Jarní miminka 2004 aneb Od slova k větě

Rodičovství

Jen se dítko narodí, začne bitka o prvenství Kdy pak se to naše zlatíčko poprvé usměje? (a na KOHO?!), kdy se vyklube první zoubek (a kdo bude mít na nové šaty?! ) kdypak řekne své první slůvko? (Bylo „baba jen náhodné spojení slabik nebo měl na mysli skutečně tchýni?!)

A kdy už konečně řekne ono vysněné a vytoužené „MAMI"? Konečně, potomek si dával na čas a nakonec to přišlo. Mamííí mamíí mamíííííí se rozléhá často a stále hlasitěji po celém bytě, pronásleduje vás do sprchy, na záchod, v noci vás budí ze spaní. Dočkaly jste se!!

Následují další označení, některá velmi originální a náznaky (nebo spíš náhrady) sloves. „Mamí ajto" „Mamí číííí" „Mamí haf haf" Mamí ham!" Mamí koko!"

Nastává zlomový okamžik, dítko začíná disponovat slovíčkem NE! Chcete ho obléct? „Ne ne ne!" Chcete nakrmit? „Ne ne ne ne!" Chcete umýt hlavu? „Ne ne ne ne ne !" Chcete po:,–(it na nočník? „Ne ne ne ne ne ne NE!!!!" Stálo by za výzkum, jak je možné, že zápor se objevuje v lidské řeči mnohem dřív než souhlas. Že by se dítko bránilo ovládání rodičem?

A objevujeme dále svět! Ten tvor v zrcadle jsem přece JÁ!!! Píchnutí ukazováčkem do hrudníku nahradí nové stále častěji užívané slůvko. Mamííííí já nechcííí! „Ne ne ne ne ne ne néééééééééééé­éééééééééééé!" „JÁ SÁM!" „JÁ SAMA!" Začínáme skládat celé věty! „Mami, podívej!" „MAMÍÍ, JÁ JDU!!"

Kromě opakování nastupuje bádání. A PLOČ?! Je zajímavé, kolik ta jednoduchá otázka má zbarvení. Od výčitky až po překvapení! Možná jste se stejně jako já těšíte na tuto fázi. Pak se A PLOČ?! stane takřka jedinou odpovědí na všechno, co řeknete.
Obleč se, nemůžeš tu běhat jako naháček!
A PLOČ?!
No aby Ti nebyla zima
A PLOČ?!
Abys nebyl(a) nemocná
A PLOČ?!
No to je nepříjemné marodit.
A PLOČ?!
Musíš ležet v postýlce, nemůžeš ven…
A PLOČ VEN?!
Bádání nezůstává bez následků, následuje mudrování nad životem. Ráno dítko vstane a něco si brumlá pod fousy. Zbystříte sluch. Měli byste i zapnout nahrávání, protože tolik prosté lidové moudrosti už možná nikdy neuslyšíte.
Nádherný přepis včerejšího Večerníčku (hledali tam špunt, v tlávě … hledali … kutálel se … špunt… kulatý… na tlávníku…)
Věrné opakování vašich oblíbených sloganů proložených vlastními komentáři se zdůvodněním (když budu hodná na Kubíčka dostanu esíčka, plotože jsem hodná… tak dostanu esíčka… esíčka jsou mňam! Jsem malá holčička, nemám pindíka, až budu velká, tak budu mít pindíka… Když jsem byla malá, tak jsem byla v poloze a pak jsem se nalodila…) Šťavnaté výrazy pochycené od tatínka (hejnajs, fiksss! Já se na to… vyseju!)
Repliky z reklam (Stlecha to je Blamak! Diskíto čokíto!)

Blažené dětství!Tak jsme se těšili na první slůvko, první oslovení, objevení sebe sama, první větičky, najednou to tu všechno je nás to vůbec netěší!! Naopak, spadne nám čelist, když potomek prohlásí: „MAMI, JÁ JDU DO HOSPODY"
a polechá u žaludku, když dodá: „NEVÍM KDY SE VRÁTÍM!"

Ale na to máme spoustu času!! Zatím máme doma sladké rozkošné skoromiminko, které po nás natahuje ručičku (nikoliv pro peníze), volá na nás neodolatelně „mami mamííí" a my se třeseme, až řekne svou první větu. A tak to má být!

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 27.08.05 08:31

Ahojky,

my měli noční párty - asi druhý špičák.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 27.08.05 08:41

Téma deníčku je moc pěkné. Já už jsem si to vlastně jednou zažila a mohu potvrdit, že jak se maminka nemůže dočkat až dítko začne mluvit, tak si potom mockrát říká - kdyby tak chvíli mlčel.

Naposledy jsem to zažila včera, když mi až do večera Tomáš vyprávěl zážitky z tábora, ale já při tom musela dělat dost věcí a vnímat taky manžu a Martina. :-)))))

Užijte si hezký den, jdu si dočíst starý deníček, když se mi dnes podařilo být první.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 08:50

ALICE :) - fakt tleskam,denicek je uplne bozi,hlavne ten zaver me dostal :)))
u nas jsme ted ve fazi mamiiiii a ne :)

jinak Juldo nas taky trapi zoubky,ale zatim jen dvojky,ostatni nas teprve ceka blee

dneska se chystame na houby,ale moc se mi nechce,protoze komunikace je stale na bode mrazu :(

mejte se krasne

market a delfinek

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 27.08.05 08:53

Ahoj,
pěkný deníček.
Zrovna se tematicky hodí, co jsem sem chtěla napsat..... Jsem z toho docela smutná …a taky mám na sebe vztek. Já totiž docela často používám slovíčko „blbá“. Něco zkazím, tak si nahlas řeknu „to jsem ale blbá“, nebo přímo před Eli řeknu,„to je ale blbá máma, viď?“
No, a teď se mi to pěkně vrací z úst mého dítěte!!! Když jí něco seberu, nebo zakážu, tak se z té roztomilé pusinky ozve zřetelné a hlasité BLBÁ!!!!!!
Už se fakt těším na 18ti měsíční prohlídku, až se pan doktor zeptá, jestli už Eli mluví ve větičkách… Jo, mluví … A co říká? - Blbá máma!!! :((((

Baghira a Eliška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 09:00

Baghiro:)

delfinek taky pouziva slovo blba a uz rekl i pako, no budu muset zacit ridit a mlcet:)

market

 
Anonymní  27.08.05 09:23

Dobré ránko,¨
manža přijel včera,teď ještě spí,tak jsem si zapojila PC sama.Nic na tom sice není,ale já jsem takovej menší technickej antitalent.
Jinak jsem byla včera v porodnici,ka­marádce se narodila hločička Anička.Má skoro stejný míry jako Anetka.Ani jsem nemohla věřit tomu,že byla někdy trakovej prďánek.Ale Anetka se ukázala jako správná ženská,jak se tam začalo plakat,tak strašně byla ustaraná.Vypadalo to komicky.¨
Jinak jak jsem tady neměla Pc,tak jsem po večerech vydrhla kuch.linku,spo­rák,umyla lednici,vše vyžehlila a dalších pár drobností.Taky to k něčemu bylo dobrý,zas mám na chvíli pokoj od kuchyně.
Simča S Anulinkou

 
Anonymní  27.08.05 09:56

Dobré ránko:o)))

Alice- pěkný deníček:o))) U Marušky už jsme si mysleli, že snad nikdy mluvit nebude a teď si kolikrát přeju aby bylo ticho:o))) Hlavně mě zabijí otázka- Co bude? A ta je u nás pořád:o)))

Juldo- tak ať zoubky brzy vylezou. Nás taky týrají, od čtyř do šesti byl vzhůru, děsný:o((

Magrat- tak ať je u vás brzy líp:o)))

Baghiro- taky si občas nedám pozor na pusu a děti se toho hned chytnou

Tak já běžím, dneska už přijede Maruška. Přjeme hezký den:o)))

Maruš a zlobílek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 10:30

ahojky:)
vitam te :)

jinak ZOO je v pondeli,srazik tak od 9:30 - jak ti to vyjde a sejdeme se v detskem koutku - od hlavni brany - smer tuleni - tucnaci - kolem plamenaku a rovnou do detskeho koutku :). Tel. na me 723 401 902

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 10:34

Marus :)

tak si uzij Marusku,styskalo se ti vid:)

jak to vypada s tou ZOO,ukecala si dedu?

market

 
Anonymní  27.08.05 11:04

S tou zoo to vypadá bledě, ještě to zkusím zítra až bude děda odpočatý:o)) A manža jednou řekne, že teda pojedem vlakem, ale vzápětí si to rozmyslí. Tak pořád nevím:o(((((

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 11:07

hihi tak doufam,ze deda bude zitra hodne odpocaty:))))))
 market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.08.05 12:39

Dobré poledne,

noc celkem dobrá, budíček ještě lepší a to v 9.

Alice - krásný deníček. Už se taky těším, až se Pepča rozmluví. Teď mi připadá, že má období, kdy řekne to a ono a třeba za 14 dní už nepoužije. To známe ne ne ne už taky známe a teď vede hlavně táta, táto, auto.

Zatím se mějte a užívejte sluníčka.

Miroušek a Pepča

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 27.08.05 17:28

Ahojky
Alice krásný deníček :-)

U nás jsme ve fázy kdy vede slovo táto a táta. Máma řekla párkrát a zatím dělá že ho úplně zapomněla. Nenene neříká ale vrtí hlavičkou kývá…celý den si něco brumlá pod vousy, málo kdy zavře pusu. A krásně zpívá, říká u toho lalala a má to i melodii není to jen odříkané, to je tátova zásluha :-)

Manžel odjel hrát, Teri vytuhla a mě bolí hlava :-(. Smažili jsme k obědu houbové řízky (hrozná práce už minimálně rok něco podobného nechci ani vidět), luxovala, žehlila, prala a věšela prádlo…a jsem fakt nějak hotová. Navečer má přijet návštěva tak nevím jestli skutečně přijede, ještě se dneska neozvali.
Byli jsme reklamovat golfáče na panenku. Zlomila se tam taková pojistka proti zavírání kočárku. Byl kupovaný ve středu, ve čtvrtek jsme nebyly doma a včera jsme ho rozložili a praskl to. Docela kvalitní výrobek. Přijali ho do reklamace s tím že tam není šéfová a že mi v pondělí zavolají co a jak.
Teri dneska v noci měla zase záchvat kašle až se z toho pozvracela :-( myslela jsem že jí to alespoň uleví když ty hleny vyzvrátila ale kašlala furt dál a víc jak hodinu jsme nespali :-( dopoledne pěkně mutovala, přes den skoro vůbec nekašle a v noci je to nárazové. Furt nic a pak kašle třeba hodinu :-(. Ale navenek jí nic není.

Jdu na kávičku a časopis
Maky a Terinka (odpadlík)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 19:12

ahojky :)

tak doufam,ze si si kaficko a casopis uzila :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 19:14

hezky vecer

tak dnesni den se nakonec vydaril,situace doma castecne uklidnila ( ale porad to neni ono ), navstivili jsme babicku,vyrazili na houby ( a nasli ),delfinek se sel podivat na detsky den,pekli jsme burtiky a zaverem mrkli na vecernicek.
ted se prdolka vzteka ve vane,nahazel si pisek na hlavu,takze ted nasleduje spatna faze - myti hlavy

JENDYS - tak jak to s tebou vy[ada :)))?

market&delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 19:15

Mirousku :)
tedy tak to jste meli super budicek :)))

market

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 27.08.05 19:42

ahoj,
ALICE - nádherný deníček!!! Já o našem mluvení píšu pořád, jsem z toho úplně konsternovaná, jak Ema mluví, dnes dopoledne např. stále opakovala „kaskadér“, táta to použil, když vylézala na židli. A krásně spojuje slova do vět, neříká JÁ, ale Ema papala, Ema kakala, Ema půnde (půjde) spinkat atd. atd. Každý den je nové slovo. Prostě jsme z té její vyřídilky oba úplně paf.

Začínám špinit, ale bolesti žádné nemám, spíš jen tuhnutí břicha. 30.8. máme 2.výročí svatby, tak bychom to brali v úterý :-))). Ale je to samozřejmě jedno, hlavně ať to dobře dopadne.
Dnes tu celý den byli naši, Michal byl totiž na volejbalovém turnaji. Umyli mi všechny okna a vyprali jsme všechny záclony a závěsy, takže k dokonalosti našemu doupěti už snad nic nechybí, jen čisté povlečení do postýlky miminku, ale to až to bude opravdu aktuální.
Manžel už je doma, naši odjeli, takže jdeme na večerní rituály.
 Jendys

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 27.08.05 21:01

Teda vy jste toho stihli :-)

kávičku jsem si užila, Teri spala asi 40 minut, probudila se ne zrovna nalazená…naštěstí přijela na 7 návštěva tak se celkem zabavila a zapomněla na to že je protivka a klasicky ještě nespí ani nevypadá že by chtěla spát.

Háčkuji Teri klobouček, teda pokouším se uvidíme co z toho nakonec bude :-)

Hlava bolí :-( už jsem měla docela dlouho klid tak už jsem skoro zapomněla jak je to nepříjemné.

Maky a Terezka (včera 17 měsíců)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 27.08.05 21:12

Ty jo Jendys že bychom to měli on-line :-) myslíme na tebe a držíme palečky :-)

Emička je šikulka jak krásně mluví, vždycky se zasměju a už se těším až to začne u nás, Teri se taky snaží ale věty ještě neříká :-)
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 21:16

Jendys :)
tak to by byl krasny darek k vyroci,myslim na tebe

market

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.08.05 22:11

Hej hola ďoučata,

hlásí se matka co opustila svoje dítko a poprvé přes noc nebyla doma. Bylo to úplně super, parádně jsem se vytančila a nasmála, ale taky se mi úplně šíleně stýskalo. Už ve vlaku jsem viděla maminku s malou holčičkou a už jsem to cítila :-)))))

ALice, bezva deníček. Valuška se snaží poslední dobou víc a víc napodobovat nová slovíčka, ale o srozumitelnosti si můžeme nechat jen zdát :-)))) Na první větu si ještě počkáme, momentálně se snažíme zvyknout na to, že Valuška opravdu chodí. A že je to fakt zabíračka, to není chůze to je sprint :-)))) Ona pořád běhá, nejde prostě pomalu v klidu, takže si to maximálně vychutnáváme :-))))) Ale jsme starááášně pyšní rodičové :-)))))

Víc už asi nezvládnu, musím jít dohnat spánkový deficit, spala jsem pouze 5 hodin a už jsem tomu odvykla :-)))

Jenom pro Market: my dorazíme do ZOO asi později, zatím to vidím na 11. doufám, že vás najdu. Číslo mám na tebe napsané, takže se pak ozvu, aby jsi mě mohla navigovat kde se nacházíte, ju?
Už se na vás holky moje moc těším :-))))) Jenom měla Val dneska trošku průjem, tak doufám, že se to nerozjede v něco horšího, musela jsem ji teď v noci několikrát přebalovat :-((((

Dana+Valuška

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.08.05 22:15

Jendys - myslíme na tebe, snad to úterý vyjde. Hlavně ať jste v pořádku.

Miroušek

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 27.08.05 22:25

Ahojda holky!

ALICE, moc pěkný deníček, u nás teď vede taktéž jako u Magrat MAMA a NE NE NE, vždycky, když se vzdálím z dohledu, pořád mě volá, a taky mi občas ujede něco sprostýho, a mnohem horšího než jen blbá, snažím se hlídat, ale… Aut jezdí kolem našeho strašně moc, i z okna na ně vidí, ale ještě nic podobného slovu auto nezaznělo, pár „nesmyslů“ opakuje, ale ještě jsem nepřišla na jejich význam - třeba bají. Jinak když má hlad, říká ham ham ham, když má žízeň, brnká prstíčkama o pusinku a říká brm brm brm, když si sedne, řekne si hačí, nebo když si lehne, řekne hají, že má něco v plínce ještě neumíme, jen když se jí zeptám, kde má fuj, šáhne si na plínku a zatáhne za ní. Jo a taky když se třeba chová nebo když je v židličce a chce dolů, tak říká hop hop. Věta zatím žádná,a le však i já se dočkám, že jo :). A ještě když vidí někde obrázek dětí (jak mimina tak větších i třeba desetiletých), říká mimi, perlička - děda si koupil zapalovač, na kterým je fotomontáž Standy Grose s dredama, když El vidí dědu, ukazuje na jeho kapsu a hrabe tam tak dlouho, až najde ten zapalovač a pak zajásá a volá mimi mimi mimi :) tož tak

Kostička

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.08.05 22:27

Hej hola ďoučata,

hlásí se matka co opustila svoje dítko a poprvé přes noc nebyla doma. Bylo to úplně super, parádně jsem se vytančila a nasmála, ale taky se mi úplně šíleně stýskalo. Už ve vlaku jsem viděla maminku s malou holčičkou a už jsem to cítila :-)))))

ALice, bezva deníček. Valuška se snaží poslední dobou víc a víc napodobovat nová slovíčka, ale o srozumitelnosti si můžeme nechat jen zdát :-)))) Na první větu si ještě počkáme, momentálně se snažíme zvyknout na to, že Valuška opravdu chodí. A že je to fakt zabíračka, to není chůze to je sprint :-)))) Ona pořád běhá, nejde prostě pomalu v klidu, takže si to maximálně vychutnáváme :-))))) Ale jsme starááášně pyšní rodičové :-)))))

Víc už asi nezvládnu, musím jít dohnat spánkový deficit, spala jsem pouze 5 hodin a už jsem tomu odvykla :-)))

Market: my dorazíme do ZOO asi později, zatím to vidím na 11. doufám, že vás najdu. Číslo mám na tebe napsané, takže se pak ozvu, aby jsi mě mohla navigovat kde se nacházíte, ju?
Už se na vás holky moje moc těším :-))))) Jenom měla Val dneska trošku průjem, tak doufám, že se to nerozjede v něco horšího, musela jsem ji teď v noci několikrát přebalovat :-((((

Dana+Valuška

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.08.05 22:29

Jééé, proč je to tam 2×, nechápu, ale omlouvám se.

Dana

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 27.08.05 22:38

Jendys,
dneska jsem snědla čokoládu Margot, knedlíčkovou polévku, Hermelín a nanuk v průběhu jedné hodiny …a tvrdnutí břicha jsem měla taky:)))))

Přeju brzký, rychlý a totálně bezbolestný porod:)))

Baghira

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 27.08.05 22:39

Standa Gross s dredama???? Já ten zapalovač jsi taaaakýýýýýý :)))))

Baghira

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 27.08.05 22:41

Dani,
tak Valuška je sprinterka? Šikula:)
To Eli ještě stále neopustila styl Zkárovaný Pepek Námořník:)))
Na Labutí jezero to u nás zatím fakt není:))

Pusu Valušce:)

Baghira

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.05 22:48

Danus:)
neboj neutecem :)),pockame a uz se moc tesim

market

 
Anonymní  28.08.05 00:45

Ahojky,

Market, Danus, Simco…tak jsem se dneska dozvěděla, že nebudu moci dorazit…:-( Máma je totiž objednaná na pondělí na neurologi, protože jí brní dost dlouho a hodně prsty u rukou. Původně měla v plánu nechat Marissku na zahradě, jenže jak má šitý ocásek, musí být neustále pod dohledem, aby si ho neukusovala a bohužel není nikdo jiný na hlídání, tak mě poprosila, jestli by mi Marisssku nemohla dopoledne přivézt domů a pak by se pro ní zase stavila…
Je mi to moc líto, ale zdraví je přednější - už takhle se na mámu zlobím, že už k tomu doktorovi nešla dřív:-(

Alice: moc hezkej a vtipnej deníček - Karolínka má taky moc ráda slůvko NE!:-)

Už téměř usínám, zítra napíšu snad víc:-)
Senti a Karolínka

 
Anonymní  28.08.05 07:28

Ahojky jarňátka,

nejdřív přejeme všem zubům, ať jsou conejrychleji venku a netrápí vaše děťátka.

ALICE - ten deníček je fakt super! U nás je teď nejoblíbenější, u Monči JOJOJO a CO TO JE…a u Terky NENENE a tím to končí, jinak samozřejmě slova mamííí, tatííí, Monča dokonce řekla maminka…slov říkají celkem hodně, ale zatím to vůbec nespojují.

JENDYS - no tak to je paráda, že už to u vás vypadá na porod, u nás nic…včera večer jsem si říkala, jestli mi pomalu odtíká plodová voda anebo co to je…ale nakonec jsem usnula a nic…já jsem takový truhlík, že určitě ani nepoznám, až se něco bude dít…i když ty bolesti budou asi nepřehlídnutel­né…:o)) Tak držím pěsti, ať je to co nejdřív a co nejméně bolavé!!!

Já už se těším, teda na porod neeeee, ale na to až budu bez bříška a prďolenka bude mezi námi.

Tak utíkám dělat snídani, přeji pěkný den.

Evásek a spol.

 
Anonymní  28.08.05 09:07

Ahoj holčiny,

tak to vypadá, že ségra začala rodit!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Holky, já jsem tak nervózní!
Jendys: držím palce, aby až to začne, byl porod rychlý a mimi krásné a zdravé!

Senti a Karolínka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.08.05 09:12

dobré ráno
noc vcelku šla, sice se kašlalo ale nebylo to tak dramatické tak doufám že ze to již na ústupu.
Manžel se vrátil v půl sedmé ráno :-( teď bude do dvou spát a vysvětlete to dítku že tatínek celou noc nespal :-(že nesmí moc křičet a že si s ní opravdu nebude hrát :-(

klobouček je hotov akorát asi z eslabší vlny než psaly v návodu takže je docela malý tak to zkusím znova a dvojitě a možná pak i pro sebe. Loni v zimně jsem nosila na procházkách i čepici jelikož mi byla děsná zima a ven jsme zkrátka musely. Vypadám v čepicích jak blb a klobouk se mi zdá slušivější varianta :-)

Jdeme snídat a pak se uvidí.
Jo hlava snad dobrý ale zase mi to dalo docela zabrat.
Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.08.05 09:15

držíme palce ať to má co nejdřív za sebou a ať je to pro ní zážitek na jaký bude přes všechnu tu bolest ráda vzpomínat :-) pak písni jo jak to pokračuje.

Maky a Terinka

 
Anonymní  28.08.05 09:42

Dobré ránko:o))))

Doma už máme zase obvyklé rodeo, samá bitka, řev, ozývá se to je mojé, nepučim, dej.

Tak na srazík nepřijedeme:o((( Strašně mě to mrzí, ale děda musí do práce. A vlakem se sama bojím. Tak snad bude brzy další.

Maky- tak ať už tě ta hlava nebolí:o)) Vyfotíš klobouček? Jsem zvědavá:o)))

Senti- tak ať má ségra brzy mimíska v náručí:o))

Dandis- To je dobře, že sis večer užila:o))

Jendys- Tak držíme palečky a myslíme na tebe:o)))

Omlouvám se, více nestíhám, jedeme k bráchovi. Přejeme hezký den

Maruš a dva zlobílci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.05 09:48

Senti :)))

tak na segru moc myslim,preju ji at ma hooodne rychly porod :))

jinak se srazikem me to mrzi,ale urcite brzy udelame dalsi

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.05 09:49

Marus:)

takze uz zase neni doma nuda vid hihi, zitrek me mrzi,ale myslim,ze to brzy napravime :))

market

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.08.05 09:56

Maruš vždyť ti to rodeo chybělo :-) a neříkej že ne :-)))
klobouk klidně vyfotím ale až ten druhý ten už bude určitě povedenější, tenhle darujeme asi nějakému miminku.
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.05 09:57

dobre ranko

tak jsme vzhuru od sedmi,celou noc spinkal,ale ja jsem mela divoke sny,fakt hruza. Dokonce jsem v noci stala a sla dat klice do zamku,aby nas nahodou nikdo nevykradl:)). Delfinek ted budi tatinka,no nevim nevim.

EVASKU - neboj,az ti praskne voda,tak to fakt poznas :)), ja jsem to aspon poznala a bylo to poprve hihi. Co holky uz jsou zdrave?

takze zitrejsi srazik v ZOO bude hodne komorni,ale uz se tesim :))

obed mame hotovy,dostali jsme houbovy gulas a delfinek bude mit dneska sklenicku :))

a uz se blizi,konec psani :)

market&delfinek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 28.08.05 11:41

Ahojky,
v noci jsme opět měli křiklouna, takže už jsem dost unavená. Včera jsem udělala doma dost práce a dnes ještě dodělávám - čistila jsem a prala Tomášovy věci z tábora, měl to mokré, no pěkný humáč. Odpo jsme byly na Slamáku a večer na místním fotbale - na klobásce. Musím jít rychle udělat salát, jdeme ke tchýni na oběd, a odpo zase máme nabitý program. Zítra budu muset odpočívat po náročném víkendu. Taky mi začaly otékat nohy a i ruce mi trochu napuchávají - nic moc příjemného. :-(((( No už to snad nebude dlouho trvat.

My teda na zítřejší srazík nedorazíme, takže si to pěkně užijte. A doufám, že s námi pojede manža na nějaký další srazík, který bude už i s miminkem.

Markét - já si užila houby včera, protože manža řekl, že je radši vyhodí než aby je čistil, že to nesnáší. Tak to zůstalo na mě :-(((((

A k Fildovi, pamatuju se, jak jsi tady psala, že nejlepší je si vše rychle vyříkat, aby krize netrvala moc dlouho. To jsem si říkala, jak jsi dobrá a koukám, že ono se to u vás taky vždycky hned nepodaří, že? :-(((( Tak, ať už je u vás líp!

Baghiro - opět jsi mě rozesmála, a máš pravdu, že člověk si pořád musí před dětma dávat bacha na to jak se chová a co říká, protože se ti to většinou vrátí. :-)))))

Jendys - piš nám o tom jak je Emička šikovná a co pěkného povídá. Já si vždycky na ní vzpomenu, jak jste tu byly a jak už tenkrát hezky mluvila a byla u toho moc roztomilá. Mě to vůbec nepřijde, že Martin toho moc nenamluví, však se taky dočkáme až nás to bude mrzet. :-)))))

Dandis - takže Valuška není chodec, ale běžec na dlouhé tratě? :-))))) Tak si to běhání užívejte. Škoda, že vás zítra neuvidíme. :-(((((

Kostičko - Standa Gross je mimi? :-)))))))))))

Evásku - no já už jsem si říkala, jestli jsi neporodila, že jsi tak dlouho nepsala. Odtok plodovky já jsem poznala, protože po probuzení ze mě začalo téct tolik vody, jako bych se 20× počůrala a teklo to pořád asi 2 hodiny. :-))))). Ale je fakt, že jestli mi to tentokrát začne jinak, tak taky nevím, jestli poznám kontrakce. Už 2 týdny mě tak různě pobolívá břicho a cítím tlaky tam dole, ale stále nic. :-)))) Holt se necháme překvapit.

Maky - jsi šikulka, že háčkuješ. Pak dej fotky do galerky - tvoje i Terezčiny s kloboučkama. Třeba už bude v noci Terince líp.

Julda

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 28.08.05 12:01

Ahojky holky,

mám víc jak dva deníčky skluz, tak jen v krátkosti o nás. Minulou sobotu jsme byli na svatbě, bylo to prima, Ondra odpadl ještě před obřadem (měli to až v 12hod), no alespoň to prospal v autě a na radnici nezlobil. Pak jsme zůstali na týden u našich, krásně jsem si tam odpočinula, nic nemusela dělat, jen jsem polehávala a jedla, no váha mi to taky teď pěkně ukázala, za poslední měsíc mám přírůstek skoro 5 kg :-(. V úterý jdu do poradny, tak doufám, že bude vše ok, že se to nezhorší, ještě alespoň měsíc musí mimís vydržet.
S mluvením to u nás není nijak valné, Ondra sice celý den pusu nezavře, ale moc smysluplné to není, i když v poslední době se semtam nějaké to nové slovíčko objeví.

Evásku, Alice - nevíte náhodou ve které porodnici v Brně je dětská JIP, v Bohunicích nebo na Obilňáku? Já jen pro jistotu, loni jsem rodila ve Vyškově a chtěla bych i teď, ale kdyby to mělo být hodně před termínem, tak raději pojedu do Brna.

Jendys - tak se ti to už krátí, myslím na tebe.

Holky, užily jste si prima srazík, moc hezké fotky, děti jsou už tááák veliké… :-))

Zatím se loučím, víc snad příště.

Jola a Ondrášek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.05 12:38

Juldo :))

jojo machrovala jsem,ze nemame hadky a pak bum ho ,ale vcera jsme si to konecne vyrikali,ale nevim nevim jestli to pochopil:))

jinak tedy jsi akcni :)),ale aspon vam to rychle utika a za chvili bude prcek taky venku :)

no to doufam,ze na dalsi srazik doprazis i juniorem:)))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.05 12:40

Jolo

neboj vahu po porodu brzy shodis :)),drzim palce at ko dopadne dobre,pak nam dej vedet

market

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 28.08.05 13:23

JOLO,
Obilňák má novorozeneckou JIP určitě, ale doufám za Tebe, že ji nebudeš potřebovat.
 Jendys

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 28.08.05 13:52

Ahojky, tak u mě se zatím nic extra neděje, od včera odchází hlenová zátka, ale vyloženě po troškách, chodím často na malou, ale jinak bez jakýchkoliv jiných pocitů, že se blíží porod, tak uvidíme. Manžel se myslím těší ještě o trochu víc než já :))). Já se do toho i trošku bojím, jaké to tentokrát bude a hlavně se děsím toho, že to bude v noci a budeme shánět a budit někoho, kdo by pohlídal spící Emu, která se v noci umí probudit a vůbec si nepřeju vědět, co by dělala, kdyby zjistila, že na její „maminko, mamko“ ji nepřijdu utěšit a znovu uložit. Ale pořád je aspoň někdo lepší než vůbec nikdo, podle mě, ona by asi zburcovala celý barák.
JULDO - fakt jsi pilná, no, musím se taky pochválit, včera jsem večer přežehlila všechny mrňavé věcičky a definitivně dochystala tašku do porodnice. Třeba ty otoky u Tebe taky znamenají blížící se porod, vždyť už jsi taky v rámci širšího termínu (+/- 2 týdny).
MAKY - s háčkováním Tě fakt obdivuju, mě to nikdy nešlo, když mě to mamka učila, tak mi vždycky nějak narůstal počet oček, takže jsem to na konci měla vždycky širší než na začátku :-). Kloboučky mám ráda, myslím, že sluší každé ženě (včetně těch nejmenších).
BAGHIR - Ema zas pochytila slovo „blbosti“ a říká to i ve správných okamžicích, např. když leze na vratkou židli, já jí totiž často říkám, ať nedělá blbosti. Já se před ní musím hrozně hlídat, protože ona snad dokáže zopakovat už všechno.
Včera si přivřela ruku do dvířek skříňky, podívala se se zkřiveným obličejíčkem na nás a řekla lítostivě: „Bobinko, Ema má“ a začala bulit. A když spadne, tak to taky okomentuje „Ema udělala bumbác“. Já mám tendence ji litovat, foukat, hladit, chovat, ale vidím, že na ni mnohem víc zabírá, když jí manžel odvede pozornost prostě k něčemu jinému, zajímavému, to na bobinko hned zapomene.

Tak a ještě se musím pochlubit, dneska jsme nakoupili část vánočních dárků :)))). Rozhodli jsme se, že to tentokrát prostě na poslední chvíli nenecháme a zároveň využijeme slev a určitě třetina dárků je odbytých (a pro pár dalších příbuzných jsme vymysleli, jen to sehnat). Naštěstí se u nás nenosí nějaké superdrahé dary, spíš potěšit, navíc budeme mít v rodině příští rok čerstvého školáčka a tomu se nakupuje fajn. Dokonce jsme i manželovi koupili k svátku (na konci září) kalhoty. Jsem ráda, že si něco vybral, já bych s těma 2 dětma asi sama nebyla schopná něco koupit.
 Jendys

 
Anonymní  28.08.05 14:21

Ahojky,
tak ségra dojela do Vrchlabí ve 12h. Otevřená je na 3 cm a porodit by měla do večera!

Senti a Karolínka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.05 14:44

tesite se vid:):)

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 28.08.05 15:35

Ahoj,
tak hlásím příjezd:))) všude se válejí krámy a já sedím u pc:))))
A mám novinu Klárka sama chodí:))) teda už skoro měsíc, ale to jsem se tu nemohla pochlubit, začala chodit když jí bylo 15 měsíců a 10 dnů takže si dala docela na čas:))
A nejoblíbenější slovo je u nás NE NE:)
Jdu debordelizovat a kouknu se na vás ještě večer, tedy jestli taťka dovolí:))

Pavla a cestovatel 16 měsíců a 6 dnů, to to letí:(

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.08.05 15:38

ahoj holky
tak už vás uvidíme zase častěji?
Maky a Terinka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 28.08.05 15:43

Ahoj Pavli,

čekala jsem, že už by jste se měli vrátit, tak jhste konečně doma. A je super, že Klárka už taky chodí. Je to fajn, když člověk už nemusí děti tolik nosit a dojdou si tam kam potřebujou.

Tak až lehce poklidíš, napiš jak jste se měli.

Julda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »