Jaké to asi bude, až se stanu maminkou

Těhotenství
  • ikyki
  • 20.11.12

V pouhých 18 letech jsem prodělala operaci, byly mi odstraněny oba vejcovody, a kdybych podepsala souhlas, vzali by mi i vaječníky. Na pooperační kontrole mi bylo sděleno, že pokud budu chtít vlastní dítě tak hned, protože vaječníky budou muset ven. Neřešila jsem to, je mi sakra 18, můj život se teprve pořádně rozjede, jenže pak jsem potkala jeho, o 25 let staršího chlapa, co si mě chtěl vzít a mít se mnou rodinu a já najednou cítila neskutečnou touhu po miminku, a tak po dvou IVF cyklech a dvou a půl letech konečně byly na testu //.

Zaplavila mě neskutečná vlna štěstí. Zhroutila jsem se uprostřed místnosti na zem a jen na manžela natahovala ruku s těhotenským testem. Nezmohla jsem se na nic, jen na pláč štěstí. Následovaly kontroly, kdy jsme hrůzou bez sebe čekali, až nám řeknou, že je miminko v pořádku.

Ke konci prvního trimestru jsem si začala absolutně uvědomovat, že v dubnu už nebudeme sami, skončí nám ten pohodový klid, který máme, ta bezstarostnost, se kterou naším společným životem proplouváme, ale s rostoucím bříškem. Při uvědomění si, že to tak opravdu bude, je střídání nálad štěstí a deprese, zda to zvládnu, asi samozřejmostí :)

Sedím večer u televize, hladím naši holčičku a nemůžu se dočkat, až budu líbat její malé prstíčky, hladit její hebounké vlásky, tisknout k sobě to voňavé miminko, jenže pak se mi v hlavě vyrojí spousta otázek. Až půjdeme na první procházku, zvládnu Tě obléknout tak, aby Ti nebyla zima, nebo naopak horko? Až Tě budu ukládat do postýlky ke spánku, jak Tě položím, aby to bylo správně a nemohlo se něco stát? Až Tě budu vyndávat mokrou z vaničky, jak nemít strach, abys mi nevyklouzla? Jak poznám, že teď je správný čas k jídlu, spánku, hraní nebo procházce?

Mám strach, abych Ti byla dobrou mámou a vychovala Tě s tatínkem tak, aby z Tebe byl jednou slušný člověk, ale jedno vím jistě, milujeme Tě nadevše už teď a já udělám všechno proto, abys jednou mohla říci: Mám tu nejlepší mámu na světě!

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
blikni
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 20.11.12 07:51

Jéé, to je pěkně napsáno :potlesk:, myslím, že obavy tohoto typu mají všechny těhotné a prvorodičky obzvlášť, ale zvládneme to, o tom jsem naprosto přesvědčena :palec:

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 20.11.12 08:12

Já řešila v těhotenství úplně to samý jako Ty, to snad každá prvorodička :D
Neboj se ničeho, u mě všechno automaticky naskočilo hned po porodu, mateřský pud je neskutečná věc a zajistí, že se o svoje miminko postaráš nejlíp, jak budeš umět :hug:

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 20.11.12 09:01

Připrav se na to, že jednou řekne že jsi nejhorší máma na světě i když budeš nejlepší. :D

 
handa30
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 20.11.12 09:32

Mám úplně stejné dojmy a obavy. Zvládneme to, každá to zvládla, tak my také :)
Hodně štěstí!! :hug:

 
ikyki  20.11.12 10:37

Díky holky :hug: aspoň vím, že nejsem jediná kdo obavy má ;)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 20.11.12 11:41

Neboj se.. já to řešila taky. Jsem 17 dní po porodu a dělám to vše tak automaticky, jako bych to dělala odjakživa. Prostě ten instinkt tam máme a o miminko se postaráš jak nejlíp umíš. :) já když si nejsem jistá, zeptám se kamarádek co mají děti nebo mamky. Ještě je tu doktorka a huba mi taky neupadne, když se zeptám. Ale zatím jsem rady moc nepotřebovala. Řídím se malým a svými pocity a vše je v pořádku. Šli jsme z porodnice sotva se třemi kily a už máme 3/4 nahoře (a to dokrmujem nutrilonem a rozhodně se kvůli tomu nehroutím, že nemám dost mlíka), doktorka mě pochválila jak je malej spokojenej a to je pro mě to nejdůležitejší. :)

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 20.11.12 12:45

Hezký deníček halvně mě dojala ta poslední věta a doufám že to moje dítě jednou řekne taky :) a jak psali holky taky mám strach a obavy z toho jak to zvládnu a jaké to bude až nebudeme dva ale tři. Vím že to bude náročné ale bude to stát za to a už teď se hrozně moc těším. Také rodím v dubnu ale až na Mikuláše se konečně dozvím zda se nám tam schovává chlapeček nebo holčička :srdce:

 
ikyki  20.11.12 13:31

@Ninouš Mě řekli předběžně asi holčička a tak to bylo napsané i v deníčku ale admini to upravují a dokonce jim tam chybí část věty…s jistotou to budu taky vědět až po Mikuláši…držím palečky a užívej si těhulkování

 
Verunecka289
Závislačka 2885 příspěvků 20.11.12 14:06

Hezký deníček :potlesk: mám úplně stejné obavy a taky rodím v dubnu :D akorát mi už teda víme že to bude cchlapeček :)

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 20.11.12 14:54

@ikyki Mě řekla dr. na předchozím UZ že to vypadá na holčičku a mám ji pak říct zda se trefila nebo ne tak jsem zvědavá co se z toho vyklube :D taky přeji hezké těhulkování a dej pak vědět zda se trefili nebo ne :dance:

 
alien21
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 20.11.12 17:49

Když jsem čekala první dítě, kamarádka byla čerstvou šestinedělní maminkou, také poprvé, a na smsku s otázkou jak to všechno zvládá mi přišla odpověď, na níž jsem si mnohokrát vzpomněla po narození syna: „Nespím, jím za pochodu, třesu se strachy o to prtě, co mi vrní u prsa a jsem neskutečně šťastná! Ještě ani netušíš, kolik věcí zvládneš, poznáš a umíš, aniž by ses je někdy učila - mateřské instinkty jsou největší zázrak na světě!“

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 21.11.12 07:40

Já jsem nad tímhle před porodem nepřemýšlela, zato až se malej narodil, sem si tyhle otázky kladla poříád - je to tahle dobře? Nechybí mu něco, když poplakává? Chce spát, nosit se, nebo jíst? Neumře mi, když ho nechám na bříšku? Ale kdysž ho tam nenechám, nevyspinká se…
Já tě nechci strašit, ani ti brát iluze, ale psychicky se připrav na to, že ze ztačátku, v 6ti nědělí, je naprosto normální, že si rady prostě člověk neví, že neví, co mimčo chce a když už si myslí, že TAHLE finta a tento způsob platí, změní se to..Ale říkej si, že se to změní a rychle ( v řádech dnů) to přejde a pak, za pár měsíců už budeš opravdu vědět a dělat všechno automaticky :hug:

 
štírata
Stálice 84 příspěvků 21.11.12 07:50

Jé holky a ja tohle teda vubec neresila :-) Prijde to samo, zkusis to jednou a uz budes vedet, koupani Ti ukazou v porodnici. Poslouchej svuj cit, sve miminko a vse pujde samo a bude to ta nejlepsi cesta, uvidis! :-)

 
mersinka
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 21.11.12 17:40

Krasny denicek..jak sem to tak cetla tak kdyby jak sem ho psala ja..presne me pocity

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 21.11.12 23:46

Neboj to všechno zvládneš. Já se taky těmito otázkami na začátku těhotenství zaobírala, ale věřím, že to všechny zvládnem. Jde přece jenom o cvik a až si to jednou vyzkoušíš, tak po druhé to půjde jako po másle. :palec: Určitě budete dobrý rodiče :hug: Držím palečky ať se malá v pořádku narodí :*

 
ikyki  22.11.12 11:27

Holky díky moc, jsem ráda, že nejsem jediná

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.11.12 16:42
:potlesk:
 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15871 příspěvků 31.10.13 21:42

Vidím, že umíš psát i krásné něžné deníčky. Jako bys ho ani nepsala ty - možná spíš jako bys ani ty nepsala ty nové… Přála bych ti, abys znovu našla svou jemnost, něžnost a pohodu, jako když jsi psala tento deníček.

 
ikyki  31.10.13 21:46

@hanka.br. jojo to byly časy kdy jsem ještě byla emiminem nepolíbená a kdy jsem ještě nevěděla jaký tu někteří fakt jsou…nejsem zlá tohle byla obrana proti nečemu co se tu odehrálo…a jen se potvrdilo jak jsou některé fakt zlé…pak není divu, že jak se do lesa volá tak se z něj ozývá…hezký večer a tobě ač o to nemusíš stát upřímně fandím…

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15871 příspěvků 31.10.13 22:05

@ikyki To přece není o tom, jestli o to stojím nebo ne - nikdy neopovrhnu přáním štěstí pro mě a mou rodinu! Já přece vidím, že je to póza, co předvádíš, nějaká maska a že ve skutečnosti jsi úplně jiná. Nevím sice, co se ti na emiminu přihodilo, ale myslím si, že je zbytečné víc a víc se zesměšňovat. Neber to ve zlém, myslím to vážně. Vykašli se na to být kontroverzní, pojď se prostě normálně bavit. Tuším, že máš bolest a mrzí mě moc, že jsem si nepřečetla tenhle deníček dřív, než jsem ti skočila na tu hru na hloupou a zlou. Nejsi taková. Děkuju za přání, tobě přeju totéž. :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama