba dva porody, normální i císař (ona to brala jako vtip, ale mně to v té chvíli vtipné vůbec nepřišlo) a že kdybych rodila někde v horní dolní, tak mi samozřejmě udělají císaře, ale tady, že jsem ve fakultní nemocnici a jsou tu zkušenější… Volala jsem celá nervozní partnerovi a nevěděla, co dělat… Trvat na císaři, nebo to risknout??

V úterý ráno jsem vůbec nevěděla, jestli budu rodit, nebo ne. Sestřička mi řekla, ať si pro jistotu vezmu věci, které chci mít u porodu. Doktor mě prohlédl a řekl, že balonek se prostě aplikovat musí a do té doby nemůžu začít rodit. Balonek aplikoval bez problému cca do 2 minut a ještě se při tom stihl bavit se sestrou.

Udělal mi ultrazvuk, kde zjistili, že Jiřík se nám otočil a byl hlavičkou, což mi zvedlo náladu a byla jsem mnohem klidnější a císaře mohla vyřadit. Doktor mě poslal zpátky na pokoj s tím, že rodit budu až ve středu. Obvolala jsem všechny kolem s radostnou zprávou, že se nám Jiřík otočil tak, jak má.

Ve středu, v den D, mi ráno udělali ultrazvuk a zjistilo se, že Jiřík se opět otočil a je koncem pánevním - nálada byla pryč. Službu měl opět doc. Kacerovský, což mě alespoň trochu uklidnilo. Bylo mi řečeno, že budu rodit spontánně, a kdyby nastaly komplikace, tak druhé dítě se odrodí císařem, což mě opravdu neuklidnilo.

V cca 7:00 mi praskli vodu. Čekala jsem, že mi dají nějakou tabletu na vyvolání, o které celou dobu mluvili a ono nic. Téměř cca do 20 minut se dostavily kontrakce, které byly cca po 4 minutách a zkracovaly se. Okamžitě jsem volala partnerovi, ať už přijede (máme to 60 km). Po cca hodině byly kontrakce asi po 3 minutách a já šla do sprchy. Když jsem vylezla, už tam partner byl, ale já ho přes ty bolesti už nijak moc nevnímala.

Asi v půl 10 mě přišel zkontrolovat doktor a byl velice překvapený - byla jsem otevřená na 7 cm. Prý mám tři čtvrtě porodu za sebou, HURÁ!!! Před 11. hodinou jsem byla otevřená téměř na 10 cm a mohlo se jít zkusit tlačit… Rodil mě jiný pan doktor a doc. Kacerovský jen seděl na židli a s klidem se na mě usmíval…

A hle, v 11:20 přišla na svět Viktorka (2670 g, 48 cm).

Po vytlačení Viktorky vzali rychle ultrazvuk, aby se podívali, jakou polohu má Jiřík… A průšvih - hlavičku měl v jednom boku a nožičky v druhém… Najednou jsem viděla u všech hrůzu v očích. Všichni se uhnuli a doc. Kacerovský vstal a začal jednat.

Přes břicho se snažil Jiříka otočit a rychle se šlo tlačit. Přišlo mi, že tam byl hrozný zmatek. Jiřík ne a ne jít ven. Poté mi bylo řečeno, že se zkusí ještě naposled tlačit, jinak půjdeme vedle na sál a provede se císařský řez.

To když jsem slyšela, tak jsem sebrala poslední síly, které jsem měla (i když jsem už žádné neměla) a Jiříka vytlačila ven za pomocí Vexu v 11:27. Jiřík (2610 g, 49 cm).

Myslela jsem si, že je konečně po všem, načež mi doktor řekl, že budeme rodit ještě potřetí… zůstala ve mně placenta… Byl to šílený boj, ale asi po 20 minutách snažení se i placenta dostala ven, hurá, tak teď už je opravdu po všem. Ale nebylo… Začala jsem krvácet a doktor nevěděl, odkud… Naštěstí se na to přišlo, Jiřík mi natrhl děložní hrdlo.

Tak tohle je náš příběh o tom, jak naše dvojčátka, která se měla narodit o měsíc dřív, na svět přišla. Byl to neskutečný boj, ale zvládli jsme to a výsledek opravdu stojí za to. Zítra nám budou 3 týdny a baštíme o 106. Je to neskutečná radost. :-)

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 15.04.16 01:20

:kytka: gratuluji hlavně, že jste v pořádku :) rodila jsem jedno miminko a střihla si dva porody, porod 42 hodin, taková moje noční můra. Za mojí holčičku to stálo a jsem moc ráda, že je v pořádku láska moje :srdce:

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 15.04.16 06:33

Ahoj, tak tvůj deníček se mi četl dobře ;),jinak mám taky dvojčata, jen ti naši mají 21m a začíná nám šílené období vzdoru a zkoušení co se můžou k rodičům dovolit. Já jsem měla císaře a polohydětí- A konec pánevní, B příčka.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 15.04.16 06:45

Deníček se moc pěkně četl, já mám taky dvojčata 25měsíců a rodila jsem císařem. Plod A byl hlavičkou a plod B byl koncem pánevním.

 
Terajsek
Závislačka 2678 příspěvků 15.04.16 06:51

Gratuluji k mimiskům. Vim jak Ti bylo u vyvolávaného porodu, měla jsem ho také. Ihned po prasknutí vody, kontrakce po 3 minutách a zkracovali se. Můj porod trval 8 hodin, poté se mi narodil krasny syn Radecek, 49cm, 3700g.

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 15.04.16 07:08

Hezký deníček. Já mám jednovajky a jiný porod než císařský nebyl možný. :mavam:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 15.04.16 07:32

Moc gratuluji :kytka: Krasne napsany denicek ;) Rodila jsi v HK podle doc. Kacerovskeho? Muzu se zeptat na jmeno tech dr.pri nastupu, co se radili o tvem porodu? @miska.siskaa

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 15.04.16 07:50

Gratuluji k dvojčátkům :kytka: Mimochodem krásně jste je pojmenovali :srdce:. Deníček se mi četl dobře a byla z něj cítit pohoda, lehkost, přesto že jsi líčila vážnou situaci. Jsi moc šikovná, že jsi to zvládla spontánně, navíc jsem pochopila, že jsi byla prvorodička :palec:
Jen mi není úplně jasné, proč se ta dvojčata tak popohánějí na svět ještě před termínem, když jsou v pořádku a nic jim v břiše neschází. Navíc byla zjevně dvojvaječná (syn - dcera), takže každé svoji placentu…Nechápu důvody lékařského spěchu, který mamince na klidu samozřejmě nedodá…

Příspěvek upraven 15.04.16 v 07:52

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 15.04.16 09:52

Moc gratuluji :kytka:

 
subsomi
Kelišová 6555 příspěvků 12 inzerátů 15.04.16 10:26

Gratuluju a přeju pevné nervy, vím o čem to je, mám dvojčátka, nyní už mají 3,5 roku.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 15.04.16 10:52

Krásně jsi to zvládla! A nebudeš mít jizvu po císaři. :potlesk:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 15.04.16 11:37

:kytka: :kytka: Gratulace

 
Anonymní  15.04.16 11:50

:-) pan doktor Kacerovský, zlatý ručičky. FN v HK? Taky mě rodil.

 
Míša Bery
Kecalka 255 příspěvků 15.04.16 13:01

Jiřík si z vás dělal slušnou prdel :mrgreen:

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 15.04.16 16:07

Docent Kacerovský mi zachránil krk i synovo zdraví. Je to borec. Asistentka i dva přivolaní doktoři si nevěděli rady, já už viděla všechny svaté a on přišel, představil se, řekl všem co tam plaší, sedl ke mě a za dvě minuty bylo porozeno. Se stejnym nadhledem se rozloučil, vysvetlil nam co se stalo a byl pryc :D.

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 93 inzerátů 15.04.16 18:41

Gratuluju a ráda jsem si přečetla jak to mají jiné maminky. Máme jednovajky a vydrželi jsme do 34t. což je prý u nich výkon. Praskla voda, zbalila jsem, doma uklidila a jeli jsme. Žádné bolesti,nic.Dali mi vybrat jak to chci a taky říkali, že ve fakultce(v OV) umí dobře obě varianty.My brali císaře a dobře jsme udělali, ale to je jiný příběh. Já třeba vůbec nevěděla, že mám jezdit se sbalenou taškou, ani jsem nevěděla co si zbalit, netušili jsme, že je dobré jít na nějaký předporodní kurz(ptali se na to)No prostě byli jsme nováčci a díkybohu nám to prošlo.

 
TYKY
Stálice 52 příspěvků 15.04.16 21:24

Moc gratuluji šikulka :potlesk:
Hodně radostí a málo starostí s dětičkama

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 15.04.16 22:18

Jsi opravdu statecna, máš muj obdiv. Gratuluji k dvojcatkum, ať se jim na svete daří :kytka:

 
stonožka12
Kecalka 324 příspěvků 24 inzerátů 15.04.16 22:37

Moc gratuluji ke dvojčátkům :srdce:
a tiše závidím - našim dvojčátkům se taky nechtělo na svět, ve 39tt jsem šla na císaře, Ačko bylo hlavičkou, Bčko příčně - chtěla jsem rodit přirozeně, ale doktoři u nás v nemocnici vymysleli tisíc „důvodů“, proč by to bylo obrovské riziko…

 
Castiel
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 15.04.16 23:45

Měla jsem také vyvolávaný porod dvojčat - holka a kluk. Naštěstí i když kluk (béčko) skotačil dost dlouho, asi tři dny před porodem se ustálil hlavou dolů :) Nakonec to byla celkem rychlovka a příští neděli už jim bude rok, neskutečný :mrgreen:
Užívej každou chvilku a neboj se nic, dvojčata jsou super! :mrgreen:

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 16.04.16 14:28

Gratuluji k dvojčátkům, taky mám jedny doma, tak přeju hlavně pevné nervy. Naši kluci už mají 11 let a začíná s nimi třískat puberta :roll:
@axlpol já mám taky jednovajky a měli mě v porodnici za exota. Na svět přišli 37+0 plánovaným cs. Doktor se ještě smál, že kdyby mi je nevytáhli, tak je snad nosím doteď.

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 93 inzerátů 16.04.16 19:15

@berunkab3 nás ve 32t. hospitalizovali. Mysleli, že jeden chce ven-no nechtěl, jen si tak lehl a ve 34t. propíchl vodu a udělal dobře, bo mu šlo o krk ;) i když je pečlivě sledovali a rozměry seděly(oba stejní)tak ten jeden vyjídal druhého. Takže dobře, že jsme vybrali císaře, protože jeden byl červený, zalitý vodou a druhý takové bledé chuďátko. Takže kdyby nebylo tohle, taky by se jim nechtělo na svět.
Já vím, že děti jsou úžasné všechny, ale mám dobrý pocit, že jsou jednovajka. V okolí nikdo nemá jen my a je to supr pocit. Přiznám se, i když jsem matka, tak si je spletu tak jednou denně. Než na ně zavolám, pořádně se podívám :D
Tak věřím, že jste si to užívala jako já a snad je oproti mě poznáte.

 
little jane
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 20.04.16 11:40

Moc gratuluji k miminkům!!! A dovoluji si poznámku, že Jiřík bude asi akrobat :D Ten mě tedy pobavil nejvíc!!! :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama