Jarní miminka 2004 - Co děláme, když máme volný čas :o))) ?

Rodičovství

Mé původní téma deníčku mě inspirovalo posledním číslem časopisu Maminka. Mělo být něco na způsob ?kdy začít u dětí se sexuální výchovou?, když jsem ale časopis dočetla až do konce, téma jsem trošku (nebo vlastně úplně) změnila. Byl tam totiž článek i o koníčcích. Nakonec vyhrály naše zájmy nad sexem :o)) Myslím, že k sexuální výchově určitě tady na emimču taky dojdem, ale to ještě nějaký měsíc počká, ke koníčkům se některé z nás vrací už teď.

Předem se omlouvám, že tento deníček nebude přímo o mimíscích, ale více o nás, i když našich dětí se to bude týkat také.

Některé z Vás vytáhly do boje s přibranými kily s kolečkovými bruslemi, které také patří mezi mé koníčky. Zatím ještě zůstaly schované v krabici od té doby, co jsem loni zjistila, že jsem těhu, ale slibuju, že na jaře je opráším a k tomuto svému koníčku se zase vrátím.

A co mě baví ještě? Musím se přiznat, že asi dva měsíce po porodu, kdy mě jakžtakž opustily mé problémy s chozením, jsem ještě vůbec neuvažovala o tom, že budu mít čas vrátit se ke svým koníčkům, které jsem mívala dříve. Říkala jsem si, že bude hodně starostí s mimísem a na nic jiného nezbude čas. Blíží se ale zima a jak říká moje maminka, blíží se sezóna pletení a háčkování po večerech. Venku bude zima, než aby se dalo chodit celý den s kočárkem, na kojení na lavičkách v parku už to taky nevypadá. A tak se chystám, že zimní večery a odpoledne, když si El schrupne (aspoň v to pevně doufám, že bude i někdy spát :o)))) a já budu mít hotovou práci kolem domácnosti (i když si někdy myslím, že ten neustálý úklid, vaření, praní, žehlení nikdy neskončí), zbyde čas i na další koníček, a to na ubrouskovou techniku. Už teď jsem se k němu trošku vrátila, po chvilkách, ale zkoušela jsem jen malé drobnosti, přes zimu jsem si dala závazek, že Ellence dodělám takovou malou dětskou židličku (tady je to kýžené spojení zábavného s užitečným, které se týká i mimíse). Našla jsem ji oprýskanou a napadlo mě, že ji pro El opravím. Dokud je venku ještě trošku teplo, brousím a sundávám starý lak, pak bude fáze natírání (na růžovo :-)))) a nakonec ta slíbená ubrousková technika. Je to docela zábava, hlavně pro ty, kterým toho příroda ve výtvarnu moc nenadělila, jako že já malovat moc neumím ? vlastně skoro vůbec ? a už jsem koupila krásný ubrousek s medvídkama, kterej na tu židličku nalepím. Doufám, že se to El bude líbit, když je tím její maminka nadšená už teď.

Dalším takovým koněm je ještě pěstování kytek všeho druhu. Poslední dobou ale lajdám, letos jsem se k přesazování vůbec nedostala, nový kytky zatím nemám kam dávat, jsem ráda, když je chudáčky aspoň zaleju a přihnojím. Nevím proč, ale život bez kytek (těch pokojových) si už teď neumím nějak představit. No bez Ellenky taky ne!!

Dřív jsem se věnovala i pletení (dá-li se tomu tak říct), zvládla jsem pár svetrů, bohužel jsem zůstala jen u hladce obrace, žádné vzorečky, pletýnky a podobně. Oceňuju teď pletařskou práci obou babiček, které se předhánějí, kdo malé uplete jaký svetr s čepičkou :o)))

K šití se teď vracím jen z donucení, většinou jen to jen zašívání a látání potřebného. Když jsem byla těhu, šila jsem Ellence nějaký rychlozavinovačky, mantinel do postýlky, dětský prostěradla, doufám, že splním svá dávná předsevzetí a k šití se brzo vrátím. To dávné předsevzetí totiž bylo, že až budu mít jednou miminko (holčičku), budu jí šít různé šatičky na léto a věci, které zvládnu. Vyhrabu staré Burdy, střihy a už se těším, jak se do toho šití pustím. Líbí se mi, když má třeba dcerka ušito ze stejné látky jako maminka a ladí spolu ? tož to je můj sen.

K dalšímu koníčku jsem se dostala vlastně až s narozením Ellenky, a to k fotografování. Dřív mě to s klasickým foťákem tak nebavilo, ale přesně v den, kdy se malá narodila, jsme koupili digitál. To je jiná zábava, hodně fotek je rozmazaných, jak mrská ručičkama a nožičkama, ale ukládám je všechny, i rozmazaný, je mi líto prostě zmáčknout delete. Říkám si, že na každé i té rozmazané, je kus naší dcery zachycen a už se to nebude opakovat. Jí se foťák líbí taky, ale asi ne kvůli tomu, že by chtěla fotit, ale když on je tak krásně stříbrnej a ostatní hračky jsou jenom barevný :-)))))

Doufám, že to teď nevypadá, že nedělám nic jiného, než že lepím ubrousky, šiju, pletu, fotografuju. Jen se snažím využít každou volnou minutku, když nemám malou u sebe nebo když spinká. Spousta mých koníčků je vlastně teď týká i jí samotné.

No myslím, že z mého výčtu je to už vše, takže se ptám:

A co Vy, holky, jaké jste měly koníčky před miminkem? Musely jste jich zanechat nebo si najdete chvilku, abyste se jim mohly věnovat i teď, s mimískama?

Kostička a Ellenka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 02.10.04 21:11

Ahojda:o)

Jsem prvníí … zbytek Jarňat teď nejspíš někde paří, co, holky:o))

No, mě maminkovství co se zálib týče nijak neomezilo … Vpodstatě žádný speciální koníček nemám … vždycky mě něco chvíli baví, pak přestane a nastoupí něco jiného …

Středobodem mého světa je už skoro půl roku moje holčička …ale i když jsem neustále s ní, tak času pro sebe mám kupodivu mraky. Pravda, moje domácnost rozhodně nepřipomíná sterilní nemocnici, prádlo čeká na vyžehlení někdy DOST dlouho …ale zato jsem šťastná spokojená mamina a mám šťastný rozesmátý dítě. Sama jsem velký dítě, takže si s Eliškou dost rozumíme:o))

Navíc máme velkýho pesana a protože manžel je neustále v trapu, je péče o něj na mě.

Asi plácám hovadiny, dnes mi to nějak nemyslí.

KOSTIČKO: Skvělé téma - a pozdravuj od nás Ellenku.

Baghira a Eliška

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 02.10.04 21:42

Ahoj holky a Kostičko,dobrý téma deníčku .Já taky žádný dlouhodobý koníček nemám,ale co mě chytlo před dvěma lety to je rybaření.Začala jsem s manželem když jsme se seznámily.Na rybách to byla vždycky taková pohoda a klid a taky když jsme byli loni na dovolené v Jižních Čechách rybařit tak jsme tam pod stanem splodili Haničku.Teď už na to nemám tolik času,ale parkrát jsem letos taky byla.Jinak mě baví žehlení.Při těch domácích pracech se toho moc stíhat nedá a ještě k tomu zahrádka kterou jsem dnes okopala.Tak uvidím v zimě na co ještě bude čas,ale asi si budu víc užívat Haničky a Moničky.*Holky až někdy budete mít srazík v Pardubicích tak bych se ráda připojila jestli by to bylo možný.Zatím ahoj a jsem zvědavá jak dopadl srazík a na fotečky.Ahoj Hanula a Hanulka

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 02.10.04 22:07

Ahoj holky,

no je vidět, že tento víkend se to tady asi moc hýbat nebude, co? Většina mamin si někde užívá srazíku, no ale určitě nám pak holky musíte poreferovat!

Maminkovství mě taky nijak neomezilo. Dřív jsem docela dost jezdila na kole. Přestala jsem loni na podzim a letos jsem si nezajezdila taky ani jednou. Jak ráda bych Andrejce pořídila malou helmičku a po:,–(ila ji do sedačky (samo, že ne teď ;o)) ) Ale copak se dá vyjet s dítětem na cestu, když je to všude samá havárka? A cyklostezek pramálo.
Jinak jsem se taky pustila znovu do šití, zatím sice jen flanelové košilky, ale na rozjezd je to dobré. Jinak největší kůň je pro mě teď samozřejmě Andrejka, ale to všechny znáte ;o)

Taky vám holky připadá, že mají vaše dítka ?růstové spánky?? Mně se někdy zdá, když se Andrejka (přes den) probudí, že za dobu toho spánku nějak vyrostla ;o)) Naposledy to bylo včera. Fakt jsem na ni zírala jako na zjevení. Ale to ona na mně chudina taky. Ukázala jsem se jí s ručníkem na hlavě a ona se mě ? vlastní matky ? lekla!

Taky se strašně rozpovídala. Dřív si jen semtam něco broukla, pak měla chrochtací období a poslední dobou si s námi moc nepokecala. Ale ze dne na den se z ní stal takový ukecánek, že tu pusinku zavře opravdu jen když spí ;o)) A jak se pořád směje … no je to prostě sluníčko ;o)

Slniecko ? nejsi sama, kdo tu mateřskou pořádně užívá, včetně prospaných nocí. Andrejka se budí jen jednou (klepy, klep) ? napije se a v momentě spí dál. Po prvním ranním kojení si ji nechávám už u sebe v posteli a spíme třeba do devíti. Je to paráda.

Májo ? tak co zoubky? Andrejka je stejně stará jako Tvoje Zuzanka a ručičky si cpe do pusy neustále a až po loket ;o)) Ale na zoubky to zatím nevypadá. Tak uvidíme, která nás dřív začne kousat ;o)

Hanulo ? to bude stejná diagnóza jak u mně: vykojená hlava ;o))) Já se třeba v noci vzbudím a z hrůzou hledám Andrejku pod peřinou, že jsem jako usnula při kojení. Přitom Ája už dávno spí ve své postýlce. Nebo naopak jako že kojím a divím se, že u toho Ája tak brble ? a to ona chudina si teprve volá o prso z postýlky a mně se jen zdá, že kojím ;o) S tím chatem je to dobrý nápad. Já jsme tam teď nedávno jen nakoukla a nestíhala jsem holky ani číst, natož abych se přidala.

Senti ? k těm teploměrům ? my máme digitální s takovou ohýbací špičkou, aby se mimi neporanilo. Může se použít kdekoliv a výhodou je, že měření trvá tak minutu, není to tak dlouho jak u normálního teploměru. Jen jsem pořád nevěděla, jestli se při měření v zadečku odečítá 5 stupňů nebo ne.

Mějte se holčinky krásně, odhánějte bacily a užijte si srazík

Lenka a Andrejka (dnes 16 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 22:40

ahoj Baghiro :-)

parim u poce a se mnou pritelkyne Nutela,mnam mnam

dnesni srazik byl super,odjizdela jsem ve 4 ( sraz v 11:00 ) a stejne mam pocit,ze i zitra budeme mit o cem drbat

koukala jsem na fotecky a Eliska je tak uzasna,nadherna. Jelikoz me pocitac nechce prihlasit,nemuzu psat prispevvky,tak ti to musim pisnout aspon sem. Doufam,ze se dmes pychou :-))

magrat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 22:51

ahoj :-)

Kosticko,jednak chvalim denicek a jednak i tebe,jak si sikovna. Ja s jehlou moc kamaradka nejsem a bohuzel ani kytkam se u me nelibi ( coz nechapu )

moje konicky s prichodem delfinka vzaly za sve, miluji cteni ( ted to moc nejde,delfinek odebira literaturu a zuzla,vecer omdlevam a nad knihou klimbam ) a strasne rada jsem chodila do kina.

ted je fakt muj nejvetsi konicek delfinek :-), diky jemu jsem zacala chodit pesky po Praze a dokopala se ke koupi brusli.

jinak dnesni srazik byl super, deticky sporadane papaly,chrnely a nebo se chovaly. Davidek od Diny je fesak,dokonce jsem si ho i pochovala ( musel porad videt na mamu,jinak byl prusvih ),Zuzanka si vyhrala v detskem koutku ( nadherna holcicka,jeste tak 4 roky a nestaci odhanet ctitele od vrat ). Tesim se i na zitra,ale to bude fakt mega. Dneska nas tam bylo 7 a nestihala jsem.

ani delfinek neprisel zkratka,koupila jsem mu bodicko s medvidkem Pu a slintala nad dalsim milionem veci,bohuzel moje penezenka moje nadseni nesdili,chichi.

LENKO - spinkani tise zavidim,ale i u nas se uz blyska na lepsi casy. A s tim hledanim v posteli,onehda jsem se probudila a zjistila,ze delfinek lezi rozvalenej vedle me,otazkou pro me zustava,kdy jsem ho prenesla :-))

PETO - jak probehlo druhe ockovani,snasel to Ondrasek dobre ?

jdu hodit sprchu a mozna pujdu jemne svadet manzilka

pa magrat a zatim sladce spici mimi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 23:10

Ahoj Holky,

zrazik dnes bol moc fajn a s Lukaskom sme si to uzili. Ten detsky koutek Človiček alebo ako sa to vlastne volalo tam na Zlicine je nadherny. Hned som to referovala susedke. Bohuzial je to pre nas daleko, takze tam kazdy tyzden chodit nebudeme, ale urcite sa tam raz vratime.
V IKEA bolo neskutocne vela ludi a na vytah som musela cakat vecnost. A po 20 minutach pretlacania sa medzi ludmi s kocarkom ma presla chut a Luckyho tiez.
Zbalili sme sa a sli sme domov.
PEG - mala si pravdu IKEA cez weekend hroza. Ale cez tyzden je hrozna doprava tam a zpat.

Uz sa tesim na IKEA, ktoru budu otvarat za par tyzdnov na Ciernom moste, snad tam bude menej ludi, ked uz budu v Prahe dve.

KOSTICKA - dennicek super. Vlastne som sa nad sebou zamyslela a zistila som ze som strasny extremista. Ked som nemala Lukaska bola som na 150% vytazena v praci takze workoholik. Teraz ked mam Luckyho na pracu ani nepomyslim ale vsetok cas venujem jemu a svojmu manzilkovi.
Na poriadne konicky posledne roky nejak nezostaval cas. Takze si vstupujem do svedomia a nieco s tym urobim! Ved zijeme len raz a zivot je kratky, tak si ho musime uzivat :o)).
A co ma bavilo pred niekolkymi rokmi ? Filmovanie na kamere, F1 - fandim Ferrari, hokej, pestovanie kvietkov (maly Mičurin), čítanie kníh, Vysoke Tatry, muzika Bon Jovi, Elan, a tiez som rada chodila do kina a na muzikali a mnoho dalsich veci.

Majte sa krasne a hlavne si uzivajte matersku dovolenu

Slniecko a Lucky 18 tyzdnov

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.10.04 14:02

Ahoj babulky,

Jirka blbne s Valuškou tak mám chvilku na psaní. Dneska budu asi jediná kdo něco napíše, když je ten Obr srazík, ale to neva.
Takže moje koníky? Před tím než jsem otěhotněla jsem byla doslova posedlá cvičením. Jezdily jsme s kámoškama po okolí do aerobiku, u nás do cvičení, do Chorvatska na týdenní pobyty, prostě maniak. Teď si pořád slibuju jak začnu pravidelně cvičit, ale zatím jsem byla jenom 2×. Nějak jsem zlenivěla. Další doslova kůň je čtení, přečtu doslova všechno, teda dřív jsem přečetla. Co máme Valušku přečetla jsem jednu knížku. Je fakt, že není čas a navíc hrát si s malou je stokrát lepší. Kytičky mám taky moc ráda, ale nějak se jim u mě nelíbí. Co mi krásně roste je šáchor (nevím jak se to odborně jmenuje), to chce jenom vodu, takže to nemůžu přelít ani usušit.. No šití nic moc, ale pletení mi jde. Svetříků a halenek jsem si celkem napletla dost, ale na malou ještě nic. Jsem ostuda, ale teď na zimu něco uhaklíkuju (tak tomu říká moje mamka).
Jinak máme poslední dobou kňouravé období, včera večer trvalo 2 hodiny než usnula a pořád poplakávala. Že by zoubky? Pořád si strká všechno do pusinky a moc slintá. U jídla, no to je děs, pořád se vrtí s když nemá prso v puse začne naplákat. Je to boj, aby se pořádně najedla.

Magrat: taky miluju kino, dřív jsme s Jirkou chodili skoro každou neděli na nějaký film

Slniečko: F1 je u nás povinné (to zavedl přítel), ale my fandíme stáji McLaren

Tak jdeme dnes k sestřence na narozeniny tak se pádím nachystat, to budu zase přejezená, mňam.

Čao děvčata a mimísci a nezapomeňte pořádně popsat Obr srazík.

Dana+Valuška (dnes 18 týdnů)

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.10.04 09:17

Ahoj holčiny!

Máme za sebou víkend a dá se říct že byl docela rušný.
V sobotu jsme absolvovali vítání občánků.Začátek byl už v 9.30 hod.Radimek brzo vstával,jako vždy,tak jsem ho už v 8 dala do kočárku,aby si trošku schrupnul a nebyl na té slávě mrzoutek.Problém byl,že vynechal po ránu nálož do plínky a já se děsila,aby si to nenechal i se zvukovým doprovodem na slavnostní příležitost.Naš­těstí se tak nestalo a počkalo to na doma.
Slavnostní obřad trval půl hodiny.Bylo tam pět miminek.Každé se pohoupalo v historické kolíbce,dostalo dáreček, rodiče a svědkové se podepsali a bylo to.Na závěr jsme se nechali vyfotit fotografem.Ten byl celkem zmatený z našich velkých dětí.No ani se mu nedivím,opravdu vypadáme spíš jak čtyři dospěláci a miminko,než rodiče a tři děti.

V neděli jsme jeli na obrsrazík do Prahy.Byli jsme tam už v jedenáct.Ještě nebylo otevřeno,tak jsem Radimka zatím nakojila v autě.Potom už jsme šli dovnitř,kde jsme dostali dáreček a nalepovací cedulku se jménem i přezdívkou.V cen­tru motýlek to je moc hezký.Obrovská herna se spoustou hraček,což jarňátka zatím nemohla moc ocenit.Starší děti se myslím docela vyřádily.Maminky miminek rozložily tábor na zemi děti ležely na bříšku a pozorovaly cvrkot.Delfínek předvedl jak krásně leze.Většně miminek nevadil ten šrumec a zdřímla si v herně.To se nám nepovedlo,tak přišel na řadu kočárek a spinkání na terase.A že se mu v té Praze spalo blaze.Když se Radimek vyspal,sraz pomalu končil.Větší děti byly ještě na písku.
Jsem moc ráda,že jsme se mohli srazu zúčastnit.Je to fajn,vidět Vás takhle naživo.

Kostičko,téma deníčku je moc pěkný.Já k tomu napíšu něco v příštím komentáři,teď už nestíhám,Radim se hlásí:-))

Almerka & Radimek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 09:55

ahoj

vcera jsem uz nemela silu psat,byla jsem unavana. Jak psala Almerka,srazik byl fakt usper,mega,spousta miminek a deticek,az clovek ztratil prehled. Mam pocit,ze jarnatka tam byla v prevaze :-)) Uz se tesim na jarni srazik,kdy i delfinek oceni hracky. Jinak Radimek horzne vyrostl ( divny co :-) ) a prospinkal pulku sraziku. Vecer jsme se jeste s holkami sesly na chatu,coz muj manzilek naprosto nechapal,co si s nimi jeste muzu rikat

jinak delfinka oba sraziky totalne vycerpaly a spal az do deviti hodin, tedy musim konstatovat,ze to je super. Ted si hraje na podlozce,dostal novou hracku a tak ji musi prozkoumat.

DANO - tak treba se uvidime na jarnim sraziku :-))

ALMERKO - tak jak spinkal Radimek v noci ?

jdu za svoji prisavkou,ale jeste se urcite ozvu

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 10:03

Dano

nez se narodil delfinek taky jsme byli v kine skoro porad,ted bohuzel nema kdo hlidat. Ale Filip muze spoustu filmu prinest z prace,tak aspon neco:-))

co Valuska a knourave obdobi? je to uz lepsi? . S temi zoubky ti neporadim,mam pocit,ze delfinek slinta porad a nic,nic nic :-)

doufam,ze si si uzila oslavu narozenin a poradne se nadlabla dortiky,mnam mnam

pa magrat

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 04.10.04 10:52

Magrat,

kňouráme pořád, nejradši by se malá jenom nosila.

A ta oslava super, až na ty následky!! Tak jsem se přejedla, že o půl dvanácté v noci letělo všechno ven a navíc vrchem. Tož tak já se umín přecpat. Když já mám tak na všechno chuť.

čao jdeme zase cvičit Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 11:01

Dano

s tim precpanim mi ani nemluv,vcera na srazik nekdo prinesl uzasnou buchtu,pak svatebni kolacky,no musela jsem se drzet,abych nevypadala jak zrout nejvetsi :-)

delfinek usnul,tak jdu neco delat

magrat

Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.10.04 11:24

Ahoj holčiny,

rýma a bolest v krku mě ještě neopustily, ale už je to o hodně lepší.

Včera jsme se z oslavy vrátili až po 23h.
Karolínka mi v autě spala v náručí - neměla jsem tu sílu ji budit a cpát do sedačky, ale silnice už byla tou dobou téměř bez auta a Mirek jel pomalu a opatrně - no vlastně tak jezdí vždycky:-)

Kostičko: můj koníček je teď hlavně Karolínka a samozřejmě e-mimino!:-)
Jinak hrozně ráda lyžuju - hlavně sjezdování mě baví, na což budu muset asi tak 3 nebo 4 roky zapomenout, ale pak už bych ráda vyrazila, protože začnu i Karolínku učit lyžovat - já jsem začínala taky takhle brzy a hrozně moc mě to bavilo.
Jinak taky moc ráda čtu knížky, což se mi teď daří až potom, co Karolíšek usne - tak kolem 21h, jenže často jsem už tak unavená, že si radši zapnu bednu:-)

Jsem moc ráda, že se vám oba srazíky vydařily a už se moc těším až bude další, na který přijdeme doufám i my.

Senti a Karolínka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.10.04 13:13

Holčiny,

mám prosbu. Někdo z Vás se v minulém deníčku zmiňoval o tom, že na E-mimině je taky pár básniček.
Ráda bych se ještě nějaký naučila. Poradíte mi, kde je můžu vyhledat?

Ještě jednou moc děkuju
Senti a spící Karolíšek

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.10.04 13:45

Ahoj!
Už jsem tu zase,z čehož vyplývá,že eMimino je v současnosti dost velkej koníček.
zálib mám docela hodně,ale abych pravdu řekla,nynějším koníčkem číslo jedna je Radimek.až trošku povyroste,tak ho do některých svých zálib i zapojím,zrovna jako to bylo se staršími sourozenci.K o­blíbeným činostem patří v létě kolo a v zimě lyže.i další aktivity se motají kolem sportu-plavání,cviče­ní.Před těhu jsem tři roky chodila pravidelně do fitka. ČTENÍ-bez rozečtené knížky nevydržím,ale teď to není kvůli únavě ono.tuhle zálibu podědila dcera,ta je už teď větší knihomol než já.
FOCENÍ a FILMOVÁNÍ-další velkej koník.To mě bavilo už od dětství a podědila jsem to po tátovi.
RUČNÍ PRÁCE-na šití a pletení jsem měla málo času,když jsem chodila do práce,teď se k tomu pomalu vracím.
KYTKY-ty pokojové nás asi brzo vytlačí z domu.Jsem zvědavá,jak si s květináči a hlínou bude rozumět Radim:-))
KINO-taky chodím moc ráda,ale od porodu jsem nebyla.Už se brzo chystám napravit.

Bylo by toho ještě dost…Hodně se toho nechá dělat i s mimčem,myslímže není třeba nic věšet na hřebíček.když tak jen dočasně.

Magrát,Radimek spal po obrsrazíku jako obvykle:usínání 20.15
22.30 první kojo 0.30 druhé kojo
2.30 probuzení-ošulení dudlíkem
3.30 třetí kojo
5.30 čtvrté kojo.

Jinak dojeli jsme dobře a doma jsme byli za 25 minut.Určitě dřív než místní.Večer jsem byla grogy ašíleně mě bolela hlava.
Diny,jaká byla cesta?

Už se těším na fotečky,je založené nové album OBRSRAZÍK.

Zatím papa Almerka & Radimek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.10.04 15:07

Zdravím Jarňátka!!!:)

Možná se mi nepodaří komentář dopsat, přijde mi kamarádka, nebo se vzbudí spáč, tak písnu pokračování večer:)

Holky, oba srazíky bylo SUPER!!!!:) Ten náš Jarňátkový v sobotu byl bombový, 7 mamin s dětičkama a s jedním tatínkem ( další se na nás také pak přišel podívat:) se uhnízdilo v Metropoli v Človíčkově, a nemělo to tam chybu:) I má téměř pubertální dcera byla nadšená a v dětském koutku se vyřádila, nakonec vytuhla u kina s Nemem, nemohla jsem jí odtamtud dostat:)

Jsem moc ráda, že jsem vás holky, co jste tam byli, poznala:) Mimísci jsou ještě úžasnější než na fotkách:) Delfínek je neskutečnej, vůbec se nebojí se nechat chovat, akorát je děsně těžkej a neposedí:))) Má nádherný zvědavý kukadla, vyměnili jsme si s Magrát na chviličku děti, ale ten můj kňoura mě moc brzy sháněl:)

Mmt, řvounek se ozval, jdu zkusit uspat…je 14:54, jsem zvědavá, kdy to dopíšu:)))

No tak se nepovedlo, Davís mi sedí na klíně a tímto pro tentokrát končím…ale ještě o srazíku určitě písnu, o obouch dvouch:)

Zatím papa Diny

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 04.10.04 18:40

Ahoj holky,

tak jsem zase po 100 letech tady. Mym velkym konickem je e-mimino a internet vubec, ale musim ho velmi krotit, protoze jak zasednu tak nevstanu, proto jsem to ted dlouho flakala, tak se nezlobte.

Srazik jarnatek vam zavidim a doufam ze priste se taky pripojime, uz se moc tesim.
Jinak se mame dobre, jen ted mame trosku trapenicko. Ve ctvrtek jsme meli jit na setrnou vakcinu [mely jsme mesic odklad aby holky povyrostly] no a co myslite, Anezka zacala rano chrochtat :o] Takze mame odlad 3 tydny. V sobotu zacala chrochtat Babeta a od vcera chrochtam, tada smrkam i ja a jeste ke vsemu me i boli v krku. Mam takovy podezreni ze Betku trochu taky, ale nevim jak presne to identifikovat. Anezka se z toho snad uz dostava. Dala jsem jim mokre pleny nad postylku, mokry rucnik nad topeni, hrnec varici vody se soli k postylce, v sobotu jsme na chvili vybehly ven kdyz bylo po desti. Vcera a dneska jsme byly doma, me neni nic moc a Betka ted mela 38 :o[ Snazim se jim odsavat nudlicky, ale moc to nejde, strasne se u toho mrskaj a i kdyz neco odsaju tak chrochtaj dal. Nosik jim vytiram Vincentkou, kapky se mi zatim pouzivat nechce. Jestli pri dalsim mereni nebude mit Betka tu teplotu nizsi tak ji dam Panadol baby. Jinak me uz nenapada co bych mohla dalsiho udelat abych jim pomohla, nemate nejaky tip? Kdyby jim bylo zitra lip tak bych sla i na chvili ven, co myslite? V noci pekne spinkaj a budi se az k ranu a to pomuze dudu, tak si rikam, ze to snad nebude tak hrozny. Usmev je taky neopousti, jen Betka obcas place, ale kamarad dudu ji vzdycky uklidni a uspi.
Ve ctvrtek jsme jeste sly na odber krve z prsticku a z Betky ji teda doslova vymackavali, manzel kdyz to videl [mel minuly tyden dovcu a tak byl s nama], tak mi strcil i Anezku, ze na tohle nema, ze slibil svejm holcickam ze je bude chranit a pred timhle nemuze, takze jsem to absolvovala ja 2×. I tu jejich rymicku nese nejak hur nez ja, to jsem myslela ze to bude obracene, dneska volal uz 3× jak se holcickam dari :o] A to je jenom rymicka… No snad to brzy odezni.
Jdu si udelat kotlik caje a vymejt odsavacku.
Mejte se moc krasne a ubrante se bacilum.

Monca a princezny [vcera 4 m]

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.10.04 18:58

Ahojky holčiny!

Ještě jsem si vzpomněla na jednu věc. Dřív mě strašně bavilo skládat puzzle. Objevila jsem ho teď na letáku LIDLu, jsou to ty dětský motivy od Anne Geddes (jestli to dobře píšu). Tak jsem v pokušení, že bych ho koupila a pak složený pověsila El nad postýlku. Ale jak se znám, skládala bych ho tak dlouho, až by bylo hotový a to bych vydržela i nespat a skládat celou noc :o)))

Taky se musíme pochlubit, že od pátku máme novou hru ? malá si strčí dudlík do pusy, pak ho stiskne shora dásněma a zdola zoubečkama a trhá si ho ven z pusy, jenom čekám, kdy tu savičku ukousne a zůstane ji v ručičkách jenom ten kroužek :-)))). Taky když k ní přijdu, a natáhnu k ní ruce, tak už začala natahovat ručičky směrem ke mně - další malý úspěch, ze kterého má maminka veeeelkou radost.

Včera jsme byli na malém výletě s babičkou, jeli jsme do Kroměříže za prababičkou a já jen čekám, kdy je konečně ukecám na společnou fotku čtyř generací a ony ne a ne a ne. Já bych ji strašně moc chtěla ? fotka, kde bude Elenka, já (Elina maminka), moje maminka (Elina babi) a její maminka (moje babi, Elina prababi). Jestli je ukecám, tak Vám ji sem pak šoupnu.

MAJO: my měli s Ellenkou cvik na zádíčkách, jak jí mačkám bod pod prsíčkem, teď nám na rehabce přidali ten na boku a zatím je to nářez. Malá doma u toho prvního cviku skoro neplakala, to už musela mít velký hlad, když začala poplakávat, ale teď u toho druhýho, už když ji vysleču celou do naha, než stačím sundat plínku, tuší, co se bude dít a zase začínáme plakat jako na začátku. Tak jen doufám, že si po čase taky zvykne a budem to zvládat bez pláče. Jinak když ji vezu z rehabky, dám ji do autosedačky a do deseti minut je tuhá, i když by už měla jíst. Když je před RHB najezená, spinká klidně i hodinku. Jinak taky mě čeká obchůzka úřadů, protože jsem šla na mateřskou z pracáku, budu muset zajít na OSSZ, tam se odhlásit z PPM a přihlásit se na ÚP na odboru soc. podpory o rodičovský příspěvek. Musím to zvládnout do sedmýho, takže mám příští týden co dělat.

MAGRÁTKO: nechci to zakřiknout (ťuk, ťuk, ťuk), možná to Tvoje přání funguje, včera jsem El uložila vytuhlou o půl deváté a dneska mě sice probudila už o půl šesté, ale zase usnula, takže krmení až o půl sedmé ? hurá, zase jsme spinkali sladkých deset hodin :o)))

Ahojky Kostička a Ell

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 19:14

Senti

mrkni se do archivu a vyhledej denicek Brusincat,bohuzel nevim,ktery dil,ale vim,ze tam ty basnicky byly

uz ti je lip?

magrat a deflinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 19:16

Monis

trikrat hura,jsem moc radad,ze te zase vidim.
drzim palce,at se rymy brzy zbavite a holky se muzou radostne ucasnit ockovani :-)

tak az budes mit vic casu,napis dalsi novinky a doufam,ze se s nami nekdy srazis :-)

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 19:19

Almerko

uz jsou fotecky na www.barbanek.cz/srazik , pred chvili jsem se kochala

jinak ja jsem byla taky ko,delfinek to nastesti pochopil a spal az do 9

magrat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 19:21

Diny :-))

nahodou delfinek neni desne tezkej,jen ma tezky kosti,chichi.

vcera jsem fildovi vypravela o sraziku a myslim,ze mel hlavu v trapu,tolik jmen a deticek

pusu Davidkovi

magrat

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.10.04 20:15

Ahojíky, druhé pokračování je tady, pokud ovšem Davídek neporuší tradici a po uspání se neprobudí cca do půl hoďky, tak vás čeká dnes ještě pokračování třetí:)))

Omlouvám se, že píšu nejdřív k srazíku, ale jsem toho pořád plná, na koníčky se dostanu až na konec:)

Tak a jsem teprv u soboty, jak jsem psala, Človíčkov byl super:) Slniečko má úžasného okatého chlapečka Lukáška, holky, ten vám tak umí koukat…a culit se…to bude jednou magnet na holky, co vám budu povídat, já už jsem chycená teď:) Tomášek od Mart je kliďas, pohodář, však je to už velkej kluk!!!:) No Missorky Vojtíšek (kdo čte PSTM, tak ví:), to je prostě a jednoduše skřítek, nádherný miminko, kukuč skřítkovský kuliferdovský, prostě bobíšek:) Matýsek od Kacii (také od PSTM a hlavně z chatu, kdo chodí drbat, tak jistě Kacii zná:), delfínkův velký kamarád, skoro jako brácha, kluci jsou spolu úžasní a po Zuzance tam byl tuším nejstarší:) No a konečně na závěr jediná princezna, ale zato (jak jinak) nejusměvavější (i když Luky zdatně sekundoval:))) a to Anetka od Peg:) Holky, to je kočička, jak ta se culí a jak kulí očíčka, to jsem neviděla:) A protože jsme u Peg spali, tak jsem jí viděla daleko dýl, než ostatní miminka, tak se mi i víc jaksi zadřela pod kůži, hodně na ní myslím a vzpomínám, jak se v kočárku zvedala a pomalu už se sama po:,–(ila:) Myslím, že jednou to dokonce zvládla:))) Bohužel nám jí mamka jako budoucí nevěstu nechce rezervovat, protože jsme o týden mladší…a to by bylo fopááááááá, nebo jak se to píše, že:)))) Julinko, tohle nečti a ostatní holčinky taky nééé, on má Davča políčeno snad na každou tady v deníčku:))))

Prostě sobotní srazík byl super, nebylo nás moc a tak jsme myslím stačili pokecat docela v pohodě skoro každá s každou nebo jak kdo chtěl:)

O Obr srazíku písnu příště, jsem se nějak vyčerpala:)))

A ke koníčkům a deníčku, který je mimochodem moc fajn, díky Kostičko:) No, mezi největší koníčky patří samo internet, dokud jsem neznala emimino, tak to byly vždycky stránky, které mi byly něčím blízké zrovna v té době, co jsem žila a čím jsem hlavně žila:) Takže od roku 2000 jsem připojená, když je čas a jde to a nedovedu si už svůj život asi bez netu představit…Další velký koníček, který mě provází už tak 25 let, jsou knížky:) Miluju je a čtu, jak to jen jde a díky za kojení, nemusela jsem ani přestat teď, když je frmol kolem malého:) Tudíž si celá moje rodinka nadále myslí, že Davča papá hodinu, protože prostě dřív od kojení z ložnice, kde krmím, nevylezu…a vám je jasné proč:)))

Jinak vyloženě nejsem ručnoprací typ, takže šití, háčkování, paličkování a podobné nebezpečné sporty u mě rozhodně nehrozí:))) Co mám ráda ještě dělat doma tak to je pečení, vaření už tak moc ne, to zavání povinností…ale pečení koláčů, bábovek, buchet, slaných pochoutek…to mě chytlo v těhu a bohužel nepustilo…pak maj ty tukáče mizet…že…

Jinak jsem asi děsně nudná osoba, protože ještě ráda chodím po horách, ale teď je utrum a víc mě nic nenapadá…snad ještě starost radost s naší zvěřenou (dva psy a tři kočky), není nad to, když vám hagík honí jelena a vy tlačíte kočár a řvete na celý les:))) Není ani nad to nacházet ráno před dveřmi preparované myši a ještě za to snaživé kočičky chválit (mezi dumáním, jestli je todleto žaludek nebo slezina a kopáním vnitřností do dáli - tomu říkám sport:)

Berušky, pro dnešek končím, nevím jestli přijdu ještě na chat, manžílek včera nechápal, že jsem měla cukací…a teď když vidím, že jste se slezli, tak mi to mrzíííí:))) Ale nemůžu ho pořád odbývat, že, zvlášť, když se tak snaží o to další miminko, hihi:)))

Mějte se krásně, papapapa a krásný večer přeje Diny a zatím chrupkající Davídek (Almerko, kolik že nám to právě je, netáhne nám už na 20 týden?:))))

Peg
Kecalka 196 příspěvků 04.10.04 20:43

Ahoj Holky

koukám, že jsem pěkná ostuda až 24 příspěvek ale hned vpondělí večer :-) mno je fakt že jsmedenníček četli s diny asi pár minut po vydání, ale jaksi nebyla situace psát :-)

K srazíkum snad jen že na www.barbanek.cz/srazik najdete fotky prozatím jsem koukala ta 341 :_) a prý tam máme přidat i své postup je v děníčku a ted nevím v jakém no to si najdete :-)

K srazíkum už nebudu je toho tu napsáno dost :-)

snad jen že oba byly SUPER :-)

Ke koníčkům, no jsou dvě kategorie jednak brusle a voleybal a pak ruční práce tedy takové to experimentování s novými technikami (decupage, hedvábí, sklo, teracota a podobně a takly šití ale to je spíše nutnost nebo projev mojí spořivosti :-)
Techniky mám na uklidnění a odreagování se od všeho ale je bohužel oravda že jsem se co máme Anetku k tomu ještě nedostala :-( no snad mě vánoce zase donutí, bude třebavyzdobit byt a vyrobit nějaké dárky :-)

no protože jsme víkend s tatkou moc nebyly tak se mu pujdu věnovat.

Holky napiště který den se sejdete na chatu at tam nevysedávám celý týden

pa a dobrou noc Peg a Anetka

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.10.04 21:07

Ahoj,
dala jsem do fotogalerie fotky z obrsrazíku.
Almerka

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 04.10.04 21:12

Jenom v rychlosti, protože Valuška ne a ne usnout. Kukla jsem na fotky ze srazíku, holky máte nádherné a šikovné dětičky. Teď mě ještě dvakrát tak mrzí že jsem tam nebyla. Ale příště se zúčastním.

Čao Dana

Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.10.04 21:51

Ahojky,

dívala jsem se na fotky z OBRsrazíku - nádherný miminka a děti - gratuluji všem jistě pyšným rodičům:-)
A už se moc tším, až bude další sraz - hlavně nesmím onemocnět - to by mě už fakt naštvalo!

Dobrou noc a dlouuuuuuhéééééééé spaní všem miminkám:-)

Senti a Karolínka

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 04.10.04 22:34

Ahojda!

Tak jsem skoukla fotky ze srazíku - to snad ani není možný, tak NÁDHERNÝ DĚTI!!!! A v takový koncentraci … Muselo to být skvělý:o))

Dobrou,

Baghira a Eliška

mismiska
Kecalka 178 příspěvků 05.10.04 07:59

ahoj holky,

dekujeme za pochvaly k obrsraziku, jsme rady, ze se vam libilo.

mam prosbu : nevratil se nam klicek cislo 4 a 7, muzete se podivat po kapsach ?

a pokud nekdo postrada, plenku, kostkatou deku a ctvercovou dozu, vse je u me, tak se ozvete.

pozdrav vsem

misa

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 05.10.04 08:07

Ahojte všichni,

tak jsem si asi ze srazíku odnesla cizí miminko, protože zase spíme!!!! Večerní krmení v osm, pak ve dvě a pak až ráno kolem sedme!!!! Hurá jásám!!! Ale také TUK TUK!!!

Jinak srazík v neděli byl super…Julinka sice valnou část prospala u mě v náručí a pak byla za mrzoutka, ale já jsem si to pěkně užila. Všechny ty dětičky byly úžasný - o jarňátkách ani nemluvím !!!! Fakt tak krásný mimča - a nejvíc mě dostala Zuzanka od Diny - holky já chci taky takovou princeznu - jak ta se stará o Davídka - to se dá snad jen závidět :-)
Jinak v sobotu jsme s Julčou byly taky na srazíku, ale psím - sešlo se nás na 20 hovawartů a k tomu páníčci - no obr-výprava, ale bylo to žůžo. Teda pro mě q psy - Ondra už se tak nesmál, odtlačil asi 20 km kočár kopce nekopce, kořeny nekořeny až se z něj lilo. Šla se Posázavská stezka - takže kdo to zná :-D

A ke koníčkům - ráda pletu a vyšívám, ale co je Julinka, tak nějak vše zanedbavám…už jakou dobu se jí snažím vyšít obrázek s medvídkama na zeď. Taky mým velikým koníčkem před těhu byla záchranařina: chodila jsem s Elsinou mezi záchranáře a výkendy jsem trávila někde v sutinách nebo lesních houštinách, kde jsme učili psy vyhledávat ztracené osoby. Ale v momentě, kdy jsem otěhotněla byl tomu téměř konec - s bříškem se totiž spatně leze do uzkých kanálů nebo na stromy. A tak mi z toho teď zbylo jen to, že mi Elsa vyštěkává všechny bezdomovce v lese !!
Jinak brusle jsem vytáhla už v létě a jezdíme s Julinkou moc rádi, taky to teď vypadá nadějně s volejbalem- Ondra prý bude třeba jezdit skočárem, aby jsem si mohla trošku zahrát (jak ale zvednu ten svůj zadek teď s těmi kily navíc - to nevím:-)))) Julince dokončuju jeden svetřík - musím protože jinak z něj vyroste (začala jsem ještě v těhu :-)

Tak a to je asi vše - možná trochu zmatené, ale to je tím, že odbíhám k Julče dělat opičky a pak se mi nechce číst, co jsem přesně napsala…

Pa a pusinku všem miminkám
Tanina a Julinka

Peg
Kecalka 196 příspěvků 05.10.04 09:23

Tanino, jáká kila navíc jsem tě málem nepoznala jaká je z tebe koča mamina :-)

Peg

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.10.04 16:02

Ahoj holčiny,

tak jsme byli dnes na kontrole na RHB. Opět nás pochválili, že je vidět zlepšení, ale pořád se dost propínáme v zádíčkách na tom musíme zapracovat. Nový cvik nám nepřidali, prý až za 14 dnů. Budeme cvičit na boku. Šmankote, to pak budeme cvičit od rána do večera.
Chtěla bych poradit, Valušce se zapařila prdelka a nevím čím to spravit. Mažu jí Bepanthenem, snažím se jí často větrat, ale nepomáhá to. Dejte nám prosím nějaký tip.

Pa, pa večer sem ještě vletím

Dana+Valuška

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 05.10.04 18:11

Ahojda holky!

Nějak jsem v neděli nestíhala. Dneska jsem přečetla uložené komentáře ze včerejška a reaguju hromadně ? promiňte mi to ? samozřejmě, že mým největším koníčkem, zlatíčkem, andílkem a vlastně vším je pro mě moje Ellenka (manžel je decentně odsunut na 2. místo ? ale stříbrná je taky dobrá :o))). Chápu, že jste to hned na začátku všechny psaly, já to do toho deníčku nepsala, protože to brala automaticky, že to moje dítě je teď vlastně ze všeho nejdůležitější. I když mi nepřipadá jako koníček, mě připadá, že je jako moje součást, něco, co bude pořád se mnou, s čím se budu těšit, s čím se budu trápit, co mi bude dělat starosti, ale hlavně co mi bude dělat radost ze života. Taky proto jsme si ji s manžou pořídili, chichi :o))). Nevím, jak jinak to popsat, jsou to takový hodně zvláštní ale hodně specifický pocity, který mi nejdou slovama moc vyjádřit. Každopádně jsem strašně moc ráda, že tu moji holčičku mám!

Dneska jsme byly v poradně na druhé várce očkování. Opět jsme dostaly dvě dávky, do jedné nožičky tu trojkombinaci záškrt+tetan+černý kašel, do druhé nožičky žloutenku béčko. Uvidím, jestli Eliny reakce budou tak dobré jako minule, takže vlastně skoro žádné :-))). Řádnou prohlídku máme až za měsíc, v půl roce, takže jsme se dnes kromě očkování jen vážily ? den před 5měsíčninami máme pěkných 7600g a paní doktorce i sestřičce jsme se moc líbily. I prý ten šelístek na srdíčku ustupuje a jen tam znát už jen malinko, takže jsme dopadly vlastně výborně.

K obrsrazíku ? hned jak zkopíruju tenhle komentář, mrknu na všechny ty fotky z něj. Je mi líto, že jsme tak daleko, jen cesta do Prahy by nám trvala tak 3,5-4 hodinky. Nebylo by samozřejmě špatný udělat nějaký ?moravský? srazík, ale jak jste psaly, hrozně ráda bych osobně poznala Diny, Magrátku, Almerku, Peg, Alici a Vás všechny (omlouvám se všem, které jsem teď nezmínila).

Papá Kostička a Ellenka (zítra už pětiměsíční)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 20:02

ahojky

tak to je super zpravicka :-))
s tim zaparenim,ja mazu delfinka masti od Batole, je to pudr + krem a vyhovuje nam,tak ho zkuste. Maji ho v drigerii a stoji kolem 50,–

pusu Valusce sikulce

magrat a plazivka

kaaci
Povídálka 13 příspěvků 05.10.04 21:34

Ahojky holčiny,

tak zase po dlouhé době písnu něco o nás.

KONÍČKY - už jsem někde psala, že vedu skatský oddíl a to se s miminkom nezměnilo, jenom to teď trošku jinak organizuju - víc toho udělalá oddílová mládež ajá spíš dohlížím a vymýšlím… No a druhá záliba jsou vandry do přírody s kytarou a u ohníčku, pod širák a koukat na hvězdičky - tak to se s miminkem docela omezilo, ale už jsem zjistila, že to ani tak není tím, že by mimís nemohl být venku přes noc, ale náš taťka se bojí nás brát sebou abychom mu nenastydli chi chi… Tak jsem si to prostě jednou vydupala a byli jsme všichni tři v pohodě, no a za týden se chystám vyrazit na víkend znova…

No a co je nového u nás…

Lukášek mi určitě koukal přes rameno, když jsem četla o nespavých miminkách a rozhodl se, že spaní celou noc je nezábavné a už týden vstáváme po dvou hodinách v noci a po třech přes den a to kojím z obou prsou pořád - hladovec jeden :-) Byli jsme se zvážit u pana doktora a přibírá dost a dost, tak pan doktor doporučil, kdyby se to nedalo vydržet, tak přikrmovat, což se mi ale zatím nechce. A to ani nemůžu Lukáška ošálit dudlíkem, protože jsme se na něj prostě nenaučili a pliveme ho pořád…
Ovšem kromě nespaní je Lukášek zlatíčko, které celý den něco vypráví, plácá do hrazdičky a cestuje do kruhu na dece - nevím jak - jen tak se hemží a otáčí na bok a zaklání hlavu, aby viděl to co chce…

DANO: na zapařený zadeček mi poradila moje babička obyčejný pudr a žádné mastičky, taky mi Bepanthen nepomohl a pudr ano, ale trvá to tak dva dny a chce to hned nevzdat, když se to po jednom přebalení nespraví.

Mějte se sluníčkově

Kačí a Lukášek

Senti
Kecalka 375 příspěvků 05.10.04 22:24

Ahojky,

dneska jsem byla s kolegyní z práce, která čeká koncem října miminko, na Parukářce.
Má už tak krásné bířško…člověk když to vidí, tak pořád vzpomíná jaké to bylo…a jak už je to strašně dávno…:-)

Jinak musím Karolínku moc pochválit, protože už se nám spaní zlepšilo - kolem 21h jdeme spinkat a někdy v noci se probudíme(nevím, kolik je hodin, protože jen vylezu z postele -vezmu malou z postýlky, jdeme do naší postele -já nabídnu cecek - a už spím:-) Ráno se probudím a cecek uklidím do podprdy:-)
A co mě teď po ránu probouzí? Karolínka, která něco brouká a kope nožičkama, ručičkama a když už jí to neba, tak se přehoupne na bříško:-) A já se pomalu probouzím a pak už ale musím jít, protože malá je pokakaná a je třeba umýt prdelku:-)
Mějte se hezky a zítra rozhodně vyražte ven - má být až 25 stupňů a pak už se má zase počasí zkazit:-)

Senti a hodná Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 08:55

ahoj

tedy tohle pocasi me fakt bavi,venku je teplicko a ja nemusim vymyslet kombinace obleceni,ktere narvu na delfinka.

vcera jsme byli na prochazce a pak jeste na bruslich,dopoledne jsem se trosku chytla s tchyni a musim rict,ze jsem si fakt nadherne procistila hlavu a odchazela naprosto v poho.

delfinek uz krasne leze,tedy pidalkuje a dneska rano si zacal stoupat na nozicky,nejdrive jen kolinka ,pak jsem se otocila a on stal na vsech 4. Ted lezi na brise a premysli o tom,ze ma fakt hroznou matku,ktera misto hranim s nim,pise nekam na internet :-))
spinkani (tuk tuk ) se nam zlepsilo,vstava tak 1 - 2 x za noc a ja se zase krasne vyspim

zaverem dve zpravy: 1) v nedeli mozna pujdeme do kina,tchyne slibila hlidani chichi

  1. mozna se nasel zajemce o koupi auta a ja budu mit nejake penizky :-))

KACII - hezky si uzijte vikend venku,delfinek to ma taky rad. Jinak doufam,ze si Lukasek ted precte,jak nam deti zacinaji krasne spat :-))

SLNIECKO - jsem hlava derava,puzzle s pismenky jsem videla v Albertu a staly 99,–. Jak si uzivate tatinka :-) ?

SENTO - koukala jsem jak Karolinka vyrostla a s tim spinkanim to je fakt super. Hm a brisko bych si pohladila taky,ale svoje zatim neplanuju :-))

KOSTICKO - neboj,my jsme pochopily,ze nejvetsi konicek je Ellenka :-)) a spinka porad svych 10 hodin

jdu za plazivkou

magrat a delfinek

Peg
Kecalka 196 příspěvků 06.10.04 09:26

Ahoj holky,

tak máme novinku, vlastně už ze soboty, ale zapoměla jsem napsat Anetka si v kočáru sedne teda tak že se přitáhne za korbičku ale paní plaváčková nám to zakázala tak jezdíme na břiše s otevřeným okýnkem aby viděla ven jinak je totiž zvědavka a pořád se přitahuje.

MAGRATKO, to je nápad když je tak hezky asi pojedem na brusle, už jsem je letos nějak zasklila, že už je zima a vubec mi nedošlo že by to šlo když je tak hezky :-)

KAACI no já Vám výlety pod stan docela závidím v tomhle jsem trochu vybátá, že by se mi anetka nachladla, ale na příští rok seženeme spacáček a bude :-)

SENTI taky jsme byli v pondělí u KačkyM a ta má termín v listopadu a tak trochu jsem si vduchu zavzpomínala :-)

KOSTIČKO snad Elenka neměla reakci, u nás to bylo u druhé lepší jak u první tak uvidíme příští týden jdeme na poslední a to by měla být už jen jedna.

Dano k opruzeninkám, nám pomohl Pytiol je to sice dle letáku pro děti od 10 let ale nám ho napsala dr, s tím že v porodnici to dávali všem dětem a nebo potom Pevaryl ale ne krém ale pastu a duležité je před namazáním nechat pořádně uschnout a těmi krémi mazat tenkou vrstvu a jen 3× denně jinak tím bepantenem. To aspon fungovalo u nás a ted když to vypadá že se něco nabírá, napažu pytiolem jen na noc a ráno je dupka krásná a čistá.

Diny a co vy jak válčíte s papáním ? Já jsem se rozhodla že zkusím vydržet co nejdéle možná až do ukončeného 7 měsíce, ale uvidíme zaležet bude hlavně na Anetce když jí to nebude stačit dostane dříve, však víš jak se o jídle a pití sápe tak je to těžké odolat :-)

Tak se mějte hezky

zase se ukážem Peg a Anetka za 5 dnů 5 měsíců

Senti
Kecalka 375 příspěvků 06.10.04 20:36

Ahoj holčiny,

tady je ale mrtvo!:-)

Nevím, jestli jsem se už zmiňovala, ale od neděle dávám Karolínce Hami - každý den jednu lžičku, aby si tak postupně zvykala na tuhou stravu. Poprvé si po tom ublinkla, ale to bylo tím, že jsem jí to dala až po kojení - druhý den jsem se poučila a už je to bez ublinknutí a dneska dokonce spapala tři lžičky!

Budu muset končit, protože malá se před chvilkou probudila a já jí teď mám na klíně a tak se mi špatně píše.

Magrátko: tak co, už máš penízky za auto?
Peg: Karolínka se taky přitahuje do sedu, ale protože by tím utrpěla v budoucnu zádíčka -ještě nejsou zpěvněná zádová svalstva, musíme jí v tom taky bránit.

Senti a Karolínka

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 06.10.04 21:23

Haló holčiny,

kdepak všechny jste? Senti, že by jsme byly dnes jem my dvě věrné?

Jinak my kakáme už 3 dny do zelena a mám vážnou obavu, že Valušce moje mlíčko nestačí. Zkusím častěji střídat prsa a když to nepomůže budu muset taky něco přidávat. Je fakt, že poslední dobou pořád při jídle poplakává tak snad to bude tím, že jí už nestačím. A taky začínáme soplit ach jo.
Zítra jdeme na kontrolu na neurologii tak jsem moc zvědavá co nám řeknou. ale Valuška se dnes moc nepředvedla, při pasení koníků pořád zvedala prdelku a jestli to převede i zítra asi nás nebudou chválit.
Už musím končit malá zase nemůže usnout, jdu ji zkusit uspat.
Jo díky za tipy na tu opruzeninu máme Pevaryl tak snad to pomůže.

Čao Dana+Valuška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 21:25

holky kde jste :-))

chapu,ze venku bylo krasne,ale ted uz je noc a miminka urcite spinkaji. Tak se pochlubte,co noveho u vas :-))

ja jsem dneska zase vyrazila na brusle,predpoved na dalsi dny uz moc sanci nedavaji. Delfinek se vyspinkal a vecer predvedl totalne protivne dite. Byl to muj maly urvanek,proste chtel chovat a blba mama si varila jidlo ( ktere tady ted poziram,ba primo zeru )

jinak ja jsem snad konecne sehnala sikovnou pani kadernici a pristi tyden pujdu udelat radikalni zmenu a necham se obrat minimalne o pulku a mozna i vice. Tak snad vam pak nebudu plakat na rameni chichi

je to neuveritelne,ale pristi sobotu je Krystufkovi 8!! mesicu,vzdyt nedavno se narodil. Jo a taky se to moje mlade neuveritelne rozkecalo,keca,keca cely den ( po kom to asi ma )

SENTO - penizky zatim nemam,snad pristi tyden. Ale hoodne by se hodily,malinko se nam rozpada postel :-((. Co spinkani?

tak se mejte,ja si jdu jeste pridat a pak prasknu

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 21:35

ahoj Danus

ja jsem tadyyy takyyy :-))

zitrejsi ko se neboj, Valuska jim tam predvede super konicky uvidis

k tomu kakani, delfinek mel taky obdobi ,kdy mel zelenou stolici. Tak jsem zacala vic pit caj pro kojici matky ( od Lerosu je docela dobry ) a vypila jsem za den snad 4 l a srovnalo se to.

posilam male pusu a tobe odvahu na zitra

magrat

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 06.10.04 21:59

Opatrně s tím papkáním ať nedopadneš jako já po té oslavě. Ale taky si jdu před spaním něco zakousnout. Tak doubrou chuť.

A pusinku tomu tvému velkému 8 měsíčnímu chlapákovi, moc pěkný klučík

Dana

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 06.10.04 22:07

Ahoj Magratko,
jsem tu taky a snazim se precist vsechny prispevky abych byla v obraze :o] ale uz budu muset zase mizet, ceka nas dvoji koupani a tatka prijde az v 11, takze je to jen na me.
Ke kadernici bych taky sla, koketuju s myslenkou jit na kratko nebo si to nechat naruzt dlouhy, nevim ktera varianta je lepsi…
Hele fakt je Krystufkovi uz 8? Nespletla sis to? Sousedka z baraku - partacka na prochazky ma klucia a tomu je 9, to uz je poradnej chlapik, No, asi mas pravdu, holkam jsou 4. Kdyz jsem vcera tridila veci co uz jim nejsou [moc jich zatim nastesti neni] a objevila tam dupiky, ktere jako jedine byli Anezce kdyz vazila sotva 2 kg, tak se mi skoro chtelo brecet jak uz je velika a jakej to byl drobecek malej a jak to uteklo… No vzdyt jeste nedavno spaly vedle sebe na sirku postylky. Ted uz spi nozickama proti sobe a obcas se i cutnou. Straaaaasne to utika.
Jinak rymicka nas snad opusti, doufam. Nejhorsi jsem to mela asi ja i s bolenim v krku a v noci i hlavy od rymy, fuj fuj. Na druhou stranu jsem vypustila veskere cviceni aby mely dostatek sil bojovat s bacilama, tak to byla trochu uleva,ale radsi bych cvicila nez s bojovala s odsvackou, brrr. V patek jdeme na kontrolu a taky jsem zvedava jak dopadneme a jestli to bude poznat, ze jsme necvicily.
Danis - taky cvicime hrudni zonu na zadickach, bok nam byl pridan drive a pak vypusten, ze se u toho prohejbaly a jeste mame takove plazeni - sileny cvik na brisku, kdy drzim co se da i svym brichem a zebrama. Jednu dobu Anezka cvicila hrudni zonu a bok a Betka to same a jeste to plazeni, No dohromady i s krmenim to zabralo 2 hodiny a to se holky budily po 3 hodinach. Do minule kontroly jsme 14 cvicily jen to plazeni, to ti byla pohoda, jen jeden cvik :o] Ted ma Anezka pridany bok a Betka hrudni zonu, ale nez jsme stilhly zacit poradne cvicit tak s nami zacvicila ryma.
Na cem cvicite? Dokud jsme mely jen hrudni zonu a bok tak jsme cvicily na prebalovaku co mame z jedne postylky prozatim, ale to plazeni hce zvysenou plochu a tak cvicime v kuchyni na pultovem mrazaku :o]

Zase jsem se rozkecala, to budu koupat az do pulnoci, to by si na me Magratky pribuzna smlsla…

Mizim cvachtit deti, mejte se krasne.

M a piskvorky

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 06.10.04 22:24

Ahojky,

Monis to je dobře, že máte tu rýmu za sebou my ji máme před sebou. Teď jsi mě překvapila s tím necvičením , mně sestra na RHB řekla že můžu cvičit vlastně pořád jen při nějakém očkování ne. No uvidím jak moc zle na tom Valuška bude s tou rýmou.
My cvičíme na konferenčním stolku a na něm mám žíněnku. Naštěstí je dost pevný a když si kleknu mám ho po podbřišek, protože si musím malou při cvičení na bříšku opřít o břicho. My totiž nemáme jídelní stůl, ale jenom bar.pult.
Je to věčný kolotoč s tím cvičením co? Člověk fakt nadělá nic jiného.

Tak pa, pa a cvičeníčku ZDAR

Dana

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 06.10.04 22:54

Ahoj holky koukám že máme stejný myšlenky,já se už dva dny snažím objednat ke kadeřnici,ale vždycky na to zapomenu a vzpomenu si když už je pozdě.Dnes jsme byli s Haničkou na očním s tím očičkem co jí pořád slzí.Tam řekli že máme ještě tři týdny masírovat kanálek trošku jinak než mě ukazovala dětská dr. a když to nepřejde tak jí ho pročistí sondou.Až bude čas tak budu reagovat jmenovitě,ještě musím zjistit kde mám najít a v čem jak píšete vy aby se tam toho víc vešlo a bylo to rozdělený.*Hanička teď přestává spát s dudlíkem a tak špatně usíná už to není jako dřív jen lehla zadudala a spala.V noci se budí někdy už ve 23 hod. potom kolem 3 hod apak asi v 7hod. Už budu končit zatím se mějte a přeji dobré úspěchy s cvičením.Ahoj Hanula a Hanulka

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 07.10.04 01:47

Ahoj Dani,

no my samozrejme mame cvicit taky porad, jen 4-5 dni po ockovani nee [na coz jsem se tesila ze nastane od minuleho ctvrtka] a nebo pri teplote. Ale me teda nepripadalo moc moudry je svlikat a vysilovat je cvicenim, kdyz s nima cvicila rymicka a kdovi co jeste. No zkus si to predstavit, ze kdyz je ti zle se musis svliknout a vyvijet nejakou aktivitu. Nejsme zastanci prilisneho topeni a tak v pokojiku maji holky tak 20 az 22 a v obyvaku a kuchyni bude plus minus stejne a to mi prislo malo aby se tam rozvalovaly nahaty.
No mozna uz zitra zase zacneme cvicit, ale moc se mi chtit nebude. Manzel i byl proti abych sla v patek k doktorce, posledne tam nemela nejtepleji a kdyz byly holky nemocny… tak jsem ji volala a rekla at prijdem, ze tam nechodime proto abychom pokazde predvadely nejake vykony :o]] Jsem zvedava nakolik to bude znat, ze jsme to takhle flakaly :o/ Kolikrat denne cvicite? My teda 4× a je to slusnej zaprah. Tu polohu na brisku taky mate, ze drzis brichem rucicku, zebrem hlavicku a pak rucicku a nozicku pokrcenou? Moc jsem ji nemela rada, ale zvykla jsem si a jak jsme mely cvicit jen tuhle tak jsem si ji i oblibila. Neni u ni moc videt jestli neco delaj nebo ne, teda maj nejak hejbat lopatkou, ale to nikdy moc nevidim jak… A i kdyz vubec noc nedela a odevzdane lezej tak je ta poloha hodne drazdiva a pomaha to. Pri cviceni hrudni zony se holky uz tak vypracovaly, ze se bud odrazeji na patickach a rotuji a nebo zvedaji zadek do mostu a s zuchnutim pousti. No a zkus u toho drzet hlavu a mackat bod :o]]

Mizim do pelechu, nejak sem to prepiskla :o
Dobrou.
 M+A+A

Peg
Kecalka 196 příspěvků 07.10.04 08:25

ahjte holky,

tak já včera celý den nakukovala a nic a ráno přijdu a tolik nových příspěvků :-)

U nás celkem nic nového, včera jsem taky byly celé odpolko venku teda s jednou přestávkou na papu a tak jsem večer vynechala i cvičení byla jsem už tak dost unavená.

Dano dneska KO určitě bude OK a doufám že rýničku moc mít nebudete je to docela zlý když se nemužou nadechnout.

Holky s tou zelenou stoličkou, myslíte jako že to je haldová nebo, co já bych se jen podle barvy neorientovala, hodně záleží zdy miminko přibývá a je spokojené, pokud ano zustala bych na MM.

No dneska jdeme s kamarádkou za kamarádkou k apolináři čeká dvojčátka tak tam lezí na riziku, tak se nás tam sejde 7 bab :-) tři v přiše a 4 venku :-) Taky se chci stavit na sociálku vyřídit si rodičovský přídavek.

Tak všem hezký den

Peg a Anetka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.04 10:37

ahoj

tak jsem to vcera prehnala s tim letnim oblecenim ( pako co jezdi na bruslich jen v tricku ) a dneska se citim mizerne. Teplotu nemam,ale boli me cele telo a psikam. Delfinek spi a co delam ja? Spravne misto toho,abych lezela,sedim u PC a pisu

MONIS - tak se brzy zbavte rymicky. S tim cvicenim te obdivuju,musi to byt dost hekticke. Jak vcera dopadlo vecerni koupani? Protahlo se na pulnocni :-) ?

DANO - drzim palce

PEG - uzij si babinec :-) a s tou stolickou,ja si taky myslim,ze nejdulezitejsi je spokojeny prcek,ale stejne jsme ty tekutiny do sebe lila :-))

HANULO - koukam,ze prdolka si precetla o nasich prckach a jejich nocni prude :-))

DINY, BAGHIRO ,ALMERKO ( Slniecko ma omluvu,vratil se ji manzilek ), kde se toulate ? Nekazen !! :-)))

jdu lezet,pa

magrat a delfinek

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 07.10.04 13:11

Ahojda Magrát:o))

Taky sedím pořád u PC a internetím …
Prosím tě, kdy se ti delfínek poprvé po:,–(il? Myslím, že mu bylo 6 měsíců, viď?
A sednul si úplně sám, nebo jsi mu pomáhala?
Já totiž minulý týden dala Eliš na chvíli sednout - styl Modlící se muslim - v hlubokém předklonu, opřená o ruce, děsně se tomu řehnila.
Jenže od té doby mám peklo! Moje andělské usměvavé dítě mi vyměnili za Vzteklouna - ležet už ji ne a ne a nebaví, jenže sedět - jak jsem byla poučená - ještě nesmí… :o((
Docela pakárna…

Jak to bylo u vás?

Baghira a Eliška (pro změnu zase uvztekaná:o((

(za 6 dní oslavíme půl roku!!!)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »