Jako by to bylo včera

Porod

Pročítám zde vaše deníčky, tak Vám napíši, jaký jsem měla porod já. Jsou to téměř tři roky zpátky, co jsem se ráno probudila a cítila jsem se pod psa. Z postele jsem se hrabala asi půl hodiny a přemýšlela jsem, co jsem kde snědla. Pak mi blesklo hlavou, že to bude něco jiného. K nepříjemnému pocitu od žaludku se přidala bolavá a citlivá prsa a bylo jasno.

V první chvíli jsem tomu nechtěla věřit, snažili jsme se o mimčo 2,5roku a nic, teď, když jsem měla vybrané nové malé auto, přišlo tohle. Šla jsem do lékárny, koupila všude zmiňovaný mamatest a nic, druhý den jsem udělala nový testík a nic. Tak jsem si tedy zašla pro další Clearblue a sláva, něco málo tam bylo. Za 4 dny jsem si koupila ještě jiný a dvě čárky tam vyletěly rychlostí blesku.

Oznámila jsem to tedy manželovi, ale ten mě hnal na odběr krve, abychom se neradovali zbytečně. Z krve jsem to měla potvrzené a cítila jsem se opravdu skvěle, ale jen 3 dny. Pak mě začalo pobolívat břicho a nebylo mi dobře. Šla jsem tedy na gyndu, kde mi paní doktorka řekla, že je to mimoděložní, půjdete na potrat… no v té chvíli by se ve mně krve nedořezal.

Naštěstí tam sloužil ještě jiný pan doktor a ten si mě vzal opět na uz a domluvili jsme se, že přijdu za dva dny a uvidíme, kterým směrem se to posune. Naštěstí se to posunulo tím dobrým. Další uz dopadl dobře a celé těhu bylo víceméně bezproblémové. Váha mi letěla nahoru kosmickou rychlostí a celé to tak nějak uteklo rychleji, než bych si přála.

V lednu jsem objednala kočárek, zabalila tašku a připravila postýlku. TP jsem měla 10. 3. 2009, takže času dost, ale pro jistotu a vlastní klid vše nachystáno. Hned na začátku února mne začalo bolet břicho, přišla jsem si jak balvan, ale kontroly byly v pořádku, takže mi bylo sděleno, že je to normální… tak fajn. Na procházky jsm moc nechodila, protože jsem nedýchala, ale funěla jak parní lokomotiva a bolestivý tlak na stydkou sponu nebylo to, oč bych zrovna stála. 8. 2. jsme odpoledne holkám naposala, že mi není nějak extra dobře, že mě bolí břicho.

Ale jelikož zbýval měsíc do termínu, nechala jsem to plavat… přiznám se, že jsem si v duchu přála rodit, abych se zbavila oteklých nohou, bolestí atd. Večer jsem si napustila vanu, umyla si vlasy, oholila se a vegetila jsem si tam asi 30 minut.

Pak jsme si šli lehnout. Sedím, čtu si knížku a najednou mokro. Říkám si, no ty jseš ale dobytek, počůrat se do postele, to už je vrchol. Tak jsem tedy šla na wc a neustále to ze mne pomalu teklo. Vzala jsem telefon a zavolala do porodnice, že mi asi odtéká plodová voda. Doktorka se pousmála a říká, jak asi? Přijeďte.

Bylo 22 hodin, když říkám manželovi, že jedeme směr porodnice. Začal hysterčit, kde co máme a já se v klidu oblékala. Co také panikařit, nic mě nebolelo, tak jsem si v tom libovala. Jen do chvíle než jsme přišly před byt. najednou jsem měla mokro až v botech…manžel lítal jak splašená včela..cesta která rvá normálně 25minut trvala 12…

Přišli jsme na příjem tlak 220/110 a na monitoru nic moc… manžela doktorka poslala domů, že to bude nadlouho… do půlnoci kontrakce co 5minut a od půlnoci co 2-3minuty.. ale neotevírala jsem se..Neustále se ve mne někdo hrabal, dostala jsem oxycontin, pak atb.. sprcha, míč monitor ten byl vždy na hodinu a kontrola pa… okolo mne se rodilo jak na běžícím pásu a já nic..
Když už bylo 10hodin dopoledne pustili za mnou manžela… já stále otevřená na 1cm a víc ani ťuk…v poledne mi volá mamka.. co dělám, jestli nepůjdeme do města do krámu.. a v tu chvíli jsme začala bulet jak malá holka a řekla jsem si, že už jsem v porodnici a pořád nerodíme…
Nechali mě takhle až do 14hodin pak přišli, at podepíši souhlas s epidurálem.. doktorka mne napichovala asi 6×.. ale jak se mi pak ulevilo na hodinu… to jsem skoro usla… vyměnily se sestry a chytla jsem starší pa.. dostala jsem další oxycontin, atb a nezapomenu na chvíly kdy se ve mne začala tahle pa hrabat… sdělila mi, že mne bude menuálně roztahovat, že se neotevírám.. to byly bolesti.. myslela jsem, že mi rozrhá kde co…takhle mne morodvala až do 17hodin, kdy najednou ejhle na monitoru pomalá srdeční akce dítěte.. najednou jich tam bylo jako much a řešili co bude… dostala jsem kyslík a další oxycontin… další manuální otevírání…
Pak jsem začala brečet, že jsem unavená a že už prostě nemůžu v tu chvíli mi pa sdělila, když vás neorodím já , tak nikdo…
V 17.55 zavolala jdeme rodit.. seběhlo se tam asi 20lidí a na třetí zatlačení byla Míša venku narodila se v 18hodin váha 2450gr a 45cm… Nástřih nebyl třeba potrhaná jsem též nebyla. Do dnes jsem pa vděčná, protože ona jediná se snažila mi pomoct ikdyž jsem to tak v tu chvíli nevnímala.
Za dvě hodiny jsem šla na nedonošence se mrknou na naši dceru.. ječela tam jak divá… :-)
Všem, kdo jste dočetli až sem děkuji.

Hodnotilo 10 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 17.04.11 14:00

Krásně napsaný deníček,sama jsem zvědavá na svůj první vlastní porod,který mě čeká doufám,tento rok :-)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.04.11 14:47

Hezky napsaný..Gratuluju k dcerušce já jsem se taky neotvírala ale s tím rozdílem že já jsem přenášela :nevim: nakonec mi porod ukončili akutním císařem.. :cry: přiznám se že o tom že bych rodila císařem jsem za celou dobu těhu ani nepomyslela :lol: :lol: ale dopadlo to výborně..Tobě to taky dopadlo krásně a dnes už máš svoji holčičku doma...... :dance: :dance: :hug:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 17.04.11 15:05

Ježiš, to se vůbec smí, otevírat ručně??? Nevim čemu mám děkovat, jestli za císaře a nebo za to, že mě nenechali odrodit normálně.

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 17.04.11 16:19

To musel být mazec! Hlavně, že to dobře dopadlo a obě jste v pořádku. Na tu bolest při porodu se rychle zapomíná díky miminku. :kytka:

 
Evelina75
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 17.04.11 20:52

Teda, si statečná! To tě tam taky pěkně potrápili!!! :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 18.04.11 10:26

ahoj, hezky napsane. jen se divim ze kdyz si se tak dlouho neotvirala a jeste mela mala blby ozvy, ze se nerozhodli pro cisarsky rez, asi zalezi na porodnici, ale to manualni otevirani slysim prvne 8-o

 
makak21
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 18.04.11 11:06

Krásný popis :-) Taky jsem zažila ruční otevírání a jsem za něj vděčná, i když v tu chvíli jsem na tu PA ječela, ať ze mě tu ruku laskavě vyndá :mrgreen: :mrgreen: Ale dopadlo to taky dobře a porod jsem zvládla :palec: Krásně napsané :potlesk:

 
Slun
Závislačka 4144 příspěvků 18.04.11 11:45

Krásný deníček,gratuluju k dcerušce :srdce:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 18.04.11 22:03

gratuluji k holčičce :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 20.04.11 00:15
:kytka: :potlesk:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama