Jarní miminka 2004 - ...a všechno bylo jinak

Rodičovství

Když jsem se stala mámou podruhé a navíc v tak krátkém čase, domnívala jsem se, že péči o mimi budu mít v malíčku. Pečlivě jsem se připravila na všechny vývojové eventuality, které mě u Vaška překvapily a uvrhly do hlubokého zoufalství. Myslela jsem, že už mě nepřekvapí nic. Jak hluboce jsem se mýlila. Moji chlapečci jsou totiž každý úplně jiný.

Koupila jsem balón, zásobu krému Pupík, zbrusu nové rektální rourky a asi 10 kilo sucharů a duševně jsem se připravila na to, že Jíra první tři měsíce prořve a protrpí. Jirka ale prděl jak námořník a výhradně mezi 4. a 5. hodinou raní. Ve večerních hodinách, které jsme kdysi s Vaškem trávili v řevu a zoufalství, se usmíval a měl tu nejlepší náladu. Takže jsem zahodila suchary a nakoupila polomáčené sušenky a čokoládu.

  • Plánovala jsem, jak budu zvládat čtyři půlhodinové procházky s miminem a batoletem v závějích (už jsem tu několikrát psala, že Vašek od narození spal jenom 4 půlhodinky a to pouze v kočáru) a Jíra usínal sám v lehátku nebo košíku. Někdy spal dokonce 2,5 hodiny. Pravidelně jsem chodila kontrolovat, jestli žije.
  • Čistě náhodou jsem nestačila někde udat šátek na mimi, tak jsem ho na Jírovi vyzkoušela. Okamžitě se mi stulil na hrudi a vytuhl. Vzpomínala jsem na podobný pokus s Vaškem. Propjal se jako luk, ztuhl jako kus dřeva a řval jako raněný nosorožec. Do šátku bych ho musela nejspíš zlomit.
  • Václava jsem výchovně ve 3 týdnech jeho života přestěhovala do postýlky a od půl roku trvala na jednom kojení v noci. Takže jsem kojila jednou a asi tak 8× nosila vřeštícího kojence dlouhé minuty i hodiny po obýváku. Byla jsem k smrti unavená, nervózní a přiznávám se, někdy i zlá. Jíru jsem přestěhovala k sobě do postele, přišroubovala si ho k prsu a zůstali jsme tak dodnes. Víceméně oba spokojení.
  • Vašek uměl a dodnes umí řvát jako tygr. Domnívala jsem se, že více decibelů už těmi miniaturními hlasivkami dosáhnout nelze. Jíra řve jako tygr, kterému zaživa řežou hlavu. Jednou jsem se opozdila, když se mi v kočáru venku probudil (zrovna jsem vytahovala Vaška z popela…). Když jsem konečně vyrazila ven, už se blížili k zahradě 3 cizí lidé nemluvněti na pomoc. Zřejmě mysleli, že s ním mlátím o beton.
  • Vašek v 6 měsících poprvé uviděl lžičku s příkrmem a okamžitě se do jídla zamiloval. Během tří měsíců jsem zrušila 3 denní kojení. Jirka v 6. měsících poprvé uviděl lžičku s příkrmem, pevně sevřel bezzubé dásně a nepustil. V 8 měsících už jsme na tom lépe, většinou sní trochu ovoce a občas pár lžiček zeleniny. Kojím ale stále častěji než po narození.
  • Vašek se v 6,5 měsících plazil, v 9 měsících lezl, v 10 měsících stál a ve 14 měsících chodil. Nikdy neseděl, doteď téměř výhradně klečí. V 6 měsících měl dva zuby, v 9 měsících sedm. Miloval pasení koníků, na břiše spal od 2. měsíce. Jirka se v 8. měsících točí na břiše dokola. Posazen sedí a miluje to. Pokud jsem ho do půl roku položila i přes jeho protesty na břicho, předvedl mi střelenou labuť a začal řvát. Zub nemá ani jeden.
  • Vašek je podobný tátovi a Jíra mně

A v čem jsou stejní?

  • Netuším, jestli se na mě nedomluvili, ale i Jíra před několika týdny najel na půlhodinkové spaní a v noci se budí mnohokrát. Kolikrát netuším, protože ho okamžitě ucpávám a kojím, kojím, kojím. Prostě neumím porodit spáče. Pokud někdo znáte know how, prosím, poraďte! Až jednou budu mít třetí, bude se to hodit.
  • Vaška až skoro do 1,5 roku nezajímaly hračky. Odložen (když matka potřebovala na záchod, najíst se, podepsat pošťačce lejstro nebo plakat), okamžitě začal brečet. Jirku nezajímají hračky. Odložen (když matka potřebuje na záchod, najíst se, podepsat pošťačce lejstro, utřít pokaděný zadek, smést 5 kilo vysypaného cukru v kuchyni, vytřít potopu v koupelně, vytáhnout autíčko z popelnice nebo plakat), okamžitě začíná brečet.

A v čem jsem jiná já?
S Vaškem jsem spoustu věcí „lámala přes koleno“. Měla jsem načteno a neustále jsem hledala chyby. V sobě, v něm, v okolí. S Jírou většinu věcí neřeším. Jednak není čas, jednak mi vůbec nepřijdou důležité a vím, že za pár týdnů všechno bude jinak. Mám mnohem víc trpělivosti, jsem klidnější. Taky mám mnohem větší bordel v bytě a mnohem míň mi to vadí. A jím mnohem víc čokolády :-)))

Mějte se krásně.
Makýš a Tygříci (Vašík 2r 2m, Jíra 8m)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 13.08.06 15:23

PRVNÍ!
Kopíruju ještě z konce minulýho deníčku:  

Ahoj holky!  

Kde všechny jste, že nic nepíšete?
Já jsem se rozhodla dnes z větší části zabalit věci na dovolenou. Od rána snáším věci na hromádky, žehlím atd. Nerada bych to nechala na poslední chvíli. Zítra chci ještě uklidit barák a v úterý už se jen těšit. Jedeme v noci z úterý na středu.
Nevím jestli mám brát nočník, nebo jen tu redukci na wc. Radimek teď  preferuje spíš záchod, ale co když nám tam ta redukce nebude pasovat? Ach jo, to jsou starosti :)  

Včera jsme si užili sobotu na koňských závodech, tady kousek od nás v nově zrekonstruováném ranči. Byli jsme tam dopoledne i odpoledne. Jen jsme jeli domů na oběd  a Radimek se vyspal.  Moc ho to tam bavilo, koukal na koně, jak skáčou a líbilo se mu, když bořili překážky. Měli tam vybornou zmrzlinu. Bylo tam plno známých, prostě příjemná sobota.  

Janat, užij si dovolenou!
Magrat, už se těším, až zase budeš zpět.  

Almerka & Radimek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 13.08.06 15:30

Ahoj Makýš!  

Super deníček! rásně jsi ty svoje kluky popsala. A počkej až budeš mít holčičku, to bude teprv změna! :-)))
Myslím, že to zvládáš výborně. Viděla jsem to na srazíku, jak jste s klukama krásně sehraný.
A bordel v bytě - šťastné dítě!  

Almerka & Radimek

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 13.08.06 16:06

jé, já jsem druhááááá - to se mi ještě nepodařilo!
Helča    

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 13.08.06 16:07

Omluvte mě, že jsem bez komentáře, snad později.
Už dva dny Ondra horečkuje, před chvílí měl 40,2, tak zábalujeme.
 Helča

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.08.06 16:23

Ahojky Jarňátka a Makýš:) ****
Deníček je krásnej, moc hezky se četlo to srovnávání dvou dětí, škoda, že Jiříka jsem nikdy neviděla naživo, vždycky si ty děti představuju, Váša byl jasnej, naše bývalé skorodvojče, hihi, ale Jiříka znám jen z fotek a to není onooo:)  

Makýš, já si myslím, že tu princeznu ještě mít budete, ale tipuju tak za 3 roky:)) A bude to Libuše nebo Terezie nebo tak něco, že ?:)))  

Almerko, co tu ještě děláš? Proč jsem měla dojem, že jste včera měli odjet??? Jooo, na fotce v albíčku ti to tak sluší!!!!!:)  

Helčo, myslím na vás, hlavně na Ondru, a't je ta hnusná horečka brzy pryč!!!!!!  

Jinak já píšu z manželova pc, ten můj se rozhodl zase umírat, i když už icq nezapínám, takže asi vážně nezbyde, než koupit jiný, béééé…já za tyhle věci děsně nerada utrácím…ztrácejí totiž hned další den na hodnotě, kup pc a za rok je to vysloužilý dědeček:(((  

Jo jestli nevadí, nechám tu vzkaz šmírákovi z naší rodiny, protože si jaksi nevyzvedl vzkaz, co jsem mu nechala v osobní schránce. „Prosím tě, přihlaš se a přečti si to. Už vím, že jsi to ty, měla jsem hovor s tchýní a ta mi to potvrdila. No taky kdo jiný by to mohl být, že… Jinak fakt díky za to, žes přispěl k nepohodě, no naštěstí jsme si to s babičkou vyříkali po telefonu. Jo a byla bych ráda, aby ses o mě a mojí rodinu už nestaral, aspoň tady na těchhle stránkách. Kvůli tobě a pro tvé oči sem vážně nepíšu. Dík!!!! Kocoure!!!“ ****
Soráč holky za vsuvku, jdu pobalit děti, jdem na zahradu než se půjde chrnět:)  

Diny a banda (Klárka už 8-týdenní)

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 13.08.06 20:48

Nazdárek babulky,  

tož to byla ale deštivý víkend :-(((( I když dneska už to bylo lepší dokonce jsme zvládli zahradní restauraci se skluzavkou, ze které byla Val unešená.
Zítra jedeme do Brna do nemocnice na kontrolní EEG. Naposledy ho dělali Valušce když byla miminko, ještě před první operací. Takže dr. na neurologii chce pro kontrolu další. Jsem zvědavá jak to bude probíhat, hlavně nasazování čepičky, mám obavu, že se to nebude Val moc líbit :-((((( No uvidíme. A příští týden nás čeká neurologie, no zase se nám toho nějak nakupilo.    

Makýš: moooc hezký deníček, pěkne jsi ty svoje raráčky popsala :-)))) Jde vidět, že už jsi matka profík :-)))  

Helčo: myslím na vás, ať zábal pomůže, pofoukání Ondráškovi na horké čelíčko.  

ALmerko: to musela být super jízda v kombajnu :-))))) Užijte si dovolenou a nočník neřeš, stejně bude Radimek čůrat nejvíc do vody :-))))))  

Diny: tvoje vsuvka nemá chybu :-)))) Fakt dobrý.  

Juldo: takže jste to nakonec zabalili už ve čtvrtek?? Moc mě mrzí, že se to počasí nevyvedlo. Nemocní nejste, přežili jste ty lijáky bez úhony?  

Luko: jak moc pracuješ? Máš na něco čas? Jiří pojede se zbožím do Čech a chce nás s Val vzít sebou. No a nocovat by jsme měli v Sušici, tak bych vás moc ráda viděla. ALe ještě nevím termín.      

Zatím je to všechno jdu si dát natáčky na ty moje pačesy ať zítra trošku v tom velkoměstě vypadám :-))))))    

Dana+Val (dneska nebezpečně brzo spící, až mi to vrtá v hlavě

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 13.08.06 21:23

Ahoj holky,  

zdravím v novém deníčku. Makýš, přidávám se k tobě, naši kluci jsou taky každý úplně jiný. Honzík byl průměrně hodné miminko, Tomík mimořádně hodné. Honzík od půl roku nepotřeboval v noci kojit, jen se stěhoval z postýlky k nám, u Tomíka jsem myslela, že ho kvůli nočnímu kojení neodstavím. Honzík, dokud se neplazil, tak rotoval v kruzích, Tomík válel sudy. Ale zuby, plazení, lezení a chůzi začali oba ve stejný měsíc. A oba ve stejný věk stejně váží, jen Honzík byl na stejnou váhu tak o osm cm větší, takže postavu mají výrazně odlišnou :-) A povahově se taky liší, aspoň zatím je Honzík spíš introvert a Tomášek se předvádí i před cizími lidmi.  

Jinak víkend jsme strávili sobotním výletem. Nějak jsme se vyhnuli dešti, tak se to povedlo. Byli jsme v Českém ráji, kluci ušli 1,5 km na Drábské světničky a pak zase zpět. I Tomík se projevil jako zdatný turista, Honza ho musel jen na chvilku vzít na koníčka. Pak jsme jeli na oběd do „středověké“ hospody ve vesnici Dětenice. Je to vesnička, široko daleko nic, ale tam to žije. Hospoda je součástí pivovaru, kde dělají prohlídky, hned vedle je ještě zámek, ale nám stačila ta návštěva hospody. Je to v kamenných postorách s maličkými okénky, svítí se tam jen svíčkama, takže v první chvíli skoro nic nevidíte. Na zemi sláma, obsluha se chová středověky neurvale, neustále pokřikuje na hosty „uhni sedláku, nesu ždrádlo“ a tak podobně. Myslela jsem, že se kluci budou bát, ale jim se to líbilo. Jen Honzík se bál „oběšence“, je tam totiž i trochu svérázná výzdoba. K jídlu je hlavně různé pečené maso, jí se rukama, pije se z lahví. No určitě se tam ještě nekdy podíváme.

Helčo, myslím na vás, snad už Ondráškovi teplota klesla. Zkoušíš střídat pralen s ibalginem? To se pak může dávat po čtyřech hodinách místo po šesti.  

Diny, vsuvka pro nezvaného návštěvníka nemá chybu.  

Almerko, vy se máte. Hned bych taky jela na Krétu.  

Mart    

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 13.08.06 21:24

Dani, budu na vás zítra myslet.
Mart

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 13.08.06 21:47

Ahojky,

Makýš deníček je moc hezký, četla jsem ho jedním dechem. Ty umíš tak hezky psát :-))).

Já nemám od včera moc náladu na psaní, prudí mě moje sousedka a nedokážu na to přestat myslet a užírám se tím. Včera jsme byli na hasičské soutěži v naší vsi, dala jsem si nějaké to pivko a pěkně jsme pokecali a pokoukali se, bylo zrovna moc hezké počasí. A dnes jsme byli odpo u mé sestry, protože její Hanička a Alenka měly oslavu svátku.

Dandis - mě se ta naše dovča docela líbila i když to počasí nebylo nic moc. No možná lepší než kdyby bylo hezky a my by jsme byli pořád na koupališti, protože tam měli hrušeň a bylo tam hodně vos a tak to poslední odpoledne štípla vosa Petra do palečku. Naštěstí to zvládl docela dobře a napuchlo mu to jen trochu a druhý den už to měl dobré.  Taky jsem ti chtěla připomenout, že jediná ze stálic deníčku nejsi v našem seznámku, posílala jsem ti mail, ale asi jsi ho nečetla. Tak jestli máš zájem, tak mi dej vědět.

Almerko - my jsme brali na dovču nočník a hodil se nám na kakání při cestě i kempu. Vy jedete autem nebo letíte? A prosím připomeň mi kam, ať to nemusím hledat.

Julda

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.08.06 22:49

Ahojda holky!  

Zase mám několikadenní absenci a to takovou, že mi utekly rovnou dva svátky, páteční Zuzančin a sobotní Klárčin. Když jsem tu byla ve čtvrtek, tak jsem nepřála dopředu s tím, že v pátek budu a ono nic. Takže tímto já ostuda opožděně přeju Zuzance od Máji a velké Zuzance od Diny a malé Klárce od Diny a velké Klárce od Jannyny (teď vážně nevím, jestli jsou tu všechny) hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, pohodové rodiče a případně i hodné sourozence, spoustu krásných dárků a ať si ještě užijete konec léta :)   MAKÝŠ, deníček moc hezký, pěkně se mi četl, je moc zajímavý :), já budu určitě v případě druhého dítka asi taktéž srovnávat a budu se asi taky divit :)   ALMERKO, s tím balením už jsem přemýšlela že taky začnu, my jedem sice až v sobotu ráno, ale už v pátek chce mít manža nabalené komplet auto. Pomalu to začnu snášet a rovnat u bráchy, protože jak znám Elču, před ní by to nebylo nikde jinde v bezpečí  a až na místě bych se divila, že něco chybí, že to během mé nepozornosti sama doma uklidila. Jinak koňské závody by se určitě líbily i Elence   HELČO, tak snad teplotky ustoupí a byl to jen nějaký krátký bacil   ALMERKO, s klukama u kombajnu fakt vypadáš jako mladá kočka :), moc ti to sluší   DANDIS, myslím, že Val bude zítra zase za hrdinku, když už zvládla tu nemocnici předtím, tak tohle bude pro ni hračka, uvidíš. Budem na vás myslet!   MART, tak taková hospůdka by se mi taky líbila a myslím, že Elča by si odnesla i pár správných hlášek :)))))   JULDO, my taky berem na dovču nočník, ale jedem autem a ne moc daleko, i když Elča se vyčůrá v pohodě i na travičku a kaká zá:,–(ně do kalhotek   MARKET, to je dobrá zprávička, že autíčko frčí a moc to nestálo a na konci srpna budu potichu držet palečky, ju?   JANAT, tak opožděně přeju šťastnou cestu :)   HELČO, sedm set za kouření výměnou za sedm set splněnýho manžovýho snu, to je docela dobrá výměna, jen ať to nekouření vydrží   ALMERKO, deník od Viewegha už mám taky přečtenej, sice mi to trvalo dýl než jedním dechem, ale četla jsem to vyloženě po dnech, kdy jsem se zašila na wc. Konec listopadu a prosinec už mi ale přišlo trošku nedůstojný dočíst tam, takže jsem dočítala v obýváku v křesle, hodně smutný, ale ze života :(   JULDO, aspoň za sebe musím říct, že jsem se u Máji měla moooc dobře :))   MIROUŠKU, já už se moc těším na ten Pepčův nový pokojíček :)   MART, mě občas dohání k pláči moje máti, manža je naštěstí v pohodě, když jsem měla na krajíčku naposled, máti měla nějakou poznámku, ať nezapomenu zase řvat, tak jsem se jen zmohla na to, že já si budu brečet kdy budu chtít a ne kdy mi ona dovolí a naštěstí to zabralo a ona už dál nerýpala, ale můžu říct, že mě to vždycky strašně se.., takže se ti nedivím, když tě takhle vytáčí vlastní chlap  

Ták, vzala jsem ten minulý deníček od konce, abych nehledala, tak se nedivte.    

KOSTIČKA        

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 13.08.06 23:16

Čau,nestíhám,ráno jedem na 4 dny s káčou pryč pak napíšu.

jen DANUŠ-přijeďte,můžete tu spát klidně všichni,místo tu je pak se domluvíme.
 Luka

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 14.08.06 00:15

Ahojky,
já jen ve zkratce. Byli jsme na pohotovosti, včera měl Ondra 39,7, dnes 40,2 a nejde to srazit. Dostal ABT, žeprý začínající angína, tak se připravuji na horší dny, kdy bude Ondra řvat, že nemůže polykat a bolí ho krk - nemyslím to špatně, ale on je holt chlap a dělá scény u všeho. Ale už teď je mi ho líto.
Tak dobrou noc
 Helča

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 14.08.06 00:22

Ahoj holky,
nějak jsem vás teď nestíhala (ani nevím proč), ale slibuju, že se brzo ozvu více :-)
Chci hlavně popřát opožděně Zuzance a Klárce od Diny a také Klárce od Janny k svátku všechno nejlepší.
Taky moc děkujeme za přání pro Zuzanku.
Helčo - přeju ať je Ondrovi brozo líp a angína má hladký průběh.
Doboru noc.
 Mája

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 14.08.06 07:45
 

Teď jsem otočila kalendář a zjistila, že jsem nepopřála našim holčičkám Zuzankám a Klárkám k jejich svátku. Tak opožděne všechno nej, nej a posíláme pusinku :-))))  

Právě se balíme v 10 máme být na vyšetření a nervičky už opět pracují :-((((    

Ahojky   Dana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.08.06 08:36

Ahoj Dandis!
Myslím na vás, ať máte vyšetření co nejdříve za sebou. Určitě to bude OK!  

Almerka & Radimek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.08.06 08:43

Juldo, já jedno budu brát určitě, ještě nevím, jestli nočník, nebo prkýnko. Ten nočník je takovej mobilnější a prkýnko nevím jestli bude pasovat. Radimek se od doby, kdy se poprvé povedlo do nočníku, ani jednou nepokakal. Byla bych nerada, kdyby se kvůli dovče něco změnilo.
Letíme (poprvé) na Krétu.Je blbý, že v noci. Z domova vyrážíme kolem půlnoci. Ale zase tam budeme už ráno a máme celej den.
Almerka & Radimek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 14.08.06 09:56

Ahojky, hlásím návrat z dovolené, ale nějak nestíhám víc napsat ani dočítat. Snad večer. Takže všechny vás zdrávím Lenka a Péťa

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.08.06 12:57

Ahojky Jarňátka:)  

Tak se stal zázrak, spí mi obě děti.  David asi po třech týdnech, řekl si sám a fakt usnul (taky strašil od 5:45) a Klárka se ani moc nenapucla a vytuhla mi v lehačce, když jsem jí odnášela do pokoje. Takže hlad to jistí, počítám, že se do půl hoďky vzbudí a bude děsně vytočená, jaktože jí matka nenacpala pořádně bříško:))  

Danuš, těším se až písneš, jak bylo u dr. , určitě všechno ok!!!  

Helčo, to je trápení…ať je Ondrášek co nejdřív fit!!! Jo a my máme taky bolestínka…Holky mi přijdou v pohodě, i ta Klárka se u dr. nechá cokoliv…to Davča řičel hned jak jsme vešli na první prohlídku. prostě chlapi jsou hééérečky…  

Právě zvažuju, jestli nechat Klárince píchat ouška…za měsíc. Čtu tu diskuzi na emimi, je jich tam víc, některé názory jsou fakt hodně vyhraněné…je mi jí líto, že jí to bude bolet…na druhou stranu mě máma nenechala píchnout a vyčítala jsem jí to, v deseti jsem si to nechala udělat sama a strašně moc to bolelo a krvácelo, hnisalo…a pozvolna mi dírky zarostli. Zuzance jsem nechala píchnout ouška ve dvou měsících a absolutně v pohodě… Tak u Klárky teď dumám, ale na 90% jsem asi rozhodnutá…  

Almerko, letadlo silně závidím, to bude pro Radimka i pro vás zážitek, já na to dodnes vzpomínám:) Škoda, že Davísek si už nic nepamatuje:) Dovolenou si prima užijte, já jsem si tak nějak myslela, že zase jedete do Hrvatska:)))  

Holky, dneska měli kluci po ránu zajímavý rozhovor. Máme jednu židli kuchyňskou ruplou a manžel vysvětloval Davídkovi, že jí musí odvézt kamarádovi, co má svářečku. Malej se zeptal, co je to svářečka. Tak mu M. poctivě vysvětloval, že je takový přístroj, co má kabely a co se s tím dělá a jak se s tím svařuje…Asi po dvou minutách povídání a poctivého Davčova přikyvování to Davídek ukončil větou: „A pak to maminka tou "svážečkou“ zamíchá, dá do tlouby a upeče":)))  

Mart, teda ta středověká hospoda musela být super!! :)  

Taak a mám po prééé, příšerka se vzbudila, jdeme krmiiit:))  

Diny a nějaká maličká culící se holčička:)))    

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.08.06 13:17

…chachacháááá…svá­žečkou do tlouby a upečeš…to je šmudlinka. Ale to je na nich to nejhezčí, viď?

Ahojky Diny…lehni si a odpočívej…četla jsem u Štěstíček, že na tom nejsi zdravotně taky nejlépe.....hajdy odpočívat, ono je to zapotřebí…a vůbec…2 měsíční holčička dá pěkně zabrat, i když je to hodné miminko…spíš kolem to ostatní, co je zapotřebí udělat…

tak papa, leze po mě Em …pusu šmudlinkám…VABE

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.08.06 14:09

Ahojky
Makýš prima deníček :-)))) fakt dokážeš moc krásně a barvitě psát i o všedních věcech a moc krásně se to čte. Já zatím nemám co srovnávat :-)  

Něco málo k nám. Víkend byl bezva :-). V sobotu jsme jeli do tábořiště chystat střelecké odpoledne na neděli. V sobotu skoro celý den pršelo což bylo dost děsné :-( a byla zima a představa že v neděli má být taky tak :-(
V neděli jsme se přesunuli opět na tábořiště hned z rána. Tchyně s tchánem si tam přijeli pro Terezku (mají to asi 3km) odvezli si jí k sobě a my jsme se mohli nechat pohltit atmosférou závodů :-). Zkoušeli jsme tyhle střelecké poprvé, nevěděli jsme jestli vůbec někdo přijde, jak to bude probíhat…ale nakonec to bylo super. Bylo asi 30 závodících což bylo optimum, počasí bylo taky bezva, dokonce svítilo sluníčko… Terezka byla spokojená u babičky.
Domů jsme přijeli asi v půl 10. Byla jsem děsně unavená ale fakt jsme si to moc krásně užili :-)  

Terezka teď spinká, jdu si dát kávičku a nohy nahoru
 Maky

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.08.06 15:12

Ahojky
Tak jsme zpět doma. Dneska jsem si plánvala, že až kluci vytuhnou, něco sem napíšu a půjdu uklízet. Vím, že se to nesmí :-))), ale zejtra mi přijede kámoška se dvěma dětma, tak aby se vůbec dostali ode dveří do pokoje a měli si na co sednout… No ale stejně jsem neuklízela, páč jsem usnula taky a teď jsem se vzbudila. Za chvíli budou vstávat kluci, takže už ani uklízet nebudu.
Musím vám napsat, jak jsme se prima poměli. Ve čtvrtek jsme se sešli s mým bývalým šéfem z Austrálie, jeho ženou a 3,5 letým klukem. Když jsme ze Sydney odjížděli, nikdy by mě nenapadlo, že je ještě někdy uvidím, byl to teda teď zvláštní pocit. Jejich klučina je ďábel. Okamžitě si padli s Vaškem do oka (MMCH - Vašek potřebuje zřejmě k hrátkám staršího parťáka. Se stejně starými dětmi je jako zařezanej) a šíleně vyváděli. Jeli jsme na Pražskej hrad, kde se poprve pohádali o odrážedlo a přestali spolu mluvit. Pak šli oni do chrámu sv. Víta a já na II. nádvoří nakrmit Jirku. Určitě víte, jak to tam vypadá. Obrovská plocha, Vašek se po ní proháněl na motorce. Pak se mu něco nepovedlo, i seknul sebou na zem a začal řvát. Já ho ignorovala a krmila dál Jirku. Turisti se otáčeli, netušili, ke komu to řvoucí dítě patří a nakonec se konečně našli tací, kteří ho šli „zachraňovat“. Takže jsem musela vystoupit z ilegality a přiznat se k němu. Pak jsme šli do Lorety a na večeři - ani nevím, co jsem jedla, neboť jsem to musela zhltat během asi 30 vteřin. Jirkovi se bůhvíproč v té restauraci nelíbilo a šíleně tam vyváděl. Zato venku na lavičce se cpal chlebem a byl nejspokojenější mimino.
Druhý den jsme zvládli Karlův most a Staromák a pak už jsme se museli rozloučit. Jsem moc zvědavá, jestli je uvidim ještě někdy v životě.
U tchánů bylo primově, akorát Jirka se nechal chovat od někoho jiného pouze pokud jsem ho předala a okamžitě zdrhla. Jakmile mě totiž zmerčil, začal brečet a vztahovat ručičky. Takhle jsem mohla strávit pár klidných chvil na WC s časopisem na klíně… O Vaška se krásně staral tchán. Je to divnej pavouk, fakt ho nemusim, ale s Vaškem maloval, stavěl, byl s nim venku a povídal mu…, fakt pěkně.

Maky - to je fajn, že se víkend tak povedl

Diny - ad náušničky - mně nechala mamka píchnout taky asi ve dvou měsících a fakt z toho žádný trauma nemám, vůbec si to nepamatuju a dirky mi nikdy nezarostly, třeba i když v nich pár měcíců nic nenosim. Jo a viděla jsem pasoucí fotečku. Klárka je tááák náádherná! A jestlipak už si zamíchala svářečkou a šoupla do trouby, chichi?

Leni - vítej doma

Dani - nepochybuju o tom, že vyšetření dopadlo na jedničku, ale stejně dej brzy vědět.

Helčo - chůdě ondra. Snad ATB zaberou brzy

Juldo - copak zase provádí tvoje povedená sousedka? Jo a my budeme na dovču určiě brát nočník.

Almerko - vy už brzy poletíte! Krásně si to užijte. Jen to balení teda nezávidím..

Zatim papa Makýš a stále spící Tygříci

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.08.06 15:14

Mankote já jsem hlava vykojená! Kámoška se dvěma dětma.....Mart je to a nikdo jinej! Už se na ně moc těšíme.

Makýš

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.08.06 15:40

Ahoj holky!  

Já mám už všechno zabaleno, jen zítra připravím foťák a kameru a pár drobností do letedla.
Radimek spí, já jsem zatím vytřela a sebrala nějaký prádlo.  

Kostičko, přesně jak píšeš.  Co jsem dala do kufru, tak Radimek vyndal. Jsem zvědavá, co necháme doma. Všude mám poznámky, co ještě koupit, vzít na poslední chvíli atd.  

Mart, to jste si udělali pěknej výlet. Dětenice od nás nejsou daleko a my jsme tam ještě nebyli, to je ostuda. Většina našich známých jo a každej má největší zážitky z těch sprostejch hlášek obsluhy.  

Makýš, užijte si s Mart a klukama minisrazík.  

Diny, Kristýnka má náušnice od tří měsíců. Já myslím, že to je nejlepší, pokud teda někdo není názoru, že to nechá na samotný holčičce, kdy se rozhodne. My jsme je se ségrou taky měly od mala, tak mě ani nenapadlo ji je nedat co nejdřív. A přiznám se, že jsem se na to těšila, hned jak se narodila, že budeme vybírat náušničky. Moji mamku mrzelo, že nemá propíchnutý uši a podstupovala to ve 40.  

Helčo, přeju, ať antibiotika co nejdřív zaberou a Ondra je zase fit!  

Doufám, že se mi ještě podaří na vás mrknout, než odjedu. Teď musím jít ještě honem umejt venkovní schody, než se Radimek probudí.  

Almerka & Radimek

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 14.08.06 15:57

Ahojky,
tak ATB Ondrovi zabraly, má už jen kolem 38. Ale místo toho má v puse aft a z těch ATB má vodnatý průjem.  Ach jo… Jo, a Vojta je nějaký unavený, tak to asi budu mít za chvíli stereo :-)
 Helča

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 14.08.06 15:58

jo, hlavně děkujeme všem za držení palečků, fakt mi bylo ouvej, když jsem ho zábalovala :-(

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.08.06 16:04

Kup v lékárně ten nutrolinB mělo by to obnovit „hodné“ bakterie ve střevech a mělo by to pomoci na průjem. At je dobře, držíme palečky
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.08.06 18:33

Diny co máte za golfáče? Patron Pluton? Jen bych potřebovala k tomuhle kočárku nějaké reference.
 Maky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.08.06 21:22

Maky,  

já jsem moooc spokojená, až na jedinou věc, nemá nánožník, teda spíš takové to pod nožičky, když spal, tak jsem mu je přehazovala přes tu rukojeť vepředu. To chceš pro Terinku? Myslíš, že je ještě užijete? Jinak jsou fakt super!!!! Jezdí skvěle ve městě i na vsi, jsou polohovací, mají stříšku..zeptej se na cokoliv, co tě zajímá. Akorát další povím až zítra, teď jdu pofackovat harantíky a za M.:) David jak spal poo tak teď prohlašuje, že už je ráno a že spát nebude…  

Jo a přehrávali nám spolu se Zuzkou reklamu na kofolu, on byl ta Naďa, Zuzka Ondra, a my s ta´tkou čůrali smíchy:))) Pak ještě hrál batole a Zuzka zpívala o plenkách sleep and play, ale tam měl jen to batolení:))) U kofoly tak legračně mluví, fakt je s nima sranda:)))  

Dobrou všem:)  

Diny

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 14.08.06 21:50

Ahooooj holky:))  

teda člověk tady 14 dní není a emimčo je nějaký jiný, komentář tolik, že mi z nich jde už hlava kolem a to chci ještě napsat. Manžel šel na bowling tak mám alespoň čas:))
k deníčku zatím nereaguji neb to není už dneska v mých silách, ale alespoň napíšu jak jsme se ty dva týdny měli.
Začátek jsme měli opět velmi zajímavý (asi začnu mít fóbii někam jet na dýl než víkend). V sobotu jsme vyrazili na chatu asi kolem třetí odpolende, vyházeli jsme věci do chaty a šli jsme se podívat k řece a do cukrárny, z hezké procházky jsme utíkali směr chata neboť se manžílek mohl po…Večer jsme dali spát prďolku a začali grilovat, to už manželovi začalo být znovu blbě a tentokrát mu začalo být blbě i od žaludku, takže jsem grilované věci jedla jen já. Jemu bylo zle celou noc, mě začalo být blbě asi ve tři ráno…takže fakt bezva začátek.
Ráno jsme se probudili, manžel problil a prosr… fakt celou noc, takže ráno byl k nepoužití a mě bylo zle taky. Naštěstí já zvracela jen jednou. V každém případě nám oboum bylo tak zle, že jsem volala mojí mámě jestli by nepřijeli pro Péťu a neodvezli si ho sebou na chalupu (naštěstí měli tou dobou dovču) Během dvou hodin přijeli, já mezitím zabalila Péťovi tašku a odvezli si ho.
Já to obrečela, protože za celých 2,5 roku nebyl nikdy nikde přes noc bez nás. No někdy se to zkusit muselo a musím říct, že jsem to víc řešila já a manžel, dítko si na nás fakt ani nevzpomělo.
Nakonec jsme ho u nich nechali do úterý, nám naštěstí už v pondělí bylo dobře. Ale museli jsme se smát, když jsme v chatě leželi vedle sebe pod těma duchnama jak lazaři. Fakt ironie, po 2,5 letech sami přes noc:))
V úterý jsme se vydali směr jižní čechy, tam jsme přespali a pak už konečně začala dovolená na chatě. No nejlepší počasí jsme promarodili, ale i tak to bylo prima. Ve čtvrtek dorazili naši známí s dvěma dětma, takže se děti vyřádili, dělali jsme výlety, jeli jsme vláčkem, byli v aquaparku, grilovali jsme. A docela jsme měli kliku, že nám vždycky pršelo jen večer a to máme nad terasou nataženou plachtu, tak jsme klidně seděli venku u grilu:))  

Na chatě jsme byli do pondělka, to teda lilo fakt celý den až jsem si myslela, že ten Adršpach odpískáme, jenže manžel už měl přeobjednané zakázky atd, takže by to bylo složitý.
V úterý jsme z vyráželi z Prahy a svítilo sluníčko. Byli jsme ubytovaní v České Skalici, strašně moc jsme si to tam užili, byli jsme v Babiččině údolí (no Viktorčin splav při povodňovém počasí nebyl moc romantický), pak jsme byli den v Adršpachu, Péťa se osvědčil fakt jako výletník, ušel strašnej kus,nechali jsme ho hledat turistický značky tak ho to bavilo.  Pak jsme byli na den v Polsku v lázeňském městečku Kudowa Zdroj, kde je to moc hezký a taky tam mají aquapark. Zajeli jsme do muzea stavebnice Merkur. Taky jsme byli ve Dvoře Králové v ZOO a v Náchodě na zámku na medvědech. A cestou domu ( v sobotu jsme ještě zvládli jednou kopálko, tentokrát v Hradci Králové). Takže jsme si všichni přišli na své. Navíc u hotelu bylo dětské pískoviště, houpačky..Bzén jak pro dospělý tak i pro děti brouzdálko - to jsme bohužel při těch teplotách nevyužili.
Hotel sousedil s kempem, takže jsme chodili večer tam, hráli jsme minigolf - to Péťu strašně bavilo, dokonce mu vždycky dali malou golfovou hůl a jeho míček. Manžel tam jezdil na motokárách a k tomu všemu jsme se tam strašně cpali, dělali tam dobrý palačinky atd. No tím, že jsme přes den byli fakt pořád v čudu, tak se to ani na váze neprojevilo:))
A na počasí jsme nakonec měli i kliku, protože na výlety to bylo fakt ideální a za celou dobu tam fakt přes den nepršelo.
Takře takhle bylo u nás, víc už nepíšu, už takhle je to dlouhý až až. Zatím pa Lenka a Péťa  

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 15.08.06 08:58

Ahojky,
dneska je venku pěkně hnusně - dokonce jsme do toho hnusu museli jít, protože máme poslední týden na to, abychom si zařídili pasy ještě zalevno - od září budou stát o 400 Kč víc:-( No a my v domnění, že jsme je ztratili, nahlásili ztrátu, která ale už nešla stornovat:-(( a teď si je musíme narychlo znovu zařizovat:-)))
No a dneska v domnění, že to budeme mít vyřízené - měli omezený provoz, netekla voda a máme přijít až odpoledne:-((
Dneska se u mně zastaví máma, zítra se sejdeme s Makyš a pozítří k nám přijde na návštěvu ségra s holkama. 
A v pátek odpoledne jedeme do Liberce ke strejdovi a pokud to dopadne dobře, tak příštý týden budu u rodičů a spolu se mnou tam bude i moje kamarádka s Filípkem o 3 měs. starším, než je Karolínka a těhotná o 3 měs. míň, než já:-))
Makyš: napsala jsi to moc krásně:-) Už se těším, až budu moci taky srovnávat!:-)
Jantarko: užili jste si to fakt suprově, i přes ten začátek:-)
Almerko: tak ať se vám dovča vydaří!
Dani: doufám, že jste dopadly na ko dobře!
Všechny ostatní taky MOC zdravím a těm, co jsou na dovče, ať si hezky užívaji přes tuto nepřízeň počasí a těm, co se teprve chystají, a't si dovolenou taky hezky užijí!
Senti, Karolínka a Putovníček  

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.08.06 10:30

Děkuji
ne pro Terku mám baby dreams a jsme spokojení. Švagrová shání pro Janíčka a tohle je jedna z variant co jí zaujala. Zajímá mne hlavně výška holí?Oni jsou dost vysocí ten náš „golfáč“ je jim malý má výšku rukojeti asi 100cm, na mě akorát :-)))
Aha takže nemá polohování nožiček?
Maky  

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 15.08.06 12:48

Ahojky jarňátka,
tak mám konečně chvilku, abych napsala jak trávíme prázdniny my…
Ale nejdříve Makýšku deníček je super a ve spoustě věcech se vidím, taky mám každé dítko jiné a marťa je ještě o dost jiný než byly holky jako mimča…je to fakt moc hezky napsané a jak pravdivé..:o))
A ještě jsem chtěla k Helence - na ten průjem je taky dobrý Biopron, je to nějaká novinka na trhu a bezvadná, mám to vyzkoušené na dvou dětech ze tří…:o))
A naše prázdniny??..v čer­venci jsme byli na táboře na Vysočině, ale jen přes víkend. Tak to byli dětičky nadšené, protože tam pořád lítali s děckama po lese, bylo to super, nemít marťana, připadám si jako za mlada..:o)) Potom jsme taky byli v Šiklově mlýně, nebylo to špatný, ale ani žádná bomba.. No a nakonec jsme jeli do Itálie, jela jsem já s dětma a s babičkou. Naše mamka tam totiž každoročně pořádá tábory pro děti a tak mi navrhla jestli nechci jet s ní, nejdřív se mi nechtěla a viděla jsem všechna proti, proč nejet…ALE…nakonec jsme jeli a hrozně mě překvapilo jaká to byla pohoda…cestu tam jsme jeli autem. Tatínek nás tam odvezl, jeden den tam zůstal a jel zpátky..bydleli jsme ve stanech. Bylo to super, už jen samotné stany byly pro holky obrovská atrakce, pořád v něm chtěly spát, byly z toho nadšené. Potom přišlo na řadu moře, dodneška tomu říkají velikej bazén…prostě to nedokážou pochopit…Ze začátku trošku ostych, nakonec obrovský boom a nadšení, skákaly do vln, stavěly hrady na pláži, no prostě jsem o nich nevěděla… Taky jsme jeden den byli v Aquaparku, jezdila jsem s nimi na velkých tobogánech, byly u vytržení, byli jsme tam od desíti od rána do pěti do večera a skoro nevylezly z vody. Zkrátka nebudu vás zahlcovat, ale byla to paráda a já už se těším na příští rok. A ještě jsem chtěla napsat, že cestu zpátky jsme absolvovali autobusem, opět veliká atrakce a bylo to pro ně myslím lepší než autem, zvládali to líp. Když jsme jeli autem, tak ještě ve dvě hodiny ráno řádily na benzínce v Rakousku jako černé ruky, v autobuse více méně celou dobu spaly… Bylo to super a to i přesto, že jsem někdy přes den našlapali i 8 kilometrů, třeba když jsme šli do Aquaparku nebo do městečka.
Teď nás čeká ještě dětský tábor v Křižanově (zdravím Mirouškaa doufám, že se uvidíme) no a nakonec očekávaná dovča v Černé Hoře, tam se hrozně moc těším po zkušenosti z Itálie, už se nebojím ničeho a vím, že to prckové zvládnou…
Ještě musím napsat, že mě překvapilo, jak se začlenily holky do kolektivu, normálně si hrály s dětma, všem všechno půjčily, rozdělily se, v ničem nebyl problém a když byl nechaly si vše vysvětlit…no ale už jsme zase doma, takže jsme se vrátily k normálu, tahání se o věci, řvaní a křičení a absolutnímu ignorování jakéhokoliv vysvětlování..:o((
Danuško doufám, že jste dopadli dobře, ale určitě ano…až pojedete do Brna, tak se ozvi a můžeme se vidět, anebo se můžeme stavit za vámi, určitě se ozvi.
Market tak doufám, že ten úterek klapne, už se těším, že vás uvidím a doufám holčiny, že se ještě někdo připojí, chci jet v úterý 22. srpna do Prahy do ZOO, tak se těším, že vás alespoň některé poznám.
Mějte se krásně a jdu chrnět za dětma, jsem jakási zmožená.....  

Evásek  a cestovatelé            

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.08.06 12:48

No začátek byl asi dost náročný ale nakonec to všechno dobře dopadlo :-)))) a tak to má být. Jinak jak čtu se vám dovolená krásně vydařila. A mě nezbývá než závidět ale v dobrém. Já nevím jak toho mojeho chlapa ukecat abychom taky někam vyrazili.
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 15.08.06 14:23

Nazdárek kočičky,    

teda dneska je mi tak bídně, jak mi už dlouho nebylo. V noci jsem to nečekaně dostala o pár dnů dřív a pěkně mě to sjemulo. Motá se mi hlava je mi na zvracení, ani zuby jsem si ráno vyčistit nemohla, musela jsem si u toho sednout. Prostě je mi děsně slabo na omdlení. Ještě že je doma mamka. Teď jsem hodinu a půl spala s Val a je to o něco lepší.    

Díky, že jste na nás včera myslely. Výdledky ještě nevíme příští čtvrtek jedeme na neurologii a tam nám dr. výsledky řekne.  Samotné EEG probíhalo celkem v klidu, jenom trošku Val zaprotestovala když jí sestra nasazovala tu čepičku a lepila nějaký kontakt na krček. Pak už celých 20 minut co to trvalo byla v klidu. DOstala spoustu knížek a tak si četla :-))))  

Po nemocnici jsme jí slíbily skluzavku, tak jsme frkli do Olympie, kde v dětském koutku nebyla ani noha tak si to tam Val užila (nědky tam ty děti dost křičí a řádí a Val se jich potom bojí). Jenom si tam durch pročůrala kalhoty :-((((  Oni totiž zrovna rekonstruují toalety u toho dětského koutku a já s ní musela letět do spodního patra a to beruška nevydržela.     

No dítě se budí jdu za ní a dám si trochu polívky snad to můj žaludek zvládne.        

Dana+Val

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.08.06 14:35

DANDIS - tak ať polívka pomůže. To počasí je dneska teda pěkně smutný, co? L.

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 15.08.06 16:50

Ahoj holky!  

Cestovní horečka vrcholí. Už má všechno připraveno a to čekání je nejhorší. Za chvíli přijede kamarád pro kufry, golfky a autosedačku, ať nemusíme v noci plašit. Má klasickýho osobáka a já si myslím, že se nám to tam nevejde. Máme čtyři kufry. Sice bych to mohla narvat do třech, ale měli by přes váhu.
Už aby bylo půl pátý ráno a my seděli v letedle, nebo ještě líp, 7.20 - to už budeme na místě.  

Po obědě jsem si schrupla s Radimkem, než mě probudil mobil.  

Jantarko, krásně jste si užili dovču, až na ten pros.....  začátek.  

Evásku, vy jste teda cestovatelé! Krásně jsi mě naladila, hned se těším o něco víc.  

Večer ještě mrknu, asi nepůjdu spát.  

Almerka & Radimek    

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 15.08.06 19:23

Almerko, neboj, bude to super, uvidíš…pohodička. Já vím, že cestovní horečka je hrozná věc, ale musíš vycházet z toho, že jedete zase jen do civilizace a tak když se něco zapomene, dá se to koupit na místě…
Bude to bezvadný, budu na vás ráno myslet, marťáskovi rostou zuby a tak po půlnoci vstáváme každou hodinu.
Mějte se moc krásně a užijte si to!!!  

E.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.08.06 20:59

ALMERKO - já moc závidím:))) a přeju šťastný let, krásný pobyt, teplé moříčko a hlavně rodinnou pohodičku. Jen mi nějak uniklo, jedete jen s Radimkem? Zatim pa Lenka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.08.06 21:23

Teda dnes bylo hrozné dopoledne, u nás pořád lilo a já měla spací krizi, jak se jen tak plácám s dětma doma. Naštěstí dětičky si docela pěkně sami hráli a já chvilku schrupla na gauči vedle nich :-))). Jsem hrozná matka :-)).
Odpo už to bylo lepší, přestalo pršet a tak jsme byli do večera venku a večer přišli tchánovci. Horší bylo uspávání Martina, protože jak tu viděl babičku, tak měl skoro hodinu hysterák, že chce babičku k sobě do postele - ona s ním totiž u nich chodí spát :-((

Mart - díky za tip na výlet, kolem Dětenic jsme jeli nedávno, tak se tam asi někdy kouknem, tvůj popis je moc hezký.

Makýš - problémy mi dělá jiná sousedka. Zkusím to popsat ve zkratce.
Je to manželova sestřenice, vidíme si téměř do kuchyně a naše pozemky jsou odděleny jen cestou. Oni postavili dům dva roky před námi a když jsme stavěli, tak tvrdila, že se těší, až se nastěhujeme. Když jsme měli svatbu, tak nám byli s manželem za svědky. Mají 13letého kluka, za kterým stále dolézá náš Tomáš, a čtyřletou holčičku, s kterou jsme si já i manža dost hráli, když byla malá. Když jsme se nastěhovali tak u nás byla dvakrát na návštěvě a od té doby se se mnou nějak přestala bavit, až mě téměř začala ignorovat kromě pozdravu a přitom se mi nikdy nepodívá do očí. Už je to přes dva roky, hodně mě to trápilo a nedávno jsem k ní zašla se zeptat, jestli jsem jí něco neudělala a ona popřela, že se mnou nemluví a když jsem jí pozvala k nám na návštěvu, tak řekla, že pořád nemá čas a že zrovna žehlí.
Tak jsem se jí tuto sobotu, když byla venku na cestě znovu zeptala, proč se se mnou nebaví a ona beze slova odešla domů. No to bylo na mě moc a tak jsem šla za ní a otevřenými dveřmi na terasu jsem za ní volala, proč mi nechce odpovědět, mezitím ona odešla do patra a odtamtud mi odpověděla jen na dvě otázky z několika mých dalších a to jen zopakovala to, co jsem se jí ptala.
Dokážete to pochopit, jak se cítím, když jsme příbuzné, sousedky a máme téměř stejně staré děti, které si spolu chtějí hrát. Její dcera mě ohromě má ráda a jak mě vidí, tak na mě volá a utíká za mnou. A to vedle sebe budeme bydlet pravděpodobně celý život. Manžel mi řekl, ať si z toho nic nedělám, že je blbá. Ale já se tím stejně trápím a bude mi dlouho trvat než se smířím s tím, že se spolu nebavíme.
No utěšuju se tím, že mám už delší dobu hodně krásné období v životě a tak nějaká mrzutost tam taky musí být. Pořád lepší než kdyby se mnou sousedka mluvila a já se třeba hádala s manželem, že?

Almerko - tak šťastnou cestu a pěknou dovolenou :-)

Diny - jsem ráda, že jsi si tu mrzutost vyříkala s babičkou, taky si myslím, že já si určitě stěžuju na tchýni mnohem víc než ty. A myslím, že šmírák ti hlavně ZÁVIDÍ tvoje štěstí. Taky si myslím, že by jsi herecký talent tvých starších dětí měla využít a třeba i zpeněžit :-))). Co takhle je natočit a někam to poslat :-)).

Helčo - já bych taky manželovi povolila motorku výměnou za nekuřáctví. Ten můj zatím nekouří už asi tři měsíce a rozhodl se sám, i když já jsem ho prosila mockrát a apelovala jsem malýma dětma i jeho zdravím :-)). Prostě chlapi si někdy nenechají poradit. A jak je Ondrovi?

Maky - hezky jste si užili víkend a s tchýňákama to bylo v pohodě, když hlídali Terinku?

Jantarko - teda kromě začátku jste měli opravdu hezkou dovolenou.

Miroušku - tak co pokojíček? Už je hotovo? U nás teď začaly růst houby, nechodíš ty taky po houbách?

Dani - no kdyby jsi nenahlásila tu menses, tak bych ti tipovala těhotenství :-)))). Valuška už je zkušená pacientka, tak to zvládla včera v pohodě. A výsledky budou určitě v poho :-).

Evásku - myslím, že vy máte úplně super nabité prázdniny. Jak to děláš, že máš tolik energie? Nedopuješ se něčím :-)))) ?

Jdu odpočívat u sudoku. Julda

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 15.08.06 21:48

Holky, díky za přání.
Jantarko, letí s náma i Kristýnka.
Almerka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.08.06 23:08

Ahojda holky!  

Tak včera jsme udělali přepadovku u kámošky Jitky,  co má Dáju, dostala k narozeninám novou skluzavku, tak jsme ju šli s Elčou otestovat, teda spíš Elča :) Trošku jsme pokecaly a pak se Elča předvedla před celou jejich rodinou, když pořád mlela to svoje „tlačí hovišo“ a „chytá slaní“ a vyvrcholilo to tím, že jak jsem jí pořád stahovala kalhotky a posazovala na nočník, vyloupl se jí bobek přímo na trávník a ona jen zajásala „klobása je to veliká“, no styděla jsem se až za ušima.  

Dneska ráno nám dovezli uhlí a vzhledem k dědečkové váze ani ne 60kg jala jsem se uklízení do sklepa já a ho jsem radši poslala s Elčou . No vrátili se kolem jedenácté, už z dálky bylo vidět, že děda jede s kočárem jaksi moc rychle a taky že jo, přijeli s tím, že Elča si počůrala kalhotky i tepláky a dokonce i dědovu ruku, chtěla prý čůrat a nějak zapomněla čapnout, zkoušela to na stojáka. No já mám podezření, že viděla dědu a chtěla to zkusit taky, ale jinak tvrdí, že bude čůrat a kakat na „tlavičku“ jako Lesana (náš pes).  

DINY, co se týče náušniček Klárince, já z toho měla u Elči děsný strach, jak ji to bude bolet atd., no sestřička si ju odnesla do ordinace, takže jsem nebyla ani přímo u toho a vrátila mi sice plačící dítko, ale chvilku jsem ju pochovala v náručí a po pár minutkách už nic nevěděla, mazala jsem framykoinovou mastičkou a za 14 dnů byly ouška v nejlepším pořádku i s náušničkama. Dávala jsem jí náušničky hned po tom očkování tuším proti tetanu, co se dělá kolem druhýho měsíce. Takže za sebe určitě doporučuju teď a nenechávat to až na pozdějš.  

MAKY, tak vidíš, i to počasí se umoudřilo a závody proběhly v pohodě  

JULDO, já beru sudoku na dovolenou a jsem zvědavá, jestli stihnu něco vyluštit :)  

Dneska už končím, papá a doboru noc  

KOSTIČKA

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.08.06 23:37

:))))))) Zdravím Elču:)) Chechtám se tu jako blázen:))))  

Baghira

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 15.08.06 23:46

Ahojky,
tak Ondra ikdyž bere ATB, tak měl dnes 5hodin po paralenu zase 39,3, takže pořád dokola dáváme sirupy. Krk ho ani nebolí, jen říkal, že se mu hůř polykaly knedlíky s rajskou a zdá se, že na něj jde i rýma. Jinak je v pohodě, už chce jít ven, doma se nudí. Myslíte, že ho můžu pustit na dvůr, třeba když bude mít zrovna srazenou horečku? On je celkem divoch, bude lítat a nedá si říct, tak ho radši držím doma v klidu. Zatím se už tři dny baví Merkurem :-)
Dnes jsme byli v SPC, dostali jsme pochvalu, že Vojta umí čurat „na povel“, takže když na to pořád myslím a dávám ho často na hrnec, tak je i celý den suchý. Jinak do SPC měl plenku, jasně že ji několikrát počural. Kaká už taky do hrnečku, minule mi to 3 dny držel a pak pořád chodil s rukou na zadku a nakonec vyprdnul na gauč :-) Máme úkol naučit se skákat snožmo z malé výšky a hlavně aby to dělal na můj pokyn - hop, skoč, …
Kostičko: to je srandovní s tím hovínkem, hlavně ta klobása stojí za to :-) Ještě že Vojta nemluví, kdo ví, co by padalo za perly z něho :-)
Almerko: užijte si dovolenou, ať vám všechno vyjde!
Dandis: Val je moc šikovná holčička, jak to zvládá :-) Držím palečky, určo bude vše OK. To u Vojty připadá v úvahu pouze spánkové EEG :-)) On by ty kontakty okamžitě orval a neposeděl u mě ani chvilku. už je Ti líp?
Senti: jé, tos mě tedy s těmi pasy nepotěšila. My ještě nemáme ani změněné trvalé bydliště, takže nás čekají občanky, pasy, řidičáky, manža zbroják - to abychom si nachystali pořádný balík, co? Jinak máš hezký pupík:-)
Jantarka: tak do toho muzea bychom snad ani nemohli, Ondra by tam zůstal a to by bylo řevu, že si to nemůže vzít se sebou:-)
Tak už musím končit, právě se vrátil manža z práce
dobrou, Helča

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 15.08.06 23:58

Holčiny, loučím se s váma do 26.8. Ještě jsem si uvařila kafíčko a za půl hoďky je tu odvoz. Musím vzbudit Kristýnku,  Radimka jen přeneseme do autosedačky, snad se neprobudí.  

Kostičko, moc jsem se nasmála. Užijte si na dovolený, přeju pěkný počasí.  

Pa pa 
Almerka & Radimek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.08.06 05:30

Almerko, zrovna na vás myslím, sedíte v tuhle chvíli asi v letadle, jééé, hned bych měnila:))) Snad bylo na letišti všechno v pohodě, Radimek se cestou tam nevzbudil a  přeju krásnou dovčuuuu:) Vzpomínám na náš loňský odlet do Chorvatska, byl to pro mě (letěla jsem poprvé) jeden z největších životních zážitků:) Snad se ještě někdy zadaří…:)   Šťastnou cestu!!!    

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.08.06 05:43

Juldo, když tak čtu, jak se chová ta sestřenice tvého manžela, tak to fakt pochopit nejde…ale úplně vím, jak se cítíš ty… Je šťastná? Klape jí to doma? Mě přijde, že je tam něco takového… nebo při té vaší stavbě nebo plánu zahrady, nebyly nějaké neshody??? Jinak fakt nevím a na tvém místě by mě to taky užíralo, jak říkáš, za prvé to vypadalo, že to bude úplně naopak a budeš tam mít kámošku a děti taky kamarády a za druhé člověka pak napadají samé pitominy a furt dumá, kde co udělal špatně a jak se jí třeba dotknul…a ono to vůbec nemusí být jeho chyba, jenže na tom pocitu to moc neubere…držím palce, ať jde ta ženská trochu do sebe…něco mi říká, že není 2× šťastná  a tebe si vybrala, že si to na tobě bude takhle blbě hojit…třeba jen nešťastně kope kolem sebe a potřebuje pomoct, jen to neumí říct…já fakt nevíííím…  

Jinak ke šmírákovi, nemyslím, že by měl důvod nám cokoliv závidět, sám má rodinu a tuším, že je v ní spokojený. Jen je to prostě chlap drbna a rád sbírá info o ostatních a posílá dál. Tady to krapet přepísk a já mu to nezapomenu. Tohle se prostě nedělá. Jinak s tchýní jsem o tom sice hovor měla, ale můj smutek po porodu, kdy jsem čekala, že u nás zůstane krapet dýl než hodinu po návratu z porodnice, stejně nepochopila. Má svou pravdu a já si zase trvám na svém. Takže hovor sice byl, ale skončil tak všelijak. Jen tu věc kolem šmíráka jsme si osvětlili dokonale:)  

Jinak já taky dělám, když už nemůžu, že si lehnu ke Klárce a u rachotu těch dvou starších spím:))) Ono to fakt někdy jinak nejde:)))  

No jdu si ještě zkusit lehnout, ale za 20 minut mívá David budíčka, takže asi budu mít smolíka…  

Diny

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 16.08.06 10:14

Ahojky děvčátka,  

jen vás chci poprosit o radu…Monča od noci hoří, fakt je totálně horká, změny v chování žádné, jen je možná trošku umazlená a unavená…ale co je divné, nemá teplotu, když ji měřím je bez teploty???…nechápu, přitom na omak je to jasná čtyřicítka…tak nevím. Asi mi nezbyde než čekat co se z toho vyvrbí…nemáte s tím někdo zkušenost??…  

Děkuji a přeji krásný den  

Evásek a prťata

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 16.08.06 10:27

Evásku tak to je nějaké divné :-(((( to bych asi nevydržela a šla k dr nebo bych jí alespoň zavolala.
Zuby už má všechny, neměla klíště,..... ???
Asi bych zkusila dávku paralenového nebo brufenového sirupu, tím se myslím nic nezkazí…no možná jsem četla a i v okolí viděla nebo spíš slyšela od jiných maminek, že se stává že děti měli jeden den celkem vysokou teplotu a další den to už bylo ok…prý to je tím že ty děti neodhadují svoje možnosti a jedou furt naplno a ten organismus na to pak reaguje teplotou. Je fakt že jsem v prvních měsících života Terezky měla něco podobného (taky horečku bez příčiny ale já si jí i naměřila) a dr říkala že se to stává u dětí když přecení svoje síly, do toho třeba zrovna jejich tělíčko roste, do toho třeba zuby…je toho na to tělíčko moc  

Tak dej vědět jak Monče je. Jestli máš možnost zavolat dr asi bych to udělala
 Maky

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 16.08.06 10:29

A abych nezapomněla, tak teploměr funguje…

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 16.08.06 10:45

Maky - děkuju, já jsem teď mluvila s kamarádkou a ta mi říkala, že prý řádí nějaká viróza, která trvá jeden den, projevuje se vysokými teplotami…tak nevím, ale jaktože mi tu teplotu ten teploměr sakra nezměří?? Navíc měřím ji v zadečku a monča u toho hrozně pláče, že prý ji to moc bolí…tak nevím. Nikdy u toho tolik nevyváděla. Asi počkám do zítřka a pokud se to nezlepší, tak zajedu za dr. Nurofen jí dám, protože je fakticky horká…snad to bude brzy lepší…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama