Jaký byl porod? Fakt porod!

Porod

Asi od 7.měsíce těhotenství jsem o porodu často přemýšlela. Věděla jsem, že to nebude nic příjemnýho. Možná je lepší, že to přišlo nečekaně...

Asi ve 2 hodiny ráno jsem šla na záchod a připadalo mi, že ze mě jde hlenová zátka. Nebyla jsem si jistá a navíc jsem byla rozespalá, takže jsem se vrátila do postele a šla spokojeně spát dál. V 7:30 jsem se přetáčela z boku na bok a cítila jsem nějaké „rupnutí“. Bylo to strašně zvláštní a když jsem se posadila, bylo to víc než jasný. Praskla mi voda.

Než jsem doběhla na záchod, kalhotky i kraťásky jsem měla úplně mokrý. Roztřepanýma rukama jsem volala příteli, který má práci jen 10 minut z domu. „Praskla mi voda!!!“
„Co?! Kde?! Aah, hned jsem doma!“

Tašku do porodnice jsem si chystala 2 dny předtím (že by 6.smysl?), takže jsem měla prakticky vše nachystáno. Stáhla jsem vlasy do drdolu, dala vložku, oblékla jsem se a mohli jsme vyrazit. V autě jsem se trochu uklidnila, protože jsem neměla ještě žádné bolesti.

Když jsem vystoupila z auta, plodová voda ze mě přímo stříkala a já byla od pasu ke kotníkům i přes kalhoty celá mokrá. V čekárně mě nechali čekat 50 minut. No, tak si říkám, pěkně to začíná…

Sestřička mě dělá ozvy, můj malej prďola se zdá být v pořádku. Když přijde primář a žvýká žvýkačku stylem jako kráva, mám dost… „Aáá, slečna je teprve 37.týden, navíc prvorodička, tak to jen tak ještě nebude. Sestři, dejte ji na pokoj č.6.“ Hm, fajn.

Ležím na pokoji a kolem 10:30 začínám cítit bolesti. No, dá se to ještě vydržet, tak vydržím.

O hodinu později si mačkám ruce a říkám si-může to být ještě horší? Jdu za sestrou a ta mě odpálkuje, že se porod určitě ještě nechystá a ať si zajdu do sprchy.

Fajn. Sedím ve sprše na balonu a bolesti se stupňují. Nevím, jakou zaujmout polohu, aby se mi ulevilo, nic nezabírá. Vrátím se na pokoj a modlím se, ať to brzy skončí.

Ve 14 hodin dojdu opět za sestrou už se slzama v očích, že mám vážně bolesti, tak mně teda vyšetří a zjistí, že jsem otevřená na 5 prstů! Prý ať teda zavolám příteli, jestli ho chci mít u porodu. Bože, já už budu fakt rodit!

Bolesti se stupňují, přítel mě drží za ruku a říká, že to zvládnu, že nás už čeká jen to krásný. V 16 hodin jsem už fakt K. O., porodní asistentka dává oči v sloup… Jak povzbuzující!

Primář mě zkontroluje a říká: „Otevřená na 8 prstů, ale nesestupuje.“

Bolest je nesnesitelná, něco takového jsem si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu. Minuty utíkají a já je prosím o něco na bolest. Dostanu injekci, která mě totálně zblbne, točí se mi hlava a bolesti ještě více zesílí.

V 18:43 bolest skončí a já porodím nádherného chlapečka. 2955 g a 46 cm. Okamžitě mě zaplaví vlna lásky a něhy.

V tom přijde primář s tou svou žvýkačkou a začne mě šít. Prý jsem nastřižená jen trochu. Je mi už jedno, co se mnou dělají, hlavně že to mám za sebou.

Byl to pro mě děsivý porod, sestry i lékaři to berou prostě jako na běžícím pásu… Budu to mít v živé paměti ještě dlouho. Jo, a ta injekce, která měla být na bolest, byla na uspíšení porodu. Je moc hezký, že mi tohle řekli až bylo po všem. :D

Ale stálo to za to. Můj život nabral nový směr. Jsem máma úžasného chlapečka.

Hodnotilo 26 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.03.15 07:00

Co to bylo za injekci? Dolsin? Plegomazin?

Přezíravost personálu je hrozná, můžeš napsat zpětnou vazbu, aby věděli jak taková péče na toho, kdo ji využívá působí. Navíc je třeba říct, kde to bylo. Dnes je to boj o zákazníka a melo by jim dojit, ze ženy příště pojedou jinam.

Gratuluji k miminku.!

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 11.03.15 07:12

Gratuluju k miminku!!! :kytka: ten personál je někdy fakt na zabiti, ke me se takhle chovali při prvním porodu, místo aby maminku povzbudili, tak ji ještě způsobí depku, a pak máme pocit, ze je porodem hrozne otravujem :roll: mějte se krasne a hodně zdraví!!! :hug:

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 11.03.15 07:37

Perfektně sepsáno :mrgreen: Porodu se opět začínám bát :P :P :P :oops:

 
Káťa19
Závislačka 3537 příspěvků 63 inzerátů 11.03.15 07:45

Ten přístup je fakt hrůza! Gratuluji k chlapečkovi :kytka:

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 11.03.15 08:31

Gratuluji k chlapečkovi :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 11.03.15 09:01

Jednání personálu je někdy fakt šílený!!!

Především gratuluji k miminku!!!

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 11.03.15 09:35

Jejda - co to bylo za nemocnici?

gratuluji k prďolkovi

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 11.03.15 09:41

Gratuluju k malýmu, ale za ten přístup a hlavně za to, že ti podají záměrně jiné medikamenty, než o jakých tě informují, bych vážně vraždila. To je otřesný přístup.

 
blobfish
Závislačka 3694 příspěvků 11.03.15 12:00

Informovaný souhlas v praxi. Nejen naprostá absence respektu k pacientovi, ale na právní předpisy se taky může kašlat, protože se stejně nikomu nic nestane.

Takhle bych se ke klientovi zachovala jednou a letěla bych ještě ten den.

Nevím, jestli se ti chce psát aspoň stížnost, nedivila bych se, kdybys to nechala být. Protože my jsme to narozdíl od vás studovali, takže víme, co je pro vás nejlepší. Vy si o tom nemáte co myslet, tak na co nějaký informovaný souhlas.

 
Snehulienka
Stálice 70 příspěvků 11.03.15 12:21

Ja diky bohu mela stesti, kdy ms porodni asistentka hladila po ruce a psychicky me drzela, i kdyz ve chvíli kdy mi dala. oxytocin jsem myslela ze ji zastrelim

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 11.03.15 13:03

Gratuluji k miminku

proboha, přístup personálu na odstřel, minimálně bych si stěžovala, tohle by se dít nemělo :x

 
zorkaV
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 11.03.15 13:27

Asi všude se najde někdo koho „obtěžuješ“ když rodíš, taky se mi stalo :-) A to jsem se teda po 15ti hodinách nas*ala a zařvala „je to můj první porod, nevim co se dělá, tak na mě nezvyšujte hlas!“. A pak to šlo, pak už byly i srandičky, vtípky, smích.
Ale veliká gratulace k malýmu rychlíkovi, ať je zdravej, krásnej a chytrej. Ostatní si obstará sám :kytka:

Jen ještě, co to bylo za špitál?

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 11.03.15 14:49

Gratuluju k miminku, ten přístup je ale příšerný. U nás v krajské porodnici je také velké množství porodů, ale nikdo se tam ke mně tak nechoval. A to jsem byla normální, ne žádná VIP. Co to bylo za špitál?

 
catrina007
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 2458 inzerátů 11.03.15 14:52

Hezky napsané :palec: Chce to hodit za hlavu a jít dál :kytka:
Kolikrát si říkám, že některé PA snad nikdy nerodily :mrgreen:
Hodně štěstí :kytka:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 11.03.15 16:45

Moc gratuluju, hlavně, že to personál nepokazil při porodu a malý i ty jste v pořádku :kytka:

 
medunka23
Kelišová 5769 příspěvků 11.03.15 20:59

Jen pro zajímavost by mě zajímalo jaká to byla porodnice, přístup opravdu příšerný…
jink gratuluju k chlapečkovi a asi bych možná sedla a sepsala pro vedení nemocnice postřehy o chování personálu, pokud ti řekli že ti píchají něco na bolest a místo toho píchly injekci na urychlení porodu je fakt dost mimo a stát by se nemělo

 
veronika1983
Nováček 2 příspěvky 12.03.15 13:06

Nebyla to náhodou šumperská porodnice? Bývalý zdejší přimář žvýkal jako kráva v jednom kuse :roll: :roll: :roll:

 
kpiskacova  12.03.15 17:11

Gratuluji k miminku, ale přístup personálu je hrozný…já měla celou dobu těhotenství vlastně pocit, že skoro každého doktora obtěžuju…ale možná to byl jen můj pocit :)

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 14.03.15 20:36

Tak hlavně, že vše dobře dopadlo a gratuluji k chlapečku! Já si na porodnici (Nové Město na Mor.) nemůžu stěžovat, akorát vím, že mě doc. rozčilovalo, že já si tam trpím, hekám a sestřičky vesele debatujou při kafíčku o kravinách :lol:
P. S.: Taková připomínka k té plodové vodě - jak píšeš, žes byla celá mokrá, tak si tak říkám - uff, mně ani jednou voda neodtekla doma, či při cestě, to by pode mě snad manžel v autě radši strčil lavor, aby mu to někam nezateklo :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zatajený porod...!

Bojujeme a nevzdáme to!


Reklama