Jak že to vlastně bylo? 2 :)

Porod

Tento deníček je o tom, jak přišlo na svět mé největší štěstí :)

Naše housenka :-*
1 komentář

Je to celej tatínek :)
1 komentář

Tady už jsme v Jablonci nad Nisou :)

Kde že jsme skončili? Ahaaa… :)

03.05.2012

Je 4.32 a už po několikáté mě vzbudila bolest podbřišku. Jsem 39+6, zítra mám termín! Jdu si lehnou do vany a počítám kontrakce, za 9 minut, 8, 7, 6, 5, volám mamce, říká, že už to bude ono a já že to docela bolí :-D Kontrakce jsou stále nepravidelné, jdu dobalit tašku. Budí se manžel, tak mu říkám, že už asi rodíme, že už to docela bolí, ale nic pravidelného. Po cestě jsou kontrakce chvílemi i po dvou minutách a já začínám mít strach. Příjem do porodnice je v 8.30. Na natáčkách už se kroutím, ale stále nic pravidelného. Dr. mě vyšetří, otevřená na 2 prsty, zátka odchází, ještě tomu pomůžeme. No ta bolest teda byla nepříjemná a začala jsem šíleně krvácet. Manžel odjíždí do práce s úsměvem, nevěří mi totiž, že ještě dneska porodím.

Na čekatelském pokoji už prodýchávám kontrakce a chce se mi brečet, nepomáhá nic, ani míč, ani sprcha. Sestřička mi něco píchne a snaží se mě roztáhnout ručně, jsem na 4 prsty. Je poledne a jdu na přípravnu, volám manželovi, že za hodinu jdu na sál. Celou dobu jsem ve sprše, ale ta bolest je prostě příšerná. Věděla jsem, že to bude bolet, ale tohle? Na sále se dozvídám, že mám tu nejlepší PA, tak alespoň něco :) Ležím připojená a pohledem prosím sedící studenty, aby s tou bolestí něco udělali. Chci epidural, ano jednoznačně a hned! Je 14.23 a doktorka mi píchá vodu, je hodně kalná. Doráží manžel a za chvilku dostávám epidural. Vůbec nezabírá, co to má být? PA mě otáčí na bok a zase zpátky a zase na bok a zase zpátky. Jsem otevřená na 9 prstů, no konečně, za chvilku půjdeme na to.

Malému se při kontrakcích ztrácejí ozvy, začínám se bát. Zatlačím, znovu, znovu a nic. Prý tlačím dobře, cítím i hlavičku, ale malý ne a ne vykouknout. Stále jakoby se vždy vracel zase zpátky. Tlačím už asi po dvacáté a už nemůžu. PA mi tlačí rukou na břicho, kolem je asi 10 lidí. A najednou cítím malého hlavičku, zatlačím znovu, ale prý už nemusím, je venku. Koukám na něj a je celý fialový, Dr. mu obmotává šňůru, do které byl chudáček celý zamotaný. Je dlouhé ticho a najednou slyším pláč. Kouknu na manžela a tomu po tvářích tečou slzy :) Vašík se narodil v 16.37 a měl 2620g a 49cm :)

Vašíka odnášejí. Manžel jde s nimi a já se teprve dozvídám, že jsem nastřižená - vůbec jsem to nepostřehla. Ještě porodit placentu, to vůbec necítím a jde se na šití. Přichází manžel a ukazuje mi fotky. Za chvilku přinesou malého, vypadá jak želvička, musím se smát :) Jsem ráda, že je to za mnou a snažím se tu vzpomínku na bolest vymazat. Říkám si, ještě že mi ten čaj z maliníku chutnal, když už mi teda vůbec nepomohl :) a manžel mi říká, že jsem měla „nějakej dobrej porod“, když jsem nehysterčila, na což jsem ho předem připravila. Těžko se mu vysvětluje, že na to jsem po těch hodinách v bolestech vážně neměla sílu :)

Jsem na pokoji a jdu spát. Ráno přijde doktor a říká mi, že nastalo to, čeho se obávali, malý dostal v noci plicní hypertenzi a chvílemi to prý vypadalo hodně zle a tak ho převezli na JIP. Jdu za ním a chce se mi brečet. Je tak maličký, jak tam leží celý zabalený a ta spousta hadiček:( Naštěstí se jeho stav lepší a tak po pár dnech mu vyndají sondu, kterou měl zavedenou do žaludku a já ho můžu nakrmit stříkačkou a pátý den mi ho poprvé přiloží. Kdybyste viděli, jak krásně sál! Bylo hned jasné, že to bude malý otesánek a taky že ano :) Jelikož mají plno, tak nás 10. den převážejí do Jablonecké nemocnice, kde jsme konečně spolu :) Malý nádherně přibývá a tak nás po 14. dnech posílají domů. Jsem nadšená, že jsme konečně všichni spolu doma :)

A shrnutí? Těhotenství stálo za prd. Ale i když jsem si ho moc neužila, tak se těším na další. Možná právě proto, že doufám, že tentokrát to bude celé jinak :) Porod byl také nic moc, ale i když nebyl zrovna nejrychlejší, tak určitě nepatřil k těm nejdelším. A teď můžu jen doufat, že až jednou bude na pořadu druhý, tak to půjde jako po másle :) Děkuji všem, kteří dočetli až sem a zase někdy se těší Anie a skoro roční Vašík :-*

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 18.04.13 06:53

Gratuluju k miminku a přežití porodu :palec:
Přesně to pořád říkám „věděla jsem že to bude bolet, ale TOHLE“ :lol: Taky jsem škemrala o epi ele nedostala jsem ani prd.

 
Almatka
Kelišová 6457 příspěvků 18.04.13 09:29

Ani, tak slzička ukápla i jsem se musela smát :kytka: Já si tu bolest nějak nepamatuju, ale pamatuju si jak jsem škemrala něco na bolest, ale nedaly mrchy :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.04.13 v 09:30

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 18.04.13 12:44

Uf, tak hlavně že to dobře dopadlo! Gratuluju :kytka:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 18.04.13 13:04

Uff, bylo to docela napínavé čtení, tak jsem moc ráda, že Vám to nakonec tak dobře dopadlo :) Moc gratuluju :kytka:

 
Anie22
Kelišová 5808 příspěvků 18.04.13 13:10

Děkuji všem :kytka: Jj, jen pár vyšetření na kardiologii, ale už je vše v pořádku a malej je pěknej rošťák. Říkám mu, že je jak na klíček, to prý tyhle přidušené dětičky bývají, ale zaplaťpánbůh, že je zdravý :srdce:

 
Anie22
Kelišová 5808 příspěvků 18.04.13 13:11

@Madla82 Tak to jsem ráda, že jsem tě pobavila :mrgreen: mně sice daly, ale na bolest to nepomohlo, ale zase jsem se začala konečně pořádně otevírat, tak alespoň něco že :twisted: :lol:

 
Dr.Hell
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 19.04.13 09:06

Hezký příběh :), hlavně, že vše dobře dopadlo. Kde jsi rodila?

 
Anie22
Kelišová 5808 příspěvků 19.04.13 10:23

@Dr.Hell Rodila jsem ve FN Motol, nedobrovolně a znovu rodit už tam nechci ;)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 19.04.13 19:55

Hl. že to dobře dopadlo :D Gratuluji :kytka:

 
Verča-K
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 24.04.13 08:24

Moc hezky denicek :-)

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 20:02

Super :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:36

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak že to vlastně bylo? 1 :)


Reklama