Jarní miminka 2004 - Holka nebo kluk, vážně je to fuk?

Rodičovství

Myslím, že většina z vás neplánuje jedináčka. Dříve nebo později se buňky spojí a na cestě bude brácha nebo ségra. Tenhle deníček berte jako takovou moji sourozeneckou úvahu, není to žádné fundované pojednání, spíše myšlenková inkontinence kojící matky dvou rošťáků...

Určitě si ještě pamatujete tu otázku, kterou vám příbuzní i zcela neznámí lidé kladli od chvíle, kdy jste začaly nosit těhotenské oblečení: „A víte, co to bude?“ Čekáte-li druhé (a nepochybně i každé další) miminko, otázka se modifikuje podle pohlaví prvního dítěte. „A co čekáte, holčičku?“, ptaly se mě zdejší babky špiónky, když na mně zpozorovaly neklamné známky dalšího těhotenství . A já s bodrým úsměvem odpovídala: „Ale kdepak, manžel holky neumí,“ případně „Ale ne, dalšího kluka. To víte, když máte pec na cihly, tvárnici nevyrobíte…“ (hahaha).
Nijak jsem netoužila po překvapení na porodním sále. Nechtěla jsem tomu stvoření, které mě uvnitř okopávalo, říkat až do posledního zatlačení neutrálně „Fazolko“ nebo „Mímo“. A nechtěla jsem se splést - tak nějak se mi protivilo něžně svého drobečka oslovovat „Anežko“, pokud by měl mezi nohama pindíka. A on měl. Ve druhém případě to probíhalo úplně stejně, až na to, že jsem svého fotbalistu oslovovala mnohem řidčeji, neb veškerý můj čas pohlcoval jeho bratr. A tak mám dva kluky. A jsem strašně ráda jejich máma, stejně jako bych byla ráda mámou dvou holčiček nebo smíšeného párečku.
Ale stejně mi pořád vrtá hlavou, proč se za ideální sourozenecké složení považuje chlapeček a holčička. Snad každá dívenka projde fází, kdy si přeje děti „určitě dvě, kluka a holku.“ Pak jednou otěhotní a odpověď se změní na „je to úplně jedno, hlavně když to bude zdravý.“ A ono je to vážně jedno, ale třeba já jsem někde ve skrytu duše, až úplně vzadu v rožku, doufala, že moje první dítko bude kluk. Vážně nevím proč, nedokážu to vysvětlit, možná jsem si myslela, že tak udělám manželovi větší radost. Přitom on od začátku mého prvního těhotenství tvrdil, že je mu to úplně fuk. A tvrdí to stále.
U druhého dítka mi to už opravdu jedno bylo. Nepřála jsem si holčičku jen proto, že moje první dítě je kluk. Přijala bych dcerušku stejně jako synáčka. Akorát jsem si po zkušenostech s pindíkem prostě nějak nedovedla představit, že bych se musela přešaltovat na … ani nevím, jak bych tomu říkala :-) No, příroda to vyřešila za mě.
Dokonce jsem si půjčila odbornou literaturu o moderní výchově chlapců. Dočetla jsem se tam, že kluci jsou od přírody agresivnější, jejich svět je plný zápolení a boje o prvenství. Do tohoto boje vtahují i matku, která ač něco podobného nikdy nezažila a je jí to naprosto cizí (protože nebyla kluk, ale děvče, samozřejmě), musí se naučit neustále soupeřit se svými syny.
No, podobné knížky si už půjčovat nebudu. Možná mají pravdu, ale ono je to vlastně jedno. Strašně mě baví pozorovat, jak se z miminek stávají kluci. A to i když si Vašek hraje s panenkou. „Pokákek maminko. Peinku kaky.“ (Polštářek maminko. A peřinku taky). A panenka hezky „hajinká“ v kočárku. A pak se kočárek rozjede. Vrrrrrrrr!!! Drrrrrrrrrr!… Jako motorka. Převrací se, panenka se řítí k zemi. „Bouakáááááá!!! Dakikíííí!! Kajikóóó, húú, húú…, tadýýýý“ (Bouračká, hasiči, sanitko, tady).
A až se jednou budeme třeba pokoušet o třetího sourozence, tak si budu přát holčičku :-))))
Napište mi, opravdu vám bylo úplně jedno, jestli vaše první dítko bude kluk nebo holka? A opravdu vám bude úplně fuk, jestli vaše druhé dítko bude kluk nebo holka? A pokud ne, tak proč?

P.S. Mimochodem, uvědomujete si, že pohádky jsou plné „tří bratrů“ a „tří sester“, někdy i „dvanácti panen“ a o ono tak ideální sourozenecké složení je docela nouze? (Já si teda vybavuju jen Prince a Večernici).

Mějte se krásně a pozdravujte od nás svoje kluky a holky.

Makýš a Tygříci (Vašík 23 měsíců a Jirka 4,5 měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.04.06 07:26

Jééé, já zasednu k pc v 7:01 a co nevidím, minutu tu visí nový deníček, tak doufám, že budu první:)

Ale mezitím ještě musím reagovat a odpovědět na Makýšinu otázku:)

Makýš, nejdřív, deníček má skvělé téma, strašně mě zajímá, jestli fakt každý odpoví podle pravdy, i když to se asi nedozvíme, hhii:) Já se teda pokusím, i když mi to možná nebude moc lichotit:))

U prvního dítěte mi to bylo opravdu jedno, co to bude a chtěla jsem to moooc vědět, kdyby to šlo poznat na utz v prvním trimestru, tak to z dr. vypáčím:) Z holčičky jsme měli s ex velkou radost a dodneška máme, Zuzka až na pár puberťáckých scén, ale zatím v mezích, je zlatá a já si někdy říkám, čím jsem se to zasloužila… Je to holka jak má být, pěkná, chytrá a moc mi pomáhá, navíc ona to snad ani neví, že to jak si skvěle hraje s bráškou (včera blbli celý den na zahradě, fakt nekecám, vymýšlela pro něj opičí dráhy a já mohla hrabat, sázet, stříhat keře na skalce, no prostě jako bych byla bezdětná:)) je pro mě obrovská pomoc, i když jí to samo říkám.

Když jsme před dvěmi a něco lety čekali druhé dítě, s mým druhým manželem první, rovnou přiznám, že chlapeček byl můj sen. Moc jsem ho chtěla, neznamenalo to ale, že z holčičky by radost nebyla! Jen jsem si opravdu víc přála kluka jako buka, a když mi to bylo na 2. utz potvrzeno, byla jsem totálně šťastná:) A proč kluka? Ani snad ne proto, že holčičku už jsme měli…ale tak nějak…kluci se v naší rodině moc nevyskytovali, já mám jen ségru, máma je ze sester, teta má holky…kdybych měla být objektivní, tak ale další teta má syny a táta je ze 3 bratrů, hahaha:))) Takže tohle jsou právě ty argumenty, co jsou v podstatě nesmyslný…

Prostě jsem moc chtěla přivézt na svět syna, kluka, chlapa, zažít oč je to jiné, jaké je to vychovávat ho od malička, bude se mazlit, bude agresivní, jak říkají, jaký to je, když bude to mimi mít pindíka, budu to umět??? Jako ho i přebalit (fakt úvahy inteligentní matky, že:)))

18. května před dvěma lety se nám narodil vytoužený syn a já musím říct, že je úžasný mít i holčičku i kluka a víte proč? Jsou už od malička tak jiní…ne že by neprořvali oba pár nocí, v mazlení dokonce strčí Dáda Zuzku - holčičku do kapsy…ale pozorovat od malička , i když se snažíte k nim chovat stejně, jak ten chlap je prostě a jednoduše chlap… stálo by za úvahu, jestli i ta výchova přece jen není krapet jiná…Zuzanka když spadla coby batole, hned se foukalo, utěšovalo, na Dádu houknu, ať si opráší packy a honem převedu pozornost jinam… samozřejmě u vážnějšího úrazu rozdíl nedělám, ale v drobnostech a tak se přistihuju, že ke klukovi vážně přistupuju trochu jinak. Jenže - zase - není to tím, že je to už druhé dítě???

Teď čekáme třetí a poslední miminko. A i když mu nijak typicky holčičkově nebo klukově neříkáme, protože nevíme co to bude, i když vážně netušíme, jestli Diňátko je holčička nebo chlapeček, vůůůbec nám to nevadí ho oslovovat, hladit, povídat si s ním:) A co bychom rádi aby to bylo? Asi je nám to teď fakt jedno, ale na rovinu přiznám, mít dvě treperendy, toužím nesmírně po chlapečkovi a mít dva kluky jako buky, tak si určitě budu přát princeznu:) Protože je strašně zvláštní a obohacující mít doma dvě děti odlišného pohlaví , pozorovat i na sobě, jak se člověk v různých situacích chová jinak…nemusím snad říkat, že být mámou sedmi synů bych být nechtěla, určitě to má také své kouzlo, ale v tom případě bych nedočkavě coby babička čekala na první vnučku a od prvního snašina oznámení těhotenství bych nakupovala sponečky …:)))

Děti jsou dar, strašně velký dar, tak jako celá rodina a pokud jsme všichni zdraví, co víc si přát? Ale nemá smysl si lhát, že někdy…v koutku duše, když ono zatím neznámé miminko čekáme, si o maličko víc třeba přejeme … holčičku…:) A někdy to třeba ani neumíme vysvětlit…tak jako já ted…ale vůbec to neznamená, že když se narodí miminko druhého pohlaví, že ho nebudeme milovat úplně ale úplně stejně:)

Jejda, to jsem se rozepsala:)

Jdu dát dětem snídani a přeji všem krásnou sobotu:)

Diny

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 16.04.06 07:50

Ahojky,

omlouvám se, že Vám sem vpadám. Zaujalo mě téma Vašeho deníčku.

Manžel má z předchozího manželství 2 kluky a když jsem byla těhotná, moc si přál třetího kluka. Říkal, že proto,že kluci to mají v životě jednodušší a taky z čistě praktického hlediska jako hračky, oblečení a tak.
A já jsem si už od začátku snažení, vlastně ještě předtím, vlastně odjakživa představovala, že budu mít holčičku a moc jsem si ji přála. Kdybych měla říct proč, tak ani přesně nevím, prostě jsem to tak cítila. Na UTZ jsem si nechala prozradit, co skrývá píďa mezi nožičkami, takže na porodním sále překvapení nebylo, ale musela jsem se zeptat, jestli to OPRAVDU je holčička.
jasně, že kdyby to byl kluk, tak bych brala kluka, ale pak by moje touha po holčičce nebyla naplněná a já bych měla spoustu práce přemluvit manžu ještě na jeden pokus :-)))). On se brání, protože říká, že 4 děti bychom do auta nenaskládali a mít 3 je v dnešní době až až, takže jsem vážně ráda, že tu svoji holčičku mám a jsem spokojená. Manža ji má taky rád, jen holt budeme kupovat holčičí hračky a holčičí oblečení.:-))))))

Mějte se všechny moc krásně.

Peťula a Julinka 16 týdnů ze Zimňátek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.04.06 07:59

Vzkaz pro Máju: odpověď na včerejší dotázek máš v minulém deníčku:)

Diny

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 16.04.06 08:40

Ahoj Makýš a holky!

To je bezva téma!
Já, když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem si přála kluka. Holky mi tehdy z pohledu 19 letého telete připadaly ufňukaný a rozcapený. Přání se mi splnilo a po čtyřech letech jsem si naopak přála tu holku, protože kluka už jsem měla.
No a když jsem po letech čekala další, tak jsem byla šťastná, že vůbec čekám miminko. Ze začátku mi to bylo jedno, potom jsem víc myslela na holčičku a když jsem čekala na výsledek amniocentézy, tak bych dala všechno za zdravé děťátko. No a když mi zavolali, že je to zdravý......chla­peček!!! tak jsem skákala radostí a na holčičku si už ani nevzpoměla.

Jsem ráda, že mám obojí, i když naše holka není a ani jako malá nebyla holčičkou, jakou si maminky přejí. Culíky, panenky, oblečení atd… Nechce např. ani do tanečních, protože nenosí sukně.

Někdo, říká, že dcera jde víc k mámě. Myslím tím v dospělosti. Ale to taky není vždy pravda. Vidím to v nejbližším okolí- manželova sestra. Často si tu povídám s jednou paní (asi 55 let) a ta když jsem ji řekla, že mám chlapečka, tak mi na to řekla: tak to budete jen tchyně… Ona má špatnou zkušenost, že když má snacha dobrej vztah se svojí matkou, že tu manželovu odstaví na vedlejší kolej. Míň jezdí , míň půjčujou vnoučata atd.
Ale já myslím, že je to výchovou a celkovými vztahy v rodině. Toť moje úvaha.

Včera bylo tak krásně, byli jsme venku celej den. Měli jsme návštěvu, tak jsme grilovali. S Radimkem si neustále někdo hrál, hlavně ho baví fotbálek. Večer byl tak utahanej, že usnul v půl devátý. A to po obědě dvě hodiny spal. Za to dnes prší už od rána, ach jo. My jedeme odpoledne na návštěvu k našim. Zítra budeme doma, tady chodí koledníci, tak aby tu zbytečně nezpívali. Radimek taky půjde s tatínkem po sousedech.

Hezký velikonoce a pište! Těším se.

Almerka & Radimek (včera 23 měsíců)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 16.04.06 09:31

Ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, ale je to hroooozně zajímavé téma deníčku :-D

Já osobně jsem si přála holčičku (už když se mi v mých 6-ti letech narodil bratr, tak jsem o chlapech získala nevalné mínění). Narodil se mi krásný kluk, kterého bych samozřejmě za nic nevyměnila - ale už od narození je to prostě chlap ;-) Takže teď si opět přeju - jestli mi příroda nebo jak to nazývat dá ještě šanci mít dítě - holčičku.

Důvodem nejsou sponečky, panenky, sukýnky - já sukně taky nikdy nenosila. Důvodem je ta úžasná intimita puberty, prvního menses, prvního kluka, svatby, vnoučete - vím, že dceři budu moct poradit, když se zeptá. Ale s chlapeckými problémy nevím jak si poradím…

Ahoj,

Semeda z Květníčku

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 16.04.06 10:16

Ahojky,

včera jsem byli na chalupě, poprvé v tomto roce. Kluci se vyřádili, ryli s dědou záhonky a byla sranda pozorovat, jak hlavně Tomášek se snaží všechno přesně opakovat po dědovi. Když se děda opřel o rýč, aby si odpočinul, udělal Tomík to samé se svou lopatkou, stejně si dal ruku v bok apod. Na mě bohužel vlezl zase nějaký bacil, večer mi bylo dost chřipkově, ale teď už je mi trochu líp.

Makýš, skvělý deníček. Ještě něž jsem poprvé otěhotněla, tak jsem si trošinku víc přála holčičku. Měla jsem pro ní vybrané jméno Anna a pořád jsem vymýšlela nové varianty, jak jí budu říkat. U kluka bylo jméno dané, byl by to už pátý Jan v manželově rodině za sebou. Taky jsem měla pocit, že jako ženská budu ženské víc rozumět, ale to už si teď nemyslím. Během těhotenství mi začalo být pohlaví miminka jedno, jen jsem toužila vědět, co to teda je, ale pořád to nebylo poznat. Přestože jsem byla v posledním měsíci na několika ultrazvucích kvůli poloze koncem pánevním, mimi si tvrdošíjně sedělo na překřížených nožičkách a nic neukázalo. Nakonec už dopředu sešlo i z té Anny, u manžela neprošla a těsně před plánovaným císařem na chodbě u Apolináře jsme do formuláře napsali Kateřinu. No a byl to Honzík. Podruhé jsem si říkala, že mít páreček by bylo moc hezký, ale když to bude kluk tak ušetříme za oblečení, navíc miminko mělo být zase březnové. Tentokrát mi dr řekla, že na 90% je to kluk a měla pravdu. Tak jsem mámou dvou rošťáků a nevyměnila bych je za nic na světě. Moc by mě zajímalo, jestli bych se k holčice chovala jinak a hlavně jak by se k ní choval manžel. Ke klukům se totiž chová někdy dost „chlapsky“, oblíbenou zábavou je muchlování na gauči, kdy se kluci marně snaží vymanit z jeho sevření a ječí a tatínek se tomu směje. To si nějak u holčičky neumím představit. Myslím, že většina rodičů se opravdu k dcerám chová trochu jinak než k synům, i když si to třeba nepřiznají. Ale je to jen můj teoretický názor, já sama mám jen sestru, a tak nemůžu srovnávat. Třetí dítě jsme sice dost dlouho plánovali, ale nakonec jsme se dohodli, že zůstaneme u dvou, takže jak by to bylo s holčičkou už se nejspíš nedozvím. Navíc moje babička porodila sedm kluků a až osmá byla holčička. :-)

Mart

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 16.04.06 11:04

Ahojky,

musim rict, ze je to moc zajimave tema denicku :)

Ja jsem si cely svuj zivot „prala“, i kdyz to asi neni to spravne slovo, spise jsem si predstavovala, ze budu mit holcicku/y. Vubec jsem o tom nepremyslela, proste jsem si byla jista :)))

Pak me trochu znejisteli dva nasi znami (jeden byl farar, ktery nas oddaval, a druhy manzeluv kamarad American, ktereho jsem videla v zivote asi 3×), kteri zcela nezavisle na sobe, v rozmezi asi dvou tydnu, jen tak rekli, ze si mysli, ze budeme mit s manzelem 2 kluky.....nejdriv jsem o tom ani neuvazovala, ale cim vice se blizilo rozhodnuti, ze se zacneme snazit o miminko, tim vice jsem na to musela myslet. Myslet na to, ze treba budu mit opravdu kluka, coz me nikdy predtim nenapadlo :))

Pak jsem otehotnela (hned na poprve, takze jsem cas na premylseni co to bude ani nemela) a musim rict, ze snad od okamziku poceti jsem si byla jista, ze „to“ bude kluk.
Nevim proc, ale byla jsem si naprosto jista.
Pak me v tom jeste utvrzovali vsichni okolo, kdyz dle babskych zarucenych „znameni“ (pry jsem „zkrasnela“ -no to neumim posoudit ;), mela jsem spicate bricho, neslo mi to do boku atd.......) vychazel kluk.

Jenze moderni technika rikala neco jineho.
Na gynekologii do poradny jsem chodila ke sve „pribuzne“ (sestry svagrova) a zaroven jsem obcas zaskocila na UTZ ke sve spoluzacce z mediciny, a poprve asi v 17 tt a pak jeste asi 5× u obou Dr. na UTZ byla jasna holcicka.
Po tretim UTZ me teda „presvedcily“, ze asi moje citeni, prepoovedi a zanmeni jsou mylna a ze fakt mam tu holcicku, kterou jsem preci cely zivot „chtela“.
A tak jsem zacala kupovat ruzove satecky, perinky, kocarek jsem koupila misto oranzoveho, ktery se mi libil, tmavomodry, aby tam hezky „vynikla“ ta ruzova barva a netlouklo se to :))))
A hlavne jsem miminku zacala rikat „Justyno“ :)))))

A tak jsem se s Justynou ucila a pak udelala atestaci a kdyz jsem cela stastna po atestaci sla ve 32tt na UTZ, tak jsem jen tak mimochodem rekla, to by byla legrace tedka, kdyz jsme nakoupili vsechno doruzova, kdyby jsi me ted Evo (to je ta gynekolozka) rekla , ze je to kluk.....
Eva nerekla nic a jenom mlcela a cekala az si toho vsimnu sama a ja jeste chvili mluvila o tech ruzovych obleccich a pak jsem jenom koukala na tu obrazovku a nejdrive premyslela „ci dite s tim pindikem to tam je“ a kdyz mne doslo , ze je to moje Justyna, akorat ze ma pindika, tak jsem mela dost divny pocit. Neco jaky kdyby mne moji Justynu nekdo ukradl.
Fakt mne trvalo nejmene tyden se s tim vyrovnat, ackoliv mne bylo uplne fuk jestli to bude holka nebo kluk, ale proste je divne na nekoho myslet jako na holku a pak vam nekdo rekne, ze je to kluk!

A kdyz pak na porodnim sale Edu odnaseli rychle pryc, protoze mel nejak pomalejsi „rozjezd“ :))) a porodni asistentka rikala jeste nez odesla : "Tak maminko a je to..... a je to..... Tak v tu chvili jsem si byla jista, ze rekne HOLCICKA a ja uz bych tomu asi neverila (Taky jsem se pak jeste na porodnim sale musela podivat jestli tam toho pindika ma;)))

Takze od te doby verim na vsechny predpovedi a znameni a vuuuuubec neverim moderni technice :))))
Hezkou nedeli ja ted bezim do posilovny.
Jana a Eda (drive Justyna)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 16.04.06 14:56

Ahoj Makýš,

fakt super téma.
Jestli teda mohu, přidám se i já se svými pocity. Jako malá holka jsem vždycka toužile po třech klukácj. I jména jsem pro ně měla vymyšlené - Marek, Matouš a Lukáš.
Když jsem před 14 lety byla těhotná poprvé, snila jsem o tom, že budu mít kluka. I jsem o tom byla přesvědčená. Nakonec se mi narodila holčička. Krásná, moje. Jenom moje. Tatínek jaksi zůstal někde mimo. I možná kvůli němu jsem chtěla kluka, ale prostě to dopadlo, jak to dopadnout mělo.

Po x letech jsem potkala toho pravého taťku a po nedlouhé době jsme čekali mimčo. Manžel byl přesvědčen o tom, že „dělal“ holku já, protože to těhotenství bylo úplně jiné než to první, jsem si opět myslela, že budu mít kluka. Na nějak chybně, teď už vím, že rozdílné těhotenství nutně neznamená, rozdílnost pohlaví. A narodila se nám opět holčička. Krásná, naše, z lásky. Před skoro dvěma lety jsme se rozhodli mít třetí mimi. Manžel opět tvrdil, že to bude holčička, že to prostě jinak neumí a nejde. Já jen tak lehce oponovala, že to bude kluk, ale v hloubi duše jsem si přála holčičku. Už přece dvě doma mám, umím to s nimi, mám hromady oblečení. Na genetickém ultrazvuku nám řekli, že to bude na 90% kluk. Docela jsem se s tím srovnávala, ale asi po 14 dnech jsem dokonce šla a nakoupila několik málo klučičích věcí. Navíc jsem měli hned jasno ve jménu pro kluka - Matyáš, ale na holčičce jsme se nějak nemohli shodnout. Jaké pak bylo naš překvapení, když nám přišly výsledky amniocentézy a tam bylo 46 XX. Takže se nám do třetice narodila krásná, zdravá holčička. Na kluka si asi budu muset počkat jako na vnoučka. Jsem šťastná, že je mám, do jejich výchovy vkládám naprosto všechno. MOžná ještě víc, protože sama nemám nejrůžovější vztah se svojí matkou. Ona, ačkoliv jsem byly doma čtyři, tak nějak neuměla být mámou. O to víc se u těch mých holek snažím, aby se u nich opravdu potvrdilo, že holka se víc drží doma. Ale za to mám skvělou tchýni, vlastně maminku.
Vůbec tedy nevím co je lepší. Asi to mít doma kupu krásných a zdravých dětí.

Všem Vám krásné Velikonoční svátky přeje

Hamina z květňátek 2005

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 16.04.06 15:44

Ahoj holčičky,

Makyš: super téma, ale napíšu až příště, neb mám plnou hlavu něčeho jiného…:-(((((((((((

Včera jsme bourali - naštěstí se nám nic nestalo a hlavně ne, Karolínce!!!!!!!!!!­!!!!!
To bych asi nepřežila:-(((((((
Tímto oslavuji všechny autosedačky a myslím na Vás, aby jste nikdy žádnou bouračku nemusely zažít:-((((((((

A jak to bylo?
Karolínka měla teplotu naposledy ve čtvrtek odpoledne, proto jsme se mohli v sobotu rozjet k mejm rodičům. Bohužel ale bylo hezky a všichni spěchali, jen aby už mohli bejt rychle na chatě. Nedodržovali bezpečnostní vzdálenost - přiznám, že ani manžel moc ne:-( A tak došlo k řetězové reakci - auto před námi začalo rychle brzdit a manžel to neubrzdil a auto za námi také ne:-( Karolínka po bouračce chvilku plakala - spíš ale ze šoku - rychle jsem se k ni naklonila a utěšovala jí a vysvětlovala co se stalo a že to nic není - naštěstí plakala snad jen 4 sekundy.
Předek máme nabouranej jen trochu, ale zadek auta už tolik hezky nevypadá:-( Ale co, hlavně že nám se nic nestalo!!!!!!!!!!­!!!!!!!

Prosím jezděte opatrně a hlavně teď o svátcích…

A Dani: ty nebuď smutná, babička měla krásnej věk a určitě krásnej život!

Senti a Karolínka - teď pro změnu u druhé babi:-)

 
Maartik
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 16.04.06 18:28

Ahojky, sice sem do deníčku „nepatřím“, ale zaujalo mě toto téma a snad to nevadí.

Ještě děti nemám, plánujeme je po svatbě, která bude v červenci. Přála bych si hlavně zdravá miminka, ale kdybych si mohla vybrat, byl by to nejspíš klasicky kluk a holka, ale když o tom tak přemýšlím, tak vlastně nevím, chci prostě dvě děti. Milovat budu i dva kluky i dvě holky. Chtěla bych kluka proto, že bych chtěla takového chlapečka, jako je budoucí manžel. Chtěla bych pokračovatele rodu, někoho, s kým by manžel mohl pracovat na domečku apod., abychom prostě měli syna. Taky bych chtěla holčičku, kvůli těm všem hezkým holčičím záležitostem, jako jsou culíčky, sukýnky, panenky, vztah mezi matkou a dcerou apod. :o) Abych se ale přiznala, tak bych radši dva kluky než dvě holky, ale vysvětlit to moc neumím, prostě chci syna.
Můj budoucí manžel je ze dvou kluků, já mám taky bratra. Můj švagr se švagrovou čekali na jaře první miminko a všude rozhlašovali, že by chtěli holčičku. Vůbec se mi to nelíbilo, říkala jsem si, to by jako nemilovali chlapečka? Určitě ano, ale byli prostě upnutí na holčičku, i když si pohlaví nenechali říct. Já jsem si soukromě myslela, že když tu holku tak protěžují, že to na tuty bude kluk. A taky je, krásný klučík, který dělá rodičům radost a narodil se v březnu. Pořád ale je ve mně ten pocit, že z holčičky by měli větší radost. Každý si asi něco přeje, ale podle mě by se to nemělo moc rozkřikovat do světa. Přijde mi pak nefér vůči tomu miminku, že jeho rodiče by si vlastně víc přáli jiné pohlaví, než to mimčo je.
Moje budoucí tchýně, mimochodem moc hodná ženská, má tedy dva syny a teď se těšila na holčičku vnučku a zase se narodil kluk. Když jsme ho oslavovali, tak mi řekla, že teď už chceme jen holky, což se mi teda vůbec nelíbilo, protože to tak necítím. Bojím se, že až budu čekat miminko, bude se tchýně zase těšit na holčičku a narodí se nám kluk, kterého bych moc chtěla. Vím, že ho budou mít rádi, ale taky nějak cítím, že když se švagrovcům narodí holčička, že kluci budou stranou. Nemělo by to tak být, ale prostě je a to se mi nelíbí. Pro mě je dítě dar a vůbec nezáleží na pohlaví. Vždycky si říkám, jak jsem ráda, že tchýně neměla holčičku, i když si jí moc přála, protože by se můj báječný přítel nenarodil a to by byla moooc velká škoda :o) Nevíc si myslím, že všechny „kombinace“ dětí mají něco do sebe, že neexistuje žádná „ideální kombinace“, prostě děti jsou radost bez ohledu na pohlaví a tak by to mělo být.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 16.04.06 19:08

Ahojky jarňulky:)))

Makýšku super téma deníčku…
A jak to bylo u mě?
Já chtěla holčičku…a to hlavně proto, že jsem si nějak neuměla představit, že bych měla vychovávat kluka. A taky si myslím, že ty holčičky opravdu v dospělosti víc tíhnou k té mámě než k tchýni. I když teď někde v koutku duše doufám, že u nás to bude vyjímka. Ale co tak poslouchám v okruhu mých kamarádek, těch vyjímek kde tchýně je oblíbená osoba moc není, tak 1 z 5? No doufám, že někdo z vás má tu statistiku veselejší.
Ale abych se vrátila k tématu, přála jsem si holčičku, dokonce všechny babské předpovědi vypadaly na holčičku:))) Do dneška se musím smát, když mi holky z práce říkali, ty určitě čekáš holku (tím chtěli jako říct, že mi vzala krásu) no a já už v té době veděla dle UTZ, že to je kluk. Dneska jim řikám, že až jednou budu čekat opravdu tu holčičku tak asi budu muset chodit kanálama, protože mi už žádná krása nezbyde.
Když jsem se ve 32tt dozvěděla, že to bude kluk, tak jsem to obrečela. Nevim jestli to člověk má vůbec psát, protože pokud čte tyhle řádky někdo kdo třeba mimčo nemůže mít, nebo na něj stále čeká tak mu tohle musí přijít strašný. Ale hold to tak bylo, mě stejně jako Janat chvilku trvalo než jsem se s tím srovnala. V tom breku jsem manželovi řikala, že ani nevim jak mu ho budu mejt:)))) (to člověk blbne, že jo?)
A jak na to koukám dneska?
Jsem strašně moc šťastná, že toho kluka mám a dokonce jsem už tak daleko, že kdybych někdy měla další dítě ( já jsem tady asi jediná vyjímka, která zatím druhé dítko neplánuje) tak chci klidně znova kluka.Dobrý obrat z přání mít holčičku, že jo? Ale je to tak jak psala Makýš, že si nedovedu představit, že bych se musela přešaltovat:))
No ale takový culíčky, šatičky atd. to má takdy něco do sebe, že jo????

Toť zatím vše, jdem spacifikovat dítě do pelechu:)))

SENTI - dobře, že se mačkaly jen plechy, auto vem čert, to se vždycky opraví.

Pa Lenka a Péťa.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 16.04.06 20:10

Ahojky
Makýš moc zajímavé téma
A jak to bylo u nás?
My jsme ještě dlouho před tím než jsme vůbec o miminku začali přemýšlet chtěli s manželem nějak víc holčičku.
Jednou takhle večer jsme vybírali jména ( několik let před tím než jsem otěhotněla) a zjistili jsme že se nám oběma moc líbí jméno Terezka, takže mi od začátku moc chtěli holčičku Terezku :-)
Když jsem otěhotněla tak jsem si říkala že je mi to vlastně jedno co to bude :-) jednu chvilku jsem si i říkala že když to bude kluk budu vědět jak na to (chápejte přebalování) jelikož jsem před tím dost hlídávala synovečka Vítečka.
Ve 20týdnu na velkém genetickém UTZ jsme se dozvěděli že čekáme opravdu Terezku :-). Pan doktor se nás tenkrát ptal jestli přece jen k nějakému pohlaví tíhneme víc nebo míň a Tom mu tenkrát řekl že an tohle se přece odpovědět nedá že tady je vážně nejdůležitější to zdraví, ten vztah ten se postupně vyvine :-)
Terezku nám pak do konce těhulkovstí potvrdili ještě asi 4× rozdílní lékaři takže kdyby mi na porodním sále řekli „maminko máte chlapečka“ tak bych je asi poslala někam :-)

A až jednou budeme mít druhé miminko? Nevím, myslím že je mi to jedno. Možná bych chtěla ještě jednu holčičku, protože je krásné mít doma malou princeznu, ale když to bude kluk budu stejně šťastná.

Maky a Terinka

 
andela  16.04.06 21:28

Hmm, dobrá otázka k zamyšlení.

Já když jsem zjistila, že jsem těhu, měla jsem obrovskou radost. Jména jsem už dááávno měla jasná.Kluk -Jarda (po tátovi), holka Anna Anděla. Byla jsem na rozpacích, co bych chtěla víc - kluka nebo holku? Kvůli taťkovi jsem se přikláněla víc ke klukovi.Ale jinak mi to opravdu bylo jedno. No, skoro od začátku jsem našemu mimískovi říkala Jaroušek - to byl pracovní název jak se vyjádřila má sestra. A na srdíčku, kde byl taťka se mnou, se dr. podíval mezi nožky - a opravdu to byl kluk. Odcházela jsem šťastná že je v pořádku, a ještě šťastnější, že je to klučík - až jsem brečela jak želva.
Tím se mi potvrdilo, že můj hlásek kdesi uvnitř mě nelhal, když tvrdil že je to kluk. A Jako druhé bych chtěla tu holčičku.Ne kvůli tomu, abych měla páreček, ale kluk je pro tátu a holčina pro mámu :-)).Jenže ten můj vnitřní hlásek mi šeptá, že to bude kluk :-)). Ale je to jedno - aspoň si budou kluci hrát s mašinkama, který chce taťka synovi postavit :-)).

Ať toužím po čemkoli - je to vážně jedno, jestli to bude kluk nebo holka - hlavně, aby bylo mimi zdravé, a aby jsme byli šťastní až do smrti smrťoucí :-)).

Andělka a Jaroušek 3měs. od růzňat

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 16.04.06 22:20

Ahojte:-)

S dovolením se vám sem vetřu, protože mě váš deníček taky donutil zapřemýšet:-)
Někdy ve dvaceti, když jsem uvažovala stylem „no jednou asi ty děti mít budu, ale to je dááleko“, jsem si říkala, že asi holku. Mám ségru, tak mi to babské pohlaví přišlo asi bližší.
A když jsem se dala dohromady se svým druhým mužem, nějak mezi nás vplulo, že budeme mít Matýska:-) To jsem poprvé o dětech začala uvažovat opravdu reálně a ten imaginární Matýsek byl zhmotněním a naplněním tohohle krásného vztahu.
Pak jsem otěhotněla a prostě to ve mně bylo, že toho chlapa opravdu nosím, kdyby mi na UTZ řekli, že je to na stopro holka, tak mu věřit nebudu:-)
Ale pinďourka jsem pak několikrát zahlídla sama a téměř před rokem se nám ten náš Matýsek opravdu narodil:-)
A druhé..asi budu vyjímka, ale já bych brala ještě jednoho chlapíka, i když manža chtěl původně holčičku, ale zjistil, že i s klukem se dá mazlit:-)
Uvidíme..:-)

Jazzi a Matýsek od Květňátek 05´

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 16.04.06 22:31

Tak jste se vsechny nekam ztratily??? :))))
Chapu, jsou Velikonoce ;)

My jsme s manzilkem a Edou doma, a myslim, ze si to docela uzivame!

Ja jsem (abych dodrzela predsevzeti z minuleho denicku) nechala vcera dopoledne i dneska dopoledne Edu babicce (moji mati) a vcera jsme sli s manzelem behat (opet se chlubim, ale opet to bylo 10km, asi jsem skryty talent pro dalkove behy :)))))
A dnes jsme razili do posilovny!
Vcera jsme odpoledne pak byli na chalupe u tchanovcu, Eda ma zazitek - „koko“ a „kykyryky“ marne jsem se snazila vysvetlit, ze mozna maji chripku ;)
Zitra jsem se rozhodla (asi po dvou letech) pozvat na obed svoje rodice, tak mi drzte palce at to neskonci katastrofou jako obvykle :((((

Jeste jsem si vzpomnela k denicku :) Manzel si vzdycky pral holcicku a kdyz jsem mu pak v tom 32tt oznamila, ze holcicka se rusi, ze bude syn. Tak byl asi zklamany, ale od te doby, co Edu mame, tvrdi, ze dalsi dite chce jedine kluka :)))))

Dobrou. Jana a Eda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 16.04.06 22:46

my jsme taky doma v plném počtu a je to prima :-) od příštího víkendu manžel zase hraje taqkže si to teď vážně užíváme :-)
zítra jedeme ke tchýni na oběd, bude jistě nějaké mňamka
 MAky

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 16.04.06 23:30

Ahojda holky!

Tak jsem jen ze zvědavosti přelouskla aspoň tenhle nový deníček od Makýš, protože víc nestihnu, doteď jsem makala, ještě to musím odeslat, celej den se něco děje a brácha mě nechá vždycky jenom pracovat. No od půlku června jede na cesty, tak uvidím, co bude s netem.

Taky jsem včera dostala o týden dřív krámy, takže nálada nic moc, do toho se včera trošku připil manža a přišel domů ve 2 ráno, čímž mě vzbudil a já usnula až kolem půl čtvrté. Naštěstí Elča vstávala až před osmou.

Takže co se týče miminka, když jsem byla těhu, vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, neřešila jsem, jestli bych víc chtěla holčičku nebo chlapečka, na 99,9 % jsem počítala s klukem. Manža je ze tří bratrů, má tři bratrance, děti od bratrance jsou všichni kluci, dvě děti od nejmladšího manžovýho bráchy jsou taky kluci, nechtěla jsem si dělat naděje a těšit se marně na holčičku. Do 30. týdne byl mimískův pracovní název Lukášek, až jsem měla před UTZ v tom 30. týdnu, začala si babička dělat srandu, aby to prý nebyla Lukáška a just že jo, paní doktorka na UTZ spatřila „kávové zrno“, které jí Elča ukazovala mezi nožkama přes celý monitor, čímž jednoznačně vyloučila Lukáška a potvrdila na 99.9 % holčičku, já ze samé radosti hned od doktorky skončila v obchodě a koupila dvě růžový bodíčka. Manžova první věta až zalapal po dechu byla: a kdo se mnou bude chodit na ryby???? Druhé dítko někdy v budoucnu plánujem, přiznám se, že Lukášek by se mi líbil, ale když bude další holka, budu taky moc ráda. Už teď se těším, až budu vybírat nějaké krásné jméno. Každopádně pohlaví je mi fakt úplně jedno. Jen se bojím, aby to náhodou nebyly dvojčátka. Známá měla holčičku a chtěli další a furt nic, tak se už chystala znovu do práce a najednou zjistila, že je těhu a byly z toho najednou miminka dvě, další holčička a chlapeček. To by bylo na mě asi moc, nevím.

DANUŠ, přeju upřimnou soustrast, četla jsem v minulém deníčku, že ti umřela babička, je to smutné, ale myslím, že věk měla zasloužený

Jinak Vám všem přeju VESELÉ VELIKONOCE, HODNĚ SLUNÍČKA A KRÁSNÁ MALOVANÁ VAJÍČKA

Dobrou noc KOSTIČKA

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 16.04.06 23:31

Jani tak ať se zítřejší oběd vydaří, držím palce a pak poreferuj, jo?
Dneska už jdu spinkat, pa Lenka.

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 16.04.06 23:34

Tak já mám onu pověstnou ideální kombinaci… jako první mimi jsem chtěla holku - mám kluka. Pak jsme chtěli ke klukovi ještě jednoho kluka (z praktických důvodů) - a máme holku… přijde mi na tom fajn, že lidi (včetně nás, rodičů) mají menší tendenci děti mezi sebou porovnávat - je od začátku jasnější, že jsou to dvě samostatné osobnosti a každý předpokládá, že jsou „jiní“.

Co se výchovy týče - tak u nás mi nepřijde, že bychom nějak rozlišovali - že bychom holčičku víc litovali a tak. Holka je větší „mazel“ - ale je otázka, jestli je to pohlavím nebo povahou. A určitě je u nás „agresivnější“ holka. Lisa je šílený čert - neuvěřitelně pohyblivá, fyzicky zdatná a obstojná (no, asi musí, když brácha je větší a silnější :-)). Myslím, že pro ně bude do života taky zajímavější, když budou od mala vyrůstat s dítětem opačného pohlaví - Lisu už teď fascinují autíčka a vláčky - a možná že prvorozená holčička, u které nikoho nenapadne jí ty autíčka nabídnout, to má horší.

Můj pocit je, že na pohlaví nezáleží… mám ty děti, které jsem vždycky měla mít, které ke mě vždycky patřily, jen přišly až když byl jejich čas… i když moje původní přání byla jiná, tak mám pocit, že to příroda rozhodla správně :-)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 17.04.06 10:38

Ahoj holky!

Hlásím se ze Zlína od švagra, je tu pod mrakem a pošmourno, ale včera i předevčírem jsme si užili pěkného počasí.

Téma deníčku je naprosto skvělé, což dosvěčují i četné nakukovvatelky (tímto je všechnz zdravím!)

Já jsem si u prvního těhotenství moc přála holčičku, ségra má dva kluky, byla by to první vnučka. A podařilo se! Podruhé jsme se pokoušeli o kloučka, ale mě to bylo docela jedno, brala bych i druhou holčičku. A zase se podařilo… :o) Pohlaví jsme si nechali vždycky říct i když proti překvapení nic nemám.

Až do neděle budu s dětmi ve Zlíně, takže kdo se chcete potkat ve čtvrtek ve zlínské Slunečnici, napište, jestli se vám to hodí víc dopoledne nebo odpoledne. Budeme tam.

Pá pá a hezké Velikonoční pondělí!!

Alice a smečka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 17.04.06 11:14

Ahoj holky,

musim vam to vypovedet, protoze me tohle vzdycky hrozne trapi! Jako obvykle jsem zapomnela, ze dneska budou chodit kolednici, a nic jsem nekoupila :(
Vajicka nebarvim nikdy, ale snazim se mit doma aspon nejaka cokoladova, bonbony a tak pro male koledniky. Letos ale nic, protoze se mi to v tom kalupu uplne vykourilo z hlavy! Navic se snazime jist „zdrave“ takze nemame ani zadne sladkosti, teda obcas mam bobonieru od pacienta, ale vetsinou nemame nic, jako dneska…
Manzilek zacal chystat ten obed pro moje rodice a ja byla s Edou jeste nahore a slysim zvonek. Tak si rikam „a jeje“! Co jim dame?
A manzel kolednickum otevrel a sel se me zeptat, jestli mame nejakou koledu, a ja rikam „no to teda nemame“ a jeste volam „dej jim neco jineho“! To ale manzel neslysel a rekl tem chudackum malinkejm, s prazdnym kosickem, ze nic nemame......
A ja jsem sesla dolu a ptam se ho, co jim dal. A on „no nic“ a bylo to smutny, tak rikam, proc jim nedal aspon ovoce, musli tycinky, jogurt atd. Tak pry nevi, ze ho to vubec nenapadlo a ze ted je mu to hrozne lito…A mne taky, kdyz si to tak predstavim, jak tam stoji s prazdnym kosickem a nedostanou NIC......
Me takove veci hrozne dojimaji :(((
Porad je vidim jak asi zklamane odchazeli :((

No nic jdu chstat ten obed. Rodice prijdou v 13oo, tak drzte palce.
Jana a Eda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 17.04.06 11:18

Přeji krásné velikonoční pondělí:)))

tak snad Vás nikdo moc nevyšupal a můžete sedět:)))
Tady v Praze se to téměř nedrží, takže u nás teď je jen manželův strejda.
Jinak my včera obarvili nějaké vajíčka, Péťa je všechny olepil samolepkama a teď je na to náležitě pyšný. Ráno vyrazili s manželem vyšupat babičku, jen z toho chudák byl tak vykulenej, že když na něj prý promluvil tchýnin přítel (moc ho nevídáme) tak prý zahodil pomlázku i košíček:)))
Já dneska upekla trochu nádivky, teď tvořim nějaký obídek a odpolko snad půjdem ven, jestli nezačne pršet. Ráno tu krásně svítilo sluníčko, ale teď to vypadá na déšť.

Hezký den, pa Lenka a Péťa

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 17.04.06 11:23

Jani když ti napíšu, že mi je jich líto taky:(((( úplně je vidím. To tě asi moc morálně nepodpořím, co?
Tyhle situace pak člověka fakt mrzí. No tak jedině hold v tom najdeme něco pozitivního a to, že alespoň zjistili, že i tohle se stává. Je to pro ně nová životní zkušenost. A určitě ten košíček už zaplnili, neboj.
Jo a držím palce s tím obědem a pak napiš jak to dopadlo.

Lenka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 17.04.06 12:08

Leni- uplne Petu vidim, jak zahodil ten kosicek :)
My se chystame odpoledne do ZOO! Doufam, ze maji otevreno :)))
Obed dneska vari manzel , ja jenom delam pomocne „kopacske“ prace :))
Bude polevka- chrestovy krem, a hlavni „Curysske“ hovezi nudlicky se zampiony a jako priloha bramborove „rosty“. Ale matka to stejne zkritizuje :(
Takze pomocne „kopacske“ prace predstavovaly: oloupat brambory, oloupat chret, nastrouhat varene brambory a odmyvat nadobi a hlavne „neprekazet“, kdyz muz vari je velmi nevrly :)))

Uz tu byl dalsi „kolednik“ - kamarad meho otce, ale ten dostal aspon lahev medoviny a ne jako ti chudacci mali nic :(

Jdu zase „pomahat“ Jana

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 17.04.06 13:10

MAKYSEK
omlouvám se,že vám lezu do vašeho deníčku,ale nedá mi nereagovat na toto téma.
Když jsem byla poprvé těhotná, už je tomu 9let,strašně jsem si přála syna,tak moc,že jsem si ani v myšlence nepřipouštěla,že by se mohla narodit holčička.Přání se mi splnilo a mám dnes už velkýho kluka Dominika.Někdy je to s ním boj,ale ve škole je skvělý a doma taky pomáhá.Když jsem po sedmi letech opět otěhotněla přála jsem si pro změnu strašně moc holčičku.Opět až extrémně jsem se na ni upnula,naštěstí mě v 21tt uzemnili a ohlásili,že to bude opět další mužskej.Já pitomá to i obrečela.Dokonce chvíli trvalo než jsem se začala opět na miminko těšit.No a narodil se Tobiášek,je to moje všechno ,blonďatej kudrnatej andílek(teda jen zjevem),jinak parádní poděs.Ve svých 15m má sádrovou premiéru na ručičce.Takže drak.No a poněvač jsem absolutně neplánovaně opět těhule ,jsem už vycvičená a konečně je mi úplně jedno co se nám narodí,ale že mi to trvalo.Než mi docvaklo,že není podstatné jestli to bude holka nebo kluk,ale hlavně aby byly dítka zdravý a měli mezi sebou hezký vztah.Konec konců záleží přece hlavně na našem přístupu jaké lidi z nich vychováme a rozumět si budu jak se synem tak s dcerou.Důležité je do nich investovat dostatek času,věnovat se jim a oni už nám jistě budou dělat radost.Takže jdu vztříc svému osudu ať je to třeba třetí mužskej,kdo ví?Každopádně jistotu budu mít už za necelé tři měsíce a to je krátká doba.

Andynka a Vetřeleček 28tt

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 17.04.06 18:26

Ahoj holky,
přát vám pěkné Velikonoce je už passé,ale doufám,že jste si je užily.já jdu jen nakouknout.Jardu jsem v poledne odvezla do Plzně.V noci ho skolil veleprůjem,cestu má asi veselou…myslel,že to má z přejedení,protože jedl i něco jiného než já a mě nic není.Tedy nebylo,už běhám taky a jsem děsně unavená,nepřinutila jsem se ani jít na procházku s Káčou.naštěstí je hodná a hraje si.Táta nám přijede asi až v červenci,budem to dolaďovat podle těch lázní.Docela jsme si to užili,ale 5 dnů je strašně málo a bylo to hektický,museli jsme oba na hematologii,nějaké vyřizování a najednou byl víkend a je pryč.Káča se ho asi tak 5min lehce styděla,ale po pár minutách to byl zase její tatínek a jakoby nikdy neodjel.Jasně,že ho už hledá.Až je mi z toho úzko.
Makýš-u nás to bylo trošku zamotaný.Já byla vždy přesvědčená,že budu mít holčičku.Jarda chtěl kluka,ale první holku.No a ještě než jsem otěhotněla,měl sen,že se nám narodila holka a on prožil absolutní štěstí a nikdo by ho nepřesvědčil,že to holka nakonec nebude.Na utz to Káča tajila takže jsme měli nechtěně překvapení.Podle babských pověr měla být kluk,téměř každý mě na něj tipoval.Je to holka.A náš tatínek se nechal slyšet,že už si kluka neumí ani představit,že je mu jedno,co to bude.Asi v tom svoji roli hrál i porod,ale to sem nepatří.Myslím,že to příroda zařídila dobře.Holky jsou podobou na tátu a kluci na mámu.My máme mazlicí holčičku,ale to jsou i kluci.Mě celé těhotenství nejíc štvalo,když někdo tvrdošíjně trval na určitém pohlaví a pořád mi to cpali(naši).mě to bylo jedno a jestli budu mít někdy druhé,bude mi to jedno zase,i když když by to bylo s naším tatínkem,přála bych si páreček.Ale obávám se,že já patřím k té menšině,která zůstane u jednoho…Vždycky mi přišlo praštěný,když někdo říkal,mě je to jedno,hlavně ať je to zdravý…A dnes už vím,že je to pravda.Deníček je zase pěkný.

Rovnou se přiznávám,že deníček nedočítám a ani minulý.prostě to nestihnu tak snad budu zase rychle v obraze.
 Luka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 17.04.06 19:03

LUKO-pisla jsem ti email!! DRZ se!!! :)))) J.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.04.06 19:31

ahojky

hlasim navrat z Vysociny, pruvezli jsme milion cokoladovych zajicku ( to se nevejdu do satu ) a celkove to bylo prima
vice napisu pozdeji, jdu do vany :)))

market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.04.06 19:59

Ahojky berušky,

zdravím po uspání lumpa, předseda je zpátky, 3× hurá, vítám:) Omlouvám se, ale celé Velikonoce jsme si užívali společně jako rodinka, tak nějak teď nemám na net moc čas a přiznám se, ani chuť, dokonce po dlouhé době je můj pc skoro pořád vypnutý (takže kdo mě sháněl na icq, tak proto to nešlo..). Ráda nakouknu od manži, přečtu si vás, ale psát nemám nějak sílu, ono se ani neděje zase tak nic zvláštního:)

Celou sobotu jsme byli na zahradě, včera jsme se z toho vzpamatovávali a já měla vařící a pečící den, Zuzi mi pomáhala, docela jsem se vyřádili a Miroušku, ty mazance od tebe, to prostě je NĚCO!!!!!:))) Moc děkuju za receptík, už ho mám nalepený ve svém sešitku a Zuzka si vymínila upéct je za týden znovu:))) No nádivka s kopřivama od nás z lesa … ta taky neměla chybu, o koláči s jahodama a broskvema…nebudu mluvit…do toho kuřecí prsíčka na jablíčkách a česneku, rychlovka, ale naprosto mňamozní…dnes přijela babička a přivezla tak výbornou čínu, že se olizujeme ještě teď:)))

Takže můj skvělý váhový přírůstku, ádiéééé:)))

Ještě že je zítra všední den a zase najedeme do starých dobrých kolejí:)))

Luko, tak taťku už máte zase pryč? Já tě tak obdivuju…asi bych se ustýskala…jsi statečná, fakt!!!!

Senti, doufám, že to teď nepletu a že to vy jste měli tu bouračku…uf uf uf, hlavně že se vám nic nestalo, auto vem čert…přesně takovouhle bouračku jsme měli vloni v tom Chorvatsku…malé odstupy a prásk…bylo to strašný, hlavně psychicky…díky bohu za autosedačky a škrtila bych každého nezodpovědného rodiče, který dítě nepoutá…nedávno u Šulánků psala jedna maminka, že její známý jen tak lehce ťuknul do jiného auta, jak byly ty mrazy…tak nezvládl řízené…bohužel v tom druhém autě seděla paní, na klíně 11-tidenní miminko…vymodlené, nemohli mít dlouho děti…i když to nebylo ve velké rychlosti, v tom nárazu prostě holčičku neudržela…dopadlo to nejhůř jak mohlo…:(((((

No asi půjdu do pelíšku, mějte se fajn a opatrujte se…

Diny

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 17.04.06 20:05

Ahojky,

tak dneska se na mě naši chlapi vrhli s pomlázkou, Tomíkovi se to moc líbilo, tatínek ho naváděl, ať šlehá pořádně a Tomík křičel nadšením, ale Honzík se postavil na mou stranu, Tomíka „boxnul“, jak říká, a mě se pomlázkou jen symbolicky dotknul. Bylo to moc příjemný, vidět jak syn brání maminku. :-)

Odpoledne jsem jeli do Dendrologické zahrady v Průhonicích, kluci se tak vyběhali, že už do půl osmé spí.

Senti, hlavně že se vám noc nestalo!!! Myslím na vás.

Janat, já pro koledníky taky nic nechystám, tady u nás v paneláku na nás nikdo nezvoní, tak by mě to vůbec nenapadlo. Nic si z toho nedělej. Čokoládu a vajíčka dostali kluci až od babičky a Honzíkovi bylo líto, že jsme doma nebarvili, tak si asi uděláme ještě další velikonoční den. :-)

Mart

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 17.04.06 20:29

ahoj holky,
vrátili jsme se od tchánovců, přibrala jsem tak 5 kilo. Vašek byl celou dobu velmi protivný (Baghira by mi to mohla dosvědčit - byli jsme za nimi v Chocni), až dneska se umoudřil. ráno mě vypráskal pomlázkou a vyřvával při tom „hody hody!“
jsem moc ráda, že se deníček líbil a že vás zaujal, dokonce i spoustu nakukovatelek „odvedle“ to mi udělalo moc velkou radost. Jen jsem to prolétla, začtu se až zítra, teď musím vybalovat a při tom budu sledovat výměnu manželek (paní s jedináčkem a za paní s osmi dětma!)
Tak zatim papa

Makýš a Tygříci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.04.06 22:36

tak je par minut po desate a ja jsem porad stejne vyrizena, mozne jeste vic :), ted jsem klimbala u VV, Filda konecne zvedl zadek a pustil me k poci ( holt dva zavislaci v rodine )
nez zacnu psat DANUS berusko, je mi to hrozne lito, drz se a brzy se nam ozvi

SENTI uf, hlavne, ze se vam nic nestalo a jste v poradku

k denicku : priznavam se, ze mi bylo jedno, jestli to bude kluk nebo holka, na UZV ve 20tt to bylo tak 50:50, dalsi UZV v Motole ( za odhaleni chteli 300 phuj ) a no a posledni UZV mel byt 18.2 :))), ale to uz jsme meli delfinka venku :). Trosku me stve moje mama, ktera kazdou chvili vzdycha, ze by chtela holcicku grr. Jinak jestli se jeste nekdy premluvim ( a jako ze asi jo ) k prckovi, chtela bych holcicku, delat ji culicky a tak :)), ale i kdyz to bude kluk, budu moc spokojena :))))

jinak na Vysocine to bylo fajn, byli jsme v kine na Hooligans, coz je film, ktery me po dlouhe dobe opravdu dostal, na konci jsem brecela jak zelva a romantika to fakt neni.
Dneska delfinek vyfasoval pomlazku a odesel se strejdou ( s mym brachou ), vratil se asi za dve hodiny, totalne spokojeny :)). Domu jsme jeli kolem treti, dalnice ucpana, fakt jsem byla rada, ze jsem dojela domu.
Privital nas rozcileny Pan kocour, ktery tady momentalne beha jako pominuty, dava nam najevo, ze mu bylo smutno a citove stradal ( hahaha )

jo a minuly tyden jsem zjistila, ze muj oblibeny autor pan Pratchett ma v Praze premieru Maskaradu, pokus jste fanousci a mate hlidani na 4 hodiny:) doporucuji :)))

a to je zatim vse :))

market a spinkalek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.04.06 22:51

Tak tady zdravi dalsi nakukovatelka, tema je totiz vice nez zajimave a hlavne se mne taky tyka:-)))

Uz od mala jsem si prala mit alespon jednu holcicku … a to strasne moc! A uz od mala (od cca 9ti let) jsem mela vybrano jmeno … Veronika! Takze kdyz jsem otehotnela, upjala jsem se na myslenku mit holku a chtela jsem to po mem holcicakovi prozradit co nejdrive!:-) Vite, mne bylo docela jedno co to bude, ale vedela jsem, ze kdyz to bude holcicka, budu nesmirne stastna hlavne proto, ze budu mit sen splneny a druhe, pripadne dalsi deti mohou byt jakehokoliv pohlavi … kluk do parecku by byl zajimavy, holku bych brala mozna jeste vice, nebo by mi nevadila?
NEeeeeee, bylo by mi to sumafuk, stejne jako s prvni prdelkou … stejne to nejdulezitejsi kriterium bylo HLAVNE AT JE TO ZDRAVE!!!! Vzdyt jsem brisku dokonce par tydnu (pod tlakem vestkyn kolem mne, chi) rikala OSKARE:-)))

Svoje detatko MILUJI nade vse, jsem moc rada ze je to vysnena holcicka VERONIKA, ovsem MOC DOBRE VIM, ZE KDYBY TO BYL KLUK, MILOVALA BYCH HO MINIMALNE STEJNE … BYLA BY TO MOJE MILOVANA PRDELKA A NEVYMENILA BYCH HO ZA NIC NA SVETE, STEJNE JAKO BYCH NEVYMNENILA NIKU!

Tak papa

Sulanek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.04.06 22:54

no musi rict, ze se ti NIKA strasne moc povedla :))))), sice tam mel nejake zasluhy basnik ( napatrne hihi ), ale jinak je to cela ty :))). Uz jsem mrkla na fotecky z vikendu a koukala jsem, prvni laska :)))))) slusi jim to smudlikum

marketdoposte­lelezouci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.04.06 23:31

VITEJ ZPET PREDSEDO, a diky, diky:-))) A po basnikovi neco ma … treba ty neskutecne dlouhe rasy a roztomilou bradicku … teda ty ma po mamince basnika:-)))

A prvni laska? Mne prijde, ze Nika ma tech kluku nejak moc:-))) Docela se o vikendu milovali, ale prislo obcas i na pestni souboj … nebo kopaci nozni:-) A to mi o vikendu jeste tvrdila, ze se bude vdavat a za muze si veme Tomaska od tety Katky … a ze budu babickou, protoze ona bude mit miminko … no nemohu se dockaaaaat!!!:-))))

Tak dobra nocka

Sulda u PC vysedavajici:-)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.04.06 07:55

VALUSKO vsechno nejlepsi k svatku

market a delfinek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 18.04.06 08:11

Ahojky po víkendu:)))

nejdříve VALUŠCEvše nejlepší k dnešnímu svátku a posíláme pusu:)))

tak snad jste si prodloužený víkendík všechny moc užili, my včera byli na procházce, Péťa jel na motorce…bylo to fajn. Jen to počasí už by se mohlo umoudřit, tohle mě neba.

Teď ještě Péťa chrupká, táta nám odjel do práce a já přemýšlím co spáchám k obědu. Taky chci dneska vyrazit do bazárku jestli tam nebudou nějaká trička s kr. rukávem. Péťa totiž opět začal chodit na nočník (hurá hurá) a protože chodí úplně sám, tak po něm nemůžu chtít aby si ještě uměl rozepnout bodýčko mezi nohama, že jo?,

Jinak venku to vypadá zatím jarně jsem zvědavá jak dlouho:((((

LUKO_ a to Jarda jel zase do té Belgie? Já tě teda fakt obdivuju jak to všechno zvládáš. Jsi šikula.

JANI - tak jak dopadl oběd??? Čekám na info a ono nic, tak snad dobře.

MARKÉT - já myslim, že na tobě pár čokozajíčku nebude ani poznat.

DINY - ty si byla o víkendu opět tak činorodá…koukej se šetřit.

Zatim pa Lenka a Péťa.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.04.06 09:53

Valuško všechno nejlepší k tvému svátku
Maky a Terinka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 18.04.06 10:28

Ahojky!

Zdravime z Kunratic :))))

Eda konecne alespon castecne pochopil „tajemstvi krasy“ Krtecka, takze (sice porad jeste jenom vyjimecne) obcas misto Teletubies muze byt i Krtec-Oooooo jak jsem vdecna!!! :)

Ted prave sleduje Krtek a zvykacka :))))

Velikonocni prodlouzeny vikend utekl jak nic, ale bylo to prijemne (az na ty neobdarovane koledniky-porad na to musi myslet :()

VALUSCE- Vse nej k svatecku!!!!!!

JANTARKO- obed s mymi rodici vcera se celkem vydaril, tzn. ze neprobehla zadna hadka s urazkou nadosmrti, meli sice nekolik fakt blbejch kecu, ale ustala jsem to beze slova. Akorat mi bylo lito, ze se s tim manzel cele dopoledne varil a oni to snedli a nerekli ani , ze to bylo dobry :((( teda neco v tom smyslu rekli, ale hned za tim nasledovalo, co bylo spatne, takze to hned anulovali :((
Ale odpoledne jsme si strasne uzili tu ZOO!! I maminka, ja jsem totiz maniak na ZOO a v kazdem meste , co jsem byla musim do ZOO, kdyz ji maji (i ve Stockholmu na kongrese jsem musela do ZOO :))))))

DANUS-s tou tvou babickou je mi to moc lito. Mne zemrela babicka ted na podzim, take ji bylo 91let, ale priznam se, ze se s tim srovnavam dodnes i kdyz vim, ze dozit se v klidu takoveho veku je dar.

MARKET- Ja myslim, ze se kocourovi moc styskalo. Ja jsem ted mela na „hlidani“, coz vlastne znamena na pousteni do domu a davani zradla, sestry kocoura (bydli vedle) a ten kocour, ktery se normalne nemazli a spis se snazi zdrhnout, tak najednou me odmital pustit ven, protoze tam nechtel byt sam, a taky to byly jenom dva dny!

SENTI- Ja jsem si nejka nevsimla, ze jsi psala, ze jste meli nehodu! Ja se automobilovych nehod strasne bojim a je mi z toho uplne uzcko. Hlavne ze se vam nic nestalo!!!!! Chvala autosedackam! A to co jsi psala o te holcicce 11mesicni , ani nemuzu cist.

Tak Krtek skoncil :(
Jdu zkontrolovat dite.
Jana a Eda

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 18.04.06 11:28

Ahoj po velikonocích!

MAKÝŠKU - deníček má opravdu žhavé téma.
KDyž jsem byla malá holka, tak jsem si přála mít 2 holčičky, protože jsme byly se ségrou 2 holky navíc jen rok od sebe a bylo to super. Později, kolem 20, jsem si zas přála mít 2 kluky. Přišlo mi, že kluci to mají v životě jednodušší.
Když jsem se seznámila se svým manželem a začala uvažovat reálně o dítěti, přála jsem si podvědomě chlapečka, aby byl celý manžel. V 1. těhotenství jsme se moc těšili, až to bude na UZ vidět. M. tvrdil od počátku, že to bude holčička, já jsem se s tím srovnala prakticky okamžitě, když to bylo na UZ potvrzeno. Tchýně sice nevěřila, že její syn bude mít dceru , prakticky až do porodu, stále si myslela, že ji jen tak štengruje, vždyť u nich v rodině se rodí jen chlapci (až na naši Eminku je to fakt pravda, od té doby se narodili další 3 kluci). M. ji hýčkal od narození, byla to jeho malá princeznička. Je na něm vidět, jak je na ni zatížený. Druhé těhotenství jsem si zase podvědomě stále myslela, že budu mít druhé děvčátko, i když jsem si tak trošku zas přála kluka, který by byl celý manžel, tak ještě pár dní po porodu jsem o Alánkovi uvažovala jako o holčičce! Ulítlé, že? M. pořád říká, že Ema je víc jeho a Alan víc můj, ale já to tak vůbec necítím. Miluju své děti prostě obě stejně a myslím si, že ani nedělám žádné rozdíly. Je fakt, že jsou velmi rozdílní,ale určitě to není tím,že jeden je dívenka a druhý kluk.
A třetí dítě? Já se musím přiznat, že jsem momentálně na třetí dítě nepřipravená. Manžel by jich chtěl i víc, ale mě péče o 2 malé děti dává celkem zabrat a mít ještě třetího prcka v blízké době, to cítím tak, že bych minimálně jedno z nich musela stále šidit. Ema je velký mazlík a Alánek koneckonců taky. Manža vždycky s povzdechem, ale samozřejmě v žertu říká: „škoda, že se ty děti nedají koupit v obchodě“, haha.
Jinak, před chvílí přišla ta paní, co jsem se s ní seznámila na vítání, chvilku si tu hrála s Emou, hned si ji získala a vzala ji na procházku na kočárku, takže mám teď jen jedno dítě, t.č. to hodnější! Stihla jsem už dovařit a budu se věnovat Alánkovi.
U nás se taky chodilo mrskat, manžel byl s Alánkem u všech sousedů a k nám přišli taky nějací chlapečci, dávali jsme jim čokoládová vajíčka. Dělala jsem i „kraslice“ ze smrštovací folie, ale ty se rozdaly spíš dospělým po rodině.

VALuŠKO - vše nej k svátku, princezno.
Jendys

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.04.06 12:19

tedy dneska je nadherne :), delfinek me rano nechal vyspat do pul osme, dali jsme si mazanec od babicky a vyrazili ven se sousedkami :). AKorat jsme zapomneli na motorku, byl trosku pruser:))
pred chvili jsem ho umrtvila na spani, doufam, ze mi hodinku necha :))

odpo musime chvili uklizet, je tu bordel ( asi od kocoura ) a pak se pujdeme mrknout na miminko

JANI Krtek a zvykacka je u nas moc oblibeny dil :). Jinak super, ze se zacina na krtecka preorientovavat :))). Jinak my razime do ZOO v patek, uz se moc tesim. Kupuji permici na cely rok a myslim, ze ji plne vyuzijeme

jdu relaxovat:)))

market

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.04.06 12:54

Ahoj holky!

Tak jak jste se měly o velikonocích? Radimek chodil pomlázkovat s tatínkem. K nám přišly jen dvě holčičky a dva sousedi. Potom ještě banda kluků a to je všechno. Nějak to upadá. Já jsem teda byla zásobená, měli jsme kraslice, čoko vajíčka a perníčky a všechno skoro zbylo. Ještě něco donesl Radimek.
Odpoledne jsem si zalezla s Radimkem a potom jsme šli na procházku.

Dneska jsme byli utrácet. Kristýna zítra jede na historiádu. Bude tam 3 dny, tak musí mít karimatku. Tu jsme jeli původně koupit a neplánovaně jsem si koupila sáčko. Radimkovi jsem koupila tričko „Bořka“ a košili. K vidění v galerce.
Kdo má rád Bořka, tak trička mají v Taku, i jiný provedení.

Senti - ještěže se vám nic nestalo.

Dandis - upřímnou soustrast.

Valuško - všechno nej k dnešnímu svátku!

Almerka & Radimek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.04.06 13:06

uz jsem to videla, dobry nakup:)))))))))

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 18.04.06 13:08

Ahojky jarňátka,

makýšku moc hezký deníček…:o))

Komentáře bohužel nestíhám číst, ale k deníčku se prostě vyjádřit musím…:o))

Tak já jsem vždycky chtěla jen kluky…a když jsme zjistili, že čekáme dvojčátka, tak jsem se opravdu modlila za kluky, připadali mi jako takový správňáci, upřímní, v pohodě…na UTZ ve dvacátém týdnu nám řekli, že je tam jeden kluk určitě a na 3D UZV nám řekli, že jsou to kluci oba…měla jsem obrovskou radost a říkala si, jak je to super…:o)))
Celá rodina se těšila na kluky, jen babičky asi ve skrytu duše doufali, že se tam pro ně nějaké ty culíčky snad najdou…jaké bylo naše překvapení na porodním sále snad ani nemusím popisovat, pořád jsem si říkala, že to není možné…A asi ani nemusím psát jak jsem dnes hrozně šťastná, že berušky mám, nevyměnila bych je za nic na světě.
No a druhé těhotenství?? je to asi divné, ale sice jsem si přála kluka, ale hlavně jsem si přála, aby bylo mimčo zdravé…no a hned při první návštěvě v poradně nám bylo sděleno, že je to kluk jako buk…:o))..ale já tomu moc nevěřila…jen jsem doufala..:o)) Všichni jsou šťastní, že mají i kluka a já jsem šťastná, že jsou všechny dětičky zdravé!!!!!

Mějte se krásně

Evásek a prckové

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.04.06 13:40

Ahojky:)

Zdravím letem světem, u uspávání Davči jsem skoukla začátek včerejší Výměny, neviděl jste někdo??? Jsem z toho normálně unavená, 8 dětí, fíha…

Dopolko jsme byli na procházce i s taťkou, ještě má týden volnější, nechal se ukecat:)) Aby ne, když je jaro v rozpuku, pro to on má slabost (stejně jako pro mě:))))

Po dvou hodinách chození jsem totálně na odpis, jak jsem se cpala o víkendu, tak Diňátko přibralo tak kilo, ještě že to mám na koho svézt:))) Takže už se mi bříško pronese, dneska vstupujem do 33 týdne, asi se zase vyfotím, myslím, že jsme oproti minulému focení pěkně poskočili…

Holky, venku je taaak nádherně…Davídek už tak krásně komentuje, co se venku děje, pozná berušku, mravence, čmeláka (člemák), z kytiček podběl, zachraňuje šneky, nosí je ze silnice na travičku (šnečku, pšenesu tě na tlavičku, tady jezdí auta, pozorrrrrr:))), dneska jsme pozorovali včelky jak opilovali rozkvetlé kočičky, vyčistili jsme studánku od klacíků…každý den se na naší procházce stane něco nového, něco, co víc a víc voní jarem…škoda, že ten náš táta musí taky někdy pracovat, dovedu si představit fakt pohodový život jen my a děti:))) Ty procházky nás tak dobíjí - no na druhou stranu jsem vyřízená, ale fyzicky:)))

Posílám všem sluníčko, až půjdete kolem keříků, mrkněte, jak se pupence už pomaličku rozvírají a za chvíli na vás vykouknou první lístečky:) Uměli jsme naše děti přivézt ale do super ročního období, že?:)

Almerko, na trička určitě mrknu, Tako máme taky v Plzni, že by dáreček k narozkám?:)

Tak zatím páček,

vaše JAREM ovíněná (nic jiného nemůžu:))) Diny (33tt) , Davča (dnes přesně 23M) a Zuzi 12R

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.04.06 13:43

..opylovali…grrr…jsem negramot…omlouvám se…

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.04.06 13:44

Diny:)))

pupik prosim posli :)))

jinak ja se dneska taky opajela jarem, svitilo slunicko, fakt super:))))

market

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 18.04.06 14:01

Holky, tak tu právě byl majitel domku, kde bydlíme a ......do půl roku se máme vystěhovat. Narazil si nějakou babu s rozvětvenou rodinou a potřebujou bydlení. takže v nejbližších týdnech asi budu prohledávat hlavně realitní servery :-(((((
omlouvám se, ale nějak mě to vzalo.

Senti - fuj, četla jsem o vaší bouračce, zaplaťpánbůh, že to dobře dopadlo.

VALUšCE všechno nej k svátku

DIny - já to sledovala. Hrůza. nepřežila bych to. Ta paní to zvládla myslím dóóst dobře, ale souhlasila jsem s ní doslova - nepořídila bych si tolik dětí, pokud bych jim nebyla schopná dát to, co bych chtěla. Vždyť oni ani neslavili vánoce, protože nemaj na dárky! A ty dvě nejstarší děti byli prostě chudáci, vlastně takoví další rodiče pro mladší sourozence. Věřím, že se tam maj rádi, té mamce se po dětech opravdu stýskalo, nebyli to žádní „světští“, ale měla jsem z toho pocit, že ona prostě nemůže mít čas se každému dítěti věnovat osobně. Já si s klukama hraju, vlastně celej den, ale tam musí mamka vážně kmitat, aby všechno zvládla. Navíc ta strava, taky kvůli nedostatku peněz - obět gulášovka s pytlíku, večeře párky s chlebem, to mi nepřijde jako vhodná strava pro mrňavé dětičky.No ono jim nic jiného nezbejvá, když už ty děti maj a peníze ne, ale prostě já nevim, tohle bych nikdy nechtěla…

makýš a Tygříci

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 18.04.06 14:07

Ahojky holčiny,

k deníčku:
Moje mamka pořád říkala, že snad to bude holka. Asi proto, že jsem ze tří sester. Jedna sestra má dvojčata holky a druhá má kluka a holku. U tchýně to bylo taky tak, protože švagrová má kluka, manža má z prvního manželství kluka a my máme 2 kluky :-)
My jsme chtěli poprvé asi víc holčičku, pořád jsme říkali Terezku, pak jsme ale napsali Julinku. Podruhé jsme taky psali Julinku a je to Vojta. Mně je to jedno a klasika - hlavně že jsou zdraví. Snad si kluci, až bude Vojta větší, spolu víc zahrají.
Ale třetí bych už opravdu chtěla tu Julinku… Ale manža to asi jinak neumí. Pokud nebudu těhotná, máme v plánu holčičku adoptovat. Je to přece jenom nejjistější. Ale to musíme dát do kupy náš domeček, ale to už je jiná písnička …

Zatím zdraví Helča

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.04.06 14:07

makys :((

chjo, tak to je fakt sila, ale aspon, ze vam dal pul roku, mohl vas vyhodit do tydne :(, drzim palce, at brzy neco najdete

market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama