Reklama

Janik a dvojčecí princezny, 1.část

Těhotenství
  • emimino
  • 21.03.03

Ahojky všem! Tak už jsem o 13 kg lehčí ! Je to neuvěřitelný, ale už týden jsem maminkou dvou roztomilých andílků. Přijde mi to hrozně dávno, co jsem byla těhotná, o porodu ani nemluvě. Ale začnu hezky popořadě. Vzpomínáte? V úterý 11.3. jsem měla nastoupit do porodnice, pokud bych byla ještě celá. A to jsem dle pana doktora na 90 procent být neměla. Jenže pan doktor míní a dvojčátka mění. V pohodě jsme se dostaly do 40. týdne těhotenství a tudíž musely nastoupit na lůžko. Celá rodina byla jak na trní, protože si myslela, že tomu trochu doktoři pomůžou a hned v úterý porodím a oni budou moct oslavovat. Paní primařka mi při příjmu řekla, že je to na spadnutí, ale že kdybych byla z HK, poslala by mě domů. Manžel mě tedy doprovodil do prvního patra na příjem a pak odjel domů. Měla jsem doporučený volný pohyb a hojně ho využívala. Během dvou dnů na těhotenském oddělení jsem vyšla do pátého patra a zpět asi 10x. Nijak jsem ale porod uspíšit nechtěla. A víte co se mi první noc zdálo? Že manžel přijel k porodu až když bylo první miminko na světě. Pak jsem o tom všem říkala, včetně rodiny a dočkala se výsměchu.

Ve středu večer už nervozita rodiny vrcholila. Odpověděla jsem snad na 50 SMS, zda jsem ještě celá a jestli na sobě něco nepozoruju. Ale stále nic. Na pokoji jsme měli TV a sledovali středeční Hospodu na Nově. Holky se začaly nějak převalovat a tak jsem je šla po půl deváté osprchovat, aby se zklidnily. Ale ony nic. Pak jsem zalehla a usnula. Probudilo mě divně tvrdé břicho a meloucí se mimina v břiše. Asi půl hodiny jsem ležela a čekala, co to na mě zase zkoušejí. Když se to tvrdnutí břicha začalo objevovat znova a znova, zašla jsem za sestřičkou. Na otázku, jak časté ty stahy jsou jsem řekla, že za půl hoďky asi 5×. Sestřička vystřelila jak drak a šla mě prohlídnout. Na příjmu bylo zrovna bezkonkurenčně plno, šly jsme do naší koupelny. Řekla, že branka je 3 cm otevřená, že se jedná opravdu o porod. Ptala jsem se, na jak dlouho to vidí. Kvůli manželovi, kdy mu mám zavolat. Odpověď zněla: 3-4 hodiny, nechte ho ještě vyspat. Napadlo mě, jak krásný datum narození budou mít naše děti. Čtvrtek 13.3.2003 byl nadohled. Nechala jsem se oholit a ptala se na to, kdy bude doba na ten všemi vychvalovaný a v mé tašce připravený Yal. Prý je dost času. Mohla jsem se naložit do vany s horkou vodou. Tisíceré díky panu doktoru Doležalovi, který mě do nemocnice naverboval předem. Normálně mají rodící těhule k dispozici pouze sprchu. A já měla pro sebe koupelnu vedle pokoje, na kterém jsem ležela.
Jéééé, to bylo tak bezvadný. Stahy jsem už přehlédnout nemohla, ale v té vodě to bylo tak bezva… V pohodě se to dalo zvládnout, taková trošku silnější jakobymenstuační bolest, nebo tlak. Hezky jsem se převalovala ze strany na stranu, aby se holky v nahřívání vystřídaly. Průběžně jsem si odpouštěla chladnoucí vodu a dopuštěla horkou. Po hodině přišla sestřička, abych pomalu vylezla, že musíme ještě natočit monitor. Taky na pokoji, protože příjem byl stále přeplněn na světchtějícími miminky v maminčiných bříškách.

Co Vám budu povídat. Těch asi 20 minut napíchnutá na monitoru stálo za to. Zlatě ve vaně. Na suchu byly ty stahy mnohem horší, ale taky se daly přežít. Pak přišel pan doktor, opět vyšetření na lehátku v koupelně a šok! Do půl hodiny budu rodit, branka 8 cm. Jediné, na co jsem byla schopná myslet, byl ten sen. Manžel potřebuje půl hodiny na cestu do HK a chudák ještě ani neví, že se něco děje. Hned jsem šla volat. „Jaroušku, vem si pantofle a přijeď“. Nemělo cenu zdůrazňovat, že je to akutní, to by se mi cestou někde zabil v autě.
Sestřičce jsem připomněla Yal a ona mi sdělila, že mi nic dávat nebude, protože bych porodila do záchodu. To zvedne náladu, co? Tím naznačila, že opravdu není času nazbyt. Řekla, že jdeme na sál, že už ho pro nás chystají. Čapla jsem foťák, kazetu s nahraným Jakubem Smolíkem a písněmi z muzikálu Kleopatra a šla. Před nástupem do porodnice jsem si dělala srandu, jak se asi bude rodit při refrénu „Teď královnou jsem já.......“

Dostala jsem malinkatý sálek, velikosti naší domácí koupelny. Uprostřed stůl, vedle monitor, za ním gymnastický míč, vedle koženkové křeslo a u stěny skříňka s léky, kazeťákem a papíry na zaznamenávání průběhu porodu. Pustila jsem si Smolíka. Mohla jsem skákat na míči, ale nechtělo se mi. Byla jsem hrozně nervózní a klepaly se mi nekontrolovatelně nohy. Ne ze strachu, ale při pohledu na hodiny.
Hned byla u mě mladá paní doktorka a setřička a že jdou píchnout vodu a jde se na to. Jenže manžel ještě nedorazil. A už uběhlo víc jak půl hodiny. Měla jsem nucení tlačit, ale věděla jsem, že musím vydržet. Ještě poslední fotka s paní doktorkou a sestřičkou a už jsem byla na stole a bez plodové vody. Hlášeno úplné zajití branky, můžu tlačit. CO? Manžel tady není. Vzpomněla jsem na ten sen. A už běží po chodbě, vydatně povzbuzován lékařským personálem. Rychle obléknout zelený mundůr (naruby, ale nevadí). Už je u mě, stojí za hlavou a já můžu začít. Poprvé jsem jakoby uhýbala, nechtěla „dotlačit“, ale pak to šlo.
Na třetí pokus byla Darinka na světě. Nádhera. Co asi napadne skoro 27letou „puberťačku“ na porodním stole? Jééé, kdybych měla jen jedno miminko, už by to bylo za mnou. Co byste mi řekli? Jsem fakt hrozná. Poslala jsem manžela ať jde rychle fotit. On by tam stál u mě a naše kočička by byla ošetřována bez fotodokumentace. Za chvilku se vrátil já se musela dát rychle „do práce“. Přestávaly stahy a nic mě nenutilo tlačit. Miminko muselo rychle ven. Opřela jsem se do toho, manžel opět vzorně směroval mou hlavu k hrudníku a na druhý pokus se narodila Šárka. Chudinka, připitá vody, lehce fialová, ale naše. Manžel už bez pobízení hnal s foťákem za ní. Dokonce jí psal na hrudníček B, u Darči to nestihnul. Mě čekalo šití. Nástřih jsem vůbec necítila, zato první steh byl horší než celý porod. Připíchnuli mi ještě něco, pak už to bylo v pohodě. Dohrál Smolík. Sestřička zaznamenávající průběh porodu do papírů hlásí délku porodu. Od oznámení začátku kontrakcí, po porod placent a šití 2hodiny a 35 minut.
Prý snad dvojčatovský rekord. Ještě k těm placentám. To byl taky zážitek. Člověk chodí 9 měsíců s hýčkaným bříškem, hladí ho a opatruje a pak se z křesla zvedne dosud porodu pouze přihlížející pan doktor a zatlačí do břicha!!!
Nic příjemnýho. Ale placenty byly venku hned a celé, takže paráda.

Nechali nás v tom minipidi porodním sálku o samotě. Pustili jsme Kleopatru. Manžel přinesl nejdřív Darču, Šárka se musela trochu nahřát, byla menší. Darinka se narodila v 1:19h, vážila 3,1kg a měřila 48 cm. Šárka v 1:30h, 2,75kg a 46 cm.

Prohlížela jsem si jí a přemýšlela, komu je podobná. Krásné tmavé oči, jemnou hlavičku a spousta černých vlasů. Nikde žádný šrám, otlačení, odření. Chyběli jí jen rohy, celej čert. Za chvilku přivezl manžel v postýlce i nahřátou Šárku. Malinkatá hlavička, nevinná tvářička, modré oči, trochu světlejší vlásky, ne tak moc husté. Každá úplně jiná. Tolik jiná. Ty si nikdo nikdy nesplete.

Bylo mi nádherně. Cítila jsem se plná života a energie, mohla bych klidně rodit ještě jednou. Báječný pocit. Ničím nenahraditelný. Máme dvě krásné zdravé holčičky a už jsme rodina! Navždy!

A aby jste to všechno stihli strávit, pokračování příště.

S pozdravem nejšťastnější maminka pod Sluncem Janik a její dvě slaďoučké kočičky, právě 4 hodiny spící, Darinka a Šárinka ( a tatínek, třetí den ležící se 39°C teplotou)

Darina a Šárka Darina a Šárka

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 04:13

ahoj janiku
moc moc gratuluju k narozeni krasnych holcicek, hodne zdravi, lasky, trpelivosti. Chodim tady posledni tyden kazdy den jen se kouknout a najit tvuj clanek. Konecne jsem se dockala, stestim me rozbrecel, sama jsem si vzpomnela na porod a narozeni meho batolatka. snad se nam priste take vyvedou dvoujcatka.
hodne stesti Zdenka

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 21.03.03 06:13

To je tak krásne! Nádhera! Je až neuveriteľné, ako si to všetko parádne zvládla. Priala by som každučkej mamičke takýto pôrod. Ja som celá vyklepaná, že to nezvládnem s jedným a ty máš dve detičky a si šťastná a úplne v pohode. Musím si ťa vziať za žiarivý príklad :-))))

Prajem veliký kopec nádherných chvíľ, začala pre vás nová etapa života, tá najúžasnejšia.

Lulu

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 21.03.03 07:17

Ahoj Janíku s rozkošnýma princezničkama!

Tak jsem si teda pěkně poplakala při tom tvém líčení porodu. Musela to být krása!!!!!!!!! A jak to ten váš taťka nakonec stihl, no to mně dostalo. Dost dobře nedokážu pochopit, jak jsi to zařídila, že to trvalo, tak krátkou dobu, no to je fakt výkon, jak do knihy rekordů.
Ať se vám daří tak krásně jako při tom úžasném narození holčiček vám přeje

Eržika, 33.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 08:16

Janiku a princezničky,
moc gratuluji a přeju, ať jste stále všechny takové „jedničky“, jak jste to předvedly v celém těhotentví a i při porodu! Je to úúúžasné, téměř jak krásná pohádka.
Ať je pohádkový i celý váš život, princezny, hodně zdraví přeje Judyna

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 08:37

Janiku,
to byste asi neverili jak casto jsem klikala na dvojcatka 39tyden v domneni, ze treba cerstvy tatinek nebo nektera z kamaradek tam prida zpravicku ze uz jsou na svete. Dneska jsem si s ooobrovskym dojetim (jak jen to jde v praci s kolegy okolo) precetla clanek- no ukazkova rodicka profesionalka a ty princeznicky- kdyz jsem videla fotecky- to jsou andilecci roztomilyyyyyyy, jeeeee.
Preji vam spoustu radosti, holcickam stesti a zdravi a moc se budeme tesit jeste treba na jeden dil denicku jak takovy „vsedni“ zivot s princeznickama vypada.
Janiku, dekujeme!
Ahoj Claudia

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 09:07

Janiku moc te zdravim, samozrejme i s holcickama a tatinkem!! Preju Vam vsem hodne zdravi, stesti, radosti a spokojenosti. Cely tyden jsem netrpelive sledovala novinky a kdyz se objevily fotky, musim rict, ze jsem byla namekko. Ted kdyz ctu jak v pohode jsi to zvladla, muzu jenom gratulovat!!… a „zavidet“ = sama uz se moc tesim az uvidim ty svoje dva darecky!!

Zdena 23t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 09:27

Ahoj Janiku,
moc gratuluji. Přeju hodně zdraví tobě i dvojčátkům (i nemocnému manželovi). Já už chci taky porodit :-))) Šárka 26.t.
P.S. Vybrali jste hezká jména :-)))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 09:30

Ahoj Janiku,
moc gratuluji. Přeju hodně zdraví tobě i dvojčátkům (i nemocnému manželovi). Já už chci taky porodit :-))) a taky tak hezky a rychle. Šárka 26.t.
P.S. Vybrali jste hezká jména :-)))

 
Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 21.03.03 09:32

Ahojte rodinko,

já jsem si říkala, že už to asi budete mít za sebou, když bylo u posledního ?Janíka? pořád jenom 14 komentářů. Strašně moc Vám gratuluju a přeju Vám strašně moc zdraví, štěstí a pohody. Krásně jsi to popsala, i mi ukáply slzičky. Kéž bych měla taky takový rychlý porod. Mějte se krásně.

Lucka + Beruška 24+3

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 09:35

Janiku, je to jak z filmu… dobíhající tatka…krásný porod a nádherný a zdravý holčičky. Pobrečela jsem si u monitoru, moc gratuluju a přeji moře zdraví a pohody. Iveta

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.03 11:20

Ahojky,

to jsi teda pašák a holčičky taky. Klasika mám slzy v očích. A porod pohodový, co víc si můžeš přát??? Snad jen abyste byly všechny hooooodně zdravé.

Papa Veronika a Adámek 14 týdnů

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 11:25

Milá Jano!
Celou dobu jsem sledovala tvé příspěvky a tedy i celé tvé těhotenství. S dojetím jsem si přečetla o průběhu porodu, netrpělivě jsem na to čekala. Blahopřeji upřímě k tomuto zázraku a přeji, aby vám holčičky dělaly jen a jen radost.
Já sama jsem již taková postarší matka. Podařilo se mi neplánovaně otěhotnět ve 38letech a protože máme doma dva kluky (Matěj 11let a Vojta 8let), těšili jsme se na holčičku. Jaké však bylo mé překvapení, když mi paní doktorka na prvním ultrazvuku oznámila, že tam jsou miminka hned dvě. Pak už jsme jen čekali, jak dopadne vyšetření z plodové vody, Čekání bylo náročné, o to větší však byla naše radost, když jsme se dozvěděli, že čekáme holčičky hned dvě. Nyní jsem ve třicátém týdnu těhotenství, vše probíhá zatím bez komplikací, stále ještě chodím do práce.
Ocením další příspěvky o výchově tvých malých kočiček, doufám že to dvojí požehnání zvládneš a tím mi pomůžeš překonat i mé vlastní obavy.
Ještě jednou děkuji za tvé optimistické psaní.
 Jolana

 
Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 21.03.03 13:05

Ahoj Jani, Darinko a Sarko,
gratuluji a preji hodne stesti a zravi!
 Olinka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 21.03.03 21:11

Ahoj Janiku a princezničky,
všechny tři jste moc šikovné, zvládli jste to fakt na jedničku. Přeju všem třem i taťkovi, hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky.
Moc Vám to na fotečkách sluší. Těším se na další část.
Káťa, 39.t.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.03.03 23:09

Janiku a princeznicky,

prijmete i gratulace od nas i me maminky, zrovna ji ctu tvuj popis porodu a licim souvislosti a rozplyvame se nad temi tvymi drobecky, jsou uuuuzasne!!! Prejeme mnoho zdravicka, lasky a stesticka a taky nadherny spolecny zivot!!! Jsi pasak ze jsi to zvladla az do konce a holcicky jsou nadherne zdrave miminka.

Drzte se!!!

Sulanek a Veronika 8t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 12:11

Ahojky Janiku Přestože měří jen pár centimetrů a váží jen pár kilo, jsou pro každého největším pokladem na svetě.Přeju Tvým holčičkám do dalších let jen to nej.nej. Pa Gabča s Karolínkou

 
Edita
Povídálka 16 příspěvků 22.03.03 14:57

Ahoj Jani,
pořád jsem čekala na Tvůj příspěvek a konečně jsem se dočkala. Moc Ti gratuluju ke dvou krásným zdravým holčičkám, ke krásně zvládnutému porodu a přeju Ti ze srdce, aby jsi z nich měla pořád jen radost. Mějte se krásně, opatrujte se a těším se na další povídání.
 Edita.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.03.03 13:43

Ahoj Janíku, moc gratuluju ke krásným zdravým holčičkám, jste moc šikovné, že jste to vydržely spolu pohromadě až do šťastného konce, obdivuju tvoji statečnost při porodu dvojčátek a optimusmus. Mějte se fajn i s celou tvojí báječnou rodinou, užívej si svých štěstíček doma v pohodě jak jen to půjde a někdy se zase ozvi, třeba u Veroniky v deníčku.
Johanka

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 25.03.03 13:59

Tak i já se přidávám k obrovským gratulacím - zvládli jste to skvěle !!!!

A já hloupá si myslela že všechny dvojčátka jdou ven císařem.

Jsou moc krásné, a ty jsi opravdu velmi statečná mamča.

Gratuluji !!!!!!!!

Petra

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama