Jarní miminka 2004 - Co naše děti poslouchají - a co chtějí

Rodičovství

Snad mě nikdo nepožene před soud za to, že budu citovat kratinký článek z posledního čísla časopisu Máma a já ... :)

Co poslouchají naše děti?

Nelítej! Pomalu! Pospěš si! Dělej! Dávej pozor! Neječ! Mluv nahlas! Buď zticha! Dojez to! Neušpiň se! Co jsem ti říkala? Neotravuj! Pojď sem! Nemotej se pořád kolem mě! Říkala jsem ti, že spadneš! Nebreč! Nemluv s plnou pusou! Pozdrav! Poděkuj! Spi už! Vstávej! Na to jsi ještě malý! Na to jsi už příliš velký! Co si o sobě myslíš? Kdo si myslíš, že jsi? Mám moc práce! Nemám čas…

A co by chtěly slyšet?

Mám tě ráda. Jsi šikovný. Jsi chytrý. Jsi hezký. Sluší ti to. Jsem šťastná, že tě mám. Líbí se mi, jak se chováš. Jsem na tebe hrdá. Věřím ti. Vím, že to dokážeš. Co bys chtěl dělat? Líbí se ti to? Jak se cítíš? Proč se ti nechce? Co tě trápí? Poslouchám tě. Můžeš mi říct cokoliv. Chápu tě. Můžeš se vyplakat, jestli chceš. Chtěl by ses pomazlit? Jak ti můžu pomoci? Co tě rozzlobilo? Ráda si s tebou povídám. Ráda si s tebou hraju. Řekni mi, jestli se mýlím…

Tak co? Co poslouchají vaše děti? Přiznám se, že u mě je to tak napůl. Hodně chválím, povzbuzuji, jsem vstřícná, empatická, trpělivá maminka:)).. Ale pak nemám svůj den - a vylívám si svoje frustrace na Elišce - no hrdinka:(

Tenhle deníček je silně odfláknutý, není čas a ni chuť psát. Určitě to pochopíte:)

Úplně na závěr - je mi ctí, že si Díně vybralo k vylodění ten Můj deníček:))
Tak hele, Diňátko - čeká tu na tebe už moc lidí - neloudej se, nezlob mamku - a šup ven!!!

Mějte se krásně,

zdraví Baghira a Eliška

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.06.06 22:14

Baghir, já jsem doufala, že Mart deníček bude ten, kde bude zprávička o narození toho našeho lumpa (lumpice)…

No nic, tak doufám, že to bude tenhle tvůj a ne zase až ten další…to už by mě vážně kleplo…

Jinak hlásím stahy po 5-8 minutách, po koupeli v 7 večer se to zase nějak rozjelo a bolí…ale jak víte, u nás to vůbec nemusí nic znamenat…na radu Missorky si jdu dát ještě jednu vanu…a pak se uvidí…

Diny

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 17.06.06 22:27

Zase druhá?:-)))))

Miroušek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.06.06 22:31

Diny, moc na vás myslím a třeba zítra už bude Diňátko na světě. Je 18tého, tak by se ti to nepletlo:-)))
Já jsem na tebe dnes při závodu myslela, když jsem už nemohla. Říkala jsem si, že Diny je třeba na sále a už taky je na konci s dechem a musí… Já vím, to je blbý přirovnání.

Almerka

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 17.06.06 22:32

Diny- držíme pěstičky ať už je to ono a Diňátko držíš co nejdřív v náručí:o)) Maruš

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.06.06 22:38

Almerko, já nemyslím, že by to bylo blbý přirovnání. Ty jsi ze sebe taky musela vydat hodně sil, ale Diny po tom svém výkonu bude tedy jaksepatří odměněna :-))).

Tak Diny, můžeš začít rodit, 18-tého je opravdu pěkné datum, tak Diňátko může být za 2 hodinky venku :-))).

Julda

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 17.06.06 22:40

Nedalo mi to a ještě jsem nakoukla. Pepča usnul až před chvílí, už jsem myslela, že snad ani neusne.
Tady taky trochu zapršelo, tak se hned líp dýchá.

DINY - já myslím, že už je to na „spadnutí“. Myslíš, že to jsou pořád poslíčci? Já je teda taky neměla a myslím, že bych je taky nepoznala. Jeden monitor mi vyšel tak, že mi PA řekla, že už asi zůstanu v porodnici, ale já o ničem ani nevěděla. Po domluvě s dr. jsme jeli domů a rodilo se až za týden.
Každopádně opět Diňátku domlouvám: „Pojď už za náma na svět.“

JULDO - já jsem do seznámku taky nic nepsala a přimlouvám se k němu.
Jsem ráda, že už je klukům líp.

LENI - to víš, že jsem pár fotek nafotila, ale jen z okna. Oni jezdili dost od sebe a mně se nechtělo pořád číhat. Asi před měsícem tady už taky projížděli a to bych řekla, že bylo lepší než dneska. Bylo tady totiž dost vojenských strojů a to mně moc nebere.
A ta dnešní procházka se vám teda zadařila. Péťa je šikula, že vydržel takový kus po svých.

No nic, jdu do hajan.

Dobrou noc.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 17.06.06 22:43

Almerko - vy jste stejně dobří s těma maratonama. Já bych to určitě nezvládla. Aspoň, že vám tak nepražilo a výhra určitě potěší.

Miroušek

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 17.06.06 22:44

Diny,
moc na Tebe myslím, ať už máš Diňátko u sebe. Dnes jsme byli celý den u našich, tak jsem šla hned nakouknout, jestli už budu číst „diňátko je na světě!“.
Já jsem byla 40+5, když jsem přijela vyvolávat Vojtu a dr. se divil, že nemám bolesti, když jsem na 4cm otevřená :-) Tak tomu trochu pomohl a rozjelo se to hned samo.
A děkuji za slova ohledně Vojtíška, je to moje mazlivé kuřátko. Stává se z něj pěkný mamičák, ještě nedávno mu bylo fuk, že s ním nejsem a dnes se mě nechtěl pustit.

Držíme pěstičky,
Helča

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.06.06 22:44

Baghiro, tak i když není deníček z tvé hlavy, tak je dobrý a myslím, že by jsme si ho měly číst nejmíň jednou za měsíc (někdy možná několikrát denně :-)) ), aby jsme si ho připomínaly. Z vlastní zkušenosti s výchovou toho staršího vím, že ten text je pravdivý, ale někdy je těžké to dodržovat, když jsou ty naše děti často „na zabití“. Prostě musí se chválit, chválit, chválit.

Jo a taky bych tyhle moudra přenesla nejen na děti, ale taky třeba na naše drahé polovičky.

Julda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 17.06.06 22:57

Tééééda tady člověk chvíli není a nejen, že propásne deníček, ale ještě je tu smršť komentářů…tak že by desátá:)))) Jdu číst..
 L.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.06.06 23:03

Tak mám po vaně, berušky, Zuzka se stopkama měří čas, já to vědět nechci, zeptám se jí za půl hodiny a podle toho se rozhodneme…jsem už tak prdlá, že se bojím, že to nějak vědomě ovlivňuju, když koukám na hodiny já…hopsám u stahů na balonu, pomáhá to, nejhorší je sedět jen tak nebo ležet, to už chodit je taky fajn, ale balon je nejlepší…

Jestli se tu zítra ráno ukážu, že jsem usnula…tak…ať vás to ani nepřekvapí…:))

Mám tu někomu písnout sms, kdyby se Diňátko narodilo?? Magrátka je mimo pc, Missorka taky…tak abyste věděli…Mám uložený tuším telefon Makýš a Luky…další mobilky zůstali ve starém adresáři…mám jiný telefon…

No tak jsem si teď pěkně prodýchala jednu minutovou…Zuzi mi tu asistuje a je statečná…že bych si místo ta'tky vzala k porodu jí, hihi?:)))

Diny

PS: Moc děkuju za komentíky a držení palečků!!!:)

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.06.06 23:11

Jestli ti můžu poslat na SZ číslo mobilu, tak budu dávat zprávy do deníčku. Myslím, že to stejně nebude trvat celou noc, začínám mít tušení, že budeš tak připravená k porodu, že to bude hrozně rychlé. Tak aby jste to stihly do porodnice :-)).

Julda

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 17.06.06 23:11

Diny,
tak že by už :-). Jsem celá napnutá, uplně mě běhá mráz po zádech, myslím, že teď většina z nás vzpomíná na to, jaké to bylo u nich :-). Držím pěstičky.
Jestli chceš, napiš si do telefonu i mne 608632355, pokud by ses rozhodla napsat sms, můžu to dát na net kolem půl osmé ráno. Pokud samozřejmě budeš mít Diňátko do rána u sebe :-) Moc Ti to přeju.

Helča

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 17.06.06 23:20

nazdar diny,
nechces prijit na chat? je tam zkusena porodni baba Ro a porod on line uz dlouho nebyl :)
kazdopadne drzim palec, at to mas rychle za sebou

mismiska

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.06.06 23:32

Ahoj holky, to jsem já, Zuzka. Mamka právě odjela do porodnice a já jsem tu nejmíň na hodinu sama s Davídkem. Jsem úplně vyklepaná… Pomoooc!!!Hrozně moc se bojím, co bych dělala, kdyby třeba hořelo nebo tak a hlavně se hrozně bojim o maminu, když jsem viděla, jak je jí zle. Prosím vás napiště mi někdo…Moc prosim…Hrozně se bojim:-(

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 17.06.06 23:34

zuzi neboj, vsechno bude v poradku,
mamka psala, jaka ses statecna holka..
radsi mi prozrad jmena a co bys radsi :)

mismiska

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 17.06.06 23:37

zuzko,

pojd z nama na chat, v levem sloupecku je chat -pozvatalame, tam te to zanaviguje

mismiska

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.06.06 23:39

Zuzko, neboj, uvidíš, že ti mamka za chvíli napíše, co je nového s miminkem a nebo, že už je miminko venku. Tvoje mamka je moc šikovná a všchno zvládne. A ty se neboj a mysli na vaše miminko. Že by jsi chtěla sestřičku, viď? :-))).

A kdo k vám přijede, babička? Klidně zase napiš, ono ti to rychle uteče.

Julda

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 17.06.06 23:40

Zuzanko, neboj se, maminka bude v pořádku, v nemocnici se o ni dobře postarají, uvidíš. Za chvilku budeš mít krásného malinkého sourozenečka.
Jsi moc šikovná holka, my to tu víme, mamča Tě chválí :-)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 17.06.06 23:41

Ahoj Zuzko,
ty jsi ta nejšikovnější holka na celým světě!!! Ničeho se neboj, určitě to bude všechno v pohodě a ty to zvládneš na jedničku s hvězdičkou. Jsi nesmírně statečná velká slečna - to máš určitě po mamince :))).
Napiš, co děláš?
Ahoj Esterka

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 17.06.06 23:46

Ahoj Zuzko, neboj, to bude v pohodě, ono to prodýchávání kontrakcí hůř vypadá, než to ve skutečnosti je. Krom toho tvoje mamča je už zkušená rodička a má to s tebou i s Davčou už pěkně natrénovaný. A neboj katastrofy typu požár se taky konat nebudou, to máš jen pocuchaný nervy z toho, že máš pocit, že máma trpí a ty jí s tím nemůžeš pomoct. Mimoto jí nejvíc pomáháš právě tím, že se teď staráš o bráchu. Seš bezva šikovná žába. Jaký máte jména? bude to ségra brácha nebo překvápko?
Bludička + Kamča 3roky a Janeček 6 měsíců

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 17.06.06 23:48

DINY - držím palečky:)))
ZUZANKO - o mamču se neboj, je to šikula šikovná a krásně to s mimčem zvládnou… a ty doma taky, píšeš, že budeš doma hodinku sama, tak to je chvilka..
 Lenka

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 17.06.06 23:49

Ahoj Zuzanko,

ksi fakt skvělá, lepší holku nemohla mamka mít. Určitě se jí v porodnici dobře daří a brzo ti přijde zpáva o narození miminka. Držím palce a myslím na tebe, na mámu i miminko ať se vše podaří jak má

Mája (a kdyby něco, budu ještě chvíli i na ICQ 269 779 727 - číslo bude mít mamka v seznamu)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 00:05

Ahojky holky, to jsem zase já - Zuzka…právě mi přišla sms od Mildy že mamka zůstává v porodnici - tak jí všichni držte palečky a miminku taky, jo? Ahojky Zuzík

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 18.06.06 00:09

Ahoj Zuzko,

tak vidis, vsechno bude v poradku :)
cekas na babicku nebo jdes spat?

mismiska

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.06.06 00:10

No vidím, že mamka žádného informátora nepotřebuje. Ty nám Zuzko klidně můžeš předávat zprávy. Nechce se ti spát? Určitě jsi taky už unavená. Pak nám napiš, až přijede babička.

Julda

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 00:11

Děkuju vám moc, že jste mi napsaly, moc mi to pomohlo. Ten chat bude asi problém, neznam mamky heslo… Milda tu je za chvíli a i s babičkou. Dáda spinká ostošest, ale nějak nakřivo :-)

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 18.06.06 00:12

Tak hurá. Zuzi, díky moc za zprávičky o mamince - konečně se dočkala a držíme palečky, ať je miminko co nejdříve na světě.

Mája

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 00:15

asi bych chtěla radši kluka, aby měl Dáda kámoše, ale kdyby to byla holčička, tak bych byla taky hrozně ráda a jména jsou zatim takový nejistý…kluk asi Michal a holka Klárka, ale ta Klárka už se mamině moc nelíbí…uvidíme, necháme se překvapit :-)

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 18.06.06 00:15

na chat muzes i bez hesla :)

to je fajn, ze ses takova sikulka

mismiska

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 18.06.06 00:20

takze nakonec bude jmeno i prekvapeni pro tebe? to nas ta mamka pekne napina :)

m.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.06.06 00:21

Jo, s jménama je problém :-). Ona mamka něco vymyslí. Nebo třeba dá takové jméno, které se nejvíc líbí taťkovi :-). Jaká jména se úplně nejvíc líbí tobě, pro kluka a pro holku?

Julda

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 18.06.06 00:49

Teda Zuzko,
tak mamku už si v té porodnici fakt nechali?! No to vaše Diňátko to dělalo pěkně napínavý už moc dlouho. Moc se těším na ranní éčkové zprávy. Z tebe už určitě bude dvojnásobná sestřička a mamka bude ne dvojnásobná, ale trojnásobná. Moc vám to závidím. S mimčem to bude určitě super, ať už to bude kluk nebo holka.
Už ti dorazila nějaká posila :)?
Esterka

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 18.06.06 01:37

Tak Zuzi,
myslím, že už také spíš a máš doma babičku. Ráno se těším na zprávičku o miminku a mámě.

Mája

 
Missorka  18.06.06 03:33

Prostě ty Dininy děti mají smysl pro dramatično… :-)

Do skoro poslední chvíle jsme si psaly na icq a před chvílí mě probudil ten nejhezčí telefon…

Diňátko se narodilo kolem půl třetí (byla jsem rozespalá a dojatá, takže přesné údaje budou zkorigovány až ráno… :-)), váha 3200g, míra 50 cm.

Diny zněla jakože to byla brnkačka… Nebyla vůbec šitá! Byla moc šťastná! :-)

Miminko má tmavé vlásky a pusu jako Davídek. :-)

Je nejkrásnější na světě. :-)

A JE TO HOLČIČKA KLÁRKA. :-)

Teta Peta, co už neusne… :-) (poprvé mi u někoho vyšel tip!!!) :-D

 
Missorka  18.06.06 03:34

Zuziku,

jsi velká hvězda!!! :-)

Peta

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 18.06.06 06:55

Zdravím celou velikou rodinu od Diny!
Hrozně moc gratuluju k narození maličké princezny Klárky. Přeju vám všem hodně zdraví a společného štěstí!
Ahoj Esterka & spol.

P. S. Já věděla, že bude stát zato si přivstat :)))!

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.06.06 06:58

Ahoj!

Hurááááááá!!!!!!
Tak přece nedělňátko. Mám velikáááánskou radost. Diny, moc gratuluju k hočičce, ať je zdravá a šťastná.
Mně taky vyšel tip!

Almerka & Radimek

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 18.06.06 07:02

ahojte!

DINY - MOC GRATULUJEME, TO JE MI PANEČKU PO RÁNU KRÁSNÁ ZPRÁVA A VĚŘÍM, ŽE MALÁ KLÁRKA JE NAPROSTO ÚŽASNÁ! TAK PRO KLÁRKU A VÁS VŠECHNY VŠECHNO NEJ NEJ NEJ DO ŽIVOTA. PS. ZUZKO JSI OPRAVDU SKVĚLÁ.

Zdenik a Martinka a Janička od špuntíků

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.06.06 07:35

Dobré ráno:o))

Taková krásná zprávička po ránu, Diny gratulujeme k holčičce Klárce, přejeme hodně zdravíčka a štestíčka:))) Maruš

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 07:35

MÁME KLÁRKU! MÁME KLÁRKU! MÁME KLÁRKU! Zatím ještě nic nevim, až se dozvim, povim!!!!!!Kolem druhý se jedem na holky podívat:-)))Já jsem šťastná jak blecha a mamina určitě taky!!!

To je prostě supeeeeeer!!!

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 07:37

Achjo, vy už to všechny víte:-((((

:-)
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 07:39

Missorka: Díkys!!! ale stejně jsem měla strach, když jsem tu byla sama, ale holky mi pomohly!!!

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.06.06 07:42

Holky já už musim jít, jdu se trochu věnovat Dádovi :-)

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.06.06 07:50

Dobré ráno,

tak to je nááádhernáááá zprávička. Moc gratulujeme DINY ke Klárce a přejeme hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka.

A můj tip taky vyšel.:-))))

ZUZANKA je taky velká šikulka a krásně to v noci bez mamky zvládla.:-)))

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.06.06 07:53

Zuzi, my jsme rády, že za náma chodíš nakukovat. Už se těšíme na další zprávy.:-))
Dneska se už asi pojedete na Klárku a mamku kouknout, že?

Miroušek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 18.06.06 07:53

KLÁRKO přejeme Ti do života hodně zdraví, spoustu lásky a milující rodiče a sourozence:))
Zuzko ty jsi šikulka, krásně si to včera zvládla, mamče si pomohla, bude na tebe moc pyšná:))

Pa Lenka a Péťa

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.06.06 08:00

Mila Diny maminko 3-nasobna,

OBR GRATULACE k male princeznicce Klarince a at ji stastna hvezda provazi celym jejim zivotem!

Ctu si tady co se delo od vcerejska vecera a mam slzy v ocich … za ty kontrakce, za Zuzanku velkou pomocnici sikovnou, za to, ze ja si klido spala a nic netusila! Proste drama a ja si klido spim!:-) O to vetsi prekvapeni to pro mne po ranu bylo!
A navic … vysla mi holcicka a nakonec i nedavna posledni predpoved nedelnatko 18.6. … aby se to nepletlo:-)))

Zuzanko a specialne pro tebe … jsi super skvela sikovna slecna a mame si urcite moc pomohla vsim, delas ji jenom radost a ne nadarmo je na tebe tak pysna! Zustan stale takova primova! … ja totiz doufam, ze i moje Nika vyroste v takovou super primovou kocandu! Pa a uz se tesim na zpravicky z porodnice, ktere nam urcite popises k veceru.

Hezky den preje

Sulanek a Nika

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.06.06 08:13

Tak přejeme všechno nejlepší nejšťastnější mamince na světě a hodně zdravíčka a štěstíčka v životě Klárce :-))))).

Julda

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 18.06.06 08:23

Moooc gratulujeme mamince Diny i zasloužilé sestřičce Zuzce k narození Klárky. Klárce přejeme hlavně hodně zdraví a mnoho štěstí do živola.

Mája a Zuzanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »