Jarní miminka 2004 - Aneb jeden den očima Ellenky

Rodičovství

Zase se budím a je všude ticho. Zkusím se ozvat. Mamíííí, mamíííííí, ham ham ham, mamííííííí.... Hm, někdo se tam převaluje v peřinách, že by to byla máma? Áááá, už se ozývá a už ji vidím (no to je dost, že ses konečně vyhrabala z pelechu), říká mi něco o záchodě a mizí ve dveřích. No to přece nemyslí vážně? Mamííííí, mamííííí, bééééééééé....

Hm, tak si budu chvilku hrát. Jéje, už je zpátky, hop, hop (vem mě přece už!!), a jde se papat. Hm, to je ale dobrý mlíko, teplý, sladký, snad ještě dlouho bude :). Tak, a teď do kuchyně, kde se ještě dorazím. Máma mizí ve dveřích koupelny a občas se mi ukáže s pusou s bílou pěnou. To teda nechápu, co tam dělá? Uvaří sobě i mě čaj, ale pálí to, tak zase musím čekat, než to budu moct pít, chjo. Teď otevírá ledničku a dává na stůl nějaké jídlo. Ukazuje mi rohlík - tak na ten dneska nemám vůbec chuť, krájí chleba, maže ho máslem a něco si na něj dává, jé, můj oblíbený sýr, musím zavolat HAM HAM, aby věděla, že chci taky. Tak mami, a co budem dneska dělat? Prší? Co to znamená prší, nepůjdem ven? To přeci nemyslíš vážně? Doma je nuda, budu zase zlobit! No nevadí, zkusím to s tebou, třeba dneska vymyslíš nějakou novou hru, co mě bude bavit. Škoda, že mě nepustíš k počítači, to by mě bavilo ze všeho nejvíc. Vozíme panenky v kočárku, skládáme kostičky do otvorů, prohlížíme knížky s obrázkama… Máma říká, že přestalo pršet a že půjdem na chvilku ven, tak honem převléct, ať ještě stihneme všechny zvířátka po cestě. Ták, viděla jsem tolik pejsků, dvě kočičky, ryby ve vodě a taky kamaráda Martínka, co byl s maminkou na procházce. No jo, zase se blížíme k tomu domečku, odkud jsme vyjeli. To mě zase bude krmit a pak mě dá do postýlky, abych spinkala. Když já ještě nechcííííí. Tak dneska mám banán s hruškou, hm, tak to docela jde. Musím mámu trošku potrápit a po pár lžičkách otáčím hlavu, no ať se snaží, nic není zadarmo. Dává mi na stoleček knížky se zvířátkama, už ví, jak na mě, když mi zabaví ruce, úplně zapomínám, že otvírám pusu. Ještě mi dej čistou plínu, ať se mi líp usíná. Udělám babičce pápá na dobrou noc a máma mě odnáší do postýlky. Mám tam svoje oblíbený plyšáky, tak snad brzo usnu, s mámou jinak není řeč. Pouští mi z rádia ukolébavky, dává pusu a odchází. Musím se trošku rozčílit, že mě nechává samotnout, ale už se mi chce docela spinkat, uááááá, asi si hajnu a …
No moc dlouho jsem nespala, ale asi se mi chce kakat, zkusím zatlačit, no, ani to netrvalo tak dlouho a už je to v plíně, tak teď co nejdřív přebalit. Mamííííí, mamííííí, béééééééé....... No to je dost, že jdeš, pěkně to tu smrdí a tlačí mě to na zadečku. Hele, tady máš ty ubrousky a už ať jsem utřená! Co jsi mi to nachystala na oběd, jé vývar s nudličkama, masem a mrkvičkou, to mám ráda. To ani nebudu odmlouvat a budu pěkně papat. Hm, bylo to dobrý, mami, a co teď děláš, ty budeš umývat nádobí? Já bych chtěla radši ven, a kde je táta? Už měl být dávno doma. To mám jako sledovat tvoje záda, než to všechno umyješ? To mě nebaví!!! Říkáš, že pak půjdem ven? Tak to já si zkusím chvilku hrát. Brm, brm, brm, (mám žízeň, chtělo by to flašku s čajem). Dík. Kam jsi se mi zase ztratila? Aha, děda se mnou chce jít ven? Tak to jo, to beru. A nezapomeň na ty moje křupky, kdybych měla po cestě chuť. A kampak že to jedem? No děda určitě něco vymyslí, celou cestu se mnou dělá blbinky, a to se mi strašně líbí. No však neboj, za chvíli přijedem na sváču, už ten jogurt chystej, abych ho neměla moc studenej. Mamííííí, mamííííí (už jsem domááááá). Ham ham ham, kde mám ten jogurt? No, pro příště by to chtělo nějakou změnu, pamatuj si to. Tata, tata, tata, volám (proč spí, když si s ním chci hrát, celej den nebyl doma a teď si klidně spí :(. Budem si zase hrát, třeba ho probudíme a on se k nám přidá. Musím zkontrolovat, co mám všechno v krabici s hračkama. Jé, hopí hopí hopí (našla jsem hopík, co mi máma koupila). Ten krásně skáče a já za ním můžu chodit.
Nějak to hraní uběhlo, maminka už umývá vanu, prý se jdeme koupat. Jé, už se těším na ty kačenky ve vaně, budu zase šplouchat a máma se asi bude zlobit. Umýt, utřít, plínka, oblíct pyžamko, počesat a jdeme. Hm, máma mi zase dává prso, tak na to náladu teda nemám, hop hop hop, chci ještě běhat a hrát si. Po půl hodině to máma zkouší znovu. Říká, že už jsem měla dávno spát, ale mě se ještě nechce, béééééééééé. Néééé, já nechci chovat, já chci běhat! A jídlo taky nechci. Kam zase jdeš? Sunar, co to je??? Fuj, to není vůbec dobrý, brm brm brm, já chci čaj. Už nechci ani ten čaj, béééééé, já nevím co chci. Máma se asi naštvala, bere mě do náruče a nese do postýlky. Néééééééééééééééé, dává mi dudlíka, pusu na dobrou noc, pouští ukolébavky a odchází. Néééééééé, béééééééééééé, mamíííííííí, mamííííííí, mamíííííííí (je přece teprve půl desátý). Hm, máma je tvrďák, asi už nepřijde, no nic, tak jdu spát. Však já ji zase zítra trošku potrápím, aby si nemyslela, že to bude mít se mnou lehký…

Ellenka a máma Kostička

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 18.09.05 07:34

A jsem prga:))))) Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 18.09.05 07:35

Přeju všem krásné ráno:) a jdu si přečíst deníček ke kafíčku:)

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 18.09.05 08:59

DObré ráno,

no tak jsem aspoň druhá :-)))))

Kostičko: super deníček:-))))) Ellenka má celý den úplně narvaný událostmi :-))))) Ale stejně si myslím, že je to zlatá a hodná holčička.

V noci Val celkem spala v pohodě , ale v 1 ránu se vzbudila a já jsem ji dala k nám do postele. Teď jsem šíleně dolámaná a mám skoro natrhlé ucho. Val se totiž u usínání uklidňuje hraním s mojí náušnicí. Ale vypadá to, že rýma je už na ústupu, dneska už vůbec neteče a Val je veselá a raráškuje. Asi to byla nějaká rychlovka.

Jdu snídat a pak se snad ještě ozvu, teď ještě musíme vyprovodit tátu na ten turnaj.

Dana

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.09.05 08:59

Kostičko,

přejeme dobré ráno tobě i všem ostatním a krásný deníček ho ještě vylepšil. Moc hezky napsané. Já bych to takhle pěkně popsat nedovedla.

Jinak ještě nerodím.

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.09.05 09:31

dobré ráno
Kostičko pěkný deníček. Něco podobného jsem měla v plánu „vydat“ příští týden :-) ale takhle krásně bych to nenapsala a hlavně by to bylo samé kojo :-).Pozdravuj Ellenku šikulku :-)

Juldo tak co jméno? :-)))

Noc nic moc, já šla spát v 1 Teri se ve 2 hlásila o MM, spala se mnou v posteli a průběžně se celou noc přicucávala. Tom se z hraní vrátil v 6 a teď má ještě půlnoc. Uvidíme jestli s náma pojede plavat.Odpoledne jedeme popřát ségře k narozkám. Upekla jsem tiramisu a určitě bude spousta dalších dobrot :-)

Pěkný den.
Maky a Terinka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 18.09.05 09:36

ahoooj,
jdu číst.
luka s kačkou

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 18.09.05 09:58

tak a ještě jednou dobré ráno.

večer jsem nakoukla na chat,ale nikdo tam nebyl a potom jsem usnula u tv.noc vcelku dobrá jen to kojení se nám zase vrátilo.ale dnes budíček chvilku před půl desátou.kačenka tu sedí na mém klíně a hladí mě a mazlí se.včera jsem to psala večer ještě do starého deníčku,23.10­.bychom měly odletět na 3 týdny za tátou.u nás už naštěstí neprší,lilo ještě v noci.na oběd půjdem asi k babi a ven za dětma.je tam zima ještě větší než včera.hlavou už se mi začíná honit co vše budu balit pro kačku na podzim a na 3 týdny,hlavně hračky…

kostičko-super,super,su­per!u nás s tím rozdílem,že ještě tak 100× za den ke mě letí a chce chovat.a jídlo přijímá bez řečí jen teplé masité,zelenina taky ujde,mm je prostě jednička a věci typu jogurt,drtivou většinu ovoce prostě kačka nejí.občas si dá banán,hrušku a jablko.

maky- tím tiramisu jsi mě navnadila.

danuš-tak u někoho rýma na ústupu,hurá.

juldo-já rodila a nevěděla jsem o tom!na kontrole mi dr. řekl,že jsem otevřená na 4-5cm a šup do porodnice.já tam jela s tím,že mě pošlou domů jako simulanta,hihi­.neposlali a za chvíli byla kačka na světě.takže třeba rodíš…

tak jsem něco písla a jdu nás zkulturnit a letíme ven,to bude mít dítko radost.
luka a kačenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.09.05 10:09

tak super že vám ta cesta za taťkou vyjde :-) a balení bude v pohodě.Ono je jedno jestli jedeš s dítkem na pár dní nebo na pár týdnů. Zavazadlo nejmenšího člena je vždycky největší :-)))
 Maky

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 18.09.05 10:39

Jé, Kostičko, to je ale pěkný deníček. Ale i když ses snažila dát tam sem tam nějaký to zlobení, tak je podle toho El stejně hodňoučká holčička :-)))
JULDO - jedna moje kámoška má Metůdka. Je to strašně chytrej a milej kluk a Metáku mu nikdo neříká :-)

MAKY - fakt u vás na plavčo choděj všichni s doprovodem? Tak to u nás nechodil nikdo. Občas si někdo vzal doprovod na focení, ale jinak jsme všechny byly samy s dítkama. Ovšem to nic nemění na nepěkném přístupu babičky. Žádná by neměla preferovat jedno vnouče, ale asi je to bohužel normální, alespoň co tak čtu v našem deníčku

Holky, včera mě Vašek dotáhl na záchod, tak jsem ho ze srandy slíkla (byl pokanděnej) a po:,–(ila na prkýnko. Tlačil a prděl a pak se vyčůral. Málem jsem se roztekla nadšením a mohl to po sobě spláchnout jako velkej chlap. Od té doby se mu už 2× podařilo vyčůrat do nočníku a pokaždý to hrdě nese vylít do záchodu a splachuje (že by tak silná motivace?). Nedělám si iluze, že budeme bez plín, ale alespoň mám jistotu, že už ví, co je EE a ví, kam to patří.
Teda ty moje pslední historky jsou pořád o vylučování, co? No nebojte, už končim…Příště zas o jinym. Zejtra jedem do Prahy a večer jdu do divadla s kámoškou. Doufám, že do porodu to pak zvládnu ještě jednou, abych se kulturně trochu nadopovala, páč pak zas dlouho nepůjdu nikam. Ještě bych brala jít někam sama s manželem, ale toho bohdá nebude… :-( Holt hlídací babičky nejsou k mání.

Tak zatím pá, jdu dělat oběd (kluci jeli ven na kole, já se vymluvila, že musim vařit a co dělám? Sedim tu)

Makýš

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 18.09.05 10:47

Ahoj holky,

odpoledne se sem nedostanu,protože manža bude psát revizi a to je až do večera,tak rychle písnu teď.

Noc byla dobrá,Hanička se neprobudila a spala až do 7,15.Dnes vařím jen polévku a peču bábovku,druhé máme od včerejška,vepřový na houbách a paprice s rýží.Odpoledne přijede Monča,je u tety na víkend a večer příjde Honza ten je zas na víkend u mámy.

Už musím běžet tak komentáře snad večer,jestli se sem dostanu.

Ahoj Hanula a Hanulka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 18.09.05 13:04

Ahojky, moc krásně napsaný deníček a závidím odpolední procházku s dědečkem :)). U nás jsou zatim babičky a dědečkové vcelku nehlídací. Ale je fakt, že např. moje mamča bydlí přes celou Prahu a dělá do půl sedmý, takže když přijede, tak jde Péťa pomalu spát. No a tchýně to je kapitola sama pro sebe.
Jo a my když jsme chodili na plavání tak jsme tam většinou byly sami, a z těch 8 tam třeba 2 někoho měli, ale střídalo se to.
Jinak tam všude byly přebalováky a takový gumový podložky ve sprchách a i 2 síťovaný ohrádky tak to bylo celkem v pohodě. Teda do té doby než mi začal lézt, protože to jsem ho pak honila po celém bazénu, podložka nepodložka. Ale to mi máme od miminka, že nevydržíme na místě takže jsem to i čekala.
Holky dívaly jste se na VV? Já toho Petra nemůžu nějak rozdejchat. Naštěstí je pryč. Jsem zvědavá jak budou koukat ve vile že jim tam přijdou další dva. Mě by to asi docela zdeptalo. Když už to tak pěkně ubývalo.
JULDO - k tomu jménu: ani se ti nedivim , že tě to odrazuje, zrovna jsem se na to asi pře 14 dni ptala manžela, jestli si myslí kdybych byla při VV zrovna těhotná jestli by jsme dali jméno Petr a dost jsme o tom oba pochybovali, tak se ti ani nedivim, člověk jména hodně posuzuje podle lidí co zná a jací jsou. Tak jsem zvědavá jestli vás Já Petr Zvěřina odradí. Ale já tím že mám 1,5 roku Péťu tak si to s tim tentokrát už nespojuju.
Jinak mě pořád pálí v krku, tak čekám, že propukne rýma, ale zatim nic.
Odpoledne jdeme do Chuchle na koně tak snad se tam ještě víc neodrovnám. Ale je sluníčko tak snad to bude v pohodě.
Musim jít pobalit věci, dokud malej spítakže zatim pa Lenka a Péťa.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.09.05 13:25

Ahooj Ellenko,

no já čekám, kdo dneska píše deníček, ale že to budeš ty, to by mě vážně nenapadlo:))) Víš co? Já dám slovo Davčovi, aby ti odpověděl, ju? Zatím si v klidu dám „kav“ (kafe), využiju toho, že budu mít chvíli klid:)))

Aoooj, Eli,

tak mi mamka konečně pustila ke klávesnici a k to počítači, co u něj tak často vysedává, to to trvalo, hii…:)) Teď už jí sem nepustím zpátky a budem si povídat, ju? Tak koukám, že máš taťku taky ochrapu, no já takyyyy, zrovna teď si dává dvacet, mamka pořád doufá, že snad budu po něm a budu rád spát, ale to se plete, to teda nebudu, páč když spím, tak se nic neděje a já mám rád, když je šrumec:)))

Joo a když máma řekne, že půjdeme „ben“ ven, tak to musíme hned, u nás totiž neexistuje nějaká budoucnost, já jí dám co proto, jak se to řekne, tak se jde, donesu botky jí i sobě a musíme hned vyrazit, jinak se vztekám..no nemá to říkat, ne??? Máma už říká, že si musí sakra dávat pozor na pusu…jako dneska, u oběda neprozřetelně řekla něco o čepici a já jsem hned ukazoval ručičkama, kam se dává a měl jsem na rukou bramborovou kaši, hihi, dovedeš si Elenko představit, jakej jsem pak byl fešák:)))

No tak já asi přece jen půjdu taky spinkat, Eli, mooc pěkně jsi to napsala, fakt, tak já jdu, nějak se mi klíží očka, papa Davídek:)

PS: Už spíme, a pak že ne a nebude po tátovi:))) Diny

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.09.05 13:37

Ahojky,

píšu až teď, protože dopo jsme jeli ještě do mého bývalého bydliště k tátovi pro skříň na přebalování, kočárek do obýváku a další věci. Takže do oběda, na který jsme šli opět ke tchýni, jsem uklízela skříňky, stěhovala a rovnala oblečení. Taky jsem vyprala látkové plíny a ještě chci vše douklidit. Možná i povleču košík na spaní. Nějak mi včera o půlnoci došlo, že bych si to mohla připravit dřív než budu rodit. :-)))

Jinak u nás je teď krásně odpoledne se budou kopat brambory, takže Martin se zase povozí v traktoru a já nebudu muset vybírat. Taky si nostalgicky vzpomenu, jak jsme vybíraly brambory před dvěma lety a já si to odpoledne udělala těhutest, který byl tutově pozitivní. Měla jsem ohromnou radost po víc jak půlroce snažení.

Maky - tvoje tchýně je teda „úžasná“, ale nejhorší je to, že to musíš poslouchat. Věřím, že ti to vždycky přijde líto.

Makýš - náhodou tvoje historky o vylučování jsou super. Užij si hezky divadlo.

Jendys - jsem ráda, že už je dětem líp.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.09.05 13:43

Lenko - Péťa je má jméno po tatínkovi, nebo jen tak?

Diny - ty jsi teda kousek, šklebím se tady až mi tvrdne břicho, když jsem si Davídka představila u jídla. :-))))))

Julda

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 18.09.05 16:11

Ahoj, k deníčku (je super!!!) napíšu později, teď jenom jedna hádanka, kterou jsem našla na netu. Tak schválně:

Lozí to kanálama, ale potkan to není ?
Tváří se přívětivě, ale kamarád to není?
Pracoval na Nově, ale Železný to není ?
Leží v krvi před brněnským gayklubem, ale škoda ho není ?

Kdopak to asi je? :))))))))))))

-------------------------
B+E

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 18.09.05 16:33

Petr Zvěřina !

Senti a Karolínka

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 18.09.05 16:40

Ahoj holčiny,

Kostičko: Teda Ellenka napsala moc krásnej deníček!

Včera jsme byli u tchýňáků a od 15 - 18h jsme jí tam nechali a jeli po nákupech - byla moc hodná, tak to příště zopakujeme:-)
Dneska jsme doma a táta s Kájou si hrajou - to mám strašně ráda, krásně se na to kouká…:-) Zítra jedu za ségrou a už se nemůžu dočkat, až se zase pomazlím s Rozárkou:-) a holky si budou spolu hrát a ty větší krafat:-)

Hezký zbytek víkendu!
Senti a Karolínka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 18.09.05 19:30

ahoj holky,
musím jen v rychlosti.kačenka totiž po obědě spala jen 40min a už je hotová.teď ji ještě na chvilku zaujalo odrážedlo,ale postel už je připravená a kačka v pyžámku.jo a koupila jsem dnes první vánoční dárek,potápěčské ploutve pro jardu.on je okukoval v liedlu a ještě je měli tak je máme doma.den nám docela utekl,byly jsme u obou babiček,odpoledne jsem čistila auto,protože zítra jedeme na plavání.už musím,ještě zkusím nakouknout.
luka a kačenka

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 18.09.05 21:12

Ahoj kočky:)
strašně vás zanedbávám, já vím:(
nějak nestíhám takže si vás přečtu a na psaní nezbývá čas:(

Juldo- koukám že se pořád držíš pohromadě:) no snad už budeš mít brzy Petříka v náručí a nebudeš muset na vyvolávání…

Kryštůfkovi od Magrátky přeju všechno nejlepší k svátku:)) a Klárka posílá spousty pusinek…

Hodila jsem pár fotek z dovči do galerky, nejlepší je stejně tornádo:)) naštěstí bylo nad mořem, ale stejně jsme měly pěkně nahnáno…

Pavla a mrtvolka

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 18.09.05 21:42

Teda já se stydím, promiň Krištůfku, málem jsem ti zapomněla popřát:-(

Takže všechno NEJ a ať jsou na Tebe rodiče hodní:-)

A Tobě Pavlo moc děkuji:-)

Senti a Karolínka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.09.05 21:44

Ahojda holky!

Nestíhám, snad zítra napíšu víc, tak jen v krátkosti:

JOLANÁM, LUDMILÁM a hlavně KRYŠTŮFKOVI-DELFÍNKOVI k dnešnímu svátku všechno NEJ NEJ NEJ NEJ NEJ

přejí Kostička a Ellenka

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 18.09.05 22:52

Ahoj Holky,

Neviem ci sa zajtra este dostanem na pocitac, tak som Vam len chcela povedat ze Vas mam vsetky mooooooooooooc rada. Ze dakujem za podporu a mile slova a dufam, ze sa budem moct skoro ozvat s cerstvymi novinkami.

Zajtra sa uz asi k pocitacu nedostanem a v utorok uz mu len zamavam. Vo stvrtok letime a cestovna horucka ma celkom chyta. K tomu vsetkemu ma hrozne bolia zada, tak dufam, ze to nejak rozchodim.

Kryštofkovi a vsetkym minulym a v kratkej dobe buducim oslavencom vsetko naj a hlavne vela zdravicka.

Julda, na Teba budem moc mysliet a budem Ti (Vam) drzat palceky.

Pa, Paaaaaaaaaa a CMUUUUUUUUUUUUUUUk od Luckyho

Slniecko

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 01:41

Tak já nevím,

vypadá to, že mi tvrdne břicho asi po 10 minutách už asi 3 hodiny. Ale když na to nemyslím, tak to ani nezaregistruju.

Martin se nám asi v 23,00 poblinkal do dnes převlečené postýlky. Asi to bylo z pláče a následného kašle. Nejdřív začal plakat, po asi 10 minutách začal kašlat a to už jsem byla u něj a zrovna začal blinkat. Tak jsme ho s manžou převlékli a asi hodinu jsme si s ním hráli. Jinak mu snad nic není.

Tak jdu zkusit spát.

Slniečko, tak vám přeju šťastnou cestu, dobré zabydlení a těším se zase na vás.

Julda

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 19.09.05 07:41

Dobré ránko:o))))

Tak zase jen letem světem, pořád u nás panuje špatná nálada a nervozita:o(( Maruška je nemocná, a teď jsem to chytlá já a vypadá, že i Vládík bude marodit.

Tak předem se omlouvám a dodatečně přeji vše nejlepší k svátku Ludmilám a samozřejmě i Kryštůfkovi. Vše nej:o))))

Juldo- tak že by už? Myslíme na tebe a držíme pěstičky:o)))

Slniecko- Přejeme hezkou cestu a ať se rychle zabydlíte:o))))

Maruš a zlobílci

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 08:58

Pěkné ráno, po u nás zběsilé noci.

Martin ještě několikrát v noci zlobil a já samozřejmě nějaké bolesti zaspala, TAKŽE POŘÁD NIC. Usnula jsem pořádně až v půl třetí.

Letím vám to honem napsat, aby jste se neplašily.

A mám po té noci hrozný hlad. Kluci jeli koupit pečivo a já se jdu zkulturnit.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 09:01

Maruš o nás se taky pokoušejí nějaké nemoci, teď je toho všude strašně moc. Tak posíláme přáníčko brzkého uzdravení.

A nemrzí Marušku, že nemůže do školky? Pořád se jí tam tak líbilo?

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 09:55

dobre ranko
u nás klasika budíček v 9, Teri hledala tatínka ale ten už je zase v práci.

Juldo jsem myslela že už a ono zase nic…:-(

dneska budem relaxovat doma
Maky a Terinka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 19.09.05 10:19

Ahoj holky!!

Kostičko nádherný deníček!!! Těším se, až si ho v klidu vychutnám!!

Koukám, že se ještě nerodí… Juldo, nechceš si počkat na 21.9.? Je to krásný den na narození, můžu sama potvrdit!! :o)

Tak jsme byli letos asi naposledy ve Zlíně. V sobotu MArek odlítá, měl by se vrátit těsně před Vánoci.

Víkend byl pěkný, v sobotu jsem se stavila za Chhilli do porodnice a podívala se na děsně mrňavý (4,10 kg) miminko Filipa (moje byly o dost menší…) pak jsem šli plavat, odpoledne nás navštívili příbuzní. V neděli jsem jen vařila a balila, jeli jsme ze Zlína brzo, páč jsme měli domluvenou návštěvu u kamarádů na pátou.

V 11 musím pro Verunku do školičky, tak aspoň pročítám a vyřizuju poštu, pak budu vařit a jak usnou děti, jsem tu jak na koni!!! :o) Aspoň doufám…

Alice

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 19.09.05 10:50

ahoj všichni!
já hanba včera zapomněla na delfínka takže DELFÍNKU přejeme ti dodatečně vše nej a nej k svátku!

dnes jsem byla v sekáči,koupila jsem kačce kombinézu,ale jdeme ji vrátit,je kačce akorát…za chvilku jdem k babi,kačka tam bude spát a pak i s babi jedeme na plavání.ozvu se víc až se vrátíme.
luka a kačenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 11:35

koukám že přípravy na zimu jsou v plném proudu :-))))
holky tady v sekáči mají úžasný kožíšek…je to fakt kůže, uvnitř je beránek, navrchu surová růžová kůže, má to takové ty ohrnovací manžety na rukávech takže ten kožíšek kouká ven, má kapucu…moc krásný ale stojí asi 350kč tak nevím nevím jestli do něho jít. Je to značka NEXT a je vážně úžasný. Možná Terezce k svátku :-)

A ještě dotaz jak to vidíte se zazimováním dětiček v kočárku? Pochybuji že budeme chodit ven jen pěšky, kočár bude stále nezbytnost všedních dní. Ale už vidím jak jí to nebude bavit, teď tam má volnost, kleká si, sedá jak se jí zlíbí…když tam dám fusak a deku tak tam bude dost natěsno a bez pohybu ale bez toho budu mít strach aby neprochladla…jak se to tedy dělá u takhle velkých dětiček?

Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 19.09.05 12:23

Dobré poledne babulky,

tak místo žehlení sedím tady na emimču a smolím komentář. To jsem ale ostuda :-))))
Včera jsme měli klasickou neděli, vařilo se, jedlo se, odpoledne přišla ta moje kamarádka co se nechala ostříhat a strašně jí to sluší. Fakt mám nápinky si to nechat taky ošmikat. Hned jsem hledala fotky a video abych ukázala Jiřímu jak jsem vypadala v těch 22., když jsem byla na kluka. ALe jak naschvál fotky někdy zahrabané a video, potvora jedna, mi namotalo kazetu. J. slíbil, že všechny videokazety přehraje na DVD, protože to video je šmejd.

V první řadě opožděně vše nej, nej ke svátku Kryštůfkovi :-)))) posíláme pusinku.

Maky: taky řeším to samé co ty, jak v zimě s Val. Naštěstí náš sporťák je vevnitř dost prostorný, ale mám obavu, že Val tam ve fusaku moc dlouho nevydrží. Už teď je zvyklá, když ji neba sedět, že ji vydělám a ťapeme pěcha. A do toho kožíšku bych šla, musí být krásný, když tak to njecháš pro další mimi (jestli to teda bude holčička :-)))))) No a tchýně, to je kapitola:-(((((

LUko: my máme tu loňskou kombinézu taky tak akorát, (nohavice tip ťop a rukávky trošku delší), ale novou pořizovat nebudu. Ještě chci koupit nějakou zimní bundičku v sekáči a nějaké teplé kalhoty a budeme chodit v tom.

ALice: tak už se vám to krátí, ale Vánoce tu budou coby dup a budete zase všichni pohromadě.

Juldo: dneska je krásný datum, tak třeba se mimísek umoudří a vykoukne. No táááák drobku, dej si říct, tady na tebe nedočkavě čeká hrozně moc tetiček a kamarádů :-)))))

Maruš: to mě mrzí, že to není u vás doma úplně v pohodě :-((( Tak ať se všichni brzo uzdravíte.

Slniečko: ještě jednou šťastou cestu :-)))))))))

Pavli: teda z toho tornáda bych já byla úplně paf :-(((((

Senti: Karolínka je šikulka, že je tak hodná u babičky a dědy. TO Jirka byl onehdá u skorotchýně sám s Val a řekl, že ji tam nikdy nechávat na prázninách nebudeme. Ona to skorotchýně s malou vůbec neumí. Val zakopla a spadla na čtyři všechno by bylo v pohodě až na to, že babi, když to viděla vyjekla. A to neměla dělat, Val samože začala řvát z té reakce babičky :-(((((( Prostě pád při kterém se nic nestalo, bere Jiřího máma strašně tragicky. A Val potom reaguje pláčem a je vystresovaná :-((((

Diny (nebo spíš Davídku): ta mamka by zasloužila, když ti slíbí že se jde ven a pak dlouho otálí, co? Ještě že to s ní tak pěkně umíš :-))))

Lenko: tak jací byli koníčci? My se chodíme kukat na koně do jedněch stájí tady kousek, Val koně miluje :-))))

Makýš: Vašík je šikulka, že už chodí na velký záchod :-)))) Užij si dneska divadlo, taky bych brala nějakou kultůru.

Haňulo: bábovka se povedla? Mňam to musela být dobrota, bábovku tu já můžu :-)))))

A co říkáte na VV? Jsem zvědavá co bude říkat Regina na Jinřicha-dredaře?? :-)))))) To je fakt fičák :-))))))))))))

Jdu omrknout co budeme mít k obědu, doufám, že ještřě něco zbylo ze včerejška. No a když ny tak rychlá zeleninová polévka s cukety to jistí :-)))))

Dana+spinkálek Valuška

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 12:28

Alice, to už stříháš Markovi metr, že? :-((((( No však ono to uteče a zase bude doma.

A když jsi na netu a Verunka ve školičce, kdepak je Kubík? :-))))) Hraje si sám?

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 13:03

a bez těch fotek teda stříhání nebude?

A s tou reakcí babičky na případné Valuščiny pády bohužel známe taky, kolikrát se nejedná ani o pád ale třeba Teri si chce podat hrneček ze stolu, nebo chytne tašku za ucho a ona se na ní překlopí nebo třeba reakce když dostala k prvním narozeninám dort a šlápla do něj…nic se vlastně nikdy nestalo ale tchýně a i tchán vždycky tak zaječí že se Teri lekne a pak pláče. Někdy je jí líto že ječí a myslí si že něco udělala špatně a tak pláče, někdy jí připomenou že se vlastně uhodila a měla by plakat…jak píšeš je to zbytečné stresování

Vv - Jindřich dredař je podle maminčiných slov pěkný bordelář. To z něj bude mít Regina určitě radost.
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 19.09.05 13:08

No neví, nevím, já bych radši kdyby mi to stříhání Jiří schválil, víš jako takové alibi :-))))) Aby mi to pak nevyčítal, „vidíš já jsem ti to říkal“.

A s tou tchýní je to přesné. Stejně tak to probíhá i u J. rodičů. Nic se nestane,ale třeba by mohlo a už je oheň na střeše. Výkřik, POZOR nebo to NÉÉÉ a Val se tak lekne až sebou cukne. Ach jo.

Dana

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 13:12

tak to stříhání nedoporučuji ani když ti to Jiří schválí protože si myslím že se ostříhat dát nechceš, jen jsi teď nalomená tou kamarádkou. Možná kapku změnit střih ale radikálně do toho teď nechoď pak by si asi byla smutná že ses dala ostříhat.

já jsem teď zase nalomená že bych si ty vlasy nechala zase odrůst do mikáda ale nevím nevím. Prostě člověk je chytlavej a jakmile něco kolem vidí tak ho to láká.

Maky

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 13:23

Tak já myslím Dano, že to ostříhání klidně zkus, vždyť jsou to jen vlasy a brzy dorostou. Já byla hodně nakrátko v zimě a už si to taky nechávám odrůstat a vím, že stejně až mě to jednou chytne, tak půjdu zase nakrátko. :-))))

A Dano i Maky moje tchýně to taky trochu dělá a já jí vždycky v rámci slušnosti okřiknu nebo usměrním, ona se naštěstí nechá. A taky vždycky oba kluky hrozně lituje a na malého někdy šišlá.
Třeba se mi ani moc nelíbí, když si s malým hraje tchán a dělá s ním blbiny, tak tchýně tchána okřikuje a napomíná, že to nemá dělat, aby se malému něco nestalo. Já jsem přitom v klidu, oni někteří dědečkové mají takový svůj osobitý přístup k vnukům a u nás mi to vyhovuje. Pořád lepší než kdyby si kluků nevšímal.

Julda

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 19.09.05 13:24

Asi máš pravdu, té kámošce to fakt dost sekne, je teď taková šmrncovní. Já vlastně takovou malou změnu udělala, když jsem si nechala ustřihnout ofinu a teď mě rozčiluje, že už chci aby zase dorostla :-)))))

Jirkovi se stejně víc líbí delší vlasy. No a navíc, když bych se chtěla někdy vdávat :-))))), tak radši s dlouhýma vlasama :-))))))) ať to trošku vypadá.

Dana

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 19.09.05 13:31

No tak naše malá se dědy bojí :-(((( Já otce nemám a J. otec ji vlastně spíš straší :-((((

Já se taky Jirího mamce snažím vysvětlit, že reaguje přehnaně. Jednou jsem se jí ptala jak to dělala když byli kluci malí, to měla na starosti dvě děti. A bylo mi řečeno, že chodila do práce a hlídala babička. No ale po práci přece byla doma ona. Tak nevím. Když Val třeba něco prozkoumává, tak se skorotchýně ptá „a to ji necháš“. ALe to bych se musela zbláznit a uvázat malou k židli, aby seděla na jednom místě. To tak.

Dana

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 13:37

Dano, můj tchán taky děti starší, dokonce je tím známý po vsi. Ale on se u toho i směje a některé bojácné děti to nemají rádi. Ale ty moje si na to zvykají a i když samozřejmě mi to někdy připadá trochu drsné vůči dětem, tak ho většinou nechávám. Říkám si, že alespoň budou mít průpravu do života. A taky ho nechci moc poučovat, jak se k nim má chovat jako tchýně, protože on se pak urazí a jde pryč od dětí nebo si jich přestane všímat.

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 13:39

A tohle hlídání to zase dělá moje mamka :-( já si klidně sednu a pozoruji Terku z dálky a když je potřeba tak vyběhnu a zakročím. Moje mamka za ní furt běhá ať jsme doma, nebo u ní doma nebo venku na dvorečku babi jí je furt v patách.První jsme měla výčitky že nechám babi aby jí takhle furt hlídala ale už mě výčitky přešly protože jsme jí párkrát řekla že za ní tak moc běhat nemusí. Nedá si říct tak ať si běhá.Taky nevím jak to dělala s náma a to jsme se ségrou 2,5 roku od sebe.
A tchyně má podobné citové výjevy často.Ona se leká a ječí i u televize :-(těžko jí vysvětlím že Teri se leká toho jak ona ječí.
A dědečkové??? Ten od Toma má Teri rád občas pochová ale že by s ní jel třeba s kočárkem nebo si s ní hrál to teda ne. On nemá čas on musí furt pracovat.
A můj taťka už není :-( ale byl to super děda. Pamatuji jak Vítečka uspával v náručí, jak s ním jedil s kočárkem na letiště (sportovní letadla) koukat na éra, jak ho večer klidně pohlídal aby ségra mohla jít s kamarádkou na pivko nebo kafčo…jo jo moc mě mrzí že už není…

Maky

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 13:40

Maky - jakpak dopadlo včerejší plavání a co tchýně s Jeníčkem? Neinformovala už tě jak se jí to líbilo:

Majo - jaká byla svatba? Teď si nejsem jistá, kdo se to vdával, sestra? Nechce se mi hledat.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 13:45

To je škoda, že si tvůj taťka nemůže užívat s Terinkou, tak se to snaží vynahradit alespoň mamka, viď? U nás je to to samé, můj táta se taky docela snaží si s Martínkem hrát, když jsme u něj. Myslím, že když by byla mamka, tak by se mu určitě tolik nevěnoval, protože by se mu věnovala hlavně ona a on by neměl vlastně příležitost.
Jo a moje tchýně taky pořád Martina hlídá a lítá za ním a já si v klidu sedím a až když mi zmizí z dohledu, tak ho jdu hledat. :-))) Ale u nás je to bezpečné, tak nemusím mít o něj strach.

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 13:53

plavání bylo fajn.Taťka nebyl protože dospával hraní.Byla s náma moje sestřenice tak kapku fotila. Fota jsou v galerce.
Tchýně volala že chtěla jít včera s náma ale že se jí doneslo že jde Tomáš a že má jít i sestřenka tak co ona by tam dělala. O Jeníkovi nic neříkala, to si nechám vyprávět přímo od něj, za chvíli by měl přijet :-)

Teri nespala, zkusím vzít ven malý kočár v něm na cestách spí třeba v něm bude spát i v rodném městě.Ve velkém kočáře nespí.

Maky

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 19.09.05 14:04

Ahoj tak se dneska v rychlosti hlásím. Dopoledne jsme byly nakoupit v Globusu tak tu zase je konečně něco k jídlu i když to nikdy nemá dlouhého trvání. Holky já nevim jak je tu u vás, ale my vždycky necháme v krámě takových peněz a za dva dny mám pocit, že by jsme tam mohli jet znova. Teď Péťa spinká tak jsem se dala do vaření, dělám maso v mrkvi a kedlubně s bramborem a už mám pěkný hlad.
JULDO - ne ne manžel se jmenuje Robert a ani nikdo jiný v rodině Petr není. Zkrátka se nám líbí. Ještě jsme uvažovali o Romanovi, ale Petr vyhrál. A co ty už víte to jméno?
BAGHIRO - tak takhle jsem se už dlouho nezasmála, ta hádanka nemá chybu.
DANDIS -koně jsou super, my tam celkem chodíme a taky vsázíme (i když jen pár korun) ale o to je to pak zábavnější. Péťovi se tam taky líbilo. A když ho koně omrzely tak tam jsou i klouzačky a houpačka.
Taky chceme popřát dodatečně Kryštůfkovi, bohužel jsme nevěděli, že Delfínek rovná se Kryštůfek.tak vše nej nej.

Lenka a Péťa

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 19.09.05 16:25

Ahoj holky!

Holky, nevzaly byste mezi sebe jedno letňátko? I když teoreticky patříme do jiného deníčku, k Vám často nakukuju a přijde mi to tady moc prima. Možná si mě některá pamatujete z chatu nebo Maky možná ze srazíků z koblížkárny (ale už je to dlouho a navíc jsme se tam viděli tak třikrát, když ještě Maky byla těhulka). Pokud budete souhlasit, tak o nás pak napíšu víc.

LENKO - koukám, že je tu spřízněná duše přes koně. My chodíme do Chuchle pravidelně:-) Měli jste včera štěstí v sázení? Já jsem se trefila jen jednou, jinak to bylo vždycky těsně vedle (třeba jsem sázela do třetího a kůň byl čtvrtý). Včera tam bylo fajn, jen trochu kosa…

Tak páček shledáček!!!

Ulrika a Andrýsek (za chvilku 14 měsíců)

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.09.05 17:31

No je vidět, že je venku krásně a nikdo (kromě mě nervózní čekatelky) se nefláká u netu. To vám chválím, kdoví kolik ještě takhle krásných dní letos bude.

Já mám zase všechny chlapy venku a tak jsem chtěla juknout co nového a napsat moje oblíbené, že u nás stále nic. :-)))))

Ale dopíšu to a jdu se taky projít.

Ulriko, já za sebe tě určitě vítám i když koňům nerozumím a ani je moc „nežeru“ :-)))) A jak se jmenuje tvůj chlapeček Andrej? Nebo André? To víš já pořád ještě řeším jméno pro mimčo. Manža mě teď zase láme na Metoděje. Ještě taky chtěl, kromě Bohumila, Jaroslava, ale těch už bylo u nás v rodině dost. A určitě o sobě napiš víc.

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 18:31

to víš že si tě pamatuji.Myslím že u nás v deníčku je dost místa :-) tak vítej a ať se vám u nás líbí.Mimo jiné 12.10 od 16 hodin je srazík s „původní“ bandou (Maru, Brusinka, Amálka, Kaitlin…) v kenny klubu.Pokud bys chtěla vědět víc koukni do zebřičkového deníčku z minulého týdne a můžeme se tam sejít :-)
Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 18:43

tak a jsme zase sami.Švagrová a Jeník odjeli. Byli jsme na nákupech, švagrová chtěla pro Honzíka podzimní kabátek a nějaké kalhoty, já nechtěla utrácet…výsledek je ten že jsem koupila Teri bodýčko a nakonec i ten růžový kožený kabátek, to se nedalo nekoupit a Teri hrozně moc sluší :-) akorát se to asi bude blbě udržovat :-(

Terezka celý den nespala. Chvílemi je dost protivná ale už to musí vydržet. Snad už se nám vrátí taťka aby jí rozptýlil.
Maky a Terinka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 19.09.05 19:20

ahoj holky,
konečně jsme doma.plavání bylo super,ale cesta domů horo,objížďka,řvou­cí a zvracecí dítě a babi je vražedná kombinace,hihi­.definitivně odlétáme 23.10 v 18,05 a vracíme se 13.11. v 17,45.peru a jdu kačku připravit do postýlky,spala jen cestou na plavání.psala mi sms miroušek,mají nějak porouchaný net či co,ale do konce týdne by to měli mít spravené.pozdra­vuje vás.

ulriko-já tě tu taky vítám a taky patříme spíš do letních než jarních.moje kačenka je 9.6.2004 a tady se nám moc líbí.

juldo-tak to jsem zvědavá,kdy mimísek nakonec vykoukne a jak se bude jmenovat.

maky-značku next kupuju kačce nejraději,sedí jí úžasně.naštěstí náš sekáč má dobrý ceny a většinou jen značkový věci.však se do něj ženský sjíždějí hodně zdaleka.a teri bude kočka ještě větší než je teď.

danuš-já bych do krátkých vlasů taky nešla.vždy se nechám ostříhat a nakonec jdu zase do polodlouhých,přijde mi to jednodušší na úpravu.momentálně zase dorůstám.

lenko-u nás je to jako s odpuštěním u vyžraného krámu snad i hodinu po nákupu.nejsi v tom sama,neboj.

holky,byly jste vůbec v sobotu na tom netu?a co někdy v týdnu?
luka a kačenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.09.05 19:26

luko v sobotu jsem na chat koukala průběžně ale nikdo od nás nebyl, chvíli jsem kecala s těma kdo tam byl ale nějak se mi kousal net a byl nějaký pomalý, asi všichni Vv zavářeli sítě hlasováním nebo co. V týdnu to moc růžově nevidím ale třeba v pátek ???
 Maky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama