Jarní miminka 2004 - Až se bude psát rok 2006...

Rodičovství

Až se bude psát rok dva tisíce šest Až se všichni přestěhujem do obrovských měst Až dálnicí zeměkouli opředem Až budem pyšní na všechno co dovedem Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát Co děti? Mají si kde hrát?

Tolik text písně skupiny Katapult. Jsem zvědavá, co budou zpívat za rok, ale to jsem trošku odbočila. Tématem mého deníčku by mělo být HRANÍ, HRA. Někdo chytrý řekl, že KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ. A já jen můžu říct, že je to pravda. Vzhledem k tomu, že stále máme zimu, počasí stojí občas za houby a nedá se kolikrát vystrčit nos z domu, stále vymýšlím nové a nové hry. Mnoho dětí a samozřejmě i Ell, dostaly teď na Vánoce spoustu nových hraček, knížek, stavebnic nebo plyšáků. Jsou mezi nimi hračky, se kterými si vystačí hrát samy, což nám některým vyhovuje :-), ale občas si i my chceme pohrát se svými prcky, než nám vyrostou. Proto mám na mysli hry, které se nedají koupit, jejich realizace stojí pár korun, ale hlavně dobrý nápad. Přiznávám, nejsou to moje nápady, snažila jsem se vybrat něco zajímavého z knížky 160 her a cvičení pro první tři roky života dítěte od Penny Warner. Některé z nich možná znáte, některé už možná doma hrajete, přečtěte si a napište :).

Automobilový závod
Procvičované dovednosti - rozvoj hrubé motoriky, představivost a předstírání, sociální návyky
Pomůcky - lepenková krabice dost velká na to, aby se do ní dítě vešlo, barva nebo fix, kus provázku, dostatek místa
Postup - Odstraňte vršek a spodek krabice, boční stěny nechte neporušeny. Barvou nebo fixem domalujte dveře, přední a zadní světla, kola, masku chladiče atd. Pokud chcete, můžete na přední část auta namalovat z legrace nějakou tvář. Vyzvěte dítě, aby vám s prací na autě pomohlo. Vystřihněte na každé straně krabice díru pro ruce, aby si dítě mohlo auto držet. Pak už jen nastoupí a může se začít prohánět po místnosti, jako by jelo v opravdovém autě po opravdové silnici.
Další možnosti - přivažte na začátek a konec krabice dva provázky. Tím vytvoříte jakési ramenní popruhy, takže si dítě nebude muset krabici držet. Můžete také krabici pomalovat tak, aby vypadala místo auta jako zvíře.
Upozornění - omotejte kolem vystřižených otvorů kus tkalounu nebo lepicí pásky, aby byla krabice hladší a lépe se nesla.

Obleč tatínka
Procvičované dovednosti - rozlišování a třídění věcí, rozvoj jemné motoriky, rozdíl mezi pohlavím, posloupnost
Pomůcky - koš čistého prádla s kompletní :,-(ou oblečení pro muže, volný dostatečný prostor
Postup - rozložte oblečení na postel nebo na podlahu. Řekněte dítěti, že chcete obléknout tatínka a potřebujete s tím pomoci. Vyzvěte dítě, aby vybralo první kus oblečení. Snažte se přimět dítě, aby vybralo něco, u čeho se s oblékáním začíná, jako například trenýrky, ponožky nebo nátělník. Sledujte, jak dítě pokračuje ve vybírání jednotlivých kusů tatínkova oblečení, a rovnejte je na podlaze, jako byste ho oblékala. Rovnejte věci ve správném pořadí. Nátělník pod košili a nad kalhoty košili. V případě potřeby upravte. Když je tatínek oblečen, hrajte znovu a oblékněte maminku.
Další možnosti - pokud máte velkou pannu, můžete ji spolu obléknout do dětského oblečení
Upozornění - dávejte pozor na knoflíky, spony, zipy a jiné věci, které by mohly dítě zranit

Chytání světlušky
Procvičované dovednosti - příčina a následek, pohyb v prostoru a koordinace, kontrola motoriky
Pomůcky - karton, nůžky, baterka, průhledná lepicí páska, temná místnost
Postup - vystřihněte z kartonu obrys broučka - světlušky, dost malý na to, aby se vešel na světlo baterky. Připevněte izolepou vystřižený obrys přes světlo baterky. Pohodlně se uvelebte s dítětem v ložnici a zhasněte všechna světla. Zapněte baterku a posviťte jí vedle dítěte. Pohybujte světlem pomalu okolí zdí tak, abyste upoutala jeho pozornost. Naveďte dítě, ať zkusí tu světlušku, která poletuje kolem, chytit. Když se dítě přiblíží ke světlu, posuňte je pomalu o kousek dál.
Další možnosti - čas od času umožněte dítěti světlušku „chytit". Zhasněte baterku, za chvilku posviťte někam jinam a představte mu tak novou světlušku. Ať si také dítě samo zkusí svítit baterkou.
Upozornění - pokud se dítě bojí tmy, uklidněte ho, že jste stále u něj.

Sáhni si na to
Procvičované dovednosti - rozeznávací schopnosti, objevování, představivost, hmat
Pomůcky - 6 malých sáčků, 6 neobvyklých věcí
Postup - do každého ze šesti sáčků umístěte neobvyklý předmět se zajímavým povrchem a tvarem, jako např. molitanovou houbičku, pískací hračku, oblíbenou hračku, chomáč vaty, kartáč na čištění láhví, jíl. Zavřete sáčky a postavte je na podlahu. Přiveďte dítě a posaďte ho před sáčky na zem. Vyberte jeden ze sáčků a pootevřete jej. Vybídněte dítě, ať vstrčí do sáčku ruku, aniž by se do něj dívalo. Zeptejte se, co cítí, a jestli tuší, co je uvnitř. Pokud ne, vstrčte ruku do sáčku sama a popište dítěti vlastnosti předmětu. Pokud se mu stále nedaří uhodnout, vytáhněte objekt, aby si jej mohlo prohlédnout.
Další možnosti - umístěte do sáčků jídlo. Nechte dítě, ať si vše nejdříve osahá a pak i ochutná.
Upozornění - vybírejte pouze takové předměty, o které se dítě nemůže zranit - tedy bez ostrých hran

Doufám, že alespoň některá z her vás zaujme a doma si ji vyzkoušíte. Těší se na Vás

Kostička

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 08.01.06 00:09

Jé Kostičko, on vyšel už dnes! A já jsem prga!!!!!

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 08.01.06 00:11

A jé ona už je neděle…:-) No ale i tak vyšel brzy:-))) Tak a já si ho jdu rychle přečíst!:-)

Senti a Karolínka

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 08.01.06 00:41

Bohužel jsem byla ze čtení vyrušena - Karolínka volala mamííí, tak jsem jí nakojila a dočetla deníček - moc hezký, Kostičko! Žádnou z her jsem s Karolínkou ještě nehrála, takže už se těším a díky moc za tip!

Dneska jsme byli po nákupech (jídlo a zářivky do kuchyně - pod kuchyň. skříňky)- už zbývá jen kousek dolní lišty dodělat a pak Vám to konečně hodím do galerky!:-)

Jinak se musím pochlubit, jak jinak, než s Karolínkou:-)

To, že Karolínka běží a zvedá telefon, když zazvoní, už je normálka, ale to, co předvedla v pátek mě úplně dostalo:-)
Většinou telefon zvedne, poslouchá - do toho přitakává, usmívá se, sem tam něco řekne, ale když jí táta do telefonu říká, aby mu dala mámu - tak vrtí hlavičkou, směje se a říká ne, ne:-) No a v pátek žádal to samé a Karolínka řekla: Mami, táta!

Řekla to s takovou samozřejmostí, jakoby už byla velká holka, která normálně komunikuje! Měla jsem úplně slzy v očích…:-)

Jo a včera a dneska viděla poprvé Krtečka v TV a taky se jí MOC líbil!:-)

Dobrou noc , ale vy už mě čtete asi ráno, takže Krásný nový den!

Senti a Karolínka - telefonistka:-)

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 08.01.06 08:04

Kosticko,

krasny dennicek. Tu knihu nepoznam, a ziadnu z tych hier sme este nehrali. Vyborne napady. Zajtra budeme obliekat tatinka!!

Senti - Karolinka je uzasna. Mna by to tiez dojalo. Lucky nechce do telefonu nic povedat dokonca k telefonu ani nechce ist. Vzdy len kruti hlavou ze nechce. Maximalne my zrusi hovor. Tak Kaja je uz ozaj velka holka :o)).

Idem docitat minuly dennicek, dva dni som s k Vam nedostala a potom hajat. Majte sa krasne vsetky Jarnatka.

Slniecko a Lucky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.01.06 08:57

Dobré ránko,

Kostičko ani jednu hru neznám, super nápad, hned něco vyzkoušíme :-))))

My jsme začaly ráno nočníkem, který si Val dala na hlavu a dělala na mě, bu,bu, bu a kuk :-)))) Nočník je fakt super hračka.

Včera byl Jirka v práci ( v baru) brácha onemocněl a druhý číšník, má jinou práci. Přišel až v 7 ráno, dneska ráno, takže nás vzbudil :-(((

Jdeme snídat chlebík s máslem a medem, to Val moc chutná.

Senti Karolínka je teda šikulka, to Val do telefonu mele tou svojí hatmatilkou maximálně řekne áno.

Pa, pa Dana

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.01.06 08:59

Dani, na med bacha, malé děti by ho měly jíst opravdu výjimečně!!!!

Baghira

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.01.06 09:18

Baghir, s tím medem, i teď , když už jsou to skoro dvouročáci? Já med dávám občas do čaje, myslím, že mu tím neškodím…

No tak jsem se zapojila, tak rovnou písnu:)

Deníček je moc vyvedený, hry až na světlušku neznám, s baterkou a světýlkem si jinak hrajeme tak nějak už delší dobu, jen jsem se nevystřihovala s žádným lítajícím broučkem:)

Senti, Karolínka je teda fakt šikulka:) Koukala jsem i na fotečky do galerky, máme ta Jarňátka tak šikovná a krásná (je to dobrá čeština?) Akorát jak vždycky zamrzne emimi po tom, co písnu komentář, tak mě to moc nebaví ho psát, tak jen že kontroluju fotečky pravidelně, děti jsou kouzelný a předseda samo taky, hlavně ty svaly, ty mě dostaly:)))

No nám táta odjel do práce, tak jsme osaměli a já bojuju s nechutí jít veeeen…ale měli bychom, aby se Davča utahal před odpoledním spaním…kuře tu máme od včera, jen potřebuju vymyslet nějaké netradiční brambory, nemáte někdo tip? Jinak asi udělám s česnekem…ne­bo kaši…

Zuzka je na lyžáku a zítra odjíždí do školy v přírodě, v pátek jsme složili hymnu, hihi, ona melodii a já slova, tak snad se to bude dětem líbit:))
Refrén je: Škola v přírodě má velké plus, ujedeme rodičům i městu, neveze nás ale autobus, vláček je ten, co brázdí cestu /> No vyblbli jsme se:)

Asi si vytáhnu žehlící prkno, v televizi jdou pohádky, tak budeme s Dádou u toho koukat…mě se nic nechceeee…

Páček a hezkou neděli přeje Diny

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.01.06 09:43

Diny, já taky nevěděla, že by to mohl být problém. Ale někde tady na emimi o tom byla diskuse a tam před tím holky varovaly… Že v medu může být něco snad i nebezpečného pro děti. Když už nic, tak je to potenciální alergen…
No hjo, teď jsem koukala na tu diskusi Diny, já taky nevěděla, že by to mohl být problém. Ale někde tady na emimi o tom byla diskuse a tam před tím holky varovaly… Že v medu může být něco snad i nebezpečného pro děti. Když už nic, tak je to potenciální alergen…
No jo, teď jsem koukala na tu diskusi …a je to o tom, že med se určitě nemá dávat dětem do roka, páč je to silný alergen! Takže jsem krapet zaspala, holt vykojená:)))))))))­))))
Takže Dani, Valušce chleba s medem, čaj s medem, k obědu medovou polívku a kachnu na medu …a večer Včelí MEDvídky:)))))

Pa,

Baghira Medonosná:)))

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.01.06 09:44

Hmmm, fakt vykojená …nějak jsem něco dvakrát zkopírovala:)))))))))­))

B.

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.01.06 10:01

Baghiro,

nebooooj, ona toho medu ta naše sojka moc nepojí. Vypadá to tak, že chleba si namažu a snídám já a Valuška sní tak, když dost tak 10 soust.

ALe jsi hodná, že máš starost :-))))

Dana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 10:23

Kosticko :)))

super denicek, urcite vyzkousime, musim zakoupit podobnou knihu, hlavne ted v zime nevim, co porad hrat

kluci spolu vstavali rano, ovsem, kdyz vstavam ja, jsme potichu, abychom nevzbudili tatinka, ale obracene to nejak nefunguje :))

za chvili ma prijit chlapik mrknout na okno, jsem zvedava, jak to dopadne a konecne se dockame :))

odpo davame delfinka na hlidani a razime do na HP 4, tesim se tesim :)))

a to je zatim vse

market a delfinek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 08.01.06 11:08

Krásné dopoledne,

Kostičko - moc hezký deníček, určitě nějakou hru vyzkoušíme. Zatím jsme taky nic z toho nehráli a ani jsem o tom ještě neslyšela.
Taky mě napadlo zkusit promítat na zeď pohádky, pamatujete? I když promítačky už se asi nevyrábí. Ještěže máme ještě po nás. Nás to vždycky moooc bavilo.

Odpoledne jedeme k našim a zůstáváme do zítra. Tak už se taky těším. Pepča se zase vyřádí.

Zatím se mějte a papa.

Miroušek a Pepča

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 11:25

K tomu medu - vím že se nemá dávat kvůli zoubkům dětem do čaje když pijí ze savičky a taky jak psala Baghira to může být prudký alergen ale pokud jste už vyzkoušeli a dětem to nic nedělá tak bych se toho sem tam nebála.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 11:30

Super deníček, super nápady :-) zrovna včera jsme šli kolem knihkuoectví a já si říkala že tam v pondělí zaskočím a nějakou knihu her nakoupím protože nápady docházejí takže díky za tipy :-)

Dneska jsme celá rodinky doma.Taťka vaří játra na cibulce s rýží, Terezka skládá pěnové puzzle krtečka. Oba zpívají každý něco jiného ale krásně jim to ladí :-)

Včera jsem se pustila do těch bikin :-) no myslela jsem že to bude jednodužší. Mám hotové bikinové kalhotky a jeden díl bikinové podprdy…kalhotky budou asi malé a podprda asi velká…no však já to promakám.
Večer mě začala bolet hlava (čekala jsme to) ale světe div se na noc jsem polkla paralen, v noci ještě trochu bolela a ráno dobrý :-) malinko jí cítím ale to se skoro nepočítá.
Po obědě přijedou tchýňáci na návštěvu.
Pěkný sluníčkový den.
Maky a Terinka

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.01.06 11:45

Ahojky,
medá mi to musím reagovat na super deníček.
Zrovna dnes ráno jsem už šílela z toho jak po mě malej pořád leze a nedokáže si ani vteřinu hrát sám.Snažila jsem se vymyslet něco nového aby se trochu zabavil ale vše bylo takové nic moc.
A tyhle hry jsou naprosto super.Určitě je vyzkoušíme.Moc děkuju za super nápady.

Pa a hodně zdravíčka všem dětičkám

Petra a Ondrášek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.01.06 13:15

nazdárek,
dopoledne jsme byly venku,kočárek jsem jen tlačila a kačka šla po svých,docela mě překvapila.teď spinká a já než půjdu pracovat tak nakoukávám sem.taky přijede jarda a pak jdeme na návštěvu.venku je inverze,hnusně lezavo a ze střech padá zmrzlý sníh.

kostičko,deníček je super,já vymýšlet hry moc neumím.kačku snad nikdy neomrzí honěná a bafaná.taky si hrajeme na pejska,to miluje.nejvíc se s ní vyblbne babi.taky mezi kačky hodně oblíbené zábavy patří prohlížení knížek a nejraději sedí sama v koutě a čte si a nám to chodí jen ukazovat.tak tak je to u nás.jinak patříme mezi děti,kterým sníh nic neříká.snad příští rok.
luka a kačenka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 08.01.06 13:49

Ahojky:)))

Kostičko moc pěkný deníček, já doma nějakou knížku her mám, ale je pro trošičku stašŕší dětí, i když nakouknu do ní třeba tam něco najdu. Jinak my určitě zkusíme tu s tím kartonovým autíčkem, myslím že našeho automaniaka by mohla bavit a pak tu s tim oblíkáním… jinak to s těma sáčkama a věcma uvnitř jsme dělali jednou na cvičení a nějak to toho našeho nezaujalo.
My víkendujeme, včera jsme měli taťku dopoledne v práci, takže jsme vyrazili s Péťou na poštu, vzala jsem ho stanici metrem, to byl nadšenej:))
Dneska jsme byli v Neratovicích v bazénu, bylo tam tentokrát nějak víc lidí, ale pořád je to v pohodě, jen jindy jsme tam pomalu sami tak to bylo zvláštní. Že by měli děti prázdniny?? nebo novoroční předsevzetí lidí o zdravém životním stylu:))
Jinak v Praze krásně svítí sluníčko, hned je veseleji, já už chci jaro..
Teď Péťa chrupká, byl nějakej znavenej, manžel vaří zapečené roštěnky s cibulí a sýrem, tak si dáme do nosu, a já mám chvíli klid na internet.
Jo taky jsme tu měli ráno trochu šou v baráku, v noci sem do sklepů někudy??? vlezl nějakej bezdomovec a spal tam, taky se tam vy…, prý i ve 4 ráno zvonil na sousedy atd. Tak se zavolali policajti a odvedli si ho. Jinak nic neukradl, jen pořád blábolil, že u nás honil zlodějě a že mu vzali nějaký věci nebo co, no buď byl ještě ožralej nebo zfetovanej. jen je záhada jak se dostal do baráku, je sice fakt že se vchod přestal zamykat ale otevřít nijak zvenku nejde. No tak snad už se s ním nepotkáme. Jen mě v těhlech chvílích dojímají sousedi co o něm ve 4 ráno věděli ale nic neudělají a čekají až udělá někdo jinej. No ale vlastně co se divim, když nás asi před 4 roky vykradli, tak taky nikdo nikoho nevolal, až když přišla máma zalít kytky(byli jsme na dovolený) tak na to přišla. Hold žijeme v čechách.
Vzbudilo se dítě, jdu mu dát něco k obídku. Mějte se Pa Lenka.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 14:53

Babička s dědečkem šli s Terezkou na procházku :-)))
 Maky

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 08.01.06 14:58

móóóc závidím, my se nabaštíme a vyrážíme taky ven Lenka.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 16:17

U nás se tento stav vysktl poprvé za těch 21 měsíců :-)
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.01.06 16:49

Holky,

my jsme byli venku i s tátou tak 10 minut, je tam taková kosa, že i já celkem otrlá, jsme zavelela k ústupu :-)))) JIrka to rozdýchává ještě teď, je prý děsně zmrzlý, holt chlap, nic to nevydrží :-))))

Dana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 17:29

ahojky

hlasim navrat z kina, delfinek zvladl hlidani super, absolutne nas nepostradal :). HP 4 se mi moc libila, muzu jen doporucit

musim

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 17:50

tedy Maky :)), doufam, ze si doma uzivas klid :)))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 17:52

Leni

nas vykradli tesne pred vanocemi a taky nikdo nic nevidel, a to si platime ochranku :(((

plavanim zavidim, u nas na to Filda moc neni, ale v lete snad vyuzijeme koupaliste Na Stirce

market

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.01.06 17:53

V medu může být klobásový jed, sice ojediněle, ale přece, proto se nedoporučuje MALÝM dětem nebo tepelně upravit. Sice se tím ztrácejí vitamíény a další dobré látky, ale zničí se ten jed.

Další může být alergická reakce na pyly, což je pravděpodobné, když jsou oba rodiče alergici.

Třetí problém jsou zoubky, ale to se dá snadno vyřešit vypláchutím pusinky, zapitím nebo vyčištěním zoubků.

Alice.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.01.06 18:17

joj,tak jsem zase rozladěná.moje máma si vzala kačenku s tím,že na celé odpoledne.po 1hod a 15min ji vrátila s tím,že jde dělat nudle!!!nějak mě to rozhodilo..
 luka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.01.06 18:36

Ahoj holky!

Verunka byla s Marek sáňkovat a teď spí. Myslela jsem si, že zvládnu napsat komentář, ale stihla jsem sotva přečíst starý deníček… Od čtvrtka jsem tu pořádně nebyla.

Kubíček měl na Tři krále 20 měsíců, byly jsme vyzvednout nové zpětné zrcátko a stavili se v Globusu, tak jsem mu koupila nové autíčko a nářadí. Oboje mu krade Vernuka (jak jinak…) ale už krásně říká ATO… A začal i s angličtinou, první slovo je BABY, ještě čekáme, kdy k tomu přidá Martini......! :o) :o:o)

Verunka zase vyžaduje němčinu, občas koukáme na ORF 1, ale zatím si žádné slovo nezapamatovala, já jí tím nechci motat hlavu.

Nachlazení už je pryč, už se vrací síla a energie. Škoda, že mi po obědě usnul Kuba mohli jsme jít ven všichni, takhle jsem nechtěla ho budit.

Váha po Vánocích je pořád 64,5 kg a neklesá mrcha ani o chlup, dvakrát jsem tam měla dokonce víc… Jen doufám, že to půjde dolů, až se začnu pravidelně hýbat.

Co spáchat v novém roce nějaký ten srazík, he? Piště, kdy se vám to hodí. O víkendu plánujeme zajet do Zlína, takže se hodí spíš všední den.

Alice

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 19:05

tak jsem se vám vnutila do galerky s háčkovaným výrobkem :-))) ještě to není ono ale já to promakám :-)
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 19:17

musim rict, ze v nich vypadas uzasne :)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 19:21

díky :-) :-) :-) Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.01.06 19:39

Já to říkám furt ,že jsi sexbomba :-))))) Moc pěkné, jak jinak :-))))

Dana

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.01.06 20:01

Holčiny, chtěla jsem něco napsat, ale jen jsem vás přečetla a už nestíhám. Jjdu koukat na „můj seriál“ jak říká můj manža, neb jsem strojní ing. Tak jdu zavzpomínat na zlaté studentské časy, možná i slzička ukápne :-))).

Takže víc napíšu zítra, až odjede manža do práce a konečně budu mít po 14-ti dnech zase svůj klid.

Jen ve zkratce: dnes a včera bylo u nás výstavní počasí, sluníčko a výhled až na hory a do Polska.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.01.06 20:03

Maky už jsem psala dotaz pod fotku, tak ještě jednou. Kam se chystáš vyrazit v těch šatech? Moc ti sluší.

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.01.06 21:07

v šatech bych ráda na ples v rodné výsce, měl by tam hrát manžel, ale s tím Terčiným spaním to moc růžově nevidím i kdyby se babička přemohla a svolila hlídat.Mělo by to být někdy v půlce února. Ale myslím že budou dobrý i v létě na procházku :-)
 Maky

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.01.06 21:36

No jo, jenže když manža hraje tak si s ním moc nezatancuješ, viď? Takže si to s ním moc neužiješ, ne?

Jak dlouho byly tchánovci na procházce s Terkou?

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 21:41

tak jak se vam libil dnesni dil na CT2, docela zajimave . Akorat Filda mi do toho kecal a chtel prepinat:)))

market

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 08.01.06 21:59

Alice,

klobasovy jed v medu? To slysim prvne. Botulotoxin produkuje Clostridium botulinum a to se vyskytuje hlavne v konzervach, prevazne kyselych (sterilovane parky, maso).
Podle me by v medu ani zadny mikrorganismus nedokazal prezit. Zkusim o tom neco najit.
 Jola

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.01.06 21:59

jo,bylo to dobrý,mě jen 3× odvolala kačenka na kojení.takže nás čeká pěkná noc,chjo.všem dobrou noc.
 luka

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 08.01.06 22:08

Market,

minule jsme nevidela, ale dneska to bylo dobry, jsme zvedava na dalsi. Zdenek nastesti vytuhnul pri uspavani deticek a ja mela klid :-))
Dneska jsme sedeli cely den doma, byl veliky mraz, tak jsme nechtela nikam Dana tahat.
Jdu dat vanu.

Jola a kluci

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.01.06 22:19

Nazdárek,
Kostičko, tu knížku mám doma taky. Zkoušeli jsme už „tatínka“, bavilo ho to asi 3 minuty. A pak ty pytlíky, ale to nemělo úspěch vůbec. Myslím, že v našem případě ja na takové hry ještě brzy. Co u nás vede za zábavy jsem popsala nedávno, ještě bych k tomu mohla přidat modelínu. Děláme z ní hlavně „jídlo“ - polívku, koláče, mísu švestek a příbory a vašek pak chodí kolem a nabízí k ochutnání.

Luko - taky budeme mít fajn noc. vlastně už jsme dlouho neměli normální noc. Vašek se pořád budí a brečí, nejde znovu uspat. A ráno vstává už v šest. pak je celej den nevyspalej a povětšinou protivnej. Dneska zase prudil večer. Držel se mě jak klíště a odmítal mě pustit. při jakémkoliv pokusu opustit místnost propukal v příšerný řev. Nakonec usnul v půl desátý, když se mi podařilo ho přemluvit, aby mě pustil na záchod.

Dneska jsme byli sáňkovat. Asi po 6ti sjezdech s taťkou začal vašek najednou brečet, nepodařilo se nám zjišstit, proč. Řval až domů. Holky už jsem z těch jeho nálad unavená. Doufám, že se to třeba zlepší s jarem, i to spaní, protože to je fakt děsný

Maky - jsi fakt kočka. Tvoje výtvory jsou děsně šik. A ta v nich děsně sexy. Skoro lituju, že jsem na ruční práce takovej levaso

Market - taky jsem skoukla tvůj účes a svaly :-)) Móóóc dobrý.

Jo, Jiřík je poslední dny moc hodnej. a už se začíná usmívat! a komunikovat. zatim na mě jen houká, a špulí tlamičku, je to prča..

Tak papa Makýš a tygříci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 23:15

Kacenka si chce mamku asi poradne uzit:)), neboj, urcite bude spinkat az do rana :)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.01.06 07:12

dobre ranko

u nas probiha mlicko a ja rozlepuji oci :), klasicky jsem vecer koukala na TV a nestacila se divit, v kolik, ze to jdu spat :))
rano jsem ucinila pokus o usazeni na nocnik, pochopitelne bez uspechu, hm zajimalo by me, kde delaji soudruzi z NDR chybu:))

SENTI Karolinka je sikulka, muselo to byt krasne :)), pockej az bude s tatou dlouho mluvit :)))

mleko dopito, musim

market a delfinek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.01.06 10:31

Manžela si pravda neužiju ale chodím tam s bandou kamarádů takže bývám vytancovaná až až…ale jak jsem psala vůbec nevěřím že Terku letos někdo pohlídá a jeden páreček co tam s náma chodí má teď čerstvě miminko tak ty asi taky nepůjdou…

tchánovic byli venku asi hodinku. Byla tam zima. Terka přišla domů pěkně promrzlá ale spokojená.

Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.01.06 10:37

závidím vám večerku ale ty budíčky rozhodně ani trošku.
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.01.06 12:33

ze vy jste vsechny umrzly :))

jinak rano jsme byli dve hodiny venku, dite totalne spokojene, matka skoro umzla :). Objevila jsem novy vonavy bazarek a delfinek ma 3 tricka ( jednou s dlouhym rukavem ) a mikinu s kapucou, platila jsem 260 kc, jsem spokojena

doma odpadl, ted spi na chodbe, ovsem vydupal si, ze bude prikrytu fusakem :), fakt ho nechapu, v noci spi odkryty a ve dne v teple

odpo jeste musime vyrazit ven, ale pojedu autem, kocourovi doslo zradlo a nam toaletak :)

zatim pa

market a delfinek

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 09.01.06 12:33

Nazdárek koťátka,

náš táta teď vstává, je zase po noční v báru a Valuška zase před chvilkou usnula :-))))
Včera jsem taky kukala na ten dokument na čt a tentokrát se mi to líbilo víc, opravdu to bylo o vzatzích a rodině. Celkem jsem pak přemýšlela jak my žijeme s Jiřím a jak to bude dál.
No a pak jsem se začetla do knížky a nemohla se od ní odtrhnout, takže jsem ji celou přečetla. Spát jsem šla v 1. Tak holky čtenářky mohu doporučit Hippokratovo společenství od spisovatele Palmera, fakt dobré.

Market: já taky včera zkoušela nočník, dokonce tam vydržela asi 5 minut sedět, ale neuronila ani kapičku :-)))) Ale pokrok je, že už neřve když jí potom dávám zpátky plínu.

Makýš: to mě mrzí, že Vašík tak vyvádí, ale bude to dobré, uvidíš. Však všude píší, jak se to po 2 roce zlepší :-))))

Juldo: a na jaký seriál ses to včera dívala?? To já mám jenom strojní průmyslovku ,ale dokáže mě pěkně naštvat Jirka, když mi říká, šak si strojař tak to opravíš sama. To on mě tak schválně štengruje.

Maky: já myslím, že v těch šatech nebudeš mít na plese o tanečníky nouzi. Měl by si tě manža pořádně hlídat :-)))))

ALice: šmankote to já na váze nestála pěkně dlouho, teď o svátcích jsem tomu papáníčku dala pěkně na prdel :-))))) ALe teď začne konečně pravidelně cvičení, tak nějaký ten pohyb snad bude. A já jsem klidně pro srazík i v týdnu.

Lenko: to je výhoda tedy těch malých městeček, my tady snad ani žádného bezdomovce nemáme :-))

Luko: to je super jak Kačenka pěkně ťapká, to my se musíme zastavit na každém metru a teď co je sníh, musím pořád dělat sněhové koule a Val je rozdupává.

Tak jsem aspoň něco písla, jdu něco spáchat k obědu, ale cóóóóóóó ?????

Dana

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 09.01.06 12:35

Market,

my byly taky venku, ale jenom půl hodiny a mrzla jsem přímo strašlivě. Až jsem měla strach aby to Val nějak neublížilo.

Dana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.01.06 12:43

u nas nejsou takove mrazy, na slunicko byly + 2, tak to jde

market

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 09.01.06 12:48

Tož to já jdu hned vypátrat kolik je herdek u nás.

Dana

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 09.01.06 13:17

Ahojky:))

tak mi máme dneska taťku doma, dopoledne jsme vyrazili na finančák pro formulář naˇsilniční daň, pak jsme jeli do Libně odevzdat rybářský lístek, ale mají tam až od půl třetí, takže pojedeme ještě jednou:(( taky jsme se stavili v Bauhausu, podívat se na dveře atd. až budem dělat ty pokoje. nakonec jsme to změnili a uděláme plastové okno v obýváku a v budoucí ložnici, protože se tady bude dělat mezi těmahle místnostma příčka a dveře tak ať je bordel jen v jedné části bytu a máme kde spát a dětský pokojík bude následovat později. Ráno tady byly ty okna zaměřit a v únoru by měli být.

MARKÉT - kde pak je ten pěknej voňavej bazárek? My trička taky potřebujeme, a hlavně bodýčka z těch jsme nějak vyrostli :((

DANDIS - kde jsi četla tak krásnou zprávu, že se ve 2 letech dítěte vše zlepšuje? :)))

MAKÝŠ - tyhle nálady jdou pěkně po nervech, co? My teď máme relativně „dobré“ období ale taky někdy dokáže být móóóc příjemný.

MAKY - na fotečku jdu teprve kouknout:)) U nás se procházky s babičkama taky moc nekonají, i když teď je moje mamča doma a asi půjde do invalidního důchodu, tak doufám, že bude jezdit. Péťa jí má moc rád, tak myslim,že to bude v pohodě.

Mějte se pa Lenka a Péťa.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama