Reklama

Jaké to je být mámou v 19?

Rodičovství

Můj život dostal ten pravý smysl, když se mi narodila dcera, kterou můžu vychovávat po boku svého úžasného přítele.

Již dříve jsem psala deníčky, ale to jsem vše viděla růžově a většina mi i radila, ať se tak rozplývám, až se dcera narodí. Ale ono to růžové zůstalo pořád.

Naše malá nebyla plánovaná, ale vysněná. Být matkou mám prostě v krvi, jelikož až do svých 13 let jsem vozila kočárky s panenkama a občas pohlídala sousedce syny. Strašně mě to naplňovalo a byla jsem si jistá, že chci být mladou maminkou, nebojte, jsem naprosto v pořádku, ale řídím se tím, co cítím. Vždy jsem věděla, že mé první dítě bude holčička, stále jsem to měla v sobě a nakonec to tak i vyšlo.

Mé těhotenství nebylo bohužel tak lehké - dohromady jsem byla v nemocnici 3 týdny, jednou jsem málem porodila ve 31. týdnu, 3 dny před Štědrým dnem, kdy jsem i takhle před Vánocemi musela být v nemocnici na kapačce a mít k dispozici kortikoidy. Kdyby přece jen náhodou. Naštěstí jsem měla úžasnou paní doktorku, která vše zastavila a já nakonec přenášela. Proto jsem pak měla i častější kontroly a více mě hlídali. Na mou psychiku to byla velká zátěž, ale kvůli miminku jsem to musela zvládnout.

Začátek těhotenství jsem taky měla docela pestrý, jelikož mě skolila neskutečná únava a mohla jsem prospat celý den, ale ani jednou jsem kupodivu nezvracela. I když občas mě dost natahovalo.

Vždy, když se blížila další poradna, tak jsem se neskutečně těšila, až zase prcka uvidím, ale taky trochu bála, ať je vše v pohodě. Poprvé, když jsem byla u doktora, to jsem byla 6+1 týden těhotenství - kdy bylo už i srdíčko a já viděla takový malý „prstýnek“, ani jsem nemohla uvěřit, že to je fakt miminko. Byla to taková kapka v moři.

Týdny strašně moc letěly, já snad od začátku, co jsem byla těhotná, jsem začala nakupovat, měla jsem tu největší motivaci. ♥ Pohlaví miminka jsem se dozvěděla taky brzo - už ve 12. týdnu těhotenství - sice paní doktorka na genetice řekla, že to je takový sranda tip, ale nespletla se.

Byla jsem šťastná víc a víc. Když se blížil termín porodu, bála jsem se, že to nezvládnu, rodila jsem ve 41. týdnu těhotenství a dcera byla na mě i celkem velká, jelikož já jsem drobného vzrůstu.

Bohužel porod nebyl dle mých představ, dojela jsem, nebyla jsem ani otevřená, voda neodtekla, jen mírné bolesti a přesto paní doktorka usoudila, že mi porod vyvolá kvůli přenášení. Ani nevím, proč jsem hned nezasáhla - takový instantní porod jsem nechtěla, jenže já koza…

Naštěstí mě malá moc netrápila, 8:20 zavedla tabletku a 12:51 byla venku. Až teď zpětně zjišťuju, že bych vše udělala jinak. Navíc jsem rodila na koze - kdy jsem byla roztrhnutá až k zadní části. Takže mě museli půl hodiny šít do masa, to bylo nejhorší, ta bolest.

Lituju, že jsem nerodila do vody, kde bych měla přirozenou polohu pro porod a malá by se kvůli špatné poloze na koze nemačkala a celou mě neroztrhla. Pro příště aspoň vím, jak budu postupovat. Ale chybama se člověk učí a tohle bylo a je opravdu velké ponaučení. :)

28.2.2017 ve 12:51, 3 500 g a 49 cm se nám narodila naše dcera Izabelka. Byl to nejhezčí okamžik v mém životě, poprvé ji spatřit, slyšet plakat, postupně otvírat očka. Brečela jsem i přes to, jakou jsem dělala drsňačku. Navždy si tento okamžik budu pamatovat. ♥

Jsem ráda, že přítel byl se mnou u porodu a vše jsme společně zvládli. Naše dcera je pro nás největší motivací, štěstím, darem a naplňuje naše srdce až po okraj! ♥ Být tak mladou maminkou mě naplňuje a cítím se být konečně šťastná. Člověk si v životě musí srovnat své priority a to, co od života vlastně očekává. Nikdo nemá právo soudit toho druhého, pokud o něm nic pořádně neví. Já si mateřství užívám každým dnem.

Belinka má už půl roku a vidět ty neskutečné pokroky za celou tu dobu, úsměvy, výkřiky, to, jak poznává svět… ♥ Každá matka by si tohohle měla vážit, dítě je neskutečný dar, který ozáří celou rodinu. Školu jsem zdárně dokončila, s přítelem máme vlastní byt po babičce, vše jsme si udělali podle svých představ a žije se nám krásně, nikdy bych nevěřila, že budu mít takové štěstí. Které se mě bude doufám držet ještě dlouho. Pro někoho je nepředstavitelné být mámou v 19, ale když se chce, tak jde všechno a lze žít krásný a spořádaný život.

Děkuju za přečtení deníčku a milujte své děti, chvalte je, objímejte, ony jsou to, pro koho jsme ochotni dát celý svůj život.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
michaela-557 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.17 00:37

Krásný. Popis porodu teda děsivý. Nechápu proč na šití neuspí, když je jasné že bude dlouhé.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.17 07:30

Krásné :srdce:
Mě šili hodinu, ale byla jsem v takové euforii z malého, že mi to bylo jedno a nevnímala jsem to.

 
Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 16.09.17 07:50

Také jsem od dětství toužila po svém dítěti, holčičce. Brzy se nám narodila a dva roky po ní ještě jedna. Je krásné, když nám sny vyjdou. Mně se plnil jedem za druhým. Přeji vám hodně zdraví a lásky.

 
Russet
Extra třída :D 10402 příspěvků 16.09.17 08:18

Už jsem tě tu na diskuzích zahlédla a netušila jsem, že ti je „jen“ 19. Z tvého psaní je poznat, že tě dítě udělalo opravdu šťastnou. Sice si na dnešní dobu mladá maminka, ale dřív se tak rodilo běžně. Přeju ti, abys byla tak šťastná i nadále a dospělácké povinnosti tě nepřeválcovaly.

 
Mgree
Kecalka 438 příspěvků 16.09.17 08:56

Hezký deníček, malá je krásná. Ať vám dělá jen samou radost a myslím, že lepší být mladou mámou, než to pak odkládat a zjistit např. že už je pozdě a tak rychle to nejde. :palec: Akorát porod nic moc, do příště už budeš vědět. :)

 
Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 16.09.17 09:36

Hezký deníček. Taky jsem vždy chtěla být mladou maminkou, plánovali jsme dítě hned po VŠ - osud nakonec zasáhl a přibližně za týden si konečně pochovám svou dcerku :srdce: Nikdy mě nenapadlo, že to přijde už takhle brzo, ale jsem neskutečně šťastná a vzhledem k událostem poslední roku i vím, že to takhle prostě mělo být :kytka:

 
Citronkalekninka
Kecalka 399 příspěvků 1 inzerát 16.09.17 12:50

Hezky denicek :-) preji hodne stesti lasky a zdravi :hug:

 
Honza369
Nováček 1 příspěvek 16.09.17 15:12

Hezký deníček :srdce:

 
Mchalupová
Povídálka 38 příspěvků 17.09.17 00:07

Moc krásný příběh, až vzal za srdce :srdce:. Jen mi je líto jak si musela trpět při tom šití, já doufám že až za nedlouho porodím dceru, že mi tu ránu alespoň umrtví, protože šít někoho tak dlouho bez umrtvení je nezmar. Hlavně že se máte s malou dobře. A obdiv Tobě! Ať jsi v životě nadále tak šťastná jako teď :potlesk: :*

 
Ketris
Echt Kelišová 9299 příspěvků 17.09.17 12:17

@Russet Dekuju moc! :hug:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 18.09.17 06:11

@Citronkalekninka mas fakt dobrou profilovou fotku! :mrgreen:

 
Camilla.Ca
Kecalka 391 příspěvků 17.10.17 16:58

@Ketris hezký deníček :potlesk: :srdce: Taky bych u porodu udělala už vše jinak, žádné vyvolání…

 
Ketris
Echt Kelišová 9299 příspěvků 17.10.17 20:33

@Camilla.Ca Dekuju kocko :srdce: :* Pro priste jsme aspon pouceny :andel:

 
Petruna21
Echt Kelišová 9859 příspěvků 01.11.17 09:52

Krásný deníček :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama