Jako máma jsem zklamala

O životě

Myslela jsem, že špatné věci máme pro letošní rok vybrané. Ale stačil okamžik a vše je jinak. Netušila jsem, že další deníček budu psát tak brzy. Vždyť je to necelý měsíc, co jsem tvrdila, jak to bude skvělé, že moji kluci budou řádit a dělat blbiny!

Měla jsem šílenou radost, že se staršímu synovi nepotvrdilo podezření na Perthesovu nemoc, kde léčba není sranda a je docela dlouhá – buď operace, nebo několikaměsíční ležení v posteli (ale o tom je víc v jiném Deníčku). Teď je vše zase jinak. Myslela jsem si, že jsme si to nejhorší letos prožili, ale omyl. Je to vše tak čerstvé, že mi zatím mozek moc nebere, jak to zvládneme dál.

Tak abych začala… Původně jsem chtěla anonymně, ale NE, prostě stalo se – stalo. Udělala jsem obrovskou chybu a do smrti si ji budu vyčítat…

Jako každou středu jsem jela jednoho raubíře vyhodit ve školce a hurááá na cvičení. Honzík už se nechá hlídat a já se na cvičení skvěle odreaguji. Vzala jsem tentokrát kamarádku, ještěže tak – byla jediná, kdo mi potom pomohl. Po cvičení jsem si kupovala kávu a Honzík odběhl, hned jsem za ním šla a… vyběhl z herničky, strašně plakal. Hned jsem ho chovala a šla s ním, aby mi ukázal, co se stalo. Spadl ze skluzavky a hrozně naříkal, jak ho to bolí. Jeho pláč neustával, začal mi zvracet, měl na sobě ledový pot…

Odmítla jsem odvoz kamarádky do nemocnice, rozhodla jsem volat rychlou. Nikdo z okolních maminek (a že jich tam bylo dost) mi nenabídl pomoc. Honzík dál zvracel, kamarádka vyhlížela sanitku. Převoz byl rychlý, Honzík dostal pro jistotu límec na krk a nesměl před příjezdem do nemocnice usnout. V čekárně na chirurgii jsem jen zahlédla šokované pohledy rodičů. Vše šlo ráz na ráz (předesílám, že Honzík měl modráka na oku z pádu z postele před pár dny a před 3 měsíci spadl ze schodů – to jsme byli rentgenovaní tamtéž).

„Jak to že nevíte, co se stalo. Byl v bezvědomí? Jak to můžete říct, že ne, nebyla jste u toho! Ten modrák není čerstvý! Proč si ho nehlídáte?! Před 3 měsíci vám spadl ze schodů, tohle není normální!“

Snažila jsem se vysvětlit, že Honzík je opravdu hodně aktivní (vždy jsem říkala, že je to takový malý pittbull – nabije si, vstane a jde do toho znovu), ale nikdo mě neposlouchal. Na rentgenu nic nenašli, kvůli otřesu mozku musí zůstat na JIRP. Byli jsme odesláni na JIRP, tam jsem musela malého z náruče předat sestřičce, rvalo mi to srdce, ale statečně jsem Honzíkovi vysvětlila, že mu vyléčí bolavou hlavičku a já za ním přijdu. Čekala jsem nekonečně dlouho na doktora s nadějí, že budu moci Honzíka vidět a být u něj. Omyl, doktor za mnou ani nepřišel, poslal sestru- „Jděte domů, volejte si kdykoliv chcete, ráno po deváté si zavolejte, kdy můžete přijít.“ Doma jsem pro něj jen zabalila tašku a odvezla ji, z dálky jsem se na něj mohla podívat, jak spí.

Po probdělé a protelefonované noci jsem neváhala a ráno jsem i s věcmi dojela do nemocnice, kde mě po telefonu odmítli k Honzíkovi pustit! Zoufale jsem brečela našemu pediatrovi do telefonu, vše mi vytelefonoval a já mohla být alespoň v čekárně před JIRP. Jeden z mála milých doktorů za mnou přišel a vysvětlil mi, že Honzík musí na CT mozku, že se neurologovi jeho stav nelíbí, má teplotu, což by mohla být začínající meningitida. Mě požádal, jestli bych počkala až po tomto vyšetření, že je zatím klidný, a tak by ho nemuseli dávat do narkózy. To jsem považovala za rozumný argument a souhlasila. Jen jsem z dálky pozorovala, jak ho odváží na velkém lehátku – takový malý drobeček.

Výsledky na meningy byly negativní, ale byly zjištěny dvě fisury (praskliny) lebky. Jedna čerstvá, druhá staršího data. Byl to pro mě šok (teď je pro mě ale záhadou, že na ŽÁDNÉM současném i minulém rentgenu nic nebylo). Ale mohla jsem jít za Honzíkem, tento doktor mi dokonce zařídil pokoj na oddělení. Kvůli přetrvávající teplotě Honzík stále zůstával na JIRP. Byla jsem s ním pořád, snažila jsem se ho zabavit, jak to šlo, nejedla jsem, na wc jsem chodila, jen když spal.

Třetí den přišel na pokoj starší lékař, bez pozdravu mě zvýšeným hlasem oznámil, že se za mě můj doktor může zaručovat jak chce, ale toto že za svoji kariéru neviděl, ať mu řeknu, co jsem mu udělala, že to oznámí patřičným úřadům atd. Nezmohla jsem se na slovo, zůstala jsem stát jako opařená. Uspala jsem malého a šla si promluvit s tímto doktorem. Bylo by na dlouho psát, co jsem se dozvěděla – např. toto by se mým dětem nestalo, měli jsme tady taky takové rodiče a dítě jim umřelo, to vám ho příště přejede auto, nesnědl vám oběd? Neexistuje!, musíte být na něj přísná, já vás posuzovat nebudu, na to jsou jiní – už dávno to nejsou sociálně slabé skupiny, co týrají své děti, bouchá vám vzteky hlavou do země? - to děláte něco špatně! Atd. atd. Snažila jsem se vysvětlovat, nepomohlo. Nakonec jsem mu řekla, ať si to nahlásí kamkoliv chce, já chci zdravé dítě a pořád jsem jeho máma, tak ať se podle toho ke mně chová! To jediné „pan“ doktor uznal, že zlepší komunikaci. Na pokoji jsem se složila, hlavou mi jen blikal nápis – Seberou mi dítě! Jsem strašná matka!

Všechna vyšetření dopadla dobře, byli jsme po 4 dnech přeloženi na normální oddělení. Díky další mamince na pokoji jsem se nezbláznila. Malý vlastně celý týden nesměl chodit, tak se ze mě stále nosnice. Večery jsem si hezky probrečela. Ze strachu, jak zvládneme každodenní život bez rány do hlavy a ze strachu ze sociálky.

Jsme druhý den doma a potřebuji se z toho vypsat. Jsme tu s Honzíkem sami, kluci odjeli do lázní léčit si kyčle. Je to všechno moc čerstvé, abych uvažovala realisticky. Ano, asi nás navštíví sociálka, s tím jsem se už smířila, nemám se za co stydět. Ale strach o Honzíka a jeho hlavu mě sžírá do morku kosti, je mi z toho fyzicky i psychicky špatně. Po odjezdu z nemocnice jsem ihned koupila helmičku. Uvažuji o návštěvě psychologa, protože tohle už dlouho nedám.

Věřte, že nejhorší pocit je, že jsem zklamala jako máma…

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 23.03.12 05:58

je to mi něco připomíná-moje dítě.neboj,to bude dobrý.starší syn je hyperaktivní a návštěvy pohotovosti kvuli urazu během prvních 3let byli pravidelný rituál.pak se to sklidnilo.taky jsem měla strach ,že nan nás někdo pošle socialku ale nestalo se.jsou děti,které at hlídáte jak hlídáte skrátka neuhlídáte.museli by být přivázaný na vodítku jako pes a to vás pak zas někdo může osočit ,že mu omezujete svobodu a týráte.takže člověk si nevybere.jo a dnes je mu 14 a je ok.

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 23.03.12 06:05

Veru, je mi to moc líto. Musí to být strašný pocit, když má matka takto zraněné dítě. Prosím tě, nevyčítej si to, děti jsou takové neposedné bez pudu sebezáchovy, to mužeš klidně sedět u něj na 5 vteřin se otočit a už leží na zemi a brečí. Víš, vše se děje z nějakého důvodu. Všechny negativní věci nás posilují.

Doktor at si sociálku zavolá, až k vám přijede určitě poznají, že jsi milující matka. Na doktora se zbytečně nezlob, ono to asi muselo vypadat všelijak, ale uznávám, že nemá právo řvát na matku, která je už tak neštastná.

Veru, pokud ti pomůže se u někoho vypovídat, psychologa navštiv, to není žádná ostuda.

Přeji Honzíkovi, aby se brzo a bez následků uzdravil :srdce:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 23.03.12 06:23

Takovych deti je spousty, ja nevim,proc z toho ti doktori tolik delaji, museji to vidatcasto. Ses dobra, ze vubec jezdis tak casto na pohotovosti a na RTG, svagrovka nejake pady vubec nberesi a me, kdyz spadlo decko ze schodu, taky jsem nikde nebyla. Kdovi, jestli nejakou fissurur taky nemA. Mimochodem na cerstvem RTG nemusi byt videt, objevi se casto az dalsi den.
Vubec nejsi spatna mama a navstevy socialky se neboj.
Tyrane a zanedbavane deti vypadaji uplkne jinak, maji treba modriny na zadech od biti, na zapestich od krouceni rukou (mimochodem to ten muj bude brzo mit, jak ho vlůacim zavrit do predsine, kdyz zlobi)

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 23.03.12 06:53

Hele nepřijde mi , že by jsi byla špatná máma. Naopak přijde mi dobrý, že jsi volala hned sanitku. Držím palce ať musíte na pohotovost co nejméně. Moje máma takhle byla s bráškama v jednom kuse. Prasklá lebka také proběhla.

 
mische
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 23.03.12 07:04

Špatná matka bys byla, kdyby tě to nechalo chladnou. Kdybys nelítala po doktorech a nevolala sanitku. Vybodni se na doktora, takoví co sami kážou, že jim se to nikdy nestane … mají děti s monoklama pod okem. Mohl si myslet co chtěl, měl ti poradit, a zachovat se jako profesionál. Je mi líto těch zranění, malý bude brzy fit. Drž se! :hug:

Příspěvek upraven 23.03.12 v 07:04

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 23.03.12 07:04

Veru, neboj, chápu, že se cítíš hrozně, ale děti už jsou takové, to se fakt nedá uhlídat. Je mi malého líto, ale hlavně že to není nic vážnějšího, nedejbože nějaké krvácení do mozku, to by bylo horší. Doktor je hulvát, mohl s tebou mluvit citlivěji, ale oni asi fakt mají nějaké předpisy, co musí hlásit. Nám se stalo, že jsme si normálně hráli doma, já jsem se jenom otočila, že uklidím hračku, najednou hrozný řev a malej se bouch o stolek do hlavy, vůbec nevím jak se mu to stalo, asi mu uklouzla ruka. Nad obočím obrovská boule, hned jsem to chladila, ale udělal se mu tam hematom, který sjel na oko, tak chodil 3 týdny s okem, které hrálo všemi barvami. Asi z týden po tom úrazu začal ráno bečet, že ho bolí ucho, tak jsme šli k naší doktorce, která nás poslala na ORL. Tam ho doktorka vyšetřila a pak mi říká Co ten hematom? Tak jí říkám, že spadl na stoleček a ona že Ale já to sem musím napsat. Takže máme ve zprávě z ORL, že má hematom na oku. Přišlo mi to přehnané, ale oni asi fakt musí takové věci zaznamenávat. Sousedka dělá psycholožku v dětské nemocnici, tak se jí na to schválně zeptám, co se musí hlásid na OSPOD.

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 23.03.12 07:05

Veru mám doma hypouše. Vím co to je. Nemyslím si, že by jsi byla špatná máma. Prostě se to stává. Ať hlídáš sebevíc, tak ne vždy jde vše ohlídat. Netrap se. Malý potřebuje šťastnou mámu a ne uzlíček nervů. Sociálka přijít může, ale odejít musí. Hlavu vzhůru, časem bude líp. :hug:

 
materinka
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 23.03.12 07:19

Veru, když pominu hulvátské chování dr, které je určitě nepřípustné, určitou obezřetnost dokturů bych chápala. Vem si, kolik je případů týraní nebo zanedbání péče dětí. Být já na jejich místě, nechala bych třeba zbytečně překontrolovat každý případ, který se nezdá. Zkus se na to podívat z jejich strany. Než se pak o tom dítěti dozvědět až ze zpráv v TV, taky bych byla opatrná.Ale jde o ten přístup! Kdyby to v klidu vysvětlil rozumné a nevinné mamině, každá by to pochopila a neměla by se čeho bát. Tak se taky neboj, hlavně, ať je malý už v pohodě :mavam:

 
lena123456
Kecalka 204 příspěvků 23.03.12 07:23

Dobrý den, přečetla jsem si Váš zoufalý deníček, myslím si,že úrazy se dětem prostě stávají, nemůžeme u dětí stát a sedět pořád, mně třeba spadl syn vloni, táhla jsem ho v náruči na schodech a v ruce tašku s nákupem,podjela mi noha,spadla jsem,spadl i malej, praštil se do hlavy a už jsme jeli…,naštěstí jsme narazili na normálního chirurga,relativní vstřícnost všude i na rengenu. Dva týdny na to nám spadl z gauče a na pohotovost jsem šla opět,ale čekali jsme tam dvě hodiny,malej vypadal dobrej,tak jsem to nakonec vzdala…Když byl menší,kolem roku,uvažovali jsme mu koupit takovou tu čepičku na hlavu na úrazy,jak je to klzk,furt někde lezl a padal, a to je relativně klidným dítětem…Tak ať k Vám sociálka klidně přijde,bych se nebála,jaký máme kdy nespadlo dítě…Když si vezmu náš loňský pád na schodech,třeba když jednou budou Martísovi rengenovat zase hlavu,klidně tam mohou najít prasklinku,i když tehdy říkali že dobrý,protože to byla šílená šlupka…a co jako? děti prostě padají…,určitě někdy spadlo dítě i té sociální pracovnici...­....držím Vám palce!!!!!!!

 
georgine
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 23.03.12 07:55

Dobrý den, dovolte mi návrh - co takhle sklidnit dítko, když už je nebezpečné samo sobě! Existují poradny pro děti s poruchami chování, nebo psychologové. Jako já bych v žádném případě nečekala na to, až se praští tak , že se nepostaví zpátky! Hyperaktivita je projev, který dítě samo ovládat neumí. A stáva se právě Vašemu synovi nebezpečným. V žádném případě bych si nevyčítala, že ej dítě na medikamentech a že se sním pracuje v psychologické ordinaci - ono za to nemůže. A vy jste tady od pomoci , ne jen od hlídání. Člověk , který řekne, že má doma hyperaktivní dítě a na to vš „svalí“ nejedná moc rozumně, rozumné je pomoci jemu ai Vám. A vašemu okolí. Život s hyperaktivním dítětem je težký, ale nemusí být. Je to jen na Vás. Přeji správně rozhodnutí, a hlavně zlepšení stavu. Jiřka

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 23.03.12 08:02

Veru, na uklidnění: Já a můj bratr jsme byli věky věků tak dorasovaní, že kdyby to mělo být podle jmenovaného doktora, tak vyrosteme v děcáku oba dva :hug: …brácha měl jednou rozeřděný obličej, šíleného moncla u kořene nosu a dvě obří modřiny na levé půlce těla - jednou jsem se šťouchali, upad a já na něj a podruhé slítnul z kolotoče - během jednoho týdne. Bylo mu pět a máma brečela, že s ním takhle nikam nemůže, že je jak týraný. To se prostě stává, já dostala od sestry po hlavě hráběma (to bylo poprvé a naposled co můj táta řval na svého miláčka, moji sestru :lol: ) a kdybych tu lebku naprasklou měla a v nemocnici naši řekli, „Aaale, dostala po hlavěkovovejma hráběma…“ tak naše asi zavřou :nevim: Do špitálu jsme tehdy nejeli ani v jednom z těch případů, ale je fakt, že jsme neměli příznaky otřesu mozku aani nic takového.
Stává se to a ty proto nejsi špatná máma, neuhlídáš to. Taky si mi děcko před očima rozrazilo čelo, nestihla jsem udělat NIC, jen koukat jak tele, ale nebyla jsme proto špatná au-pair ;)

 
gabule85
Povídálka 13 příspěvků 23.03.12 08:21

Upně tě chápu i já mám doma dvě hyperaktivní děti. A také jsem se jednou dostala do podobné situace kdy my doktorka vynadala co jsem to za matku že to bylo život ohrožující. Můj první syn v roce spolknul dvoukorunu která mu uvízla v jícnu a museli mu to operativně vindavat. a při kontrole za pár dní se do mě pustli doktorka a jak jsem to prý mohla připustit. Ale byl to mžik. opravdu chvilička mojí nepozornosti. Naštěstí vše dopadlo dobře. Držím i vám palce ať jste brzy v pohodě :)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 23.03.12 08:22

Moje dítě vypadá věčně jako oběť domácího násilí, stejně jako ten tvůj, malý pitbullek, bouchne se a jede dál, kolikrát si ano nevšimne. Ne že by někdy nebrečel, ale trvá to chvilku, a už o tom neví. Pamatuju si, jak spadnul na roh konferenčního stolku, na čele bouli jak slepičí vejce, nedávno spadnul a rozseknul si bradu o stojan na slunečník, co tam vůbec neměl být a mohla bych pokračovat dál a dál. Že se mu ještě nestalo nic vážného je jenom zázrak.
Měli jste zkrátka smůlu, že spadnul zrovna tak a ne o pár cm jinak, že zrovna spadnul nedávno ze schodů, i když možná to bude i štěstí, když mu dělali rtg a na hlavě tehdy žádné starší zranění neměl :nevim:
Hlavně se drž a pokud má přijít sociálka, tak přeju, ať přijde co nejdřív, co nejrychleji se vše vyřídí a ty si můžeš oddychnout. Jen mě napadá, že kdyby tam byl nějaký závažný problém, tak už by podali trestní oznámení, ne? Takže pokud ho nepodali, tak si vás přijdou jenom okouknout.
Hodně síly :kytka:

 
Palunka
Kecalka 338 příspěvků 23.03.12 08:27

Když měl malý rok tak jsme mu koupili tříkolku a i když jsme s ním byli na procházce oba,malý se nahl na stranu a táta vyklopil.Malý měl rozbitou hlavičku,ale naštěstí to nic nebylo,3 dny jsme byli v nemocnici a pak šli domů.Také jsem slyšela proč jste ho nehlídali a kde jste byli.U dětí je to fakt mžik.Nic si z toho nedělej,sociálka ti ho nevezme to by musel být zaostalej a zanedbenej…Jestli váš pediatr stojí za tebou,tak on je ten hlavní který posuzuje to dítě.
Vůbec bych se toho nabála,nejsi první ani poslední komu se stalo.

 
Anonymní  23.03.12 08:30

No to je hrozny co Ti ty doktori rekli :roll:
Vzdyt kolikrat tyrane dite je od nich poslane domu,socialka to ani neresi,jako vzdy normalni milujici mamy budou vlacene po socialkach a ty ktere opravdu ublizuji se budou omlouvat jak typicke…
Tenhle pristup sem nezazila,nikdy.Asi je to o tom,ze ziju v cizine.Zadny doktor nema pravo rvat uz na tak znicenou mamu-co to je????Kdyby jsi byla takova spatna,tak by ses neobtezovala ani zavolat zachranku,to jaksi v uvahu nevzal co??
Nic si z toho nedelej i socialka jsou lidi,kteri umeji snad rozpoznat kde je diteti dobre.Pane boze moji sestrenice malej ji pada skoro porad-co mas jako delat zavrit ho do komory,aby pak mohl zase nekdo rict,ze ho tyras v male mistnosti??Vubec si to neber sama vis jak se k nemu chovas-hlavne ze je v poradku,ale na toho doktora by jsem si asi stezovala.Mohlo mu to treba prijit divne tolik zraneni,ale mel se tedy v tom pripade informovat s tim kdo mu delal rentgen jak to,ze to nepoznal???Proc nenechal zaridit dalsi rentgen,aby mel jistotu-mel by si stezovat hlavne kolegovi,ktery te poslal domu,ze na rentgenu nic nevidi :cert:
Zachovej klid dobra mama jsi :hug: :hug: :hug:

 
adrianaaa
Kecalka 486 příspěvků 23.03.12 08:34

téda ,držim palečky mám doma něco podobného,taky jsme se včera vrátili z nemocnice,sice z jiného duvodu,ale malá je taky věčně samá modřina a každý na mě kouká jak na tyrana,přitom to tak není…třeba teď ,když píšu malá kouká na pohádku sedí v tur. sedu a bác přehoupne se a rána do čela…další modřina,klepu se strachy ,kdy nás potká něco jako tebe…drž se!jinak bych se taky zkusila poradit s dětským psychologem,já to teda udělám :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 23.03.12 08:42

Nejsi špatná matka, jen jsi natrefila na kolosálního blba!

 
myšanda26  23.03.12 08:43

Je mi líto, čím jste si zase museli projít. Nemáte to jednoduché. Chápu že si to vyčítáš, ale je pravda, že děti jsou holt jenom děti a ty jsi bohužel pouze člověk. Mimochodem takovýhle sprduňk od doktora jsem měla taky. Dceru šťípnul komár do víčka a skoro se jí zavřelo očičko a syn tehdy spadl z patrové postele a zlomil si ruku. Na pohotovosti koukli na holku s nateklým okem, na kluka ubrečeného s rukou v šátku a taky mě seřvali, co jsem klukoj udělala. Mimochodem syn byl ten typ co se ze vzteku sám mlátí o zem do hlavy a pud sebezáchovy žádný.

 
feherka  23.03.12 08:46

Veru děti opravdu neuhlídáš,už z reakcí ostatních maminek vidíš,že úrazy nejsou na pořadníku běžnýho dne v ostatních rodinách nic mimořádnýho.I já jsem v období kdy dcera začínala objevovat svět byla na pohotovosti skoro jako stálý host :) Jako jeden příklad z naší domácnosti uvedu kdy jsme ve věku zhruba roku a půl seděli s dcerou na gauči-já na dosah ruky od ní a i tak mi malá hupsla docela nešťastně z gauče dolů,rovnou čelíčkem na roh komody která byla hned vedle gauče.V tu chvíli měla na čele promáčklinu a tekla jí krev.Na pohotovosti spousta otázek jak se to stalo,vy jste nebyla u ní v tu chvíli? také jsem měla strach,že na mě pošlou příslušné úřady.Ještě si navíc museli myslet,že jsem psychicky labilní,uřvaná,hys­terická matka. :) památku má ale dcera doteď,promáčklinka na čelíčku jí dodneška nezmizela,i když už jí teď zakrývají vlásky.Teď je nám dva a půl a návštěvy pohotovosti jsou už snad za námi a já mohu být ráda,že na nás opravdu nepřišla domů sociálka,ale myslím si,že z nich nemusíš mít strach,jistě uvidí spokojené,neza­nedbané dítě,takže si myslím,že se nemáš čeho obávat.Takže hlavu vzhůru a nic si nevyčítej,i kdybys byla zrovna s malým,tak by se to mohlo klidně také stát. :hug:

 
pansy
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 23.03.12 08:56

Ahoj, stalo se mi neco podobneho s maminkou. Bylo vedro, nepila, zavrela se ve sklepe na chalupe (mistnost pro navstevy na spani) a nechtela nic jist, k doktorovi taky ne. Druhy den zkolabovala a odvezla ji rychla. Jeli jsme za ni na JIP a tam nas Mudr odmitl k ni pustit, ze ji tyrame, ze ji nasli dehydratovanou, hladovou zavrenou ve sklepe.....ted uz se tomu vsichni smejeme, ale tenkrat jsme z toho byli na mrtvici. Pri propusteni nam vyhrozovali, ze na nas podaji trestni oznameni…Byla jsem taky nastvana, ze preci se o mamku starame, ona jd v pohode.....ale pak jsem v televizi videla zubozeny duchodce, ktery byli tyrany svymi detmi a rozcilovala se tam jejich pribuzna, ze byli nekolikrat v nemocnici a nikdo to nenahlasil…v ten moment jsem si rekla, ze vlastne to byl dobry Mudr, pac se staral…sice ne tak jak by se mi libilo, ale vsimal si.....
Byla jsem z toho taky psychicky dost spatna, nenechavali jsme mamku bez dozoru, i kdyz je normalne sobestacna, ale strasne jsme se bali, aby se to neopakovalo…a stejne jsme tomu nezabranili, stalo se to jeste 2×, ale to ji odvezli do jineho spitalu a tam to nikomu divny neprislo.....a ted co je spravny…
Preji pevne nervy, at se hlavicka co nejdrive zahoji a at se tomu taky za 10 let zasmejete…

 
Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 23.03.12 08:59

Když jsem začala číst tenhle deníček, bála jsem se toho nejhoršího a zvažovala, jestli ho budu číst… A hooooodnně se mi na konci oddechlo. Pokud jde o doktory, vždycky můžeš narazit na nějakého chytráka, který má útlou holčičku, která nejradši tancuje, maluje a hraje si s panenkama. To se to potom mentoruje. Důležité je, že je malej v pořádku. Úrazy se stávají, malá mi spadla ve dvou letech z gauče a zlomila si ruku, kámošky dcera spadla z okna z prvního patra a nestalo se jí vůbec nic… :nevim: Důkaz, že špatná matka nejsi, jen právě tenhle deníček. :hug: Kdyby jsi byla, hodila by jsi ty kecy za hlavu a šla bys životem dál. A neboj, z tvého chování doktor jistě poznal, že jsi dobrá maminka, jen ti to podle mě prostě chtěl dát sežrat.

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 23.03.12 08:59

Veru - zlatíčko :hug: :hug: Každý dobrý doktor by měl vědět, že dvouletý chlapeček je prostě neuhlídatelné torpédo a jestli tvrdí že tohle by se jeho děcku stát nemohlo KECá!!! (nebo má doma holčičku ;) ) Zvládáš péči o kluky skvěle!!! Držím moc pěsti ať už vás žádný úraz nepotká :hug:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 23.03.12 09:01

Ja bych jeste doplnila, ze kdyz si moje rocni dite zlomilo nohu, tak jsme dostaliu od chirurga doporuceni „polehavat, posedavat, na sadru nestoupat“ - rocni dite !!!!!!! Tolik o povedomi chirurgu, byt detskych, o chovani a psychice malych deti.
Jediny, s kym se dalo mluvit, byl nasi 30ti letej doktor, co mel stejne stary decko doma, ostatni jsou asi z generace, kdy se o deti staraly vyhradne jejich manzelky.

Ja nemam hypoerqaktivni dite, vlastne je docela hodne, ale taky uz sletelo ze schodu. Dovedu si predtstavit, ze nkedo nespusti z oci jedno decko - je to technicky mozne, ale podle me ne normalni a ani ne zdrave pro psychiku decka ani matky. Nedovedu si prtedstavit, jak nepretrzite dohlizet na dve a vice deti.

 
koblizek8
Závislačka 4671 příspěvků 23.03.12 09:19

Veru,
hlavu vzhůru, úrazy se stávají, s tím nic neuděláš. moje neteř si v létě naštípla tři obratle - naštěstí bez následků. a synovci zase po nějakém čase zjistili na rtg, že měl naštíplou stehenní kost. ségra z toho byla taky špatná. ale čas to ohladí.
je hrozný, jak se k tobě doktor choval, ale oni vidí takových věcí… zjednodušují si to. prostě na něj zapomeň. :srdce:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 23.03.12 09:35

Vykašli se na doktory.. oni dělaj jen svou práci, je těžké odhadnout navenek, jestli je fakt dítko tak aktivní, nebo je chyba v rodičích. Podle mně se teď hodně bojí, protože v minulosti to dost zanedbávali a pak při problémech vycházelo u soudů najevo, že doktoři např. měli podezření na týrání a nenahlásili to. Já byla na pohotovosti s mladým minulou středu, při judu spadl tak nešťastně, že si hodil ruku pod sebe… Doktor na mě koukal jak na vraha, prej 5ti leté dítě určitě nechodí na judo, bůh ví, co jsem mu udělala a pod.. No mazec, měla jsem chuť ho proplesknout..Taky mě chtěl hlásit, tak jsem mu říkala, ať to udělá.. Oni se prostě bojí, aby z toho neměli průšvih.. Ty jsi dobrá máma, už jen proto, žes to nenechala být a hnes se starala.. posílám :kytka: a neboj se, dobře to dopadne. Hold máš kaskadéra, ale věř, že rozhodně nejsi sama.. Mladě z toho vyroste..

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 23.03.12 09:42

Jo a mmchdm, návštěvy sociálky se neboj, oni nekoušou. A z jednoho pádu nemůžou usuzovat.. U mě byli též, když měl mladej moncla (je to už 3 roky), paní si se mnou povídala, koukala, co a jak mladej a když se loučila, tak říkala, že se diví, že není dobitej víc, protože je to fakt kaskadér :mrgreen: úplně v pohodě, žádné nervy a stresy z toho neměj..

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 23.03.12 09:44

Rozhodně nejsi špatná matka moje dcera se mi v pěti měsících skulila s pohovky :oops: :oops: :oops: :oops: seděla jsem vedle ní a přesto se to stalo :oops: taky jsem vyplašená utíkala na úrazovku a bylo to v pořádku taky si o mně mohli myslet cokoliv :! Děti jsou divoké pádům a úrazům nejde zabránit :hug: :hug: já jsem několikrát byla svědkem na hřištích co někteří roštáci provádějí na průlezkách :mavam: držím palce aby se váš syn dal brzy do kupy a at jste všichni zdravý a spokojení :hug:

 
helusak
Závislačka 3785 příspěvků 23.03.12 10:08

Deníček myslím si jako obraz zkušenosti mnoha maminek… Nejsou jenom děti, které kam člověk postaví, tam je taky potom najde… Moje mamka si se mnou užila něco podobného, ovšem tenkrát se ještě všichni tolik neoháněli sociálkou apod… Mě zvedl ze židle ten starý doktor, klidně může mít podezření, na to má právo, ale měl jednat tak, jak se u člověka jeho postavení, zkušeností a inteligence sluší. Takto sprostě urazit matku, která má „jen“ divoké dítě, které i kdyby 24 hodin denně měla na očích, tak karambolům nezabrání…
Kašli na to, čím víc budeš mít strach, tím větší šance, že se malý raubíř zas někde vykulí… Držím pěsti, ať je ti líp a tuto zkušenost pusť z hlavy :mavam:

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 23.03.12 10:22

Prosim Te nic si nevycitej. Ja mam doma ted uz 3 leteho dablika a od doby kdy se naucil chodit ( v 10 mes. ) je sama modrina a boule. na pohotovosti jsme byli jako doma. Nastesti se mu nikdy nic vazneho nestalo, ale to jenom proto, ze mel obrovske stesi. Kdyz jdeme plavat tak se od neho nesmim na sousi hnout ani na krok protoze bezhlave skace i do hluboke vody. Dopadlo to tak, ze kdyz jdeme na hriste nosi na hlave helmu. Prijdu ho do skolky vyzvednout, deti jsou na zahrade a muj synacek ma jediny na hlave co? … HELMU :lol: Moje prvni dcera byla to same. Dnes ji je deset a uz se docela uklidnila, ale kdyz stoji na lyzich tak vidis, ze nema absolutne zadny pud sebezachovy. Jezdi jako silenec a hrozim se toho, ze se jednou rozmlati. I kdyz ma helmu a chranic zad. Ma druha dcera ( 7 ) je zato pravy opak tech dvou. Vzdycky byla " pani opatrna"… No uzijes si jeste dost, ale cim bude starsi, tim to bude alespon trosku lepsi 8) bud rada, ze to nedopadlo hur a vykasli se na idioty, kteri asi nikdy nebyli detmi :cert:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 23.03.12 10:38

Verububu, jako matka jste možná zklamala nanejvýš tak doktora, který má pocit, že když jste na té „dovolené“, můžete hlídat dítě 24 hodin denně, neb jste odpočatá…nebo to snad nezasvěcení, kteří tuto dovolenou neabsolvovali alespoň po dobu jednoho měsíce v kuse, berou jinak :)
A raději desetkrát sociálka zbytečně, než jednou vůbec v oprávněném případě (i když jak známo z pár medializovaných případů, bohužel i v oprávněných případech dojde k zanedbání ze strany soc. pracovníků :,( )
Tož se držte, pevné nervy a ať se Vám i synovi daří jen dobře.

Příspěvek upraven 23.03.12 v 10:39

 
Emilie
Generální žvanilka 20394 příspěvků 23.03.12 10:46

Veru, tvůj synek mi připomíná mého bráchu. Má tělo, ale teda hlavně hlavu samou jizvu. Pravdu říct, že drtivou většinu jich má teda až z pozdějšího věku, cca okolo 12 let, ale modřiny, boule, vyražený zuby, to prostě bylo na denním pořádku. Mám pocit, že kdyby byl dneska dítě, je u nás sociálka denně, páč nebude věřit, že tohle dítě si prostě „jen“ hrálo. A mimochodem, mám ještě jšdoho bráchu, v té době batole, takže fakt nebylo v silách mých rodičů TOHLE uhlídat!!! Já teda nevím, ale i dosplěému se může lehce stát, že prostě blbě stoupne, praskne mu kotník, blbě dopadne, otřes mozku jak vymalovaný, a to nemluvím o tom, co jeden dělá, když je opilej. Akorát že opilci mají štěstí na zranění. Nene, Veru, já tě chápu, kluk mi taky takhle spadl ze židle, skončil s otřesem mozku, volala jsem rychlou, tyhle stavy moc dobře znám. A taky ten, že jsem byla v presu, v časovém posunu, že už měli být dávno ve vaně a skorem i v posteli, a já teprve krmila toho mladšího … že je to má vina … :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 23.03.12 10:58

Veru, já si vůbec nemyslím, že jsi špatná máma, doktor je pitomec, taky mohl komunikovat nějak ohleduplně. Musela ses cítit hrozně - zraněné dítě a ještě z tebe dělá buhvíco, hnusnější jednání neznám :poblion: Dobře ses uměla ohradit :palec: Zas na druhou stranu - hlásit to smí, to je jeho právo a až přijde paní ze sociálky, myslím, že se to všechno vysvětlí.
Můj švagr byl taky hyperaktivní dítě. Jako malý měl popáleninu hlavy a obličeje od horký vody, věčně natlučený, věčně něco zlomenýho, no tchyně si od mudr taky vyslechla svý :roll:ale tenkrát se sociálka moc neřešila. Pak jednou ta mudr jela nějaký dětský tábor pro alergiky, kam dala i tchýně syna a normálně doktorka se jí po týdnu přišla omluvit :mrgreen: že je fakt jak pytel blech a že ji hrozně obdivuje, že ho vůbec zvládá.

 
Irini
Stálice 69 příspěvků 23.03.12 11:16

Veru, citim s tebou, byla jsi v narocne situaci, kterou jeste navic zhorsil doktor svym necitlivym chovanim. Troufnu si rict, ze by se slozila temer kazda matka, tohle zazit. Samozrejeme, ze doktor nemuze vedet, jestli dite tyrate nebo ne, ale preci nezacnu hned takhle jednat, kdyz to neni potvrzene, navic kdyz vidi, ze jsi vydesena a potrebujes slyset, ze vsechno bude OK, ze se to proste nekdy stava… Muj syn se vzteka tak, ze mlati hlavou, kouse, porad nekde beha a nezastavi se, padu uz mel taky moc. Kdybych ho nehlidala na 200%, tak ze schodu spadne raz dva. Hyperaktivni neni, to vim, pac kdyz chce, tak se dokaze soustredit i 20 minut,ale proste je zivy, zvidavy a nema moc pojem o tom, co je nebezpecne. Nevidim na tom nic nenormalniho.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 23.03.12 11:35

Nemyslím si že bys zklamala jako máma - to vůbec ne. Jen bych nechala dítě pořádně vyšetřit a furt bych ho sledovala. To vážně není normální. Já třeba když jsem byla malá, tak jsem se taky praštila do hlavy a máma mi za to vynadala a řekla mi ať nechodím s rukama v kapsách že pak nemůžu zbrzdit pád rukama a fakt je že od té doby když padám, tak tam ty ruce vědomě dávám. To, co ostatní dělali automaticky, na to musím myslet dodnes. Když jsem měla v ruce hračku a zakopla jsem, tak místo toho, abych jí zahodila a padala na ruce jsem jí držela a ošklivě jsem si namlela. Další co může být příčinou je, že mu chybí pud sebezáchovy a je neopatrný - i to je ale potřeba nějakým způsobem řešit, jinak se ti fakt jednou zabije.

U psa, zvířete, by člověk čekal že ty pudy budou silnější. Ale ne vždy je tomu tak. Šla jsem se sousedem a našimi psy do parku. Během dvouhodinové procházky ten jeho málem spadnul ze čtyřmetrové výšky, málem se propadnul pod led do ledové hluboké vody a málem ho pokousal velký cizí pes. Oba jsme měli z jeho psa nervy na dranc - třikrát mohlo být po něm. A důvodem nebyla chyba páníčka ale to, že ten pes byl hrozný kaskadér a měl strach až když měl namále. Můj pes je hrozně opatrný a nemusím se o něj bát - tu by nikdy nenapadlo takhle riskovat. Myslím, že přesně v tom spočívá váš problém. Kluk si sám leze na skluzavku a vůbec se nebojí že si ublíží když ho nebude rodič jistit. Bez strachu jde do všeho a to je chyba. Pokud by to tak bylo, tak bych navštívila dětského psychologa.

Vinu sobě za to rozhodně nedávej - nemůžeš mu stát za zadkem nonstop a neustále ho chránit, musí na sebe dávat taky pozor sám a pokud to nedělá je potřeba řešit tohle.

 
nepřihlášená Ally  23.03.12 11:48

Hlavně, že je Honzík lepší! Přeju aby se brzy uzdravil uplně a aby jeho andílek strážný lítal rychleji než on! Z doktora si nic nedělej, taky už se mi stalo, že mi doktorka vyhrožovala sociálkou, protože jsem zapomněla v koupelně čistič na vanu a synek si ho nastříkal do očí, živě si pamatuju jak na mě na pohotovosti křičela co jsem to za matku, že u malýho dítěte nechám takovou věc na dosah :nevim: Takže přesně vím jak ses cítila-sama nervy a výčitky a ještě ti doktoři nevěří, že syna týráš :zed: Taky jsem si tehdy říkala jak může projít dítě týrané hlady, vyhublé, zanedbané a doktorka to nenahlásí jako podezřelé a pak by hlásili každej pád :nevim: Drž se a přestaň si to vyčítat-to se prostě stane i té nejstarostlivěj­ší matce.

 
Ajašla
Kecalka 119 příspěvků 23.03.12 11:58

V žádném případě nemáš důvod se obviňovat!!!!
Mám doma 12ti letou dceru a kdyby mě za každou její modřinu měla navštěvovat sociálka..... no tak zkrátka víc padá. Má trochu míň koordinované pohyby, no a co.
A teď mě to pravděpodobně čeká i u skoro dvouleťáka.
Přístup lékařů je někdy fakt zvláštní, jeden by tě pomalu poslal domů a druhý tě obviní. No tak si vyber.
Je dobře že malý prošel všemi vyšetřeními, ale ty připomínky si opravdu mohli odpustit. Oni trochu zapomínají, že z toho máš trauma i ty a že se vlastně nemůžeš bránit.
Kdyby byli důslední všichni a všude…Možná by se pak přišlo na opravdové týrání dětí včas…

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 23.03.12 12:16

Veru :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Snad už máte vybráno na 80 let dopředu.
Pokud myslíš,že když navštívíš psycholaga pomůže ti to tak to udělej.
Každopádně si skvělá máma a zvládneš to :hug:

 
Anonymní  23.03.12 12:29

Pracovala jsem jako sociální pracovnice a nemyslím si, že by u vás bylo něco v nepořádku - samozřejmě, jakmile sociální odbor obdrží podnět, měl by ho prošetřit…na tvoji obhajobu je dobře, že se to stalo na veřejném místě a byli tam svědci, kteří ti dosvědčí, že se jednalo o náhodu.
a neboj se…

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 23.03.12 12:34

Uff, moc nepřispívám k deníčkům, ale tady musím. Je to síla, co ti řekli doktoři 8o

Můj vypadá, jak když vypadnul z mlátičky a kolikrát si dělám srandu, že nechodit mezi lidi, kteří ví, jaký je to nemotora zbrklý, tak mi ho snad taky sociálka sebere. Jsem se tomu vždy smála, teď teda už ne 8o :(

Já nevím, kdo to tu psal, ale proč u tak malého dítěte hned vidíš hyperaktivní dítě, které není hyper jako moc aktivní, ale hned porucha a hned léky? 8o 8o 8o Chtěla bych být tvým dítětem… :roll:

Já byla to, co je můj syn, pořád někde po výškách, nevydržela jsem u jedné věci, neustále modřiny, odřeniny, později i zlomeniny a opravdu nejsem nemocná ;) Některé děti (většna) z toho přece vyrostou.

A za moncla sociálka? 8o Já moncla ještě hlásila na pojišťovnu jako úraz 8o

Veruuu, drž se a hlavu vzhůru :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 23.03.12 12:35

Jsi ta nejlepsi matka a mas muj obdiv!

Ale trochu nechapu bezohlednost a nevsimavost matek v materskem centru. :zed:

Příspěvek upraven 23.03.12 v 12:36

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 23.03.12 12:38

Chápu, že jsi z toho hotová, to je hrozná situace, taky bych byla na nervy. Hlavně že malý je ok.

Rozhodně si nemyslím, že jsi špatná máma, to bys to takhle neprožívala. Takové myšlenky si nepřipouštěj! Taky myslím, že by bylo rozumné poradit se s psychologem, je zbytečné se trápit sama.

Na druhou stranu, doktorům se naprosto nedivím - pokud se jim tam opakovaně objevuuje malé dítě s takovýmito úrazy, tak já osobně považuju spíš za správné, že pojmou podezření a že jim to bude divné. Neznají Tebe, Tvé dítě, rodinné poměry, nic … a když nad tím mávnou rukou, mohli by se taky za týden objevit v Blesku, jak „nerozpoznali týrání ubožátka, které jim opakovaně vozili s úrazy“. Myslím, že za čas, až získáš trochu nadhled a celé se to uklidní, k podobnému názoru dospěješ sama.

 
marra  23.03.12 12:42

Veru, nad jednanim doktora jsem musela chvili uvazovat.Nakonec jsem stejne dosla k zaveru ,ze se jedna o abnormalniho magora.
Nic si z toho nedelej ,hlavu vzhuru,ty mas ciste svedomi,vis jak to u vas probiha,a ze se rozhodne nejedna o zadne tyrani.Ja mam kluky dva,mladsi je porad na zemi,nekolikrat odreny,hlava rozbita asi trikrat,starsi ten ne,ten je moc opatrnej,alezrovna nedavno spadl osklive ze schodu a hlava taky rozbita.Ja nastesti nejsem plasan,takze kvuli vsemu nejezdim do nemocnice,kdybych tam jezdila,tak verim tomu,ze uz socialka je taky tady.Oni jsou proste asi jen opatrni,nebo co :nevim: Me jednou taky ex tchan nahlasil ze se nestaram o deti,ze je zanedbavam,udajne jsme alkoholicka,a deti nechavam samotne doma(ja co jsme pet let nikde nebyla,a napiju se jen vyjimecne).Socialka tu byla,daly jsme si kafe zasmaly se,a jelo se dal,proste uple v pohode.Bud v klidu,takovejch padu jeste bude,nez se ozeni tak se vse zahoji,drzim pesti a hlavu vzhuru :hug:

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 23.03.12 12:43

Je to tvoje dítě, tvoje zodpovědnost a hotovo. Na dvakrát prasklá lebka není žádná banální modřina nebo odřené koleno. Snad ti důraznější jednání např. lékařů naznačí, že prostě musíš zajistit bezpečnost tvého syna. Když nevíš jak poraď se z odborníky. Mám dvě velmi neposedné, ale narozdíl od tebe šikovné děti, které si kromě těch modřin a škrábanců žádné vážnější zranění dosud nepřivodily.
A myslím, že je dobře, že si vašeho syna bude všímat sociálka, mohou ti poradit kam se obrátit když sama bulaté dítě nezvládáš.

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 23.03.12 12:45

Ahoj Veru, ako sa hovori, stekajuci pes nekuse. Tak ten doktor nezavola socialke. Len je to smutne, ako sa on choval k tebe, pretoze jeho praca je starat sa o pacienta v jeho peci, a nehodnotit osobnost inych. A socialka neberie rodicam deti za kazdu cenu, toho sa nemusis bat. Ked je vidno, ze ste normalne fungujuca rodina, tak nehaju vas v klude.
Bola som raz u socialky, a to maly mal obrovsku modrinu na cele. Vcera manzel tam bol s malym, a ked ta teta mu dala hracku, tak vraj nas maly dal tej hracke po zadku :-) LOL :-) Dufam ze ta teta stacila s reakciou manzela, ze doma mame kacku ktera speva, ked buhnes jej po zadku :-)

 
pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 23.03.12 12:54

Mě malí padá věčně. Ted spadl s postele té vyvýšené prostě se nedá uhlídat ikdyž jsem u něho skoro pořád. Tohle by mi mohl říct ten doktor. Já bych mu dala debilovi jednomu. A taková hloupoust říkat tohle by se mě nikdy nestalo. :zed: Vždyt nikdo nikdy neví co na něj čeká. Neboj se a nejsi špatná matka ba naopak jsi výborná matka a nenech si namluvit nic jiného.

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 23.03.12 13:11

BaraF: Bulata Baro ty budes tak trosku primitiv ze? Jak si muzes Vere dovolit napsat " ja mam narozdil od Tebe sikovne deti?" Chtela bych ty IDEALY fakt poznat. Je mi z Tebe tak trosku spatne. :poblion: :poblion: :poblion:

Příspěvek upraven 23.03.12 v 13:12

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 23.03.12 13:22

Díky všem za reakce :kytka: a adminům :kytka: za rychlé zveřejnění, psala jsem to včera v noci.

K hyperaktivitě- ne syn rozhodně hyperaktivní není a medikaci nedovolím. Soustředění mu nedělá problémy, umí už dost písmenek, u stavebnice vydrží dlouho atd. Vidím syna od bratrance, po prášcích je z něho sedící hromádka neštěstí. Každopádně příští týden mám domluvenou schůzku u dětské psycholožky, poradit se jak dál.

K panu doktorovi na JIRP - dál to řešit nebudu. Mimojiné je autorem knížky k úrazům malých dětí :?

S hlášením na sociálku souhlasím, je to povinnost doktorů. Anonymní- děkuji za zprávu viděnou z té druhé strany :kytka:

BaroF- gratuluji Ti k šikovným dětem :kytka:

 
wwwberuskacz
Závislačka 3680 příspěvků 23.03.12 13:24

No.. myslím, že jsi nezklamala… Nemůžeme stát dítěti při každém kroku za zadkem.. to prostě nejde…
Drž se a neboj.. Honzík si to určitě pamatovat nebude a stejně budeš jeho nejoblíbenější máma na světě… :hug:
Držím palce, ať vše dopadne jen a jen dobře.. Zdravotně i s eventuelním řešením se sociálkou :-)

 
mamule
Kelišová 6682 příspěvků 23.03.12 13:28

Určitě nejsi špatná máma :hug: :hug: :hug: přece nemůžeš dítku stát 24 hodin za den za zadkem. Prostě máš doma pořádného raráška a ke všemu chlapa tak těch pádů ještě bude :D a ten doktor by měl asi hodně rychle změnit povolání takový přístup se teda hned tak nevidí :cert:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 23.03.12 13:32

Na lekare bych podala stiznost. Jak si to dovoluje takhle s tebou mluvit?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama