Jarní miminka 2004 - Do třetice všeho dobrého:)

Rodičovství

Trojky mě asi v poslední době pronásledují. Nejen že se blíží magická Kristova léta, kde na mě mrkají rovnou dvě, ale zároveň těsně před jejich nástupem se stanu „potřetí maminkou:) Tak mě napadlo, co takhle napsat deníček o tom, čím stejné a čím jiné bylo každé mé těhotenství? Pravda, u prvního budu muset hooodně zapátrat v paměti, neboť jsem coby Husákovo dítě povila svou první dcerku ve dvaceti letech, takže hodně let „tamu nazad, ale snad něco úspěšně vylovím:)

Je rok 1993, jaro…s prvním manželem se snažíme o miminko, máme krátce po svatbě. Mě je dvacet let, mám po maturitě na gymnáziu, na vysokou jsem se nedostala…a i když je už po revoluci, pro mě asi nenastala ta doba nemožných možností, závan ciziny na mě dýchl akorát tak ze zájezdu do Paříže a Norimberka (kdy jsem jak trubka brečela nad barevnýma štětkama na záchod) a vdát se mi přišlo tak nějak jediné a správné. Manžel je rozvedený, přišel rozvodem o dvě děti, které když mají jít na víkend k nám, jsou nemocné…a to i půl roku za sebou …strašně moc chce miminko a mě to přijde jako takové logické vyústění našeho ročního vztahu, sama jsem ještě asi trochu mladá…ale on mi všechno ukáže a vysvětlí, je to přece zkušený otec a o tolik starší. Když zjistím, že jsem těhotná, máme oba velkou radost, nepřipouštím si žádné strachy a na kontrolu jdu poprvé na gynekologii až někdy ve 4. měsíci. První ultrazvuk, první odběry, první pohyby…těšení se bez jakékoliv pochybnosti, že bude všechno v pořádku. Také naštěstí bylo:) Po devíti měsících přesně na termín se narodí krásná holčička Zuzanka. Život dostane trochu jiný spád, ale díky manželově pomoci a Zuzanky úžasnému spaní (celé noci od šestinedělí) mi to zase taková změna nepřijde. Oba jí moc milujeme a trošku zapomínáme na sebe. To se nám za pár let vymstí a my se ocitáme před rozvodem… ale to do tohoto deníčku nepatří…

První těhotenství bylo: krásné, bezstarostné, pohodové, bez jakýchkoliv komplikací kromě vcestné placenty, která se na poslední chvíli (3 týdny před porodem) umoudřila a pošoupla se nahoru. První dny s miminkem byly: bezmocné, smutné a uplakané, Zuzanka byla na JIP několik dní, než se zjistilo, že výsledky krve, které zjistily obrovský nadbytek draslíku nepatřili jí, že to popletli v laboratoři…držela jsem své miminko v náručí, kojila s milionem hadiček v její hlavičce a strašně se bála o její život…po týdnu nás pustili domů a nám začal docela bezproblémový život se strašně hodnou princeznou:)

Používala jsem látkové pleny, neb plenkové kalhotky byli v začátcích, jedna vyšla na 10,– Kč, takže jsem je používala jen na cesty, po dvou měsících jsem přestala kojit, nikdo mi totiž nevysvětlil, že existuje něco jako růstový spurt a Nutrilon mi vrazili do ruky pomalu v ordinaci…, náš život neměl žádný řád, byli jsme přece tak mladí, podnikali jsme (měli jsme knihkupectví), a jednou šla Zuzka spát v 7, jindy v 11 v noci… a život šel dál…

Po 10 letech jsem byla těhotná podruhé. Mezitím se hodně změnilo. Přestěhovali jsme se s manželem do Plzně, změnili jsme podnikání a změnili jsme se my … Odstěhovala jsem se od manžela do podnájmu, Zuzance jsme chtěli zachovat zdání, že se tak moc neděje a protože má oba své rodiče ráda troufám si říct stejně (opravdu jen proto, že jsem jí porodila, nemám v jejích očích větší cenu než stejně milovaný taťka), dohodli jsme se s ex manželem na střídavé péči, kterou praktikujeme dodnes a opravdu se nám osvědčila. Mimochodem, vycházíme spolu líp než kdy dřív:) S tatínkem svého druhého dítěte jsem se seznámila „nezávazně" díky internetu, časem to přerostlo v mnohem víc, než jsme oba od začátku nemůžu říct doufali, ale vůbec chtěli:) Ale nestěžujeme si…:)

A byla svatba veliká, krásná, v našem novém starém domečku, kam jsme se přestěhovali z Plzně. Po svatební cestě jsem podnikla výpad ke svému gynekologovi, aby mi vyndal nitroděložní tělísko, protože ten chlap, co nikdy nechtěl děti, se na dědice začal těšit:) O sobě mluvit nemusím, miminko mi rezonovalo v srdíčku už pěknou dobu:)

Druhé těhotenství bylo krásné, pohodové a strašně intenzivně prožívané. I díky mým spolutěhulkám tady na emiminu, které jsem objevila ještě v době našeho snažení (díkybohu krátkého). Koupila jsem si dvě knížky a každý týden věděla, co se právě v bříšku děje, co už mimísek umí, co už mu „funguje". Prožívala jsem s Jarními maminkami jejich radosti, starosti, těšení…pak přišel únor 2004, můj šestý měsíc těhotenství a v deníčku se začala kuklit první miminka:) Nádherné období, slzení nad prvním fotkama Jarňátek, jedna mamina rodila jakoby nic (že Magrát), další si užila nervíky když se princezně moc ven nechtělo (viď Baghir?:) , no prostě na tohle období předjaří a jara roku 2004 budu vždycky vzpomínat moc ráda:)

Pak nastal květen a čekání na naše miminko. Zuzanka i taťka se těšili na toho našeho raubíře spolu se mnou, doma bylo všechno nachystané… Mám pocit, že nebylo připravenější rodičky:)))) „Tady“:[https://www.emimino.cz/modules.php?…
] je popsán náš porod Davídka, jestli se chcete spolu se mnou vrátit o skoro dva roky zpátky:)

Davídka jsem oproti Zuzance kojila do 17 měsíců a odstavit ho byl pěkný oříšek. Bez plenkových kalhotek si nedovedu představit život, zrovna tak bez dalších „nezbytných" serepetiček:) Maminkovství si užívám plnými doušky a zpětně je mi třeba líto, že u Zuzky jsem nebyla moc trpělivá a že jako maličká neměla moc řád, teď vidím, jak pravidelné rituály tomu malému fakt prospívají. No a i nám, že:) David je teda oproti Zuzce číslo, spí teprve od nedávna celou noc. Jestli je to tím kojením, nevím… Oba jsou ale moc šikovní, upovídaní, i když Zuzka je větší extrovert, Davís je nejživější jen mezi svými:) U Zuzanky mi do hodně věcí „kecal" bývalý manžel, u Davídka si hodně dělám sama, táta je spíš „hrací", mě určitě vyhovuje spíš to druhé:)

Uběhl nějaký ten pátek a u nás nastalo rozhodování, jestli bude ještě třetí miminko. Bylo to jako na houpačce, jednou jsme strašně moc chtěli oba, byla to jasná věc… pak jsem se bála já (období Davčovo obr závislosti na mě kolem roku), pak se pro změnu bál manžel. Mezitím jsme bohužel o jedno miminko přišli v 11tt, byl to brouček sice neplánovaný, ale po jeho ztrátě nám bylo hodně smutno na dušičce… Pak právě nastalo období, že jsem se dalšího těhotenství bála… i proto, aby se to nestalo znovu…

Léto 2005 - a se mnou to začalo strašně moc lomcovat…ta touha po miminku byla místy až nesnesitelná, znásobená protipólem manžílkova nechtění:) Nastalo období (asi čtvrt roku), kdy jsem na:,–(ila taktiku ala „ten kdo bude chtít miminko budeš ty, miláčku" a nějakým zázrakem si mi to povedlooooo:) Od října víme, že v červnu čekáme třetí miminko, spolu s vámi to prožíváme a asi bych měla trošku charakterizovat i to své třetí a asi určitě poslední těhotenství:)

Třetí těhotenství je hektické, krásné a moc ho nevnímám:) Ne proto, že bych nechtěla, ale nějak není čas. Naštěstí není čas ani moc na obavy, i když první trimestr jsem se hooodně klepala, aby se s námi miminko nerozloučilo dřív jako to předešlé… Měla bych vlastně psát čtvrté těhotenství…ale…to se mi moc nechce, určitě to pochopíte… Při tripltestech jsem měla trošku strach, ale při Davídkovi asi větší. Teď mi děti moc nedovolí se tím trápit, přemýšlet a domýšlet… Jen nevím, jestli to tak má být, jestli neochuzuju sebe a bříško o něco? Davídkovi jsem pořád zpívala a povídala si s ním…teď na to nějak není čas…protože zpívám a povídám zase Davídkovi…ale snad to šmudla v bříšku slyší a tak i pro sebe si kousek maminky urve:) Trošku mi to třetí těhu připomíná první, tam jsem ale byla taková blaženě nevědomá a netrápila se proto, že jsem si nic nepřipouštěla…teď na to jen není čas.

Chtěla jsem možná psát krapet o něčem jiném…ale protože mi myšlenky stejně pořád bloumají u Ed a Pětníčka, hihi, tak se omlouvám, že je to asi takové splácané, každopádně je to takové malé shrnutí mých tří bříšek a teď už to odešlu, ať máme kam psát pro další týden:))))

Diny, Zuzka (12 let), Davídek (téměř 21M) a Diňátko (22tt)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 05.02.06 10:18

Že by první? Hurááááá.

A teď jdu číst.

Hanula

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.02.06 10:21

Že by, že by :-)))))

prvnííííí ????

Diny moc krásně napsané, hezky mě to vzalo za srdíčko. Na popis porodu Davídka si živě pamatuju, tehdy jsem ho hltala ještě s bříškem.

Jdu dát do trouby ražniči a odpoledne někam vyrazíme s tátou.

Hezkou neděli všem.

Dana

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.02.06 10:23

Áááááá tak druhá :-(((((

ty jedna tys mi to vyfoukla, ale odpouštím ti :-)))))))

Dana

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 05.02.06 10:26

Diny moc hezky napsaný,taky jsem si zavzpomínala na minulé časy.

Jdu dovařit oběd a dát Haničce najíst ať může jít spinkat a potom na karneval.

Hezkou neděli.

Hanula a Hanulka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.02.06 10:51

Ahojky
jen hlásím že jsme OK jen si užíváme víkend s taťkou, mají vyjímečně volno bez hraní. Včera jsme byli u babiček, Terinka s tatínkem jezdila na pekáči a děsně se jí to líbilo.
Dneska odpoledne čekáme návštěvu kamarádky s dvojčátkama s holčičkama. Jsem ostuda nevím ani jak jsou přesně stará :-) ale tipla bych si asi 8měsíců. Pak písnu jak jsem se trefila :-)

Maky a Terinka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 05.02.06 11:17

Diny, to je nááádherný deníček. Četla jsem ho jedním dechem a se slzami v očích.
já bych už vlastně taky mohla srovnávat, že? hihi
Vašík byl chtěný, plánovaný, ale neočekávaný. alespoň z mé strany. manžel mě dost dlouho lámal na mimino a mně to bylo celkem jedno, tak jsem si řekla fajn, jdeme do toho. Povedlo se na poprvé a to mě překvapilo snad nejvíc :-) Vůbec jsem s tím nepočítala. Zpočátku mi bylo docela blbě, pak to přešlo a to, že jsem těhotná mi skoro nedocházelo, dokud mi břicho nezačalo překážet a mimi se v něm nezačlo hýbat. Teprve pak jsem začla hledat na internetu nějaké informace a našla vás. Dlouho jsem jen četla, teprve později začla i psát. Ke konci těhotenství jsem dopisovala disertačku, ale hodně jsem i Vaškovi zpívala, povídala si s ním, i taťka natíral bříško, masíroval hráz… Přenášela jsem týden a porod byl dlouhý, neotvírala jsem se, cpali do mě oblbovačky a oxytocin, porodila jsem za 24 hodin stahů po tří minutách. Vašek byl otřesné miminko, fakt jsem ho chtěla reklamovat. Řval téměř nepřetržitě, nespal téměč vůbec a trpěl šílenými bolestmi bříška. První tři měsíce jsme prořvali oba a na konci šestinedělí jsem byla u psychiatra, protože jsem to nezvládala, přestala jsem spát a bála se, že přijdu o mlíko. Neměli jsme internet, takže jsem za vámi nemohla, kdybych vás tehdy měla, myslím, že by to bylo lepší, protože spoustu věcí jsem nevěděla, myslela jsem, že mám naprosto ojediněle nesnesitelné dítě. Teď už vím, že je takových dost a dost :-)))
Druhé mimi jsme plánovali co nejdříve po prvním, takže půlrok jsme se chránili, pak jsme přestali. První rudá potvora dorazila až po dalších 3 měsících, když jsem omezila kojení, protože jsem se cítila strašně unavená a bylo mi špatně… Pustili jsme se s manželem do snažení netuše, že už je čtyři týdny zaděláno :-)))
druhý trimestr byl opět pohoda, zvládala jsem všechno i s Vaškem, opět jako bych těhotná ani nebyla. Jak rostlo břicho a že teda rostlo!!! začala jsem být víc unavená, dostavila se nespavost, naštěstí už vašek chodil, tak jsem ho aspoň nemusela tahat do schodů. Konec druhého těhotenství jsem si rozhodně užívala míň než toho prvního. Žádné mazání břicha, žádné masírování hráze. Večer jsem spívala vaškovi na dobrou noc a hladila si pupek a v duchu si říkala To je i pro tebe Jirko… Víc jsem jaksi nestíhala.
druhý porod byl neuvěřitelně rychlý a pohodový, užila jsem si ho mnohem víc, než ten první. Narodil se mi úžasný pohodář, zlaté miminko od první chvíle. Žádný spavec, pláče taky, ale mnohem radši se směje, na prdíky netrpí, usíná sám.
a já si říkám, že by bylo škoda, ještě jednou necítit v sobě rostoucí život a nedržet v rukou docela maličké miminko…
takže možná za pár let zkusíme napotřetí tu holčičku :-)))

Makýš a Tygříci

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.02.06 11:18

Dani vše nejlepší k narozeninám :-)))) copak si všechno dostala?
Maky a Terinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.02.06 11:38

Makýš…

teda…přesně jsi vystihla ty mé pocity před třetím miminkem…říkala jsem si, přece už nemůže být NIKDY??? Ještě chci zažít // na testu, ještě chci zažít to boulení bříška…ještě jednou mi prosím přírodo umožni pochovat si sotva vylíhlé mláďátko z mého těla… Nejen díky těmto stránkám vím, že to není samozřejmost… jsem strašně vděčná, že to můžu celé zažívat potřetí:) A je mi teskno na dušičce, že naposledy…ale jednou to přijít muselo…

Makýš díky, tvé srovnání je moc krásné a tvůj druhý porod tiše a v dobrém závidím:) Kéž bychom si z něj mohli maličko vypůjčit:)

Diny

 
Analeh
Povídálka 45 příspěvků 05.02.06 12:21

Milá Diny, úplně jsi mě dostala :o)
Když čtu Tvé řádky úplně se chvěji,můj život je sice trošku odlišný od Tvého ale jen v drobnostech.Těhu s Dendou bylo obdobné jako Tvé se Zuzkou a Lukáškovo jako Tvé s Davčou :o).Taky už jsem byla online a hltala hltala informace z emimča a hlavně chatu :o).
Ted už není na chat tolik času a to jen když nastane taková událost,kdy se Pětníček od Ed rozhodne vyklubat(že mu to ale trvá a napíná)
Chtěla jsem Ti moc poděkovat za hezké řádky,za přátelství přes net a přeji celé Tvé rodince štěstí,zadraví a radost z dětiček.Tobě a bříšku bezproblémový zbytek těhu,rychlé,krásné klubání a ten pocit při prvním chování čerstvého mládátka at je co nejhezčí.Moc vám to přeji a ne ve zlém,ale tiše závidím :o)
Helča+Denča 7+Lukajda 2

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.02.06 13:03

Tak mám desítku…

Deníček jsem vyhlížela ráno, když jsem sledovala, co nového se děje u ED, pak už bylo jen vaření a oběd. Chystáme se na náštěvu, napíšu asi až večer!

Všechny zdraví

Alice a smečka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 05.02.06 13:36

Ahojky

DINY deníček je krásně napsaný, je z toho cítit veliká láska, štěstí a taková rodinná spokojenost. Tak přeji ať je to tak v celém Tvém životě.

Jinak já se dneska přišla rozloučit, teď u nás probíhá balení a přípravy na odjezd, no máme věcí, že se mi z toho dělá špatně. Teď naštěstí kluci odjeli na chvíli ven tak s tim musim pohnout, ale nejdřív jsem Vás tady chtěla přečíst.

Vracíme se za týden v neděli, teda jestli bude Péťa ok a nevrátí se nám nějaký kašel apod.
Mějte se tady hezky a já jakmile přijedu písnu. Pa Lenka a Péťa.

Jo a taky veliké PS:

DANUŠKO k Tvým narozeninkám vše nejlepší, hodně zdraví, lásky, štěstí…zkrátka opravdu vše nej. :))))))))

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 05.02.06 13:46

Ahojky,

Diny, deníček je moooc krásný. Až bude chvíli čas (až manža odjede pracovat), tak k němu taky napíšu.

My jsme byli včera plesat a bylo to docela fajn. Domů jsme dorazily s náručí tomboly po půlnoci a manža šel vyprovodit tchýni domů, aby se nebála :-).

Dnes trochu dospáváme, když děti spinkají. Martina Pindík ještě pořád bolí při čůrání, ale pořád mažeme, tak snad už to bude zítra lepší.

Dani - všechno nejlepší k narozeninám a ať se ti splní tvé nejtajnější sny :-)))

Lenko - užijte si hezky na horách a opatrujte se. Myslím, že ty jsi se ptala na to co měl Tomáš za problém, tak byl v sedmi letech na obřízce - pod narkozou, protože měl předkožku stále přirostlou a nebyl to pro mě moc dobrý zážitek :-(((.

Letím večer zas nakouknu.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.02.06 14:15

ahojky

hlasim navrat z Vysociny, mamce uz je o 90% lip, tak doufam, ze se to bude jen lepsit:))

JANTARKO- uzijte si hory a uvidime se na sraziku:)))

DANUS vsechno nejlepsi k narozeninam :))

vecer se pokusim pisnout vic, ale priznavam, ze jsem docela vyrizena, mozna vytuhnu hned u zprav:)

market a delfinek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.02.06 14:35

Markét ahojkyyy:)

Nakukuju sem tam kvůli Ed, a co nevidím ,předseda je zpátky, paráda:)

Jsem moc ráda, že je mamince líp, snad to vydrží a bude už pohoda:)

Jestli chceš dočítat minulý deníček, tak to si dáš:)))

Páček Diny

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 05.02.06 14:52

ahoj vespolek,
nejdřív k deníčku.diny,co mi to děláš?!já chci taky ještě jednou miminko!!!!ale popořádku.pracovali jsme konečně oba v belgii a po příjezdu domů na mě čekala pozvánka na gyndu-byla jsem tam těsně před odjezdem tak mi bylo jasný,že je něco špatně.a bylo.okamžitě jsem musela nastoupit do nemocnice a na konizaci děl.čípku,na cytologii byl nález-to mi bylo čerstvých 28.a po operaci můj gyndař doporučil co nejdříve otěhotnět,protože jestli se ještě jednou na cytologii něco objeví,budou mi muset vše vzít a děti bychom už nemohli mít…takže přišlo rozhodování jít do toho či ne.dát na doktora nebo ještě 2-3 roky počkat tak jak jsme chtěli?já chtěla hned a jarda ne,to trvalo tak měsíc,oba jsme měli po ruce ty správné důvody,hihi.nakonec tedy jsme oba řekli že ano a já vy:,–(ila antikoncepci.a po 5 měsících snažení nám to vyšlo.paradox­ně,když jsem viděla ty dvě čárky začala jsem bulet,že žádný mimi nechci,co s ním budu dělat.a jarda na mě večer kouknul a povídá,co je já začala bulet.a on,proč bulíš???ty jsi těhotná!a měl radost a já ne-připadala jsem si strašně a pak mi moje kamarádka pa řekla,že to byla úplně normální reakce.jarda byl od začátku,ba ještě dřív přesvědčený,že to bude holčička.takže suma sumárum,kačenka je chtěné mimi.byla pohodářka už v bříšku.první 3m byly strašné,zvracela jsem ve dne i v noci a nemohla nic jíst,vařit mi naštěstí nevadilo.od začátku jsem nesnesla dotek na prsa a těsné kalhoty.ve 12tt jsem krvácela a ležela v nemocnici a pak už to byla pohodička.nádherná doba.a 7.6.přijel jarda o týden dřív z belgie a 9.6. jsem porodila.porod byl taky hezký,vzpomínám ráda.jen ten samotný konec se nám zkomplikoval a zamotal.ale byli jsme u toho oba a kačenka si tátu omotala hned kolem prstu.a jak to bude u nás s druhým??momen­tálně jde napřed rozum než chtění…počkáme jak to s náma dopadne.pak počkáme jak na tom budemem finančně a jestli druhé mimi tak za 2-3roky se začnem snažit.nechci být sama několik týdnů s dvouma dětma,byt by nám byl taky malý a navíc mám už teď jisté,že to bude zase rizikové těhu a porod císařem-to mi řekli už v porodnici..takže doufám,že okolnosti nahrají i tomu dalšímu…ale ke štěstí nám stačí i kačenka.snad mi rozumíte.jinak dopoledne jsme byly u našich.tentokrát byla přednáška na téma proč už neodnaučím kačenku spát v poledne…můj táta byl celou dobu nervní,dělal něco na pc takže jsme přišly nevhod.ani nemám chuť to moc rozepisovat,prostě naši nejsou moje krevní skupina ani jako rodiče ani jako prarodiče.je hrozný,že to píšu takhle naplno,ale to by bylo na dlouhý psaní proč to tak je…zbytek odpoledne chci něco porobit.včera mi kačka šťouchla tak do myši,že tu byl kámoš,aby to napravil a ne vše je vpořádku.lištu mi hodila svisle v pravo a ještě tam přiklepla nová okna…nepochopili jsme to ani jeden…naštěstí jde o estetickou vadu,programy jsou ok.ona potvora se kouká jestli se nekoukám a pak jen tak mimochodem si pohraje…

danuš-všechno nejnej k narozeninám(a mě letos bude jako tobě),na fotkách vypadáš rozhodně na míň.a napiš o oslavě a dárečkách.

maky-to se máte,že byl táta s váma,škoda,že je to tak vzácně…

markét-tak hurá,že je mamce líp a prášky zabírají.pak nám to vše napíšeš,viď?

lenko-pěkně si užijte hory.

musím jít,večer ještě písnu.
luka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 05.02.06 15:09

Ahoj předsedo! Moc jsi nám tu chyběla. jsem ráda, že je to s maminkou lepší a doufám, že hůř už nebude.

Makýš

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.02.06 16:59

Ahojky Markeeeeetko,

vitej zpet z Vysociny … s ulevou si ctu, ze s maminkou velke zlepseni … uf a hip hip huraaaaaa!!!! Jsi statecna a skvela dcera, urcite jsi ji moc v prubehu tydne pomohla … i kdyz verim, ze to bylo narocne!

Tak prejeme, at se maminka drzi a je vse ok!!!!

Papa a pusu malemu Delfinkovi … uz to ma za par chlapik jeden

Sulanek a Nika

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.02.06 17:03

takze naprosto uzasny denicek, proste Diny umi krasne psat a chytit za srdicko :)))

ja si pamatuji, ze se psal unor 2003, moji svagrove se narodil kluk a ja se plne nasytila tech hormonu a chtela prcka, Filda si jeste nebyl jisty a v kvetnu rozhodl, ze uz tedy jo :)). 6.6 jsem dostala MS, vy:,–(ila antiko a 7.7 nasla na testu // :)). Bylo to rychle, ale porad si to pamatuji, jak to bylo uzasne :))). Co se tyce dalsiho prcka, porad jeste nevime, mozna budeme mit jedinacka a rozmazlovat miminka v okoli :))))

a ted se vratim k Vysocine, jela jsem v nedeli, cesta dobra, delfinek spal. Mamka vypadala unavene, klepala se, fakt hruza. Tata odjel na nocni, my se koukaly na Etudy ( bohuzel zrovna moc smutny dil ), a pak jsme sly spat. V jednu jsem ji slysela, jak chodi po pokoji a mluvi, sla jsem za ni, polozila ji a pockala jsem az usne, to same se opakovalo ve tri, a v pet. V sest vstavalo me dite a ja byla grogy. odpo jely k dr, vsechno mu rekla, pridal ji prasky na spani a cekali jsme co bude dal. Noc porad jeste nic moc, ale pak uz se to lepsilo. Venovala se delfinkovi, vyvarela mu ( nejedl , ja jo ), chodili jsme na prochazky a tak. Kazdopadne jsem dneska odjizdela s lepsim pocitem, snad se to zase nezhoupne .

jinak ja jsem si nakoupila spoustu veci :), tricko, super svetr, kalhoty, pak jeste dalnicni znamku a ted jen cekam na vyplatu :)

uzivali jsme si snehu, chodili na dlouhe prochazky ( oblekani horor ), vecer dite odpadalo po vecernicku a ja mela volno :). V sobotu jsme sli do loutkoveho divadlo, bohuzel delfinek se probudil se spatnou naladou, bolely ho zoubky a daval do durazne najevo. Hodil nas tam deda, hned jen zpatky, ovsem mimi rvalo, ze deda musi jit s nami. Zaplatila jsem vstup ( celkem 25,– za oba ) a zacala jsem se tesit. Vsechny deticky vzorne sedely , delfinek obihal rady a halekal, najednou se zhaslo ( dite v prdeli, nasla jsem ho podle revu ), zacala hrat hudba, odhrnula se opona, objevily se prvni loutky a my jsme sli s revem domu :))). Je pravda, ze tam byl nejmladsi, zkusime to pristi sezonu :))). Myslim, ze mne se to bude libit moc hihi

JANI super, ze se Viden a vsechno kolem vydarilo :)), jinak jsem koukala na fotky a Edik je spravny lump :))

EVASKU tak doufam, ze ted uz tvemu chlapovi doslo, co rekl za kravinu a bude zase lip

MAKY svetr vypada super, cerne puntiky se mazou :)))

DANUS vubec se netrap tim, ze jsi placla Valusku, ja se u delfinka taky obcas neudrzim, taky me to mrzi, ale v urcite chvili vidim rude

KACI doufam, ze najdete nejake super hlidani :)

ALICE tak gratuluji k uspesnemu odbouravani kojeni :))

DINY jeste se vratim k tomu UZV, tedy ten doktor byl fakt debil, ja se takhle muze chovat!!! a jeste mit takove hloupe kecy :((, vubec se ti nedivim, ze si mela tak smutnou naladu z toho

urcite jsem jeste, neco chtela, ale jdu se nalozit do vany, zatim :))

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.02.06 17:05

ahoj Sulanku :)))

dekuji moc za privitani :)), jo a uz jsem cetla, jak Nika krasne skolickuje, moc jsem na ni ve stredu myslela :))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.02.06 17:07

boze boze to je hrubek, omlouvam se

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.02.06 19:38

Teda dneska skoro nikdo nepíše…! :o)

Já už jsem napsala komentář do minulého deníčku, dost z toho by se dalo napsat i sem. První těhu rizikové, ale pohodové, druhé normální, ale doprovázené spoustou drobných nepříjemností. První neplánované jsem si vychutnávala, druhé bylo chtěné plánované, ale v pokluse. U prvního jsem musela ležet, masírovat hráz jsme nemohli,skončilo předčasným porodem, u druhého jsem měla napsaný porodní plán, nachystané vonné olejíčky, krásná pohodová CDčka, hráz jsme masírovali jak o život, popíjela jsem maliník a Kuba šel fofrem a císařem dřív, než jsem si vytáhla papuče z tašky… :o)

Dnešní návštěva byla krásná. Kamarádům se narodila 15.12. 2005 Michalka, sice skoro celou návštěvu prospala, ale je nádherná!!! Moc krásné miminko, už se mi ani nechce věřit, že byl Kuba taky tak malý!! Kamarádi si postavili roubenku, vyšlo to levněji než zděný domek, mají tam kachlová kamna a moc útulno. Verunka i Kuba se vyřádili, obdivovala jsem Michalku, že jí to nevzbudilo.

Jdeme večeřet, juknu večer!

Alice a smečka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.02.06 21:31

nikde nikdo :)). koukate na Etudy? dneska se mi to moc libi, jak vam?

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 05.02.06 21:57

markét-já koukala.bylo to pěkný,smutný,ta­kový…ze života.moje ségra taky fetovala tak vím o čem to je…

jano-tak jak bylo?už se těším na komentář.

alice-srub,to je náš sen…a asi snem zůstane,protože na něj nemáme…ani parcelu ani peníze…

danuš-že ty ještě slavíš?

juldo-teda vy toho s taťkou stíháte,přeju ti to.a co martínek,už je mu líp?ještě že máme holčičku.

já tu měla zase tu naší kamarádku kačenku-těhulku.pokecaly jsme,daly si tiramisu.ona má doma zamrzlou vodu a už jim to v baráku na dvou místech prasklo a majitel se nemá k opravě,no má veselo.ona je pohodářka,už se těším na její miminko,bude to holčička.takže konečně věci po naší kačence najdou uplatnění,hihi­.zítra si beru polopropustku.naši jedou na oční do plzně a já musím místo nich do krámu.ani nevím jestli jsem vám to už nepsala.dnes mám totiž chaos.psala jsem nějaké maily a sem a všechno mi splývá…hlava vykojená,hihi.ještě se jdu umýt,sprchu si vychutnám v klidu ráno až si babi odvede kačenku a já nebudu chvátat.ona kačenka totiž nesnáší,když se meju,většinou se i vzbudí a s jekotem piští v koupelně,dokud se neutřu a nepochovám ji…ještě k tomu hlásí sněžení-s naším provizorním kočárkem to bude „slast“.dobrou noc.
 luka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.02.06 22:27

Oni taky neměli, dostali lacino pozemek, jeho tatínek je zedník, co se dalo, dělali sami. Na zbytek dostali úvěr a půjčku.

A.

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 05.02.06 22:50

Ahoj holky,

Diny - deníček je krásný, díky. Já zatím nemám co srovnávat, ale už se na další těhotenství těším :-) Jak už jsem naznačila v komentáři k min. deníčku, u nás proběhlo vše v poklidu. Vzali jsme se v září 2001 po asi tříleté známosti. Zhruba na druhé výročí svatby jsme byli rozhodnutí, že je akorát doba na pořízení miminka a že ho oba moc chceme - zadařilo se napoprvé. Těhotenství jsem si užívala mooóóóóc, bylo celkem bez problémů a chodila jsem do práce celou dobu, knížky jsem sice žádné neměla, ale na internetu jsem hledala vše. Tehdy jsem také objevila emimino :-) Porod byl krásný, rychlý a bez problémů (kromě nemilé PA). Kéž by to šlo si i druhé těhotenství takto užívat a zakončit takovým porodem… Zuzanka je myslím z těch hodnějších miminek, akorát se nám to trochu vyrovnává různými zdravotními problémky, ale díky Bohu jsou to opravdu jen „problémky“, které se daly nebo dají řešit a snad nebudou mít žádné následky a modlím se, aby ty opravdové problémy se zdravím se nám všem vyhnuly.

Makýš - ty jsi to taky moc hezky popsala, no mám se snad taky ještě na co těšit :-)

Luko - mrzí mě, že si s rodiči nerozumíš. A Kačenka je taky mazaná, když ti zvládne v mžiku udělat na PC takovou paseku, že to ani s kámošem nedáš dohromady :-)

Markét - jsem moc ráda, že se mamince ulevilo. Asi to stojí vás všechny hodně sil, ale stojí to zato. Tak ať už je to jen lepší!

Alice - ten porod Kubíčka je podobný jako u naší Zuzky :-) Taky jsme jeli s nabalenýma dvěma megataškama (manža hromada jídla, oblečení navíc, CD a nevím co ještě) a ani jsme z nich nic nevytáhli :-) Ale jsem ráda a doufám, že příště to bude podobné. Akorát mě ještě trochu naštvali s porodním plánek, když mi řekli, že vše co tam mám je běžné a vpohodě a pak mi ta nemilá PA nechtěla dovolit nechat si kalhotky na vložku i když jsem to tam měla napsané… no prkotina, ale v době, kdy jsem čekala, že takhle nebudu hodinu jednu, ale třeba celý den a nedovedla jsem si představit jak se asi uvolním s nohama u sebe nebo držíc si tu vložku, mě to docela vytočilo.

Jinak dneska jsme byli na oběd u Tomových rodičů, celkem pohoda. Pak se stavili na chvíli sousedi a sotva odešli přišli ještě jedni známí (těhotná kamarádka s manželem), tak nám to dneska strašně uteklo.
Zítra jdu do práce a vůbec se mi nechce. Venku zase zima a nasněžilo, tak doufám, že prababička přechod se Zuzankou k ní domů zvládne v pohodě.
Zítra večer asi pojedem k našim na noc, protže v úterý ráno jdeme konečně na to vyšetření na alergologii do Přerova a od nich je to blíže. Počítám s návratem tak ve středu, ať si i můj taťka Zuzanku užije :-) (Mamka ji bude tento pátek zase hlídat, tak ta ji vidí častěji)

Etudy jsem viděla dneska až druhou část, bylo to fakt ze života, ale zase smutné … Copak se u nás nikdo nežije tak, aby byl spokojený? (viděla jsem teprve tři díly a všechny docela smutné) Asi to pochopím až později. Ach jo. Nebo je to prostě tím, že všude je něco?…
Já jsem fakt šťastná za to jak se máme že se s manžílkem a Zuzankou máme :-)

No už plantám, jdu dochystat věci na zítra a zalezu do postele. Už několikátý den se chystám žehlit, ale manža si tam pustil něco drsného, tak to zase odkládám.

Dobrou noc
Mája

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 05.02.06 23:28

Dobrý večer,

tak Pepča usnul až v 11:-((, do té doby řádil a nebyl k zastavení.

DINY - moc krásný deníček, já věděla, proč se na něj těším. My jsme miminko plánovali, ale museli jsme čekat asi 2 roky, než se dám zdravotně dokupy. Pak jsem byla 5 měsíců snažilka a zadařilo se. // jsem si nadělila k narozeninám. Těhotenství probíhalo v pohodě, jen jsem měla nízký tlak, tak se mi točila hlava. Nemohla jsem v obchodě projít ani kolem řady zapnutých televizí. A taky mi vyšel nějaký abnormální průběh těhotenství, ale dr. mi to nevysvětlila, že se mají kouknout na UTZ, ale nějak opomněla dodat výsledky, takže nic. První 3 měsíce mi bývalo trochu špatně večer a nemohla jsem ani cítit kávičku, ale potom už pohodička. 14 dní před termínem mi začala odtékat plodovka a tak jsme šupajdili do porodnice (dnes už bych tak nespěchala) a než Pepča vykoukl na svět, uběhlo 22 hodin. Tak tolik od nás.

Ještě si jdu přečíst popis porodu, ten jsem nezvládla, protože na emimčo jsem začala chodit až od září 2004.

Zatím dobrou noc.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 05.02.06 23:29

Ještě jednou jsem chtěla popřát DANĚ všechno nejlepší k narozeninám, hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka. A co prst, ještě tepe?

Miroušek

 
Alex1
Kecalka 278 příspěvků 05.02.06 23:53

Ahoj Diny,
Moc krasne napsano:-) Musim se priznat, ze ve mne take uz nahlodava cervik, poridit si dalsi brisko. Zaroven se ale bojim financni zoodpovednosti. Neni to legrace vychovat 3 deti ani v USA.

Pekny pozdrav z Floridy,
Alex, dcera 4 roky a syn 22. mesicu

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 06.02.06 08:18

Ahojda Jarňátka,

tak včera jsem po náááročném porodním dni (hihi) usnula jak nemluvňátko a Davíska to asi taky zmohlo, neb spal celou noc ve své postýlce (obvykle se kolem půlnoci přesunuje ke mě a chrupe až do rána). A je tu zase pondělí. Já jsem asi fakt nenormální, ale v neděli jsem nervozní, jako bych měla jít v pondělí do práce!!! Manžel teda jde, ale to mě vůbec nevadí, takže tím to nebude, prostě ve mě zůstal takový ten pocit že neděle je už v háji, další týden začíná…ještě si pamatuju, když jsme v dětství v neděli jako rodina koukali na film pro pamětníky a jedli u toho nanukáč…tak ten pocit v žaludku, že zítra zase školaaaaa, ach joooo:)))

Hani tak jaký byl karneval?:)

Danuško opožděně ti přeju také hoodně štěstíčka a lásky k narozeninám, Valuška ať ti dělá jen radost, je zdravoučká a taťka ať je víc doma:) Prostě ať jsi spokojená jako ženská i maminka:)

Helčo jé ty jsi mi udělala radost, nakukovatelko:) No jo, škoda že už není víc času na chat a pokec viď… Já si stejně myslím, že u vás konečná ještě není, dej tomu svému chlapovi čas…rok dva…a třeba se vám benjaminek podaří, moc ti to přeju!!!:)

Jantarko ani jsem se nestihla rozloučit, tak doufám, že si už užíváte sněhu a pohody, budeš nám tu chybět!!!

Juldo chudáci ti tvoji chlapečkové, že mají s těma pindíkama takové starosti…tak ať už to Martínka nebolí!!! Jinak plesání tiše závidím, my nemáme šanci se večer někam dostat…ale na druhou stranu si říkám, že mě to mrzet nemusí…je fajn, když se druhá strana nabídne a dělá to ráda a nemusíš pak poslouchat nějaké tirády:) Já jsem se teď šprajcla a fakt si už o hlídání neřeknu, vždycky to nějak vymyslím a poradím si sama. Asi je to tím těhotenstvím, ale nesnáším když mi někdo radí, čučí u toho kamsi do dálky, do očí se ani nepodívá, ale chýýýtrej je až na půdu… prostě mě to fakt rozhodilo a nehodlám to poslouchat.

Luko jojo, má prý zase mohutně sněžit…už aby bylo jaro!!!! Jinak ti moc přeju, ať se to u vás srovná natolik, abyste Kačence pořídili sourozence:)

Májo teda vy jste měli návštěv:) K Etudám…no myslím, že když má člověk 5 dětí, tak je docela pravděpodobnost, že jedno z nich se trošku nepovede…já si osobně myslím, že u těch rodičů byla na prvním místě práce…a že to možná byla chyba…ale jak člověk může soudit a co ví z hodiny a půl dlouhého dokumentu? On ten jejich druhý syn ani moc té inteligence nepobral…ale co mě zarazilo, kde bral na cigarety, špičkový počítat tam měl…já bych začala tam…a jak jim kradl peníze, fakt síla…strašně se tohodle bojím, abychom někdy nedopadli takhle…člověk porodí maličký uzlíček a kdo ví, co z toho uzlíčku bude za 18 let? Hodně o tom přemýšlím…no je fakt, že třeba mě docela zarazil jeden rozdíl a v tomhle si myslím, že to děláme dobře: Zuzanka měla v 6. třídě samé jedničky a od nás dostala knížku od spisovatelky Wilsonové, ona jí hrozně ráda čte. Takže dárek asi za 150,– Kč a myslím, že si fakt něco zasloužila. Oproti tomu táta žije s paní, která má syna v 7. třídě, ten měl několik trojek a protože vyvázl z 1 čtyřky, tak dostal za výzo nový dvd přehrávač a nějaké hry… Tak si říkám, že to snad neděláme špatně, děti by neměli mít moc všeho…

Musím na snídani, další reakce potom:)

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.02.06 08:18

dobre ranko

tak u nas uz probiha krtek, za chvili dorazi Missorka, uz se moc tesim :). Venku je docela hnusne, vyuziju toho, ze je tady Peta a dojdu do kramu, lednice je fakt total vyzrana a Filda nemel cas dojit nakoupit :)))

MAJO - neboj, urcite ne vsechny osudy jsou smutne, treba v tom prvnim dilu byli spokojeni

MIROUSKU - tedy Pepca je lump, takhle dlouho ponocovat, doufam, ze si to vynahradi rano

mejte se a zatim

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.02.06 08:25

Diny

presne tohle jsem si rikala, kdyz jsem videla toho kluka, docela me stval, jak rikal, ze si chce uzivat zivota a blablabla, ale ze to je z penez od rodicu, to uz mu tolik nevadilo. A neboj, Zuzanka je spravna holka, nedelas nic spatne:)

market

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.02.06 09:23

Dobré ranko,
my dneska vstávali, představte si to, až ve čtvrt na osm!!! (asi nějaké skvrny na slunci či co, jinak si to nedovedu vysvětlit). Zas tu celý den nebudu, jedeme ke kámošce, budou tam děti, tak si zas Vašek užije.

Market - jsem moc ráda, že je mamince líp. Doufám, že to tak vydrží. Delfínek musí bejt bezvadná terapie :-)

DAni - já trubka, tys měla narozky! Všechno nej nej nej opožděně, ale o to upřímněji

Luko - tak Kačka by chtěla mít mámu špindíru jo :-)) A s tím počítačem jsem se musela smát - Vašek včera taky zaúřadoval, začal stahovat nějaké programy z internetu, David to vůbec nemohl zastavit.

Juldo - tak jste si krásně zaplesali, to je moc prima. až vám to závidím :-) Možná bychom tu taky stihli nějaý ples, když kluci tak krásně usínaj kolem 8,30. ale zatim jsme všechno prošvihly a obávám se, že moc dalších plesů tu už nebude

Zatim pa, jdu to pobalit, nakreslit Vaškovi ještě pár aut (všechny musí řídit pán, vzadu sedí pani, maj vejfuk, ze kterého se musí kouřit a nahoře houkačku, hihi) a jedem.

Makýš a Tygříci

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.02.06 09:28

Jo, vy všichni sledujete Etudy. Já tedy ne, ale včera ve zprávách na jedničce to bylo o té minulé paní, jak jste tu o tom psaly, že to bylo moc smutné - lidi jí začali strašně moc posílat peníze, mluvila tam a děkovala, všichni jsou z toho per plex, tak velkou reakci od veřejnosti nikdo nečekal.

Diny - já mám v neděli přesně stejný pocit, ale proto, že do práce jde David a já si říkám, zas tu budu na ty raubíře pět dní sama :-)

Makýš

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 06.02.06 09:38

Dobré ránko:o))

Diny- moc hezký deníček. Třeba taky jednou budu srovnávat tři těhotenství, ale u nás už to asi nehrozí.

Dani- já také opožděně přeji vše nejlepší k narozeninám:o)))

Magrát- to je dobře, že už je mamce o moc lépe:o))

Jé, tak zase jsem nic nestihla, návštěva už klepe na dveře, tak přejeme hezký den:o))

Maruš a zlobílci

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 06.02.06 09:40

Dobré ránko
tak u nás se spalo od 9 do půl 4 v postýlce a pak ve velké posteli do půl deváté. Terezka má v sobě asi radar protože vstala a hned letěla pustit pohádky :-) bylo půl deváté, začíná kouzelná školka přece :-)
Víkend byl bezva. Manžel nehrál tak jsme si to užívali. Včera u nás byla kamarádka s dvojčátkama s holčičkama. Moc krásná miminka :-) jojo moc se těším ještě na jedno někdy za 3-4 roky :-) strašně moc se těším, to už bude Terinka samostatná a já doufám že si to zase všechno užiju na 100% :-)
dneska budeme doma, spácháme nějakou vycházku.
Maky a Terinka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 06.02.06 10:13

Ahoj holky a Diny!
Opět krásnej deníček, napsaný od srdíčka.
Já jsem byla poprvé těhotná v 19 letech- po tříměsíční známosti. Docela šok, ale všechno jsme zvládli. I dovolenou v Bulharsku ještě před svatbou. Manžel sehnal byt3+1 ve kterým jsme bydleli hned měsíc po svatbě.
Po třech letech jsem šla do práce a hned na druhou mateřskou.
No a příběh s Radimkem už znáte…
Rozdíl tehdy a teď je velikánský. Např. do porodnice nesměly návštěvy, natož , aby byl tatínek u porodu. Nebyly jednorázovky. Ty jsme si užily až s Kristýnkou, když už s plínami končila. Představte si, daly se koupit i po jednom kuse. Žádný výběr kočárků- pouze Liberta starý a novější typ. Kdo chtěl něco jinýho, musel si dojet do NDR.
Být s Radimekem na mateřský je lepší i v tom, že teď bydlíme v baráčku se zahradou a v létě jsme pořád venku.
Kdybych měla klid, asi bych si vzpomněla na další věci, ale Radim tady šmejdí, tak alespoň něco.

Včera jsme byli lyžovat. Radimek byl zase u našich a dobrý. Na horách bylo fajn, až na ten mráz. Když jsme dorazili domů, tak jsem hned zapínala PC, abych zjistila, jestli už má Ed miminko. Manžel si ze mě už dělá srandu.

Magrat- vítej zpět. Snad už bude mamince líp. Moc ji to přeju. Užijte si dnešní den s Petou a misorčátky.

Makýš- my taky neustále malujeme. Radim chce zase pořád dům. Když někde vidí propisku, nebo pastelku, už volá dům- dům! Musí mít hlavně kom (komín) a z něho se musí kouřit.

Víc toho bohužel nestihnu, tak zatím pa

Almárka & Radimek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 06.02.06 10:16

Bože, word ze mě udělal Almárku a já jsem si toho nevšimla :-)))

ALMERKA

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 06.02.06 12:27

Ahojky,

tak já si ještě do zítřka užívám manžílka :-))).

Markét - tak snad jiné léky mamince pomůžou a bude líp. Nejlépe už napořád.

Etudy - včera to bylo opravdu fajn, oba mi byly docela sympatičtí. Co mě zarazilo a možná proto mají problémy s dětma bylo za prvé, že pán řekl, že žili pro děti, což já bych spíš řekla, že žili pro práci a děti byli spíš stranou. A za další, že paní řekla, že syn tráví 90 procent času u počítače a hraje hry. Tak to podle mě není vůbec dobré.
Tomáš má přístup na počítač jen pokud je hodný, udělá si svoje povinnosti a ještě nějakou práci v domácnosti a může max na hodinu denně, protože po delší době u počítače má červené oči :-(.

Martin už to má lepší, předkožka mu jde přetáhnout, i když u toho pláče. Taky chodí bez plínky. Když cítí, že bude čůrat, tak nám to hlásí. Myslím, že by se mohl naučit chodit na nočník. Však se říká, že všechno zlé je pro něco dobré :-))).

Dnes je u nás krásně, tak půjdeme odpo s manžou na procházku. Martin je u tchánů, protože dělám manžovi cesťák, jo, jo, daně se blíží :-))).

Jdu za manžou do postýlky na poobědní siestu :-))).

Julda

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 06.02.06 12:34

Zdravím při poledni,

berušky moje, jste všechny moc hodné, moc vám děkuju za gratulace. Táta si ode dneška dělá ze mě srandu, že je zase mladší o 4 roky a ne o 3, darebák jeden. On je srpnový, takže mu vždycky uteču :-)))))

Včerejšek byl super, táta se nám fakt věnoval, odpoledne jsme si udělali výlet do Brna do Vaňkovky, abych si vybrala dárek. Takže mám novou kabelku za 190,– super kup a nové tričko s hlůůůůbokým výstřihem (abych potěšila tátu :-))))))). Večer jsem dostala kytku, no a v noci ....... :-)))))))) Fakt bezva den. Valuška si zařádila na jezdících schodech, půlku času jsme jezdili nahoru a dolů, úžasná zábava .-)))))
No a mám obavu, že to byl nadlouho volný tátův den. Tento týden budou totiž otvírat restauraci a J. tomu bude šéfovat, proto i ty jeho pozdní návraty, maká na jídelníčku, vybírá dodavatele, pořád se něco zařizuje a shání. Tož tak. Až to bude sakum pikum tak to vyblejsknu a dám do galerky.

Jo a včera a dneska se Val zatím (ťuk, ťuk, ťuk) nevztekla, jenom se tak normálně zlobí žádný extrém, tak doufám, že byla nevrlá z nevyspání.

Jo a taky jsme byly s Val u dr. se zvážit a poměřit, když pojedeme do Brna, aby věděli jak prospíváme. Takže ve 20 měsících a týdnu, váha 10,5 kg a výška 82-3 cm nechtěla stát rovně.

Market: vitaj, návštěvnico :-)))) Jsem ráda, že je mamince líp, určitě jsi jí hodně pomohla a delfínek taky. A tys taky tak utrácela, to je blaho, co??? :-))))))

Almerko: já taky včera pořád nakukovala až se Jirka divil co tam pořád studuju :-)))) a já vyhlížela pětníčka.

Maky: taky máš z toho takový dobrý pocit, když máte tátu doma??? Já jsem se ho tak nabažila, že mi ani nebude vadit když teď bude chodit tak pozdě. Uvidím jak dlouho mi to vydrží :-)))))

Maruš: dlouho ses neozvala, už vás nemoc pustila??

Makýš: užijte si návštěvu, taky mám v plánu zajet ke kámošce. Máme zrušeno na týden MC tak aby nám nebylo dlouho.

Diny: já měla coby dítě taky z neděle nepříjemný pocit, pravidelně jsem nemohla spávat :-(((( ALe teď mi to jedno, u nás se nějak na ten víken nehledí, táta pracuje pátek svátek.

Miroušku: díky za optání, prst už tak nebolí. a Valuška mi ho vždycky hladí a fouká, aby to už nebolelo :-)))) Ale když si do něho brnknu stojí to za to, je to dost hluboko :-((((

Májo: tak ať dobře dopadnete na alergologii. To tam jedete kvůli Zuzančinému ekzému??

Luko: tys to trefila, včera jsem neměla na internet čas :-))))))) Sprchování u nás není problém, Val by si tam nejradší vlezla za mnou :-)))) A nemysli, ty taky nevypadáš na fotkách na tolik :-)))))

ALice: jejda kachlová kamna v domku to se mi moc líbí, mají je ti vaši známí úplně nové ??

Juldo: a co jste na plese vyhráli?? Já tak toužím jít na ples, ale nevím, nevím.

Jdu něco dělat, asi plést :-)))))

Dana+Valuška

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 06.02.06 13:27

Krásné odpoledne,

u nás je krásně, svítí sluníčko, tak jsme dopoledne spáchali procházku a teď Pepča spí. Vstávali jsme před 9.

MARKET - ještě tě musím přivítat zpátky, jsem moc ráda, že je na tom maminka líp. Užijte si Péťu s dětičkama.

DANI - tak hlavně, že se narozeniny vydařily a já bych šla taky plesat, ale u nás to nehrozí, Pepča nás večer nikam nepustí.

MAKY - tak jste si aspoň jednou pořádně užily taťky. A co teď pleteš?

MARUŠ - třeba někdy bude třetí miminko…:-)))

MAKÝŠ - u nás se pořád malují kočičky, ale stačí jen hlava.:-))

Tak zatím papa, jdu žehlit.

Miroušek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 06.02.06 13:44

Dani Tomáš si ze mně taky dělá srandu že jsem stařešina. Já jsem dubnová on listopadový takže mě už vždycky skoro dožene a já mu zase uteču :-)

jojo víkend s taťkou byl bezva…no ted se hraje v pátek i v sobotu takže za všechno se platí :-(
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 06.02.06 13:46

pletu překvapení :-))))
Maky

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 06.02.06 16:12

ahoj holky,
přilítla jsem z krámu a zas letím,zazvoní na mě kamarádka a jdem na chvíli ven.ona má klučíka 8m,povozím si kočárek,hihi.jinak mi ubyla jedna starost,další známá-účetní-si vzala všechny doklady a připraví mi daňové přiznání.jinak nuda.....

market-tak jsi mě načala s prachetem,že jsem se do jednoho dnes začetla a je to SUPER!

ještě jsem chtěla k těm etudám,ono s těma drogama je to těžký…my jsme 3 sestry,stejní rodiče…za našeho mládí pc ještě téměř nebyly a stejně se ségra spustila.podle mě je spíš problém jak potom ti rodiče reagují…o tom bych mohla psát story…
jdu ještě vybalit nákup,více večerom.....
 luka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.02.06 16:30

hihi, tak to jsem moc rada :))), kdyby si chtela , mohla bych treba nejake poslat, aby si nemusela kupovat :))). Ja mam komplet sbirku a ctu je porad dokola :))

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 06.02.06 19:23

Ahoj,

kluci jsou ve vaně, tak využívám situace.
Pepča odpoledne spal skoro 3 hodiny, chtěli jsme vyrazit do Znojma a zase kulový, tak snad ve čtvrtek. Navečer jsme byli na procházce, ale už byla pěkná zima, když jsme se vrátili, bylo -15 st.:-((( Jsem zvědavá na to velké sněžení, u nás to zatím nevypadá.
Před chvílí odjela švagrová s holkama, tak měl Pepča zase o zábavu postaráno a my jsme aspoň pokecaly.

LUKO - tak jsi si zase povozila kočárek, jo? A Kačenka byla celý den u babičky?

MAKY - už se teda těším na to překvápko. Já už se blížím ke konci 2 svetrů, už jsem si i přiobjednala vlnu, tak snad brzo dokončím.

A už jsem volána, tak se zatím loučím a držte palečky, ať Pepča usne aspoň do půl 10.

Miroušek a Pepča

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 06.02.06 19:46

Ahoj vespolek :)))

Nejdrive k denicku. Musim rict, ze ti
DINY vlastne zavidim, doslo mi totiz ze uz asi nebudu takova „mladice“ jak si myslim :)))) Je mi 32 a narozdil od tebe mam pouze jedno ditko a pred sebou spoustu planu. Zvlast ted pote navsteve v te Varsave, kde jsem videla ty tri deti pohromade, Eda byl proste uneseny, ze ma „kolegy“ na hrani. No jsem hodne nahlodana se zacit znovu snazit, i kdyz vim, ze rozumem by to byl cisty nerozum :))))

MAKYS- rada slysim, ze jsou i dalsi, co mely dlouhy porod s kratkymi intervaly mezi kontrakcemi (ja mela 13hodin kontakce po 2 minutach, ktere trvaly aspon minutu…ale aspon tlaceni pak bylo rychle, na dve kontrakce byl obrik venku ani nevim jak :) )

DANI- pozdeji ale prece :) Vse nej!!

MARKET- Vitej zpatky, jsem rada, ze je mamince uz lepe.

A ted „strucne“ k nasemu vyletu…
Tak myslela jsem si i predtim , ze cestovat letecky s ditetem asi bude slozitejsi.....a taky ono skutecne je :))

Uz v patek v praci jsem zacala pocitovat neco jako cestovni horecku, coz neznam, protoze byvaly doby, kdy jsem litala kazdych 14 dni do Zurichu a zpet , respektive obracene :) na vikend a prislo mi to asi jako se vydat MHD z Kunratic do ZOO do Troje, spis mozna jeste jednodussi ;)

Pak jsem volala manzelovi , abych se ujistila jestli opravdu ten let je az ve 1230 a on mi sdelil, ze samozrejme ze ne, protoze to leti uz v 840. V prvni chvili, kdyz jsem na nej do telefonu prestala kricet, ze je snad uplne b…, ze mohl objednat let tak brzy, kdyz vi, ze s Edou to je kriz jakmile je probuzen predcasne, jsem byla rozhodnuta nikam nejet. Potom mi prisel email od manzela, ze to bylo moje rozhodnuti, takze jsem se rozbrecela nad tim, ze uz ani nevim, co delam… proste takova pohodicka pred cestou ;)

Postupne jsem zacala planovat akci „presun druzstva v casnych rannich hodinach na letiste“ a kdyz jsem si to naplanovala tak jsem se trochu uklidnila. Zhruba za hodinu pote mi volal manzel, ze ten ranni let zrusili a ze nas presunili do toho poledniho ve 1230.....tohle snad nejde ani komentovat, protoze takovyhle stesti muze mit jenom on.......

Musim rict, ze i tak to bylo docela slozite se tam dopravit vcas, zvlaste pak protoze jsme rano zjistili, ze jsme zapomneli na psa a narychlo jsme tedy organizovali hlidani psa (coz jak si jiste dovedete predstavit nebylo jednoduche, protoze opravdu neni moc zajemcu o to hlidat necekane cernou zravou obludu)

Eda byl ve forme -vyspaly a tedy uplne cerstvy na jeho lumparnicky, takze jeste v Praze na letisti jsem ovesena sesti taskama, bundama a kocarkem asi 5× musela do ruznych nedovolenych prostor, abych pak byla vyvadena policii s pistoli v ruce, proste protoze Eda mi tam zdrhnul…
Taky bylo celkem vtipny pozorovat lidi cekajici s nami ve fronte na check in, kde se checkovalo pro nekolik ruznych letu, jak vsichni doufali, ze to nebude zrovna ten jejich let , ktereho se s tim ditetem hodlame zucastnit :)))
V samotnem letadle to probihalo celkem dobre, Eda nemel problem, naopak mu to prislo jako supratrakce, jediny problem nastal pri pristani, kdy samozrejme usnul zrovna v okamziku , kdy letadlo dosedlo na zem a pak jsme ho museli hned vzbudit a narvat do vseho obleceni (leteli jsme totiz malym vrtulovym letadlem, takze jsme museli vystoupit klasicky na plochu) ve Varsave samozrejme zima jak v Rusku, rekla jsem si, ze uz si tady na zimu stezovat nebudu :) Takze si to jiste dovedete predstavit-Eda rval „mama“ ackoliv mi sedel na rukach, takze to vypadalo jako ze jsme to dite ukradli, takze pri pasove kontrole se pan ptal jestli mame napsaneho Edu i jinde nez v mem pase, proste nemohl uverit, ze tohle dite, ktere se tvari jako kdyz ho unasime a nikdy predtim nas nevidel, ktere na nas vubec nereaguje, je nase…:(

Celou tu cestu jsem myslela na jedno, ze nechapu a nedovedu si to ani predstavit, co jsem videla na ceste z Australie, kdy v Honkongu pristoupila do letadla pani sama s sesti detmi ve veku od 18 mesicu do asi 10 let, a leteli z Honkongu pres Bankok do helsinek a odtud pry dale pokracovali do osla a pak vlakem nekam daleko na venkov…uz tenkrat, ackoliv jsem byla bezdetna, mne to prislo jako vykon hodny Guinessovy knihy, ale ted tomu nemuzu proste verit!!!!!

Ted si udelame pauzicku, protoze se musim neceho najist :)

Takze pokracovani vyletu priste.

Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.02.06 20:19

ahojky :)

tak konecne mam cas neco pisnout, cely den tady byla Missorka, krasne jsme si uzivaly a na net nebyl cas:). jinak delfinek je uplne hotovy z Valusky, porad ji daval dudlika, hladil a tak. S Vojtiskem radili, pochopitelne je nejvice zajimali hracky toho druheho a najednou byl vecer :)
jeste jsem zajela na nakup, obchod krasne prazdny a lednice je pro zmenu plna :)))

joo a jeste musim pochvalit Missorku, dneska drzela pitnak a opravdu jen pila, a to jsem klukum uvarila dobrotu vonavou a porad tady kolovaly susenky:)). je to proste holka sikovna a je to na ni videt

DANUS tak to musela byt prijemna oslava narozenin, hlavne ten konec:))))

MIROUSKU drzim palce, at Pepca brzy odpadne, aspon pred desatou. Chci se zeptat, porad chodi spat v backurkach?

MARUS a jak to vypada u vas doma?

MAKY tesim se na to prekvapeni:), ale urcite to zase bude neco uzasneho, jsi proste sikulka

ALMERKO ty brdo, to jste to fakt vzali fofrem, ale je videt, ze si proste umela kapnout na toho spravneho chlapa :)))

MAKYS mohly by byt erupce porad vid :))). jinak Vasik je budouci lamac divcich srdci :)))

JANI podle vseho co pises , si to nejvice uzil Eda co :)))? ale ja bych byla taky ve stresu, staci mi kdyz nekam dal jedu autem a premyslim, co vzit .....

MAJO zitra na vas budu myslet, hlavne at tam nemusite dlouho cekat. A vysledky vam reknou kdy?

jdu koukat na Primu, davaji muj oblibeny serial :)))

market a spinkalek

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.02.06 21:41

Ahojda holky

Tak jsem se tesila, jaka bude noc ze soboty na nedeli a muzu rict, ze stala za houby a ze vcerejska taky. Nakonec to vyvrcholilo tim, ze se vzbudila po dnesnim dopolednim spanku silne protivna a silne soplici, furt jsem ji co pet minut musela utirat nos, jak z nej teklo a vecer mela teplotku, takze jsme nemocni :(((( Rikam jsme, ale ja zatim jeste ne a doufam, ze ani nebudu.

Zitra bude mozna u nas poradna, tak zkusim rano zavolat doktorce do Prerova, jestli se muzem prijit ukazat, jak ji odejdou zdrave deti.

ALMERKO, Radimka bych chtela pujcit domu, hlavne fotka muz v domacnosti me opravdu zaujala :)

BAGHIRKO, to Eliscino paci paci nozickama mam denne na prebalovaku, dneska jsme prohlizeli stary fotky, kde byla na obrazku, jak si cuca palce u nozicek, tak to zkousela podle te fotky a palcem do pusy dosahne porad

MIROUSKU, ze on Pepca delal na obed zadelavany knedliky nebo pekl nejaky kolac ke kavicce? :)))

MAJO, Zuzanka mela krasnou masku Berusky, to jsi tvorila sama?

HANULO, holky vypadaji taky uzasne, Hanicka jako kocicka, ja se bala, ze by se takova maska Elci nelibila, kdyz je to i pres hlavu, ale Hanicce to zrejme nevadilo

DANUSKO, tobe k tem vcerejsim narozeninkam prejeme vsechno nej, at ti Valuska dela samou radost a Jiri at te nezlobi :)

MAGRAT, to je skoda, ze divadylko predvadel Delfinek a ne loutky, ale jak rikas, pristi sezona to treba jisti :)

MARKET, etudy se mi taky libily, jak psala Luka, i smutny i pekny, proste co zivot prinesl, moc zajimavy. Hlavne jak ta pani rikala, ze vubec netusi, co bude, az tem petiletym klukum bude 18, co budou vyvadet, taky o tom premyslim, co bude az bude Elca v puberte, jestli drogy nebudou mezi mladyma automaticky, doufam, ze nebude kourit atd. uz ted mam z toho strach

MARKET, napadlo me, ja se divala na tu 13. komnatu, minulej tyden to bylo s Evou Holubovou, taky trpela depresema a resila to chlastem a mluvila o tom docela otevrene. Myslela jsem, jestli ses na to nahodou nekoukala

DANDIS, tak vylet do Brna se povedl, ja zkousim nalakat babi, ze bysme jako vyrazili i do Ikea a do mesta, no nevim, jestli ji zlomim, nas tatinek na tohle asi moc neni, spis v lete zoo, to urcite zase planujem Lesnou

HOLKY, dotaz do placu, budete delat spolecny zdaneni manzelu?

MAGRAT, at zijou Vrazdy v Midsomeru!!!!!!! Taky koukam, moc me to bavi :)

Tot pro dnesek vse, DINY, k denicku se jeste vyjadrim, dneska uz neni silla.

Papa Kosticka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.02.06 21:45

krasny dlouhy komentar :)))

na Holubovou jsem koukala, bylo to hodne zajimave, bohuzel moje mamka o tom mluvit nechce, pro nas je uspech, ze to rika aspon nam.

spolecne zdaneni delat budeme, myslim, ze se to docela vyplati

pusu Ellence, hlavne at ji je brzy lepe

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 06.02.06 22:18

jdu se rozloučit,musím ještě pracůvať,chjo.

kostičko-u nás společné zdanění nebude,neb nejsme manželé,hihi.ale jinak by bylo.

markét-díky za nabídku,já ho kupovat nemusím,naši mají knihkupectví takže půjčím a vrátím do regálu…

jano-teda tak máte zážitek.já mám „hrůzu“ jet za hranice s kačkou sama,protože mi není vůbec podobná a představuju si,že si celník bude myslet,že jsem kačku ukradla…

zatím nazdárek.
luka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »