Jaké dudlíky jsou pro miminko nejlepší

Ostatní
  • emimino
  • 15.08.01

máte koupit silikonové nebo obyčejné, anatomicky tvarované nebo normální, jakou velikost koupit u šidítek a jakou u dudlíků na kojenecké láhve poradíme Vám

Ahoj Šárko, četla jsem ve Vaší internetové stránce a moc se mi líbila. Čekám miminko a kupuji věci. V obchodě mi nabízejí různé dudlíky - silikonové, tvarované atd.. Nevíte, které jsou nejvhodnější?
Děkuji.
Martina

*

Ahoj Martino,
moc gratuluji k těhotenství a přeji hodně silných nervů při nákupu potřeb pro miminko (zejména je to šok pro peněženku)
Pokud se týče dudlíku, pak silikonové jsou sice o něco dražší, ale zase déle vydrží. Pokud se týče tvaru dudlíku, tak to se nedá říct dopředu, co bude miminku vyhovovat. Naše Verunka například chtěla pouze anatomicky tvarované, dcera našich známých je zase odmítala. Proto radím pořídit si od každého jeden a nechat miminko vybrat. Důležité je především velikost dudlíku (kupte od 0 - 6 měsíců) - na řadě dudlíku se tento údaj ale nenachází, proto je raději kupte v lékárně, kde vám poradí.
Já mám velmi dobré zkušenosti s dudlíky NUK - jsou silikonové, anatomicky tvarované a dají se koupit i ploché, tak aby miminko netlačili, když spinká na bříšku a má dudlíka v pusince.
Pokud se týká dudlíku do kojenecké láhve, pak s materiálem a tvarem je to stejné. Zde si musíte ale také dát pozor na velikost (každý výrobce čísluje jinak) - jinou velikost má dudlík pro čaj a šťávy, jinou pro mléko (v lékárně vám zase rádi poradí). Šárka*

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek