Jako když rybička ťukne do akvárka II.

Těhotenství

Pokračuji ve svých původních zápiscích z února, od 31. týdne až k porodu.

10. 2.

 • 30+5, třetí ultrazvuk, mimi má 1680 g, už je hlavičkou dolů
 • bohužel, dle doktorky je až moc nízko, nevidí obličej, takže mi mimi ani neukáže a doporučuje mi už zůstat doma a polehávat, hrozí předčasný porod
 • vybírám si tedy dovolenou a odcházím na mateřskou 3 týdny před plánovaným termínem :-(

18. 2.

 • nedá mi to a jdu na 3D ultrazvuk k jinému doktorovi a samozřejmě si to musím zaplatit - pocit jistoty a to, že malé uvidím, mi za to ale stojí
 • jiný doktor, jiný názor, nebo se mimi prostě pohnulo?, nicméně je prý v normální poloze, na 32. týden
 • dle doktora máme dokonce 2300 g a asi 40 cm!
 • alespoň mě uklidnil a máme i DVD na památku :-)

2. 3.

 • 33+4, 80,2 kg, jen kontrola: váha, tlak, moč, ozvy plodu a pohmatem břicho
 • dost mě zaráží, že mi doktorka ani nezkontrolovala, zda se třeba neotvírám, vzhledem k tomu, že mi posledně hrozila předčasným porodem
 • poslední test na protilátky dopadl dobře, prý mám i dost železa a hemoglobinu…

5. 3.

 • oficiální start mateřské dovolené

16. 3.

 • 35+4, 81,8 kg (po obědě :)), první monitor - na zádech se malému zrychloval tep až moc a hlavně sebou celou dobu mlel ze strany na stranu, mně se taky neleželo moc pohodlně, takže změna na bok – to už bylo lepší. Prý jestli bude mimi takový divočák i po narození, tak si užiji… to jsem potřebovala slyšet :)

Vstupuji do finále – 9. měsíc

23. 3.

 • 36+4, 82 kg, další monitor rovnou na boku, vše O.K., začínám si všímat, že jsem trochu oteklá, sundavám prstýnky, hodinky mi taky jsou nějak knop a mám pocit, že i nohy mam nějak „větší“, podle některých jsem oteklejší i v obličeji. Většina lidí mě ale stále chválí, že jsem přibrala jen v bříšku, jinak nikde není nic vidět!, (haha) těch 17 kg asi nebude jen v bříšku… Doktorka slíbila, že příště malého převáží.

Cítím se stále v pohodě, jen v noci mě bolí kyčle a musím se pravidelně otáčet z jednoho boku na druhý. Taky cítím bolesti rodidel, ale už jen v noci a není to nic strašného. Jinak mě ani nebolí v kříži, to je asi tím, jak už jsem dlouho doma a nevysedávam v práci před počítačem. Manžílek samozřejmě pokašlává a uléhá, mám pocit, že už to na mě leze taky – super načasování 3 týdny před porodem. No snad to bude v pohodě.

V pohodě to nebylo – dostala jsem šílený kašel hodný tuberáka a pak taky rýmu, ale naštěstí bez teplot.

30. 3.

 • 37+4,81 kg (díky nemoci jsem neměla chuť k jídlu…), pí. doktorce se nelíbí monitor, respektive křivka – je bez „špiček“, což může znamenat, že mimi buď spí nebo se mu už u mně v bříšku nelíbí. Každopádně to prý chce kontrolu.

Jedu tedy odpoledne do porodnice na kontrolní monitor. Bohužel se opět moc nevyvedl, a tak si mě tam nechávají. Doktor na ambulanci byl dost nepříjemný hejsek – prý když nevyjde ani třetí křivka, tak mi udělají oxytocinový test a když to nedopadne dobře, ukončí mi těhotenství císařem. Začínám být vyklepaná, na porod ještě nejsem připravená, ještě že tam byl Roman (manžel) se mnou. Musel mi zajet domů pro tašku s věcmi. Když se vrátil, byla jsem už na porodním sále, kde mě přijímali a sepisovali rodinnou anamnézu, do žíly mi dali kanylu a napojili mi vodu, protože už jsem nesměla pít ani jíst. Naštěstí monitor dopadl dobře, i ultrazvuk. Vyšetření bylo dost nepříjemné, jelikož hrdlo bylo tuhé.

Rodit jsem se ještě nechystala, no :) Přijali mě na oddělení gynekologie, protože jinde nebylo místo, to už bylo po 20 hodině. Romču jsem poslala domů, najedla jsem se, osprchovala a pustila si CD před spaním. Druhý den mi dělali monitor 2× a dopadl dobře, že tedy půjdu další den (v pátek) domů. Ještě před propuštěním mě natočili a záznam opět fyziologický, i když malý evidentně spal a já tam dělala hotové prostocviky, dle pokynu medičky, aby se křivka doktorovi líbila. Do poradny jsem objednaná na úterý, volám tedy doktorce, že už si mě v porodnici přebírají.

5. 4.

 • 38+3, 82 kg. V 8 ráno sice malý opět pospával, nicméně záznam se doktorce zdál v pořádku, protože mám od předchozího dne tvrdé břicho, vyšetří mě i vaginálně. Od minulého týdne změna, hrdlo se zkracuje a už je měkké (prostupnost jeden prst hladce, prý kdyby se snažila, tak se tam vejdou prsty 2). Pí. doktorka Karbanová byla moc příjemná, dokonce se mi předem omlouvala, že vyšetření bude nepříjemné, ale že to jinak nejde. Tentokrát to ale bylo celkem v pohodě, podle toho vyšetření, co mi dělala doktorka na porodnim sále, to byla procházka růžovym sadem :) Prý se tělo připravuje na porod a vypadá to, že se rozrodím sama, v termínu. A prý to může být dnes v noci, ale možná taky ještě přijdu příští týden na monitor… že se to u prvorodiček nedá takhle odhadnout.

Takže kontrola za týden. Mimochodem se cítim už dost těžce, břicho mám pořád tvrdší a v noci mě bolí docela dost kyčle. Otékají mi prsty. Cítim se unavená. Prostě bych řekla, že už to nebude dlouho trvat – je středa a já bych si vybrala jako ideální den pro porod neděli :) V sobotu si chceme s Romčou udělat ještě hezký romantický den – piknik nebo tak něco, zkrátka poslední rande jen ve dvou. Navíc bude Roman v neděli doma a nebudu ho musel volat z práce nebo ze školy… No naplánované to mám dobře, ale jak to nakonec bude, to se teprve uvidí :)

Následovaly ještě 3 kontroly: 12. 4., 15. 4. a 18. 4. – vše beze změny. Podotýkám, že termín jsem měla 16. 4.

V pondělí 18. 4. mě vyšetřoval doktor Korečko, myslím, že mi udělal ten známý Hamiltonův hmat, každopádně malého trošku popíchnul a už když jsem odcházela, cítila jsem zvláštní pocity v břiše. Ale to už je do jiné rubriky :-)

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 30.08.11 12:03

krasnej denicek,tesim se na pokracovani :dance:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 30.08.11 18:26

:lol: :lol: :lol: ja cakam, ze ako to skonci a zrazu ze pokracovanie nabuduce :lol:
to mi pride ako serial, ked sa to vzdy skonci v najlepsom :pankac:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 30.08.11 18:34

Tak to jsi mě dostala, já čekala, že ten deníček skončí porodem a ono nic… :mrgreen: Tak to se už nyní těším na pokračování… Jinak super napsáno…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama