Jarní miminka 2004 - JEN TAK

Rodičovství

Je sobotní večer. Už týden vím, že jsem na řadě a pořád mě nenapadá žádné téma.Čekala jsem,že mě na poslední chvíli políbí múza, ale bohužel se tak nestalo. Nebudu z toho dělat tragedii a po vzoru i jiných deníčků vám prostě jen napíšu, jak se máme.

Prázdniny jsou za polovinou. Jak víte, deset dní jsme prožili na dovolené v Chorvatsku. Mimo Radimka s náma byla i Kristýna. Náš nejstarší potomek Honza(18 let) byl poprvé sám doma na takovou delší dobu. Doma ale moc nepobyl, neb chodí na celoprázdninovou brigádu. Splnil se mu sen, který měl už od útlého dětství-jezdit kombajnem. I teď, když jsme doma si ho neužijem, tak je pořád v práci. Pomalu mám radost, když prší, že bude dřív doma.Vrací se špinavý jako čert, špiní ručníky i bílé dveře, přesto jsem na něj jako máma pyšná, že je tak pracovitý.
Byli jsme se na něj asi 3× podívat i s Radimem.Ten však bráchovo nadšení pro velké stroje nesdílí a řve, jen slyší ten rachot.

Kristýna krom dovolené s rodiči nikam nejede. Roky, kdy jezdila s bráchou na tábory už minuly. Teď je ráda doma a nejradši by dělal tři věci-Internetila, četla a poslouchala muziku..Dobrovolně dohlíží na Radimka a nedobrovolně plní úkoly, s kterými ji otravuju.
Tím, že nechodí sem na základku, ale na gympl do okresního města, tak tady nemá ani moc kamarádek. Dnes je ale zrovna na noc u spolužačky, tak ji doufám taky pozve a budeme mít veselo, nebo se možná budeme muset vzdálit, to takovým puberťačkám vyhovuje víc.

No a konečně se dostávám k našemu benjamínkovi. V minulém deníčku jsme si povídaly o výchově, před tím v komentářích o vztekání a o tom, jak nás ty dítka zatím neposlouchají. To všechno taky prožíváme a já jsem si zrovna tento týden několikrát říkala, že už se těším, až bude Radim natolik velký a rozumný kluk, že si nechá to, či ono vysvětlit. A když dostane na zadek, tak bude vědět proč.Teď to ještě nemá význam a stejně by to bylo líto nejvíc mně.

Do poradny jdeme až za 14 dní, tak nevím přesně, kolik Radimek váží, ale na digitální váze doma má 11,50 kg. Je to už kus chlapa.Tento týden jsme mu koupili první bačkůrky.Zatím doma chodil jen v ponožkách, nebo sandálech.Teď má tedy první bačkůrky, jsou to takové klasické školkové nazouvací, s gumičkou přes nárt.Jsou mu malinko větší, ale pozóóór:číslo 23! Což je 15,5.To měl Honzík ve školce.
Kojení-Někdy mám stavy, že bych už přestala kojit.Nechtěla bych ze dne na den, ale tak nějak pozvolna…Že jsem nevyspalá, to už jsem zvyklá, ale připadá mi, že se z Radimka stává závislák na prsu. Skoro vždy, když se přijde pochovat, tak se mi hrabe pod tričko, i když umí už pít i čaj z hrníčku, nebo z lahvičky. Někdy je dost neodbytný.Doma by mi to ani tak nevadilo, ale on to dělá všude a když se mu nevyhoví, tak umí dát najevo nelibost. Zkoušeli jsme proto sunar, ale se zlou jsme se potázali.Jen přičichl k lahvi tak volal:”TO né, to né!!Nenechal se ošálit ani v noci, kdy byl rozespalý.
Navíc když se kojí, tak si s druhým prsem "hraje”-štípe což s jeho přibývající silou dost bolí.Taky vám to děti dělají??

Dovednosti-Každý den mě překvapí něčím novým.Hlavně tím, kam všude už vyleze a tak je nezbytné, nespustit z něho oko.Nově např. na vanu, tudíž si nikdo nesmí po sobě zapomenout vypustit vanu.
Když ho chci obout, řeknu hačí a poslechne.Od dovolené, kde jsme ho krmili v polních podmínkách hlavně v sedě na zemi, tak nyní vidí třeba jogurt,a už si sedá.

Co dokáže Radimka spolehlivě zabavit jsou knížky. Má pár nových, ale více ho zajímají ty po sourozencích. Nyní trénujeme zvířátka-Jak dělají. Máme klasiku od Lady a potom leporelo nafocených domácích zvířat. To bychom mohli prohlížet pořád dokola a taky to děláme a sklízíme úspěchy.
Z čeho už nemám tak velkou radost je krtek. Ne ten na zahradě, ale ten na videu. Poprvé to Radimka nijak nebralo, když jsme tu originálku žlutou kazetu ještě po dětech vyštrachali. Ale ani nevím, jak k tomu došlo, nyní každé ráno ukazuje na video, dělá rámus, snaží se říkat něco jako tetek.
Když mu ho pustím, což se už pomalu stává naším ranním rituálem, u:,–(í se sám s krabičkou od kazety v křesle a komentuje:”Jó! Tý jó! To né! Atd…

Snad vás tento deníček moc nenudil. Nemusíte ho nijak komentovat, ale jak se všechny máte a obzvlášť vaše jarňátka, to si ráda přečtu.

Marůdkům přeju rychlé uzdravení, těhulkám, ať bříška rostou a vůbec všem, mějte se krásně a užívejte druhou půlku léta!

Almerka & Radimek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.05 10:28

Já, já, já :-))))))))

Bodejť, když je předseda na dovo.

Ale písnu až dítko usne.

Dana

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.08.05 11:44

A JÁ JSEM DRUHÁ!!!!nato,že tu sedím od rána…jdu číst a pak písnu.
 luka

 
Lendula
Stálice 99 příspěvků 08.08.05 12:11

Almerko, líbí se mi, když takhle „obyčejně“ popisuješ, co se u vás děje, aspoň si to člověk umí lépe představit.
Nedá mi to, abych nereagovala na to kojení. Naše Štěpánka až donedávna dostávala prso vlastně na můj popud. Já jsem jí nabízela a ona samozřejmě neodmítala.:-) Jenže už asi měsíc ječí „mí-mí“, což znamená „mlíčko“ a sápe se po mně, v posledních dnech tak co hodinu a půl. Jak píšeš Ty, doma mi to nevadí, ale venku nebo někde v restauraci už je to horší. Taky jsem měla v úmyslu kojení přes den omezit a nahradit ho pitím čehokoliv jiného. Jenže ona cokoliv jiného prostě odmítá a basta. Ne že by neuměla pít z hrnečku, ona prostě nechce. A to jsme vyzkoušeli všechny možné čajíky, šťávy, vodu… Nejvíc jí asi chutná neslazený bylinkový čaj a voda, jenže vždycky si jen tak lokne a dost. No prostě pití, nebo vlastně nepití, je stále náš velký problém. No, tak jsem se vykecala a teď už se loučím.
Užívejte si všichni léto, i když dneska to opravdu na letní den nevypadá. Však ono se to zlepší a sluníčko nás zase zahřeje!:-)
Všechny moc zdraví
Lenka a Štěpánka (za 10 dní 17-měsíční)

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.08.05 12:11

A já třetí, hihi,
Almerko pěkný deníček, je moc pěkné si přečíst jak se máte, co děláte, do komentářů se toho tolik zdaleka nevejde.

My jsme byli o víkendu v Jizerkách u kamarádů na krůtě. Dělaj to každoročně v srpnu, loni jsme nebyli né kvůli mrňavému Vaškovi, ale protože se nám podělalo auto.
Když jsme tam začali jezdit před nějakými 6 ti lety, měli „hostitelé“ šestiletou holčičku a čtyřletého klučinu. Byli jediní s ratolestmi. A teď tam bylo 8 dětí ve vělu od roku do 12 let. A dvě těhulky. Pomalu se z takovýchhle akcí stávají dětské tábory, a¨je to paráda :-))). moc pěkně jsme si to užili, až na počasí, to moc pěkné nebylo.
Jinak Vašek je poslední dobou takový mamánek. Ráno si většinou vydrží hrát sám, to se juknu na emimčo. Pak jedeme ven, po návratu sváča a čas, kdy bych chtěla dělat oběd (a zároveň večeři). A to mi obvykle visí na noze a řve. Přebalování je ukrutná bitva, kdy se pereme, on vřeští, jak kdybych ho půlila a já jsem úplně zpocená ze snahy na něj navléct tu plínu tak, aby neprotekla a zároveň si chráním břicho, aby mě nekopl. Ufff.
Po tomhle boji jde obvykle spát. Buď usnu vyčerpáním s ním, nebo jdu konečně udělat ten oběd. Často se budí dřív, než ho dokončím. A po obídku jdeme ven a tak různě se celé odpolko plácáme na střídačku na zahradě a doma. Doufala jsem, že s jedním denním spínkem se mu prodlouží spínek noční. Ale houby s octem stále usíná kolem půl deváté a vzbouzí se neomylně v půl šesté. Takže za 24 hodin naspí slabých 10-11. Bééééé!
Zatím se kočky mějte, zrovna chrní, tak jdu dodělávat dlabanec :-)

Makýš

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.08.05 12:14

tak tedy ahoj,
almerko,mě se deníček moooc líbí.taky mě kačka téměř každý den překvapuje,co se v její hlavičce rodí za nápady.ona není vyloženě pecivál,ale hyperaktivní taky není.je hodně manuálně zručná,hlavně jemná motorika.navíc je pojídačka všeho…minulý týden jelení lůj a tátův deodorant.takže u nás je to hlavně o hlídání,aby něco nesnědla a nespolkla.taky jí strašně baví lézt do schodů,mýt si ruce v záchodě a podobné zakázané činnosti a využije každé příležitosti,kdy zapomeneme zavřít do koupelny…

jinak vrátily jsme se od dr.,vypadá to na virový zánět nosohltanu,dělala jí stěry z krku a odpoledne mám volat pro výsledky a zítra se rozhodne,zda dostaneme atb,protože už má dlouho vysoké teploty a nejdou srazit dolů.je protivná,chce chovat a sosat…

venku zima jako v morně,zapla jsem elektrický teplomet a hned je doma útulně.
víc se ozvu asi až k večeru.
luka a kačenka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.05 12:33

Hlásím se podruhé,

užili jsme si pohodový víkend a teď budeme 3 týdny bez táty. No ne tak úplně, ale jeden z číšníků si vzal dovolenou takže Jirka bude chodit 3 týdny do baru :-(((( To je úplně stejné jako by byl pryč. Naštěstí to zatím vypadá, že dovolená v září vyjde, dokonce s náma asi pojedou jední známí s holčičkou o 2 měsíce mladší než Val, takže budeme mít kámošku. Takže se mám na co těšit a ten srpen nějak přežijeme.

Almerko, moc hezký deníček, ráda si počtu jak se máte, co umí Radimek a přidám co děláme my.
Momentálně u nás vede chování a krmení miminka. Koupila jsem Val malé miminko, protože jsme zjistila, že máme panenky všechny dost velké a špatně se jí drží. Ze zvířátek toho umíme myslím dost: pejska (to dokonce na dva způsoby: ha, ha a pak dýchá s vyplazeným jazykem), kočičku, slepičku, krávu, kačenku, ovečku, koníka, ptáčka, hada, ještěra (uááá), mouchu, rybu (to klape pusou) a nově myš (to jako íííííí, že piští). Jinak mluvení nic moc, sama mi rozumí, ale nějaké pořádné slovo kromě mama, tata, papat a nene jsem nezaznamenala. Musím být trpělivá.
Teď má novou zábavu, točit se dokolečka. A protože sama chodit neumí točí se v rohu sedačky a tak udržuje balanc. Ani sama nevím kde k tomu přišla, nikdo jí to neukazoval. A jako každé dítko ráda někam lozí, schovává se, skáče po pohovce, vyhazuje věci z prádelního koše (asi mi chce naznačit, že by se mělo prát), snaží se sama jíst (to je opravdu zážitek), no je to náš rarášek a miláček :-))))

DNeska jsme byly na kontrole na rhb. u primářky. Takže už tam nemusíme, jen kdyby byl nějaký problém. Říkala, že chození je otázkou několika dnů. No já sama si myslím, že to ještě potrvá dýl, vždyť za jednu ruku už chodí dobře víc jak měsíc. A protože na koupaliště už nechodíme když je zima, tak se ani nepouští, tudíž máme doma zase nechodce. Rozhodující ale bude co nám řeknou na neurologii v Brně, kam jedeme 22. srpna. Už pomalinku cítím nervózu, jak o tom píšu.

ALmerko: tvůj starší syn mi připoměl jak to vypadá poslední dobou u nás doma. Jirka přestavují firmu a brácha zase svůj dům, který koupil. Oba dva chodí domů jako kominíci, špinaví a nadření.

Diny: já už z té zimy tak plaším, že sháním teplější oblečení pro Val. Zjistila jsme že nic teplého ani nemáme.

Kostičko: no super, zase budete doma komletní. A my jsme taky v sobotu večer popíjeli vínko, protáhli jsme si oslavu našeho kamaráda ještě o jeden den :-)))

Luko: tak co ta tvoje beruška? Ještě vás trápí ty horečky?

Maky: tak je to jasné, jak si se zmínila o podmořském světě, tak tam musíme zajet až budeme v Praze. Jiří se fanatik do rybiček, máme doma 600l akvárium, (moje noční můra že někdy praskne). Závidím oblečky pro celou rodinku :-))))))

ALice: tak já se taky osmělím a nahlásím se na deníček. Snad to zvládnu :-))))

Maruš: a co vy? Už je líp?

Market: už je v trapu, ale na dálku jí přeju, ať se jim dovo vydaří.

Tak jdu trošku poklidit.

Dana

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.08.05 13:17

Ahojkýýý:)

Tak u nás se chrupká, tak mám čas napsat komentářík:)

Almerko, náhodou mě se tvůj deníček moooc líbí, zvláště zkazky o tvých poberťákách:)) No Davídek teda naopak rachot strojů a vůbec brajgl miluje, takže ten by se z velkého bráchy na kombajnu asi picnul štěstím:))) Každý pátek máváme popelářům, kteří hlomozí naší ulicí, obden tu jezdí traktory na pole a kombajny (léto pomalu končí, co, jak už se sklízí..), takže u nás to je naopak vítaná zábava:) Na a co říci ke „Tetekovi“? Já bych si to nevyčítala, krteček je bombovej, my dostaneme koncem léta od dědy všechny kazety (tak musím nechat dát opravit video) a už se těším, jak si z toho také uděláme rituál v určitý čas a já si oddáchnu:) Radimek je teda pěkný akrobat, že vyleze na vanu!!!:)

Holky, já měla boží víkend…babička se starala o šmudlajze, já jsem se trošku léčila a trošku pracovala na zahrádce…babičky, když fungují, by se měli pozlatit…bohužel mámě obě pracující a jedna navíc tááák daleko. Ale bylo to fajn:) Navíc tahle pardubická vyhrožovala, že za rok už si vezme Davču na týden na chatu a za dva roky na dovču k moři, no neskutečný, ale i když se teď raduju, bude se mi asi pěkně stýskat:)

Popíjím si tu kafíčko, dostala jsem od ségry (tímto zdravím dnešní přispěvovatelku:))) super kapučíno maker, neboli šlehač na mlíko do kafe, jsem s tím laborovala tak dlouho, až jsem zjistila, že mlíko musím vyšlehat ve sklenici samostatně a nejlépe trošku teplé, pak se jeho objem zdvojnásobí a kafe je přesně lattéééé:) No obluzovala jsem tu tím tchýni, navrch ještě pár zrníček skořice…bomba:)

Danuško, budeme na vás 22.8. moooc myslet a ty nenervozuj, víš že to k ničemu není a fšecko bude OK!!!:)

Makýš, to jste si to v Jizerkách skvěle užili!!!:) Jé a jak jsi psala, že si musíš dávat pozor při přebalování na bříško…já bych tě tak moc chtěla vidět!!!:) Platí ten čtvrtek? Baghira také dorazí toho 25.8.:)

Luko, je mi moc líto Kačenky…a tebe taky, musíš být už pěkně vyčerpaná… tak ať už se nějaká léčba najde, když to holt bez těch ATB nepůjde, tak co se dá dělat… A jak jsi psala v min. deníčku o rodičích, že sami nezajdou nebo nezavolají…no je to smutný…a co teď, ozvali se? Víš, já jsem zjistila, že s rodičema je to někdy jako s chlapama, musíš si říct. Když potřebuješ pomoct, když potřebuješ pohlídat…a oni pak leckdy rádi a samozřejmě pomůžou, ale sami se nedovtípí… Jednou bych chtěla být babička, co vycítí potřebu své dcery nebo snachy pomoct s miminkem dřív, než bude muset zvednout telefon… Musím konečně zaarchvívovat deníčky na emimi, abych až si to jednou budu pročítat si řekla: tak takhle jsem to tehdy cítila, tak koukej babo mazat pro vnoučata, ať mají rodiče chvíli veget:)))

No spáč se za chvíli vzbudí, tak to jdu odeslat. Taťku už máme pracujícího, takže dnes dorazí těsně před koupáním, je to nezvyk, ale jsem docela ráda, můžu si den organizovat podle svého:) Jen přemýšlím, co mu uvařím k večeři za ňamku:)

Mějte se krásně!!!:) Ještě asi písnu, ale až v podvečer:)

Diny

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 08.08.05 13:32

Ahoj děvčice,
ALMERKO - myslím, žes mi vyfoukla téma deníčku, hihi… Už týden přemýšlím, co za 2 týdny splodím já a pořád mě nic nenapadlo.
My trávíme toto léto cestovně, pořád někam balíme, dneska zase odpo odjíždíme do Olomouce, manžel má zítra volno, chceme se podívat do vzorkové prodejny MORA na spotřebiče. Vybíráme vestavné do nové kuchyně a mile nás překvapila internetová nabídka. Navíc - babička s dědou budou mít určitě radost, že se u nich objevíme. Taky mi jaksi kleslo bříško, když se to stalo minule, tak jsem do 3 týdnů porodila, tak pro jistotu chci všechno dozařizovat co nejdřív. Taky si pořád říkám, že už musím sbalit tu tašku do té porodnice, ale stále na to ještě nedošlo. Emča je v poslední době taky mamánek, krásně říká „maminka“ a „tatínek“, úplně nás to hladí po dušičkách, rozdává nám pusinky. Ostatním dá na požádání pusinku taky, ale nám často jen tak, prostě si vzpomene… O víkendu jsme byli zase na bazéně, Ema tam sice drkotá zubama, ale je vidět, že je šťastná, vůbec se jí nechce z vody, zase jsme začali trošku s potápěním a žádné lokání vody nebylo :-).
MAKÝŠ - koukám, taky pěkně užíváte prázdnin, hmmm, krůta, mňam, mňam.
DANI - perfektní zpráva z rehabilitace :-). Neboj, i na neurologii to dopadne podobně, Valuška je fakt šikulka. Kam že to plánujete v září na dovolenou?
JULDO, EVÁSKU - doufám, že ještě nerodíte a počkáte na mě :-). Jak se daří?
Marodi, ozvěte se, jak vám je?

Jendys

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 08.08.05 13:43

Diny,
jak píšeš o tom kapučínku, také jsi mi udělala chutě, že si ho budu muset jít zrobit. Mlíčko jsem vždycky šlehala sice odděleně, ale ne trochu přihřáté, tak to musím ozkoušet (a očekávám kýbl pěny :-) ). Víkend sis fajn užila, já to taky zbožňuju, když koukám, jak se třeba můj taťka honí po dvoře s Emou a já můžu přitom sedět se založenýma rukama. Ale všichni se můžou i rozkrájet, naše Emička ne a ne s nikým usnout, jenom s maminkou. Řešení je uvozit v kočárku nebo unosit na rukách (11,5 kg se ale pronese), tak to asi budou praktikovat za mé krátké porodní nepřítomnosti.
Tak já jdu na to kapučíno.
 Jendys

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 08.08.05 14:35

Ahoj holky,
v sobotu večer jsme se po 14 dnech vrátili z chalupy, zítra bychom měli odjet na Šumavu, tak jsem moc ráda, že jsem stihla nový deníček a můžu něco písnout. Pobyt na chalupě šel dětem k duhu, Tomík tam začal lítat jako drak, po obědě i večer padal vyčerpáním do postýlky a okamžitě usínal. Chodili jsme se dívat na slepice a kačenky, kočky a psi nás navštěvovali sami. Tomík si díky tomu rozšířil znalosti ohledně zvířecích zvuků, přece jen je to naživo lepší než jen na obrázku. Taky se nám tam ještě více rozjedl, když někoho vidí jíst, tak loudí, i když je zrovna po obědě o dvou chodech. Už jsem ho začala v jídle trochu omezovat, protože jeho bříško má dost nestandartní rozměry a děda mu začal říkat malý Paroubek.:-) Zkusím najít fotku našeho břichouna a dát jí do galerie.
Zítra bysme měli odjet s manželem a dětma na Šumavu a vrátit se v pátek. Ale počasí nemá být žádná sláva, tak uvidíme.

Dani, Valuška se určitě brzy rozběhne, neměj strach. Naši kluci začali chodit v 15 a 14 měsících, kamarádky holčička v 16.

Diny, četla jsem ve starém deníčku o srazíku, já taky nemůžu 29., tak bych se zúčastnila toho menšího s tebou, Market a Baghirou.

Almerko, Radimek má teda pořádné nohy. Já jsem Honzíkovi koupila nazouvací bačkory až ve třech letech, nějak mu pořád padaly z nohou. Tomášek nosí bačkůrky kotníkové na přezku, jsou to vlastně takové bačkorové sandálky vel. 20,5. Na chalupě jsem mu koupila boty na podzim číslo 22, sandálky má 21. Sehnala jsem super české boty zn. Essi za 550 Kč, tady u nás na sídlišti je prodávají okolo 700. Holt velkoměstská přirážka.

Omluvám se, že nestíhám více reagovat. Mějte se krásně.
 Mart

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.08.05 14:48

Ahoj !

Koukám, že snad větší účast bude na tom předsrazíku:-)) Jestli bude na Černým Mostě a ten druhý v ZOO, tak přijedu taky ve čtvrtek.

Almerka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.08.05 14:59

ahoj moje holčičky,
jdu se na dobu neurčitou rozloučit.kačenka má zánět močáku a musíme min. na 5 dnů do nemocnice,do vedlejšího okr. města…budete mi moooc chybět.mobil na mě je 605 06 11 94.
luka a marůdek kačenka

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 08.08.05 15:04

Luko,
moc se opatrujte, dobře, že se přišlo na to, z čeho ty vysoké horečky jsou (já plaším s močí a potencionálním zánětem při každé Emiččině teplotě). Aspoň se to pořádně přeléčí a došetří včetně ultrazvuku ledvin.
Ahojky, pusinku Kačence
 Jendys

 
Anonymní  08.08.05 15:10

Ahoj Holky!!
hlásím se Vám po třech týdnech, moc jste mi chyběly jsem v práci a tak komentáře přelouskám zítra ráno půjdu povinně do práce na sedmou!!
máme se fajn, jsem na krátko a melírovaná:-) takže změna veliká, Oldu a všechny chlapáky jsem odehnala od sebe a užívám si samoty s Viki, Viki se hrozně rozpovídala a je s ní sranda, akorát v sobotu dostala na holej zadek, tak se vztekala, že jsem jí naplácala ale maličko!!! ale byl klid, tak nevím.. :-)
takže se mějte fajn ozvu se
Lentilka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.08.05 15:31

Tak nakukuju po nákupu, a mám radost, že náš předsrazík nebude zas až tak mini, hurá:))

Ano, předsrazík se koná na Černém Mostě, co jsme se tak s Magrát bavili, půjdem do toho dětského centra, jak ho tuším objevila Makýš, je to fakt bomba a spoustu míst k sezení. Ne už tak jídlo, to bych doporučovala dojít vedle do Ikey:) No a můžem probrouzdat i pár obchůdků, ale myslím, že budeme spíš keckat:)

Jednys, teda…klesající pupík, to je věc, za chvíli tu budeme mít letní miminko!!!:) A dej vědět, jak jsi dopadla s tím teplým mlíkem, jestli to bylo znát:) Emička je šikulka, fakt vám říká tak krásně zdrobněle?:) To my jsme pořád jen máma a táta, ani mami a tati nechce říkat:) Snad se toho jednou dočkám:)

Logopedická hádanka pro dnešní den: Co je to „kamna“? Nápověda: Kamna to nejsou, je to malé a vejde se to do ruky:)

Mart, moc se těším, že se uvidíme!!!:) Pusu malému Paroubkovi:)))

Almerko, přiiijď, prosíííím:) Budu se moc těšit!!!:)

Luko, to je mi moc líto…ale hlavně, že víte, co Kačence je…držte se holky, za pár dní bude líp, ukládám si tvé číslo a večer ti písnu!!!

Lentilko, tak s Oldou to asi nedopadlo…ale možná že to ani nevadí, viď…nevím, jestli jsi smutná nebo ne, nejde to vyčíst z tvého komentáře, ale doufám že ne, protože žádnej chlap si nezaslouží, aby ženská kvůli němu smutnila…leda když je to chlap a je mu kolem roku:) Ale to ty máš princeznu ukecandu:) Moc se těším na delší povídání od tebe!!!

No jdu, mám teď taky trápení s nejlepší kamarádkou…doufám, že to tu nikdy nebude číst…je těhotná, za 14 dní termín…a její přítel je jí nevěrný, bohužel opravdu a vypadá to, že dlouhodobě:((( Ona je taková…jak bych to řekla, nikdy jsem jí neviděla brečet, je taková tvrdá, nic jí nerozhází…Má už dvě starší děti…a když jí teď slyším plakat v telefonu, nebo včera na kafi…mám takový vztek, že bych toho hajzla pověsila za ..... (vy víte za co) do průvanu, takhle jí ubližovat…a právě teď:((((

No budu prozatím končit…proč jen jsou někteří chlapi takoví nezodpovědní srábci????!!!!

Diny

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 08.08.05 15:44

Diny:
Smutná jsem byla a moc ze všeho,padlo to na mě.. ale už je to lepší a dostávám se z toho..:-))a bude líp, věřím tomu,a mám Vítu to je moje štěstí:-))
Lentilka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.08.05 15:53

Leni,

to je mi moc líto:((( Ale máš pravdu, v našich dětech najdeme tolik síly…já když jsem se rozváděla, když jsem opustila ex…tak když jsem se přitiskla k tělíčku tehdy 6-tileté Zuzanky a takhle jsme spolu spali, všechno zlé bylo pryč…

Už nikdy nebudeš sama…

A jednou se ten prima chlápek objeví, jen to chce mít otevřené nejen srdce, ale i rozum…chjo, je to těžký:(((

Diny

 
Anonymní  08.08.05 18:27

Ahojky:o)))

Jdu Vás zase pozdravit:o))) U nás je to pořád na draka, příští týden jedu s dětma k tetě na chatu, tak uvidíme jak se to vyvrbí..

Marodům přejeme rychlé uzdravení.

Maruš a zlobílci

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.08.05 19:32

Tak Vašík zblajznul nejprve misku své večeře a pak zbytek mé večeře. Kam to ten kluk dává? včera poobědval 3 (slovy tři) naběračky květákové polévky. Tak mě napadá, že bych se asi neměla divit, že dnes 4× (slovy čtyřikrát :-)) kadil…

MART - tak Tomík je malý Paroubek? Hlavně aby se nedal na politiku. Těším se na fotku

JENDYS - teda tobě se to už blíží… Já když to čtu, tak se úplně tetelím napětím. A co kapučino, povedlo se? (Mimochodem, mlíko na kafe by mělo mít teplotu 75-80 stupňů. Já si například v kavárně říkám o chladnější mléko, protože tam to pro změnu převařej a to nemá žídnou chuť. Holt můj mlsnej jazýček je zhýčkanej - v Austrálii jsem pracovala v kavárně u jednoho z nejlepších kofimejkrů, hihi)

LENTILKO - DIny to napsala krásně „už nikdy nebudeš sama“, až mi u té věty vyhrkly slzy. Láska přijde v pravý čas. Pusinu Vikýše

DINY - zatím platí čtvrtek i pátek v Pardubkách. Doufám, že do toho něco nevleze. A kamna? Tipla bych si kámen. A je mi moc líto tvé kámošky. některým chlapům by vážně prospěla kastrace.

DANI - Já myslím, že jakmile Val chodí už tak dlouho za ručičku, je to fakt jen otázka dnů, kdy se pustí. . srpna na vás budeme moc myslet, ale bude to v pohodě, uvidíš

Tak já jdu dělat Sunar a ukládat Tygra.

Hele znáte tenhle fór? Já se málem počůrala…:

Přijde mozková buňka do mužské hlavy. Tam tma, ticho, prostě nic. Zastaví se a nesměle volá: „Haló, je tu někdo?“ Nic. Žádná odpověď. Jen ozvěna. Tak se osmělí a zakřičí nahlas: „Héééj, je tu někdóóó?!!!“ Po chvíli se objeví druhá mozková buňka a oboří se na ni: „Co tu hulákáš? To nevíš, že jsme všechny dole???!!!“

Tak to je vše. Papa Makýš

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.08.05 19:48

Tak „kamna“ = kamen, kaminek …ze jo?:-)))

Pusu malemu kecalkovi Davidkovi

Sulanek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.08.05 20:07

Ahojky
jdu vám zdělit jaký jsme dnes strávili prima den s naším zdravotnictvím. (Jendys prosím raději nečti dál budu možná hrubá)

Tsak to že se Teri včera osypala už víte, že jsme byli na pohotovsti víte taky, že řekli že je to alergie nejspíš na jídlo to asi taky víte. A víte že osypaná jsem byla já i manžel. To že nás pokousala blecha jsme už přestali brát jako pravděpodobné. Pupeny stále přibívali (hlavně manželovi) a my nevěděli co to je, kde se to bere, jestli to náhodou není nějaké nakažlivé… a hlavně to strašně svědilo. Manžel byl víc červenej než bílej (vlastní barva kůže). No tak ráno jsme se dohodli že jdeme všichni svorně k arelgoložce. Ta je současně i Terčin pediatr. Raději jsem tam zavolala předem jestli tam jako můžeme přijít když jsme osypaní a nevíme proč, a jestli prohlídne dr. i nás. Prý bez doporučení od praktického lékaře neprohlídne. Jeli jsme tedy k praktické lékařce, měla dovolenou. Jeli jsme k jejímu záskoku, ordinuje až od 13 hodin (bylo á ráno). Tak jsme šly přímo k té alergoložce že třeba když prohlídne Terku koukne přece jen i na nás. Terku prohlídla a řekla že má tipickou pátou nemoc a že to samo odezní. Pořád jsme se snažili jí ukázat alespoň jeden pupen na nás ale vůbec si nás nevšímala. Jeli jsme tedy na kožní, dr měla dovolenou. Tak jsme volali švagrové a ta nám domluvila že nás na interně vemou a napíšou nám doporučení k alergoložce. Doporučení napsali hned dvakrát pro každého pro jistotu. Pořád něco mleli o blechách nebo hmyzu, připadala jsem si jako špindíra :-(. Alergoložka nás objednala na středu odpoledne !!! Příště asi musíme zavolat 14 dní před tím než se osypeme. Jeli jsme do Kolína na kožní (asi 40km) Terku samozřejmě sebou. Pupenů stále přibívalo a my stále nevěděli co nám je. Kdyby to bylo infekční nakazili jsme půlku Čáslavi a Kolína. Tam jsme přijeli a v čekárně asi 14 objednaných lidí. Sestra nám zdělila že nás ošetří ale musíme si počkat a že mají dopolední ordinaci jen do 12 (bylo 10:30) a pak odpolední od 13 a že neví jestli nás stihnou vzít dopoledne. Tak jsme seděli v čekárně a čekali, Teri se pokadila tak jsme jí přebalovala na lavičce, několikrát jsme jí nakojila a pořád jsme čekali…pět minut před polednem vylezla sestra a řekla že vzhledem k tomu že tam jsme s dítětem nás ošetří a zbytek (asi dva pacienti) musí přijít až odpoledne.
První mudr prohlídla mě a pořád trvala na tom že je to od hmyzu. Docela to ve mě vřelo. Čekali jsme takovou dobu aby nám napsala fenistyl a řekla že si máme doma uklidit. Když si odložil manžel kapku se zhrozila a diagnóza… kopřivka. Nakažlivé to není, virové taky ne. Nejspíš jsme něco snědli a máme kopřivku. NApsala nám nějakou mastičku co vypadá jako tekutý pudr a léky zodac aby to nesvědilo.
Bylo půl jedné. Od 8 jsme lítali od doktora k doktorovi, nikdo se na nás nepodíval. Jsem přesvědčená že kdyby se hned ta první doktorka podívala na jeden jediný pupenec na manželovu ruku určitě by usoudila že je to kopřivka (je to přece alergická reakce a ona je alergolog) my mohli být v klidu a nemuseli jsme lítat po všech čertech. Během toho dopoledne se ve mě míchal pocit vzteku, pláče, nervozity…řeknu vám že jsem byla hodně rozčarovaná. ani se už nedivím že se opět šíří nemoce typu černý kašel, tubera a nevím co ještě…protože pokud mají stejný přístup všichni ostatní lékaři…Jendys promiň ale tohle jsem si nemohla nechat pro sebe. A to že mě nechali čekat s ročním dítětem 1,5 hodiny v čekárně plné pacientů s nějakými kožními problémy tak to se mi taky nelíbilo…

Maky a Terinka

 
Anonymní  08.08.05 21:17

Teda Maky, to jste si užili. Já už nemám o doktorech žádné iluze, ale zažít to na vlastní kůži, tak budu taky pěkně vypěněná. Tak hlavně se brzy všichni uzdravte, ať naše zdravotnictví dlouho nepotřebujete.

Nepřihlášená Mart

 
Anonymní  08.08.05 21:21

Maky, teda to je fakt šílený, takovýho lítání, nechápu proč na vás nekoukla. Fakt síla, já bych snad pukla vzteky… Tak ať jste brzy bez vyrážky:o) Maruš

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.08.05 21:28

Ahoj Maky!

To jste si teda užili:-((
Lituju vás s tou kopřivkou.Já ji měla před rokem. Červený pupínky se množily a rozlézaly do všech stran, až se slily. Měla jsem na to zinkový pudr, ale Zodag jsem kvůli kojení nemohla. Řekla jsi, že kojíš?
Přeju brzké odpupínkování.

Almerka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.08.05 21:57

Ahoj holky!

Tak poslední tři deníčky jsem moc nestíhala, pokusím se aspoň teď.

Výchova je téma samo o sobě. Někdy mám pocit, že nevychovám, ale snažím se o přežití - pokud možno bez pocuchaných nervů. (Víte že v Dánsku jsou zakázané tělesné tresty? ! Nechápu jak to zvládají…)

Nechat jedno dítě samotné bez dozoru se nevyplácí. Když kojím, pronikne Verunka do koupelny, vyšplhá se k umyvadlu, rozpatlá všude mýdlo, pak si sundá tričko a „pere“ (Dneska po tričku následovaly kraťasy i kalhotky). Když tam příjdu je celá studená a mokrá, musím jí komplet převlíct, větinou se stihne pokecat hned v zápětí při obědě. Když vařím a mám na dohled Verunku, zdekuje se Kuba s pitím do pokoje, rozmontuje hrníček a obsah vylije na koberec. Zatím se mi nepodařil objevit nějaký panent, který by neotevřel a to máme doma 6 různých lahviček a hrnků. Všechny ty zázračné hrníčky docela slušně kapou, neustálým třískáním o zem nebo o nábytek se v nich udělá slušná pěna a v okruhu dvou metrů obstojné vlhko. Zlaté kojení!!

U kojení dělá Kuba psí kusy - tahá mě za vlasy, za náušnice (obzvlášť oblíbené!!) plácá dlaní do hrudníku, do ohryzku, krade mi brýle, trhá knoflíky, vytahuje nitě, nohama kope do obličeje, do stehen, do břicha, sundavá si sandálky i ponožky, ožužlává je a hlavně se každou chvíli pouští, sleduje cvrkot kolem, natahuje se po Verunce, čučí na televizi… a mlíko mezitím všude stříká. Na mlíko slyší vždycky, ochotně opouští koupelnu, vydává nedovolené předměty, vrací Verunce hračky. Když mám nějakou činnost, vleze si ke mě a dere se do náruče. Dobu kojení si určuje sám, přijde a významně poplácá prso nebo zatahá za halenku. Zatím to venku nedělal, ale mě by to ani nevadilo, připadá mi to bezprostřední a roztomilé. O odstavení uvažuju z jiných důvodů. Strašně mě svadí uši, vrací se mi to znova a znova. Jsem k tomu náchylná, prostě potřebuju čas od času mast a kapky. Obojí bohužel neslučitelné s těhotenstvím a kojením, takže jsem bez léků od roku 2001. U Verunky jsem v 15 měsícíxh zkušila noční kojení. Počkám, až Marek odletí do Ameriky, zporvozním druhou postýlku a zkusím vy:,–(it noční kojo.

Vážení u nás probíhá skoro každé ráno. Važím se já a děti pokud k tomu přijdou, chtějí samozřejmě taky. Verunka má kolem 15 kg, Kuba kolem 11 kg s plínkou. V poslední době hodně zmužněl!

V dovednostech se jeví šikovnější než byla Verunka. Určitě je to i povahou, ale také je mnohem víc ponechán sám sobě a dost věcí odkouká od Verunky. Nedělá mu problém navlíkání, kostičky teda na sebe nedává ani náhodou, spíš boří, ale dávání věcí třeba do kyblíčku, to ho děsně baví. A tak ty nešťastné vypínače a čudlíky - objeví je i v neznámém prostředí mrknutím oka…

Strašně ho přitahuje voda. Žádný kbelík, hrnek nebo hrnec s kapalinou nesmí být ponechán nestřežen. Na chatě měl Marek ve zvyku nalít do nádobé vodu a nechat je venku odmočit… Asi nemusím líčit, jaký byl výsledek. Někdy se sebere a vezme azimut rybník, už jsme ho lovily na kraji rybníka, samozřejmě oblečeného. Venku ho musím odlákávat od kaluží, když vidí jen kapku nějaké tekutiny na podlaze, hned si k ní čupna a rozpatlává jí rukou. Několikrát nám vlezl oblečený i s botami do vaničky. Vím proč beru na dovolenou troje snadláky, gumáky a tašku náhradního oblečení.

Krtečka zbožňuje Verunka. Dívá se na něj separátně u počítače, Kubu zatím kreslené blbinky neberou. Reaguje na jakoukoliv hudbu. Většinou se začne vrtět a natřásat, radost pohledět. Krtky zdá ve dvojí podobě - kreslehého WC barvami na zrcadle (tomu říká trte) a v plyšovém provedení ty od Verunky.

Vlásky stříháme průběžně, většinou když mi při kojení usne na klíně. Horší jsou nehtíky, ty na ruce se dají i ve spaní, ale na nohách je to horší. Přes den spí obutý nebo v ponožkách, u stříhání se pak cuká nebo budí. Mytí vlásků je snadné, má je tak krátké, že se dají umýt kdykoliv. U Verunky si to pak vynahradíme, ta ječí jako kdybychom jí nejmíň vraždili… S oblékáním to také jde, mrčí jen když je ospalý a unavený, jinak spolupracuje. Neudrží nic na hlavě, čepičky a kloboučky odhazuje v dál snad ještě dřív než vůbec dosednou na hlavu. Občas ho přelstím kapucou.

Almerko, Tvůj deníček vůbec nenudil, je vysoce inspirativní!! Díky za něj!

Alice

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.05 22:09

Dobrý večír vespolek,

berušky panšto skoro všichni píšete že přijede na sraz ve čtvrtek, tak mi prosím písněte kdo přijedete v pondělí. Protože jakmile Jiří neuvidí hafel ženských s kočárkama, tak mě přetrhne jak hada, že ho ženu do Prahy zbytečně. Abych tam nekonec nebyla jen já a Market. Tak pěkně prosím, smutně koukám, dejte mi vědět ju?

Já jsem už zase slaměná, náš tatínek je v práci a byl z toho děsně otrávený. Ani řeč s ním nebyla.

Maky: ježiškote Maky, to je děsný zážitek. A při tom je to „jenom“ kopřivka, kterou by určitě každý doktor poznal. Hlavně ať se brzo odpupínkujete.

Makýš: teda Vašík je takový malý otesánek :-)))) Fakt snědl 3 žufánky (naběračky)? Tomu se ani nechce věřit, máš si to užít až na něho přijdou ty žrací léta :-)))) TO budeš vařit ve velkém.

Maruš: aspoň se na chatě trošku odreaguješ a nabereš nové síly.

Diny: já hlasuju taky pro kamínek. Já jsem měla taky kamarádku, které manžel zahýbal když čekala jejich první miminko. Bylo to děsné, chodívala se ke mě vyplakat. Nejhorší bylo, že jsem nevěděla jak ji mám utěšit, co říct. Nakonec se odstěhovala k rodičům, časem i odpustila a teď už mají děti dvě.

Lentilko: vitaj ztracená dcéro :-)))) S Oldou mě to mrzí, ale jak říká moje máti, „pro jedno kvítí, slunce nesvítí“. Na každém prstu, 10 takových. Šak ten pravý se ukáže, vždyť jsi holka jako lusk :-))))))

Mart: užijte si to na Šumavě. S tím chozením jsi mě potěšila, vždycky ráda slyším, že ten a ten chodil později :-)))) I když ráda bych, aby jsme jim to, v tom srpnu na neurologii ukázaly.

Jendys: na dovo by jsme měli jet do Chorvatska. Už padl dokonce termín 8. září, takže to vypadá nadějně. Chceme jet jen na 4 dny, protože nevím jak to tam bude Val zvládat, změnu prostředí a tak. No a taky finance tady hrají roli :-((((( ALe už se šíleně těším, i na těch pár dní. :-))))) A musím se ti pochlubit, včera večer uspával náš táta a dopadlo to na výbornou. Za půl hodiny jsem je šla zkontrolovat a chrněli oba dva :-)))))

Jdu přihodit nějaké fotečky do galerky a pak chrupkat.

Dana

 
Anonymní  08.08.05 22:25

Dandis, já snad v to pondělí dorazím, u nás to záleží hlavně na dědovi, ten má auto:o)))) Maruš

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.05 22:45

No jééééé, to mám radost :-))))) Hurá, hurá, hurááááá.

Dana

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.08.05 22:55

Ahoj holky!

Dívám se na superstar, v pokoji vedle je klid, pokusím se o komentáře…

Luko Kuba taky pojídá a okusuje co najde, ale hlavně se specializuje na papírové kapesníčky, ty mu jedou. Někdy mu je ani neberu, aby si nestrkal do papuli něco mnohem horšího. Umývání ručiček v záchodě už jsme taky měli… :o) Doufám, že se vám ten zánět brzo ztratí.

Lendulo možná se to u Štěpánky časem změní. Já měla někdy pocit, že Verunka snad nikdy v životě nebude pít nic jiného. Ale pak si zvykla na lahvičku s řídkou kaší (zpočátku jen 1× denně, ale zato pravidelně) a postupně se to měnilo. Mám teorii, že některé děti se zaseknou, když cítí nějaký nátlak ze strany rodičů. Možná vydržet ještě chvíli je lepší strategie než se snažit za každou cenu omezovat. Je nelehké vystihnout ten okamžik, kdy je lepší nepovolit a začít důsledně dávat jiné pití, aby nevznikla závislost a kdy je lepší počkat.

Makýš krůtu můžu v jakékoliv úpravě… Období, kdy to bez maminky nejde a pronásledování až na záchod máme taky. Vím, že když mi to líčila kámoška, tak se mi to zdálo přehnané. Ale je to prostě takové období. Mě se Kuba věší na nohu, když už chce kojit a já musím ještě nutně rychle něco udělat (třeba hodit oběd do trouby…) S přebalováním to v poslední době jde, ale taky jsme měli období, kdy strašně kopal a točil se na břicho. A otesánky mám taky, dneska snědly všechnu polívku, nezbylo nic na tátu!!

Dandis kam pojedete na dovolenou? Taky bych si dala líbit nějaké jižní moře. Ale samotné by se mi nechtělo, leda by mi Diny půjčila bábičku s dědou!! :o) Na deníček si Tě určitě napíšu, je to fajn, žes dostala odvahu, bude se Ti to líbit, uvidíš. Kubíček zvířata moc nedělá, ale u Verunky to bylo stejné. Včera jsme byli u našich a celou cestu v trolejbusu si zpívala „Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte… a chtěla furt další sloky, dělali jsme i auto… Takže doufám, že to přijde i u Kuby.

Diny Tebe jsem ani nepřivítala z dovolené, ale četla jsem všechny Tvé příspěvky. Zrovna Ty si na babičky stěžovat nemůžeš, fungují aspoň občas. Já bych s chutí nějakou babičku adoptovala, když už nemám tchýni… :o) Marek už taky pracuje a také velice oceňuji, že mám na všechno klid a můžu si to dělat po svém. Mrzí mě, že se zase neuvidíme, do Prahy se jen stěží dostanu, když už tak spíš toho 29.8., kdy tam nebudeš. Neplánuješ někdy cestu do Brna?! Nachystala bych pokojíček… :o) Kamna by mohly být kamínky, u nás to byly „KAMI" S tou kámoškou mě to mrzí…

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.08.05 22:56

Jendys ozvi se mi prosím mailem, nemám na Tebe kontakt. S tématem deníčku se netrap, většinou se něco samo vyvrbí, můžeš vzít jakékoliv téma, třeba co Tě baví ve volním čase nebo co Tě bavilo na Tvé profesi, to jsem tu myslím ještě neměli… Emča už říká trojslabičná slova?! To je dobrá, Verunka s tím začala až ve dvou letech. Kuba zatím používá jen dvoslabičná.

Mart na Šumavu bych taky jela… už se mi po ní stýská. kam pojedete? Já to znám nejlíp kolem Kvildy a od Sušice po řece dolů!!! :o) Naše děti milují pobyt někde venku - buď u našich na chalupě nebo na chatě. Vlastně jsme celý den venku, dovnitř jdeme jen když náhodou prší. Kuba běhá doma v sandálkách dědí je po Verunce. ta nemohla mít klasické bačkůrky, takže máme bohaté zásoby. Teda boty za 700,– to je pěkná paleta!!

Lentilko hoď nějakou fotku s melírem!! Já ho teda nemám moc čerstvý ani nakrátko, už jsem si na to hodila mahagonovou henu, ta červená byla děsná!! Jaký máš Ty? Nevím jak to máš s Viky, ale nám začala Verunka dost hysterčit, ještě neměla dva roky, odhaduju to si na rok a tři čtvrtě - najednou se s ní nedalo domluvit, jak nebylo po jejím dokázala řvát a vztekat se i hodinu v kuse, lehala si na zem - no hrůza. Doma jsme to zkusili se studenou sprchou, pak se zklidnila, ale ten zmiňovaná záchvat byl venku, fakt se válela po zemí a házela si písek do očí… Po té hodině mi usnula v trolejbuse v náručí. Přeju Ti, aby to u vás probíhalo klidněji. (Jinak jsem svého času fungovala jako slušná dohazovačka, nechceš abych Ti dala inzerát?!) :o) :o:o)

Maruš aspoň že ses tu mihla!! Co deníček, mám Tě napsat do seznamu nebo jako náhradnici? :o)

Maky no comment!! Ještě, že to máte za sebou. Já se osypu z jakékoliv zmínky o našem zdravotnictví!!! Pak si musím dohledat, jak jste se měli na táboře, doufám, žes to někde podrobně popsala.

Dost bylo plkání, je čas jít do hajan!! Ještě jsem postrádala Kostičku, ale už nemám sil listovat…

Jo, holky, co příští týden brněnská ZOO?

Alice

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.08.05 23:26

Řekla jsem že kojím a říkala že to co předepsala bez problémů můžu. Je teda pravda že jsem se zatím ještě nenamazala ani piluli si nevzala, zatím jen fenistiluji (gel) nemám to tak zlé jako manžel. A když tak čtu tu tvojí informaci tak ty léky brát nebudu. Já je ani brát nechtěla, nerada se dopuji léky když kojím.
 Maky

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.08.05 23:29

Ahojky,

tak mi skončily mé oblíbené „vraždy“ a chci napsat jen pozdrav, aby jste neměli obavy. Čtu pořád, ale komentáře napíšu až zítra odpo nebo večer. Ráno jedeme do porodnice sepsat porodopis. Tak musím utíkat spát, abych nebyla jako mátoha.

Maky - ten dnešek musel být pro tebe hrozný, přeju vám ať se z toho brzo dostanete a už na ty doktory nemysli.

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.08.05 23:30

Alice tábor dohledáš.Byl do 16.7. tak po tomhle datumu jsem se tady určitě rozepsala a ve fotogalerce jsou i nějaké fotky naší malé tábornice.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.08.05 23:40

Jak dlouho jsi to léčila? Nám zatím pořád přibívají nové. A vůbec nevíme z čeho to máme. Jediné co jsme jedli společně byl meloun a dukátové buchtičky.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 08.08.05 23:46

vraždy jsem taky dokoukala,už jsem to jednou viděla a stejně vždycky nevím kdo je vrah.
Tak ať jsou k vám v porodnici vstřícní.
 Maky

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 09.08.05 07:33

Ahoj Holky!!
tak moc děkuji za slova utechy já Vás nemít!!!!
Holky to Vám musím napsat,ale snad to nebude znítjako vychloubání spíše nadšení:včera jsem se setkala pracovně s panem Dvořákem ředitel primy, holky to je fešák,ale jakej:-)) byla jsem z něho uplně nadšená, teda rekla bych ,že všechny mé kolegynky taky:-) ve čtvrtek jdeme na party primy a já jdu i s dcérenkou:-)) tak se celkem těším.
Jinak v práci fofr, vubec nevím co dřív. Viki byla nemocná angínu, měla antibiotika poté po nich zácpu museli jsme k lékařce, no vyšetření bylo velmi velmi nepříjemné chudinka dost trpěla!! ale už je fit, a víte jak mě včera přivítala ? utíkám z tram jako blázen a viki na mě čekala u baráku a když mě viděla tak se otočila a běžela pryč ode mě:-)) stačí vám to? no bylo mi to moc moc líto, ale mamka říkala,že přitom celý den mě hledala chudinka moje malá!!
Jinak sestra byla uz v porodnici na kapačkách aby uklidnili rozbouřenou:-) dělohu, aby ta Leona její tam ještě prý tak 14 dnů vydržela..Jinak jsme se opalovali u ségry na baráčku, a koupali v bazénu, Vita se cachtala jako o život! bylo to fajn ty tři týdny volníka, a taky Pepa se začal chovat moc dobře, už i penízky přivezl, a jezdí každý den za malou,až mě to bolí , že nemůžeme být rodina, že to prostě nejde vrátit, že to dopadlo všechno takhle,ale hlavu vzhůru:-))
Maky: moc mě mrzí ti lékaři, já doktorům nevěřím a nemám je ráda, ale nechci házet všechny do jednoho pytle to ne, ale obecné mínění je slabé., nemyslím odobnornosti, myslím jejich chování.co mám Vitu tak většina lékařů se chová fakt hrozně, i praktická dětská, ta je náladová jako „prase“, pardon ten výraz,ale je to tak … Ale tím nechci urazit Jendys, snad se tak nestalo, Tobě bych věřila Tobě ano!!!!!!!!!!!!!!
Tak holčičky jdu makat
KRásný den , teda to je léto co? ..
Vaše Lentilka s Víťou

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 09.08.05 08:20

Leni, teda ty už sis toho prožila no to, jak jsi mladá, viď, kočičko?!
(Dvořáka tiše závidím, JE to fakt fešák:)))) Nejvyšší šarže, se kterou bych se pracovně mohla setkat já, je Buzková:)))))))

Buď pořád taková veselá a statečná holka … Vikýška přesně takovou mamku potřebuje:))

Měj se krásně (nepřijdeš ve čtvrtek ne srazík, abychom seznámily ty naše slečny?)

Baghira a Eliška, skoro 16 m.

 
Anonymní  09.08.05 08:49

Dobré ránko:o))))

Tak chvilka klidu, já fakt vůbec teď nestíhám, pořád se točím kolem úklidu a dětí, s manžou máme problém, děti teď mají zase období závisti, vzteku a rvaček, a na to jak jsou malý tak docela přitvrdili, vůbec nevím kam na to chodí. Samozřejmě řvou vždycky oba ve stejnou dobu, chtějí být oba u mně a mě jde hlava kolem. Ale abych je jen nepomlouvala, tak jindy jsou zase šílení kamarádi a nemůžou bez sebe být. Už se docela těším až půjde Maruška v září do školky, ale mám strach jak to tam zvládne. Už docela mluví, ale špatně, není jí moc rozumět, Vládík říká některý slova lépe jak ona, na tom mluvení je fakt vidět jak je každé dítě jiné, Maruška začala mluvit někdy kolem dvou let a Vládík tu pusu nezavře:o)))))

Lentilko- takhle se ode mně vždycky odvracela Maruška, když jí naši hlídali:o))

Juldo- tak co kyčle, pořád trápí co? Tak snad ti dají po porodu pokoj. Mě se zase začínají ozývat:o(((

Alice- mě deníček nesvěřuj, já jsem opravdu básnické střevo:o))) a hlavně se na to necítím..

Maky- tak co ta vyrážka, už alespoň mizí?

Dandis- už se těším, snad tam dorazíme, ještě musím vyřešit autosedačku máme jen jednu velikou a vajíčko. Tak nevím jestli v ní Vládík může jet, hlavička mu ještě nepřečuhuje. Nebo vezmu jen jedno dítko:o(((

Makýš- Vašík je pěkný jedlík:o))

Více nestíhám, Vláďa tu řve a je vzteklej:o((((

Mějte se a Všem přejeme hezký den, i když je tam pěkně ošklivo.

Maruš a zlobílci

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.05 09:56

Dobré ránko

Teri už není osypaná takže předpokládám že už je zdravá. My jsme stále ve fázy nárustu pupanců ale u mě to není tak zlé takže se zatím ničím nedopuji. Pořád mi vrtá hlavou z čeho to můžeme mít a pořád nemůžu na nic přijít.

Odpoledne přijede sestřenka tak půjdeme do města okouknout slevy.
Přejeme pěkný den
Maky a Terinka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.08.05 10:17

Ahoj Maky!

Já jsem tenkrát taky nevěděla, z čeho to mám. Ale myslím si, že to bude ten meloun. Já jsem je do ty doby jedla hooodně a nic. Mužeš natrefit na nějaký chemicky postříkaný, co já vím.
Já jsem tu kopřivku měla asi 5 dnů. Nejdřív na břiše, potom se to rozlezlo na krk, záda.Když to začalo ustupovat, tak jsem to měla po nohách.
Potom jsem to měla asi po 14 dnech 2× znovu, ale už v menší formě.Jen pár pupenců na břiše.
Letos melouny jím, ale spíš jen ochutnám.Už z nich nemám takovej požitek.
Ale ono to může být klidně z něčeho jinýho.

Zatím papa Almerka & Radimek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.05 10:24

ahoj Almerko
tak ty jsi to měla taky z melounu? Ten jsme jedli a je to asi jediná možná varianta i když si říkám že meloun snad vyvolat kopřivku nemůže…ale asi může.
Hledala jsem ty prášky a nějaké info o nich a podle všeho se při kojení můžou, ale i tak je nebudu jen kdyby to bylo nějaké horší.Už to máme od čtvrtka, některé pupance už zasichají sem tam se ukáže čerství.
 Maky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.08.05 10:39

Ahojky při úterku, kočenky:)

Tak nedříve opíšu sms od Luky, které jsem psala včera večer, jak se mají, jak to zvládají a asi nejen já, protože posílala hromadný vzkazík:)

„Ahoj holky, všem děkujem za podporu, odpovídám vám hromadně, Kačí se mi sápe na mobil. Jsme tu nejmíň do pátku. Personál je moc hodný, máme pokoj sami a s tv. Je tu super herna. Vedle na pokoji je 16m holčička a má jen 7,10 kg. Nás vážili a máme 12 kg. Pozdravujte na emiminu, budu mít po vás absťák. Luka a Kačka“

Tak jsem jí písla, ať se ozve po vizitě, co nového a držíme palečky, ať je Kačenka co nejdřív zdravoučká a jsou brzy doma!!!

Maky to je dobře, že Terinka už je v pohodě a u vás ať to už také skončí…z čeho to může být, to teda vážně netuším..

Maruško moc na tebe myslím a držím palečky, aby se to s manžou dalo do pořádku!!! Je mi jasný, že to nechceš ventilovat takhle na sklo, ale kdyby ti třeba pomohlo se vykecat, tak jsem k dispozici…vím, že to často pomůže…email mám mirsi31@seznam.cz nebo icq 236-581-227… Tak jen že jsem tu… Jinak Vládík je teda pěknej šikulka, jestli předhání sestřičku v mluvení:) Ono opravdu každé dítě je jiné a vidíš, jak se říká, že jsou holčičky šikovnější. To ale není nic proti Marušce, určitě je to beruška šikovná a školku zvládne, neboooj:)

Lentilko téda, Dvořáka bych si taky nechala líbit:))) To mi připomnělo…budete někdo koukat na tu reality šou Vyvolení? Já si říkám, jestli cíleně mrknu na první díl, protože moc nemám ráda, když mě televize spoutává:))) Rodinných pout už jsem se zbavila, to pokračování mě vůbec nechytlo…

Ali to je teda maxikomentář, člověk už si od tebe pomalu odvykl, no furt někdě „lítáš“, hihi (a s Járou Cimrmanem bych dodala, kdo zná …„a mě z toho pak bolej nohy“:))) A víš, že Brno sice neplánuju, ale když tak hezky píšeš o tom pokojíčku, že možná…možná bychom si výlet udělat mohli?:) Pouvažuju, ale jste tak dalekooooo…

Jinak kamna je opravdu kamínek, chjo, myslela jsem si, že to bude těžší:)))

Makýš já ten pátek v Pardubkách asi už nééé, jsme tam jen chvíli a musím obrazit fůru příbuzných, tak jestli se nebudeš zlobit… však se uvidíme ve čtvrtek!!!:) Moc se těším na dvojčátko a na bříško!!!:)

No u nás nic nového, rýma ustupuje, zítra asi pojedeme do Pelzně, holky, musím strašně pochválit Davídka, vůbec mu nevadí když si dělám své, buď když uklízím nebo tu sedím nebo cokoliv, hraje si sám, samo že ne pořád, ale hodně se sám zabaví, je to moje zlatíčko!!! Momentálně v sítku z friťáku vozí koníka:) Jo tak už ne, na pásku od županu tahá kačenku…

Tak zatím papa:)

Diny

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 09.08.05 11:45

Uf, to je zas počasí…
Už jsem oblékla Vaška do holin a pláštěnky a šli jsme nakoupit. Doma děsně prudí a vzteká se, i když se snažím s ním hrát. Za chvíli ho dám do hajan. Včera spal dvě hodiny, to se mu povedlo naposledy v únoru. jelikož je to tak řídký jev, pamatuju si to přesně :-)

MAKY - tedy to je otřesný lékařský příběh. Já se úplně bojím, až jednou budeme potřebovat nějakého doktora, jak to dopadne. Tak ať se brzy odpupínkujete. Já jsem se poprvé takhle opupínkovala po setkání s jedním specifickým kocourem (do té doby jsme měli doma různé kočky a v pohodě) a od té doby mám alergii na všechny kočky :-(

ALICE - vendy je taky vodník. Přesně jako Kuba, kde je voda, tam je on. I to rozšmudlávání kapek na podlaze znám…:-)

MARUŠ - Tohle vztekací období taky přejde stejně jako všechna další… Tak ať je co nejkratší. Myslím na tebe

LENTILKO - Vaška hlídala mamka jednou asi půl dne a když jsem se vrátila, můj chlapeček mě vůbec nevnímal. a já čekala, že mě bude vítat… A ředitel Primy JE fešák. Já se zas v rámci práce setkávala se Škromachem. No to je NO COMMENT :-(((

Tygr chrní a já jdu asi taky.

Makýš

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 09.08.05 11:55

Ahojky,
tak pátek už néé. já jsem totiž nepochopila, že Baghira přijede ve čtvrtek do Prahy, teď už to chápu :-)
A kamínek by nebyl tak jednoduchej, kdybys nepřidala tu nápovědu. Bez ní bych to asi neuhádla. vašek je stále nemluva. I když máme jedno zbrusu nové slovíčko: „éo“ při pohledu na oblohu :-))
To se máš, že je Davís tak samostatnej. Vašek neustále dělá věci na který nestačí a u nichž potřebuje moji asistenci a děsně se vzteká (například háže věci do vany a já je musim vytahovat, nebo si chce stavět z Lega, ale ještě mu to úplně nejde, takže musim ty kostičky rovnat. Když jsme na zahradě, tak se sápe na jahody, a kdybych neasistovala, tak očeše a sní i ty zelený. Na pískovišti zas musím stavět bábovky, aby on je mohl bořit…)

Makýš

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.05 12:36

sms od Luky :

Davaj nam ty nemoce zabrat, viď.
Nemocnice celkem dobra, jen se od rana snazim chytit Kati moc do zkumavky a marne.Uz jsme z toho nervni obe dve.Pozdravuj v denicku ahoj Luka a Kacka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.05 12:43

Dítko spí a já se láduji. Uvařila jsme cuketu „ALA LUKA“ akorát místo kostiček jsem cuketu prvně podélna rozřízla a pak nakrájela na půlkolečka. A jelikož jsem byla líná škrábat a vařit brambory a těstoviny nemusím tak jsem to co vzniklo navršila na libanonský chléb, přehnula jako palačinku a musím říct že to vypadá docela zajímavě a chutná to moc dobře. Můžete zkusit :-)

Maky

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 09.08.05 12:58

Ahojky
tak jsem po obídku, a jdu vyrazit na Floru na botičky :-)
Makýšo:Skromach fakt no comment:-))
Baghirko: ve ctrv mám fofr, beru si psa jdu s ní na stříhání a budu jí mít celý den a pak večer s Vitou na to party:-) ale ráda bych jindy!! a děkuji za slova utechy jste moc milé
Diny: na vyvolené koukej:-) já fandím více prime a více vyvoleným než na nově big brother! co vím tak nova jde uplně šíleně proti primě a je to fakt tvrdá válka. a tak budu mít pustěnou primu i kdybych na to nekoukala:-)) jsem trochu z té práce potrefená:-)
tak holky zatím papa Lentilka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.05 14:12

když už jsme u těch dětských slovníků tak schválně co je to „bobo“
nápověda nutně to potřebuje když jdeme „PÁ“.

Maky a Terinka (právě se dožadující BOBO)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.08.05 14:23

Maky, napadají mě akorát botičky???

Diny

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.05 15:05

správně :-)))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama