Jarní miminka 2004 - Den, na který se nezapomíná

Rodičovství

Ahoj jarňulky a ostatní nakukovatelky, Ráda by jsem teď a tady zavzpomínala na den, který bude pro vždy schován v mém srdíčku. Není to sice ten den s velikým D, kterým je pro mě narození Julinky, ale je to den, kdy jsme se konečně stali oficiálně a papírově jednou rodinou.

Takže začnu pěkně od začátku. V předvečer svatby se Ondra velice nerad a hodně dlouho smlouvajíc sbalil a odjel spát jinam, pak dorazila moje setra s neteří (rok a ¾). Večer proběhl kupodivu úžasně. Julča s osm chrněla, Týna už v devět, takže jsme chvilku pokecaly a šly relativně brzy na kutě. Hafánky jsme už předešlý den odvezli na chaloupce k babičce a dědovi.
Ráno jsem se vzbudila i bez budíku kolem půl šesté, hupla do sprchy a začala se líčit. Kadeřnice byla objednaná na sedmou (ještě že jsem našla ochotnou duši, která přijela k nám a já se nemusela nikam trmácet). Takže jsme do sedmi musely být nachystané. Panovala prima nálada, vše se stíhalo. Já byla učesaná už o půl osmé, oblíkla jsem a nakojila Julinku, Týna se nasnídala a začala lumpačit. Mezitím volal Ondra, že už sedí u M´c Donalda na snídani, a že se ráno díval jak zahání koně na pastvu, že na ranči je nádherný den a že už se nás těší. O půl deváté měli přijet taťka s mamkou a švagr. Taťka sice dorazil včas, naložil kočár, ale do devíti jsme čekali na druhé auto. (Do jednoho jsme se totiž se dvěma sedačkami, se sukní s obručí nemohli vejít). A začala nervozita ? Julinka sedíc od půl deváté v sedačce začala být protivná a když už by usnula, vyrvala jí Týnka dudlíka z pusinky, že chce taky. Já celou dobu pendlovala v šatech a botách. No v devět jsme teda naložily holky a jeli směr chaloupka (Nejhorší bylo dostat se v těch šatech s Julií v autosedačce do výtahu a pak vyběhnout 8 schodů a nezabít se u toho :-))

Na chaloupku se měla sjet rodina a svědkové o půl desáté a v deset měl dorazit Ondra. Přijeli jsme včas a už tam bylo cítit jak nervíky všem pracují. Mě schovali do baráčku ? bohužel tam, kde měli být hosté a tak ti byli venku na dvorku a zahradě. Já zatím v pohodě, ale Julinka velice dobře vycítila, že se NĚCO děje a spustila řev. Ve snaze ji uklidnit jsem si polila sukni od čajíku, pak od Sab Simplexu, ?nakonec jsem ji nakojila a poslala ven na zahradu. Dorazil Ondra a mě se chtělo kamsi, tj. musela jsem se znovu celá svlíknout. Pak přišlo šněrování korzetu a tatínkovo oblíbené předávání falešné a pravé nevěsty. (Maskovací manévr za plachtou byla plačící Julie, protože ani jedna ze sester není tak vysoká :-))) Pak přišlo na řadu focení s hafánkama. Byli úžasní, na to že nás neviděli dva dny se chovali vzorně a nikterak neskákali, takže sukně a oblek nám zůstali celé. Odjezd na ranč byl v jedenáct ? já jela s Ondrou a Julinkou jako poslední. Byla to docela legrace seřadit na tak malém místě jedenáct aut :-))
Na ranč jsme dorazili bez obtíží, pár svatebčanů už tam bylo a zbytek akorát postupně přijížděl. Julinka opět plakala, protože téměř nespala a byl kolem ní veliký rumec, a tak představa, že si ji ponesu v náručí padla. Nakonec jela s tetkou přede mnou jako družička v kočárku, kde konečně usnula, a vedle ní Týnka s druhou tetkou. Já šla s taťkou jako poslední. Počasí nádherně teplé a obloha bez mráčku. Paní starostka byla moc milá a příjemná a z jejího proslovu, u kterého jsem začala ronit slzičky až v momentě, kdy došla řeč na vychovávání Julinky, si asi každý pamatuje její nečekanou větu o spokojeném manželství: ?Krm ji dobře tu bestii!? Následoval výbuch smíchu. Asi proto že každý ví, že u nás v kuchyni vaří taťka :-)) A pak přišla ta chvilka, kdy jsme si měli říct sladké ANO. Ale dříve než jsem ho stihla vyslovit se ozvalo z našeho zeleného kočárku podivné UÁÁÁÁÁ a hned poté bylo ticho takže jsem se mohla ozvat i já. Následovala gratulace, společné focení a přesun do zastřešené terasy, kde bylo jídlo. Po jídle se téměř všichni přesunuly na louku před terasu? mimča se plazila na dece, starší děti si hráli v dětským koutku na houpačce a skluzavce, maminky se vyhřívaly na sluníčku, tatínkové jim nosili občerstvení. Někdo tancoval a my s Ondrou jsme se šli nechat ?umělecky fotit?. Měli jsme půjčeného i koníka Joa, který se líbil hlavně dětem. Pár foteček jsem dala i do fotogalerky. No a tak to probíhalo až do večera, kdy se už velice ochladilo a všichni se přesunuli dovnitř, kde si dali teplou večeři a něco pro zahřátí. Julinka byla pak celé odpoledne už moc hodná (aby taky ne, když ji pořád někdo z příbuzenstva choval a hrál si s ní). Večer od osmi jsem ji už chovala v náručí, kde si sladce usnula a chrupala. Celá oslava končila kolem desáté večer a my novomanželé se konečně odebrali do hotelového pokojíčku. Noc vám tady už popisovat nebudu :-) ale řeknu jen, že byla zima jak na severním pólu, takže jsme se oba tulili k Julince, aby nám nenastydla. A taky že jsem v životě nezažila tak černou tmu jako tady. Dokonce i Julču to pořád budilo, takže jsme spali s rozsvíceným světlem v předsínce :-))
Ráno bylo úžasné, nechali jsme taťku trošku se prospat a vyjeli s Julinkou na procházku do okolního lesíku. Sluníčko už pomal začínalo hřát a my se koukali, jak se prohání koně po loukách.
Byl to den splněných snů a přání a já na něj nikdy nezapomenu!!!

Tanina a Julinka

P.S. jen krátce o nás: vše by bylo v pořádku, ale Julinka někde nastydla nebo od někoho chytla bacila a tak teď od úterka sípe a chroptí ..přišla o hlas a k tomu se teď přidává i teplotka. Takže ji teď hodně chovám protože je to taková naše smutná utrápená světluška. Takže posíláme všem veliký pozdrav (pusu ne ? mohla by vás nakazit) a opatrujte drobečky a sebe před tím studeným a sychravým počasím :-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 31.10.04 14:19

Ahoj holky,
Tanino a Julinko, poctivě jsem to přečetla, plně se vžila a občas se mi i chtělo brečet. Vzpomněla jsem na naši svatbu, která se konala 29.9.2001. Klidně bych to ještě zopakovala jenom kvůli těm krásným šatům?.

Ozývám se po 14 dnech, neboť jsme tento slunečný konec podzimu (alespoň to teď tak vypadá) trávili na jihu u babiček. Bylo to super, manželovi rodiče bydlí na vesnici na konci slepé ulice, kam nikdo nejezdí, takže jsme ráno vyšli před dům, Vojta do kočárku, Ondra na tříkolku. Mamka si uvařila se sousedkou kafčo (má dvouletou holčičku) a o zábavu až do večera bylo postaráno. Děti spokojené, matky taktéž. :o)))

Jen jsme tam museli k doktorce, protože Vojta už v Ostravě měl rýmu a kašlal a tam se mu to ještě zhoršilo. Když jsme se před 2 lety přestěhovali do OV, dělal nám to i Ondra ? doktorka říkala, jestli mu třeba nevadí, že každých 14 dnů přechází z čistého prostředí do horšího (OV). Co myslíte?

My máme tuším něco přes 25 týdnů, no prostě 6.11. budeme mít půl roku. Vážíme 8500g. Protože jsem před 2 měsící přestala kojit, papáme zeleninové polívečky (mrkev, petrželí, brambor, brokolice a začali jsme přidávat kedlubnu, červenou řepu, olivový olej). Zkoušeli jsme květák, ale z toho bolí bříško. Ta červená řepa mi přijde fajn, je dost sladká a chutná. Taky tam po dovaření přihodím pohankové vločky, nechám chvilku odstát a pak všechno rozmixuji. Ještě mám koupené jáhly, ale ještě jsem je nezkoušela. Bezlepková je ještě rýže a kukuřice. Ale to asi víte. :o)))) Zatím mu to dávám z flašky. Trochu mě to mrzí, ale vypije 200-250ml a po lžičkách by to v žádném případě nevzal. Moc nás to ale nezasytí, protože už za hodinu vytáhne 180ml Nutrilonu A.R. a pak spokojeně usne. Pořád máme problém s blinkáním, takže mám téměř všechno oranžové.
Odpoledne dáváme banán, výživu, doktorka říkala, že už můžeme zkoušet Pribináček nebo doma trochu osladit tvaroh a smíchat s ovocem. Taky doporučovala přidávat do polívky žloutek a masíčko (to jsme ještě nedávali bo ho nepřetáhne přes flašku :o)))) )

Otáčet se už začal na obě strany a vystrkuje srandovně zadeček a strká si kolena pod bříško. Ondra začal lozit v 6,5M, tak bych se nedivila. Zuby máme od 4,5M pořád jen dva, ale nahoře se už taky něco klube. V pondělí budeme mít fotky, tak vám něco pošlu (jestli z toho něco bude).

MAKYS: moc gratulujeme k doktorátu, myslím, že dobře vím, jak ses cítila. Já před poslední státnicí řvala, no moje nervy. V tu dobu jsem ještě odstříkávala 500ml denně a den po státnici (27.8.) jsem už nastříkala jenom 100ml a pak to spadlo uplně. Zvláštní, že? Spadly stresy a přestala jsem kojit.

ALMERKO: opožděně gratulujeme k 2. zoubku. Je fajn, že chodíš s Radimkem cvičit, hlavně, že vás to baví. Taky bych chodila, ale nemám kam dát Ondru.

SLAVKO: jak jsi psala, že jsi v Praze sama a rodina daleko ? my bydlíme v Ostravě, 150 km od celé rodiny, nikoho tu nemáme, jen jednu sousedku s dcerou. Manžel pořád v práci a já pořád sama doma s dětma. :o(((

DANDIS: jsem moc ráda, že jste v pořádku, myslela jsem na vás.

LENKA: taktéž Andrejce gratulace k 2. zoubku. Vy bydlíte ve Valmezu? Přes ten každých 14 dnů jezdíme, ty kruháče stojí za to :o)))

Ještě jsem vám chtěla napsat, že jsem málem byla první ?těhu? v našem deníčku. Dnes je to asi 38. den a pořád nic, ale dělala jsem 3 těhutesty a všechny negativní, tak jim věřím. (Nebo nemám?) Včera jsem začala špinit ale nic víc a dnes mě bolí v podbřišku, tak mám zase strach, aby to nebylo mimoděložní. Ale to by nebyly negativní ty testy, ne? Co myslíte? Každopádně si vůbec nevěřím, že bych zvládla 3 děti tak rychle po sobě.

Krásný zbytek neděle, Helča

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 31.10.04 14:56

Ahoj!

TANINO: Opožděně ti gratuluji ke svatbě. K tématu deníčku ale nic nenapíšu, neb v současné době řeším úplně opačný problém, a sice rozvod.

Baghira

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 31.10.04 16:02

Ahojky,

Tanino, musela to být opravdu náááádhernáááá svatba podle toho popisu…a ta romantika…koně, sluníčko, spokojené, hrající si děti…no moc se vám to vydařilo a doufám, že tak jak byla tato svatba krásná, bude i váš společný život pořád krásný.
I já moc ráda vzpomínám na naši svatbu, která se uzkutečnila 20.6.2003 - měli jsme taky moc hezký počasí a obřad byl v kapličce na zámku Štiřín - takže taky hezky romanticky:-)

Dneska je dost ošklivo, že jsme výjimečně ani nešli ven:-(
A co je nového? Poslední dva dny si Karolínka dala šlofíka k večeru, takže usínala až před 23h, tak jsem zvědavá na dnešek. Co je ale hlavní, že spinká zatím pořád jen s 2 nočními přestávkami -ťuky, ťuk.
A zítra máme přesně půl roku!

Mějte se krásně
Senti a už skoro dospělá Karolínka:-)

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 31.10.04 19:31

Ahoj holčiny!

Elenka má nového nepřítele :o(( K vatovým tyčinkám, kterýma maminka čistí uši a hlavně nosánek, přibyla v pátek odsávačka hlenů, fuj, to je ale hrůza. Zdálo se mi totiž, že má rýmečku, ale nic jí z nosu neteklo, jen při spaní v tom nosánku tak divně chvilkama chrčelo, že mi to nedalo a vyzkoušela jsem tu odsávačku. No něco jsem vysála, ale chrčí nám to tam pořád, tak nevím. Musela by tu hadičku mít v nosánku permanentně.
Jinak novinky z naší rodinky: včera jsem vyzkoušela koupání ve velké vaně, na boky jsem nalepila rybičky z pěnového puzzle, nachystala lehátko atd. a výsledný dojem ? El byla chudák tak vykulená, že se vůbec nesmála (což normálně u koupání dělá), měla vyvalený očička a ?doma? byla až když ležela na přebalováku v osušce. Takže velkou vanu odkládáme a stále koupeme v malé vaničce (ještě že je to největší vanička na trhu, tak nám chvilku vydrží). Dneska jsme za celý den nevylezli z domu ? od rána poprchávalo, já naivně myslela, že odpoledne vykoukne sluníčko a ono se zatím rozpršelo ještě víc, no vlastně prší doteď. To je hnus, nesnáším, když venku leje :o(((((.
Taky jsem se chtěla zeptat, jak spali vaši mimísové, když se v noci měnil čas. Kromě toho jednoho asi pětidenního výkyvu, o kterým jsem kdysi psala, tak mi El spala nádherně celou noc minimálně 9 ? 9,5 hodiny, podařilo se jí i skoro 11 hodin. Včera jsem ji ukládala až po deváté večer a dnes o čtvrt na pět (po novu o čtvrt na čtyři) už bylo slyšet z postýlky, jak si hraje s plyšákem s hrkotkou (to je takový znamení, že už je vzhůru). No ani jsem ji nešla přebalovat, sedla jsem vedle postýlky na židli, nakrmila a v tichosti uložila zpátky. Naštěstí hned usnula, ale mě dělalo problémy znovu zaspat. Doufám, že to bylo jen dneska a že dnes v noci se to vrátí do ?normálu?. Takže to tak v krátkosti o nás.

Magrat: kde jsem koupila ten kalendář jsem tu zatím nepsala, tak vykojená zase nejsi. Dopisovala jsem v galerce k tomu kalendáři podrobnosti, tak se mrkni tam a když by to nestačilo, dej ještě vědět. Jinak, i když Filda nehraje zrovna v super známé kapele, určitě jsou na tom s fanouškama líp, než když u nás místní skupina pořádá něco jako zábavu a přijde tak 40-50 lidí :o)))) to jenom tak na okraj.

Danuš: jak popisuješ to vaše story s Valerkou v nemocnici, asi by to nebylo na moje nervy. Moc tě za tohle obdivuju, co všechno vydržíš.

Katko: to teda koukám, jak pestrý jídelníček už Pavlíček má. Elenka by si už teď dala, vždycky na mě tak smutně kouká, když jím a je to barevné (třeba jablíčko).

Maky: když čtu to tvoje odpoutávání Terezky od lžičky, už se vážně těším, až začnem s El baštit taky něco jinýho než jenom mlíčko :o)) A ty Vítečkovy hlášky, to je taky super!

Majo: moje první barva na zkoušku byla za stovku speciální, ale byla jí jenom taková malá sklenička. Tak jsem se naštvala a koupila Balakryl jak píšeš. Plechovka 0,7kg stála asi 130,– , koupila jsem bílou a barvím dle potřeby. Vždycky jí trošku odleju do malé skleničky a když ji chci nabarvit, používám normální barvu do Primalexu, co se prodává asi za 18 korun. Naštěstí brácha občas maluje a nějaký barvičky do Primalexu mu zůstaly, takže mu je tajně kradu. Tu židličku jsem natírala 2 vrstvy bílou a nahoru další 2 vrstvy růžovou. Byla osmirkovaná na holý dřevo, takže aby to dobře krylo, dala jsem radši 4 vrstvy. Výhodou je, že nemusíš používat ředidlo a můžu natírat i v kuchyni, protože skoro vůbec nesmrdí.

Za chvilku jdeme koupat, tak přejeme všem dobrou noc a slaďoučké sny Kostička a Ellenka

PS: ještě ke kalendáři ? další fotka mě napadla: Elenka s plyšovýma hračkama a další fotka: Elenka se slunečníma brýlema, nějakou nafukovací hračkou a opalovacím krémem ? nějak takhle.

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 01.11.04 00:33

Ahojky,

jééééé ta tvoje svatba Tanino musela být krásná. Úplně vidím tu romantiku a fotečky máte moc pěkné. Třeba mě něco podobného taky čeká. No stejné to bude asi v tom, že tam budu mít taky svoje mimi a třeba mi už ponese vlečku. Nebo spíš já ji povezu na vlečce.
Tak my jsme dnes taky nevystrčili čumák ven jak bylo škaredě ani zapálit svíčku na hřbitov mému tatínkovi jsme nešli. Musíme to spáchat zítra, jenom nevím jestli mám s sebou vzít Valušku. Moje mamka říká, že tak malé děti na hřbitov chodit nemají, nějaká pověra nebo něco takového. No ještě uvidíme.
Ale zato teď večer jsme byli s přítelem v kině, paráda. I když musím říct, že jsem se už těšila domů na malou. A to jsem ji neviděla asi 4 hodiny. Že bych byla zavislák nejen na E-miminu, ale taky na vlastním miminu? Už to tak asi bude.

Heleno: tééééda další miminko? Je fakt že 3 malé děti jsou určitě zabíračka, ale na druhou stranu, zvládnout se dá všechno.

Kostičko: s těma nervama na tom nejsem nejlíp. Já se nervuju i když jdu se psem na veterinu. A když jdu k zubaři - týden dopředu mám sevřený žaludek. Ale v nemocnici s Valuškou jsem se prostě musela sebrat a to jsem opravdu neměla ke zhroucení daleko. Jo holt ženská vydrží jako kůň.

Dobrou noc a sladké sny všem

Dana+Valuška

 
Anonymní  01.11.04 10:00

Ahoj mamky a mimina,

opět Vás všechny zdraví Katka s Pavlíčkem. Svatba byla Tanino opravdu hezká. Dodatečně gratulujeme. Já za sebou už bohužel taky jednu mám. Tehdy jsem byla mladá a blbá. Dodnes nechápu proč jsem se tehdy vdávala. O něco rychlejší byl rozvod. Za deset minut bylo po všem. To byl fofr. Dneska přemýšlím, jestli bych chtěla novou svatbu s naším taťkou. Možná asi jo, ať máme všichni stejné příjmení, ale jinak to nevidím moc slibně. Náš taťka má za sebou už taky jedno manželství a nijak ho to neláká. Teď prohlašuje, že jsme na sebe prostě zbyli. No uvidíme, možná časem…

Jinak jsme nachcípaní všichni tři. Nejlíp je na tom naštěstí prcek. Taky jenom tak chrčí, nos i krk čistý. Trochu ho podezírám, že to dělá schválně, aby nemusel cvičit. Dnes jsme odvolali i RHB.

Tak se mějte všichni moc hezky, hlavně ať vás netrápí žádná nachlazení.

Ahoj Katka s Pavlíčkem.

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 01.11.04 10:18

Ahoj holky!

Tak jsme se konečně my zvědavky dočkaly nějakých zpráv ze svatby.Muselo to být nádherný a na fotkách vám to moc sluší.Tak ještě dodatečně přejeme všechno nej a ať se máte pořád rádi.

V sobotu jsem se byla podívat na synovce v tanečních a tudíž Radimka svěřila na hlídání babičce.Bylo to poprvé,co ho hlídal někdo jiný,než já, taťka, nebo sourozenci.Bylo to odpoledne, takže větší část prospal v kočárku.Po probuzení prý chvilku plakal,ale hned se uklidnil.
V neděli jsme objížděli hřbitovy a zapalovali svíčky.Takový smutný výlet, ale je to jen jednou za rok.Zakončili jsme to návštěvou u švagrové a to bylo moc příjemný.Děti mají už taky velké,tak byl Radimek za hvězdu.Jen jsme museli dávat pozor na jejich dalmatinku,pro­tože žárlí.

Tady je dnes slunečno,ale zima,jenom 5 stupňů.Už jsem zpáty z procházky.Radimek spí v kočárku.Zatím nemá fusak,jen zimní kombinézu a deku.Až vytáhnu fusak,tak už budu muset přestavět kočárek na sporťák.To se mi moc nechce,ale co se dá dělat.Nějak mi to miminko rychle vyrostlo a je mi to líto.Taky mě štve,že bude jezdit po směru jízdy a já na něj neuvidím.

Docela obstojně papá lžičkou mrkvičku.Už tak půl malé sklenky Hami první lžička.Někdy u toho blbne a prdí pusou a to to pak máme všude.Po té ho nakojím,protože zatím nic jiného nepije.Večer jsme už pár dní zkusili rýžovou kašičku,ale na noční spánek to nemá žádný vliv:-((

Pomalu budu končit,na dvanáctou máme být na cvičení,tak jdu ještě něco poklidit,než se malej probudí.

Ahoj

Almerka & Radimek (24 týdnů)

 
Anonymní  01.11.04 10:44

Ahoj Holčičky

Možná si mě už ani nepamatujete, ozývám se po půl roce, jsem zpátky v práci ! jen na částečný uvazek!!! a tak Vás chci pozdravit.
Moc se omlouvám , Magrátce, že jsem je dost zanedbávala, ale ona ví viď? Markét ze jsme měli toho hodně…, a taky Tanino moc gratuluji ke svatbě!!!!!!
No jak se máme:
Viktorce bude ve čtvrtek půl roku, je užasná a je moje!!! Máme 7.50 kg a už se nevejdeme do kočárku, takže jedeme příští týden pro golfky!!na ty se moc těšíme:-) Stále kojím, ale už s příkrmy, hlavně v noci je Vikinka každou hodinu a půl vzhůru a chce prso:-)) takže se moc nevyspím. vlastně vůbec¨!!! ale jsem sťastná, že jí mám. Tak holky jdu pracovat, já jsem Vás ¨půl roku neviděla, takže se musím začíst abych byla v obraze, až bude čas..
Papa Lentilka a Viktorka

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 01.11.04 12:40

Ahoj holky,

Tak jsme se s Julinkou vrátily od doktorky a chrapot už je pryč, průdušky jsou čisté a ouška taky. Takže to, že mívá večer teplotu kolem 38,5°C bude prý na 95% od zoubků. Akorát prý ještě vůbec nejsou vidět, ale asi se hýbou někde uvnitř. K tomu se nám přidala mykóza do pusinky (úplně si ji skoro do krvava rozedřela, jak jí to bolelo), takže jsme teď obě dvě celé fialové. Julča komplet a já raději nosím černé podprsenky. Ale musím říct, že už jí je o fous líp než o víkendu, kdy jsem jí vlastně celé dny jen chovala v náručí.

Heli ? to přejíždění z místa na místo dělá určitě svoje. My máme na chaloupce plynové topení, které nesvědčí moc ani mě ani Ondrovi a Julii asi taky ne. Ale myslím, že ji spíš opravdu jen něco ofouklo. Minulou neděli ji hlídala prababička a Julča na sebe vylila celou flašku čaje a babi si toho nevšimla. Jinak Julča už se taky začala otáčet jak Vojta a přistihla jsem jí i u toho strkání nožiček pod sebe. Ale jsme zatím pořád jen na maminčiným mlíčku :-) Jinak dej vědět jestli můžeme gratulovat k dvěma // :-)

Baghiro ? je mi líto situace jakou máš doma?.asi jsem ten deníček nenačasovala zrovna nejlíp, promiň ?ale máš doma malou princeznu, která ti dává určitě moře radosti :-)))

Makys ? srazík byl moc prima a Vašík je kouzelném ?dám vědět o dalším

Senti ? na Štiříně to teda musela být krásná svatbička :-)

Kostičko ? skoro ti závidím jak Elenka krásně spí, Julča už přes měsíc a půl kňourá co dvě hodinky?hlad nemá, ale je to kontrola jestli je mamka na blízku?kde jsou ty časy, co jsem vtávala jednou za noc ?a změna času se nás netkla?celý víkend byla Julča úplně mimo kvůli těm teplotám a bolístkám

Dandis ? Valuška bude určitě krásná družička a asi ji bude víc vidět než Julču chrnící v kočárku :-D, jinak my jsme na hřbitov taky nešli, šel jen taťka

Katko ? snad to Pavlíka brzy pustí, prý to bývá za tři dny pryč?

Almerko ? my už kočár na sporťák přestavěli v září, ale zatím jezdíme tak, že se na sebe můžeme koukat?jinak se nedivím, že byl Radimek za hvězdu ?moc mu to na fotkách sluší a je to už kus chlapa :-) Pořád ještě kojíš á dvě hodinky?

Lentilko ? hurá konečně o tobě víme :-) Doufám, že nám teď ten srazík vyjde, minule jsem Viktorku viděla jen zabubanou v kočárku :-)

Konečně mě nechala ta naše ještěrka odpovědět
Všechny moc a moc pozdravujeme
Tanina a Julinka (5 a ½ měs)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.11.04 14:14

Ahoj holky!

Hlásím návrat z dětské nemocnice a odlet manžela do Paříže.

Na alergologii mě pan doktor potěšil, že to s největší pravděpodobností alergické astma nebude. Jakoubek je lepší a můžeme podruhé naočkovat. Dostali jsme dýchací spreje - na celou zimu. Ale už nemusí nic polikat. Kontrola za tři měsíce.

Chlap volal z Prahy, za chvíli mu to letí, bude tam asi 14 dní.

Tanino - super deníček, už jsem se moooc těšila na popis svatby!! Je to hezké, člověk si u toho vybavuje, jaké to bylo tenkrát u něj…! :o) Co si myslíš, je lepší se vdávat s břichem nebo s miminkem?

Helčo - doufám, že je to jen planý poplach. Tři děti krátce po sobě se zvládnout dají, ale je to zabíračka. Ségra má kluky po 14 měsících a kámoška porodila během pěti let tři děti - říkali jí, že je neplodná a děti mít nemůže.....

Všem děkuji za morální podporu, doufám, že už to půjde k lepšímu a dokonce se tu častěji objevím.

Alice

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 01.11.04 14:24

Ahoj jarňátka,

Tanino, teda ta vaše svatba byla opravdu hezká a moc romantická. Já si zavzpomínlaa na tu naši - 1.9.2001. My se brali v kostele a sami si četli (každý jedno) čtení a slib říkali navzájem zpaměti. Bylo to fakt „kouzelné“ a nikdy nezapomenu na ten pocit a Tom měl prý stejný......
Dnes si mažílek půjčil foťák do práce, ale později dám nějakou fotku do galerie.

Kostičko, díky za rady. Ještě budu otravná: jak to, že nemusíš používat s Balakrylem ředidlo? A ještě mi prosím trochu popiš, jaký používáš lak (lepidlo) ten speciální na ubr.techniku? Já jsem si ho kopila a je to nějaké husté, vypadá to spíš jak Herkules než lak, to je tak správně? (Zkoušela jsem zatím svíčky a jak jsem to přelakovala, tak tam zůstaly vtroubky od štětečku.)

Almerko, s tím kočárkem by mě to asi taky mrzelo, já jak Zuzanku vozím, tak na ni strašně ráda čučím :-) No my máme naštěstí kočárek velký a místa dost, ale je zase těžký a hlavně v autobuse je na něj málo místa.

Lentilko, ty asi vůbec nevíš kdo jsme, psát jsem sem začala až později, ale já všechno četla už dříve, tak si aspoň pamatuju Tvé jméno:-). Obdivuju Tě, že už jsi zpět v práci (no, možná bych o tom taky uvažovala, ale není kam jít-u nás by mě teď asi nevzali, nemá kdo hlídat, složité s dojížděním atd.) .....tak ať se Ti tam daří :-)

Jinak my jsme byly od soboty u mých rodičů, bylo krásně, tak bratr s manžou zpracovali jablka na mošt a do beček na kvas (na slivovici). Zuzanka si za dva dny užila více než 10 lidí, které moc nezná, ale zvládala to perfektně (až na proplakaný předvečer neděle, kdy mi nedošlo, že ona asi neví, že je posunutý čas, já matka blbá.....)
V sobotu večer jsme popřáli „skoro švagrovi“ a poseděli ještě se známými, v neděli přijela moje teta se strejdou a konečně jsem poznala bratrovu přítelkyni :-) Počasí v neděli teda hrůza, ale zašli jsme na hřbitov a popřát kamarádce k narozeninám (v půjčených budnách).
Dneska je u nás tepleji a hlavně neprší a Zuzanka chrupká venku v kočárku už hodinu, tak jsme i po jídle a dělám si pořádek v počítači. Dnes se už dvakrát vykakala (oproti dřívějšímu 1 x za týden), tak to bude asi z toho moštu, co do sebe „leju“. Dala jsem ji na zem a ona si úplně skvěle hrála na bříšku. Už vydrží několik sekund mít zvednuté ručičky a trochu nohy, jako by plavala a někdy se opírá jen o zápěstí (už ne o ruce až po loket), což je další pokrok možná díky cvičení :-) Ráno se teď budí dříve, ale hraje si i půl hoidny sama s tím, co má kolem sebe, je to super a jsem z ní teď úplně mimo:-) Doufám, že jsem nic nezakřikla a nezakřiknu, ale i cvičení je trochu více v pohodě.

Tak holky, já už nevím co jsem jinak chtěla, protože pořád myslím na to co mám dnes ještě v plánu, tento týden nás nečeká žádná plánovaná doktorka ani cvičení, tak si to snad doma hezky užijeme. Přeju hlavně všem ať jsou zdraví, ať tohle nehezké počasí nepůsobí špatně a ať je zase brzy hezky :-)

Mája a Zuzanka (za týden skoro pětiměsíční)

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 01.11.04 14:33

Jéé Alice, Ty jsi mě předběhla, než jsem to naťukala.

Je moc dobře, že je Kubíčkovi lépe, nejlíp, kdyby se toho mohl zbavit úplně, ale to asi hned tak nejde, že?

Ale Tvůj manžílek, ten se má :-), taky bych Paříž někdy ráda viděla.

tak ať jste v pořádku a pokud Ti to vyjde, hlaš se častěji, moc mi chybí taky hlášky Vaší Verunky a popis její činnosti:-))))

Mája

 
Anonymní  01.11.04 14:58

Ahoj Májo a Zuzanko:-)
já bych také nemohla do práce, ale mamka je v důchodu a tak mi malou hlidá, jinak bych nešla! a pracuji bud ctyri hodiny denně nebo dva dny v kuse a pak mam volno takže se to dá zvládnout:-)) ale musím říci, že se na malou večer vždycky neskutečně těším!!!
Tak papa mějte se fajn
Lentilka

 
Anonymní  01.11.04 15:29

ahoj Leni

to je tak super,ze si zase zpatky na prijmu. Ted jsem se zase moc neozyvala ja,takze to musime co nejdrive napravit

pa a pusu Viktorce

magrat a delfinek

 
Anonymní  01.11.04 15:39

Ahoj Markétko,
no to jsem ráda, že už o sobě víme , ještě jednou moc děkujeme za missorku a šátek!!!
pusu kryštůfkovi
Lentila

 
Anonymní  01.11.04 19:18

ahoj holciny

musim potvrdit,ze svatba byla uzasna a neveste to neuveritelne sluselo, celkove tam byla strasna pohodicka a klidek

jinak ja jsem v patek jela na Vysocinu,udelala dopravni prestupek,diky delfinkovi nedostala pokutu a pak stastne dojela. V sobotu jsme byli na hrbitove zapalit svicky, v nedeli jsem se byla podivat v Zelive v kostele. Sice nejsem tak uplne verici,ale padl tam na me hrozny klid. Delfinek to prospal. Nedelni cesta byla desna,mlha a prselo, a vetsina ridicu se chovala jako by neprselo a nebyla mlha :-(, fakt kreteni.
zmena casu se nas zatim vyrazne nedotkla,delfinek spi podle sve nalady, vetsinou od pulnoci u me v posteli a uz to neresim.

jinak moje miminko je uz definitivni stojic obecny :-), dokonce preruckuje postylku. Stoji uplne vsude,takze bohuzel se nevyhybame castym padum :-((

SENTI - gratuluji Karolince k pul roku. A tim padem z postele se uz netrap,pamatujes nedavno to bylo u nas

BAGHIRO - kocicko, manzel uz zase zlobi? A k tomu ta debilni tchyne,preji pevne nervy. A nezapomen,za mas svoje slunicko

DANUS - delfinek se mnou na hrbitove byl a nikdo nic nerikal,tak to jsou asi jen povery. Jinak jsem rada,ze vam vsechny vysetreni dopadly na 1

KOSTICKO - steticka na cisteni nosu je u nas taky velky nepritel a cisteni nosu je dost velky boj. To jsem rada,ze nejsem zas tak uplne vykojena a ze si o tom kalendari v denicku nepsala :-))

MAKY - tak si predstav, ze manzilek se vratil vcas jak slibil :-). Jak si zvladla dusicky?

ALMERKO - Radimek je proste hyckany benjaminek :-))

HELCO - to verim,ze by necekany sourozenec vzbudil sok, u me taky a to mam jedno :-)

MAJO - Zuzanka je proste sikulka a ted uz se to bude vsechno jen a jen zrychlovat. Ja uz ted cekam,az se to moje mimi rozbehne :-))

jo a o vikendu mi bracha prinesl na CD fotky delfinka,kdyz mu bylo 12 dni,vubec nemuzu verit tomu,ze to byl takovy maly uzlicek.

a Krystufek opet zdrha smer koupelna,tak ho jdu zachranovat

mejte se krasne a pa

magrat a delfinek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.11.04 20:07

Holky,

psala mi Helča, že jim vyhořela centrála, bude bez připojení. Najdu její číslo a napíšu ho sem, ať jí můžete aspoň posílat SMSky.

Baghiro - s tím rozvodem mi to ušlo, co se stalo? Chlap zlobí?

Zdravím a vítám zpět Lentilku!!

Verunka dnes:

Srdíčko se ztratilo v polštářku! (hádanka pro vás - kdo ho tam ztratil?!)

Balónek nevidím (večerní uklízení hraček.)

Kresli kresli (odpověď na otázku, co dělala dnes ve školičce)

Alice

 
Anonymní  01.11.04 20:17

ALICE

jsem rada,ze to u Kubicka neni alergicke asthma a preju at ti tech 14 dni bez manzilka rychle utece :-)

magrat a stojic obecny

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.11.04 20:24

Ahoj.
Jsem jenom nakukovatelka, ale neda mi to nereagovat. Moz hezky jsi Tanino popsala svuj den D a ja tu ted brecim jak mala :-). Je to fakt dojemny…
Takze ti uz jen do „noveho - manzelskeho“ zivota preji hodne zdravi cele rodiny a taky trochu toho stesti! A zbytek uz bude na vas…

Pa

Hromix a Anie, 8 tydnu

 
Anonymní  01.11.04 21:41

Ahojky,

protože dneska už od rána svítio krásně sluníčko, rozhodla jsem se, že rychle vyrazíme na prochajdu, než se zase to počasí pokazí. Všechno jsem sbalila, Karolínku a sebe oblíkla a když už jsem vkládala Karolínku do kočárku - najednou se zničehonic poblinkala! Bylo to všude - na mě, na ní, v kočárku…
Chudinka malá - za celý svůj půlrok se takhle poblinkala snad jen dvakrát. Tak jsem přemýšlela co to může mít na svědomí. Včera jsem jí dávala pár lžiček banánový přesnídávky - takže asi tady bude zakopanej pes:-(
Na procházku jsme nakonec vyrazily v babyvaku:-) Sice mě pak bolely záda, ale za tu krásnou procházku to stálo.

Dneska byla u mě na návštěvě ségra s Andulkou - s tou se člověk nezastaví - pořád lítala po bytě a hrozně jí bavilo vyndavání knížek z knihovny, až už jsem to nevydržela a zavřela jsem dveře do obýváku:-)

Lentilko: vítám tě po dlouhé odmlce zpátky!

Alice: jsem ráda, že se alergické astma u Kubíčka nepotvrdilo. Verunčina mluva je tááááááááák sladká:-)

Magrátko: to víš, že si pamatuju na to, jak jsi psala, že ti Delfínek spadl. Když se to stalo nám, vzpomněla jsem si na tebe a hlavně na to, jak strašně ti muselo být, jako bylo v tu chvíli právě mě:-( Hlavní je, že jsou ty naše zlatíčka vpořádku a nás to nadosmrti poučilo!

Tak pa, pa a sladké sny
Senti a Karolínka (už zase pravidelně kolem 21h usíná)

 
Anonymní  01.11.04 21:48

Ahoj maminy,

nebudem reagovat jednotlivo, len v rýchlosti chcem pochváliť Taninu - bola si krásna nevesta (dokonca aj moj manžel povedal, že si mala krásne šaty a to je čo povedať, lebo zvyčajne vie o šatách povedať len to, že sú to šaty… ;-) Všetkým vám to spolu pristalo, takmer som začala ľutovať, že som sa aj ja nevydávala s miminkom :-)

My sme mali pohodový výkend, v nedelu sme boli aspoň symbolicky zapáliť sviečku na Olšanských hřbitovech, Barunka si tam na čerstvom vzduchu pekne schrupla v kočíku. Nám sa choroby našťastie vyhýbajú, asi to bude tým, že sa v podstate s nikým nestretávame - takže nakoniec aj tá naša izolovanosť má svoje výhody.

Ozaj, nemáte niektorá skúsenosti s reklamáciou kočíku ? My sme pred niekoľkými mesiacmi kúpili trojkolku ABC Design a pred niekoľkými dňami sa mi nejako pokazil jeden tlmič ( teda neviem či sa to volá aj pri kočíku tlmič - skrátka jedno to pérovanie pri koliesku). Kočík je stále použiteľný, ale strašne to škrípe a to pérovanie je o poznanie tvrdšie, takže už to tak dobre nepruží. Rada by som to išla reklamovať ale bojím sa, že si v obchode kočík prevezmú a my ostaneme na niekoľko týždňov bez neho. Podotýkam, že by to bola pre mňa katastrofa, lebo iný nemám a momentálne ani nemienim kupovať.
Neviete ako sa to rieši ?

Majte sa krásne a všetkým chorým miminkám prajem rýchle uzdravenie.

Slavka a Barunka

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 01.11.04 22:00

Ahoj holky,
tak už jsem zase tady.Byli jsme od středy do soboty u našich a v neděli zase u manželových rodičů,už se vrátili z lázní.Dnes jsem jen uklízela a prala.
Na hřbitovy jsme taky jezdili,ale Haničku jsem tam nebrala,vždycky jí Monča hlídala před a pak jsme se vystřídali.Je to nějaká pověra,ale už nevím jaká.

Tanino,svatba byla opravdu nádherná moc dodatečně gratuluji.My jsme se brali 14.2.2004 na Valentina taky trochu romantiky,ale u nás to už bylo u každého potřetí no do třetice všeho dobrého.Měli jsme jen svědky a naše děti.

Tak se dnes Hanička poprvé přetočila na bříško,šikulka naše.Ve středu jdeme na 3 očkování tak pak písnu váhu a míru.

Dnes už končím snad zítra bude víc času,zatím se mějte a dobrou noc.

Ahoj Hanula a Hanulka

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 02.11.04 08:04

Ahoj Slavko,

reklamovat by se kočárek měl stejně jako ostatní věci a měli by snad dát i náhradní na dobu reklamace. Pokud to ale neudělají, můžu ti nabídnout půjčení golfek. Jsou sice už letité ale snad jsou v pohodě. Jen stříška má zlomenou výztuž a nedá se tudíž úplně vypnout a taky bz musela jezdit Karolínka ve fusaku (už je přeci jen zima). Ale pokud budeš potřebovat dej vedět a zavolej, my v nich jezdíme zatím jen doma v bytě.

Tanina

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 02.11.04 08:08

Promiiiiiin spletla jsem si Barunkou s Karolínkou..jsem hlava dubová a Julča mi taky neřekne mámo jsi úplně blbá…
Knourá mi tu na klíně

Tanina

 
Makys1
Povídálka 47 příspěvků 02.11.04 08:25

Ahojky,
Tanino, nádherný popis svatby. My to máme za sebou už 6 let, naše svatba byla spíš takovej mejdan. David střelil divoký prase, tak jsme se rozhodli, že ho sníme a při té příležitosti se vezmeme  Brali jsme se v Pardubicích na radnici a oslavu měli v Kuněticích pod hradem v hospodě. Jediné z čeho jsem měla strach, že se někdo opije a utopí se v Labi, ale všechno dobře dopadlo. Srazík se mi taky moc líbil, doufám, že už je Julča v pořádku, hezky ji za nás pohlaď.

Helčo, tak co, lhaly testíky nebo nelhaly??? Jinak to s tím střídáním čistého a špinavého prostředí, zdá se mi, že po každé návštěvě Prahy se Vaškovi v noci špatněš dýchá, takže něco na tom asi bude. Taky píšeš, že dáváš tvaroh s ovocem?? Já se dočetla v nějaké brožurce od Hami, že do konce 1. roku by maminka neměla připravovat příkrmy s tvarohem sama, protože má vysoký obsah bílkovin a mohla by snadno překročit jejich doporučenou dávku. Ale asi chtějí jen zvýšit prodej, že?

Lentilko, ahojky!!! Jsem ráda, že ses znovu ?objevila? a ať ti to v práci vychází.

Kostičko, Vašíka se změna času naštěstí netkla, protože špatně usíná večer i bez časových pohybů a v noci se budí i 8×. Jen jsem měla strach, že se ráno vzbudí už v pět a nebude chtít znovu usnout. Vzbudil se v šest, přicucnul se k jednomu prsu a neusnul, tak jsem ho přehodila ještě k druhému a to se už ?upil? k spánku, takže jsme vstávali až v půl osmé.

Dani, gratulujeme Valušce k úspěchům, musíš mít nervy jak provazy. Já byla s Vendym v nemocnici jen s infekcí močových cest a málem jsem se z toho zcvokla. Tu pověru se hřbitovem naštěstí neznám. Když jsme v Praze, jezdím s Vaškem na Olšanské hřbitovy, je tam krásný klid a spousta stromů a on se rád kouká do větví. Hezky tam usne. Ale jelikož spí jen půl hodiny, tak tam nezdravě moc času snad netrávíme.

Dino, přidáváme se s taťkou k vám a taky jsme přestali klást přírodě překážky. Vzhledem ke kojení a snížené frekvenci ?výroby? z důvodu permanentní únavy (mojí, to se přiznávám), se nám ale sourozenec asi jen tak nezadaří. Takže kdo dřív? 

Jinak, začala jsem dávat Vašíkovi večer rýžovou kaši v naději, že se mu třeba zlepší noční spaní. Nezlepšilo. Ale dítko se na lžičku vrhá jak kdyby čtrnáct dní nejedlo. Jo a já jsem neschopná tu kaši rozmíchat v mlíce. Tam píšou ?vsypte dané množství kaše do teplého mléka, nejlépe najednou a lehce promíchejte?. Dělám to přesně podle návodu a vždycky se mi tam udělaj hrudky, takže to pasíruju přes cedník. Co dělám špatně?? A ještě mám dotaz. Až začnu s dalšíma příkrmama, měla bych začít taky dávat Vendymu pít? Domnívám se že asi jo, ale jak? Z flašky to neumí (jenom tu gumu kouše nebo si savičkou ?drncá? o dáseň. Zvláště to mu přijde jako dobrá zábava) a při pití z hrníčku si vždycky užijeme akorát spoustu srandy ale skutek utek?

Holčiny a míma, mějte se krásně

Makýš a Vašík 24. týden

 
Anonymní  02.11.04 09:23

ahoj Makys :-)

tedy tak Vasik bude mit taky v blizke dobe sourozence, budu drzit palce,at se brzy zadari.

ani nam vecerni kase nezabrala na dlouhy spanek a ja se tak tesila :-). A kasi davam od Hami a v ni se mi hrudky nedelaji,predtim jsem mela od Nestle a byla tam jedna hrudka za druhou

opatrujte se a pa

magrat a delfinek

 
Anonymní  02.11.04 10:36

Ahoj Makys,

my jezdíme taky na Olšanské hřbitovy! Někdy jezdíme jenom tama někdy to tudy jenom pouze projíždíme, abychom se dostaly do parku na Parukářku a nemusely jet kolem aut.
Kde bydlíš? - Nechceš jezdit na společné procházky?

Senti a Karolínka

 
Anonymní  02.11.04 13:06

Dik, Tanino, za odpoveď i za návrh, cez víkend pojdeme pravdepodobne reklamovať (uf, dúfam, že nájdem niekde paragón od kočíka ) a potom sa ozvem, že ako to dopadlo…

Dajú sa tie tvoje golfky do ležatej polohy, Barunka ešte nesedí… ?

Slavka

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 02.11.04 13:25

Ahoj Holčičky
tak je uterek, a jsem v praci nadelavam si abych mohla příští týden být hodně se svojí beruškou. Večer jsem malou houpala na rukouch asi tak tři hodiny, měla bolení bříška, vůbec ale nerozumím z čeho, já nic nejedla špatného a ty její příkrmy jsou taky v pohodě. Plakala tak hodně až jsem málem plakala s ní.Ona má vůbec problémy s bříškem, už v šestinedělí jsme absolvovali prohlídku na chirurgii, a sono bříška. Vše bylo ale v pořádku…
Ale dneska ráno se na mě už zase smála ta moje veselá Viktorka tak jsem šla do práce v trochu lepší náladě… Nechodí se mi dvakrát nejlépe, když jí musím opustit je to hrůza. první den v práci jsem obrečela.:-(((
Makýš: Vikinka mě taky v noci moc špatně spí, budí se také 6-8 za noc, a uspí se u prsa, vyřešila jsem to tak že jí mám v posteli, protože jsem neměla dost sil jít pro ní do postýlky, vyndat jí , dát ji prso a pak zase zpátky do postýlky, jo a někdy si v noci hraje a povídá si a směje se. Jsem z ní uplně odrovnaná!!!!
Magrátko: promin za pozdní odpoved na Tvojí smsku… zdravíme Kryštůfka

Jinak moc všem děkuji za hezké přivítání!!
Papa Lentilka+ Viktorka ( ve čtvrtek půl roku)

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 02.11.04 14:46

Čaute baby,

no dufam, ze sa ziadna z Vas neurazila. Nemyslim, tym ze ste nejake stare a vsetko co s tym suvisi - nic osobneho. Proste na Slovensku sa takto zdravia aj krasne mladucke a pohladne holky.

Tyzden sme sa neozvali. Travili sme ho na Slovensku a potom koncom tyzdna sme uz boli spat doma. Ja som ale od utorka az do vcerajsku marodovala. Chytila ma nejaka chripka a k tomu nas tatko mal od stvrtku do nedele program, ktory nemohol zrusit. I ked vecer chodil domov, ale poviem Vam s tym kaslom a rýmou to uz nebola ta prava materska dovolena. Lucky sa vzdy naplasil alebo zobudil, len co som trochu zakaslala a to som kaslala v jednom kuse aspon tri dni . Teraz len trpnem ci to odo mna nedostal, lebo chudiatko on by to urcite tak hrdinsky neprezil.
No dnes uz je to so mnou celkom fajn. Vecer docitam vsetky komentare a dennicek a budem trochu adresnejsia.

Dnes su dusicky a mne sa hrnu slzicky do oci. Pred piatimi rokmy mi zomrela mamka. Myslela som si ze som sa s tym celkom dobre vyrovnala. Dokonca aj na cintorine minuly tyzden to bolo OK. Ale celý den sa mi chce brecet a hrozne rada by som jej ukazala toho nasho krasneho broucka. Urcite by bola na neho a na nas hrda. Lucky je zlaticko a aj teraz ma hladi a asi citi ze mi je smutno.
No dost bolo smutku, to prejde.

Majte sa krasne, idem prebalit a potom snad stihnem este prezriet fotecky v albume a docitat komentar.

Cmuuuuuuuuuuu­uuuuuuk
Lucky a Slniecko(usmrkane)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.11.04 15:06

Zdravím Jarňulky,

můžu teď jen krátce, neb mě dítě nenechá, ale večer se snad ozvu víc a konečně vás dočtu, jen jsem zahlídla Lentilku, tak jí moc vítám zpátky, mám radost, že jsi zase s Viki mezi námi:)

Užili jsme si báječný pohodový víkend u rodičů v Pardubicích, obrazili všechny příbuzné co máme, pomuchlovala jsem si 14-tidenní miminečko manželovo sestřenice, je to kus chlapa, měl už čtyři a půl kila, takže se docela pronesl:) Prostě fakt super, Davídek byl vzorné miminko, na všechny se smál, u dědy na chalupě se poprvé začal pohupovat na kolínkách, fotku jsem dala do galerie:)

Letím jarňulky, snad se večer objevím a vše dohoním, nejhůř zítra určitě, chyběli jste mi!!!!

Diny a Davídek (5apůl měsíce)

 
Anonymní  02.11.04 19:04

ahoj holciny

tak od vcera jsme doma marodi,tedy ja a velky Subr,delfinek je nastesti v pohode. Tece mi z nosu a psikam,blee nebavi me to

dneska jsem spolu s Kacii vyrazila na Cerny most, specialne do HM,tam jsem prckovi koupila cepici s usima ( vypada jak medvide ),salu a rukavice. Pak jeste DM,mam preci ty kuponky a domu jsem odjizdela s plnym kosikem a prazdnou penezenkou.

ted se delfinek plazi po tatinkovi,stoupa si u topeni,busi kocourovi na zachod a haleka. Rano me vzbudil v 7 ,stoupnul si v postylce a zacal delat mamammam,hodila jsem mu tam naivne hracky :-),ale prestal az kdyz jsem ho vyndala

KATKO - tak doufam,ze se brzy uzdravite

SLNIECKO - myslim,ze ztrata blizkeho cloveka neprestane nikdy bolet,tak se vyplakej a zase bude lip :-). A na Slovensku dobry?

LENTILKO - a pristi tyden muzete?

jdu zase msrkat a odchytit drakouse

papa magrata a krystufek

 
Anonymní  02.11.04 19:05

ahoj

taky si nam chybela :-)

magrta

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 02.11.04 20:00

Ahoj děvčátka,

dnes jenom velice krátce. Jsme totiž marodi a to pořádní. Valuška je děsně zahleněná, má rýmu a kašel a v noci měla teplotu nad 38, takže jsme dnes dostaly antibiotika. To my musíme kvůli tomu šantu, nesmí se ucpat jinak je s náma ámen. Noc byla šílená jenom jsem chovala, beruška naše moc mě to trápí, že je jí zle. Mám hrůzu ze dneška.
Tak letím

Ahojky Dana+Valuška (kašlička obecná)

 
Anonymní  02.11.04 20:04

Danus

posilam Valusce pohlazeni,musi to byt desne protivne,ale tohle pocasi je fakt na draka. Brzy se uzdravte a pa

magrat a delfinek

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.11.04 21:15

Ahoj Jarňulky!

Holky, já jsem skleróza nebo vykojená hlava. Já vám předevčírem chtěla hlavně napsat, že Ellence se už podařila otáčka zádíčka-bříško-zádíčka. V neděli odpoledne. Hrála si na dece na puzzlících a stalo se to. To je paráda! Včera byla El taky poprvé nakupovat. Dosud jsme to praktikovali tak, že buď já nebo babička zůstal v autě s Elenkou a druhá šla nakupovat. Včera jsme to zkusili všichni dohromady a musím říct, že se jí to moc líbilo. Tolik barevných obalů ještě neviděla, zajímavý lidi kolem, pořád se všude rozhlížela a usmívala se :o)))). Dnes jsme byli v poradně na půlroční kontrole a posledním píchanci trojkombinace. Vážíme 7950g a měříme 71 cm. Přírůstek tedy pouze 350g za 4 týdny, ale i tak nás sestřička pochválila a paní dr. jsme se líbili. Máme už pomalu začít s příkrmama, budu muset najít nějaký deníček, abych se poučila. Jsem zvědavá, jak jí bude to neslané chutnat. Vzpomněla jsem si na tu pohádku Byl jednou jeden král, jak tam ta jedna z Werichových královských dcer říká: lépe hladovět, než jíst neslané. No žádné násilí, když jí to prý nebude chutnat, máme dát týden nebo 14 dní pauzu a zkusit znovu.

Tanino: moc krásný deníček. Taky jsem si málem poplakala. My se brali 1. června 2002 (manža to chtěl naplánovat i s El, aby se mu to dobře pamatovalo, 1.5. narození dcery, 1.6. výročí svatby, 1.7. manželka narozeniny, a Elenka mu vypálila rybník a počkala si do 6.5., chichi). Na svatbu vzpomínám v dobrém i ve špatném. Dobré bylo všechno až na jeden okamžik, když se opilý švagr začal rvát se synem přítelkyně dalšího švagra (hoši trošku přebrali :-(((( a já na něj volala městskou policii, protože nechtěl dobrovolně jít domů a nedělat další ostudu před zbytkem rodiny. To je taková perlička. Manžu jsem podruhé v životě viděla brečet, byl z toho hotovej, že jeho brácha udělal něco takovýho, nechtěl jít zpátky mezi svatebčany, protože se za něj hodně styděl a mě dalo tenkrát hodně práce, abych to urovnala. On se chtěl ještě ve svatební den rozejít, že ho už nikdy neuvidím atd. a já mu musela snad stokrát opakovat, že ?spolu budeme v dobrém i ve zlém, dokud nás smrt nerozdělí?. Prostě to byla svatba, na kterou se jen tak nezapomene, bohužel v tom špatném slova smyslu. Když jsem se vdávala, bylo to všechno naplánovaný co a jak, kdybych se měla vdávat dneska, udělám to všechno úplně jinak. Myslím, že ta vaše svatba by se mi moc líbila :o))

Dandis: vůbec nejsem výtvarník. Co se týče té židličky, tak výhodou je, že i když neumíš malovat, tak si vybereš obrázek z ubrousku a nalepit ho je hračka. I to natírání by snad každý zvládl. Co se týče těch dekorací, vybírala jsem si ve 14 svý povolání, resp. školu, na kterou půjdu a nakonec skončila na ekonomce. No a pak jsem litovala, že jsem nešla na nějakou zahradnickou školu, na aranžérství, jenže to by asi nebylo s maturitou. Účetnictví mě stejně nebavilo, tak jsem po škole u něj vydržela necelé tři roky, ale co už včil?

Senti: já si taky říkám, že tohle se mi nikdy nestane, aby El spadla třeba z postele nebo tak. Ale jak se říká: nikdy neříkej nikdy. Jen doufám, že kdyby k tomu došlo, bude to bez následků jako u vás.

Helčo: s těma týdnama jsem na tom stejně. Když se tady podepisuju a píšu i kolik má El týdnů, musím se podívat do kalendáře, kde to mám napsaný. Jinak když se mě někdo zeptá, jak je stará, taky už teď říkám, že budeme mít 6.11. půl roku, předtím to bylo pět a půl měsíce atd. No a s těma těhutestama, nechlubila ses jako Diny, že toužíte po dalším drobečkovi :o))) S váhou jste na tom líp než my, ale myslím, že Kubíček od Alice vede i před váma :o))

Baghirko: s tím rozvodem mě to mrzí. Netušila jsem, že ty problémy, o kterých jsi psala, už došly tak daleko.

To je konec přátelé, tá dy dá dy dá?..

Kostička a Elenka po injekci (za čtyři dny půůůůůůůůůůůůůůůůl roku!!!!!!)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 02.11.04 22:17

Tanino ? gratulujeme ke svatbě. Muselo to být prima.

Danuš ? my jsme byli s Terezkou taky na hřbitově. Babička na nás sice volala ať tam s malou nechodíme že děti do jednoho roku tam nemají chodit ? nějak na pověry nedáme. Ono podle nějaké pověry by se děti do jednoho roku neměli ani dívat do zrcadla.

Magrat ? dušičky jsme o týden odložili. Bylo úplně strašné počasí a tak jsem to využila jako výmluvu. Asi nás to nemine tento víkend.

Slniecko ? vím jak ti je. Mě umřel v lednu tatínek a taky mi moc chybí. Oni na ty naše miminka koukají tam shora víš. Tak ráda bych tomu uvěřila. Čas to spraví. Drž se.

Něco málo o nás. Mrkvička Terezce stále moc nejede. Kupodivu o trochu míň se jí zvedá žaludek z brokolice ale pořád je boj dostat lžičku do pusinky.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení

A teď ještě si kapku postěžuji. Terezka neusíná v postýlce ale mámě u prsa. Mě to snad ani nevadí jenže vždycky někde objevím nějaký článek o tom že by se to nemělo v náručí natož u prsa. Že se má položit do postýlky a když brečí tak k němu v intervalech chodit dokud neusne. Jenže?tak jsem to dneska chtěla zkusit. Terinka řvala úplně strašně až mě začalo bolet břicho asi od nervů. Ona by snad řvala do omdlení. Nevydržela jsem to a uspala jsem jí jak jsme zvyklé. Co si o tom uspávání myslíte? Jak usínají vaše děti? Mám z toho takový divný pocit :-(

Ve čtvrtek jdu ke kadeřnici. Už to potřebuji jako sůl. A v sobotu máme party s lidičkama z tábora. Bude to pyžamová párty :-). A taky nás čeká hlídací premiéra. Bude hlídat švagrová která bydlí hned vedle klubu kde budeme pařit abych mohla v případě potřeby odběhnout za malou. Uvidíme kdo je větší závislák jestli Terinka nebo mamka.

Jdu spát. Poslední dvě noci se kapku změnilo spaní toho mojeho broučka. Z celonočního spaní jsou dvě papací probuzení nebo spíš tulící se. Přijde mi že Terka ani moc nepije jen se potřebuje přitulit a v mžiku zase spí i když jí přenesu do postýlky. Zatím mi to nevadí ale všeho moc škodí :-)

Maky a Terezka (31 týdnů)

 
Anonymní  03.11.04 07:53

ahoj Maky

s tim uspavanim, u nas uspava tatinek,pohladi, vypravi pohadku a delfinek usne. Vypada to idylicky,aleee..... v noci se delfinek budi minimalne 4 x a ja ho pokazde uspim prsem a vetsinou i zustane u me v postylce. Metodu vyrvani chci zacit praktikovat az kolem jednoho roku,driv mi to prijde brutalni a hlavne bych to nevydrzela

posilam pusu tulikovi a pa

magrat a delfinek ( momentalne stojici u kocourova zachodu )

 
Anonymní  03.11.04 08:23

Ahoj všichni,

nedá nám to a musíme se pochlubit, včera jsme objevili náš první zoubek. Byl nadohled už asi tři dny a včera to najednou bylo venku!!!

Naše nachlazení už naštěstí ustupuje (totéž přeju Valušce a Magrat a ostatním, které jsem nejmenovala se omlouvám). Pavlíček sice pořád pokašlává, ale myslím si, že je to ze suchého vzduchu. Bydlíme totiž v paneláku. Máme sice na topení odpařovač, pouštíme zvlhčovač, ale ještě si říkám, že pořídíme takový ten kámen, co po něm teče voda, snad to pomůže…

Holky, nebuďte moc smutné, že vám odešel někdo blízký. Tak už to halt v tom životě chodí. Čas to všechno zahojí. Je to smutné, když odejdou prarodiče, rodiče ( já naštěstí mám oba ), ale ještě horší je, když odejde někdo mladý. Mě se zabil bratranec. Je to už 7 let, ale teď by mu bylo teprve 24. Byla to tehdy hrůza. Hlavně pro jeho rodiče a ségru. Pořídili si ještě jedno dítě - a pak zjistili, že čekají dvojčata. Teď jsou jim 4 roky a jsou to pěkní raubíři (holka a kluk - holka je horší). Když byli menší, říkali, že mají dvě maminky, protože jejich sestře bylo 18.

Dušičky je prostě ten čas kdy se nám všechny ztráty našich blízkých vracejí. Ale nesmutněte příliš! Podívejte se na ty malé drobečky a hned se vám spraví nálada.

Jdu se podívat co ten náš pizizubák provádí v postýlce. Je tam nějaký mooc velký podezřelý klid.

Tak se všechny mějte, pozdravujte prcky (chtěla jsem napsat bříška, ale to už je hoodně dávno)

Ahoj Katka a Pavlíček (dnes přesně 7 měsíců)

 
Anonymní  03.11.04 09:08

Ahoj Katko

tak gratulujeme k prvnimu zoubku :-), a kdo bude mit nove saty ?

s tim suchym vzduchem mas pravdu,tchyne bydli v panelaku a kdyz tam spime,mame totalne ucpane nosy

pa a pozdravuj jednozubce :-)

magrat a pan bezzubec

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.11.04 11:06

Ahojky,

tak už je dneska líp. Valuška sice pořád přes den pokňourává a šíleně kašle, ale tuto noc spinkala, jen 2× se probudila na kojo a léčky. Snad je to nejhorší už za náma.

Katko: gratulace Pavlíčkovi k zoubku a hurá nakupovat

Maky: taky jsem čerstvě ostříhaná, ale jenom konečky abych to hlavně nemusela moc česat. To znamená ať žije culík!!!!

Magrát: přejem brzké uzdravení, u nás doma si taky můžeme zahrát „kýchá a soplí celá rodina“

Diny: teda Davídek je tááák šikovný, za chvilku bude snad chodit

Baghiro: pevné nervíky, ale zase bude dobře, uvidíš

Kostičko: my taky moc nepříbíráme, a dle doktorky začneme s příkrmy až kolem vánoc

Lentilko: moje kamarádka má taky dcerušku Viktorku, moc pěkné jméno

Jo a na hřbitov jsme stejně museli jít bez malé, když je tak nachlazená. Lidí tam bylo jako psů, ale je to moc pěkné, když všude svítí svíčky. Pěkné ale smutné, taky už nemám tatínka.

Můj maródek se budí tak papa

Dana+Valuška

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 03.11.04 12:16

Ahoj holky,

Tanino, měli jste moc krásnou svatbu. Přejeme moc a moc štěstíčka a pohody.

Baghiro ? uvidíš, že bude dobře. Já jsem sice neřešila rozvod, ale ?pouze? to, že s námi otec Andrejky nechtěl být. O malou má sice zájem (ale samozřejmě jen tak na návštěvu, mít nás doma, to ne), ale zase já zatím nemůžu překousnout to, že na ni má v podstatě stejný nárok jako já. Neboj, máš svoje sluníčko, a to Ti všechno vynahradí.

Kostičko ? taky už koupeme ve velké vaně s lehátkem a pěnovýma zvířátkama. Andrejka je spokojená, může si kopat nožičkama jak se jí zlíbí, aniž by se přitom praštila do hlavičky, což bylo v malé vaničce neustále ;o)) S tou odsávačkou to moc dobře známe. To bylo vždycky kraválu! Před kojením jsem ji odsála, zdálo se mi, že už v nosíku nic nemá, a když jsem ji dala k prsu, tak chrčela ještě víc. Tak jsme vždycky odsávali nadvakrát.

Danuš ? taky jsme byli s malou na hřbitově a kolem nás spousta dalších kočárů. O takové pověře jsem nikdy neslyšela.

Maky ? Andrejka mi taky většinou usíná u prsa. Kolem půl osmé koupeme, pak hned pije a v poslední době mi většinou u toho prsa usne. Tak ji jen přendám do postýlky. Když neusne u prsa, tak jí to potom v postýlce dýl trvá a někdy taky dojde i na nošení. Takže nejsi sama a než bych ji nechala hodinu řvát, tak ji radši 5 minut ponosím.

Katko ? gratulujeme k zoubku, jestli to bude Pavlíček mít jak Andrejka, tak do týdne čekej další ;o)) No jak to tady čtu, tak i ty bříška budou za chvilku aktuální.

Jinak u nás asi celkem nic nového. Změna času se u nás taky projevila. Noční kojení (1×) a ranní vstávání se nám o hodinu posunulo. Kojení přes den a večerní koupání jsme srovnaly podle hodin, což nebyl problém, protože jsme nikdy nekojily nějak extra pravidelně.

Tak jdu uklízet Andrejčinu skříňku a vyřadit už i velikosti 62. No jo, roste jak z vody.

Na závěr vám musím napsat jednu drsnou informaci. Předevčírem se zastřelil gynekolog, ke kterému jsem chodila. Těžko říct, co ho k tomu vedlo, ale musel na tom být asi hodně špatně, když něco takového dokázal.

Lenka a Andrejka (20 a ½ týdne)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.11.04 13:16

Ahoj Makys!

Pokud chceš dlouho kojit, jsou jiné tekutiny než mateřské mléko zatím zbytečné.

Alice

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 03.11.04 13:17

Ahoj BABY,

Tak ako vždy počítač mi spadol skôr ako som stihla dopísať komentár, tak začínam znova.
Lucky je veľký pomocník a klepe do klávesnice so mnou.

TANINA ? denniček je super. Krásna svadba a krásne ste si to užili. Prajeme veľa lásky a porozumenia.
Naša svadba bola 29.8.2002. Všetko čo sme mali pripravene stroskotalo na povodniach v Prahe. Takže sme nemali kde bývať- Holesovice zaplavene, kadrnicky salón - zaplavený,. salón kde boli šaty ? zaplavený, loď kde mala byt hostina ? v nedohľadnu :o]]. Dva hotely rezervovane pre hosti boli u Vltavy ? zaplavene. A k tomu všetkému musel Ales tri dni pred svadbou služobne odcestovať a vracal sa večer pred svadbou. Všetci ma varovali, že sú to znamenia a možno si to mam rozmyslieť, ale nakoniec sme to zvládli a mali sme nádhernú svadbu v malom hotelíku na Zahradnom meste s bazénikom a grilovaním. Zatiaľ neľutujem, ale uvidíme čo poviem po 17-tich rokoch ( toľko je už vydatá moja sestra).

DANO a VALUSKA ? Ste statočné, nemocnicu ste zvládli, tak predsa nejaká chrípka Vás už nerozhádže. Rýchle uzdravenie a za tu nemocnicu udeľujeme medailu za statočnosť.

MAKY ? o poverách so zrkadlom nič neviem. Keď chcem ukludniť Luckyho tak sa dívame do zrkadla a jemu sa to veľmi páči. Náš tatko ho nazval nacista, lebo sa vždy na seba usmieva a vyšklebuje v zrkadle.

LENTILKA a Viktorka ? Vitajte a píšte ako sa Vám darí. Fotečky sú nádherné a s Viktorky rastie krásna princeznička.

ALICE ? Sme radi že je Kubíkoví lepšie. Držali sme palečky a asi to pomáha. Keď Vám bude smutno za tatkom, tak napíšte.
Paríž je krásna. Za posledne štyri roky som tam bola mnohokrát, ale vždy služobne. Takže pri slove Paríž som mala v minulosti vždy zimomriavky. Trávila som tam čas na meetingoch a neustále sme museli dokazovať, že v Prahe sú celkom schopní ľudia a nespadli sme zo stromu. Ak niekto pracujete v zahraničnej firme možno viete o čom rozprávam.
Ale dnes by som sa tam rada vybrala súkromne a užila si tu nádhernú atmosféru.

BAGIRA ? prajeme veľa energie a silne nervy. Mysli hlavne na šťastie a pohodu Teba a Tvojej princezničky.

MAGRATKA ? na Slovensku bolo super a hlavne Luckymu sa páčilo. Podávali si ho z rúčky do rúčky a naučil sa tam robiť indiána. On vydáva rôzne zvuky a niekto mu dáva na ústa prst a znie to tak divne ako keď sme sa hrali na indiánov.
A Delfinek už tak krásne stoji !! Takže za tri mesiace možno aj my budeme :o]]

SLAVKA ? Barborka je fešanda. Lucky jej posiela uslintanú pusinku.

Budem končiť, už som sa rozpísala až. Všetkým prajeme skoré uzdravenie a pohodový týždeň
Slniečko a Lucky (5 mesiacov a 1 týždeň)

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 03.11.04 13:20

A este gratulacie k novym zubkom. My sme zatial bezzuby, ale asi uz posr...... No utekame prebalit.

Slniecko

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 03.11.04 14:05

Ahoj holčičky,

před chviličkou jsme se vrátili od paní doktorky. Byla očkovaná a váží 8 080g a měří 68 cm! Je to už velká holka:-)
Další kontrolu máme až začátkem ledna.
Byla hodná a po píchanci se trošku rozplakalo, ale máma jí hned utišila. Teď spinečká.

Takže toho jdu rychle využít a pořádně se nadlábnu:-) a v klidu přečtu MF Dnes:-)

Mějte se krásně a všechny nemoce posílám od vás pryč!

Senti a Karolínka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.11.04 17:12

Holkýý!

Kubík začal dneska žvatlat! Říká „HATLA“ a „TÁTA“ A chlap tu není…!

Alice

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.11.04 17:38

Jejda Alice, to je supéééér. Veliká gratulace. A že vždycky je to první táta a ne máma.

Dana

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 03.11.04 17:57

To je supeeeeeeeeeeeeer. A ako sa mu to podarilo ? Nejak ste ho drazdili, alebo pripravovali ?

Ciao
Slniecko

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 03.11.04 19:08

Ahoj holky!

Dneska jsem byla s Radimkem 4× venku,z toho 2× na dlouhé prochajdě,tak mě docela bolí nohy.
V těchto dnech u nás otevřeli nové Fitness centrum,tak jsem to tam byla před chvílí omrknout.Velkej brácha a taťka šli cvičit,tak jsme je šli s Radimkem podpořit.Je to tam moc hezký,už se těším,až taky vyrazím.Před těhu jsem chodila do posilovny jen pro ženy.Tady to je dohromady,tak nevím jestli mi přítomnost chlapů nebude vadit.

V pondělí jsem byla opět na cvičení.Potom jsem byla odevzdat přihlášku a zaplatit plavčo.Začne nám v půlce listopadu.

Alice, to je paráda,že už Kubík žvatlá!škoda,že zrovna nemáte taťku doma.

Pavlíčkovi od Katky velká gratulace k prvnímu zoubku.

Magrát,dneska jsem si na tebe vzpoměla.Jak píšeš,že Delfínek šmejdí po bytě atd.Radim sice neleze ,ale dokulil se ke kytce a zváhl ji na sebe.Já jsem byla v koupelně,tak se stihl i porýt v hlíně.Už nám to začíná.

Musím jít koupat,už se dožaduje.Teď leží na podložce s holou prdelkou a už se pěkně vzteká.Čekám,kdy začne pérovat na kolínkách jako Davídek od Diny,ale zatím nic.

Almerka & Radimek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama