Jak život umí být krásný i bolet

Snažení

Jsem vždycky nepříčetná z řečí Už máš dvě děti, tak co chceš, ale tu bolest a vše s tím spojené už nevidí. Čtu deníčky maminek často a nyní jsem se rozhodla napsat i já svůj.

Jsem mamka dvou kluků 4 a 7 let. Mám manžela a každý si myslí, že to znamená štěstí a víc nepotřebuji. Ano, mám dvě děti, ale pěkně popořadě, jak šel čas. Vše začalo v roce 2005, otěhotněla jsem přes antikoncepci, ale bohužel malá ve mně zemřela a potratila jsem. Bývalý mi řekl, že to je dobře. Lékaři zase vynesli verdikt, že vzhledem k začínající otravě krve a komplikacím už děti mít nemohu. A světe div se, měsíc na to jsem otěhotněla :-). Nejdřív mi diagnostikovali zánět močových cest, dali antibiotika a pak když se ukázal brouček na utz, doporučili mi potrat. Ale nakonec ze zdravotních důvodů to nešlo. A tak se v roce 2006 narodil můj starší brouček. Bývalý se choval jako sobec a to mu zůstalo dodnes, syn pro něj je jen zbraň, jak mi chtít ublížit a mstít se.

Pořídil si novou rodinu a o malého nemá zájem. Trápí mě, že jeho a jeho rodiče netrápí, že víc než mně, ubližují malému. Mě viní ze špatné výchovy a odsuzují mě. Já vím, že nejsem špatná matka a to je to hlavní.

V roce 2008 jsem otěhotněla s jiným přítelem, vše bylo krásné. Pak začalo vyplouvat, že jsem se zamilovala do člověk, co bohužel projevil svou povahu v plném rozsahu. Teror a stres udělaly své a malý se v roce 2009 narodil předčasně. Od bývalého je klid, nikdy jsem ho neuvedla jako otce.

Po zkušenostech jsem zůstala sama a měla radost ze svých broučků. Po půl roce se ale objevil muž, který vše změnil. Po pár dnech jsme se vzali a dnes je to už 4 roky. Jsme šťastní a klape nám to čím dál lépe. Oba kluci ho mají za otce a starší ho respektuje a má ho rád víc než bývalého.

Ale přece jen je na naší idylce i mráček. Takový, co bolí a ničí mě uvnitř i mého manžela, ikdyž chce být tvrdý. Dva roky jsme se snažili o miminko. Z kraje roku mi řekli diagnózu sterilita, neprůchodné vejcovody, stav po prasklém slepém střevě (údajně jen v zánětu, tvrdily doktoři kdysi) a stav po chlamydiích od bývalého (přeléčeny). Po vyšetřeních a naději na IVF a naše společné miminko se zjistilo i u manžela trochu problém. Poté zdělil lékař cenu IVF a naše naděje se rozplynuly a já jen brečela.

Poslední kontrola ale udělala víc, našli virovou bakterii a léčili antb, ale teď písek na ledvinách, krev v moči a podezření na mimoděložní těhu. Mám těhu příznaky, bolí mě prsa, zvracím a jiné znaky, ze kterých bych jinak měla hroznou radost. TT zatím negativní, ale do MS ještě týden, ale na vaječníku je něco, co by mohlo být…

Všem, co dočetly až sem, moc děkuji. Omlouvám se za chyby i za obsah, ale potřebovala jsem se už vypsat.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 06.07.13 07:57

Ahoj, taky jsi si koukám prošla svoje. Držím ti moc palce, aby vše dobře skončilo a přibyl k Vám do rodinky ješte alespon jeden uzlíček a bylas v pořádku,:) :kytka:

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 06.07.13 09:02

Ahoj, hrozně moc ti přeju aby vše dopadlo, dětičky jsou zázrak a já ti moc věřím, jak moc si to třetí přeješ. Držim palečky, zůstaň silná! :hug:

 
maritimka
Kelišová 7449 příspěvků 06.07.13 09:16

Držím palečky, aby se to do třetice povedlo nejen s mimčem, ale i s chlapem. Aby jste spolu byli šťastní a vydrželo vám to i přes, možná, nemožnost mít společné dítě. Vytrpěla jsi si už hodně na jeden život a teď už by to chtělo trochu klidu nejen pro tebe, ale i pro prcky…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 06.07.13 11:09

Preji ti aby uz jsi byla stastna :kytka: :kytka: :kytka:
Mozna uz to klaplo a na ceste je treti -urcite si to zaslouzis :hug: :hug: :hug: :hug:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 06.07.13 11:10

Ahoj,
každý má to své proč je zklamaný, smutný atd… :,(,ale když jsem si přečetla Tvůj deníček, říkám si: „jsem hloupá“ snažíme se s manželem 2 roky a u mě vše OK u manžela málo spermii…Každý měsíc jsem to oplakala, teď po iui taky, ale to co jsem četla teď u tebe… nikdy jsem si neuvědomila, že někdo prožívá tolik nástrah a přece jen se povede…Neměla jsi to lehké a srážka s blbcem je to nejhorší moc držím palečky, aby vše dopadlo jak má a ty byla šťastná :hug: :kytka:

 
janina3110
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 06.07.13 11:32

Držím palečky ať vše dobře dopadne a máte spolu krásné zdravé miminko a jste šťastní a hlavně všichni zdraví :-) :kytka: :hug:

 
Jarča21  06.07.13 11:52

Ahojky, přeju at' se brzy uzdravíš, alespon' tak, aby šlo mít miminko a zdraví i tvému partnerovy, jestli má taky nějáké potíže. A za obsah se neomlouvej, taky jsem sem psala deníček, který jště není schválený, taky jsem ze sebe potřebovala plno věcí dostat. Doktorka mi nabídla sterilizaci. Jedno dítko už mám, kluka 14 měs. Ale jsem nemocná a další mi není doporučeno. Stejně ale pořád ještě jedno chceme, tak za 5-6 let.Tak nechci udělat něco, čeho bych pak mihla litovt.Za 5-6 let se může plno změnit, i můj zdr.stav.Tak se drž a mysli taky na dobrý, vim že je to těžký, ale z vlastní vzkušenosti vim, že myslet jen na špatný není dobrý. :hug:

 
SlunickoMamina
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 06.07.13 20:21

Všem moc děkuji za povzbudivé komentáře. Mimi na cestě není dorazila mrcha ale vaše komenty moc povzbudily děkuji…jedeme dál..vám všem at se taky daří

 
fabka2
Povídálka 19 příspěvků 07.07.13 09:47

Ještě není všem dnům konec :-) Budeš zase šťastná…určitě :-)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 08.07.13 12:57

Přeji aby to konečně vyšlo :kytka:

 
SlunickoMamina
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 08.09.13 21:38

Tak nám to vyšlo ivf se povedlo a vypadá to na dvojčátka :hug: :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Z lásky zbyla bolest


Reklama