Jaký byl rok bez Terezky

Prázdná náruč

Rok bolesti s nádherným koncem. Už jednou jsem sem psala deníček o naší Terezce, která nám po 3 měsících života zemřela, uzavřeno na SIDS, ale jen bych chtěla upozornit, že to bylo 6 dní po očkování, bohužel už nikdy nezjistíme, zda to mělo vliv nebo ne, protože nikdo se tím už nechce zabývat, a ti, co chtěli, tak těm nebyly poskytnuté vzorky, prý nemusí, ale zakázané to také nemají, jen co jsem se dozvěděla, že se s tímto jednáním nikdy nesetkali, tak je pravda, že se čím dál víc přikláním k tomu, že u nás očkování roli hrálo.


1 komentář


3 komentářů


1 komentář

Touto smutnou událostí nám končí rok 2010, ze dne na den se vám otočí život naruby, ani nevíte jak, a nevíte nic, hrozně smíšené pocity, na jednu stranu ji chcete zpátky, pak zase chcete co nejdřív otěhotnět, protože tu lásku, co jste měli připravenou pro ni, nemáte komu dát, najednou prázdnota, další varianta, jít za ní, ale to zase nejde, je tu ještě starší syn, který vás potřebuje, prostě šílenost.

Na začátku roku přišel den, ve kterém se o rok dříve povedla Terezka, a ten den přišel znovu a byl osudný, s manželem jsme dostali odvahu ho zopakovat. Další dny plynuly, u nás se čas prostě zastavil, byli jsme jen trochu schopni se postarat o syna, ale nic víc, o úklid a vaření se mi starala švagrová, které patří velké díky, každé volno v práci strávila u nás, aby mi pomohla. Asi po 2 měsících jsem začala zase pomalu fungovat a asi v tomto období jsme zjistili, že se osudný den povedl a já jsem znovu těhotná. Na jednu stranu jsem byla strašně ráda, ale radost z toho žádná a bolest pořád stejná.

Že čekáme další mimčo, jsem si uvědomila o měsíc později, když jsem začala krvácet, místo bolesti po Terezce přišel strach o toto miminko, byla jsem tehdy ve 14. týdnu a než jsem ten den skončila v nemocnici, ještě nám na genetice oznámili, že s největší pravděpodobností čekáme zase holčičku, pak našli hematom a já jsem strávila týden v nemocnici. Tam jsem si uvědomila, že už to jinak nebude a já musím na Terezku jen vzpomínat a začít žít pro tohle miminko a pro syna, kterého máme doma.

Týdny plynuly, já jsem podstupovala hromadu vyšetření a 26. 9. 2011 se nám narodila Natálka. Museli jsme si na tuto skutečnost zase zvyknout, několik dní jsem nebyla schopná ji pojmenovat jménem, ze strachu, že se přeřeknu, a můžu říci, že i dnes si musím dávat pozor a přemýšlet nad tím, jaké jméno řeknu, ale už to není tak intenzivní. Když už jsme byly doma, tak musím přiznat, že jsme Natálku hrozně pozorovali a dva dny po propuštění se nám nelíbilo její dýchání, tak jsme hned hnali do nemocnice.

Tam nám bylo řečeno, že na malé nic nevidí, ale pro náš klid si nás nechají 1 den na pozorování. Udělali náběry a sledovali celý den srdíčko. Večer se u malé objevila horečka, tak zase náběry, kde našli zvýšenou zánětlivou složku, nasadili antibiotika a druhý den odpoledne se k horečce objevili křeče, to už nás převáželi do Prahy, kde skončila na JIPR, po 2 hodinách po převozu jsme tam přijeli s manželem a malá měla všude hadičky, protože nevěděli, co jí to způsobuje, tak hromadu léků, aby toho moc necítila, také léky proti bolesti, až ji museli připojit na plicní ventilaci.

Určitě nemusím nikomu popisovat, jaký to byl týden, já tam nemohla být s ní, 3× denně jsme volali, jak to s malinkou vypadá, a každý den dojíždění do Prahy, abychom ji viděli, seděli jsme s manželem u ní a sledovali, jak dýchá. Po 2 dnech to začalo jít pomalu k lepšímu, začali jí snižovat léky a postupně i vysazovat a po týdnu ji i probudili a já mohla k ní. Měla za sebou hromadu vyšetření, ale nic pořádně neukázalo, co vůbec prodělala. Další týden jsem s ní byla v nemocnici, a pak nás pustili domů.

Pak nás čekala hromada kontrol, a asi ještě čeká, ale zatím naštěstí, a snad i nadále, bude vše dobré. Ve 3 měsících nás měli očkovat, naštěstí nám v nemocnici vyšli vstříc a napsali nám doporučení do očkovacího centra, kde nám očkování posunuli na 5 měsíců. A toto datum se přiblížilo, zítra nám bude 5 měsíců a příští týden jedeme do očkovacího centra znovu, s manželem si myslíme, že je stále brzo nechat ji očkovat, sice proti tomu nejsme, ale dokázali bychom si to představit o nějaké 2–3 měsíce později.

Můj názor je, že se tady dětičky očkují moc malinké a některé na to nejsou připravené, a pak dochází k vedlejším účinkům, které někdy můžou vést až ke smrti, ale toto od lékařů nikdy neuslyšíte, vždy mluví maximálně o horečce, ale co jiného se může stát, to už neřeknou. Po smrti Terezky jsme hledali všechno možné, abychom dostali nějakou odpověď, co se jí vůbec stalo, a tak jsem toho o očkování četla dost, a teď mám strach. Pořád nad tím přemýšlím, tak mě napadlo napsat tento deníček a přečíst si vaše názory, třeba mi to usnadní rozhodování.

Terezka nám všem chybí, není den, abychom si na ni nevzpomněli, ale díky patří našim dětem, protože nám nedovolily padnout na dno a tam zůstat. Díky Natálce jsem zase šťastná mamá, jen s jizvou na srdíčku.

Hodnotilo 21 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 26.02.12 06:46

Ještě jsem zapomněla velké díky za překonání této složité situace patří holkám z „Prázdné náruče“, jsou do jedné skvělé ženské. Mám je :hug: :hug:

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 26.02.12 07:35

Leni :hug: :hug: .ted už budou jen štastné dny.

 
carola
Kelišová 5766 příspěvků 26.02.12 07:38

Lele,
vůbec nevím,co ti napsat.Tak ti jen napíšu,že máš opravdu překrásné děti.Tohle si žádná máma neumí a ani nechce představit,to,co jste si museli prožít.Co se týče očkování,vůbec ale vůbec nevím,řídila jsem se jen tím,co mi řekla pediatrička,dál jsem raději nepátrala,ale jak píšeš,pro takhle maličké děti je to určitě veliký zásah do organismu.Přeji ti,ať jste všichni moc a moc zdraví a nikdy vás už nic zlého nepotká. :srdce:

 
Gábi 1
Kelišová 6473 příspěvků 26.02.12 07:41

Milá Lele,
po přečtení vašeho deníčku mi tečou slzy jako hrachy.
Sama mám doma téměř sedmi letou dcerku a pul ročního syna, tak nějak o to víc vnímám vaši bolest.
Ze srdce vám přeju aby už vše zlé bylo za váma a vy si konečně mohla užívat vaši krásnou dcerušku a staršího synka. Je to jak píšete na Terezku nezapomenete nikdy, ale ted už máte dva veliké a krásné duvody fungovat dál a začít se konečně radovat a mít komu vaší lásku dávat, kdo po ní opravdu touží a potřebuje ji.

Přeju vám samé štastné chvíle s vaší rodinou :hug:
Já bych očkovala,riziko neočkovat mi přijde vyšší,ale samozřejmě jen muj názor.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 26.02.12 08:54

Přeju, ať vám Natálka dělá jen samou radost. :kytka:
Mladšímu synovi jsem očkování též odložila až na půl roku a dostal jen hexu a do 3let nedostane nic jiného. Nechávám ho očkovat, jen když je 100% zdravý. Myslím, že se u nás očkování hodně podceňuje a to, že první očkování hexou posunuli na 2m mi přijde už vysloveně jako hazard :(
Takže stůjte si za svým, očkujte až ve chvíli, kdy budete přesvědčeni o tom, že to má smysl a že to není jen riziko. ;)

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 26.02.12 08:59

Jste neuvěřitelně silná! :hug: Přeji ať už ve vašem životě svítí jen sluníčko. Jinak co se týče očkování, tak myskím, že to záleží čistě na vás.Moje kamarádka má 10 měsíčního syna a ještě není očkovaný.Očkovat chce,ale až tak po 1 roce.

 
MarieP
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 26.02.12 08:59

Ahoj Lele,
moc mě mrzí co jste prožili/ prožíváte…nemám slov, je to noční můra všech rodičů :hug: Děti máš moc krásné…
Ohledně očkování, já bych počkala, očkovala později. Mám syna 6let a dceru 14měsíců, ani jeden není očkován dle našeho očkovacího kalendáře- u syna jsme začali v 6.měsících, MMR ve 4letech jen jedna dávka. Dcera ještě není vůbec, chtěla jsem také odložit, nakonec měla reakci na ATB a já si ani nechci představit co se mohlo stát :nevim:. Navíc pokud se u Natálky vůbec neví co ji bylo, do očkování bych ještě nešla, měla nějáké testy na imunitu? 5.měsíců je brzy, počkejte aspoň na léto, není tolik nemocí :idea:
Přeji Vám už jen štěstí :srdce:

 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 26.02.12 09:07

MarieP: testy na imunitu jsme podstoupili minulý týden a vyšlo to vpořádku, dělala nám je paní doktorka, která má ordinaci přímo na SIDS a bylo nám řečeno,že pokud to vyjde vpořádku, tak by to klidně šlo odsunout,ale také nás upozorňovala, že se může ve výsledkách ukázat třeba snížená imunita na něco a to by třeba pak doporučila udělat očkování hned. Já se také spíš přikláním nechat to na léto, přece je teďka těch viróz hromadu.

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 26.02.12 09:08

Lele o očkování já mám nedonošeného syna a nám očkování vlastně posouvali a taky ho rozdělili. Neměli jsme klasické očkovací vakcíny,ale rozdělené a jsem spokojená a myslím že to zvládal líp a tělo mělo čas se s tím vyrovnat. Teď je malému 2,5 roku a měli jsme teprv živou vakcínu. Určitě bych se zeptala v tom centru i na možnost očkovat ty látky, alespoň ze začátku rozděleně. Je to jen na vás. Jste statečná maminka.

 
cher  26.02.12 09:19

Přeji strašně moc štěstí :srdce:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 26.02.12 09:28

Ahoj, nemám slov k tomu, co jste prožili a prožíváte. :,(
Asi budu mluvit z cesty a lékaři by na to urcitě přišli, ale nemáte v rodině něco dědičného, co postihuje zdraví holčiček?
Znám rodinu, kde z osmi dětí 3 umřely jako miminka - všechny holčičky. Kluci byli v pořádku, všech 5. Tam se ale neví, čím to bylo, ti kluci dnes mají už kolem 65 let. Medicína je dnes už mnohem dál a naštěstí se už spoustu dětí podaří zachránit. A možná ty holčičky umřely třeba na černý kašel, záškrt, atd a je to náhoda :nevim: .
S tím očkováním ti nikdo neporadí. :nevim: Taky jsem řešila co a jak, hexu jsme dali poprvé ve 4 měsících a klidně jsem mohla ještě počkat a pneumokoka jsem teď dohromady s 2. hexou po vnitřním boji a poradě s pediatrou odmítla. Tak snad nebudu litovat, je to těžký. :?
Přeju hlavně zdraví celé vaší rodině a hodně štěstí při rozhodování.

Příspěvek upraven 26.02.12 v 09:29

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 26.02.12 09:32

ahoj, i já pořád přemýšlím nad tím, zda očkování o něco neposunout…proč, když už vydržel 4 měsíce, proč nepočkat třeba další dva? nás to čeká zítra a já se tak bojím :oops:

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 26.02.12 09:32

jejky, to je tedy síla co může člověka potkat.Držte se a ať už je jenom dobře :hug:
jo, jinak třetí dávka hexy nám také neudělala dobře, malý hned dostal rýmu a následně přestal spát a teď se to s námi pořád vleče…může to souviset, nemusí :think: další očkování jsem zatím odmítla (pneumokoka atd.) sama doktorka řekla, že je to jen obchod pro farmaceutické firmy…a když budu chtít, mohu ho nechat naočkovat později.....

Příspěvek upraven 26.02.12 v 09:35

 
formjana  26.02.12 09:36

Přeji zdravé a veselé děti. Je proč žít. My jsme si pořídili BABYSENSE monitor dechu, protože jsem se bála náhlého úmrtí kojence. Připadám si s monitorem jistější a klidnější. Kdyby něco, člověk může zasáhnout a něco podniknout. Jinak náš prcek se narodil 12.9.2011 tak to jsou skoro stejně staří.Držte se
:mavam: :palec:

 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 26.02.12 09:43

Formjana: já také bez monitoru bych nebyla, jak píšeš, aspoň trochu klidnější jsem, ale u nás těch monitorů je tedy víc, máme 2 postýlky, tak v každé je a na procházky nebo na cestování po doktorech máme ještě monitor na plínku

Příspěvek upraven 26.02.12 v 10:11

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 26.02.12 09:49
POSLOUCHEJ SVOU INTUICI

Je strasne, co te potkalo, a ikdo si to urcite nedovede ani predstavit, pro me jen ta myslenka, ze prijdu o jedno ze svych deti je naprosto desiva. Na druhou stranu ti gratuluji k Natalce. Da se pochopit, jaky strach o ni musite denne prozivat. Nejsem proti ockovani, vsechny me deti ockovane jsou, protoze po precteni nekolika knih pro a proti jsem usodila, ze prece jen spousta nemoci diky ockovani skoro, nebo uplne vymizela. Tvuj nazor, ze se deticky ockuji moc brzy chapu, na druhou stranu prave nejmensi miminka jsou nejvice ohrozeny, napriklad na cerny kasel starsi deti a dospeli neumiraji, ale novorozenata a deti do jednoho roku zemrit mohou, proto se ockuji tak brzy, aby se ochranila proti nemocim, ktere se stale vyskytuji v populaci. ALE!!!!! Neposlouchej slepe zdravotniky a lekare, mej svuj usudek a poslouchej svuj sesty smysl. Pokud citis, ze je Natalka jeste mala, a chcete pockat, MATE NA TO PRAVO!!!! Je to vase dite a vy vite nejlip, co je pro nej nejlepsi. Jsou miliony deti, ktere bez ockovani hexavakcinou v prvnim roce zivota bez problemu prezily, a jejich imunita se zda byt dokonce i snad lepsi, nez u deti ockovanych ( i kdyz studie v tomto hledisku temer neexistuji, protoze zadna farmaceuticka firma takovou studii nebude financovat). Je PRAVDA, ze ockovani je veliky byznys v dnesni dobe, proto ver sama sobe, ze pro sve dite delas to nejlepsi. Pokud malou plne kojis, a necestujete letadlem a do ruznych rizikovych zemi, muzete s ockovanim klidne pockat. Tot muj nazor.
Preji vam uz jen stastne a zdrave deti, co nejmene bolesti v zivote!!!!

 
MarieP
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 26.02.12 10:46

lele, marjanka 1, má pravdu s tím kojením, úplně jsem to zazdila, když jsem to zišťovala tak by dítě, pokud je kojené mělo přebírat protilátky od matky. Takto se děje do cca 9 až 13 měsíců, prý v návaznosti na četnost kojení atd., takže pokud jsi očkovaná a kojíš, mělo by být bezpečné počkat. Ono je velmi složité se rozhodnout a já závidím všem kteří v očkování mají úplně jasno (ať již očkují nebo ne) Já se bojím naočkovat i nenaočkovat :roll: Takže očkujeme, ale později… A ještě podle mne mezi SIDS a očkováním nějaké propojení je, když jsem četla údje, tak si myslím že ne náhodou se nejvíce SIDS vyskytuje tak, že se kryje s očkováním…prví týden života- očko TBC, 3měsíce -hexa -do 6.měsíců kdy se očkují další dávky hexa vakcíny :idea: No rozhodnout se musíme každá sama, přeji Vám hodně štěstí…Marie

 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 26.02.12 10:59

Kojíme stále plně a rozhodně nikam necestujeme, do konce pokud to jde,tak se snažíme ani do obchodních center nechodit a vyhýbat se velkým kolektivům

 
Kateřina Chocová  26.02.12 11:01

Leni po tomhle příběhu sem začla bulet jako malá holka jste moc dobrá co jste vše překonala já bych to asi nezvládla nejdřív umrtí a pak ještě problemy s mimčem ach jo co říct smekám před vámi a držím palečky aby bylo už jenom to dobré a hezké jste pro :hug: :roll: :potlesk: stě užasná

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 26.02.12 11:07

Leni, pamatuju si tvůj deníček o ztrátě Terezky..byla jsem z toho tenkrát úplně špatná a pořád si říkala, ty to takhle prožíváš a vlastně se tě to vůbec netýká, co teprve museli vytrpět, vydržet její rodiče..o to radostnější je pro mě dnešní den, opravdu nádherná neděle, děkuju ti za tvůj deníček, za to, že i když život připraví sebetěžší zkoušku tak je důvod žít a jít dál..přeju celé tvé rodině hodně radosti a štěstí, prostě vše dobré :srdce: :srdce: :srdce:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 26.02.12 12:01

V každém slově souhlasím s Marjánkou . Poslouchej svůj šestý smysl :palec: Jen ten ti řekne co je správně! :hug:

 
Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.02.12 13:44

Lele - posílám obejmutí. :hug: :*

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 26.02.12 13:57

přečetla jsem tvůj deníček jedním dechem, také si pamatuji, když jsi psala o smrti Terezky :hug: :hug: :hug: , život umí být hodně krutý a jsem moc ráda, že máte malou Natálku, která vám dodává nové světlo do života a s tím očkováním, těžko říct, souhlasím s tím, že ty hexy jsou pěkné dardy pro dětský organismus, na druhou stranu existuje možnost očkování rozdělit na více dávek, dělají to v Motole a je to menší zápřah. Moc přeji tvé malé holčičce, at už je jen a jen zdravá a dělá vám samou radost :srdce:

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 26.02.12 14:08

Moc zdravim..prozili jsme neco podbneho.. Nam zemrela skoro 6ti leta dcerak, do dneska nevime, co bylo pricinou jejiho onemocneni. Co chci rici je to, ze na zaklade toho, co se stalo taky neockujeme. Mame 20m dcerku a mame jen tetanovku, tez ockovano v ockovacim centru a 8m syna a ten neni jeste ockovan na nic.. hexavakcinz jsou svinstvo.. a pokud ockovat, tak postaru.. Preji hodne stesti a zdravi detem i cele vasi rodine :hug:

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 26.02.12 14:10

Ahoj je mi to moc líto. Co se týče očkování, druhorozený synek nám po MMR (zarděnky, spalničky, příušnice) přestal na dva roky mluvit. Proti Vám úplná prkotina, protože nás to stojí jen práci na logopedii a odložení školní docházky o jeden rok, protže dva roky jsou ve vývoji řeči dost, takže ještě není výslovnost taková, jaká by měla být i když slovní zásoba je bohatá. Jen jsem se v důsledku toho začala zajímat o očkování. Další děti nedostaly ani hexu (u syna se ještě očkoval infanrix hib a hexa je dost problematická, takže i když to není jisté, tak vám věřím Váš pocit a Váš strach, protože souvislost je dost pravděpodobná :-(
Bez vakcinace miminko zcela reálně na životě ohrožuje černý kašel, který se vyskytuje normálně v populaci, hlídala bych si ve vaší lokalitě výskyt epidemií (zvláště starší školní věk a adolescenti jsou náchylní, protože to je doba, kdy významně klesají protilátky z očkování v raném dětství. U nás jsme mladší dvě děti očkovaly infanrixem hib (existuje i varianta vynechat hib, tak je o „nemoc“ méně, co se týče zatížení organismu) a začali jsme vakcinaci až po ukončeném šestém měsíci ve schématu 2+1, místo 3+1, čímž jsme organismu ušetřili jednu dávku, doporučuju přečíst toto http://www.vakciny.net/…_2010_03.htm
Obrna tu není a žloutenka přenosná krví a pohlavním stykem taky neohrožuje kojence nijak výrazně, nehledě na to, že imunita proti této žloutence naočkované v kojeneckém věku u části populace poklesá zrovna v kritickém věku kolem puberty, takže očkování před pubertou se jeví rozumnějším. MMR bych z důvodu neukončeného vývoje hematocefalické bariéry do 24 měsíců očkovala až po druhém roce života. U nás až před nástupem školkové docházky. Ochrana z tohoto očkování se snižuje akorát začátkem dospělosti, takže bych zvažovala přeočkování, optimální by byla v dětství monovakcína na spalničky a příušnice u chlapců a zarděnky u dívek kolem puberty, jenže v ČR není dostupná a musela by se dovézt ze zahraničí a díky skladovací teplotě to není zas tak jednoduché.

 
nestadovamamina  26.02.12 14:19

Tak za mě už bych neočkovala. Není to kontraindikace, když už máte v rodině takový případ?
Dle vyhlášky MZ má být naočkováno do konce 18 měsíce.
Když budete očkovat až po roce, tak se do toho v klidu vejdete.
Navíc po roce věku stačí namísto čtyř dávek jen tři a nebo rozložit malování případně dát jinou vakcínu atd.

Hlavně čas hraje ve váš prospěch:-)

Je mi moc líto ztráty holčičky, bylo to jako vždycky všechno pěkně zametené pod stůl a zaškatulkované pod SIDS!!

 
ševelka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 26.02.12 14:43

Leni :hug: :hug: :hug: i díky tobě mi překonali to nejhorší období…užívej si dětí… :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 26.02.12 15:02

Je mi to strasne lito. Vubec si nedovedu co jste museli prozivat, nebo spis si to ani predstavit nechci. Uz jen troska toho mi trha srdce.
Jsem rada, ze je Natalka uz doma a verim ze bude v poradku.
Ja s tim ockovanim to vidim tak, ze by se ke kazdemu diteti melo pristupovat jako k individuu.
Treba muj maly (krome teda toho tumoru) byl vylozene zdrave dite. Ja treba doma s horeckama (a to uz jsem nekojila takze nemel protilatky ode me) a on nic. V 9 mesicich sel do skolky a byl jednou doma. Ted ma skoro a dva a pul a mel horecku tak 3krat za zivot. Tak takove dite se podle me muze ockovat.
Ale treba Natalku, nebo i jine deti se snizenou imunitou (nebo ty co ted prodelali takovou velkou infekci) bych ockovala pozdeji. O nic nejde, ty nemoci proti kterym se ockujem se tady snad ani nevyskytuji (myslim si z prednasky pamatuju, ze aby ockovani melo smysl musi byt naockovanych 95-97% populace). To v CR neni problem. A taky s Vasi historii. Budete blaznit po tom ockovani. Hlidat ji a tak. Taky bych ji nikdy nedavala vic jak jednu injekci najednou.
Ja byt vama to posunu. Oni Natalku nasilim ockovat nebudou. A nikoho za to nesoudili. Mam kamosku co ma nemocnou holcicku, ma dva roky a jeste neni ockovana. A zadnou takovou nemoc nedostala a to normalne chodi ven.
V kazdem pripade se rozhodni podle sebe, jak to ty citis a nenech se potom do niceho vtlacit. Vem sebou chlapa (oni byvaji na toto lepsi, dokonce i ja takova drzka nekdy vaham) a odmitni (pokud se tak rozhodnes). Snad narazite na lidskeho doktora.

 
Jita H
Kecalka 330 příspěvků 26.02.12 15:08

Slzy jako hrachy tečou i mne. Musela to byt strašná bolest. Také mám dve děti, 4letou a 4mesicni. Jste silna. Držte se!! A uz jen samé štěstí! :hug:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 26.02.12 15:25

Marie P: no ja na tohle tema mela cely semestr a teda zadny povtrzena souvislost tam statisticky neni. Za to je treba potvrzena souvislost s prehrivanim kojencu atd. coz se teda v CR deje porad. Dite ma mit v pokoji 18 stupnu a hlavne nema mit nikdy cepicku (pokud je doma) a postylka ma byt bez plysaky atd aby se neudusil. Taky byla nalezena spojitost s kourenim v tehu, druhym ditetem brzo po tom prvnim a pouzivanim te same matrace pro obe deti.
Souvislost s ockovanim potvrzena nebyla. Napada me, proc by nebyla kdyz byla treba potrzena souvislost i s blbou matraci :nevim:
Samozrejme mluvim ted o vladnich vyzkumech a ne vyzkumech pharmaceutickych spolecnosti, to je jasne.
Ale je treba mozne,ze umrti Terezky bylo „hozeno“ na SIDS. To je uplne mozne.
S tou MMR vakcinou je to taky takove divne, co umite anglicky podivejte se http://en.wikipedia.org/…_controversy. Proste si udelal vyzkum na 7 8o detech! Ty si samozrejme vybral jak se mu hodili. Taky autism se zacne projevovat u ditete kolem toho 1 roku.
Ale zase nekdo tady zminoval ztratu reci na dlouho dobu, to nevim s tim jsem se nesetkala. Co na to rekli Dr.? Jake bylo jejich vysvetleni?

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 26.02.12 16:19

Lele, je mi to moc líto s Terezkou :,( Pokud cítíš, že by se očkování mělo o pár měsíců odložit, tak dej na své pocity, protože tvůj mateřský instinkt tě nezklamal i u té vážné nemoci Natálky. První den také lékaři netušili, že? A ty jsi věděla, že něco není v pořádku. Jsi skvělá máma a nenech si nikým namluvit, že si jen něco namlouváš :mrgreen: Věř sobě, protože své děti znáš nejlépe a máš za ně také zodpovědnost.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 26.02.12 16:32

Že oficiálně takový nežádoucí účinek této vakcíny neexistuje.
současně ale: *- Hematocefalická bariéra

 • rozhraní mezi krví, liguorem, extraceculární tekutinou, glyemi a neurony
 • průnik látek do mozku je malý, záleží na velikosti molekul – ty velké se tam nedostanou (když tak jsou –


patologie)

 • mozkomíšní mok a extracelulární tekutina vyplňují Subarachnoidální prostor (mezi pavučnicí a pia


mater) a prostor mozkomíšních komor

 • Hematoliguorová bariéra = mozkomíšní mok a extracelulární tekutina – mají podobné složení, vznik


filtrací z krve v oblasti choroidální plexus (spodina vedlejších mozkových komor)

 • z choroidálního plexu jde mok zúžením přes intraventrikulární otvor do 3. komory, pak protéká


přes Silviův kanálek do 4. komory a odtud Magendiho a Luschkovými otvory se dostává do
subarachnoidového prostoru → tady je další bariéra a styk s krví (pavučnice je z cév), hlídání množství mozkomíšního moku a tlaku

 • pavučnice půl litru denně odčerpá, ale množství musí zůstat konstantní
 • mozkomíšní mok a extracelulární tekutina mají kyselejší pH než plazma
 • hematocefalická bariéra se tvoří s věkem – fetus ji nemá a krví se mu do mozku dostane kde co
 • důležité období vyzrávání (poslední měsíce těhotenství), kdy se bilirubin může dostat do mozku →


poškození oblasti motoriky (když se kvůli odlišného Rh faktoru rozkládají erytrocyty), dalším poškozením
je mozková kůra (projevem je mentální deficit)

 • při porušení komunikace mezi komorami a subarachnoidovým prostorem se mok hromadí uprostřed


mozku a utlačuje mozkovou tkáň → vnitřní hydrocefalus – rizikový stav, špatně rozpoznatelný, změny na širokém pomezí mozkové aktivity

 • když není mok odčerpáván arachoideou z periférie, tlačí mok na pleny a na mozek z vrchu → vnější


hydrocefalus – bezpečnější, rychle rozpoznatelný, dá se mok odčerpávat z vnějšku

 • stálé množství mozkomíšního mozku 150 ml, dostává se i do oblasti páteřní míchy
 • zánět mozkových blan (meningitida), encefalitida, borelioza → porušení bariéry z vnějšku, proniknou krví


do mozkové tkáně (ta nemá imunitní systém)* zdroj tu https://docs.google.com/viewer?…
Jde o živou vakcínu. Když dítě bylo v kritickém období zdravé, bez úrazů a pod. jaká souvislost je pravděpodobná? Zvlášť, když jako vzácný vedlejší účinek vakcíny je popsána postvakcinační meningitida ;) Naštěstí u nás nádledky nebyly trvalé. Když už dítě rok a půl života přežije bez ochrany vakcínou, přijde mi, že se vyplatí počkat ještě půl roku na jistotu plně funkční hematocefalické bariéry před použitím živé vakcíny.

 
Elficek
Kecalka 110 příspěvků 26.02.12 16:34

Preju hodne stesticka at je Natalka jen a jen zdrava.No jinak holky nasadili jste mi brouka do hlavy ja mam dvoumesicni dceru a 1.3 mam jit na prvni ockovani hexavakcinou.a uz ted se bojim po tom co jsem cetla, i kdyz to s tim nemusi nijak souviset.Nedovedu si to predstavit zeby se mi neco takoveho stalo.Kazdopadne Lele si hodne silna
:srdce:

 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 26.02.12 16:59

Loki01: tyto statistiky jsem také četla, ale ze své zkušenosti teda nevím, kde se berou, u našeho případu z lékařů nic nezajímalo, předali to policii,aby vyšetřila, zda jsme malé něco neudělali, tak to byl jediný zájem, tak nechápu kde se to pak bere a myslím si, že když se takový případ stane a nikdo nic moc o tomto neví, tak by se snad měli pídit, co a jak a udělat z toho nějaký závěr. My sami kontaktovali docentku, která se touto problematikou zaobírá a po domluvě jsme ji dali souhlas, aby si vyžádala vzorky,aby profesor soudní patolog, který se zkoumá SIDS už 40 let, udělal revizi a pokusil se najít odůvodnění, proč se to stalo, tak jim to bylo odmítnuto a když jsme s docentkou teďka mluvili,tak se s tímto jednáním nesetkala,ale tímto mi spíš dávají důvod si myslet, že náš případ zemetli pod SIDS a vyřízeno.

 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 26.02.12 17:01

Jinak všem vám děkuji za vaše názory a případné odkazy na články, ještě do odjezdu do očkovacího centra prostuduji,ale zatím jsem ještě rozhodnuta posunou aspoň do léta a uvidíme,co pak

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 26.02.12 17:08

Lele, já myslím, že pokud nebudete s manželem souhlasit, dítě vám naočkovat nemůžou. Ve vašem případě bych to asi odsunula…obrať se s dotazem na některého z odborníků na www.porodnice.cz
Přeju vám už jenom štěstí a zdraví po té hrůze co jste si prožili, pro mě je to něco nepředstavitelného :kytka:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 26.02.12 17:41

…to je uplne nepredstavitelne, aku bolest si musela zazivat s terezkou, chcela som si prečítať aj denníček o nej, ale nezvladam to, moc ma boli len pomyslenie na to, ako si to prezivala ty a nevladala som citat..... .....očkovanie, hm......ja osobne som nedala očkovat maličku proti TBC a za niekolko mesiacov sa to uz na slovensku zrusilo, dala som jej hexavakcinu a provenar, ale to je vsetko, viac ju nedam ockovat proti ničomu, ani osypky ani mumps, proste nic..........citim to tak… :srdce:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 26.02.12 18:16

Leni,mě poočkování tehdy 2 roky a 2 měsíce syn poočkování ochrnul,měl vakcínu dostat v 18 měsících,ale on byl hodně blinkací a moc dobře se mu zdravotně nedařílo,moje doktorka si myslela,že přeháním,jsem přecitlivělá matka,tak mu to píchla,dodnes si to vyčítám!!přestaly mu fungovat,ledvi­ny,srdíčko vynevhávalo a teplota klesla na 34.7C ,naštěstí po pár dnech se začal hýbat tak úleva veliká,ale bohuželmám doma AUTISTU :-( ,DNES JE MU 10 LET,jsem přesvědčená,že zatomůže očkování!!mám další 2 děti,synkovi je 3,5 roku dodnes žádnou živou vakcínu neměl,holčička má 22 měsíců,ta taky né,už jsme od MUDR.dostali několik termínů,ale já dokud nebude,teplo a jaro tak z toho nic nebude,i tak budu mít nervy napochodu..MOOOC DRŽÍM PALCE AŤ UŽ SE VÁM JEN DAŘÍ,VŠE ZLÉ MÁTE VYBRANÉ!!!!!!!!! :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 26.02.12 18:43

Lele: to je hrozne:(

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 26.02.12 18:44

Bludicka: vzdyt jo, sesty smysl matky je lepsi nez kdejaka statistika:) tady se MMR ockuje uz v roce teda.

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 26.02.12 19:07

Lele je mi moc líto Terezky :hug: :hug: :hug:

Co jsem přečetla o očkování, mám také velký strach. Dej na svůj instinkt.

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 26.02.12 19:36

Také se mi zdá rozumné minimálně počkat. A jak tu už poznamenalo více lidí, násilím malou očkovat nikdon nebude.

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 26.02.12 19:51
lele

taky te mame moc radi :hug: :hug: :hug: :hug: … a uz se tesim az zase nekam zajdem tentokrat by jsme mohyly jit vsichni do ty zoo :hug: :hug: :hug:

 
nestadovamamina  26.02.12 20:56

Tak za mě už bych neočkovala. Není to kontraindikace, když už máte v rodině takový případ?
Dle vyhlášky MZ má být naočkováno do konce 18 měsíce.
Když budete očkovat až po roce, tak se do toho v klidu vejdete.
Navíc po roce věku stačí namísto čtyř dávek jen tři a nebo rozložit malování případně dát jinou vakcínu atd.

Hlavně čas hraje ve váš prospěch:-)

Je mi moc líto ztráty holčičky, bylo to jako vždycky všechno pěkně zametené pod stůl a zaškatulkované pod SIDS!!

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 26.02.12 21:00

Leni, určitě bych s očkováním počkala.. není co zkazit.. až bude léto, bude všechno lepší. Po Tvé ztrátě jsem začala na očkování taky koukat trochu jinak. Ne, že bych byla proti, ale přijde mi, že se očkuje opravdu moc brzy. Vůbec nevím, jak se k tomu postavím já za pár měsíců. Když se Zuzanka narodí v květnu, tak všechna očkování vychází na zimu a to tedy nevím, nevím.. Klárka mi bude domů nosit školkové bacily, takže asi jen tak zdravé nebudeme…

Jinak tedy fotky a děti nádherné!! Jsem moc ráda, že jsi šťastná mamča dvou (tří) krásných dětí.

Třeba se v létě zase uvidíme při nějakém srazíku ;-)

 
handule24
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 26.02.12 21:27

Po přečtení tvého deníčku se mi tu koulí slzy jak hrachy… nemám slov… jsi statečná a přeji ti a tvé rodince již jen to nejlepší :hug: K tomu očkování, taky jsem se o to po narození syna zajímala, nakonec jsme nechali naočkovat hexou, ale dva dny před a den po jsme malému dali homeopatie přímo ředěné a míchané z hexy, takže to prý pro tělíčko nebude takový šok. Možná to je jen placebo, kdoví, ale vzhledem k tomu, že jsem neměla úplně jasno jestli očkovat nebo neočkovat, tak mi to přišlo jako kompromis. Určitě být tebou bych to posunula, možná by stála za to konzultace s paní Ludmilou Sedlákovou, http://poradna-ariadni.webnode.cz/ intenzivně pracuje s dětmi poškozenými vakcinací a zabývá se touto tematikou. Nebo ti v případě zájmu může poslat ty homeo kuličky.

Příspěvek upraven 26.02.12 v 22:30

 
Elficek
Kecalka 110 příspěvků 26.02.12 23:40

Díky tvemu denicku jsem dnes stravila skoro cely den koukanim na netu ohledne ockovani. a to co jsem si precetla mi uz nikdo z hlavy nevymaze.to jak muze byt ockovani nebezpecne az smrtelne. zalozila jsem diskuzi a Po nazorech ostatnich jsem usoudila ze jeste urcite pockam s ockovanim u dvoumesicni dcery. Tebe i terezky je mi moc lito, a nikdo kdo to nezazil nema ani potuchy jake to je prijit o miminko. Natalka je prekrasna.Tak doufam ze ted uz vas cekaji jen same stastne dny plne krasnych miminkovskych usmevu!!!!
:srdce:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 27.02.12 19:08

Ahoj Lele :kytka: , jsi opravdu moc silná ženská :hug: - ty i tvůj manžel :kytka: .Moc mě mrzí co se Vám přihodilo, i když mám tři děti - tak toto si neumím představit, jen vím, že já bych to nezvládla. Úplně souhlasím tady s Marjánkou a Miruškou. Poslechni svůj šestý smysl, svou intuici a podle toho se rozhoduj. Pokud si myslíš, že by se očkování malé Natálky mohlo o nějaký ten měsíc posunout - tak to udělej. Nenechávej Natálku očkovat, pokud se bojíš a myslíš si, že by to nemusela dobře snášet. Věřím, že ať se rozhodneš jakkoli, že tvé rozhodnutí bude správné :hug: . Přeji do života tobě i tvým dětem jen samé zdravíčko a ať vaší celé rodině už svítí jen samé sluníčko :hug: :kytka:

 
madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 28.02.12 09:57

to je strašný, něco hroznýho ach jooo :( :( :(
držte se!!

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 28.02.12 13:55

lele08 :hug: :hug: :hug:
S očkováním určitě počkej, najdi si dostupné informace, v těch 5 měs., sama to tak cítíš, je hrozně brzo. Vakcíny obsahují všemožné jedy a čím později budeš očkovat, tím pro zdraví (život?) Natálky lépe.
Očkování není dané zákonem, jen vyhláškou. U hexavakcíny je možno očkovat jen 3 dávkami místo 4, pokud se dodrží stanovené rozestupy. I to by u malé mohlo hrát roli - že by měla o jeden koktejl jedů míň. Mohla by být očkována v 10, 12 a 18 měs., a stále by byla naočkována dle očkovacího kalendáře. Lze zvolit i jiné šetrnější vakcíny. Kdybys měla zájem, poradí holky zde: https://www.emimino.cz/…te-se-56611/. Počtu stránek si prosím nevšímej. :lol:
Osobně bych po tom, co se stalo Terezce, už neočkovala vůbec. Přeji, ať se rozhodneš co nejlépe pro zdraví maličké. :srdce:

Ad černý kašel - nejrizikovější je do půl roku, a v té době děti vakcínou ještě plně chráněny nejsou, takže zrovna tuto nemoc bych moc nevypichovala asi…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama