Jarní maminky a miminka 2004

Rodičovství

Ahojky všem, K napsání tohohle deníčku mě inspirovala Alice tím minulým, takže to bude taková moje odpověď na to, kdo jsme a jak jsme se dali dohromady s Dlouhánem, ale také snad povzbuzením pro všechny, kdo mají ve vztazích nějaká trápení... Omlouvám se, ale je to hodně dlouhé...

Tak tedy. S Dlouhánem se známe od roku 1997, kdy jsme se poprvé potkali někde na vandru a pak jsme se vídali tak čtyřikrát do roka na různých akcích a nějak jsme moc nepřemýšleli o tom být spolu. No a pak to nějak postupně přišlo, že jsem si ho začala víc všímat, jenže byl pořád zadaný, nebo jsem byla zadaná já, nebo jsme si jenom mysleli, že ten druhý zadaný je a on nebyl a tak to šlo až do roku 2000. To jsme se v únoru potkali na Zimních hrách na Kokoříně a NÁHODOU se šli spolu projít. Ale pozor, kdo by hledal hned teď happy end, ten se opravdu hodně mýlí :-)
Inu na procházce jsme zjistili, že si až tak lhostejní nejsme, jenže… Já jsem si myslela, že s někým chodím, tak jsem nabídku na chození s Dlouhánem odmítla. Pak jsme se vrátili mezi kamarády, Dlouhán se rozloučil, odjel domů a mě můj kluk oznámil, že spolu už nechodíme, smůla…
Když jsem se na skále vybrečela, dala se trochu do kupy, jela jsem s oddílem skautů na jarní prázdniny s tím, že se trochu uklidním a dám si život zase do pořádku. A pak? Pak už Dlouhán chodil s Amazonkou a já s Mikkim a já se stěhovala z Prahy do Varů a Amazonka k Dlouhánovi na Ploužnici. A pak už Dlouhán a Amazonka spolu čekali dítě a pak měli svatbu - v říjnu 2001. V dubnu 2002 se narodil Dlouhánovi syn Kubíček a v srpnu 2002 jsem se já vdávala za Mikkiho. Mezitím jsme spolu občas telefonovali, jak se kdo má, co dělá, prostě kamarádi.
Prosinec 2002, zjistila jsem že čekám miminko a vzápětí jsem o něj přišla. Když jsem ležela v nemocnici a můj bývalý manžel mě obvinil, že je to moje vina a že se s tím mám vyrovnat jak chci. Napadlo mě zavolat Dlouhánovi a vybrečet se alespoň u něj jako u kamaráda. Tak jsem zvedla telefon, vytočila číslo a zjistila, že ho před pár dny opustila manželka i s devítiměsíčním Kubíčkem a odešla ke svému novému milenci.
Tak jsem za ním v lednu 2003 poprvé jela a celou noc jsem mu brečela na rameno a on mě konejšil jako malé děcko. No a pak by to mohlo být všechno přece fajn, zamilovaní, kteří se konečně dali dohromady prožívají lásku svého života :-)
Ale ne, ne! Ta nejhorší zkouška nás teprve čekala.
Je pravda, že jsme byli zamilovaní jako dva blázínkové a udělali bychom pro sebe asi cokoliv. Já měla jasnou představu co chci a myslela jsem že ji má i Dlouhán, alespoň se to tak jevilo. Chtěla jsem vztah na dlouho, strašně moc jsem chtěla miminko :-) a všechno jsme mu to řekla a on souhlasil… No čekali nás ještě rozvody, které proběhly naštěstí bez problémů, protože soudy v Č.Lípě a K.Varech pracují docela rychle.

V červnu jsem prodala 1+1 byt v Praze a koupila 3+1 byt ve Varech, protože jsem zpátky do Prahy nechtěla a k Dlouhánovi na vesnici taky ne. S Dlouhánem jsme se dohodli, že si vezme půjčku, abychom mohli byt ve Varech zaplatit a zbylo i na zařízení a nějaká rezerva na roky s miminkem a s almužnou od státu. Věřila jsem tomu, že všechno dobře dopadne, že jsme na všem domluvení a že budeme spolu šťastní…
A den D nastal 4.10.2003, když jsem ráno objevila dvě čárky ta těhutestu a byla nejšťastnější pod sluncem. :-))))
No a za hodinu poté jsem zjistila, že mě Dlouhánek už dva měsíce vodí za nos, že žádnou půjčku nevyřídil a nevyřídí, že peníze, které mám do 31.10. zaplatit prostě nejsou a nebudou, že jeho výmysly o tom, jak dlouho trvá vyřídit smlouvu, že už peníze má na účtě ale nemá je čas poslat atd. byly snůškou lží, lží, lží. Pro orientaci bylo to 160.000,–Kč.
Zhroutil se mi svět, vůbec jsem nevěděla co mám dělat a nastal snad nejhorší měsíc v mém životě. Sháněla jsem peníze jak se dalo, odvolala všechny možné koupě které se ještě daly a přesto to prostě nestačilo. Ze zoufalství jsem šla i za svojí maminkou, která je hodně bohatá a tam jsem se dozvěděla, že jsem si neměla pořizovat dítě, když ho neuživím a ať si ho nechám vzít, vyřídím si finanční věci a pak si ho teprve znova pořídím, jinak že to bude chudák. No ale nejdůležitější věta byla: „Já ti nepomůžu, sama nemám dost pro sebe." (vlastní v Praze 3 byty, které pronajímá a na venkově sídlo za 3 miliony, je úspěšnou podnikatelkou a stravuje se výhradně v lepších pražských restaurantech)
Další zastávkou byli Dlouhánovi rodiče(kam jsem jen tak zavolala, že čekám s jejich synem dítě, vysvětlila co udělal…) a zbytek mojí rodiny. Všechno dobře dopadlo, každý se na nás troškou složil (dokonce i příbuzní, které skoro neznám) a já jsem přesně 31.10. zaplatila všechny peníze, které jsem měla splatit. Stálo mě to nervy a Lukáška asi klidné spaní po narození…
Tak jsem si doma sedla a hodnotila jak to bude dál, zůstat s Dlouhánem? Nezůstat? Jak mu budu ještě někdy moci věřit? A pak jsem si vzpomněla na svoje dětství bez táty a bylo rozhodnuto, zůstanu kvůli Lukáškovi a uvidíme co bude dál. Další domluva byla, že se Dlouhán od ledna 2004 přestěhuje ke mně, protože jsem byla nezaměstnaná, bez příjmu, bez peněz, těhotná a sama, chjo. Jenže chyba lávky, Dlouhánek se nějak kousnul a najednou se mu k nám nechtělo, ale opět mi to nějak zapomněl říci. :-(
V půlce listopadu jsem skončila v nemocnici - začala jsme krvácet a tak strašně, strašně se bála, že přijdu o další dítě… Všechno jsem si strašně vyčítala a v duchu prosila Lukáška ať bojuje, že budu ta nejlepší máma na světě, jenom ať to nevzdává.
Leden 2004 - dozvídám se že moje těšení na to, že už na všechno nebudu sama je marné.
10. ledna jsem opět hospitalizovaná v nemocnici a je to zlé, málo plodové vody, krvácení, šance tak 50:50 podle slov doktorů. Nebýt v té chvíli mých dvou spolupacientek, asi bych se zbláznila. Verdikt doktorů zněl: ležte a za týden uvidíme. Když to bude stejné, budeme dál čekat další týden, když to bude horší, budeme čekat další týden, jestli se to nezlepší. Týden do mě moje kamarádky lily čtyři litry tekutin denně, což bylo to jediné co mě napadlo že by mohlo pomoci, ale co mi doktoři nějak zapomněli doporučit. No a bylo to lepší!!!! Lukášek bojoval a já taky, já se ale za ten týden naučila také mnoho motliteb…
A kde byl Dlouhán? Ano, ano, teď teprve mu došlo, že by měl být asi se mnou, a že se o mě strašně bojí a o Lukáška taky a že nás opravdu chce.:-)
V květnu se k nám konečně přestěhoval, v červnu se narodil úplně zdravý Lukášek, který má snad jako pozůstatek neklidného těhotenství jenom neklidné spaní, no a co my dva?
Doteď mám občas pocit, že Dlouhánovi nemůžu úplně věřit, ale snažím se s tím vším postupně vyrovnávat, Dlouhán je nejúžasnější táta na světě, vloni jsme měli svatbu a myslím, že jsme teď skoro stejně zamilovaní jako na začátku roku 2003,alespoň já tedy ano. Nedokážu si svůj život bez svého manžela představit, chtěla bych s ním zestárnout, prostě ho miluju, takovou nějakou jinou a stálou a dlouhou láskou…
Stejně tak i Lukáška, který je nejhodnější a nekrásnější miminko na světě, protože je můj. :-)))
Dodnes splácíme rodině dluhy… A ještě dlouho budeme…

No a všem, kdo jste dočetli až sem… …moc vám děkuji a kdo z vás řeší nějaké životní problémy, vztahy, nemoci bych chtěla říci, že vždycky je v životě těžko aby mohlo být zase líp, a bude líp, opravdu :-)

Kačí a Dlouhán a Lukášek

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 29.01.06 04:11

Haha, tak budu natuty prvníííí:)))

Zdravím v novém napínavém deníčku od Kačí, těhu-noce se přihlásili s plnou parádou a já opět sůvím kolem třetí - čtvrté ráno, fakt paráda a to jsem prosím ospalá jako slůně…teda jestli je slůně vůbec ospalé…takže než ležet a přemýšlet nad katastrofami tohoto světa, které stejně zřejmě nevyřeším svým ponocováním, zapla jsem si emimi a za odměnu na mě juknul nový deníček Jarňátek:)

Kačí, k deníčku, vážně jsi to neměla lehký, s těma svýma oběma chlapama, ale řekla bych, že už bys mohla mít vybráno, ne?:) Já si myslím, že umění odpouštět patří do každého vztahu a je fajn, že ty to umíš, nikdo totiž nejsme neomylný. Přeju vám moc, aby už žádná krizovka nepřišla a písni, co Dlouhán, už je zdravý a v pohodě? A jak je tobě? Začínáš se těšit do práce?:) Budu se pak s tebou radit o kytičkách, když budeš ta odbornice:)

No u nás po návratu z megaoslavy paráda, Davídek usnul hned po tatínkově pohádce a pak jsme si chvíli notovali v pelíšku, jak už je to velkej kluk a skoro jsme byli dojatý, že už nás nepotřebuje při usínání…z lehkého transu, a aby nám to nebylo náhodou líto nás rychle vyvedlo vědomí, že za pár měsíců budeme mít repete s uspáváním, kojením a já teda s nočními přestávkami, kdy mě tu určitě nenajdete, neb v komatu odpadnu určitě do blaženého spánku ihned co uspokojím potřeby nejmladšího z rodu Šimků:)))

Pak jsme si pustili nahrávání Kruhu, neb jsme měli jiné starosti (spíš teda radosti:)))a na horory se prostě nemůžu koukat v noci. No nevím teda, ale jeden den bez nás, konkrétně beze mě u nás dělá divy, nebo že by zelňačka, kterou vždycky manželovi vařím, když někam jedu, měla až takové účinky, hihi… zbytek si domyslíte, prostě bylo to krásný a víc už zabíhat do podrobností nebudu:) Jinak mám ale poslední dobou pocit, že Diňátku se naše manželské aktivity (a tím nemyslím placení účtů za vodné, hypotéku a tak) moc nelíbí, páč pak vyčítavě kope jak divoch a dloube mi do spodní strany dělohy, netuším čím, prostě mi tam něčím šponuje, ale nebolí to, už si asi zvykám:)

Jinak ještě k srazíku jsem chtěla pobaveně napsat, že ač David doma nezavře pusu, tak tam nepromluvil ani slovo až na jediné, když mi narval na břicho Matýskovo mega trumpetu a hlasitě bráchovi nebo ségře zatroubil a pak lakonicky prohlásil „mimino Gája“. Jinak ani ťuk, prostě introvert hadr, oni vůbec kluci byli nemluvové, krásně si hráli, občas byla nějaká malá potyčka kvůli autíčku, ale že by jako povídali, to teda ne, takže to tam musela rozčísnout druhá nejmladší účastnice a to Anika od Albi (PSTM), která ve 14 měsících hlásila: dolů a další slovíčka, nestandartní na svůj věk myslím (tuším, že jsem zaslechla i v jejím podání „okuka“ jako okurka, její nejoblíbenější ňamka hned po maminčině mlíčku:))), takže si myslím, že ta rodičům brzy vykecá díru do hlavy a naše kluky strčí do kapsy raz dva:)))

No už budu končit, ne že bych se hrnula spát, jdu zkontrolovat Ed, jestli nerodí Pětníčka, nakouknu k Šulánkům, jestli se neflákali a něco psali, a počítám tak v pět usnu spánkem spravedlivé těhule:)

Páček a krásnou neděli přeje

Diny

 
kaciatko
Povídálka 28 příspěvků 29.01.06 08:00

Ahojky,

no tak snad poprvé budu druháááá :-)))

dítě kouká na bořka, tak mám pár mniutek ještě na podrobnosti od nás…

Do práce se moc těším, tím, že Lukášek nebude s nikým cizím se už ani moc nebojím… Dlouhánek je zatím zdravý, ještě nečetl deníček, tak čekám, že až si ho přečte, třeba bude chtít nějak reagovat :-) přeci jen moje psaní je jenom pohled z jedné strany.

Příští sobotu mám poslendí dvě zkoušky, takže škola zatím vypadá v pohodě. Lukášek má zase rýmu a kašel, ale to už je u nás v zimě normální a spraví to až jarní sluníčko :-)

Diny: já už odbornice na kytičky jsem, tak se klidně ptej :-)))

Už jsem opět vyhazována jak Dlouhánkem tak dítkem a pádím mazat chlebík k snídani. Mějte se krásně a já se budu snažit reagovat častěji…

Kačí

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 08:04

Ahojky,

tak já se v rychlosti taky hlásím. Dobré ráno.
Kačí- my se tu v deníčku asi ještě nepotkali, neb jsem tu teprve pár měsíců. Co napsat k Tvému deníčku?
Přeji ať se Vám ve vašem vztahu daří a vždy vše překonáte jako do dnešního dne, i když musím říct, že jsi to některou dobu neměla vůbec jendoduché. Tak držím palečky ať ta společná cesta kterou jste k sobě našli je ještě hodně dlouhá..

MARKÉT - tak podle foteček se oslava vydařila, že jo? Psala si, že jedeš za maminkou…tak si to tam pěkně užijte a mamince držím palečky.

LUKO - tak co Kačenka? Psala si že na ní zase něco leze tak jak to vypadá? Péťa začal dobrovolně polykat atb asi nejsou zase tak strašný, i když nejdřív musím dělat, že je polykám já, pak manžel a někdy i plyšáci okolo ale zabírá to. Jen doufám, že až půjdeme koncem týdne na kontrolu, že to už bude dobrý.

JANAT - tak nakonec jste asi odjeli do toho divadla, že jo? Tak už se těšim až napíšeš jak jste si to tam užili.

MAJO - to jak si tam vše manželovi nechala ti jen a jen schvaluju…oni totiž někteří chlapi fakt nemají ani ánunk o tom jak je to doma někdy na hlavu. Jen jim to prospěje. A jak dopadlo školení? Můžu se zeptat co děláš za práci?

MAKY - teda ty si pletařka… mě přijde,že pleteš strašně moc rychle,ale to je asi už trénink, viď. Já pletla maximálně na mončičáka jako malá takový pidisvetr a plžila jsem to 100let :)))))
Jo a taky jsem koukala, že Terezka je přesně o 1 měsíc mladší než Péťa.

DINY - ty jsi teda ranní ptáče, co? Ale já jako těhotná taky někdy nemohla spát, ale to bylo spíš tak měsíc před porodem. Jo a dokoukala si pak ten Kruh? Já byla včera večer sama doma a čumákovala jsem na to a pak jsem se tady normálně bála a čekala jsem až přijde manžel abych se mohla v klidu vysprchovat. No blbnu.

Končim musim jít skládat puzzle.
Pa lenka.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 29.01.06 08:25

Ahoj Jantarko:)

Tak to je paráda, že Péťa takhle krásně dlabe antíky:) Je šikulka:) A plyšáci taky:)))

Jinak Kruh mám nahraný, už jsme pak nekoukali, tak počítám, že dneska skouknu až bude mládě spát poo, ve dne se snad tak bát nebudu. Stojí to za to?:)

Diny

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 09:12

Já už se docela dlouho nedívala na něco takhle v kuse, takže mě to docela chytlo a nemohla jsem to přepnout, chtěla jsem vedět jak to dopadne. Ale nějak mě to psychicky rozhodilo.ve dne to bude určitě lepší sledovat. L.

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 29.01.06 09:16

Kačí, uf to jsem si oddychla! Už jsem se lekla, že vás dlouhán nevzal pod svá mužská křídla, asi bych mu naplácala! Jsem ráda, že to všechno dobře dopadlo! Buďte zdrávi!!!
Nakukovatelka Slanka z Červenčátek 2005

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 29.01.06 09:31

Péťa je šikula že polyká sám atb, hlavně aby mo zabrali a byl fit.
A s tím pletením…to je jak kdy teď mám zrovna období kdy to jde rychle od ruky, pak zas budu mít období kdy na pletení nesáhnu. Když já když něco začnu tak už se nemůžu vždycky dočkat až to bude hotové tak fakt makám :-)
A toho narození jsem si už taky všimla :-)
 Maky

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.06 09:37

Dobré ránko:o)))

Kačí- fakt si to neměla lehké, přejeme ať už vás potkává jen to dobré:o)) A držíme palce u zkoušek:o))

Diny- na kruh jsem koukala taky, ale otáčela jsem hlavu:o)))) Abych se pak tak nebála, já se pak dokážu ještě pěkně strašit:o)))

Jantarko- ať jste brzy fit:o))

Mrkét- přejeme hezkou cestu na Vysočinu a mamince držíme pěstičky:o))

Maruš a zlobílci

 
kaciatko
Povídálka 28 příspěvků 29.01.06 09:58

Ahojky maminy a zbytku světa,
celej den do mně Kačí hučí, ať si přečtu její článek a nějak na něj zareaguji. Tak to teď dělám. V rámci zachování domácí harmonie nebudu vyvracet některé fámy a pomluvy. Jako autor má na ně právo. Co je, ale pravda, že jsem se zalekl nového vztahu a můj strach, že by to zase nemuselo vyjít, pomohl k tomu, že jsem se nasekal dost volovin. Teď vím, že mám jednu z nejlepších ženských na světě a jsem fakt dooooooooooost šťastnej. Šlus. Ende. Pak by si začla moc o sobě myslet.
Dlouhán od Kačí a Lukáška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 29.01.06 10:10

ahojky

za chvili vyrazime smer Vysocina, tak se jdeme rozloucit.

Kaci - taky si to nemelo jednoduche, ale uz mate urcite vybrano a ted uz bude jenom fajn :)

holky chtela jsem vas poprosit, pristi nedeli mam denicek, ale vubec nemam naladu na psani, muzete ho nekdo vzit za me ? Dekuji moc

tak uz musim, pa a budete mi chybet

market a delfinek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 29.01.06 10:18

Teda…

Davča si hraje v pokojíčku a já jsem si pustila ten Kruh na kazetě…zatím je asi 5 minut pryč a jsem totálně … vy víte co strachy… takže ani že na to koukám přes den nepomáhá…

No radši na to fakt kouknu v klídku a až se vrátí manžel (jel pracovat).

Do trouby jsem dala kuřecí čtvrtky s bramborama a cibulí, v půlce pečení dodám česnek ale nesvlečený z obalu, jen rozdělený na stroužky. Tak snad se to povede:)

Tak zatím pá a pište, co vaříte vy, ať mám inspiraci na další víkendy:)

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 29.01.06 10:24

Markét,

vezmu ho, když nebude vadit, že bych trošku psala o mém třetím a posledním těhotenství, budeme po velkém ultrazvuku, tak myslím, že bude o čem psát…

Moc na tebe myslím, na maminku a prosím ozvi se na mobil, ju? Kdyby něco tady, písnu ti, abys byla v obraze:)

Jeďte opatrně!!!!

Pusu skorodvouročákovi:)

Diny

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.01.06 10:52

ahoj holky,
máme doma zase kosu tak jen v rychlosti.večer byla vís jak 2hod párty,kojení každou chvíli.teplota snad není takže půjdeme ven.mám vyplý mobil,nemám na babičky náladu a taky mě lehce štve jarda,protože se včera neozval,dnes jede do nové práce.

kačí-vidím,že to nikde není lehké.ale těžké začátky,sladké konce.moc přeju,aby současný sladký stav už zůstal.

diny-a co jste měli za dortík?autem jedu kamkoliv,dokonce jsem sama jela do itálie.ale po praze jezdit odmítám.to je nad moje nervy.

leni-vidíš,nakonec to zvládnete levou zadní.

markét-tak ještě jednou,pěkně si to u vašich užijte a držíme mamce palečky.

maruš-tak dnes už bude určitě zase dobře.

maky-kdepak jseš?jedny šaty dodělané,do čeho ses pustila teď?

na kruh jsem nekoukala a ani koukat nebudu.stačilo mi přečíst si o čem to je a vyprávět známé.jsem posera…
 luka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 10:57

DINY - tak raději fakt počkej na manžela, já z toho byla pěkně vykulená.
Hmmm, kuřátko s brambůrkama, to taky máme rádi a ten česnek bez loupání dělá hodně Jamie Oliver (angličan, který super vaří, máme doma už 2 kuchařky a i jsme hodně koukali když ho dávali na kabelovce. Vařil totiž fantasticky, rychle, nic složitýho, ale výsledek je pohádka.) Včera jsem podle něho dělali pečené brambory taky v troubě a ještě se k nim dává po délce nakrájená mrkev, petržel, cibule, oliv. olej, osolit a hlavně rozmarýn. No nemají fakt chybu.
Jinak inspiraci ti asi moc nedám, já si včera večer uvařila segedín a k tomu bude kupovaný knedlík:)))Mám sice od otčíma recept na super knedlíky bez kynutí ale dělala jsem je asi cca 2×.

Jedeme se v rychlosti kouknout na vestavěné skříně.

Lenka a Péťa.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 11:01

Asi jsou tyhle atb celkem dobré, jen doufám, že na ně nebude Péťa alergii, jsou penicilinové řady a já na všechny takové alergická jsem:)) Jenom jsme mu včera chytře koupili jahody tak teď se jen děsim kdyby se osypal tak nebudu vědet po čem:))) ale já při té alergii vždycky ještě natýkala.
Jarda se určitě ozve,oni ty chlapi to tak neřeší jako my s tim telefonováním a jestli k tomu má ještě jít do nové práce tak asi řeší předem to.

Lenka a Péťa.
Lenka.

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 29.01.06 11:14

Ahoj holčinky,

Kačí: teda ty jsi si ale užila…:-((( Hlavně že jste zase spolu a MOC držím palce, aby tento šťastný konec trval navěky!!!

Market: je mi moc líto, že je to s maminkou takhle špatný:-((( Moje máma je na tom dobře, léky dobře účinkujou - ťuk, ťuk, ťuk! Proto pevně věřím, že i Tvojí mamince pomůžou a zase budete všichni šťastný! Důležitý je, že ví te, co mamince je a můžete jí proto pomoci. Myslím na Vás!

Teď jsme u tchánovců a já jsem se včera pustila do tvoření Karolínčina deníčku - postupně zkopírovávám všechny svoje příspěvky tady na e-miminu a je to docela fuška:-))

Karolínka je stále bez MM, v prsu už se skoro nic netvoří, takže už snad brzy taky splaskne! No, asi budu moci už zajásat - Dokázaly jsme to!!!!:-)

Hezký den!
Senti a Karolínka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 29.01.06 12:28

mám úplně stejnou alergii na penicilinový atb jako ty, osypu se, otékám a jednou jsem se prý málem udusila :-(
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 29.01.06 12:29

Já jsem tady kde jinde :-) manžels dospává, Terka prudí nechce jíst tak ať mi trhne já za ní s prosíkem lítat nebudu jako to dělají babičky…její problém ona bude mít hlad já ne
 Maky

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 29.01.06 12:51

Nazdárek,
tak jsme po obědě, mláďata jsou uložena (ale Jirku stále slyším), taťka na záchodě :-))) tak píšu.
Kačí, napsala jsi svůj příběh moc hezky. pevně doufám, že bude mít šťastné pokračování. vždycky když něco takového čtu (a na emimču není o takové příběhy nouze), říkám si, tak tihle už mají vybráno. Vás už prostě nemůže potkat nic špatného, protože jste si své už prožili (tedy hlavně ty s Lukáškem:-)). Nejsem věřící, ale domnívám se, že na světě existuje nějaká rovnováha, kdy štěstí je vykoupeno smůlou. Pokaždé, když čtu vaše příběhy, když máte někdo těžké období s partnerem, dětmi, rodiči, říkám si, tak už dost, teď už se to musí obrátit. A na druhou stranuse bojám, že jestli to tak vážně funguje, tak jednou dojde i na mě s mojí rodinou. Doposud nám totiž všechno až „nechutně“ vycházelo, v lásce, v práci, s dětmi… a já bojím bojím, kdy se to otočí.
No to jsem se zase dostala trochu moc daleko.
Krásný zbytek neděle a snad sem ještě nakouknu

Makýš a Tygříci (Jirka stále nespící)

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 14:08

Jo jo dušení u nás také probíhalo, píchali mi kalciovku, a jednou jsem skončila i v nemocnici. Tak snad se to těm našim prďolkám vyhne. Lenka.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.01.06 17:14

nazdárek,
byly jsme za kamarádkou v nemocnici,ona je zdr. sestra.zrovna,když jsme tam byly tak pro někoho přiletěl vrtulník tak měla kačenka podívanou a nemohla pochopit proč zase odletěl,když ona se na něj chce dívat.daly jsme si čajíček a dortíček-višňový.a krásně pokecaly.ještě se chystám chvilku pracovat a dnešní večer bude doufám bez párty.včera jsem vám chtěla napsat jak jsme byly v drogerii a kačenku okouzlil toaleťák potištěný sněhulákama.rolička stála 80kč tak měla smůlu…prvně v obchodě řvala,že něco chce,ale naštěstí zabral ten bublifuk.
 luka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 29.01.06 19:41

Ahojky,
ted jenom rychlovka, az ulozim ditko a zkouknu Etudy, tak se vratim a doplnim podrobnosti :))

Jak jste pochopily z me nepritomnosti, tak jsme nakonec na operu vyrazily. Bylo to proste super. Eda taky nijak s hlidackou netrpel, naopak vypadal jako, ze jsme mu snad ani moc nechybeli (coz teda rozhodne nevypadal predtim kdyz jsme odjizdeli, to byla dost krizovka) vice az po Etudach.
Zatim packo J.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 19:55

Jani už se těšim:))) Manžel teď uspává a já taky budu koukat na Etudy. zatim pa Lenka a Péťa.

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.01.06 21:43

ahojda holky

koukam na etudy a placu, je to desny :((((((((

Kosticka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.01.06 21:49

tak ještě jednou, dnešní etudy me docela rozhodily, docela blbej konec :(((

KAČÍ, deníček jsem přečetla až do konce a můžu říct, že jsi to holka neměla jednoduchý, bylo to skoro jako detektivka s horerem v jednom, ale doufám, že ta tvoje knížka života bude se šťastným koncem :)

Jinak přidávám seznámek, kdo chce ještě něco doplnit, ozvěte se, jo?

Kostička

ÚNOR

Evásek 12.2.2004 9:15 dvojčátka Monika 44cm / 2450g 36TT a 12.2.2004 9:20 Terezka 44cm / 2250g BRNO

 1. 15.9.2005 2:50 Martínek 52cm / 3450g 40TT
  Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm / 2930g 36TT PRAHA Trója
  Jendys 25.2.2004 3:35 Ema 52cm / 3550g UHERSKÉ HRADIŠTĚ záhlavím spontánně
 1. 30.8.2005 11:00 Alánek 50cm / 3850g UHERSKÉ HRADIŠTĚ do vody
  Jantarka/Lenka 27.2.2004 9:27 Petr 51cm / 3660g 39TT PRAHA (Apolinář)

BŘEZEN

Mart 18.3.2004 5:54 Tomášek 50cm / 3850g 40TT PRAHA 5 Lužiny
Smokie 22.3.2004 7:43 Tobiášek 50cm / 3450g Praha Podolí přirozený porod
Maky 26.3.2004 6:45 Terezka 48cm / 2500g 38TT ČÁSLAV

DUBEN

Wej-Maruš 2.4.2004 4:00 Vládík 49cm / 3580g ÚSTÍ N. L.

 1. 20.5.2002 Maruš­ka 50cm / 3530g
  Alex 4.4.2004 10:30 Christian David 52,5cm / 3800g 40TT USA
  Baghira 13.4.2004 14:42 Eliška 50cm / 3600g
  Kikinka 16.4.2004 9:25 Tedýsek 46cm / 2600g 38TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ
  Pavla 22.4.2004 2:30 Klárka 49cm / 3050g Praha - Apolinář záhlavím spontálně

KVĚTEN

Senti 1.5.2004 11:16 Karolínka 51cm / 3000g PRAHA
Lentilka 4.5.2004 15:26 Viktorka 50cm / 3430g PRAHA-Podolí
Alice 6.5.2004 7:35 Kubíček 53cm / 3500g 40TT BRNO

 1. 13.6.2002 Verun­ka 47cm / 2650g 36TT
  Kostička 6.5.2004 9:25 Ellenka 53cm / 4090g 40TT PŘEROV císař ve spinální analgezii
  Helena2 6.5.2004 14:01 Vojtíšek 50cm / 3400g UHERSKÉ HRADIŠTĚ
  Jola 10.5.2004 1:45 Ondřej Jakub 52cm / 3900g 38TT VYŠKOV
 1. 27.10.2005 Daniel Jan 52cm / 4050g
  Peg 15.5.2004 10:45 Anetka 52cm / 3630g PRAHA-ZÁPAD
  Almerka 15.5.2004 Radimek 51cm / 3200g MLADÁ BOLESLAV
  Diny 18.5.2004 20:32 Davídek 50cm / 3400g PLZEŇ
 1. TP 15.6. MS / 13.6. UTZ
  Pomyšlenka 18.5.2004 Honzík 52cm / 3560g
  Makýš 19.5.2004 17:58 Vašík 50cm / 3800g PRAHA
 1. 30.11.2005 Jiřík 53cm / 3820g Thomayerova Krč
  Julda 21.5.2004 11:00 Martin 53cm / 3750g TURNOV
 1. 20.9.2005 11:40 Petr 50cm / 4050g
  Tanina 22.5.2004 13:42 Julinka 48cm / 3390g PRAHA
 1. TP 30.6. MS / 9.7. UTZ
  Vega 25.5.2004 4:10 Adámek 51cm / 3500g LIBEREC
  Hanula 26.5.2004 13:00 Hanička 51cm / 3600g CHRÁST U CHRUDIMI císařským řezem
  Slniecko 27.5.2004 17:58 Lukášek 51cm / 3420g PRAHA
  Dandis 30.5.2004 19:58 Valuška 50cm / 3300g KYJOV vyvolávaný
  Miroušek 31.5.2004 22:25 Pepča 50cm / 3500g TŘEBÍČ císařským řezem

ČERVEN

Mája80 9.6.2004 4:39 Zuzanka 49cm / 2860g PŘEROV
Luka 9.6.2004 Kačenka 50cm / 3750g 37TT KLATOVY klešťový porod
Kačí 10.6.2004 8:10 Lukášek 50cm / 4000g KARLOVY VARY

ČERVENEC

Janat 9.7.2004 12:00 Eduard 52cm / 3900g 41TT Thomayerova Krč

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 29.01.06 21:53

Ahoj jarňulky,

tak na Etudy jsem dokoukala, to teda byl konec:((( je mi z toho smutno, ta pani byla pořád taková optimistická i když její život nic moc. Ach jo.
Jinak mě začíná být blbě, bolí mě hlava, tak snad na mě neskočila nějaká chřipajzna. Jdu si lehnout. Dobrou.

Lenka.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 29.01.06 22:03

Ahoj holky!!

Před devátou jsme dorazili ze Zlína. Švagr už má sice pevné připojení, ale na net jsem se u něj nedostala.

Poslušně hlásím, že jsme od minulé soboty snížili počet kojení ze 7 na 2-3 za den. Dnešní noc prospal celou, včera si řekl o KO, ale spokojil se bez hlasitých protestů s BUMBU. Takže doufám, že to tak nějak zůstane! Šikovný klučík!!

Část návštěvy se pozůstávala z nahánění obou koček, přičemž skorokotě Zrzunda podnikl jeden rychlý vpád drápky na Kubíčkovu tvářičku. Teda těch vpádů bylo víc, ale tímhle se mu tam fakt podepsal… Ale kloučka to vůbec neodradilo, pobíhal za ním jen ho uviděl, i pod postel za ním vlezli… No aspoň nemusel švagr vytírat, děti mu všude vytřely… :o)

Kači teda to jsou story!! Nemělas to lehké, ale snad to pokračování už stojí za to…

Dneska využiju toho, že děti spí a půjdu taky, snad bude chvilka zítra.

Dobrou!

Alice

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 29.01.06 22:33

Tak jsem dokoukala etudy a konec mi připoměl dobu, kdy jsem já sama musela poprvé v životě zařizovat pohřeb. A že není doma manža a děti spí, tak se mi to znovu vynořuje a mám slzy v očích. Už aby bylo ráno.

Holt, život není procházka růžovým :,-(em, jak jsme si i mohli přečíst od Kačí. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Taky jsem byla dole a teď si myslím, že jsem docela dost nahoře a taky se jako Makýš bojím toho, že to zase půjde dolů :-((. No, ale na to člověk nesmí myslet a až to příjde, tak se s tím musí poprat. Takže Kačí už je taky nahoře :-))) a Luko, ty tam budeš za chvíli určitě taky :-))).

Majo - dávej si na tu nohu větší pozor a s manžou jsi to provedla fakt dobře, že jsi mu nechala ty neuklizené věci. Možná, že si doteď myslel, že se vše uklidí samo, když není doma :-))). Tak teď příjde na to, že to tak není :-)). Tu tvoji práci jsem taky nějak moc nezaregistrovala. Jak to máš s hlídáním a kolik hodin a kde pracuješ?

Diny - tebe jsem se chtěla zeptat místo Magrátky, jaké byly dorty na oslavě a jestli byly kupované nebo je někdo pekl doma. Ty dvojky vypadaly dobře, to bylo z formy? A jsi teda dobrá, že jsi v jiném stavu jela sama se dvěma dětma do Prahy a zpět.

Janat už se těším na popis vašeho víkendu. Takže opět to čeho jsi se bála dopadlo nakonec dobře, viď? Asi jsi pod ochranou nějaké šťastné hvězdy :-)))).

Senti a Alice, dobře bojujete s ukončením kojení, jde vám to nad očekávání skvěle. A Diny zase perfektně zvládla samostatné usínání Davídka. Jste všechny šikulky.

Kostičko, seznámek je opravdu propracovaný :-))). Ani jsem nepostřehla, že taky pracuješ. Možná jsi to zmínila jen jednou a už jsem na to zapoměla, prosím přibliž mi to, co děláš.

A HOLKY DÍKY VÁM jsem si včera dala vanu (tip od Magrátky) a četla jsem si v ní knížku. Obojí po několika letech :-))).

Cvakání klávesnice vzbudilo Petra, tak ho musím nakojit.

Julda

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 29.01.06 22:39

Ahoj,

tak Etudy me zase uplne odrovnaly :((( Ja si tak strasne prala, aby jim to nakonec nejak zacalo vychazet…a on ten osud je proste nenechal…uplne jsem z toho brecela (i s manzelem)

Ale z veselejsiho soudku :)
Nakonec se nam vydaril ten vylet do Opery!
Sice jeste v So rano, ackoliv tu uz byla hlidacka, jsem nevedela jestli pojedeme. Eda totiz jakmile pochopil, ze prisla ta hlidacka a pritom je sobota, tak si hned vzpomnel na to jak jsme mu odjeli na 4 dny do Portugalska na svatbu meho bratrance (to mu bylo 13 mesicu, ale evidentne si to pamatoval) takze zacal byt nervozni a porad volal tato, mamo, i kdyz jsme jeste vubec neodchazeli…:( no bylo to strasny.
Nastesti hlidacka to celkem zvladala, ale stejne byl evidentne smutny, takze jsem resila, ze teda nikam nepojedu, nakonec (a nastesti) se podarilo manzelovi a hlidacce me premluvit a sice nerada, ale nakonec jsem vyrazila (no taky ta predstava tech zbytecne propadnutych listku na operu asi pomohla;)
Takze asi v 11oo jsme vyrazili smer Viden :) V 1130 jsme ale zase prirazili zpet k domovu- manzel si zapomnel boty k obleku…vlastne mne to ale pomohlo, protoze jsem videla, ze pulhodiny po nasem odjezdu uz byl Eda uplne v pohode a vubec jsme mu nechybeli :)
Asi kousek pred Velkym Meziricim zacalo byt v aute dusno (vzpomneli jsme si jak byl Eda smutnej) a zacali jsme oba prohlasovat, ze vlastne ani jeden z nas nechtel jet a ze to byla kravina.. Vzhledem k tomu ze to byl muj darek pro manzela k vanocum, tak jsem se hned zacala urazet- no proste takova pohoda na ceste…Nastesti nas napadlo, ze s plnym zaludkem to treba budeme videt jinak- a taky ze jo :) Menu u Mc ve Velkem Mezirici nam zahnalo vsechny chmury a my v pohode dorazili do Vidne. Tam nastal ocekavany problem s orientaci ve meste, ale to ve Vidni mame pokazde, takze nas to nijak zvlast nerozhodilo, takze ani neprobehlo ono klasicke vytrhavani mapy z ruky se slovy „Ukaz mi to!!!“:) A tak po asi hodine a pul beznadejneho bloudeni a pozorovani ruchu mesta Vidne jsme konecne nasli dum toho manzelova znameho ve kterem ma byt, ktery nam na vikend pujcil (on byl mezitim v Praze)
A tam po drobnych nesnazich, kdy jsme zkouseli ruzne klice do ruznych dverich v cizim dome (divim se ze sousedi na nas nezavolali policajty;) jsme konecne dorazili k vytcenemu cili…jenomze tim vsim hledanim jsme ztratili cas, takze vlastne byl nejvyssi cas se oblect a vyrazit taxikem smerem Volksoper. Nastesti v predtuse velkych mrazu jsem se nechala od mamy ukecat a pujcila si jeji kozich, protoze bych jinak asi umrzla…a zjistila jsem prekvapivou vec- kozich fakt hreje :)))
Potom jsme dorazili do Opery (prekvapive vcas) a rovnez prekvapive se nam uplne snadno podarilo vyzvednout listky rezervovane a koupene pres internet.
Vlastni opera (Madama Butterfly) musim rict, ze me naopak trosku zklamala. Minule jsme tam byli na Kouzelne fletne a to bylo o dost lepsi (pevci, scena, mozna ze i opera je asi lepsi-proste vsechno:)
Ale aspon jsem vyvetrala dlouhe vecerni saty, matky kozich a pujceny nahrdelnik :)))
Po opere jsme taxikem dojeli do centra a prestoze jsme kvuli mrazu (ja sice v kozichu, ale pouze v lodickach!) vlezli do prvni restaurace kterou jsme nasli a zdala se nam, tak jsme prekvapive trefili do restaurace, ktera je asi vyhlasena, protoze tam zrovna vecerel dirigent ze Statni opery…a cenove uplne normalni (aspon na prazske pomery takovy stred)
Tak jsme romanticky povecereli, potom jsme se jeli do toho bytu prevleknout (ono v tech lodickach a kozichu to fakt nebylo uplne OK) a pak jsme vyrazili jeste jednou si uzit bezdetneho nocniho zivota…No spat jsme sli nakonec asi ve 4oo ale krasne „uzity“ nocniho videnskeho zivota :)
Rano jsme se valeli v posteli a slastne si uzivali, ze kdyz nebudeme chtit tak vuuuubec vstavat nemusime. Ale pak se nam zacalo preci jenom stykat po tom nasem „rusiteli“ a rozhodli se, ze pojedeme domu hned.
Nicmene „kdyz uz“ ;) jsme jeli zpatky pres Hate, kde je ten Freeport s tema outletovyma obchodama, tak by to neslo se nstavit a tak nakonec jsme jeste cestou na operu vyhodne v Hatich nakoupili -obleceni, boty pro Edu (super kozeny „tenisky“ Nike, nadobi vse za super ceny (50-70% slevy)
Eda byl mezitim doma uplne spokojeny. Kdyz jsme prijeli tak mel neuveritelnou radost, ze dostal boty… on je takovy maniak na boty (boty taky bylo prvni regulerni slovo co rekl…:) Porad si je chtel obouvat a zouvat a rikal tap tap dupy dupy- no byl k sezrani.
Takze celkove hodnotim vikend velmi kladne :)))

ted komentare :)

Jendys- koukam, ze moje tchyne v tobe nechala hluboky zazitek :) Chapu, nas take neustale udivuje :))))

Hanulo- diky za drzeni palcu na operu. Ja myslim, ze to vyslo :)

Kaci- denicek a tvuj pribeh me moc zaujaly a preji vam at uz nic takoveho nezazijete a at uz se netrapite! :))

Diny- rada slysim, ze oslavicka se vam vydarila.

Makys- presne tyhle pocity, co popisujes taky mivam, takove to „abych to nezarikla“ A to nas vztah s manzelem a zivot vubec, taky neni jenom idylka, ale stejne, kdyz je dobre tak se neubranim prave temhle myslenkam, takze te moc dobre chapu..

Koukam, ze jsem zase zahltila emimino svym vyplodem. TAK RADEJI KONCIM :)
 J.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.01.06 22:47

tak dnes naposledy.nějak musím dnešní etudy strávit…ten konec byl strašně smutný a mě to dodalo sílu a pocit,že řešit partnerskou krizi je smutný,ale ne tragický.jsou daleko horší věci.a holky,že je to jako houpačka vím od svých 19,kdy mě naši vyhodili z baráku.pak bylo líp pak zase hůř a pak nejlíp(těhu a narození kačky) a teď je zase hůř.já mám život houpačku,aspoň nemůžu mít pocit nudy a jednotvárnosti.jo a nedělejte mi chutě s vanou a knížkou(juldo),já mám jen sprchový kout!!!ale sedět u krbovek s čajem a knížkou taky není k zahození a přesně to teď udělám.

juldo-já myslím,že si to štěstí moc zasloužíš.muselas toho hodně zvládnout a ani teď to nemáš úplně jednoduchý,3děti a táta často v práci…jseš holka statečná.

makýš-teď jsem si četla tvojí reakci v diskusi s plácáním dítěte.úplně s tebou souhlasím.jen to samostatné usínání u nás prostě nehrozí…

jano-už se strašně těším na popis opery a jak se vám vůbec výlet vydařil.

lenko-tak ať je ti ráno zase dobře a chřipka to nakonec není.a co dveře,vybrali jste něco?

alice-ty taky chodíš spát před půlnocí?tak se hezky vyspi.

kostičko-hezky jsi seznámek upravila,to sis mákla.nějak mi uniklo,kde pracuješ…nějak se nám to tu rozmohlo…

senti-jste s karolínkou šikulinky.doufám,že u nás jednou proběhne odstavení taky tak pohodově.

diny-dokoukalas kruh?jaký to bylo?

dnes jsem si po téměř 20m opilovala nehty tak,aby zase mohly růst.já si je doteď musela stříhat nakrátko kvůli vojtovce,abych kačenku neškrábala.je to nádherný a už nezvyklý pocit,hihihi.tak se všichni krásně vyspinkejte a zítra zase ahoj.
 luka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 29.01.06 22:51

Jéje, to jsem si krásně početla na dobrou noc. Muselo to být moc pěkné a určitě jsi nabitá pěkným zážitkem na šedivé všední dny :-))).

Petr už zase spí, mě přešlo vzpomínání na smutnou minulost a tak si jdu číst.

Julda

 
pomy
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 29.01.06 23:15

Zdravím, KAČÍ, jsem ráda, že to nakonec všechno dobře dopadlo a v závěru je podpis komplet rodinky! Četla jsem i reakci Dlouhána, napsal to moc hezky, všem Vám moc fandím!
A ahojte i ostatní :) S Jendou slaměníme, taťka nám odjel na týden do lázní, přitom bych je spíš potřebovala já :) Ale ne, zaslouží si trošku relaxu a odpočinku, protože v práci má makačku a pak s náma doma taky někdy nic s medem :)
Prošvihla jsem předpověď počasí na zítra, ale snad se konečně dostaneme ven. Dneska jsme byli u ségry, jejich Oskar roste jako z vody a je mu už měsíc, to to letí. Jenda byl hodňous, pak i doma, už taky potřeboval mezi lidi :) Vlastně se furt pohybuje mezi dospělákáma, bratránek je kojenec, tak jednou v kolektivu bude cirkus, si myslím :) Obdivovala jsem fotky z oslavy narozenin delfínka! Si slibujeme s Lenčou - LENTILKOU, že se jednou potkáme, tak snad nám to vyjde! Moje ségra mě trošku štve s kojením. Furt mají nějaké návštěvy, je nervózní, mlíko neteče a malý pláče, tak už sáhla i po umělém, ale říkám jí, ať vydrží, vždycky se zavře někam do klidu a ono to půjde. Zkrátka povzbuzuju ji, jak jen to jde, narozdíl od ostaní rodiny, která tvrdí, že dítě je hladové a ať mu dá flašku.
Holky, flákám práci, taky sebe, tak dobrou a jdu vše napravit :)

Pomy

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 30.01.06 08:02

Dobré ránko:o)))

Ty etudy mě taky dostaly:o(((

Jdu zase jen pozdravit, dneska máme lítání- logopedie, očkování a nosní. A venku je taková zima. Se mi nikam nechce..

Přejeme hezký den

Maruš a zlobílci

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 30.01.06 08:32

Dobré ránko,

jdu jenom rychle pozdravit, my jsme celý víkend někdy lítali a tak jsem neměla na internet čas.

Kačí, moc zajímavý deníček, vždycky si ráda přečtu jak to začínalo u jiných. Taky jste to neměli jednoduché, ale už je všechno zlé pryč a teď jste šťastná rodina :-))))))

U nás je zataženo, ani se mi nechce jít ven, ale budeme muset ať se ta naše sojka unaví.

V poledne napíšu víc, oběd máme ze včera, ale čeká tam na mě hromada vypraného prádla ach jo :-((((((, ale ta neuteče, chi, chi :-))))))

Dana+Valuška (20 měsíců)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.01.06 08:47

Kostičko,

krásný seznámek, pohrála jsi si s ním:) Já zapomněla nahlásit Zuzanku, ale to nevadí, dej jí tam až ho budeš někdy zase posílat, děkuju:)

Zuzka 21.1.1994, 50 cm/3050g 40TT

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.01.06 09:04

Ahojky,

jen nakukuju, jedeme za chívli do Plzně něco pozařídit, snad se na spaní vrátíme.

Počtu a písnu víc pak, Etudy mě taky dostaly:(((

Diny

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 30.01.06 12:10

Nazdárek,

tak Val už spí, trošku jsem jí posunula polední spánek, aby se budila dřív a večer jsem ji nemusela hodinu uspávat.

Včera jsme si udělali hezký den, táta nešel do práce tak jsme toho museli využít :-)))) To je tak bezva když je chlap doma, já se vždycky na neděli tak těším. I když dneska ráno to taky nebylo špatné, J. vstával do práce a Valuška s ním a mě nechali chvilku pospat. No asi tak půl hodiny, ale taky dobré :-)))))

Píšete hodně o Etudách, já je včera neviděla kdy je budou opakovat, nevíte???

Maruš, Diny: vy máte dneska běhání, tak všechno dobře vyřiďte.

Diny: Kruh jsem viděla v kině a mám z toho noční můru ještě teď :-)))) Já vůbec nemůžu horory, mě to potom všude straší.

Pomy: vyřiď ségře ať se vykašle na návštěvy a řekne ať přijdou jindy. My měly se začátku taky problémy s kojením, než se to malá naučila a já byla nervní jako blázen, že nám to nejde. A pak to byla těžká pohoda :-)))))

Janat: krásně jste si to užili, tiše závidím :-)))) Já bych našeho tátu nedostala do opery ani omylem, já jsem ráda i za divadlo.

Luko: my máme taky jenom sprchový kout :-)))) Vanu má mamka nahoře v patře. ALe já se stejně naposled koupala ve vaně, když jsme byli s J. na výletě v Čechách :-)))) Nějak mi to ležení ve vaně nepřirostlo k srdci :-))))

Juldo, Makýš: na to nemyslete, že teď jste nahoře a jednou to půjde dolů. Prostě se budeme mít pořád dobře a basta fidli :-)))))

Alice: ty jsi šikulka, jak jsi zredukovala kojení :-)))

Lenko: tak jak je, bolení hlavy přestalo ?? A ty brambory jak jsi psala ten recept, jsou jenom tak bez masa??

Kostičko: super seznámek, jsi šikulka. A to tričko v galerce je zase bezvadné, jak jinak :-))))

Senti: já už jednou začala všechny moje články tady na emimi kopírovat. A pak přišel J., že musí pc přeinstalovat a všechno mi vymazal :-(((( TAkže budu muset začít znovu.

Maky: teda ty jsi hotový maniak na to pletení :-)))))

Market: ty tam v dálce, držím palce ať je mamince líp a vy si to tam užijete.

Jendys: Emička je šikulka, jak hezky usíná :-)))) A to jsi měla takový strach, než jsi jela do porodnice, že?? :-)))))

Tak a jdu na to žehlení, opatrujte se mamičky a dětičky :-)))))

Dana

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 30.01.06 12:22

Holky jenom kratce, protoze mam fofr, ale musim to nekomu rict, protoze je mi z toho hrozne smutno.
Manzelova sestrenice (zije v Australii) ma stejne stareho kluka jako je Eda a zhruba pred rokem mu diagnostikovali geneticky podminenou nemoc Wiskotuv Aldrichuv syndrom- vazna porucha krve, imunity…Bohuzel evidentne v Australii zdravotnictvi neni bezne dostupne na takove urovni jako u nas (a myslim, ze si toho vubec neumime vazit!) a tak na to prisli pozde, mezitim mel uz krvaceni do mozku a malem umrel :(
Ted jsme dostali email, ze jsou zase na chemoterapii, pripravuji ho na transplantaci kostni drene a vypada to spatne…mezitim tam sestrenice psala jak je to sikovnej klucik, jak si hraje…nemuzu to ani psat protoze brecim.
Omlouvam se, ze to sem pisu, ale musela jsem to nekomu sverit, zaroven me prepadl pochopitelne priserny strach o Edu. Ach jo, musim se nejak sebrat, protoze jsem z toho uplne hotova.
Radeji jdu uklizet. J.

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.01.06 12:38

Jani, to je mi moc líto, taky se mi derou slzy do očí, když to čtu. Život je v tomhle strašně nespravedlivej, děti by nikdy neměly trpět.Ach jo, třeba všechno dobře dopadne, vždyť i zázraky se dějí…

makýš

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 30.01.06 12:55

Ahoj
včera jsme se vrátili od babiček v 8 večer. Terka celý den nespala, usnula cestou domů v autě, po přenesení si dala kojo a spala dál…nemytá, napůl ještě oblečená, v plíně od odpoledne :-( … ale spala. My si šli s manželem lehnout asi v 11, přenesla jsem jí do postýlky a čekala že se po chvilce bude hlásit zase o mlíčko a světe div se…kojo až v 5 ráno nebo v 6 no prostě až k ránu, dala jsem jí čistou plínku a spali jsme dál. Budíček bohužel v 7, na to nejsem zvyklá. Dopoledne jedna série Krtka na videu, procházka pro houzky a něco sladkého ke kávičce a teď se spí :-) alespoň k něčemu je brzské vstávání dobré.
Až se vyspí přijede švagrová s Jeníčkem takže odpoledne nám určitě uteče jako voda :-).

Dala jsem se do štrykování dalšího modelu tentokrát pro Terinku.

Jdu užívat klidu a pohody u TV s jehlicema v rukách (nebo v rukou????).

Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 30.01.06 13:21

Jani moc mě to mrzí, je mi z toho moc smutno. Těhle věcí se nesmírně moc bojím ale furt si řákám nás se to netýká, jenže pak se to týká někoho blízkého a člověk si uvědomí že se to může týkat i jeho. Moc smutná zprávička…Pomuchluj Edu neboj on je zdraví. Zdraví není samozřejmost proč si to člověk uvědomí až když se něco stane nebo děje kolem…Drž se a písni jak to dopadlo s transplantací. Naděje snad ještě je ta přece prý umírá poslední
 Maky

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.01.06 13:51

Ahojky,

tak dneska už je mi líp, i když trochu cítím krk (nějak se mi to nechce proklubat, příznaky na rýmu a kašel už mám asi potřetí za sebou). Zato ráno mě vzala zase bolest hlavy, ale naštěstí zabraly prášky, ale holky jsem tu ještě dneska v pyžamu, jak jsem ani neměla sílu se převlíct. A to mám večer srazík s kamarádkama, mě ta hlava vždycky chytne když mám někam jít. Ale je to na dobré cestě, i jsem si umyla vlasy a když jsem zavřela vodu, v bytě ticho, tak jsem se šla potichu podívat, co že tam kde kutí a Péťa si vlezl ke mě do postele a usnul. Tak si jdu udělat kafčo a nabrat sílu.

JANAT - tak to jste si víkendík pěkně užili, co? Mě a ani manžela teda opery nelákají, ale nějaké pěkné divadlo bych si dala říct:)))
DANDIS - Ty brambory jsou jako příloha k masu, takže se dělají zvlášť.
Taky jsem zvědavá jestli ti dneska Valuška půjde spát večer dřív, já myslím, že jo.
DINY - tak co Kruh? Dokoukala si to?
LUKO - tak ty krbovky bych si dala říct víc než vanu, tu já moc nemusím, naposledy jsem v ní ležela když jsme rozháněly poslíčky, ale marně a to jsem sí jí teda ani moc neužívala:))) a když tak koukám na svoje nehty, tak by taky potřebovali zkulturnit.

Jdu na to kafe a pak ještě kouknu. Lenka a Péťa.

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 30.01.06 13:51

Ahoj holky,

tak jsem se za váma konečně na chvilku dostala. Pepča mi bojkotuje PC a ještě ke všemu usíná po 11 večer :-((((.
V pátek jsme byli v Kolíně, u Čáslavi jsme mávali Maky a Terince (zdravíme), kdybych to věděla dřív, tak jsme se mohly domluvit na pidisrazík, ale manža mi volal před polednem a ve 14 jsme jeli.
No a včera jsme byli tradičně u našich, Pepča dokonce byl na procházce bez kočárku, hlavně že měl dědu a babi.

Etudy - je to děsný, jak se osud k někomu zachová, ještě teď je mi paní líto.

Deníček - Kačí držím moc palečky, aby vám to teď už jenom vycházelo a byli jste šťastná rodinka.
Gratulujeme Valušce k pidinarozkám.

Omlouvám se, že nebudu reagovat jmenovitě, ale musím jít ještě zlikvidovat bordýlek, než se Pepča probudí.

Zatím se mějte a užívejte zbytek dne.

Miroušek a Pepča (zatím ještě chrupkálek)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 30.01.06 14:08

Miroušku to je škoda mohli jsme se alespoň seznámit :-) tak příště. A co v Kolíně?
 Maky

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.01.06 14:21

Tak držíme palečky ať všechno dobře dopadne…já se taky pak vždycky začnu o Péťu bát, ale to je asi normální rekace na to, když zjistíme, že se něco takového stalo někomu blízkému. Pak je i zlobení těch našich lumpů úplná banalita,co? Tak ať raději zlobí,ale jsou zdraví. Lenka.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 30.01.06 14:35

ahoj,
budíček v 10,19…hned jsme vyrazily ke kamarádce,má 18m chlapečka.děti si hrály,my kecaly,pohodič­ka.doma netopím,je tu 12st.,ale až se kačka probudí tak jdem nakoupit a k babi-v ložnici samo topíme,tam je teplo.večer napíšu víc.

teď jen JANO-já si tohle odmítám připouštět.2moje spolužačky mají postižené dítě a obě děti už umřely…naši kamarádi mají téměř 5letého chlapečka a ve 3letech mu zjistili rakovinua před rokem pneumonii plic,chytil to od nějakého exot.zvířete a odoperovali mu 1/4plíce…je toho okolo nás víc.mě vždycky běhá mráz po zádech jak je to strašný a nespravedlivý,že takhle zkouší děti.takže jsem si řekla,že si to nebudu představovat a připouštět,protože to neovlivním a dítě bych strachy nemohla mít nikdy.navíc ty si umíš představit všelijaké vzácné choroby a komplikace-zkus to hodit za hlavu.já vím,snadno se to radí a říká…edík je hodný a zdravý dítko a to je hlavní.sestřenici budem moc držet pěstičky pro štěstí a myslet na ní,určitě to dobře dopadne.moc jí to přeju.

luka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 30.01.06 14:36

už blbnu-tu rakovinu mu zjistili ve 3 měsících a ne letech.
 luka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 30.01.06 14:39

Tak jsem zase tady.
Eda dokonce usnul, asi ho vycerpal ten vikend, protoze podle me se hlidacka neustale snazila se mu venovat a na to pochopitelne neni zvykly, ze od rana do vecera ho nekdo aktivne zabavuje;)

Jeste jednou mne to neda se trochu rozepsat o te sestrenici, protoze na to porad myslim.
Napisu to taky proto, abychom si uvedomili, ze vlastne jsou nase starosti s bydlenim, partnerem, s tchyni apod. uplne malicherne a zbytecne.

Ono totiz nejde jenom o ten fakt, ze ten chlapecek je nemocny, moc vazne nemocny, ale ja si treba nedovedu predstavit, ze bych stravila vetsinu casu za posledni rok s malym v nemocnici na izolaci (kvuli infekci pri te chemoterapii), popisovala tam ten rezim jaky musi dodrzovat. To zvladnout musi byt to nejtezsi na svete, videt ho denne na nemocnicni posteli. Ja si neumim a snad ani nechci predstavovat, jake to pro ty rodice je. Nebo treba ona 6 mesicu ho krmila pres sondu MM, ktere neustale odstrikavala a pritom musela drzet dost drastickou dietu, aby s tim mlekem nedostal nic, co by mu vadilo. Byli jenom v nemocnici.
Dalsi vec o ktere moc premyslim je, ze chlapecek potrebuje darce kostni drene, bohuzel jak to tak byva tak v rodine nikdo nevyhovuje, takze cekaji na darce ciziho, coz ale muze trvat leta a to on tolik casu nema, a tak se s manzelem dohodli, ze podstoupi IVF, vyberou pouze zenska embrya (protoze zeny nejsou nemocne pouze prenasecky, resp. pouze vyjimecne jsou zeny nemocne) budou mit holcicku a ta pak poskytne tu kostni dren…
Nedokazu to nejak vstrebat, ze budou mit dalsi dite kvuli kostni dreni, ale zase vim, ze chteji udelat, pro tohle dite co nejlepsi. Umite si takovou situaci predstavit?
Proto rikam, vsechny nase starosti jsou uplne malicherne, proti tomuhle, a tak nestoji za to se s nima trapit!! :(

Jeste k jedne veci se vam priznam, mozna je to zbabele, ale ja jsem svym zpusobem rada, ze jsou az v Australii, a ze jsem teda nikdy osobne toho chlapecka nevidela, a ze nemusim se pred ne postavit a rikat jim neco, protoze mam pocit, ze bych to ted, kdyz mam Edu nezvladla. Vim, ze je to hrozne zbabele, protoze nejvic ze vseho ted potrebuji podporu rodiny, ale je to tak :(
Vlastne tezko hledam slova i do mailu. Ale dneska vecer donutim manzela, aby jim zavolal do te nemocnice!

J.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 30.01.06 14:47

Luko, diky moc za podporu, ja samozrejme vim, ze si to nemuzu pripoustet a navic, diky svemu povolani, jsem uz videla moc osklivejch veci a osudu a tudiz jsem asi i dost vytrenovana si to nepripoustet.
Tohle je ale pro me tezsi, jednak, ze je to nekdo z rodiny i kdyz z manzelovy, tak to tak presto citim, Jednak taky protoze jsme byli vlastne ve stejne situaci- kdyz jsme tam byli v Australii jim na svatbe, tak jsme sedeli u nich doma a bavili se a „planovali“ nase zivoty, ze oni pojedou jeste do Tibetu, protoze to je jejich velky sen a pak se pokusi o miminko. No a za pul roku jsme pak temer soucasne jsme otehotnely, porodily, obe kluka…no proste si nejak moc dobre uvedomuji, ze se to muze tykat kazdeho z nas… J.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.01.06 14:59

Jani vím moc dobře jak se cítíš, já mám hodně blízkou kamarádku, která má postižené dítě a bylo toho spousty čím si museli a vlastně stále musí procházet. Kolikrát si vzpomenu jak jsme seděli když jsme ještě děti neměli a plánovali co a jak budeme s dětma dělat…od této doby mi naskakuje husí kůže když mi to nějaký rozhovor připomene. Jsou to strašně těžké situace jak pro ně tak pro ostatní, já si toho vybavuji spousty a neboj určitě i kdyby oni nebyli v Austrálii a byli by tady tak by si to setkání zvládla. Držím palečky…L.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama