Jarní miminka 2004 - Co nás čeká a nemine aneb co kdy od kdy

Ostatní

Nad tématem deníčku jsem ani moc nepřemýšlela lumpíci už mají nebo brzo budou mít rok, co si takhle probrat některá oblíbená témata?! :o) Některé z vás už mají své zkušenosti, některé to teprve čeká....

Nočník

Nejvíc diskutované je asi od kdy posazovat. Zdeněk Matějíček někde napsal, že mezi 12 a 15 měsícem si dítě začne uvědomovat souvislosti, močový měchýř je dostatečně velký a svěrače se dají plně ovládat… V některých článcích jsem četla i jiné údaje - ovšem posunuté dozadu. Tady popisovali jako nejvhodnější období mezi 18 měsícem a dvěma roky.

U nás to probíhalo následovně: kolem 15 měsíců jsem začala pravidelně posazovat, většinou to mělo úspěch jen ráno, kdy se i vybobila, seznamování s nočníkem jsme započali i dříve, jenže u toho děsně vyváděla a nechtěla sedět, Pak si. sedala sice ochotně, leč bez valných výsledků. Kolem 18 měsíců nastalo období, kdy si nechtěla ani sednout. Zlom nastal o něco později ( pro mě pár měsíců před porodem) Verunka si ochotně sedala a většinou se i vyčůrala, smudíci šli většinou do plínek. Ale z osmi pokusů bylo 6 úspěšných. Plínek neubylo, byly jen méně naducané..... Asi měsíc po porodu, to měla dva roky, jí sundala plínky moje švagrová a začali jsme to zkoušet přes den bez nich. Musela se víc hlídat, já se musela každou chvíli ptát, občas se nám to nezadačilo, ale postupem času to šlo - plínky zůstali jen na spaní a dlouhé cesty autem. Včera (t.j měsíc před 3 narozeninami) spala poprvé celou noc bez plínky a zůstala suchá.

Z našeho konkrétního příkladu nelze nic vyvozovat. Pokud jsou někde ochotné babičky nebo to maminka zvládá a dítko je šikovné, může se klidně podařit dřívější posez na nočníku a úplné zrušení plínek. Já jsem v pokročilém těhotenství měla trochu jiné starosti, takže jsem to ani moc nezkoušela. Někdy je klid potřebnější… :o) Děti se dají vytrénovat i dříve než před jedním rokem, ale to jde spíš o reflexní trénink, může být zdařilý, ale většinou dojde k plnému návratu k plínkám. V lepších případech se dá propojit reflexní fáze s tou uvědomělou a dítko pak vydrží skutečně suché bez plínek. Je to na každé mamince, kdy a jak to začne zkoušet.

První krůčky

Podle jedné definice se dá za chůzi považovat, když se dítě samo zvedne, dojde si kam potřebuje a je schopné se i otočit v prostoru a vrátit. Jenže - která maminka nevyhlíží s očekáváním ty první krůčky?! I když je to třeba jen jeden jediný od křesla k jejímu koleni!! Období prvních krůčků může být zcela rozdílené, klidně od 7 měsíců do 17!! Znám jednu holčičku, která v 18 měsících ještě nechodila.
Ovšem bacha na věc - malý chodec je i větší škůdce!! Máte uložená drahocenná CDčka v dosahu dítěte? A co rodinné fotky, nádobí, potraviny, knížky…?!

První botičky

Radí se kupovat raději vyšší kotníčkové, ne příliš veliké (nesmí tlačit, ale neměly by být o dvě čísla větší) nové a značkové. Pořizují se zpravidla, když je dítě převážně na nohou. Opět záleží na zvyklostech rodiny i na ročním období.

První samostatné krmení

Zase bych řekla, že dost záleží na odvaze - některá maminka svěří lžíci capartovi a kochá se pohledem na zapatlané dítě, jiná raději sama nakrmí… Nicméně většina děti projeví kolem 8 měsíců zájem o konzistenci jídla a chce si sáhnout!! První lžičku můžeme dát do ručičky, když o to dítě projeví zájem, i když to bude ještě dlouho trvat, než se nakrmí samo. Kolem roku už se dají nabídnout kousky jídla, které si dítě dává samo do pusinky, někdo je nabízí mnohem dřív. Přiznám se, že patřím spíš k opatrným krmícím matkám, ale první pokusy jsem podporovala a někde mám krásný videozáznam, jak si Verunka sama vyrábí banánové pyré - ovšem spí za účelem pleťové masky než jídla… :o)

První slůvka

Které to vlastně je, to skutečně první slůvko?! Nám se to nepodařilo dešifrovat. Verunka už záhy vystihla melodii slova, i když ho neuměla ani vyslovit ani použít. Děti napřed vnímají, co se říká a pak se pokouší napodobit. Někdo je holt ukecanější nebo víc projevuje své pocity a potřeby, někdo je nemluva. U nás padla první slovíčka kolem jednoho roku, ale pak se Verunka na dlouho odmlčela. Používala jen zaručené pokyny Ham a Ne. Na další rozvoj řeči jsme si museli počkat až skoro do dvou let

Poprvé bez maminky

Zase u každého jinak. Pár hodin zvládne bez mamky každé spavé miminko, v určitém věku nesmí máma odejít ani za dveří (natož třeba na záchod!!) Kolem tří let zvládá většina dětí dětský kolektiv a jsou schopné zůstat s někým jiným než je vlastní rodina (musí dotyčnou osobu ovšem dobře znát) Milý Jan Ámos označil prvních 6 let věku dítěte jako školu mateřskou - tedy dobu, kterou má dítě převážně strávit u maminky. Hodně na tom je. Kolem pátého roku je dítě většinou připravené na kolektiv a potřebuje přítomnost svých vrstevníků. Ale odpoutávání od maminky a od rodiny by mělo být pozvolné a bez stresů. Máte spoustu zajímavých nabídek - jeslí, speciálních školek, kroužků, ale stojí za úvahu věnovat první roky života našim drobečkům.

První zubní kartáček

Kdy začít čistit zoubky? Dá se začít hned, když vylezou!! Dnes existují i kartáčky na masírování dásně (u nás to fungovalo jako okusovátko), pak úplně jemné na první zoubky. 4 zuby už určitě stojí za čištění. Zubní pasty jsou tříděné podle věkových kategorií - do tří let jsou jemné pasty u kterých nevadí, když je děti polknout. My používáme Premise, ale existují i další značky. Elmex je sice často nabízený, ale je určený až pro děti od 3 let. Kartáčky se brzo opotřebují, stačí nakoupit levné (cca 10,–), jsou dostupné i běžně v obchodě (Albert, Kaufland) Verunka stihne okousat nový kartáček při prvním použití!! :o)

Spaní v postýlce, dětský pokoj

Vytvoření vlastního koutku pro dítko na začátku stačí postýlka nebo podložka, později koš s hračkami, ale postupem času potřebují drobečci své království, kde se můžou vyřádit (bouchat, lomcovat, trhat) bez zděšených výkřiků… Můj manžel navrhoval bezbariérový polstrovaný zvukotěsný pokoj.....

Jídelníček

Nesdílím názor, že roční dítě má jíst všechno. Jídelníček ročního dítěte se začíná pozvolna blížit tomu dospěláckému, ale stále platí postupné zavadění nové potraviny, omezení soli a koření. Ale už je to rozhodně veselejší. Dá se upéct žemlovka, zapéct těstoviny, nastupují luštěniny, zelíčko, ovoce všeho druhu. Některé maminky dávají dlouho jen kojeneckou vodu, manža jí používá dosud i pro Verunku… Některé maminky nedávají do tří let neupravené kravské mléko…Doporučuje se dávat plnotučné čerstvé mléko…! Viděly jste ho v poslední době někde v obchodě? Já ne… Trvanlivé mléko se nedoporučuje. Nedoporučuje se ani mléko přímo od krávy… :o)
Pozor na med u alergiků, může obsahovat pyly, také jsem slyšela, že v něm může být botulin.

Odstavení

Jednou to musí přijít. Někdo se toho bojí a raději se snaží odstavit do jednoho roku. Také jsem se setkala s názorem, že je lepší odstavit do jednoho roku, aby pak nebyli s odstavením problémy...... Nesouhlasím. Většinou se dá v pohodě kojit do ztracena. Prostě přidávat jídla a pití a postupně ubírat kojení. I tady platí, že se má kojit podle potřeb dítěte a možností matky. Měla jsem strach ze zavádění příkrmů, dělala si hlavu s plínkami a nočníkem, ale nějak mě nenapadlo dělat si velkou hlavu s odstavením. Nakonec to šlo samo.

Už je to moc dlúhé… pište z čeho máte vrásky, co se vám osvědčilo, co si pamatujete ze svého dětství, veselé historky z natáčení.....

Alice

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.05.05 07:59

Že by, že by,

já?

Zdravím po opět neveselém ránu. Usínání zase hrůza a noc samé poplakávání.
K tomu všemu dostala Valuška rýmu jako trám, ach jo, takže ráno přišla ke slovu odsávačka :-(((((

Jdu se zkulturnit a chovat toho našeho rýmáčka. Snad večer nakouknu.

Dana+Valuška

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.05.05 08:45

Ahojky
tak jsem druhá :-)

Teda vás za jeden jediný den nepřítomnosti přečíst to je fakt síla. Jste spisovatelky takových komentářů :-))))

Kostičko ještě jsem ti písla pod tvůj poslední komentář do starého deníčku, tak tam když tak kouni nebudu to sem kopírovat.

Noc na dnešek fakt síla. budíček v 1, ve 4, v 5 a pak už zůstala u mě v posteli…asi měla divoké sny ze včerejšího dne, možná někde běhala, nebo nestíhala sledovat děti, vodičku, stromy…každopádně se furt budila docela s pláčem.Já jsem od 7 na nohou a Tom a Terkou ještě chrupkají.Za hoďku jedeme plavat. Venku je nic moc :-( ale má se to lepšit, tak snad nám do ZOO vyjde pěkné počasí.

Jdu na deníček, dám k němu snídani
Pěkný den.
 Maky

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 09:06

a jdu si počíst…
luka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 09:13

ALICE - tedy super denicek,akorat mi kapl do noty :)

takze nocnik - ja mam v planu delfinka zacit posazovat v lete ( 18 mesicu ),ale nemyslim si,ze bychom byli brzy bez plinek. NAse prababi to tezce nese a prohlasuje,ze ja jsem byla v orce bez plinek

prvni krucky tak delfinek sam nechodi,obcas propadam depresi,ale zjistili jsme ,ze je fakt pan lenoch a kdyz muze chodit za rucicky,tak proc by se sam namahal :)

boticky tady mam pocit,ze co doktor,to jiny nazor. Delfinkovi jsem dala boticky teprve nadavno,stale prevazne leze

prvni slovo u nas neomylne tata

prvni samostatne krmeni opravdu mame doam lenocha,kdyz mu dam do ruky lzicku,tvari se,ze to vidi poprve v zivote

kartacek dostal u pani zubarky,obcas mu tam smrdlam,vetsinou se smrdla sam. NO ale delfinek ma jen dva zuby,tak to jde

poprve bez maminky tak celou noc beze me zatim nebyl,nejak vazne komunikace ohledne hlidani

pokojicek ve fazi vymysleni,mame 1+kk a chceme ho oddelit aspon paravanem

jidelnicek delfinek uz ji v podstate vsechno,nesolim,ne­korenim,nedavam uzeniny

odstaveni u nas v 10 mesici,del­finek me vymenil za sunar

tak to je asi vsechno,komentare priste

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 09:20

dobre ranko

tak nejdriv si vam musim postezovat,co mi provedl Filda. Vcera se tvaril hrozne unavene a ze si potrebuje dojit na pivko. Nebranila jsem mu,aspon jsem mohla na chat:). Ovsem ten muj „pitomec“ mi o pulnoci zavolam,jestli mi nevadi,ze se zdrzi. Nevadi,ale vzbudil delfinka,coz me vytocilo, a ten usnul az kolem jedne hodiny :((. Obcas premyslim,cim tim chlapi premysleji . Jedine co bylo prijemne je budicek,vstavali jsme az v 8:30

venku to vypada vetrne,chtela jsem jit s delfinkem do centra Prahy na oslavy,ale asi to zabalim

jo holky,vsechno nejlepsi k dnesnimu svatku :))

JULDO - tak co doma,jeste je ticha domacnost,nebo uz dobry

DANUS - posilam Valusce pusu,musite byt holky unavene. Chjo a ryma je fakt blba,snad se ji brzy zbavite

LUKA - tak kamaradka ti zabranila chatovat:), ja si rikala,kde jsi

MAKY - tak priste musite nechat Terinku zavodit,aby to nemusela dohanet v noci :)

KOSTICKO - mrkala jsem na fotecky,moc vam to tam slusi. JA jsem si rikala,ze mas urcite zkracene vlasy.

tak jdeme s delfinkem na svacu,zatim pa

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 09:28

ahoj všem!
hezky jsem si početla a tošku si říkala,žepoříst by si měly naše babičky.taky to znáte?proč už nejí tohle a kdy konečně dáš nočník,už je jí 10m!obzvlášť souhlasím s tím,že každé dítě je jiné…nočník budu zkoušet mezi 15-18m,jídlo zavádím pomaličku a i sůl myslím dám dýl než v roce.pohyb je u nás kapitola sama pro sebe,ale s tím vás dnes nebudu trápit,už jsem se tu nahekala dost.co nám jde,je jemná motorika,hraje si dlouho sama a pusu nezavře.
a co jinak?večerka ve 22,kojení v 5 a 7,30,budíček 8,38.na oběd jdeme k tchánovcům,od­poledne chce kačenku moje ségra.taky mám pocit,že mi někdo vyměnil dítě.sápe se mi po noze a chce pořád chovat,což u nás není obvyklé,že by konečně další zub-pusa je nateklá a ruka pořád v ní-nebo maminkovské období?nevím a ani to neřeším,chovám­.nějak mi dochází,že už mi to miminko pomalu odrůstá a chce i něco jiného než jen mě…chjo.venku je zase ošklivě,doufám,že aspoň nebude pršet.večer jdu cvičit,už se těším,joga mě docela baví a to je co říct,hihi.nějak jsem se rozepsala a jak to tak po sobě čtu tak je to i trochu jinak než normálně píšu.leze na mě sentiment.užijte si pěknou neděli.

maky-aspoň vidíš jaká je to tady honička,když na pár hodin člověk nejde do deníčku,hihihi.

luka a fňukna kačenka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 09:41

úplně jsem zapomněla,komentář jsem napsala ještě v noci do starého deníčku…předseda je pilný ten tam byl…
 luka

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 08.05.05 10:20

Krásné ráno, no spíš dopoledne,

budíček opět v 9, i když v 7 už chtěl vstávat, ale nedala jsem se. V noci jsme měli opět párty a taky se potom docela budil.

LUKO - ten chat nevadí, já bych mohla asi zítra večer, manža jde na 22 do práce. Já tam teda juknu, jo?

KOSTIČKO - holička je taky potřeba a že to bylo zrovna na Ellenčiny narozeniny nevadí. Aspoň měla „novou“ maminku.:-)))

MARKET - to bych asi taky střílela, kdybychom měli takový budíček. A co delfínek, už má ten kašel lepší?

SIMČO - oslavte Anetčiny narozeniny a mějte se krásně.
Předběžně taky přeju všechno nejlepší a Pepča posílá pusinku.

MAKY - Terinka měla asi opravdu moc zážitků, Pepča mi tohle dělá taky a ještě děsně vzlyká ze spaní.
A o tý zimní kombinéze na procházku jsem ovažovala taky.

ALICE - jak bylo na Vysočině? K tématu deníčku potom, až budu mít klid.

Zatím se loučím a papa.

Miroušek a Pepča (za 22 dní rok)

 
Anonymní  08.05.05 11:21

Ahojky Jarňulky :)

Ali, super deníček, takový sesumírovaný:) Asi to taky vezmu postupně jako Magrátka a ty:)

Nočník
Začneme v létě, to nám bude rok a dva, tři měsíce a to lítáním po zahradě nahatý a když to půjde, zkusíme vypozorovat, kdy a jak a odchytíme nebo počůráme stromeček:) Iluze si nedělám a nic se nestane, když s nácvikem na nočník začneme v zimě:) Nočník zatím Davídkovi nic neříká, slézá z něj a popravdě ho nesnáší od prvního pohledu.

První krůčky a první botičky
První krůček přišel brzy, dnes už doslova Davča běhá po bytě a naštěstí vnímá prahy, ty přeskočí (téměř:))) Hodně mu pomohla v nácviku zahrada, tam máme různé výlomy a drny, naučil se tam držet rovnováhu, na rovině se tím pádem zdokonalil rychle. Já jsem si předsevzala a jako první věc dokonce dodržela:))) neručičkovat a tak se od začátku spoléhá Davídek sám na sebe a vlastně ani za ručičku nechce a chodit nebude, naštěstí zatím jde tam,kam potřebuju já, většinou:))) Po prvních pár krůčcích stagnoval, udělal vždycky jen pár, pět šest sám a konec, po měsíci mu to docvaklo a začal běhat. Botičky máme od Bati, super na sucháč, další jsme koupili holinky na zahradu a ještě šněrovací taky na zahradu. Doma chodí v sandálách, máme tu dlažbu v předsíni. V létě bude na zahradě pokud možno chodit bos:)

První samostatné krmení
Občas se krmí sám, ale převážně večer, kdy jde pak celý do pračky:) Děsně ho to baví a vydrží i půl hoďky v židličce a já mám čas třeba na večeři pro rodinku. Když pominu metr čtvereční kolem něj že je jak u čuníků…:)

První slůvka
Táta, máma, čiči, taktou (traktor), ba (baf), ši-ši (mašinka), ha (halo), ta (bota, auta, tohle, kostka atd.:), ´taťa (ťap ťap) a nově Zuzi, to je bombový:)))

Poprvé bez maminky
Byl Davídek před měsícem a kousek, když jsem byla dva dny v nemocnici po samovolném potratu…bylo to hrozný jak pro mě tak i pro něj, ale je to za námi…jinak vzhledem k babičkám bez sebe často nejsme, snad jen sem tam hodinku:)

První dětský kartáček
Máme zakoupený, čekáme na 4. zub a začneme s čištěním, jinak krade tátovi a Zuzce a zdatně si s ním lomcuje v tlamičce:)

Spaní v postýlce, dětský pokoj
Máme dětský pokojík, máme postýlku, máme dítě, které přesto spí s maminkou na madracích:))) Kdy tohle skončí…dávám si limit dva roky…nebo s koncem kojení…ale to je také v nedohlednu…

Jídelníček
Jíme téměř vše, když to není smažené a kořeněné. Miluje zeleninové polívky, přesnídávky jak kupované tak domácí, jogurty, ovoce, rohlíky:)

Odstavení
To je můj bol. Já už bych docela ráda nekojila, takhle, mě nevadí kojení, ale to věšení se na mě, svlékání a dobývání se mi pod tričko… no uvažujem o odstavení koncem léta a to drastickou metodou,manža by odjel s malým na pár dní pryč…a víte, že mi to zní docela rajsky?:)))))))

Musím končit a jít vařit, komentáře později:)

Pěknou neděli:)

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.05.05 12:13

No to mi fakt nedá, náhodou jsem narazila na tenhle článek, koukněte dolu na odkaz:)

Myslím, že komentovat netřeba, z mé strany teda, ale vy klidně hoďte názor:)))

http://www.rodina.cz/…s/detail.asp?…

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 12:21

Mirousku -pres den uz je kasel dobry,ale v noci ho jeste trosku trapi

u nas byl taky budicek dlouhoo:),ted spinka na balkone

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 12:25

Diny - tak tenhle clanek mi fakt vyrazil dech a mas pravdu,fakt to nejde komentovat. JA jsem asi lina matka,proste si to vubec nedovedu predstavit v realu

pusu behalkovi

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 16:03

tedy tady vubec nikdo neni,co mi to delate,vzdyt ja nemam co cist :)

delfinek si dal po obede chrupku ( ja s nim ), Filda uklidil komoru a ted loupe brambory na skubanky. Delame je poprve,tak jsem zvedava

dostala jsem od Krystufka velkou pusu k narozeninam,on je u toho tak sladky:))

jo a jeste dneska mlady pan udelal jeden krok,pak se na me podival stylem,ze snad stacilo a uz mu mame dat pokoj :))

jdeme stavet veze,zatim

market a zbytek rodinky

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.05.05 16:28

Tak jsem se dnes ráno vzbudila a venku bylo bílo. Byl tam 1 stupeň a pršelo a foukal hrozný vítr. Ještě k tomu nám už dva dny nejde topení, náhradní díl bude až příští týden, tak topíme jen krbovýma kamnama. Teď už svítí sluníčko, ale je zima a poprchává.

Magrat - zas je ale Filda hodný, že ti zavolal, než abys o něj měla strach, kde je. A u nás se to trochu zlepšilo, ale ještě to není uzavřeno.

Dano, Maky - Martínek se dnes budil skoro každou hodinu, byla jsem k ránu už dost hotová, vždy jsem mu dala trochu mléka a pochovala a zase usnul. Ráno si ho vzal Marek a nechali mě spát do půl deváté.

Kostičko - ten kratší účes ti sluší.

Markét, ty máš dneska narozeniny?

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 16:42

Juldo - fakt snih? to musel byt docela sok co, tedy v Praze je slunicko a fouka docela silny vitr

jinak ja nemam narozeniny,ale je svatek matek :))

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 17:27

ahoj holky,
už jsme doma a navíc nejdu ani cvičit,babi je nějak blbě a nechci to lámat přes koleno.jsem ráda,že se stará o naše 2 psy,ty za ní nikdo nevyvenčí-tedy já dnes byla 2×-a taky už není nejmladší.kačenka je mimořádně protivná,ale mám pcit,že jsem zahlídla 1 vpravo nahoře,bylo by načase,už nás trápí dost dlouho.zatopila jsem ,odpoledne poletoval sníh a je pěkná kosa,navíc ráno už budem zase cvičit…taky jsem zvědavá na dnešní ss,vůbec si netroufám tipovat,kdo vypadne.vím koho já nemusím,ale toť otázka.

miroušku-ten zítřek by šel.

market-toho tvýho fildu ti chvilkama závidím.a jak jsi oslavila sm?první krůček od delfínka je hezký,je to šikulka.

tak se jdu věnovat mrzoutovi a juknout na rodinu,co je to za článek.
luka a kačenka

 
mamba
Povídálka 12 příspěvků 08.05.05 17:36

Ahoj, jsem jen taková čerstvá maminka nakukovatelka, která ráda přečte každý článek, který alespoň trošku poradí. A to ten tvůj, Alice, určitě udělal! Spíš mě ale šokoval, zastrašil......? pořád nemůžu přijít na ten správný výraz, ten článek, na který jste psali odkaz! Ještě teď pročítám všechny komentáře…! Opravdu věří, že miminko ví, kdy kadit a kdy ne, a že je šťastné, když může tlačit a čůrat nad nějakým lavorem! Vždyť už ta fotka u článku byla šílená! Vůbec mě při pohledu na ni nenapadl výraz „šťastné miminko“ ale spíš „chuďátko malé pokrčené“........ Nevím, nikdy jsem neodsuzovala aleternativní způsoby čehokoliv, ale co takhle si počkat, až bude mít dítě dost rozumu se rozhodnout, že bude sdílet alternativní život své matky!

Asi to sem vůbec nepatří, ale prostě jsem to musela napsat! Tak se holky mějte …

Nakukovatelka Bára

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 17:36

hihi prvni krucek jsem jeste moc neslavila,protoze jak znam sve dite,je to na dlouhou dobu krok posledni :)

na SS jsem taky zvedava,ja ma na vypadnuti dva favority:)

pa a posilame Kacence jednu usmevavou pusu

market a tez protivne mimi

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 17:44

Mila Baro :) - ja jsem mela naprosto stejny pocit,a muzu rict,ze na konci jsem mela i vztek a rikala si,to snad ne

mej se krasne
market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 17:51

tak už jsem si to taky přečetla,bez komentáře,nějak to nedokážu pochopit a strávit…jsem divná matka,líná…
tak ten zub opravdu je vidět,jsem zvědavá jak dlouho pod tou kůží bude,je vidět celý,potvora jedna.namazala jsem ho kačence calgelem tak snad jí to uleví.
luka a skoropizizubka kačenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 17:54

nam konecna vykoukla druha spodni jednicka a ma dve boule nahore, to bude zubu :))

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.05.05 18:32

No tak to je teda článek, fakt bez komentáře. Jestli ta paní na tom obrázku je autorem tak se tak nějak snad ani nedivím…
 Maky

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.05.05 18:40

Ahoj holky!!

Už jsme zpátky ze srazíku, jsou okoupaná, Verunka se čučí na bednu, Kuba si hraje, chlap večeří…

Jsem docela unavená, takže jen krátce - v pátek před odjezdem jsme oslavili Kubíčkovi narozeniny - ochutnal dortík, dostal motorku (odrážedlo), které mu vzápětí Verunka zabavila a objížděla s ním celý byt. Klasika!! Pak ho dala v pokoji na postel, když jsem se ptala proč, tak prý, aby na něj Kubíček nemohl… :o)

Srazík byl skvělý, spousta zajímavých lidiček, kupa dětí, dvě prohýřené noci… POdrobnosti příště.

Jste bezva, že tak krásně píšete!! Přiznám se, že jsem deníčk smolila na koleni před odjezdem, nějak jsem pozapoměla, že už ho mám… Inu stárnu a zapomínám… :o)

Alice

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 18:43

market-neříkej,že máte dva zuby,já myslela,že už jsme jediný!

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 18:50

hihi nejste, delfinek mel prvni zub az ve 13 mesicich :)

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 08.05.05 18:58

Ahoj,

dneska jsme byli jako obvykle u našich, Pepča se zase vyřádil. Ale spal jen třičtvrtě hodinky a pak si dal půlhodinku v autě při cestě zpět. Tak mám pocit, že se s náma zase bude chtít dívat na vyhlášení SS.

Teď si hraje s kolíčkama na prádlo, háže mi je do krabice s papírem na vyhození. Tak zas budu mít co dělat.:-)) Prostě Popelka.

DINY - na ten článek kouknu.

MARKET - jaké byly škubánky, já je můžu, ale manža moc ne.
Gratulujeme k prvnímu krůčku, zítra udělá dva, pozítří tři a za týden ho už budeš nahánět. A počkej až zjistí, že tak bude moci líp nahánět Pana kocoura.:-))

LUKO - ať je zoubek brzo venku.

JULDO - brrr. Ten sníh bych už teda nechtěla. U nás padaly jenom malý krupky. Ale ani nezůstávaly ležet, hned tály.

No nic, jdu koupat, dneska musím sama, manža jel ještě pryč.:-(( A taky to tu začíná zavánět.

Zatím.

Miroušek a Pepča

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 19:11

skubanky byly vyborne,akorat jsem se fakt prejedla :)
treba Pepca omdli z vykonu finalistu a pujde spat dobrovolne

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.05.05 19:32

Tak jednu příhodu pro zasmání.
Bydlíme v domku, kde ložnice jsou nahoře. Dnes dopoledne jsem já byla na počítači v ložnici, mužský šel někam ven, Martínek spal a Tomáš se díval dole na televizi. Po nějaké době jsme oba s mužským přišli do obýváku těsně za sebou a Tomáš se zeptal: Co jste tam nahoře dělali? Podotýkám, že je mu 10 let a o tom, jak to chodí mezi mužem a ženou je poučen. Ale stejně číhá, kde se děje něco, co ještě nezná prakticky. Ještě teď se tomu musím smát.:o))))))))))

Tak to vás co máte jen malé děti za pár let čeká.

Martínek už spí, tak ať ti vaši drobečci taky brzy usnou.

Markét gratulujeme delfínkovi k prvnímu krůčku a druhému zoubku.

Julda

 
kaciatko
Povídálka 28 příspěvků 08.05.05 19:51

Ahojky,

u nas se uz spi, ale minula noc byla s mejdanem od 1 do 4 a budicek v 5.50, brrr.

Nocnik - pravidelne rano kakame a curame do nocniku, pres den si s nim Lukasek hraje a tak nejak kdyz se mi zda, ze by mohl chtit tak ho po:,–(im. Uspesnost je tak 50%. Kdyz se pocura do plinky tak hlasi ee, ee.
Rikal pan doktor, ze ho to bavi a proto mu to jde, ale muze se stat, ze ho to najednou prejde a nebude se mu chtit, tak nemame kdyztak byt smutni :-)

Kartacek na zuby mame a pri koupani si cistime zuby a Lukasek na nas kouka a opici se. Pak zuby vycistime jeste jemu.

Jidlo - v cem neni mrkev, to nejim - to je heslo naseho ditka

Odstaveni - cekam do leta, az bude vetsi zizen, tak ho to snad donuti naucit se pit i z hrnecku. Ted vzal na milost Avent a tak trikrat denne si cucne stavicky.

Nahrava se mi SS, protoze u nas se bude koukat na hokej :-)

Mejte se krasne

Kaci a Lukasek

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.05.05 20:03

Nazdááár,
tak jsem napsala asi milionřádkový komentář a on mi zmizel. Grrrrr. Teď už to znovu nezvládnu. Tak jen krátce k tomu, v čem se cítím pozadu.

Nočník - není, a snad bude v létě???

Zuby - teda tady jsem asi vážně vedle jak ta jedle. Pořád čistíme jen namočeným kapesníkem na prstě. a to má Vašek 8 zubů!!!

Odstavení - hlásím, že asi nastalo. Dnes ráno se Vašek na prso podíval vysloveně s odporem a hnal se po Sunaru.

První slůvka - táta a několik citoslovcí (haf, bů, ááár-to je tygr, koko - slepice)

První krmení - když vybojuje lžičku, krmí s ní pejsky a kočičky nalepené na židličce, takže všechno je na zemi.

První krůčky - proč chodit, když si všude dolezu???

Doufám, že mi to zas nezmizí.

Zatim pá, jdu uložit tygříka

Makýš

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.05.05 20:34

Ahoj holčiny,

tak u nás nálada neustále na bodu mrazu a nebo spíš horka, protože už má Valuška i horečku. Zatím jen zvýšenou tak snad to nepoleze dál. Z nosánku jí teče jak z vodovodního kohoutku, celou pusu má mokrou. Ale myslíte, že si to nechá utřít? To ani náhodou.
Napíšu víc, až bude malé líp, ani pořádná nálada na psaní není :-((((

Opatrujte se

Dana+Valuška (nudlík obecný)

 
Anonymní  08.05.05 20:37

Nazdar maminy,

Tak se opět po dlouhé absenci hlásíme zpět mezi vás! Jak už je u mě zvykem, nebudu reagovat konkrétně, pač vás fakticky nestíhám číst :- ((. Ne, že bych nechtěla, to opravdu neeeee, ale většina z vás tady má přístup na NET nepřetržitě a neomezeně, ale já se k PC dostanu bohužel až večer :-((. Máme doma pouze manžův firemní notebook a ten si vozí celý den sebou, takže pro mě je nejvhodnější doba až večer. Většinou se připojujeme až Tadeášek spinká a to je tak kolem 20:00 hodiny. A jelikož vy jste všechny včeličky pilné a píšete pravidelně, tak vás fakticky nestíhám číst a už vůbec ne jednotlivě reagovat :-((. Tak se na mě vážně moc nezlobte, ale budu se snažit do budoucna polepšit a nějak to s PC vyřešit :-).
A teď k aktuálnímu tématu: tak za prvé, velká pochvala Alici, bezva deníček, super počteníčko. Tak se budu snažit přispět i já se svou troškou do mlýna.
NOČNÍK: prozatím slouží Tedýskovi jako židlička, ve které sedí celkem rád, ale musí být obklopen spoustou hraček a ještě se nesmím ztratit z dohledu, jinak dochází k častým nehodám. Tádulu jsem začala dávat na nočník nějak kolem 8.měsíce, ale spíš to byl jenom takový pokus, jestli vůbec vydrží sedět a tak, ale vždycky se alespoň vyčůral a dřív, když ještě docela pravidelně kakal, jsem ho po:,–(ila a ještě udělal i bobíka. Dneska už pořádně neodchytnu kdy budeme kakat a tak se občas podaří, že se vykadí většinou po obídku.Jinak to jde většinou do plínky.Ale toto téma budu řešit aktuálně až v létě, kdy bude malý běhat po dvoře jen tak nahatý a bude mu něco kolem 15 měsíců.
PRVNÍ KRŮČKY: za první naše krůčky jsem považovala, když se Tadeášek poprvé sám pustil a prostě chodil. Bylo to přesně 14.dubna, tj.2 dny před jeho prvními narozkami a od té doby se už docela dobře zdokonalil. Sice vypadá, jako týrané dítě, ale on je prostě šílený divočák, takže jsme neustále někde odření a modřina na hlavě hraje už týden všemi barvami. Doma běháme v papučkách (jsou to takové sandálky) a jinak na venek má dvoje tenisky, sandály s plnou špičkou a na léto jsme koupili otevřené sandálky.
SAMOSTATNÉ KRMENÍ: „ bez komentáře „ - prostě hrůza, tudíž krmím já! (i když sušenku či rohlík do ruky dostává a zvládá ji bravurně sám)
PRVNÍ SLŮVKA: mamam (mňam mňam, ham ham), mama, tata, deda, baba, bá=bác, pá, apod. Postupně se mu jazýček začíná rozvazovat a začíná žvatlat tím svým žargonem, kterému rozumí prozatím jenom on sám :-). Je to moc krásný!!!
POPRVÉ BEZ MAMINKY: přes noc bez maminky zatím ještě nebyl, ale přes den, když někdy hlídá babi nebo táta, zvládá naprosto v pohodě. Jen teď si nějak víc začíná vybírat lidi, ke kterým půjde a ke kterým ne :-(.
ZUBNÍ KARTÁČEK: vzhledem k tomu, že máme 6 zubů se snažíme čistit, ale není to moc pravidelný, neb malý po koupání ještě pije mlíčko a tak se to nějak míjí účinkem, ale spíš nám kartáček slouží jako kousátko.
SPANÍ V POSTÝLCE, DĚTSKÝ POKOJÍK: dětský pokojík máme, ale prozatím s náma spinká v ložnici ve své postýlce, ze které ráno leze za mnou do postele. Vzhledem k tomu, že se přes noc stále budí (ale už ne na krmení), tak předpokládám, že s námi zůstane snad až do 3 let. Nevím jestli se nám kdy někdy podaří prospat celou noc bez jediného zakňourání?! Je to mým nesplnitelným přáním už asi 10 měsíců :-)).
JÍDELNÍČEK: jíme už téměř vše, ale snažím se moc nesolit a nekořenit. A taky jako Magrátka, nedávám uzeniny ani konzervy a podobná jídla. Jestli to tak půjde ale dál, tak za chvíli Tadeášek sní i nás!!!! Nemůžu nechat nic na stole, okamžitě se po všem sápe a neřekla bych, že by nějak trpěl hlady?! Co se týká odstavení, tak u mě se kojení moc nepodařilo, malý byl odstaven už kolem 7 týdne, přestal mi přibírat a dr. navrhla přikrmit a už to bylo v háji :-(

Závěrem mi dovolte poděkovat všem vám, které jste nám držely palečky, ohledně Tadeášových výsledků na alergii. Všechny testy dopadly v pořádku, vše negativní, takže žádná alergie na kravské mléko ani na lepek. Tak mám obrovskou radost. Průjmy už taky přestaly, kakání do zelena je stále stejný, ale změnila jsem UM a je to o moc lepší. Takže ještě jednou všem moc moc díky, že jste na nás myslely.

Všem vám přeji krásný dnešní svátek a doufám, že jste si ho náležitě užili?! :-)

Paaa a dobrou všem

Miminka a ukňouraný Tadeášek (12,5 měsíce)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.05.05 20:58

Nostalgie aneb co bylo přesně před rokem?:)

No holky, mám dost…za 10 dní bude Davídkovi rok a tak mi napadlo podívat se, co jsme si tu psali vloni touhle dobou:)

Tady je odkaz na deníček, který poslala Alice 8.května, měla ho předpřipravený a psala ho a poslala poté, co jí rupla voda:)))

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Čtu o Radimkovi jak se narodil, o Viktorce jedenáctidenní…není to deníček jen z osmého, ale také z toho týdnu poté…pamětnice, pojďte si taky zavzpomínata:)

Jééé, chce se mi skoro brečet.....:)

Diny zmítající se nostalgickými vzpomínkami:)

 
Anonymní  08.05.05 21:02

Pardon - mělo tam být KIKINKA a zase nepřihlášená :-((

Tak se omlouvám a díky Juldo :-)))
KIKINKA a Tadeášek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 21:22

Kaci - tak doufam,ze dnesni noc bude bez mejdanu. A ve ctvrtek 100% dorazite?

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 21:24

Danus - berusko,tak at Valuska brzy rymu zvladne a teplota to zabali :(
uz aby bylo teplo a ti nasi drobecci zdravi

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 21:26

DIny - ja jsem dneska delala to same,akorat jsem cetla denicek,kdy jsme vsechny napjate cekaly,az se Davidek vylodi :). A fakt je to desny ( v dobrem :)),ze uz je to rok.

pusu market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 21:28

Kikinko - to jsem rada,ze vsechny vysledky byly negativni :). Opatrujte se

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 21:30

tak co rikate na dnesni SS? Mne se nelibil Foret,fakt je to takovy slizounek, ALi me nenadchnul,tak jsem zvedava,kdo dneska vypadne

jinak za okny mame ohnostroj,doufam,ze nevzbudi delfinka,protoze dalsi noc u me v posteli bych neprezila

vsem marudkum posilam velkou pusu a vsechny nemoci pryc

market a spinkalek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.05.05 21:56

market-na ss mám stejný názor jako ty.nejlepší byla gába…fakt úžasná.poslech mi pokazil jen 1,5hod hovor s jardou…ale mě se stýská!

dano-chudinka valuška,ať je brzo fit.

juldo-no to nás čekají pěkný věci!ale pobavilo mě to.u nás to bude zajímavý,1+1 nedává moc prostoru k rodičovským hříčkám,hihi.

ještě peru,jedna pračka je už vypraná a usušená,druhá mě čeká ráno,suška je k nezaplacení.ale stejně to prádlo nerada uklízím.ještě počkám na vyhlášení ss a jdu spát.kotě zase usnulo po devátý a to zas přes den skoro nespala.
luka a kačenka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 08.05.05 22:41

ahojda holky!

tak nevím, jestli už to moje dítko spí, ale má tam tatínka, tak ať se taky snaží. usnula dneska v autě, když jsme se vraceli od prababi z Kroměříže, tak řádila jak černá ruka :o)

ALICE, moc pěkný deníček. takže:
nočník - už mám koupený, zkoušeli jsme ho jen jednou při odchytu moči, jinak hlava lachtana čouhá zpod vany :o), zkoušet budem asi jako u Magrátky se začátkem léta, rok už máme za sebou, tak uvidíme,
první krůčky - zatím žádné, sotva jsme se postavili,
první botičky - budu určitě kupovat až začne aspoň trošku obcházet, dřív určo ne ,
první samostatné krmení - už teď při skoro všech jídlech odpoutávám pozornost různýma hračkama atd., v závěru posledních pár lžiček naberu a nechám ji, ať si dá sama do pusinky, ale lžičku jí musím držet, protože bysme museli malovat, budu to tak chvíli zkoušet a jak bude trošičku náznak, dáme pláštěnku, jídlo a lžičku do ruky, hihi :o),
první slůvka - mama a baba, opravdu nevím co bylo dřív,
poprvé bez maminky - celou noc ještě vůbec ne, jednou jsme byli na plese, pak už několikrát já s manžou na nákupech nebo já ve městě, hlídá vždycky babi, což není problém, když bydlíme v jednom baráku, holky jdou většinou stejně ven, takže to Elči ani nepřijde
první zubní kartáček - máme od tety Alice, ale teprve včera se Elence podařilo rozlepit obal, jsme ostudy, s čištěním jsme ještě nezačali
spaní v postýlce - přes noc spí vždycky ve své postýlce, párkrát když se v noci vzbudila, vzala jsem ji k nám do postele nebo na gauč, aby se manža vyspal, má postýlku v koutku, my v druhým koutě postele, vzájemně na sebe nevidíme, ale slyšíme se, náš pokoj je 4×5m, takže o nějakém vlastním pokoji nebo velkém místě si zatím můžeme nechat zdát, kolem postýlky je ale složený puzzle a komody kolem budu ladit jako holčičí
jídelníček - začínáme pomalu, trošičku osolit, z koření dávám snad jen mletý kmín, začínám víc povolovat malinké ochutnávání všeho, ale jsou vydány i rázné a striktní zákazy
odstavení - když malá nechtěla asi ve 2 měsících přibírat, začínala jsem propadat depresi, že prostě kojení přes klobouček nezvládnu a když budu kojit do 6 měsíců, budu dobrá, teď už kojím rok a všem na dotaz říkám - pokud chce a dokud to teče, budu kojit a snad se odstaví časem sama

MAKY, neboj, já vždycky když je nový deníček, otvírám ještě i starý a dočítám komentáře. Jinak schovávala jsem se, protože když jsem nenamalovaná, vypadám s odpuštěním „vyblutě“ a malovat se mi moc nechtělo, takže jsem radši volila variantu krycího manévru :o)

MAGRAT, Fildovo volání o půlnoci mi opravdu někoho připomíná

DINY, já koupila Elence nočník tak, že jsme šli z kontroly z rhb, já vlezla do obchodu a po:,–(ila ji asi na 5 nočníků a ten, co jsem koupila, u toho se začala smát, je to jakoby tuleň, vepředu má takovou kulatou hlavičku, o kterou se opřela a chytla, tak snad na tom budem líp než Davís

JULDO, hlavně mě ty delší vlasy otravovaly, ale musím přiznat, že jsem tý mý holičce asi blbě vysvětlila sestřih ofiny, měla být původně taková spíš dlouhá patka, ale lepit je zpátky nebudu. Potěšila mě tím, že mám prý krásné lesklé vlasy a hebké, kdyby někdo chtěl, abych dělala reklamu, tak na Head and shoulders klíďo zadara, koupila jsem si ten šampon a je bez kondicionéru, ale vlasy krásně rozčešu a jsem s ním strašně spokojená

DANDIS, posíláme Valušce pohlazeníčko, aby rýma co nejdřív skončila a teplotky klesly, ju kočičko?

MAGRAT, Foret se mě nelíbí už od začátku a dneska mě ničím nepřekvapil, snad jen minule, připadá mi taky tak trošku slizkej, ali nic moc, dnešní překvapení je Michal Hudček, docela se mi líbil Petr Bende i Klára, Vlastík je klasika na 1 s *, čím dál tím víc se mi nelíbí Gába, porota ji strašně chválí, ale já nevím :o(, sorry Luko

čekám na vyhlášení a hned pak letím do vany a postýlky, takže dobrou noc

KOSTIČKA

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 08.05.05 23:12

Jdu popřát jen dobrou noc, protože mě sem dřív manža nepustil.:-(( Pepča usnul až o půl 11. Předtím měl moc práce a na spaní nebyl čas.

Všem přeji klidnou dlouhou noc.

Miroušek

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 09.05.05 07:36

AHOJ HOOLKYYYY!!!
tak opět fachčím,ale aspon Vám mohu napsat:-)) Víkend jsme měli báječný!! Naši mi přivezli mišutku v sobotu ráno, no musím teda říct, že ten můj malej zrovna namrzoutek se netvářil dšeně, když se loučila s dědou, ale pak když jsem jí dala na zem z náručí tak plakala a chtěla se chovat tak jsme měli sobotu chovací!! no a já jsem byla v pátek na schůzce a včera taky ,ale až večer, když Viki šla hajat abych jí samozřejmě nezanedbávala, hlídala mamča a bylo to UZASNEEEEE!! ještě se trochu červenám:-)) Holky on je báječnej, má smysl pro rodinu, a je to fakt bezva kluk!!!! je mu 27let, pracuje v bance, bydlí na Hájích:-) a píšeme si asi tak dvacet sms za den:-) ale pro upřesnění nic nebylo…!!! normální kamarádský posezení!!!!…i kdyz já už mám kamrádů hodně…
No tak holky přeji Vám krásný den,
a komentáře písnu odpoledne až budu mít volníko trochu, a až se vzpamatuji, včera jsem přišla z véčy az ve 12:00 hod tak jsem unavená jelikož Viki měla špatnou noc beruška moje!!! asi další zoubeček, jo holky dotaz: dáváte fluor? mě ho lékařka dala od puli roka a ted mě ohromily jisté studie a dokonce jsem to konzultovala s lékařem jiným že Fluor způsobuje hyperaktivitu nebo demenci, že stačí když je ve vodě a v pastě a prášky se prý už nemají dávat tak nevím já je zahodila!!!
Tak pa a krásný den
Lentilka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.05.05 07:38

No dobré ráno,
to ještě všichni chrupkáte? My byli v noci opět 4× vzhůru, jsem vyřízená, budíček v 6,30.
Dala jsem prádlo do sušičky, tak se jdeme nasnídat, když není co číst.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.05.05 07:50

Lentilko - tak to jsem rada,ze si se takhle prijemne odreagovala s kamaradem :))
fluor nedavam,ale na zubni jdu ted 17,tak se na to zeptam
ve ctvrtek dorazis?

market

 
Anonymní  09.05.05 07:54

Ahoj holky:o))

Jdu zase jen pozdravit:o(( Děti zlobí, nic nestíhám, zítra slavíme narozky a doma je pěknej bo…, teda nepořádek:o) A jak se rozčílím, hned mě to zase bolí:o(((

Všem přejeme hezký den, marodům uzdravení

Maruš a zlobílci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.05.05 07:54

dobre ranko

budicek sice v 6:30,ale jeste jsem ho udrzela v posteli,takze jsem vstavala pred chvili. Vcera jsem vydrzela na SS,ael protoze MAky se na to bude koukat,tak jen prozradim,ze jsem se rozcilila

premyslim co dneska budeme delat,kazdopadne vyrazime nekam ven,protoze delfinka to tady fakt nebaaa

JULDO - tak si pak bez s prckem lehnout,at si trosku odpocines

MIROUSKU - chjo,tak to uspavani je docela des,doufam,ze jeste chrnite

DANUS - tak co mala je to lepsi

zatim pa,delfinek vola:)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.05.05 07:59

Marus - :((, tak snad bude brzy lip

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 09.05.05 08:15

Dobré ranko děvenky a mrňata.
Tak vašek včera vytuhl až v devět a ráno budíček opět v půl šesté, ale bez vzbuzení v noci. Já su tak šťastnááááá!!!!
Za chvíli jdeme nakoupit, než se mrňous začne nudit příliš.

DANI - ať je Valušce rychle líp. Rýma je hnusnej prevít.

KIKINKO - Nic si z toho nedělej, že nestíháš reagovat. my doma máme připojení, teoreticky můžu být na netu celý den a reagovat taky nestíhám. Holky jsou děsně pilné :-) A jsem moc ráda, že Tedýsek nemá žádnou alergii.

DINY - ještě ty mi přidávej s nostalgií… :-) Já už řvu asi 3 týdny pokaždé když se podívám na kalendář a vidím, jak se to blíží. pokaždé, když se podívám na spícího andílka. Pokaždé, když se usměje. Vlastně brečím skoro nepřetržitě.

LENTILKO - Leni leni, to je móóóc prima, že sis „rande“ tak užila. Tak doufám, že to bude slibně pokračovat a ještě slibněji se rozvíjet. A fluor? Mně ho nedala ani naše pediatrička a když jsem se ptala u zubní, říkali, že není nutný. Ale ty studie o škodlivosti bych taky nebrala zas tak vážně, toho už tu bylo… za chvíli se objeví jiná studie, která to bude vyvracet. lepší je všechno brát s rezervou

Holky, taky jsem si přečetla ten článek na rodině o kojenci bez plenek. No, já bych na to nervy teda neměla. Sláva plenkám. Ale napadlo mě, vždyť dřív asi děcka taky plíny neměly (myslim hodně dřív) a čůraly a kanděly volně pod sebe jak to na ně přišlo. Zdá se mi, že to ta rodina praktikuje podobně, jen občas se podaří něco zachytit a jinak… ta zmínka o vycpané posteli mě docela pobavila.

No, my jdem nakupovat

Páčko makýš a objevitel přízemní

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 09.05.05 09:32

dobré ráno!
budíček v 9,00!snad nás to plavání dnes vrátí do normálního režimu,tj.8večerka a 8 budíček.kojení ve 12 a pak až v 6,30.kotě jde do sebe,nechá maminku vyspat.taky přemýšlím jak nás zabavit,venku zima,plavání až po obědě asi zkusíme procházku-jak orirginální…

kostičko-my máme taky nočník tuleně,je moc roztomilý,kačenka ho dostala při narození od mojí tety.

maruš-na uklízení se vykašly,děti se pokus moc nevnímat a odpočívej ať jsi brzy fit!!!všechno bude dobrý!!i když to tak možná někdy nevypadá,ale bude fakt líp!

miroušku-dnes večer chat?

market-užijte si den,taky večer dorazíš?

maky-jaký bylo včera plavání?

dano-už je valušce líp?

a víc moje hlava děravá zpaměti neví neb dítko se dožaduje mojí pozornosti.jdu se zcivilizovat,juknu sem ještě před plaváním a až se vrátíme tak taky.až bude táta doma tak to tak častý nebude,alespoň něco musím z té samoty vytěžit,hihihi.
luka a kačenka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »