Janik a dvojčecí duo DaŠa

Těhotenství
  • emimino
  • 15.04.03

Ahoj všem! Konečně se dostávám k dalšímu dílu mého psaní. Venku je už snad konečně jaro, sluníčko svítí, ptáčkové zpívaj a moje holčičky Darinka a Šárinka spokojeně spinkají v kočárku, hlídané naším kocourem.

Tak abych sdělila něco ze života s měsíčními dvojčaty. Holky jsou moc hodňoučké. Samozřejmě nemůžu tvrdit, že vůbec nezabrečí, to by snad ani nebyli děti, ale stále se mi daří držet nastolenou synchronizaci a tudíž se to dá vše lehce zvládnout. Zatím ještě nemáme žádný pravidelný režim, takže nikdy nevím, kdy budou zrovna spát a kdy se s nimi budu bavit. Ale to je asi normální i u ostatních stejně starých miminek. 90 procent všech krmení zvládáme společně, jen v noci je nechávám tak jak se probudí, takže někdy krmím nejdřív jednu a pak druhou. Naštěstí si nepletou noc a den. Večer se koupou mezi 19.a 20. hodinou, usínají mezi 20. a 21. hodinou. Poprvé vstáváme okolo 2. hodiny a podruhé po 6.
V noci na ně vůbec nemluvím. Jen přebalím, nakrmím, odříhnout a spát.
Každá má svou postýlku. Zatím nikdy jedna křiklounka neprobudila druhou.

Naposledy jsme byly u paní doktorky 19 dní po porodu. Darča vážila o půl kila víc a vyrostla o 4 cm. Šárka přibrala 400g, ale vytáhla se o 8 cm. Paní doktorka tomu nemohla uvěřit a tak jí 4× přeměřovala, ale bylo to tak.
Od té doby rostou jako z vody, už jsem vyřadila několikery dupajdy. Bodyčka, která jsem dřív zapínala přes široké balení už zapínám jen přes papírovku. Měly je párkrát na sobě, jsou jako nové, tak je přeci hned nevyřadím.

Obě už krásně drží hlavičku. Šárka se neustále rozhlíží po okolí a moc se jí líbí koukat do střešních oken. Darinka zase začala první pozorovat hrající kolotoč nad postýlkou. Běda, když přestane hrát. Pomalu už začínají vnímat a pozorovat jedna druhou. Dnes ráno jsem se mohla potrhat smíchy. Byly obě v jedné postýlce pod kolotočem, bdící, já jsem byla ve sprše. Když jsem přišla, kolotoč dohrál a hladové dou mělo jednu svou zaťatou pěstičku v pusince té druhé a navzájem si dudlaly ruce, aniž by brečely. Dudlíky odmítají. Šárka občas svolí s touto gumovou útěchou v kočárku, když je s babičkou, ale doma ani náhodou. A Darče ho nemá cenu ani nabízet.

Tak to je asi vše, lidičky. Krásně si to maminkovství užívám. Jo a Rebeka stále nic, i když už přenáší a mlíko už jí teče po nohách. Až něco bude, určitě dám vědět.
Mějte se krásně jarně. S pozdravem Janik a dvojčecí princezny

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.04.03 09:35

Ahoj Janíku!
Já ještě nemohu přidat svou zkušenost s mimískem. Jen ti chci napsat, že i když máš doma dvojitou „práci“, tak z tvých deníčků čiší pohoda a láska. Moc Tě obdivuji.
Já čekám zlatíčko jen jedno, ale moc bych si přála, abych všechno zvládala tak, jako Ty.
Přeji Ti, ať vše vydrží takhle krásné!
Zuzka 31.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.03 15:27

Ahoj Janiku,
je to super, že z tvých příspěvků čiší pohoda a klid. Moc ti to přeju a ať vám to všem takto vydrží..a proč by taky ne, že?
Sama čekám dvojčata - holky (26t) a doufám, že to zvládnu v takové pohůdce jako ty.

Těším se na další vyprávění

Zdena

Vložit nový komentář