Jak vznikl Nadační fond Krůčky

Ostatní
  • Caty
  • 15.03.13

Před nějakou dobou, dobře je to asi rok zpátky jsem se rozhodla, že založím NF. A po nějaké době jsme na světě. Ikdyž to trvalo dlouho a najdou se tací kritici, kteří dokážou slovem i smajlíky celou práci nás ve fondu zkritizovat a odsousit, i přes veškerá úskalí je NF na světě a jsme za to moc rádi. Ano a právem jsme na sebe hrdí.

Na internetu jsem poznala dívku, slečnu, holku, mladou náctiletou, jejíž osud mi od začátku přišel hrozný. Osud její i jejích dvou krásných modrookých holčiček a chtěla jsem jim pomoci. Pomoc pro holčičky se ale roznesla snad po celém emiminu, vybralo se hodně peněz na pomoc holčičkám a já chtěla vše legalizovat. A jak vzniká nadační fond? Admini z emimina chtěli deníček o vzniku fondu, jelikož bych ráda, aby náš fond s emiminem spolupracoval, protože pomoc bude zaměřená především na maminky odtud.

První myšlenka, založím holčičkám NF. Druhá myšlenka, to nezvládnu, je to moc práce, čtení zákonů, paragrafů, musí se vše podat na soud. Třetí myšlenka, nevzdám to, jdu do toho.

Hledám informace na internetu. Je jich tolik, že během deseti minut vše balím a říkám si, za to mi to nestojí. Podívám se, ale na foto holčiček, které jsem dostala a opět sedám k internetu a jdu studovat, co je vlastně všechno třeba.
Po hodině mi jde hlava kolem. To nedokážu, je toho tolik. Musím sehnat aspoň dva lidi, kteří do toho půjdou se mnou. Píšu na diskusi. Nikdo se nehlásí a na jednu holčinu, bohužel s ní by to bylo moc komplikované kvůli vzdálenosti.
Hm, jsem vkoncích, bez dalších dvou členů, které potřebuji do rady fond nevznikne. Potřebuji ještě jednoho zřizovatele k sobě, abych nemusela jít vše sepisovat k notáři.

Za pár dní mám hlavu jak pátrací balon, jsou to samé paragrafy, zákony, ale začíná se objevovat plamínek naděje. Ozvaly se mi dvě maminky z emimina, které do toho jdou se mnou. Super, můžeme začít. Jsem jim moc vděčná. Ale kde? Kde začneme? Musíme sehnat sídlo fondu. Bydlím v zahraničí, takže u mě to být nemůže. U dalších dvou členek fondu kvůli jejich práci to také nejde. Je to v háji, bez sídla fondu nemůžeme pokračovat dál. Nakonec mi pomáhá kamarádka z emimina Katka a jsem jí moc vděčná. S manželem svolují, že sídlo fondu může být u nich. Skvělé. Potřebuji to ale písemně a potvrzené, výpis z katastru nemovitostí, jejich o věřené souhlasy a můžeme pokračovat. S Eliškou a Pavlínou, to jsou další dvě členky rady musíme sepsat zakládací listinu. Proboha, co to je? Jak se to dělá? Pátráme v zákonech, v příkladech, naštěstí jedna členka je právnička a tím se vše zjednodušuje.

Po měsíci máme sepsanou zakládací listinu. Musíme si nechat udělat výpis z rejstříku trestu a spoustu dalších věcí a jedeme do Brna vše zlegalizovat. Jedna maminka pár měsíců před porodem, já s prckem v autě a druhé hlídá manžel. Třetí maminka má hlídání zajištěno. Teda, to je papírů, paní na poště z nás evidentně radost nemá. Několik desítek podpisů a ještě jedeme založit účet do banky. A sakra, každá banka chce peníze jen za založení, no nakonec máme účet u České spořitelny, která jediná nic nechce. Aspoň, že tak. Za schválení podpisů se nechalo tolik peněz.

Super, vše posíláme na soud. Ještě musíme sehnat účetního na podvojné účetnictví, nic jednoduchého, je to odpovědná práce. Vše musí sedět do haléře, nechceme žádné problémy a tahanice. Nabídl se můj táta, že bude dělat účetnictví zadarmo, jelikož nikoho nemohu sehnat. A až se fond rozjede domluvíme se na nějaké adekvátní částce, jelikož je to jedna z největších odpovědnosti ve fondu. Hm, fajn, to bychom měli. Potřebujeme ale revizora, který bude kontrolovat celou činnost fondu. Nikdo si na sebe to riziko nebere, nechce. je to příliš velký risk pro neznámou osobu. CO kdyby se fond zadlužil, půjdou po něm? Jsme v háji. Bez revizora fond prostě nevznikne. Ukecávám manžela po pár hodinách přemlouvání, dobré večeři a psích očích.

Dělá ve finančnictví, auditorství atd, takže v tom umí chodit a fond bude v dobrých rukách. Takže ještě jeho trestní bezúhonnost, souhlas a jedeme dál.
Vše posíláme na soud znovu a čekáme na verdikt. Mezitím hledám někoho, kdo udělá webové stránky. Není to zadarmo a částky jaké za to chtějí se mi motají před očima.

Nakonec se najde jedna skvělá maminka z emimina, díky Pauly a web nám dělá zadarmo. Musím sehnat grafičku. Žádnou ale neznám. No, naštěstí Paula ano a grafička nabízí pomoc za pár tisíc. Fajn, 4 tisíce nejsou málo a se vším co to už stálo jsem hodně v mínusu, ale beru to. Nemáme čas. Začínáme dělat na webu. Trvá to. Musí být hezký, veselý, no prostě ke koukání.

I tady se pak najdou maminky, které práci zkritizují a že by to zvládli za 2 hodiny a zadarmo, což samozřejmě nelze v profi kvalitě, ale nechávám je u toho, nechť si myslí, že jsou borkyně. Pro fond by to zkrátka nestačilo.
Jede se dál. Mezitím co se dělá na fondu máme každá svou rodinu, své rodinné problémy, úmrtí, narození, nemoci, návštěvy a hospitalizace v nemocnici a vše nějakou dobu trvá.

Od soudu nám už přišlo rozhodnutí, ještě musíme něco předělat a jede se dál. Předěláváme listinu a posíláme na soud. Začínáme sepisovat stanovy fondu. V životě jsem to neviděla, nečetla, nevím co to je. Jdu studovat. Po hodině hledání na netu kapituluji. To je šílený. Takových zákonů, paragrafů co tam musí být zakotveno, to se nedá. Naštěstí nás opět zachraňuje naše právnička Eliška, jíž patří velký dík, protože bez ní bych musela platit drahé právníky. Zakladatelka Pavlína už má nějaké sponzory, což je moc fajn a též jí patří můj velký dík, že do toho se mnou šla.

Stanovy fondu musí být sepsané do měsíce, to snad zvládneme. Zvládli jsme to a posíláme opět na soud. Mezitím je už fond založený, přidělené ičo a pokračujeme.
Ha, zjištuji, že abychom mohli začít vybírat peníze, nestačí schválení soudu, ale musíme podat žádost o založení sbírky, takže jdu opět studovat cože to po mně ty úřady zase chtějí. No jo, další X stránkové dokumenty, ale mám to sepsané.

Teď ještě nechat udělat výpis z rejstříku trestu, potvrzení, že jsem déle jak tři měsíce v kuse nepobývala v zahraničí, výpis z obchodního rejstříku, vše ověřit a posíláme na úřad. Hurá do měsíce můžeme vybírat. Webové stránky už finišují a těšíme se, že budeme moci konečně začít pomáhat.

Jedu za účetním a zjištuji, že nejsme nahlášení na finančním úřadě, super, co k tomu potřebuju? Naštěstí to účetní udělá za mně a já si mohu oddychnout. Jedu nechat potvrdit plnou moc, aby to mohl provést a teď už nám snad nebude stát nic v cestě.

Aha, ještě na banku a aktivovat účet. Sedím tam hodinu a je to šílené, Takových papírů, ale daří se nám to a já zjišťuji, že na kontě máme od dárce pracujícího ve spořitelně 60 tisíc. Skvělé, můžeme hned někomu pomoci. Když jsem spočetla náklady, které jsem do toho vložila, blíží se to k 20ti tisícům. Hm, když si to vyúčtuji hned zpět, stejně se do toho budou muset vložit další peníze.

Smiřuji se s tím, že se s mým osobním vkladem jen tak opět neshledám a peníze zůstávají na účtu fondu. Účet je aktivovaný a čekáme na schválení úřadem ke konání sbírky. 1. dubna 2013 bychom měli začít peníze vybírat a pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují a tím jsou děti, to nejcennější, co na světě máme.

Držte nám palce, ať se náš sen stane skutečností a my budeme vybírat dost peněz na to, abychom mohli pomoc všem, kdo o to požádají.

Jestli jste to přečetli až sem, děkuji. Postup založení fondu je psaný hodně ve zkratce, skutečnost byla poněkud delší a prekérnější i náročnější.

Prvním dítětem, kterému budeme ve fondu pomáhat je Danielek od Petry… můžete se zapojit a za Vaši pomoc budeme nesmírně rádi a vděčni.

Za NF Krůčky Katka, Pavlína a Eliška

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 15.03.13 04:45

Nevěřila bych co práce a času zabere založení NF. O to větší dík, že jste se do toho pustily.
Přeji aby vám práce pro fond přinášela jenom samou radost.

 
Fanny30
Kecalka 319 příspěvků 15.03.13 04:46

Drzim moc palce a gratuluju, ze jste se dostaly pres vsechna uskali ke zdarnemu zalozeni…

Jake mate ty webove stranky?

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 15.03.13 04:51

Obdivuju kazdeho, kdo je ochoten pustit se do neceho, s cim nema zkusenosti, ve svem usili vytrvat a nenechat se zaskocit zradnostmi a uskalimi :) Musi to byt super pocit vedet, ze jsi to dokazala, ne?

 
Run
Generální žvanilka 20184 příspěvků 15.03.13 07:45

Stránky už jsou hotové? :potlesk: Diskuzi o holčičkách jsem sledovala, mrzí mě, že už je zamčená a ještě víc mě mrzí, že vlastně asi kvůli tomu co si v deníčku zmiňovala.. Že ostatní by to udělaly rozhodně rychleji, kvalitněji a vůbec nejlépe..
A myslím, že by to chtělo přiložit název stránek..

 
Caty  15.03.13 07:54

Holky, stránky jsou www.nfkrucky.cz Prosím, ještě ale nezasílejte korunky, pokud byste chtěly. Je podaná žádost, ale všude na všechno mají 30 dní.
A děkuji moc za slova. ANo je to super pocit, obzvlášt, když mě a holky od toho lidi zrazovali, co to dá práce, že se nic nevybere atd. Ale možná právě proto jsem do toho prostě šla, že to do konce dotáhneme.

 
Caty  15.03.13 07:56

Holky, pokud by Vám na stránkách cokoli chybělo, co by tam mělo být, prosím určitě napište. Sice jsme je dělali dlouho a snad dobře, ale nikdo není dokonalý.

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 15.03.13 07:58

Smekám, moc jsem držela palce a jenom prosím zvěřejněte pak webovky :) :palec:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 15.03.13 07:59

Stránky jsou krásný!!! :kytka:

 
myšák1187  15.03.13 08:55

Tééda klobouk dolů, jste fakt dobré a je dost strašný že se vždycky najde nějaký rejpal který všechno udělá líp a rychleji, to je opravdu síla.
Držím palečky ať už vše jde lépe a doufám že běhání po úřadech jste si vybrali a fond bude fungovat už jen na to co má a to na pomáhání :kytka: :hug:

 
FredericksMarci  15.03.13 09:07
Skvela prace

Gratuluji Vam k zalozeni NF, jsem dojata kdyz vidim ze se i dnes najdou lide ochotni venovat cas a penize a kus sebe na pomoc druhym. Vzdyt o to tu nakonec jde… Moc Vam fandim a drzim pesti, a na skarohlidy se neohlizejte, mate za sebou velky kus prace a patri Vam veliky dik za vsechny!!! :palec: :palec: :palec: :mavam:

 
kahaja  15.03.13 10:07

Jste moc šikovné, určitě v rámci našich (bohužel nyní velmi omezených) možností zašleme dar + vás budeme šířit po síti.
A pro Marii jen jestli může opravit chybičku v záložce CHARITATIVNÍ PŘEDMĚTY ji chybí háček nad E. (není to rýpání, jen detail, co mě praštil do oka).
Jinak :palec: a smekám.

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 15.03.13 10:14

Taky smekám :potlesk:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 15.03.13 10:47

:potlesk: :kytka: Udělala jsi kus úžasné práce. Obdivuju lidi jako jsi ty.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 15.03.13 11:06

Bezva Caty, ze jsi tento denicek napsala. Za fondem je spoustu zarizovani a osobnich vkladu az rizik, ktere rejpalky nevidely. A i kdyz uz fond neni pro holcicky, tak pomuze jinde. Jste vsechny obdivuhodne.

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 15.03.13 11:08

Vehnalo mi to slzy do oci… Krasny stranky. Napis prosim denicek az budete jet naplno, rada neco poslu.
Jste andele :hug:

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 15.03.13 11:30

Hluboce, hluboce a co nejhlouběji smekám před vámi všemi, co jste do založení fondu šli a přeji, aby vše fungovalo k vaší radosti a ku prospěchu potřebných dětí a aby všechny překážky, které se (jistě a bohužel) naskytnou, byly překonatelné. :kytka:

Jinak web je moc krásný, působí na mě takovým - jak to říct - pozitivním a uklidňujícím dojmem. :-) Fakt hezké. :kytka:

Příspěvek upraven 15.03.13 v 11:34

 
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 15.03.13 11:47

Caty, smekám a obdivuji vás jak jste to zvládli :hug: :hug: :hug:
Přeji hodně štěstí.

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 15.03.13 12:04

Nemůžu poslat moc, ale něco přece ano.. Odkaz na webovky si dávám do záložek a až budu moct, pomůžu.. Skvělá práce :potlesk:

 
AmyLee  15.03.13 12:07

:potlesk: :potlesk: super.. až bude kam poslat penízky, určitě něco rádi pošleme.. :hug:

 
clovek
Extra třída :D 10017 příspěvků 15.03.13 12:10

Caty moc krásný stránky, jste úžásný, že jste to dotáhly do konce, moc vám držím palce :kytka:

 
Caty  15.03.13 12:37

Holky, moc Vám za celý fond všechny děkujeme. Jsem ráda, že se stránky líbí. Kdyby Vám na nich cokoli chybělo nebo jste našli chybu, dejte mi prosím vědět. Nikdo není neomylný a můžeme něco přehlédnou.
Jinak e ve slově předmět opravíme, díky moc.

 
AmyLee  15.03.13 13:21

@Caty bude pak někde prosím vyvěšeno č. účtu? Jsem skleróza…

 
Caty  15.03.13 13:57

Amy je na stránkách účtu, jen prosím ještě neposílat korunky, čekám na dopis z úřadu až budeme moci vybírat, cca 1. dubna

 
AmyLee  15.03.13 14:23

@Caty dobře, tak pak to nějak prosím děj vědět, že už můžeme.. :palec:

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 4 inzeráty 15.03.13 14:58

Stránečky jsou hezky udělané, jen bych se přimlouvala na propojení na facebook, aby se to mohlo dát sdílet :mrgreen:

 
acimedaca
Generální žvanilka 22818 příspěvků 15.03.13 15:09

@Caty :potlesk: :potlesk: perfektní, držím moc palce a gratuluju. Ještě bych udělala FB, aby se to dalo třeba sdílet, čím víc lidí to uvidí, tím lépe. Případně diskuzi na stránky fondu, aby se lidi mohli vyjádřit přímo tam.

 
Caty  15.03.13 15:23

Holky to FB je dobrý nápad, jen prosím, poradíte, jak to udělat?? :oops:

 
Caty  15.03.13 15:23

A moc děkujeme za pochvalu.

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 15.03.13 15:37

:srdce:
jste skvělý!!!

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 15.03.13 15:44

Jinak koukala jsem, že se pro malého sbírají i víčka… Ty se posílají kam?..

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 15.03.13 15:58

Klobouk dolů :potlesk:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 15.03.13 16:56

Jsem plačka :oops:, ale mě fakt dojalo, kolik je na světě ještě dobrých lidí :hug: Klobouk dolů před vámi, že jste se do toho pustili :) :hug: A moc moc moc vám držím palce :hug: :hug: :hug: Hned se jdu kouknout na stránky :)

EDIT - stránky se vám moc povedly :potlesk:

Příspěvek upraven 15.03.13 v 17:01

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 15.03.13 18:42

Děkuji, že jsou takové maminky jako ty a založí fond pro jiné, které to tolik potřebují
díky, že jsi to nevzdala a ostatním také dík, že do toho s tebou šly
přeju, jen velké úspěchy a dostatek financí na pomoc
díky :potlesk:

 
mobenka
Povídálka 17 příspěvků 15.03.13 21:26

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny: spláchne-li moře hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“ — John Donne
Určitě byl Tvůj kámoš, ten Donne…Moc fandím, děkuju- a určo po prvním taky nějakou korunku pošlu ;)

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 15.03.13 21:40

Caty, to je úžasný :hug: :potlesk:
Držím palce moc a napiš prosím pak deníček, jak jste se rozjely. Určitě taky něčím přispěju :kytka:

 
Caty  15.03.13 21:46

Holky, moc děkujeme. Kdybyste věděli o nějaké mamince, která potřebuje pomoc, dejte vědět. Může se to týkat i mentálního postižení, pokud je dítě odkázáno na dospělého, defacto se dá mluvit o tom, že můžeme pomáhat každému, kdo má nějakou úlevu od státu, ZTP, invaliditu, kartičku do auta invalidního vozíku, příspěvek na osobu blízkou, prostě něco, co vybočuje z běžných nemocí, dáli se to tak říct. Takže třeba astma je jistě nepříjemná nemoc, ale není pro nás prioritou dělat sbírku na moře pro dítě a maminku třeba, to nejde. Pokud by to mělo být třeba na dýchací přístroj, který dítě potřebuje, bez něj se dusí, ale pojištovna nehradí nebo jen část, tak by to šlo. SNad jsem to vysvětlila dobře, protože i takový dotaz jsem měla, že maminka potřebuje s dítkem k moři kvůli silnému astmatu, ale ono každý potřebuje k moři kvůli něčemu. Může to být třeba i dítko co potřebuje naslouchátka, slepeckého psa, asistentku do školy, školky, co já vím. Snad to vysvětluji dobře. A moc děkujeme.

 
teta 278
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 15.03.13 21:59

@Caty : Zmákly jste to ženský skvěle :palec: - i přes všechny problémy, ať už rodinné nebo jiné.

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15861 příspěvků 15.03.13 23:02

@Caty Dobrý večer- vaši aktivitu veomi oceňuji a moc vám fandím. Vzhledem k výčtu zdravotních znevýhodnění, na které byste chtěli přispívat, se dá očekávat, že dostanete stovky žádostí. Proto se chci zeptat, podle jakého klíče budete vybírat děti, kterým přispějete. Děkuji

 
Caty  15.03.13 23:39

Hanko, nepředpokládám, že to budou stovky žádostí. Hlavně se chceme zaměřit na maminky z emimina, ale samozřejmě ne jenom ty. Každý případ, když to tak řeknu se na radě probere zvlášt podle nemoci dítěte, jeho znevýhodnění v životě, ve společnosti, podle jeho budoucnosti, léčitelnosti, nákladnosti léčby atd. Je toho hodně.
Když uvedu příklad, tak přednost bude mít smrtelně nemocné dítě před postiženým, postižený před dítětem s astmatem. Je to složité. Rádi bysme vyhověli co nejvíce rodinám s nemocnými dětmi. Defacto může mít hodně dětí u nás VS pod kterým mu můžou lidi posílat peníze, peníze které budou zaslány na účet fondu jako takového rozdělíme podle potřeby.

 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 16.03.13 06:59

Nemohu vás najít na internetu, bylo by možné uvést internetovou adresu fondu?
Děkuji :mavam:

 
Caty  16.03.13 07:34

Morčáku psala jsem to výše je to www.nfkrucky.cz Zatím jsme pod jiným názvem bývalým, ten se měnil na krůčky.

 
K.Black  16.03.13 14:18

@Caty nemám slov :potlesk: :potlesk: :potlesk: děkuji za takové lidi jako jsi ty a ženy kolem tebe, smekám a děkuji :hug: :hug:

 
gebča
Stálice 68 příspěvků 16.03.13 14:31

Máte můj obdiv, milé dámy :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 16.03.13 19:27

Super, jste dobrý :palec: Mrzí mě, že z peněz, co se vyberou od dárců, schlamstnou tolik poplatky a administrativa :( ale skvělé je, že máte ještě „volné kapacity“ a pomůžete dalším dětem. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 16.03.13 21:31

A ještě jsem se chtěla zeptat, proč ty Krůčky tedy nepodporují Šarlotku a Esterku, vždyť kvůli nim to celé vzniklo? :nevim: Sledovala jsem ten příběh na začátku, přispěla jsem jim ještě když peníze byly vybírány jen tak bez fondu, ale pak už jsem teda neměla energii dál něco dělat…

 
Caty  17.03.13 11:21

Gino, administrativa tolik neschramstne, vššechny tři co ve fondu jsme to děláme bez zisku, čili zdarma, jediný kdo se platí je účetní a samozřejemě poplatky úřadům atd, ale to je všude. Další náklady budou třeba na charitativní předměty, provoz stránek, reklamy, banner, doménu, ale to jsou všechno věci prostě potřebné. aby se dalo vybírat. Mám v plánu i DMS časem.
Jinak pro holčičky se to nevybírá už z toho důvodu, že založení fondu nějakou dobu samozřejmě trvalo a holky už od nás nic nepotřebují. Peníze si sehnaly za tu dobu jinde, což je pochopitelné a navíc Barča o naši pomoc po nedorozumění ani nestála. Více vysvětlovat o tom nebudu, prostě to bylo pro holčičky příliš dlouhá doba na to, aby čekaly, peníze se musí ještě vybrat což taky trvá.

 
Caty  17.03.13 11:23

Ale je to škoda, protože jsem pro holčičky měla sehnaného velkého sponzora z nejmenované banky. Báry přítel měl ale pocit, že je chceme o něco okrást a začal si diktovat podmínky s Barčou. takhle to ale ve fondech nefunguje a nejde. Nerozhoduje ten, kdo peníze dostává, ale ten kdo to vede a zákony a ty především. Vše musí sedět do haléře, nestojíme o problémy. I proto jsme nemoci rozšířili a nechceme být limitováni jen SMA, protože těch dětí co potřebují pomoc je hodně a rozšířili jsme i věci na které se může vybírat.

 
Caty  17.03.13 11:26

A bohužel neznamená, že když jsem něčí kamarád, přispěju mu na auto za půl milionu, tak to prostě nefunguje. To jsou důvody asi už všechny proč holčičky ve fondu nejsou. Samozřejmě kdyby do budoucna chtěli, není problém.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 17.03.13 13:18

Caty dík, fakt jsem to přestala sledovat a netuším, co se v tý diskuzi pak dělo. No tak hlavně, že se dvojčatům daří fajn v rámci možností a vám že se fond zdárně rozjíždí :palec:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 17.03.13 20:29

Moc krásné, přeji ať se fond uchytí :potlesk: jste moc šikovné

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama