Jarní miminka 2004 aneb Jak to děláte?

Rodičovství

Koukám koukám, kdo měl napsat další deníček a ona to byla Tanina. Asi není na příjmu, tak něco spíchnu horkou jehlou, ať je kam psát. Už dlouho mě napadá udělat takový výměnný deníček ? vyměnit si zkušenosti, co se vám osvědčilo ? prostě jak to děláte vy!!

Spinkání ? mám dvě živé děti, které se mrcasí i v noci. Nějaká peřinka nehrozí. Dokud byly menší, dávala jsem je do rychlozavinovačky. Ale jak se začnou přetáčel na bříško, je konec ? nevydrží přikrytí. Vyřešila jsem to jednoduše ? dávám Kubu na noc do overálku. Tak mám jistotu, že i když se překulí, zůstane v teple. Můj chlap totiž strašně rád větrá?! Není to tak dávno, co jsme z postele vystrnadili Verunku a už tam máme Kubu!! Na první kojení se budí kolem druhé, to mi ho Marek donese a pak už zůstává u nás. Sice nás trochu vytěsňuje, ale zároveň je to velice příjemné přitulit se ke spícímu miminku!! :o)
Ve dne moc nespinkáme. Většinou mi usne jednou během dne u prsa, spí tak 30-50 minut, když ho chci položit, vzbudí se a řve, když ho nechám na klíně, probudí se až když se začnu rovnat? Výjimkou je cesta autem nebo vožení v kočárku, to vydrží spát hodinu i déle.

Usínání ? s tím nebývá problém pokud respektuji jeho rytmus a nenutím ho usnout před jedenáctou hodinou. Usne během kojení a dá se krásně přenést, případně i přebalit aniž by se vzbudil.

Krmení ? po technické stránce už bez problémů, krmím v sedačce z misky, zvládáme to i bez slintáku, osvědčilo se mi používání krátkých slintáčků jen ke krku. Jak dám delší, zamotá se do něj, škube za něj a je průšvih? Co se pokrmů týče, jsme na úrovni 6měsíce, ale už začnu brzo dávat jogurt a vyzkouším maso. Jídlo dávám jen pomačkané vidličkou, většinou to vařím. Jen mrkev dávám kupovanou z lahvičky. Sní v poledne kolem 100g, odpoledne nebo večer asi 160g výživy. Kaše mi zatím pořád prská, ale zase je vyzkouším. Počet kojení se zatím nesnížil, je to kolem 4-5× za den a 2× v noci.

Zuby máme dva, třetí leze.Prořezávání se obešlo bez zvýšené teploty a řvaní (podobně jako u Verunky.) Chladící gel jsme koupili, zatím leží nepoužitý v šuplíku. Zoubky zatím nečistíme. Počkám, až jich bude víc.

Koupání se nám osvědčilo v umyvadle. Nekoupeme denně, spíš tak 3× do týdne. Ale už si nějakou dobu říkáme, že vyzkoušíme vaničku. Jen to musíme nějak šikovně vysvětlit Verunce, aby se jí to nedotklo nebo koupat, až bude spát?. Na plavání se moc těším, doufám, že někdys na jaře začněme.

Kočárek máme Deltim sport s vnitřní taškou, takže jezdím bez fusaku, šoupnu Kubu v overálku do tašky a jedeme. Žádné dečky nebo další doplňky nepoužíváme. Při letošní zimě ani není potřeba? Těším se na jaro, až vyjedeme na lehko v sedě ve sportovní úpravě. Zatím nezvedáme, protože to Kuba vždycky prospí. Na rozdíl od Verunky nosím v šátku minimáně.

Hračky jsou roztroušené po celém bytě, problém je v tom, že mu Verunka nedovolí je používat? Takže si vyhraje pouze když je v jiném pokoji nebo je Verunka něčím hodně zaujatá. Nejvíc si vyhraje s obyčejnými předměty po bytě, cloumá sušákem na prádlo, otevírá myčku nebo dvířka od pračky.

Pohybově jsme asi v normálu, zatím rovně sedí, leze, zvedá se u nábytku ale zatím se tam jen drží, nemá potřebu se ve stoje přemísťovat. Na rozdíl od Verunky není tolik času a energie koulet na balónu, recitovat říkánky a stimulovat k pohybu. Jde to celkem samo.

Hry, blbinky a řádění ? Kuba se velice ochotně zapojuje do rodinného blbnutí, prostě vytuší, že děláme sranďulíky a připojí se. Většinou šimráme, lechtáme, běláme Bububu nebo schováváme pod plínku. V poslední době se osvědčilo pohybování plyšáky a důvěrné dialogy (Co mě taháš za chobot? Když ho máš tak dlouhý?) Je to určeno spíš pro Verunku, ta se chechtá až se zajíká, ale Kuba se zájmem přihlíží.

Píšete svým dětem deníky? Já jsem s tím začala ještě když jsem čekala Verunku a píšu dodnes. Nejsou to každodenní zápisy, většinou si zkopíruji úryvky mailů nebo části deníčkových příspěvků, které se týkají dětí. K dnešnímu dni mám asi 90 stránek ve wordu.

Ještě mi prozraďte jedno tajemství ? zvládáte každý den vařit? Já s tím dost bojuju, většinou vařím na dva dny dopředu a čas od času něco zamrazím.

A jaké fígle máty vy? Co se osvědčilo a s čím naopak zápolíte?

Vyhlašuji anketu o prvního zubatce, největšího zubatce, nejrychlejšího lezce a chodce. Pište mi v kolika týdnech začalo dítě lézt, zvedat se, udělalo první krůčky s oporou i bez?

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 17.01.05 22:04

Ahoj holky,

že by se mi zadařilo být dneska první?:-))
Alice - píšeš, že je deníček šitý horkou jehlou, ale je perfektní. Přesně takový informace se hodí a každá mamina si je ráda přečte a porovná se sebou.

Spinkání - to jsme řešili právě teď. Pepča se teď naučil chodit spinkat kolem 9-10 večer. Napije se, usne u prsa a do půl hoďky je vzhůru a já mu musím nabídnout druhý prso a pak do 10 minut chrupká.

Krmení - ještě nic moc. Zeleninka nejede, banán ten jo a pak ještě první lžička jablíčko i hruška. Čaj nebere. Ten mu nic neříká.

Zuby - na ty ještě stále čekáme. Ale to neva, však se dočkáme.

Koupání - si vychutnává tatínek. Já jen asistuju a pak uklízím koupelnu. Ta potopa. Dneska ale byli ve velký vaně a měla úspěch. Tak uvažuju, že vanička se přestěhuje na půdu, stejně jen zabírá místo.

Hračky - přesně jak u vás. Všude o ně zakopávám a největší úspěch mají stejně papíry, sáčky a ta kopírka a skartovačka Pepču ještě taky nepustila.

Pohyb - Jedním slovem - vydatný. Lozí sem a tam, zkouší se postavit tak, že dělá mosty, dneska už i na rovné zemi. Z Pepčovýho elánu jsem úplně vyřízená. Úspěch má i nábytek, o který se může opřít a klečet. Je mi úplně líto těch kolínek, chudáčci spálený přes dupajdy od koberce a těch modřinek.

Vařit se snažím denně, ale někdy je to teda pořádná zabíračka a honička. Když Pepča dopoledne spával, tak to ještě šlo. I když na prvním místě je vždycky emimčo, bez toho bych už asi nemohla. Tak vysedávám u počítače a to se holt stane, že se občas něco i připálí. Ale nějak jsem se ještě nenaučila vařit pro dva, tak zbývá i k večeři a někdy i do druhého dne.

Už budu končit, tu anketku doplním zítra.
Tak se zatím mějte a dobrou noc.

Miroušek a Pepča (7,5m a 15 min. chrupkající)

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 17.01.05 22:10

Je, ještě jsem vynechala kočárek. Tak ten máme Bambino Lucka - českej a jsem na něj docela naštvaná. Chtěla jsem podpořit našeho výrobce a za dobrotu na žebrotu. Půjdeme ho reklamovat, začal táhnout doleva, začíná se párat a přestává držet boudička. Jinak s prostorem v kočárku je to vpohodě, je docela velkej, má oddělávací vaničku, jde z něho sporťák, jde lehce složit do auta.

Tak ještě jednou dobrou.

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 17.01.05 23:23

Ahoj holky,

trošku se vám sem vetřu :-), mám skoro 10měs. Tobíka.

Momentálně tak trošku bojujeme se spaním. Přes den spí jen jednou a většinou v kočárku na balkoně, zhruba tak 2 hodinky; ale v noci to je horší, v 8,5měs. vyplivl dudlíka a o to víc dudlá moje prsa. Takže když ho večer uložím (usne mi u prsa), budí se zhruba po hodince a pak zas potřebuje podudlat. Než jdu spát já, dávám ho do postýlky, pak spíme spolu až do rána.

Krmení - jíme zeleninku, masínko, jogurty, ovoce, kaše, pomalu přestávám mixovat, ale zuby má jen dva dolní, tak to ještě není tak slavný. Zuby mu vyrostly v 7,5měs. a snad co nevidět budou další dole, uvidíme.

Pohyb - Tobík leze po čtyřech, staví se u nábytku a pochoduje kolem něj, ale když zkusíme, aby chodil za ruce, tak jakoby neví, co má dělat, nechodí.

Koupání obstarávám já, většinou se koupe s bráchou Kubou, koupeme normálně ve velký vaně, samozřejmě nacákají, jako chlapi :-).

A co se týče vaření, taky nevařím každý den, někdy jo, ale dost mě to nebaví, protože musím, takže taky vařím poněkud ve větším, máme to třeba dva dny, nebo to strčím do mrazáku.

Tak snad jsem vás moc neotrávila, mějte se fajn
 Katka

 
Tuli
Kecalka 125 příspěvků 17.01.05 23:54

Ahoj, taky se sem vetru, protoze to je neco pro me - slovo tzv. do pranice, musim se podelit. Mam 9,5 mes. Aninku a se spinkanim je to bida.
Chodi spat taky az tak kolem 23-24h, zkousela jsem vsechno mozne, ale nezabralo, driv neusne a kdyz, tak jen na 10minut. Spi se mnou v posteli, marne se ji snazim vystrnadit (to by me tedy MOC zajimalo, jak se to povedlo Alici s Verunkou), protoze se mi odstehoval manzel (nastesti jen do jineho pokoje :-) Usina u prsa, nebo ma takovou specialitu - palec do pusy a druhou rukou mi probira vlasy tak dlouho az usne. Pres den je to ruzne, ale v prumeru hodku dopoledne, hodku k veceru, lip spi doma nez venku.
S krmenim je taky problem - nechce nic ze lzicky ani z lahve, sni jen to, co si muze vzit sama do ruky. Takze jime dve hodiny, premyslim, ze ji na to poridim plastenku a po:,–(im do vany, protoze ten binec........­......jenze jinak ona neji radsi NIC - jen kojeni. Takze uz nic nemixuju, nekrajim, slecna chce kousat sama.
Taky mame 6 zubu! :-) (2 dole, 4 nahore)
Koupeme uz od 3 mesicu ve velke vane - nemusim uklizet tu potopu, hrozne caka!
Kocarek mame od 7 mes. ala golfky, kvuli prakticnosti (chytnu a vynesu do schodu apod.), ale moc nepouzivam, Any vyzaduje od malicka hlavne satek.
Hracek ma hromadu (prave jsem premyslela, ze vetsinu z nich dostala, moc jsem jich nekoupila) a taky ji moc neberou, spis chce „cist“ knizky, mlatit do klaviru, nebo zkoumat obsah supliku apod.
Konecne lezeme - docela to trvalo, ale zato ted uz rovnou i skoro chodi, uvidime za mesic.
Denik nepisu, zacala jsem, ale nejsem dost vytrvala.....a s varenim je to podobne. Sebe dost sidim (nekdy jen rohlikem)a Any jsem do nedavna kupovala Hipp. Ted ji vzdycky jen uvarim trochu zeleniny nebo masa v celku - to je hned.
Tak at pekne rostete papa Tuli

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.01.05 07:51

Ahoj,

moc pěkný deníček.

Spinkání- mám také dvě děti, Maruška spala od 8 měsíců sama v pokojíku, musela jsem tam i 10krát za noc jít, protože byla naučená na čaj, a já si myslela, že se to v pokojíku rychleji odnaučí, občas mě už totiž nešlo zbudit, a ona usnula. A Vláďík, ten spí teď s námi v posteli, protože pořád někdy v noci kojím i 8krát, a nemůžu ho to odnaučit( při větším řevu modrá a přestává dýchat)

Usínání- obě děti chodí spát kolem půl osmé a já si konečně můžu dáchnout:o))

Krmení- Maruška ta moc papat nechtěla, dlouho pila jen sunar, a nikdy nevydržela sedět u jídla(což jí vydrželo i do teď), museli jsme jí krmit za pochodu,fakt to bylo hrozný. Malej to je otesánek, sedí a a sní vše co se mu nabídne.

Zuby- tak už nám konečně vylez ten čtvrtý

Koupání- koupeme ve velké vaně, buď oba dohromady nebo po jednom, já koupu, táta obléká

Kočárek- do půl roku jsem používala sourozenecký, teď mámé golfky

Hračky- tak ty máme také všude, většinu už Maruška pujčí. Nechce si hrát sama v pokojíku, tak se pak vzteká, když jí něco bere z ruky nebo boří, a to je občas opravdu dost zlá.

Pohyb- pořád nesedíme, jan tak trochu jako z boku, lezeme, stojíme a chodíme kolem nábytku. Občas se nám podaří přejít mezi sedačkou naproti k taburetce. My jsme se dlouho kouleli než jsme se začali plazit a to ještě tak divně přes ramínko:o)), ale pak na to přišel a lézt už se naučil rychle (pořád jsem ho srovnávala s Maruš, ta dělala všechno moc brzy)

Hry- Jak blbneme s Maruš, tak hned přileze a řehtá se, ale někdy žárlí a nelíbí se mu to. To samozřejmě platí i obráceně. Jinak si spolu už docela vyhrajou

Vaření mě teda moc nebaví (bavilo mě, ale teď Vláďa nevydrží ani půl hodiny v sedačce) tak vařím na dva dny dopředu.

Maruš a stále nemocní zlobílci

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.01.05 08:30

Ahoj holky,

za chvíli odjíždím ke kamarádce a budu zpátky až večer, tak jen v rychlosti.

Alice, super deníček, večer napíšu, jak to chodí u nás.

Makýš, Magrát, Senti, o čtvrtečním srazíku jsem napsala ještě do minulého deníčku, radši to zkopíruju i sem:

Makýš, Magrát, Senti, my jsme připravený ten srazík ve čtvrtek podniknout. Buď se můžem někde projít, když bude tak krásně svítit sluníčko jako dneska, nebo zkusit nějakou hernu. Makýš a Senti se pohybují na praze 2 a 3, tak mě napadlo mateřské centrum Nová trojka. Je to pod Parukářkou v Jeseniově 19, podívejte se na www.novatrojka.cz. Ale je to asi jen od 9 do 12 hod. Pak je herna v mateřském centru v YMCA Na Poříčí do 13 hod. Nic ale nemám vyzkoušené osobně. Nebo pak zbývají nákupní centra, asi Anděl, je nejblíž centra a nebo ty IKEY, ale obě jsou pro vás asi trochu z ruky.

Mart

 
Anonymní  18.01.05 09:35

Mart já chci taký na srazík, ale ve čtvrtek máme plavčo tak nic ted mi to došlo, snad příště :-)

Peg

 
Anonymní  18.01.05 09:47

Ahojte Alice moc hezký deníček a jak je to u nás?

Asi takto:

Spaní usínáme kolem 19, budíme se (pokud nejsou nějaké špatné vlivy)kolem 24 a 4 na kojení a kolem 7 je budíček. Přes den spí 2-3× poslední dobou tak kolem 30 minut. Usíná sama večer uplně v pohodě jen položením do postýlky a přes den se postaví chvilku zařve já položím a do minuty spíme.
Spíme ve spacím pytli ten se nám osvědčil a jsem s nímax. spokojená.

Jídlo Jíme už toho hodně ale snažím se dodržovat bezlepku a kravské bílkoviny a cukru. Takže dopolko máme aktivní jogurt s ovocem v poledne zeleninu už dvakrát jsme měli maso, ale moc to nepřeháním nebude víc jak jednou týdně. Odpoledne kojení a ovoce a večer kaše rýžová bez příchutí z BEBA HA. Takže kojíme jen 3× denně pokud není v noci blázinec.

Hraní a aktivita Anetka je velmi živá chvílema si říkám, že snad nebude hyperaktivní v podstatě se skoro nezastaví. Pořád někde leze něco zkoumá u všeho si stoupá a chodí kolem nábytku a zkouší i přejít od gauče ke stolku( má to na dosh ruky). Hrát si hraje sama a nebo s maminkou a tatínkem s tím se vyblbnou pořádně :-). Jinak co se týče paci paci pa pa a podobných to nám n´moc nejde řekla bych že v tomhle je osobnost a nechce si to nechat vnutit a já to teda nenutím.

Zubymáme 3 a 4-6 se nám klubou :-( bohužel s pláčem a buzením. Dala jsemuž dvakrát večer calpol a pomohlo to.

Kočár Hoco bigfoot a maximální spokojenost. ted uvažuji o cestovních(vlak, letadlo a praha) golfkách. No uvidíme.

Hračky No ty jsou u nás taky všude a samo zkoumá nejzŕaději to co nemůže :-). Ale ovladač, mobilní telefon a podobný vymoženosti jsou u nás tabu!!!

Koupání koupali jsmy ve vaničce a ted ve velké vaně Anetka je vodník takže maximální vyžití. Chodíme plavat do Berouna do kytky a opět jsme tam jak ryba ve vodě :-)

Deníček píšu je co se vyplnování knížky týče, snad jen mám ještě na lednici tabulku s tím co anetka v druhém pulroce muže papat a když dostane něco nového vždy tam připíšu datum.

Tak to je asi vše všechny zdravíme

Peg a Anetka

 
Anonymní  18.01.05 10:09

Ahojky babulky,

Alice skvělý deníček, tak honem, honem připíšu i naše zkušenosti.

Spinkání: musím to zaklepat od 6 týdnů nemáme moc problémy. Někdy malá spí do 5, někdy do 1, ale vesměs se budí na první papání kolem 3 a pak dál usíná. Vstáváme kolem 7, takže těžká pohoda jsem vyspaná, žádný problém. Na vrtění v postýlce jsem si zvykla, Valuška pořád cestuje a vzdychá ze spaní. Dřív mě to pořád budilo, ale teď vím, že spí jako dudek.
Usínání: poslední dobou problém, ale zabírá ukolébavka tak asi 20×-30× dokola.
Krmení: jakž takž, taky jsme párkrát měly problém s dávením jako Maky s Terezkou, ale poslední dobou se to zlepšilo. Spíš se dáví když už má dost. Zatím jsme vyzkoušely, mrkev, brambor, rýži, trošku květáku, vývar z kuřecího masa, brokolici, přesnídávku (ta nám nešmakuje), banán, jablíčko (taky nic moc), ale večerní kaše ta Valušce móóóóc chutná. Jinak bryndák nepoužíváme my musíme mít plínu, protože jinak je Valuška od hlavy až k patě samý oběd.
Zuby: zatím jeden spodní, vedle se pomalounku klube další.
Koupání: Valuška se poslední dobou bojí na zádíčkách, tak ji nechávám na bříšku a to je v pohodě. Nevíte čím by to mohlo být?
A nacákané máme strašně, brzo se budeme stěhovat do normál vany.
Kočárek: mám Deltim hluboký, jsem maximálně spokojená, ještě nesedíme takže stačí a na jaro pořídíme golfky.
Hračky: asi jako u všech, všude kam se podívám. Valuška je děsná kramářka. Jakmile se někam dostane kde je toho víc, už to lítá. A nejoblíbenější jsou pochopitelně nehračky - mobil, ovládač od televize, ucho od kabelky, brýle, babiččiny naušnice, atd. a poslední dobou vede noha od židle.
Pohyb: plazíme se jak o dušu, ale nelezeme. Na kolínka se dostane na to šup a poslední dobou si sedá na paty, ale ručkama se pořád drží.
Hry: asi jedna z nejoblíbenějších je tahání za moje vlasy, když je nemám sepnuté to je paráda! Schovávání a vykukování taky miluje, asi jako všechny děti. Taky u nás vede houpání a koulení a to prosím na mně.

Deník Valušce nepíšu, protože jsme nevěděli jestli bude malá v pořádku, tak jsem měla jednoduše strach. Ale pokroky píšu do kalendáře, tak to snad jednou dám všechno do kupy.

Tak jsem to krásně stihla a Valuška se právě teď budí, perfektně načasované.

Jo, dnes jdeme k nám na neurologii, tak na nás myslete.

Těpic Dana+Valuška

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.01.05 10:32

Alice super deníček.
Jak je to u nás?
Spinkání ? Terezka spinká v takovém dekovém pytli (je to deka a když se zapnou určité patentky a zip je z toho pytel) a přes něj dávám peřinku. Naše holčička je zmrzlinka už od narození a v ložnici v noci netopíme. Snažím se jí nechávat spát v postýlce už kvůli sobě protože když spí celou noc s námi tak si netroufám se moc vrtět a jsem pak celá zpřelámaná. Nicméně po posledním nočním kojení kolem 5-6hodiny jí už do postýlky nevracím a probouzíme se společně v jedné posteli. Přes den spí tak půl hodinky dopoledne, poslední dobou u prsa takže si čtu emimčo s Terkou v náručí. Jakmile ji položím budí se :-( a pak půl hodinky odpoledne v kočárku. Když je venku extrémní zima tak většinou vydrží spát i dýl aby mamka pořádně promrzla.

Usínání ? usíná různě mezi 8-10 u prsa někdy po položení spí dál někdy se budí. Většinou se ale po uložení do postýlky budí po půl hodině a potřebuje nášup nebo si jen podudat. Pak už většinou spí delší dobu (tak do 1-2hodiny ranní).

Jídlo ? to je kapitola sama o sobě.Tady se nebudu rozepisovat píšu o tom stále. Jev to horší a horší.

Zuby ? máme 5 prořízlých, 6. je na cestě. Teplůtky nebyly jen se zhoršilo spaní. Mažeme dásně chladícími kapičkami ale jen hodně zřídka. Dostali jsme od mudr fluorové tablety ale ještě jsem jí je nezačala dávat. Čištění jsem taky ještě nezačaly.

Koupání ? Když jsem doma sama koupeme ve vaničce.Když je doma taťka tak se sprchujem.Jeden jde s Terinkou do sprchy druhý jí pak převezme osuší, namaže a oblékne. Šetří to záda a je to prima.

Kočárek ? máme deltim skypy už nějakou dobu bez vnitřní korbičky a plně nám vyhovuje. Kombinujeme se šátkem. Terka kočár hodně odmítala teď už je to malinko lepší ale šátek je šátek.Nedám na něj dopustit.

Hračky jsou všude. Polovina je uklizená a polovina se používá po čase vyměním obě poloviny. Co je okoukané nás už totiž nebaví.Ale nejlepší je mámin krém na ruce, balzám na rty, lžičky, mističky?

Pohyb ? ač nás neuroložka označila jako lehce dysharmonický myslím si že Terinka umí to co umět má ? sedí, leze, stoupá si, obchází nábytek, naučila se už i padat, reaguje na říkanky typu paci paci?,najde na hračkách očíčko a nosánek, ví jak dělaj hodinky, dává pusinku, posledních pár dní se bezdůvodně směje, rozumnějte nemusí se na ní dělat kravinky.Hraje si z něco se jí zdá směšné.

Deníček píšu ale spíš jen takové ty zlomové události. Vařím jen občas.Občas uvaří manžel. No kapku to jídlo flákám ale já nikdy moc šikovná v kuchyni nebyla a hlavně mě to děsně nebaví.

První zub- 35+6
Sezení-35+3
Lezení ? 35+0
Stoj-37+3
Krůčky u postele ? 39+2

Maky a Terezka (Za týden 10 měsíců)

 
Anonymní  18.01.05 10:38

Ahoj holčičky,

Alice: super napsaný deníček - já napíšu, ale až budu mít víc času - až malá usne:-) a gratuluji Kubíčkovi ke 3. zoubku!

Maky: teda ty jsi si musela vytrpět! Hlavně, že to vše dobře dopadlo!!! Vůbec se ti nedivím, že se ti nechce do dalšího krmení Terky:-((

Mart: je mi líto, ale jsem pořád nemocná:-((( Naštěstí už můžu mluvit, ale stále ještě kašlu a mám děsnou rýmu. Tak snad se s tebou a ostatními uvidím příště. Ach joooooooo:-((((((((

Kostičko: i já se hrozně ráda dívám na SuperStar, ale minule, jsem viděla jen posledních pár minut, do tý doby jsem uspávala tu naši nezbedu:-)

Zatím pa, pa.
Senti a Karolínka

 
Makys1
Povídálka 47 příspěvků 18.01.05 12:16

Ahoj holky,
Aliceto je bezva, že ses deníčku ujala, prima téma.
U nás:
Spaní: Venca usíná kolem 20 až půl deváté, nikdy ne při kojení. Takže položím do postýlky a on se strašně hlemejždí a já mu zpívám. Většinou zabere do 4. písničky, pokud ne, tak odejdu a buď usne hned sám, nebo si předtím trochu zařve. Přes den spí třikrát po půlhoďce. V noci je ale od půlnoci do půl sedmé, kdy vstává, tak pětkrát, šestkrát vzhůru

Jídlo: Teď bez problémů. Baští v poledne všechny druhy zeleninky s masem, ke svačině jablíčko, banána a přesnídávky, taky bílý jogurt, večer rejžovou kaši. Kojím třikrát přes den, dvakrát v noci.

Zuby - stále jen dva dolní

Koupání - dvakrát do týdne ve vaně s tátou. Vyřádí se přitom oba

Hračky - jsou všude, ale vedou dveře, plechovky, koš na prádlo, pet lahve a všechno, co se dá trhat

Blbinky - největší sranda jsou všelijaké pazvuky, prskání, škytání a tak. Když to na něj dělám, může se smíchy potrhat. Když jdeme po ulici, vypadá to asi poněkud zvláštně :-)

Pohyb - pořád píďalkujeme, nesedíme, nestojíme, pérujeme na kolínkýách. zatím nám to stačí

Tak a já musím končit

Mart - počítám se čtvrtkem, ale musíme se ještě blíž dohodnout, máš soukromou zprávu s mým telefonem

Magrat - co vy, přidáte se???

Senti - brzy se uzdrav. Už je to dlouhé choření :-(

Pa pa Makýš s Vendym
PS: jdeme k doktorce na osmiměsíční kontrolu

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.01.05 12:52

Ahoj holky,

teď Pepča usnul, tak můžu chvilku psát.

Peg - to spaní vám závidím. Tak jako Anetka Pepča usínal tak do 4 měsíců a od tý doby jen u prsa a v mý posteli. Až do soboty jsme spali tak, že Pepča spal normálně v mojí posteli, vedle který jsem měla jeho postýlku bez jedné ohrádky a já jsem ležela s hlavou v postýlce a napříč mojí „bejvalý“ postele. Sranda. Teď ale naši přivezli další postel, tak už je to lepší.

Dano - A nemůže to být tím, že se Valuška na zádíčkách něčeho lekla? Doufám, že jste na neurologii dopadly dobře.

Maky - kde jsi sehnala ten dekový pytel? Nebo jsi ho vyráběla sama? Taky bych něco takovýho potřebovala. Jak na sobě Pepča ucítí peřinu, okamžitě letí obě nohy nahoru a kope tak dlouho, dokud není bez ní.

Alice - do ankety: otáčení - 6 měsíců
sezení z bříška - 6,5 měsíců

A dneska poprvé v postýlce stoupnul, sice jen na jedné noze (u druhé to byla špička - jak baleťák) a asi tak jen 5 vteřin. Takže 7,5 měsíce.

Ahoj Miroušek a Pepča.

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 18.01.05 13:18

Ahoj Alice a ostatní,

opravdu hezký deníček, zjišťuju, že to, co se děje u nás je vlastně úplně normální :-))

Spinkání ? Ondra usíná sám kolem 8 hodiny, do 10 minut po položení do postýlky. Spinká v overálku přikrytý dekou, dřív se hodně odkopával, ale teď je to dobré. Poprvé se budí kolem 1-2 hodiny, to ho ještě vracím do postýlky, pak kolem 4, a to se mi už ho vrátit nepodaří, i když to pořád zkouším. Vstáváme v 7, z postele lezem v 8-9 :-) Přes den spí tak hodinku před obědem a pak asi půl hodinky odpoledne. Usíná s dudlíkem a plínkou přes oči nebo v kočárku, ale to musím dlooouho jezdit.

Krmení ? taky bez problémů. Jídlo mu vesměs šmakuje, už jsme toho vyzkoušeli hodně. Nejraději má zeleninku a masíčko, čerstvé jablíčko ani banán mu moc nejedou, v přesnídávce nevadí. Dopoledne má jogurt s přesnídávkou, pak zeleninu, odpoledne nějaké to ovoce a večer kaši. Jíme v jídelní židliččce a s bryndákem, přeci jenom mi sem tam uhne hlavičkou a má pak jídlo všude. Rád mi hmatá do jídla, zatím ho nenechávám. Už jsem mu ale zakoupila v HaM takový igelitový obleček, tak to brzy vyzkoušíme (teda až budu mít náladu uklízet ten binec).
Kojíme se už jen ráno, večer a několikrát v noci. Teď o víkendu byl nějaký nemocný, tak to chtěl prso i dopoledne a odpoledne a příkrmům moc nedal. Zavzpomínala jsem si na první měsíce, kdy jenom sosal :-))

Zuby ? máme 4, o víkendu se prořezal druhý horní a dával nám teda pořádně zabrat. V sobotu se Ondra vzbudil už s teplotou a byl mrzutý celý den, teplota lítala nahoru a dolů, to samé v neděli, dostal paralen a včera i dnes už je to dobré, i nálada se vrátila. Další zuby nevím, nenechá si do pusy ani sáhnout a neukáže a neukáže. :-))

Koupání ? od 8 týdnů koupeme ve velké vaně, je to každodenní rituál. Já jdu s Ondrou větrat prdelku a taťka mezitím nachystá vanu a ručníky. Pak přijde pro Ondráška a třikrát mu přehodí plínku přes obličej a udělá KUK, oba se tím náramně baví :-)). Ve vaně má Ondra plno barevných vodolepek a moc se mu tam líbí. Zatím myjeme v leže na zádech, pak ho otočíme na bříško a on si ?plave?. Já ho pak mažu a oblíkám a taťka zase všechno uklízí.

Kočárek ? máme taky Deltim sport, tašku nepoužíváme, teď v zimě tam mám berančí fusak.

Hraček máme taky nekonečně moc a všude. Nejraději má, když mu stavím komíny a on je může bourat, tedy musím u toho vydávat patřičně zvuky, jako bum báááác apod. :-) Na plyšácích ho nejvíc zajímají ty malé lístečky s info o složení a údržbe.

Pohybově jsme dost pozadu, nelezeme, nestoupáme si, ale hlavu si z toho moc nedělám, my s bratrem jsme prý byli taky lenoši. Potěšila mne Mart, jak psala, že Tomík taky teprve nedávno začal lézt, díky. Ondra sedí sám a rovně, když ho po:,–(ím, jinak jen kulí sudy a rotuje.

Hrajeme a blbneme vlastně pořád. Ondra už na nějaké blbinky vyloženě čeká, když se mu schovám za křeslo, hned nasísá a čeká, kdy bude baf. Taky ho zajímají moje vlasy, dovede pořádně tahat a taky čelenka, co nosím doma. Padáme do peřin, chodíme cinkat na zvonkohru, chechtáme se do zrcadla. Je lechtivý na nožičkách a na prsíčkách a umí paci paci.

Deníček Ondrovi píšu ručně, teda teď už to trochu flákám a píšu jen ty mezníky (ještě, že nám teď rostou ty zuby, jinak bych neměla co psát :-))

Každý den nevařím. Pro Ondu navařím vždy kopec zeleniny a má to tak na tři dny, nám když uvařím, tak to jíme dva dny a třetí den máme večeři studenou :-)) Nejraději dělám maso na pánvi wok, je to super rychlé.

Do ankety ? první zub 27 týdnů, nyní (36 týdnů) 4 zuby

Ještě komentáře:
Magrát ? já jsem zase zakřikla, že Ondra ještě neměl větší teplotu, ani po očkování. No a teď o víkendu hicoval celé dny, bylo to zubama.

Kostičko ? tvůj komentář jsem četla v neděli, kdy jsem na hlavě měla napatlaný přesně stejný odstín, tmavě červenou. Nakonec to dopadlo celkem dobře, jsem spokojená, i když mám vlasy spíš tmavě hnědý a tam kde byly zbytky světlého melíru to chytlo do fialova. Alespoň nějaká změna. Jo, chlapi jsou někdy na draka, manža mi na tu barvu řekl, že vypadám jak stará cikána.

Majo ? zapiš se mi prosím ještě jednou na ICQ, dala jsem tě autorizovat a nějak to zmizlo, nevím, co jsem s tím podělala. Jinak já jsem na ICQ Lida, tak se totiž jmenuju, tak aby ses nedivila :-)

S tím moravským srazem, zatím to tedy vypadá na Brno. Poprosíme Alici, aby se poohlídla po nějakém místě, kam se může případně i s kočárama.

Tak zatím ahojek, napsala jsem toho nějak moc, doufám, že nebudu přečíst zbytek…:-)

Jola a Ondrášek

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 18.01.05 13:20

Já to říkala, je to tam…
J+O

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 18.01.05 13:27

Ahojky,

tak teď usnula, zkusím tedy napsat i já, jak to je u nás…:-)

Spinkání a usínání:

máme zavedený rituál - kolem 19:30 koupeme, kolem 20h jdeme do postele, kde se za úplné tmy a ticha kojí. Po kojo, dávám do postýlky, většinou se vzbudí, tak Karolínce ještě povídám pár říkanek, než usne. Do 23h, než jdeme spát, se ještě párkrát probudí, většinou stačí jen pohladit a znovu usne ale někdy je třeba dát ještě znovu cecek:-)
Většinou, ale v době, kdy se ukládají také rodiče k spánku, chce ležet mezi nimi a tak začne křičet. Takže s námi spí celou noc. Vím, že je to velmi nevýchovné, ale aspoň se vyspíme:-)

Krmení:

zatím papáme v lehátku, ale mají nám každou chvilku dovézt obj. židličku - aspoň to slibovali do konce ledna, tak uvidíme…
Jídlu zatím moc nedáváme - cecek zatím jasně vede:-)

Zuby:
stav: 0:-)

Koupání:
poslední dobou koupe Karolínku táta a já mezitím připravuji ložnici na spaní a připravuji věci po vykoupání.

Kočárek:

máme Hoco -kočárek, ale nejraději se stejně nosíme v babyvaku, zvlášť když někam jedeme MHD.

Hračky:

máme jich plno, ale taky samozřejmě vede ovladač od TV, noviny, sáčky, brýle…Jediné, co jí z hraček aspoň na chvilku zaujme je autíčko, které i vydává různé zvuky. V autíčko je pod sedákem úložný prostor, kam jí ukládám pár hraček, které občas oměňuji.

Pohyb:

lezeme, stojíme a nově už krásně slejzáme! Jen sezení nám ještě úplně nejde - to jsme nějak přeskočily:-)

Řádení:

nejradši se pohupujeme s mámou na míči a nebo jsme rádi, když nás máma zvedá do výšky a třese s námi.

Deníček nepíšu - mám jen takovou malou knížku od Anne Geddes, kam se zapisují první krůčky, zoubky atd a vaření mě nebaví, takže když už vařím, tak se toho snažím udělat víc, aby to vystačilo aspoň i na druhý den.

Hezký den
Senti a Karolínka

 
Anonymní  18.01.05 15:40

Ahojky mamky!
Alice, musím pochválit deníček:-))
V poslední době nějak nestíhám, ale čtu poctivě:-))
Eli právě usla na zemi tak rychle k deníčku:)
Spinkání - El spinká v postýlce, ale taky by raději spala s námi v posteli to se snažím ji moc nezvykat, protože se tak moc nevyspím. Tak zůstává až k ránu a nebo když je nemocná.
Usínání - je bez větších problémů kolem 19 - 20hod. Usíná sama, jen natáhnu hracího plyšáčka ELI ho obejme a chrní:-))
Zuby - 0 bodou:) Snad budou:))
Koupání - Od 3 m ve velké vaně vetšinou se koupe s Verunkou. Tatínek je u nás spíš na koukání než na koupání:-))
KOčárek - máme Deltim sport je supr velký, ale moc těžký tak bych chtěla pořídit golfky.
Hračky - jak v hračkárně:))Ale samozřejmě vede papír apod. Dneska se ale odvážila prozkoumat úplně celý byt!
Pohybově - plazíme se od 30 týdne, uš pár dní se snaží na kolínka, ale nemáme koberce tak nám to dost klouže:-))taky si už si sama sedla, nestojíme.
hry a blbinky máme nejraději s Verunkou - smích do škytavky:-)) S tátou nácvik létání a mluvy (umí užasné táta) umí taky paci paci a to rukama i nohama snad se jí to bude někdy hodit:-))
A máma nám zbyla na noční kojení do zblbnutí:-))
Papáme moc pěkně zeleninku, masiko, jogurt, banán ,jablíčko a moc ráda papá „sama“ je potom dokonale maskovaná a myslí si že ji nevidím:-))
tot´ vše Vaše nepřihlášená
Květinka 26,Elen 35 a taky prvnáček Verunka

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 18.01.05 18:43

Ahojky holky,

tak jak je to u nás?

Spinkání ? už se nám podařilo zavést jakýs takýs režim. Takže dopoledne jde Andrejka spát po kojení, tj. mezi 9. a 10. hodinou. Většinou ji dávám ven do kočáru. Podle toho jak dlouho spí dopoledne (někdy 2 hodiny, někdy 30 minut) spává odpoledne ? po obědě nebo až před svačinkou. Večer koupeme v 7 hodin, před 8 bývá Ája v posteli. Když neusne u prsa, což už často nebývá, tak zpíváme a hladíme, ale většinou stejně vyhraje ještě třeba i 2× prso a to většinou až se mnou v posteli. Pak ji spící přendám do postýlky. Na kojení se budí tak kolem půlnoci pak až kolem šesté. Vstává v 7, do osmi se válíme ;o)

Krmení ? zatím jsme skoro na začátku, takže v poledne zeleninka (mrkev, brambor, rýže, brokolice, červená řepa), v případě brokolice a červené řepy sní tak 100 g, jinak max. 70. Na svačinku jablíčko nebo banán (jablíčko teda nic moc, jedině v kombinaci s banánem). Podvečerní kaši ani nezmiňuju. Dělala jsem ji do mateřského mléka, ve kterém mi kaše strašně zřídla a Andrejkce vůbec nechutnala. Takže jen kojíme. Vlastně jsme nevynechali ještě žádné kojení.

Zuby ? zuby začaly Andrejkce růst ve 4,5 měsících, v 6,5 měsících jich měla 8! Od té doby nic.

Koupání ? od nějakých třech měsíců koupeme ve velké vaně. Andrejka vodu miluje. S plaváním jsme začali nejprve ve vaně a teď už chodíme do velkého bazénu. Zatím mimo kurz, jen s plavací tetou, která má stejně starou holčičku.

Kočárek ? máme český kočár Danny sport. Je to trojkombinace, super do terénu a zatím jsme s ním neměli nejmenší problém. Občas používáme šátek.

Hračky ? Andrejka má dost hraček, ale né zas přehnaně. Nejoblíbenější je knížka do vody, mobil, ovladač na TV, brýle, řetízky atd.

Pohyb ? zatím jen válíme sudy, píďalkujeme pozpátku a teď začala Ája pérovat na kolínkách, ale daří se jí posunovat jen dozadu. Zatím ani nesedí, i když by určitě ráda ;o) Jinak zvládnem paci, paci ? ovšem jen když je nálada.

Blbinky, hry ? nejvíc je nadšená ze zvonkohry zavěšené na lustru, miluje ?prdění pusou? na bříško, řádění ve vodě. Může se uchechtat, když nad ní někdo vyhazuje míček a tleská mezi tím. A jinak různé budliky, budliky a tak, asi jako všechny mimina. Jo a nejraději Ája kouše do čehokoliv ? do cizích prstů, brady, nosu apod. ;o)

Deník nevedu, zapisuju jen důležité údaje do Deníku našeho děťátka a ukládám si komentáře do deníčku, z toho pak někdy možná něco vytvořím.

Co se týká vaření, tak Andreje se snažím vařit každý den, někdy ale půlku nechám do druhého dne v lednici. Jinak vařím většinou tak na dva dny, chybí inspirace. Ale teď jsem koupila kuchařku od Horana a Momčilové Vaříme dětem chutně a zdravě, tak se budu snažit ;o))

Ach jo ? a jedna negativní věc ? po 16, 5 měsících přijela rudá tetka. A nikdo ji nezval!!!

Tak, dodívám se na MASH a jdeme čvachy, čvachy

Lenka a Andrejka

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 18.01.05 19:06

Ahoj holky,
Tak jsme se dnes odpoledne vzbudil a Vojta hořel jak kamínka. Teď má 39,3. Dávám zábaly na nožky a na zápěstí, do zadečku čípek. Nevím, co můžu udělat ještě. Snad to spadne dolů. Pořád pláče, já už skoro taky.
To jsme před týdnem vyléčili tu hnusnou rýmu a kašel.
Manža na odpolední, na pohotovost 40 km. Tak jsem si vám musela aspoň postěžovat.

Na téma napíšu příště.

Helča a uplakánek Vojta

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.01.05 19:11

Ahoj,

chudáček, tak ať mu je co nejdřív lépe.
Maruš

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 18.01.05 19:26

Helčo,
je mi moc líto, že je Vojtíšek tak „zbořený“. Pokud nepomůžou zábaly a teplota bude stále vysoká, dej ho do vany a sprchuj vlažnou vodou (přejdi od teplé k chladnější, ale ne studené, jen vlažné). Je důležité, aby neměl vysokou horečku moc dlouho, čípek (asi paralenový, že?) můžeš zopakovat až po šesti hodinách, jinak pokud máš doma Brufen sirup, můžeš dát 2,5 ml, klidně po 2 hod. po čípku. Ráno určitě zajdi k dr, pokud nemá příznaky choroby dýchacích cest, je třeba vyšetřit moč. Sprcha je výborná, máme s tím i v rodině bohaté a velmi dobré zkušenosti, vím, že je to trochu drastické, když je malý špatný, ale lepší než febrilní křeče.
Přeji co nejklidnější noc, fouknutí pod ručičku Vojtíškovi.
 Jana

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 18.01.05 19:59

No, to jsem si, Alice, krásně početla, tedy i v komentářích. Člověku se uleví, že všechny dětičky jsou stejné podšívky, že v tom nejsme sami.
U nás je to takto:
Spinkání - spíme 1× denně, od 12 do 15 hod. Usínání rychlé u prsu. Večer pak po každodenním rituálu (kašička, koupání, olejíčkování, pyžamko, zoubky) usíná mezi 19.30 a 20.30. Taky u prsu, taky celkem rychle. Nebylo to tak ale vždy, dokud jsem ji dávala spát 2× denně (dopoledne a v pozdním odpoledne), nemohla jsem ji do desíti až jedenácti uložit, pořád skákala a skákala, házela se do peřin, vykládala, prostě plno elánu. Spinká zá:,–(ně u nás v posteli (od 7 měsíců se u nás ubydlela nadobro, naopak do 5 spala celou noc bez probuzení ve své postýlce - asi ji zrušíme).
Krmení - už jsme za vodou!!! V 8,5 měsících to ještě byla katastrofa, nic slečince nejelo, všechno prskala, dávila se, mrskala hlavičkou ze strany na stranu (jako nenene, papat já nebudu), občas se mi podařilo něco do té pusinky vpáčit, ale jen dohladka mixované, poté, co se několikrát zcela poblinkala, když v pusince objevila nějaký nedokonale rozmixovaný kousínek. Čaj celkem ujde, 300 ml denně, neslazený.
Zubů máme 6 (2 dole a 4 nahoře, ty horní nějak neukazuje), vyrostly mezi 7. a 8. měsícem.
Hračky - taky všude, jako u všech.
Pohyb - od šesti měsíců sedí, od sedmi lozí dozadu, od osmi dopředu, od 8,5 měs. se staví, od 9,5 chodí za ruce a obchází nábytek, od desíti sama stojí, takže v rámci normy.
Kočár jsme kupovali v Polsku v jednom obchůdku s dětským zbožím, vybíral manžel, hlavně aby péroval, dobře se skládal. Je to trojkombinace, stále ale jezdíme nejvíc vleže, vsedě vydrží tak hodinu, pak ji to přestane bavit a chce ležet. V kočáře by spala i víckrát než jen 1× denně, ale jak jsem psala, nemohla jsem ji pak uspat večer, takže se snažím, aby v něm neusnula.
Koupání - koupeme od 3. měsíce ve velké vaně (ze začátku jsem napouštěla skoro plnou a Ema „plavala“, potápěla se, blbli jsme jak v minibazénu. Jenže děvčátko vyrostlo a plavecká dráha se tím relativně zkrátila. Teď krásně sedívá (v poloprázdné vaně) a hraje si s hračkama.
Zbožňuje tátu, jen ho uvidí, už začne výskat radostí, je jí zároveň vzácný, stále v práci nebo na volejbale, takže si ho užívá.

Tak, a dneska jsem si dělala těhu-test, protože se 10 dní zpozdila MS a hurááááá, jsou tam 2 proužky!!!!!!!!!­!!!!!!! Ten jeden je sice slabý, ale je.
Tak jsem to nevydržela, a vyzvonila jsem to. Jinak ale po rodině to hned rozhlašovat nebudeme, až po prvním trimestru. Stát se může cokoliv.
Tak ahoj, pište, jak je to u vás.
Jo, ještě jsem zapomněla, deníček píšu jen takový prťavý, mezníky.
A vařím každej den, ne že by mě to tak bavilo, ale manžel mě vždycky tak dojemně chválí, že si na to ráno, když se mi nic vařit nechce, vzpomenu, a zas mě chytí chuť.
Jana a Ema (za týden 11 měsíců)

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.01.05 20:10

Ahoj,

gratulujeme ke // čárečkám.
Maruš

 
Anonymní  18.01.05 20:10

jezis super,to je uzasna zprava,ktera me donutila prekonat moji dnesni lenost

tak Jani potichoucku gratuluji a doufam,ze nam neuteces k nejakym tehulkam,my si te budeme hyckat

fakt mam hroznou radost :))))))))))))))

magrat

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.01.05 20:13

Helco kocicko
drzim palce,at se vam podari teplotu prekonat a Vojtisek je zase v poradku

magrat

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.01.05 20:35

Ahoj Alice!
Mám sice „mrňouska“, oproti vám, ale vždy si čtu, co mě čeká!
Chci jen konstatovat… že já také denně nevařím, to se prostě nedá zvládnout. A to mám jen jedno dítě!Ale sedím pořád na netu hihi).
Dělám to tak, že navařím večer a taky víc a takové jídlo, ze kterého se dá udělat víc jídel. Takže třeba v pondělí upeču kuře, pak z něj mám rizoto, nebo ho šoupnu i k omáčce „na paprice“ nebo na špagety.
Jinak směsi na těstoviny dělám v množství pro celý regiment vojáků, nastrkám do misek a zamrazím… polívky taky „porcuju“ a mrazím.
A když nemám nic, dělám rychlovky…
Na jídla drbačky je potřeba čas…a pohodu.

Deníček taky píšu, už do něj zapisuju i to, v kolik a jak často kojím… protože ta 3m krize je šílená a já nevím, jak ji překlenout… a takové ty „papací“ krize se docela opakují…

Kus deníčku mám na netu, kus v komentářích na emiminu, kus v ICQ… jestli se ale k tomu dostanu, abych to dala dohromady… to asi ne.
Ale jsem zato ráda, docela se k tomu vracím a utěšuju ostatní…

Přeju všem jarňátkům a jejich maminkách pohodičku a hlavně zdravíčko!

Mia z Podzimního s 3,5 měsíční Aničkou Amálkou

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.01.05 21:27

Ahoj holky,

u nás to chodí takto:

Spinkání ? Tomík usíná večer kolem osmé, nesmím ho ale nechat spát po páté hodině. Když se vyspí třeba v autě nebo v kočáru až večer po páté, jako třeba dnes, tak jde spát až po deváté. Dneska tu taky ještě straší. Usíná v 90% sám v postýlce, někdy trochu zakřičí, jednou až dvakrát tam musím jít a vrátit ho z polohy na všech čtyřech v nohách postýlky, kde vidí na dveře, zpátky na bok. Usíná zá:,–(ně na levém boku otočen ke zdi. V noci mám dva až osm budíčků, maximum kojení mezi desátou a šestou zatím byly čtyři. Poslední dobou je v noci často dost teror, ale ne vždy, dnes spal spořádaně a vzbudil se jen na dvě kojení. Vstáváme mezi šestou a sedmou. Ve dne spí dvakrát, někdy jen půlhodinovky jindy i dvakrát hodinu a půl až dvě. Přes den, když má spát doma, dávám ho raději na balkón, protože v postýlce vydrží spát maximálně tu půlhodinku a usíná s hrozným řvaním.

Krmení ? od začátku bez problémů, jen bílý jogurt mu zatím nejede, musím ho míchat s přesnídávkou. Kojím ráno a v podvečer a většinou třikrát v noci.

Zuby žádné, hrajeme na nejstaršího bezzubce.

Koupání ? velká vana od půl roka, vodu miluje, nechce ven. Chodíme plavat od šesti měsíců.

Kočárek ? Inglesina Magnum, jsem moc spokojená, je v provozu už skoro tři roky a vypadá stále dobře a výborně se s ním jezdí. Od jara budu používat i golfky po Honzíkovi.

Hračky ? rozeseté všude, často není kam šlápnout, Honzík ho ale často trestá, když mu chce něco vzít nebo zbourat, nejčastěji do něj píchá prstem a Tomík pak trochu filmuje hrozný jekot.

Pohyb ? se vším si dáváme n čas, ale to znám už od Honzíka. Od šesti měsíců se pohybuje válením sudů, od osmi a půl plazením. Už bylo i několik lezokroků. Ted v deseti si začal sedat, na kolínkách se natahuje po nábytku nahoru, stoj zatím ne.

Blbinky ? miluje houpání na kolenou, vyhazování do vzduchu. Už i trochu blbnou společně s Honzíkem. Teď v deseti měsících začal dělat paci paci, pápá a jak dělají hodiny - tik tak.

Vaření ? vařím tak dvakrát do týdne na dva dny a dostávám jídlo od našich, často používám zamrazené. Kvůli Honzíkovi už nemůžu odbývat oběd rohlíkem, jako kdysi před třemi lety. Tomáškovi zatím vařím každý den, ale někdy uvařím hned ráno a pak mu to ohřeju po návratu z procházky.

Mart a Tomík dnes deset měsíců

 
Anonymní  18.01.05 21:28

Helenko,

už je to lepší? Moc na vás myslíme a posíláme pohlazení. Máš to ale trápení.

Dandis

 
Anonymní  18.01.05 21:30

Jani,

božínku to je ale zpráva, velikananánská gratulace. Já o tom mluvím a mluvím a ty konáš. Tiše závidím, ale když já ještě nemám MS. Musím si počkat.

Dandis

 
Anonymní  18.01.05 21:34

Mart,

to je přesně jako u nás. Valuška usíná taky na levém boku, otočená ke zdi. Jinak ani neusne. A když ji vypadne dudlík a já jí ho jdu vrátit tak se sama na ten bok otočí a pokračuje ve spánku.

Dandis

 
Anonymní  18.01.05 21:44

Ahojky,

před chvilkou jsem se vrátila ze cvičení a ta naše sojka ještě nespala. Tak jsem ji ukojila do spánku.

Ještě něco k deníčku, nevařím denně jaksi mi to Valuška nedovolí. Asi tak 2× až 3× týdně a ve větším množství, aby toho bylo i na druhý den. Když mě to tak nebaví. Ale podle strávníků vařím celkem dobře.

A něco do ankety i když první nebudeme asi v ničem, ale to neva.

Přetočení na bříško 20+5
poprvé na kolínkách 28+6
první zub 30+3

Dandis+Valuška

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.01.05 21:53

Jano, moc gratuluju, jsi naše první těhulka jarňulka, schválně kdo bude další:-))). Mě se to říká, když už to mám odbyté a závodů se účastnit nebudu, že.

Mart

 
Anonymní  18.01.05 22:11

Mart,

ale klidně se zúčastni, však holčičku ještě nemáš chi, chi :-)

Dana

 
Anonymní  18.01.05 22:16

Miroušku,

s tím leknutím to asi pravda nebude. Aspoň já o ničem nevím.
Ono to vypadá jako by si nebyla na těch zádíčkách jistá. Kdežto na bříšku vidí kde leží.

Dana

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.01.05 22:19

Jani - přidávám se s velkou gratulací. Ať je těhotenství vpořádku.

Helčo - Vojtíškovi přeji brzké uzdravení.

Miroušek.

 
Anonymní  18.01.05 22:23

To jsem zase já, teda já jsem dneska pisatelka. Magrát kde jsi, dneska tě trumfnu.

Zapomněla jsem napsat, jak jsme dopadli na neurologii. Doktorka říkala, že je malá šikovná, jenom má slabou hypotonii na nožkách. To znamená, že má nějaké svalové napětí. Ale já doufám, že cvičením se to spraví. Vždyť už se snaží postavit.

Tak a dneska je to už opravdu všechno.

Dobrou noc

Dandis

 
Anonymní  18.01.05 22:24

ahoj, ahoj, ako to stihate…ja som sa tu asi od vianoc nedostala, aj teraz robi maly v kuchyni bojisko a princezna po tvrdom zapase zapala…
dakujem za dennicek, konecne som si mohla pozriet, co by nase dievcatko malo ovladat…takze
spanie:kde pride, ale nanajvys dve kratke schrupnutia cez de, ajk to ju musim obcas zobudit, lebo s malym ideme do skolky,alebo na kruzok:)
papanie, zelenina nebodla, zabera banan, po ktorom sa nemoze vykakat, jablko ofrfle, fajne su marhulky…a kasa samozrejme, inac mamino mliecko vedie…najmenej osemkrat denne:)
hracky:tie, co vydavaju starsne zvuky maju prim, a samozrejme, ze tie, ktore sa mozu okusat:)s ostatnymi sa zatial hra bracek:)
kociar:dema a sportak s velikanskymi kolesami do prirody
zuby:dva dolne a strasne nimi kuse, lezu horne
pohyb:nesedime, nestojime, neplazime sa, ale vieme fantasticke lietadlo, na bruchu cely den bez problemov
toto pisala citlivka o malej lily 7apol mesacnej:)

 
Vega
Kecalka 177 příspěvků 18.01.05 23:32

Ahojte holky, tak zatím to vypadá, že bychom se z toho Liberce mohli odvalit směr Praha, akorát my dojedeme na Černý most a dál už to nějak neznám. Takže bych potřeboval záchytnou stanici. ;-) Ahoj Vega, Natálka a Adámek

 
Anonymní  18.01.05 23:43

Ahoj Holky,

HURAAAAAAAAAAAa uz sme zase na prijme. Pocitac je rozchodeny a dufajme, ze prestane zlobit. Jezisek nam doniesol novu obrazovku a ked sa tatko pokusal ju zapojit pocitac nam „exnul“. Museli sme ho poslat na reklamaciu a to chvilku trvalo. No ale teraz nam uz vsetko funguje a snad za par dni docitam co som zameskala a budem reagovat.

Aktualne udaje. Vaha minuly tyzden 7,44 kg ( konecne sme na povodnej vahe pred virozou). Zatial mame len dolne dva zubky ale horne sa uz tiez tlacia, tak mozno zachvilku. Obyvak uz nasmu lezounovi nestaci a museli sme urobit malu prestavbu, pretoze nasiel kvety v kvetincoch a zasuvky, ktore sa daju otvarat. Presun nie je zatial po styroch i ked nozicky perujeme, ale rukami sa pritiahne a presunie neuveritelne rychlo.

Nocne budenie minimalne 2× a strasnym vreskom budi cele okolie. Tatkova alebo Mamkina naruc je odmietana a jedine co zaberie je flaska mliecka.
Vzteklun ma neskutocne silny hlas a obcas si vykrikuje len tak pre radost. Hlavne ked sme niekde v obchode alebo medzi ludmi. Proste cvici hlasivky pred velkym obecenstvom.

Zatial sa majte krasne a skoro sa ozveme.

PA

Slniecko a LUCKY (7a1/2mesiaca)

 
Anonymní  19.01.05 00:22

Ahoj Helco,

dufam, ze Vam je uz lepsie. Drzime palceky nech sa Vojtovi čim skor ulavi.

Drzte sa…

Slniecko a spiaci Lucky

 
Anonymní  19.01.05 00:25

Gratulujeme, to je super spravicka.

Vela zdravicka a sil na dalšie miminko prajeme

Slniečko a Lucky

PS: pis ako to prezivas a ci je to ine ako pri Eme.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.01.05 08:45

ahoj

tedy ja jsem ostuda,dva dny jsem se tady neukazala. Tak hned to jdu napravit :)

v po jsme byli na navsteve u Tani,deticky se navzajem prervavaly,jedly si jidlo,pily piti,ale hlavne maximalne spokojeny.

jinak to vypada,ze delfinkovi rostou zuby,protoze se budi s revem a utisi ho pouze moje naruc. Pro me byly tyhle dve noce docela des,delfinek se tvari v poho.

jinak jsem desna,protoze ve ctvrtek se nechytam,musim jet k tchyni,slibila jsem,ze ji odvezu k doktorce,protoze ona se sama nikam nedostane a je to docela akutni

a k denicku ( Alice hezky si ho napsala )

spinkani do pul roku usinal sam a spal celou noc, do desateho mesice vyzadoval drzeni za ruku a v noci delal prisavku, od desateho mesice usina sam (stalo to tri noce revu) a budi se tak 2 x na dudlika

krmeni delfinek sni uplne cokoliv,kojeni odboural a pije sunar. Uz mu zacinam davat normalni jidlo,akorat mu ho nesolim. Miluje testoviny a maso

zuby stale mame pouze dva a jeste nejsou videt. Ted se mozna klubou dalsi ,ale spis chacha

koupani delfinek se koupe kazdy den,nekdy mu napustim vanu a on si hraje, nebo ho jen rychle osprchuju

kocarek mam Deltim Travel a jsem spokojena. Musi se tedy mazat kolecka,jinak vrzou

hracky jsou rozhazene po celem byte,uklid se bojkotuje,vetsinou vecer je hodim do krabice

pohybove tak u nas k dokonalosti chybi uz jen samaostatna chuze,ale ta nehrozi,protoze delfinek je na sebe opatrny

delfinkovi denicek pisu,ale ted trosku nestiham,takze casto se divam na emimino a opisu to

vareni kazdy den nezvladam,jednak delfinek visi na noze a jednak me to moc neba. Vetsinou toho uvarim vic a je to

ted koncim a komentare za chvili

magrat a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.01.05 09:01

a zase ja :)

DANUS - tak super,ze vam ta neurologie dopadla dobre. A s tim psanim uzasne,vcera si byla nejpilnejsi :)

JANI - jeste jednou prijmi gratulaci,fakt super

SLNIECKO - vitej zpatky,zrovna vcera jsem na tebe myslela,ale jelikoz mi delfinek zlikvidoval pismenka na mobilu,nechytam se se psanim sms. A neboj i my mame doma vzteklika

KOSTICKO - u nas je Filip zlaticko,v mo­metne,kdy jde nekam parit a vraci se pozde rano,mam pocit,ze ho zastrelim a vymenim.

MAKY - tak uz probehlo nejake kino? My ted o vikednu jdeme na Snoubordaky,tak se tesim

HELCO - podarilo se teplotu srazit? Jak mu je?

MIROUSKU - i mne se casto stane,ze varim ,odbehnu si a pak citim z kuchyne smrad spaleneho jidla :) Jo a s tim pytlem na spinkani,delfinka jsem do neho chtela zkusit dat ted nedavno,protoze se odkopava a ztropil desnou scenu. Asi je to tim,ze na nej neni zvykly od malicka

MAKYS - sypu si popel na hlavu,fakt me ten cvrtek mrzi :(. A jak pokracuje plavani?

SENTI - to me mrzi,ze se te ta nemoc drzi a spi aspon Karolinka v noci. A zuby te netrapi?

MART - dneska jsem mela budicek v 6,tak jsem si na tebe vzpomnela. Myslela jsem,ze nevstanu,ovsem delfinkuv rev me vyvedl z omylu

JOLO - od te doby co jsem se pochlubila ,tak delfinek na balkone nespal :( A Ondrasek uz dobry?

MAJO - muzes mi posim poslat soukromou zpravu s tvym ICQ,nejak si se mi nezobrazila.
A jaky byl vubec ples a co Zuzanka,ja to zvladla

LENKO - tak koukam,ze tetka dorazila i k tobe. Ja jsem z ni byla uplne rozhozena,nejak jsem uz na ni zapomnela

musim se rozloucit,protoze delfinek dela chudinku opustenou

jo a je tady sniih :)

pa magrat a delfinek ( finisujem k roku )

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 19.01.05 09:07

My dneska vstavali až v sedm, že by se blýskalo na lepší časy?

Makýš zavolám a domluvíme se, když Senti taky nemůže, tak bychom to mohly zase přesunout.

Mart

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 19.01.05 09:34

Ahoj holky,

tak jak jste se vyspinkaly?

Magrat - vy jste byli o půl hodinky lepší, nám se zadařilo až o půl sedmé, ale i tátou, nějak se mu zadařilo zaspat.

Pepča dneska ráno objevil novou hračku - vrzající šprušli od postýlky a má z ní ohromnou radost. To jeho spaní se teď tak nějak přesouvá. Už vydrží celkem spát i v noci, teď se budí tak 2×, ale přes den to není žádná sláva. A ke všemu ještě docela dost brečí ze spaní až ho kolikrát musím vzbudit, protože se nedá utišit. Asi má moc zážitků.

U nás taky napadl sníh, tak už se těším na procházku.

Holky nic si z tý tetky rudý nedělejte, ke mně přišla taky - už po 14 měsících. Docela jsem byla naštvaná. Kámoška od ní měla pokoj přes 3 roky (kojila malou do 2,5 let).
Ale zas na druhou stranu můžeme bejt v klidu, že tělo zas pracuje tak jak má.

Jinak si budu muset pořídit kloboučky na kojení, ten náš drak mně úplně užužlal bradavky. Nemáte některá s nima zkušenosti? Jakou značku a tak.

Zatím se mějte.

Miroušek a Pepča.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.01.05 09:39

Pěkný den

Máme tady zimu. V noci napadlo kapku sněhu a venku je bílo. Terezka dospává noc. Od 1 do půl třetí řádila. Vždycky usnula tak jsem jí dala do postýlky, ona se probudila stoupla si a řvala a tohle jsme provozovali pořád dokola. Pak naštěstí spala až do 8. Vzala jsem si jí na ranní kojení k sobě do postele a ona vytuhla a spí už hodinu a půl.

Miroušek ? dekový pytell jsme koupila v Kutné Hoře. Teda koupila nám ho babička-tchyně. Terezka se taky odkopávala a tohle nám to vyřešilo. Navíc je to larysa (nebo jak se to píše) tak je to Terezce i příjemné a pere se v pračce.

Senti ? já si myslím že nevýchovné bylo spaní s rodiči v posteli kdysy?:-)teď už je to úplně normální, jak na to tady koukám :-) a když to nám rodičům nevadí a dětičkám vyhovuje tak bych to vůbec neřešila. To samé usínání u prsa. Než se Terezka narodila tak mě nekojící kamarádka varovala nikdy si jí nenechávej usnout u prsa :-) chacha copak to jde?

Helčo ? tak co klesla teplota? Už je dobře?

Jendys ? gratulujeme :-) ty brďo a budou zase nové těhulky :-) to je super. Tak ať je vše tak jak má být.

Mia ? papací krize zase odejde a bude zase dobře. Taky si pamatuji období kdy jsem měla pocit že celý den nedělám nic jiného než jen kojím a taky jsem si psala od kolika do kolika je Terka přiložená abych to pak mohla s někým konzultovat jestli je to normální. Teď už se tomu směju :-) normální to totiž je :-)))).

Jdu se nasnídat a pak se uvidí.
Maky a Terezka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.01.05 10:02

Ještě dodatek :

Magratko ? kino zatím nebylo, kamarádka stále marodí,ale včera jsme u ní byly a jelikož má vycházky tak šla s Terinkou na procházku a mamka si jela do města koupit něco pěkného na sebe ? takovou mikinu na zip s kapucí :-) jsem objevila :-). Teda to to letí. Těm našim miminkům už bude rok já jsem z toho úplně naměkko. To snad ani není možné.

Miroušek ? kloboučky jsem používala jednou a to v porodnici když se mi nalili prsa a malá se neměla k čemu přisát jak jsem měla bradavky a vše okolo ?oteklé?. Tenkrát mi jedna dětská sestřička doporučila používat klobouček?pak přišla druhá a řekla že klobouček teda rozhodně používat nemám ?možná ti z něj nebude chtít pít. Značka ani nevím jestli nějaká je. V lékárně jsem si tenkrát nechala koupit silikonový klobouček na prsní bradavky. Jsou dva kusy v krabičce asi za 50Kč.

Malá pořád ještě spí :-) to bude mít zase pěkně rozhozený (ne)režim dne. My teda nemáme nijak pevný režim ale přece jen se kapku snažíme dodržovat a porušovat určitá pravidla :-).
 Maky

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 19.01.05 10:17

Ahojky Miroušku,
jestli si budeš pořizovat kloboučky, tak si kup od Medely. Jsou vykrojené, měkoučké a krásně na prsu drží. My jsme s kloboučkama začínali, pak jsme je naštěstí velmi rychle odbourali.
 Lenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.01.05 10:46

MAKY mikinu s kapusi zavidiiim, nosim je desne rada,ale dlouho jsem na zadnou nenarazila. Ja si vcera koupila aspon tricko :) .

leti to neuveritelne,vcera jsem z toho byla uplne namekko,jak je ten muj broucek velkej

pusu Terezce

magrat

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 19.01.05 11:55

Jani,
taky moooc gratulujeme!!! Je to super zprávička! Ať se ti pěkně kuklí a nic tě přitom netrápí!

Jola a Ondrášek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »