JArní miminka 2004 - Konec slamění aneb tři měsíce bez táty

Rodičovství

Zajásala jsem, když manžel dostal novou práci. Když mi sdělil, že k tomu patří tříměsíční pobyt ve Státech, už jsem tolik nejásala. Po půlroce bez práce jsem si zvykla, že je taťka po ruce a že jsme na děti dva. Zvládla jsem šestinedělí bez manžela, když lítal vždycky na 14 dní do Paříže, ale tři měsíce je docela dost. Neměla jsem strach, že bych nezvládla domácnost nebo děti, ani že bych uvadla steskem :o) ale zdálo se mi, že čtvrt roku v životě dítěte je dost dlouhá doba. Nezapomenou děti na tátu? Nebude se ho Kubíček po příjezdu bát?

Abych se nenudila, naplánovala jsem si rekonstrukci bytu. Tedy jen částečnou a nepříliš finančně náročnou, ale na zábavu to docela postačilo - no posuďte sami:

Ještě před odjezdem jsem vybírala a kontaktovala brněnské firmy. Bylo jich několik, ale jen firma Skříň na míru mi odpověděla hned. Fotky na stránkách se mi líbily, cena se zdála být slušná, trvat to mělo jen dva pracovní dny - zkrátka šla jsem do toho.

Slunečné zářijové dny jsem užívali venku na sluníčku, dopřáli si okružní jízdu parníkem a návštěvu ZOO - té brněnské i té hodonínské. 1× do týdne se stavili synovci a pomáhali mi skládat věci do škatulí. Do 26.10. jsem vyprázdnila tři velké skříně, dva knihovny a část kuchyňské linky. Stihla jsem z půlky vymalovat, zbytek probíhal souběžně s montáží skříní. Jak se začaly množit problémy znáte průběžně z deníčků… Nakonec jsem ukončila spolupráci s onou podivnou „firmou" (ukázalo se, že se jedná o soukromého podnikatele, který si na práci najal nějaké mladé hochy, ti ho ale v průběhu mé zakázky opustili, protože jim neplatil…) Velká část závad byla odstraněna, vydupala jsem si 16000,– zpátky za nekvalitní práci a zpožděnou zakázku. Až mi Marek zapojí bodové osvětlení na skříni a zářivku na kuchyňské lince, budou i fotečky.

Domácnost bez táty se zvládala celkem normálně, dokonce i s malování a rekonstrukcí. Sice jsem v inkriminované dny chodila spát po půlnoci, jednou dokonce vůbec, ale prostě se to dalo. Dětem se to líbilo, z odstaveného nábytku si dělali prolízačky, honily se kolem a vystačily si. Nákupy jsem si zařídila, dvakrát mě vezl kamarád, jednou švagr a jednou tatínek. Jinak jsem nakupovala ve zdejším Albertovi s kočárkem a batohem.

Větší problém byly střety zájmů u dětí. Nastalo pár situací, kdy mi chyběla druhá osoba. Třeba když Kuba uzmu hrnek ze stolu, správně odhadnul, že mu ho chci zabavit a zdrhnul s ním do kuchyně, kde dostal smyk na kachličkách… Bylo to krátce po koupaní, kachličky byly mokré, jak to děti zacákaly… Rozbitej hrnek mě ani tak netrápil, o krám míň, ale pořezal si ručičku, řval jak pominutý a do toho mi Verunka běhala polonahatá naboso v těch střepech… Já potřebovala najít náplast, umýt a uklidnit Kubu a spacifikovat Verunku… Ale zvládlo se to. Nakonec mi Verunka donesla ledvinku, kde nosím náplast a já zatím těšila Kubu na klíně s kapesníčkem na ráně. Jak tu tak sedím a píšu, slyším z kuchyně řev. Kuba přišel s pláčem, v ruce držel vidličku a pod obočím měl 4 dírky.....

Po citové stránce jsem ani nestrádala, ke konci října mi švagr zprovoznil Skypa, takže jsem si s Markem skoro denně volali. Velice jsem ocenila tuto vymoženost kvůli dětem - na obrazovku jsem jim zvětšila tátu, z repráků ho slyšely a táta slyšel je. Kuba dodneška, když slyší zvonit Skypa volá „táta táta"

Kubíček se toho hodně naučil. Jen Marek odjel, projevil zájem se sám krmit a začal jíst lžičkou. Bryndáky nesnáší (já taky ne) tak jsem mu na jídlo buď svlíkla triko (dokud bylo teplo) nebo ho po jídle namočila a strčila do pračky. Jídelní stoličku jsme uklidili už někdy v létě, co si Kuba vylezl sám na židli, jedl na ní Postupem času se rozpovídal, na prohlídce v roce a půl jsem napočítala kolem 20 výrazů, které pravidelně používá. Asi před měsíce si začal sám otevírat dveře. Jedna z dovedností, kdy rodič neví, jestli se má radovat, jak má šikovné dítě nebo má být rozmrzelý, že je po klidu… :o) S Verunkou už svorně chodí do lednice, vytáhnou si jogurt, podají lžičku… Jen s otevíráním mí Kuba problémy, ale Verunka ochotně vypomůže… Jednou mě takhle převezly, když se mi zpozdil oběd - prostě se obsloužily sami… Už si mnohem víc hrají spolu, Verunka je Maxipes Fík, Kuba je „Kája", honí se po bytě a !hodně nahlas zpívají" (vřeští jak paviáni…!

Těšíme se na Vánoce ve čtyřech. U jídla zapalujeme svíčky na adventním věnci, Verunka už si zpívá koledy, dokonce vím, co mi chystá pod stromeček - „Kolomatiky!" Dneska mi uvařila hrozinkový čaj (studená voda z kohoutku…) Nudit se rozhodně nebudeme. Pustíme si svíčky v ořechových skořápkách, to jsem dělali vždycky. Dalším vánočním zvykem je dávat penízky pod talíře. Nikde jinde jsem o tom neslyšela ani nečetla, ale v naší rodině se to dělá po generace. Nový zvyk, který jsem zavedla, je čtení vánočního evangelia před večeří. Babička sice do mě rýpala, že se mám pomodlit Otčenáš, ale jelikož je zbytek rodiny nevěřící a já to nepovažuju za básničku před publikem, tak jsem decentně vycouvala. K večeři bude klasika - rybí polévka s opečenou houstičkou, kterou všichni milujeme, smažená kapr a bramborový salát. Matně si vzpomínám, že nám také slibovali zlatá prasátka, ale s půstem se to nikdy nepřehánělo, tak nám tatínek dělal večer prasátka na zeď pomocí zrcátka. Zatím jsem neuvedla do rodiny imaginární postavu Ježíška. Verunka ví, že se na Vánoce dávají dárky, ale odkud přichází zatím nezkoumala.

Je sobota 17.12. 2005 19:30. Před chvíli volal Marek, že jsou v Praze na nádraží. Konec slamění je v dohlednu.

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.12.05 08:16

Dneska já:o)))

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.12.05 09:30

Dobré ránko:o)))

Manža už odešel do práce a já vám můžu jít popřát hezký den:o)))

Alice- hezký deníček:o)) Tak manžu už máš doma, tak už si budete užívat:o)) Já bych to nezvládla, být tak dlouho sama.

Danielkovi přejeme vše nejlepší k včerejšímu svátku:o))

Magrát- tak jedeš pryč?

Maruš

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.12.05 10:24

Ahoj holky,

tak konečně je tady ta pravá zima. Manža s Pepčou prohrnují sníh, k tomu svítí sluníčko a já místo abych vařila obět, tak jsem musela nakouknout.
Po obědě jedeme k našim a asi se stavíme nakoupit, i když se mi teď moc nechce. Všude je plno lidí.
Budíček byl dneska o půl 8 a v noci se 1× vzbudil, takže zase pohodička. Většinou už prospí celou noc nebo jen trošku procitne a hned zase spí.

Alice - hezký deníček. A bez táty vám to krásně uteklo.

Tak já jdu na ten oběd, mějte se krásně a užívejte krásné neděle.

Miroušek a Pepča

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 18.12.05 12:41

ahojte,
jen nakukuju a zaujali mě ty penízky pod talířem…my je dáváme taky ještě se šupinou z kapra, která pak putuje do peněženky....­.odnepaměti… ;-) původ nevím…

tak pěkné vánoce všem!

Zdenik a M+J od špuntů

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.12.05 12:47

Ahojda holky!

vzhledem k tomu, že se nestává často, že bych pověsila teprve čtvrtý!!!! komentář v deníčku, v rychlosti píšu, že se snad máme dobře, od čtvrtka je všechno zase v pohodě, jen nám babička něco chytla, zřejmě od Ell, protože jí to děsně prohání i když nic nejí. Snad to do vánoc přejde a budeme všichni užívat toho klidu a pohody.

Malému Danielkovi přejem taktéž všechno nej nej nej k svátku, na který jsme zapomněli :)

ALICE, deníček je moc pěkný, dneska jste už všichni s tátou a myslím, že i ty letošní vánoce si tak nějak užijete víc než kdykoliv jindy :)

Mějte se krásně, KOSTIČKA a ELLENKA (momentálně ještě spící)

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 18.12.05 13:31

Ahojky:)
Taky se neudrzim k tem penizkum;) My na nich sedime a cim vic, tim lip;)) Pod talir davame supiny z kapra, kdyz jsou a pak do penezenky…ale je fakt ze co jsem z domu, tak jenom sedime na penezich, aby se drzely doma:)
nakukovatelka od vedle Lenka&Maty

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.12.05 18:21

Ahoj holky,
přeju vám všem krásný předvánoční večer. Ozývám se zase po několika týdnech, už se to nějak stává pravidlem. :-( Tentokrát mě musela nakopnout Makýš po ICQ. Kluci jsou u babičky, tak nehrozí, že mi někdo vypne počítač a můžu v klidu psát.
Co je u nás nového? Před chvilkou jsme z Hornbachu dovlekli domů obrovskou jedli, je to největší strom, jaký jsem zatím doma zažila. Už se moc těším, až ji ozdobíme. Jinak největší novinka je dětský pokoj. Před čtrnácti dny jsme se s manželem přestěhovali z ložnice do vedlejšího pokoje, kdy byl do té doby sklad všeho možného. Kluci zůstali v původní ložnici, takže si nemuseli zvykat na nové, ale stejně se v noci přesunují k nám. Tomášek vždycky a Honzík tak šestkrát do týdne. Společnou ložnici s dětmi jsme měli bez tří měsíců čtyři roky, protože jsme se s Honzou nemohli dohodnout, kde bude dětský pokoj. V původní ložnici, která je čtvercová s velikým oknem, jsme totiž udělali plovoucí podlahu, tak bylo náročné Honzu přesvědčit, abychom se přestěhovali do úzkého pokoje s malým oknem, kdy měl být dětský pokoj původně. Nakonec jsem přece jen dosáhla svého. Kluci mají velké okno a čtvercovou plochu na hraní, podlahu jsme překryli kobercem. My zatím máme v nové ložnici staré lino, místo lustru žárovku, ale ten luxus číst si před spaním v posteli, to stojí za to. Proto se nedivte, že si mi večer moc nechce pouštět počítač a radši se zavrtám v pelíšku s časopisem nebo knížkou. :-)

Alice, to je fajn, že na vánoce už máte tátu doma. Doufám, že se mu nová podoba bytu líbí a náležitě ocení, že jsi ho ušetřila těch nervů. Ta poznámka o vidličce mě vyděsila i pobavila zároveň. U nás kluci začali taky vytahovat lžíce, ale i nože ze šuplíku. Tomík do něj sice nevidí, ale ručičkou tam šmátrá, protože Honzík ho inspiruje k nepravostem. Honzík v jeho věku to nikdy nedělal. Takže asi dva dny máme nože a nůžky v hrnku na lince. Na dveře Tomík už taky dosáhne a kam nedosáhne, hbitě si přistaví dětskou židličku. Tandem Honzík & Tomík mě prostě občas přivádí k šílenství, takže jsem se stala pravidelným konzumentem meduňkového čaje.

O penízkách pod talířem jsem také slyšela, ale u nás jsme s tím zatím nezačali. Možná proto musíme mít u účtu kontokorent :-)

Mart

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.12.05 19:01

ahoj holciny
hlasim navrat, ujela jsem 484 km, pejsek je nadherny, mamka z neho mela radost a ja jdu do pelechu

ALICE - denicek si prectu zitra

pa market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.12.05 19:53

Ahojky Jarňátka,

tak jsme z Pardubek zpět, bylo to fajn až na konec, to se manža zase pohádal s mamkou, jeho bratranec už údajně emimi nečte, tak to sem můžu písnout…no jsem z toho špatná, navíc takhle před vánocema…ale oni si asi navzájem lezou na nervy, manžel absolutně nesnáší, když tchýně nasazuje i 20 let po rozvodu na tchána /jeho tátu/ a ona si fakt neodpustí to vždycky nějak dovedně vsunout do rozhovoru, který je jinak absolutně o něčem jiném…no nic, jsem zvědavá, jak se to urovná, já jí mám moc ráda, je hodná a Davídek jí zbožňuje…

Magrát, tak ty jsi jela pro hafíčka a rovnou ho vezla mamině? To jsi teda odvaha, i když dneska byly silnice super, my jsme jeli z Pardubek absolutně v pohodě a za dvě a půl hoďky, a to manžel jezdí fakt opatrně a pomalu…

No jdeme vykoupat, pak snad nakouknu a dočtu vás, co se dělo, kdyžtak zítra určitě.

Jo a asi cítím miminko, jen mi to přijde brzy a navíc…přece jen nějaký ten špek mám…a to píšou, že brzy to můžou cítit jen hubené maminy…tak nevím…ale na dálnici jsem cítila prostě něco zvláštního…jako rybičku která se tak tře … bylo to krásný, tak snad se tu nerozplývám nad svými střívky, hihi:)

Páček zatím

Diny

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.12.05 20:50

Alice, krásný deníček, znovu tě obdivuju, jak jsi to všechno zvládla. Ale myslím, že zrovna v tuto chvíli si užíváš Marka a on vás, takže na netu asi nejsi :-))). Určitě budete mít letos krásné vánoce. Jinak my taky dáváme peníze pod talíř.

Včera jsem do starého deníčku napsala komentář, tak ho kopíruju.

Ahojky,

tak jak je u vás? U nás je teď docela klid, nesněží a skoro ani nefouká. My už jsme totiž zavalení sněhem od včerejška :-))).

Ve čtvrtek si manža traktor koupil, byla to docela suma peněz, takže si vlastně dal dárek k vánocům. Je to pro něho záliba a taková hračka. Taky mě docela „potěšil“, když mi řekl, že v pondělí ještě jede do práce a snad se vrátí v sobotu. Ano, čtete dobře, snad to stihne přijet domů na štědrovečerní večeři :-((((. No já to vzala celkem v klidu, co mám taky dělat, že? Prostě, jestli stihnu připravit něco k večeři, tak stihnu a jestli ne, tak počkám, až přijede manža. On se svět nezboří.

Včera jsme v tom hrozném počasí byly s Petrem na prvním očkování, tak trochu večer zlobil. Ale jinak spinká většinou od 20,30 až do 5,30, nakojím ho a ještě spí tak do devíti. po tom co jsem zažila s Martinem a Tomášem je to nádhera.

Makýš, dudlíka vám závidím. Mě se nepodařilo vnutit dudlíka Martinovi ani Petrovi. Někdy když brečí tak mě to docela mrzí. Ale oba je z dudlíka nakopávalo a v puse jim vydržel pidisekundu a obloukem letěl. Zrovna dnes večer jsem ho zase zkoušela Petrovi vnutit a zase neúspěšně. A to mám 4 druhy dudlíků :-)))

Taky jsem vám chtěla popsat vývoj lásky Martina k Petrovi. Ze začátku ho hladil po hlavě se slovy AJÍ, později mu začal dávat pusinky, potom ho chtěl chovat na klíně, takže mu ho dám do klína a radši sama Petra pevně držím. No a před týdnem ho začal chtít kojit, když ho drží na klíně, tak si dává jeho hlavičku pusou ke svým prsům a chce si vyhrnovat tričko. Takže jsem ho začala poučovat, že jenom maminka má mlíčko. Jsem zvědavá, kam to povede dál :-))).

Chtěla bych taky uklidnit maminky „nemluvňat“. Martin mluví opravdu jen pár „slov“ a větu ještě neřekl ani jednu. Většinou jedno slovo opakuje třeba 20krát, dokud mu já nepřitakám a neřeknu za něj co chce říct :-))). Myslím, že má ještě čas.

Kostičko, jsem ráda, že je Elenka v pořádku, ale myslím, že by ji měla dr zkontrolovat alespoň výtěr, ne?

Luko, piš, piš jak se to u vás vyvíjí a doufám, že zprávy budou lepší a vánoce u vás klidné. A už neblbni!!!

Ostatní jenom pozdravuju. Takže se holčiny mějte fajn a neblázněte před vánocema, ale užívejte si pohody s dětičkama.

Julda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 18.12.05 21:32

Ahojky:)

tak jdu jen v rychlosti pozdravit. Mám toho za dnešek docela dost. Ráno jsme vyrazili do bazénu, pak jsem doma uvařila oběd a vyrazili jsme na Staromák podívat se na strom a dát si toho vytouženého svařáka:)) Bylo tam docela dost lidí, ale my tam nebyly dlouho tak to celkem šlo. Pak jsme ještě jeli popřát manželovýmu strejdovi, takže toho mám dost.

ALICE - deníček je super napsanej, snad ty strasti s bytem máš za sebou a čekají vás všechny jen krásné vánoce.

MARKÉT - co jste kupovali za pejska?

DINY - tak jsem pekla podle tvého receptu mušličky, půlku jsem plnila marmeládou a půlku ořechovou náplní a jsou oboje mňam:)

Takže dneska vše, mějte se pa pa Lenka.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.12.05 21:37

kupovala jsem shitzu, je ted mala bila kulicka, proste k sezrani :)

market

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 18.12.05 22:27

Ahoj holky,

tak vas opet zdravim a specham s psanim, nez se hladovec probudi na sve prvni nocni papani.
Dekujeme za prani k svatku, si rikam, ze jsme mu to jmeno blbe vybrali, kdyz ma koncem rijna narozeniny, pak je Mikulas, pak svatek a hned Vanoce a zbytek roku utrum, no nic uz nenadelame :-). Danecek dostal od dedecka velkou bombonieru, tak mu ju mamka prefiltruje v mlicku, uz se tesim :-).

Jinak jsme dneska konecne dokoncila peceni, mam 10 druhu a vic uz nedelam, ani vanocku ani jabkovy strudl, to by uz fakt nemel kdo jist. No pri dokoncovani se mi podarilo vymalovat pulku zdi v kuchyni orechovym kremem, nejak se mi zaseklo zdobitko, tak jsem pritlacila a uz to litalo vsude, takze budem pred svatkama jeste malovat, navic, jak je ten krem mastny, tak se to musi osirglovat, barvou se to nepretre, zitra zacinam :-(.

Alice - to teda fakt uteklo, pozdravuj Marka a zastavte se.

Market - ten pejsek musi byt hezoucky, urcite se ti s nim nechtelo ani loucit, ze? :-) Nasi meli 4 roky jezevcici, no nedavno se zabehla a uz se nevratila. Pak mamka dostala echo, ze by mohla byt v mistni zoo, tak davaji zabehnute psi, tak tam jela, jezevcice tam nebyla, ale hned si privezla jinou, fenku cerneho spice maleho, je taky moc hezka (a vycurana) :-)

Juldo - to se maji ti tvoji kluci krasne radi. Ondra by taky rad daval Daneckovi pusinky, ale hlidam ho, on je rostak a uz Danecka i schvalne placnul. Ale jinak na nej neda dopustit, hned mi hlasi, ze Dany breci, kontroluje, jestli je Dany v kocarku, cizim lidem ho skoro nemuzu pujcovat a taky se snazi Daneckovi porad strkat dudlika, i kdyz ho nechce :-)

No nic, krmeni.

Jola a Ondra a Dany (7 tydnu)

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 18.12.05 22:30

Trocha preklepu a hrubek, se omlouvam a letim…
J.

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 19.12.05 00:06

Ahoj holčiny,

o víkendu jsme byli u rodičů a krásně jsme si zasáňkovali. A já se super povozila a to nejen z kopce dolů:-))
Někdo na těch velkech sáňkách přece tu Karolínku držet musel, ne? A než se dojelo ke kopci, byla to krásná projížďka - nejlepší bylo, jak Karolínka volala na tátu - hijó, hijó!:-))

Marisska se pořád motala okolo Karolínky - asi jí chudince chyběla - neviděly se skoro měsíc:-( A když jsme odjížděli, tak Karolínka řekla svojí druhou větu - Ďoďo papu nenííí - Marisska nemá v misce papání - v kuchyni si totiž všimla, že v misce není žrádlo pro pejska a tímto nás bombardovala celou cestu autem domů:-))

Jinak zítra chci péct vanilk. rohlíčky a ještě zkusit koupit nějaký dárečky..:-)

Alice: znovu před tebou hluboce smekám! Jsi fakt dobrá. Hlavně že to nakonce dobře dopadlo a teď máte už konečně doma taťku! Fotky z Arizony jsem taky zkoukla a jsou naprosto SUPER!

Luko: …když jsem to četla, nemohla jsem tomu uvěřit:-(( Víš, co by to bylo pro Kačenku?! Tak ať tě to už NIKDY nenapadne!!! Doufám, že je u vás konečně líp…Moc na tebe myslím…

Jolo: dodatečně taky gratuluji Danečkovi. A ať máte co nejdříve vymalováno a můžete už jen odpočívat a těšit se na Ježíška:-)

Market: to musela mít maminka radost! Doufám, že teď už se žádný deprese objevovat nebudou - aspoň u mojí mamky to tak je - Marisska má proto moje velký DÍK. Ale nejen proto jí mám samozřejmě ráda!:-)

Diny: určitě to bylo Diňátko…:-)

Mějte se všichni MOC hezky a dobrou noc!

Senti a Karolínka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.12.05 07:51

Ahojky, krásné ráno všem:)

Tak synátor pije u Krtečka sunar, naše ráno začíná:) Já jsem si uvařila kafčo, velmi slabé s mlíčkem, hurá, už ho zase můžu. Cítím se naprosto skvěle, ten druhý trimestr je naprosto úžasná doba:) Taťka včera zkonstatoval, že mi pěkně vyčuhuje bříško, už se klene i nad pupíkem, o hodně dřív, než u Davídka:) Úplně cítím, jak miminko roste každým dnem, teď prožíváme růstový spurt, měříme kolem 10 cm od hlavičky k zadečku a vážíme asi jako půl pytlíku bonbonů. Holky, já jsem tak zvědavá, co se ve mě schovává, hodně o tom přemýšlíma, ale věřím, že vydržíme až do porodu a nenecháme si to říct:)

Tak jsem si vás početla, nejdřív k Alici, je paráda, že už máte taťku doma, ale ty nervy, co jsi musela zažít…ach jo…myslím s těma řemeslníkama… Bohužel mám podobnou zkušenost, z deseti firem byla vždycky tak jedna maličko solidní a když narazíme při rekonstrukci domečku na někoho, kdo aspoň trošku drží slovo, termín a není předražený, tak si ho pak opečováváme a jeho číslo máme v mobilu na Gold pozici…Fakt je to smutný…že solidnost, držení slova a preciznost není samozřejmostí, už si nedělám iluze, že tomu tak někdy bude…holt lidi jsou různé, blbé a pitomé…

Luko..luko..hol­čičko, musela jsi být už opravdu zoufalá…ale rozumím ti… Vzpomněla jsem si na sebe, když jsme měli s ex jednu obzvláš velkou krizi. Jeli jsme spolu autem do Prahy, Zuzka byla ve školce… Po x krizích to měl být výlet na usmířenou. Samozřejmě jsme se chytli hned za Plzní… Nemá cenu rozepisovat proč a tak, ale v jednu vteřinu, když jel celej vzteklej 170 km/h, tak jsem se odpoutala a měla jsem ruku na páčce u dveří. Pozorovala jsem krajinu a odhadovala, jestli když vyskočím…jestli se to zaručeně povede. Nechtěla jsem žít. Neudělala jsem to pro Zuzanku, mámu a ségru. Nemít je, už tu asi nejsem nebo těžce zmrzačená. Tak jsem byla nešťastná a tak mě ten život už nebavil, neviděla jsem vůbec budoucnost, která by mě mohla těšit… Byla jsem strašně hloupá, ale tohle mi otevřelo oči. Dojeli jsme domů a já si po měsíci zabalila věci (jen pár osobních a Zuzčiných) a odstěhovali jsme se do podnájmu. Bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat, protože žít s někým, kdo mě málem dohnal k tomu, co jsem chtěla provést… a ani ne za půl roku na to jsem potkala svého současného muže. A zbytek víš. Ta opravdová láska a moc hezký život, který teď žiju a věřím, že budeme žít všichni i dál na mě teprv čekaly… Jen jsem si holt poprvé nevybrala dobře a naštěstí po nepovedeném manželství moc šrámů nezůstalo, umím rychle zapomínat a teď spolu vycházíme moc dobře, hlavně kvůli malé. Dokonce mi teď ex pomáhal s dárkem pro manžu, písnu až po vánocích, kdyby to náááhodou četl:))) Takře Luko, jestli ten tvůj manžel dopustil to co se stalo, v podstatě jste se vyhecovali, fajn, stalo se, naštěstí jsi to nijak vážně neodnesla - nezůstala bych už s ním ani vteřinu. Máte Kačenku, ano, její táta zůstane dál, ale ty si nezasloužíš žít ve vztahu, kde tě takhle trápí a navrch mi vyrazilo dech, že byl zase u ní! Kolikrát chceš uvěřit jeho výmluvám, lžím a slibům? Chlapi jsou v tomhle nepřekonatelní, já i věřím, že nechce ztratit tebe, ale podle mě jí taky ne. Máš na výběr. Nedůstojný život s ním a s ní, nebo se odpoutáš, asi propláčeš hodně nocí, ale zůstaneš svoje a zůstane ti hrdost. To je moje rada, můj názor a kdybych mohla napsat svůj tip…neuděláš to… Bojím se, že budeš pořád doufat, věřit mu a potrvá to rok, dva? Než se stane co??? Jestli můžeš zůstat v bytě kde jste, sbal mu saky paky, klidně te'd, před vánoci a ať letí!! Nezaslouží si nic jiného…Kačenka mohla přijít o mámu, já vím, že to bylo spíš demonstrativní, ale to sakra stačí!!!

No nic, chtěla jsem psát ještě něco, ale je mi tak smutno, že už to nejde…tak se připojím někdy přes den…

Zatím pa

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 08:16

dobre ranko

ALice - opravdu hekticke tri mesice, co se tyce firem, momentalne jsem se s necim podobnym setkala, fakt sila :((. Tak co , jak prckove uvitali tatinka? az budes mit chvilku, pisni

DINY - i u nas se snida, delfinek ma pustenou pohadku, maminka net:). Jinak super, ze uz ti je lip a co ty kopanecky? porad citis simrani:)?

SENTI - doufam, ze fazolka mamu povzbudi, je to opravdu mazlinka :)))

jinak noc dobra, rano vstaval filda, ja jsem grogy. Jeste vam musim napsat, co se mi vcera stalo ( jsem pako n ). Uz jsem byla v Praze, kdyz jsem zjistila, ze mi dosla voda v odstrikovaci, zastavila jsem, otevrela kapotu, ale jak jsem chvatala, tak jsem ji uz nezajistila, coz jsem zjistila asi po minute, kdyz mi spadla na lopatku. Do rana se to rozlezelo a ted to pekelne boli :((. Asi to je jen narazene, pouceni pro priste

zatim pa

market a delfinek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.12.05 10:47

ahojky
hlásím že jsme OK jen jsme si v sobotu užíväli na oslavě a včera taťku.
Sobotní oslava splnila moje očekávání :-( hodně se pilo, mluvilo, Terezku by mi všichni vykrmili ana naštěstí skoro všechno odmítala, jen z obložených talířů snědla všechna rajčata. Pomohla jsem pak mamce uklidit když všichni odešli. Bylo tam dost dětí různého věku a fakt nevím jestli já jsem ta divná ale když někde jsme tak pak alespon hračky se kterými si Teri hrála dám někam na hromadu a nebo rovnou kam patří…tady vše zůstalo tak jak je přestalo bavit si s tím hrát. Takže v jednom pokoji byla vytahaná autodráha, ve druhém pokoji kuchyňka ve které se vařilÿ cornflakesy a ty byly snad úplně všude, navíc se i mylo nádobí takže voda taky všude…vytahané panenky, autíčka, stavebnice…na stolku politý nový vánoční ubrus nějakou colou nebo kakaem…no bylo mi z toho docela smutno.
Domů jsme jeli na 8 večer. Od té doby co není tatínek tak vždyc¨ky když odjíždíme tak mám špatný pocit z toho že tam nechávám maqmku samotnou. Já být na jejím místě tak by mi tam bylo asi strašně smutno a prázdno. Teď před vánoci to na mě zase dost padá, víc než jindy.

Včera jsme byli dopoledne ve městě koupit balící papír a izolepu, sice už něco zabalené je ale papíru bylo málo. Venku bylo bílo do toho svítilo sluníčko no paráda. Terku sníh moc nebaví, studí a seděla poslušně v kočárku a ani nechtěla dělat ťapťap.
Doma jsme pak uklízeli, povlékla jsem peřiny, vyluxovala … a hlavně jsme vymýšleli kam dáma stromeček takže jsme kapku hýbali nábytkem…není ten byt nafukovací bohužel. Odpoledne jsem si už říkala že to doma asi do pořádku už ani nedáme jaký tady byl bordel

Alice pěkný deníček. Ten čtvrt rok utekl jako voda alespoň takhle z mého pohledu se to tak zdá. A co děti poznali tatínka?

Danečkovi všechno nejlepší k svátku alespoň takhle dodatečně.

Magrat jsi šikula že si zvládla najet takových kilometrů v takových podmínkách.

Maky a Terinka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 12:12

tak jsem pred chvili mluvila s mamkou, pejsek se jmenuje Dasenka a pry je to zlaticko :), trenuji ji chodit curat ven, desne ji chvali, no jsem rada

MAKY - chjo, skoda, ze oslava takhle vyvedla :(, horsi o tom, ze to clovek i ceka.

jdu neco delat, nez se drak probudi

market a delfinek

 
Vega
Kecalka 177 příspěvků 19.12.05 12:52

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, teď jsem akorát dočetla minulý deníček…takže nejdřív budu psát k Luce.
Ahojky, myslím, že to s těma práškama byla od tebe velká chyba..já jsem tohle udělala kdysi v 14 letech, jenže jsem to řekla manželovi a teď mám na talíři, že jsme blázen, nesvéprávná a že mi sebere děti..jeslti máš doma parchanta, obrátí to proti tobě a jestli jsi s tím byla u doktora, tak z toho může být pro tebe velký problém v případě rozvodu.
My máme doma taky veselo,už spolu jenom bydlíme a čekám, kdy podá žádost o rozvod, peníze nedostávám, jenom občas a to mu ještě musím podepsat příjmový papír.:-) Nejlepší pro tebe bude, když to budeš brát s nadhledem, spíš s trochou humoru, jinak to bude těžký..
Držím palečky, aby se to nějak rozumně vyřešilo a hlavěn jste holky byly v pohodě.

JInak u nás nic nového, děti zdravé, tento týden jdeme s Natálkou na zápis do školky,i když půjde asi až v září, není volné místo. Adam pořád nemluví, ale už sedí na nočníku, máme ten hrací a párkrát se do něj i vyčůral. Problémky s pindíkem máme pořád, snad mu to nebudou muset řezat.

Mějte se všechny moc krásně, přejeme klidné vánoce a šťastný Nový rok.

Vega, Natálka 33měsíců a Adam 19 měsíců

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 19.12.05 13:06

Ahoj jarňátka,

Alice deníček je super a máš můj obdiv, jak jsi to zvládla, tak dlouho sama…asi bych se už totálně zbláznila, nemít si pořádně s kým popovídat, komu sdělit radosti a starosti. Jsi fakt dobrá i s tou přestavbou…zato budete mít nádherné vánoce i s tatínkem! Moc vás zdravíme!

LUKO - co dodat?? Asi nic nového pro tebe, bude to pekelně těžké, ale tohle opravdu nikam nevede. taky bych mu sbalila saky paky a alou pryč…na druhou stranu do vašeho vztahu až tak úplně nevidím, takže nevím, ale každopádně s těmi prášky…prostě by šel a hned!!! Nebuď truhlík, jen se budeš trápit a uměle to prodlužovat…

Byla jsem v pátek v poradně s Martínkem a dopadla jsem opravdu nevesele…skoro vůbec nepřibral, jen 200 za měsíc, což je málo, navíc a co je horší dr mu našla nějaký šelest na srdíčku, už minule ho tam prý slyšela, ale nebylo tak tak zřetelné, teď je to prý daleko horší, takže v pátek jdeme znovu na převážení (kojím teď z obou prsů…) a na poslechnutí a domluvíme se co a jak dál… Já stále doufám, že to nic nebude, ale jsem z toho docela špatná a nedokážu myslet na nic jinýho…vánoce nevánoce… Taky nechápu jaktože nepřibírá…v noci spí moc hezky, od sedmi do čtyř, pak se nají a spí do sedmi…nechápu, přes den jí tak po třech až čtyřech hodinách a neklidný se mi vůbec nezdá. I dr říkala, že nevypadá jako hladové dítě…tak nevím…uvidíme v pátek…ach jo, já tušila, že v této poradně se dozvím něco zá:,–(ního.
Ale jinak je u nás krásně, holky řádí ve sněhu, jezdíme na bobech a je to super. I na ty vánoce jsem se moc těšila, ale teď mám hrozný strach o Martínka, tak snad je to jen planý poplach, přibírání se upraví a srdíčko bude v pořádku.
Všechny robátka usnuly, tak jdu něco honem něco udělat, než se mi zase proberou…:o))

Krásný předvánoční týden přeje

Evásek a děti

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.12.05 13:06

Ahoj Vego!

Co to píšeš, to snad ne?! Nedávno jste plánovali třetí a teď tohle…Ach jo.

Almerka & Radimek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.12.05 13:18

Evásku přibírání se upraví kor když dr říká že hladově nevypadá. A ze srdíčka strach neměj. Terezka měla šelest taky (a nebyla z jarních miminek sama). Taky to zjistila dr na běžné kontrole klasickým poslechem.Poslaly nás na kardiologii kde udělali EKG a UTZ srdíčka a pozvaly si nás na kontrolu v roce. V roce dr říkal že šelest ještě úplně nezmizel ale že je to na dobré cestě a jdeme tam asi v roce 2007 takže si říkám že to bude OK. Mívá to dost maličkých dětí ale většinou se do do roka nebo do dvou upraví samo tak se nestresuj ať to nemá špatný vliv na mlíčko a Martínka. Bude to určitě dobré neboj.
Maky a Terinka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 19.12.05 13:25

Ahoj holky,
ALICE - pěkně jsi to napsala. Obdivuju tvoje nervy a elán. Jsi prostě žena činu.

dneska jsme byli poprvé u pediatričky a u ortopeda. Teda nejhorší bylo to svlékání a obékání dvou dětí najednou. navíc oba doktoři sídlí asi 10 minut od sebe, takže to bylo nadvakrát. Jinak byl Vašek dost hodný, neudělal žádnou ostudu, nic nerozbíjel, nevstěkal se, akorát u ortopeda objevil nůžky a to jsem se teda lekla. Ale na můj povel je hned položil zpět.
Jiřík váží v 19 dnech 4200g (Vašek vážil ve třech týdnech 4020g, a to porodní váha byla stejná!). Takže za těch 14 dnů od návratu z porodnice přibral 600 g! No, tak teda taky už nemám strach, že by mu dudlík pokazil techniku sání… Saje evidentně dostatečně efektivně.
Jednu stříšku na kyčli nemá úplně v pořádku, takže taky jako vašek máme široké balení :-( ale to zvládnem, hlavně že to není horší.
Holky, Vašek se zbláznil do Brumíků od BeBe. Kdybych mu jich dala pět, tak je všechny sní na posezení. A začal ignorovat ovoce. Naštěstí zeleninu stále může, tak do něj snad nějaký ty vitamíny dostanu. Rýmu má pořád, ale už ji alespoň zvládá vysmrkat. Dneska ráno se vzbudil v šest, našla jsem mu dudlík, oznámila mu, že je ještě noc a že mu nechám otevřené dveře a že jde máma ještě hají a at zavolá, až bude světlo, hihi. A šla jsem břebalit a nakojit Jirku. A Vašek vážně ještě usnul a vzbudil nás (teda mě) až ve čtvrt na osm! Večer už taky usíná lépe (při otevřených dveřích a občas ho musíme ujistit, že jsme opravdu vedle), takže zpět na výchozím stavu samostatného usínání v zavřeném pokoji ještě nejsme, ale už netropí hysterické výstupy se zvracením.

JOLO - já úplně zapomněla popřát danymu k svátku, tak tak činím alespoň dodatečně

MAKY - já to taky nechápu, že po sobě lidi neuklízej. já v MC uklízím hračky i které Vašek nevytahal, ale třeba si s nima jen chvilku hrál. Lidi jsou holt různí…

Jdu uklidit nákup (dneska jsem v samošce dostala zdarma polárkový dort, páč jsem nakoupila za víc než stovku. Hmmm, že bych ochutnala?) - Jo, to mě připomnělo, včera jsem se u našich zvážila a mám od porodu 12 kilo dole! Tak ještě minimálně 4 a budu spokojená. (No kdyby to bylo 8, bylo by to ještě lepší)

Papa Makýš a spící Tygříci

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 19.12.05 13:27

jsi moc hodná Maky…děkuju, já doufám, že to nic není, konec konců, můj brácha má taky šelest na srdíčku a normálně funguje…mě to asi jen vyděsilo, protože vždy bylo vše v pořádku a tak jsem teď trošku zpanikařila…doufám, že jsem jen zbytečně vyděšená…:o))

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.12.05 13:31

no ty jsi teda šikula to je skoro co den to kilo dolů :-) po vánocích budeš na váze jaké chceš :-)
Doktory jste zvládli skvěle a je fajn že Jiřík přibírá a Vašík už zase pěkně spinká i usíná.
Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.12.05 13:35

Určitě se děsíš zbytečně. Vážně to má spousta miminek a kolem jednoho roku se to urovná. Jen se jim prostě při porodu nestačí uzavřít nějaká komůrka kudy protéká krev přes srdíčko v prenatálním věku a ta krev tam tudy protéká dál a šušstí to a proto je to šelest…během prvního roku ta komůrka zaroste a vše je OK. Takhle nám to vysvětlil polopatick kardiolog. Taky jsem z té diagnózy byla vykulená ale fakt je to už asi OK.A dr na 18ti měsíční říkala že už tam ten šelest neslyší tak až půjdem za dva roky na kardiologii určitě se dozvíme že už je to úplně OK. Je lepší když to pohlídá odborník ale není to důvod k panice.
Pusu šmudlíkům.
 Maky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.12.05 13:36

Ahojky při začínajícím odpoledni,

teda, co to tu čtu za samé jobovky???

Vego, beruško, vždyť ještě nedávno jsi mi říkala, že je všechno super…a že jednou bude i třetí miminko…a teď tohle…je mi to tak líto…byla jsem tak ráda, že se to u vás spravilo… Budu ti na dálku moc držet palečky, abyste to s dětmi zvládli…Pořád vidím Naty, jak se drží Zuzanky a povídá a povídá a Adámka, jak mrská balonky po ostatních, lumpík jeden. Máš tyhle dvě štěstíčka a chlap jeden ať si škubne nohou, to je fakt hrozný…já věřím, že to zvládneš, jsi silná osobnost!!! Myslím na tebe!!!

Evásku…zrovna tak ty, neboj se, ten šelest má miliony miminek, a to že nepřibírá? Písni Missorce do PSTM, ta ti chmury pomůže rozehnat, její Valuška taky nepřibírala a i ten šelest měli a jsou absolutně v pohodě!!! Je mi jasné, že máš o bobíška strach, ale neboj, bude to v pořádku, prostě bude, cítím to!!

Maky, takový jsou holt lidi…netrap se tím, někdo holt je slušnej a napadne po sobě uklidit a vede k tomu i děti, někdo věci nechá tak, jak mu upadnou od ruky. Od doby, co si iluze o lidech nedělám, se mi žije tak nějak líp, sama se snažím a doufám, že se mi to daří nedělat druhým to, co mi vadí…jenže taky určitě semtam něco udělám, co druhý může iritovat a já to třeba netuším…to smutnější je to s tou tvou mamkou…taky si to nedovedu představit…

Davídek se uspal sám při Krtečkovi a sunaru, je to šmoula, předtím snědl trošku polívky, výborný kuřecí a ujídal nám maso z kuřecí číny:) Ven odpo asi nepůjdem, zato zítra nás čeká hodně zařizování, tak snad se mi ho podaří dát k mamině, abychom mohli s mužem i do Makra…

Rozhoduju se, jestli zadělám na kokosové kuličky a vosí hnízda…už poslední dva druhy a končím. Byt je vyzdobený už 10 dní, WC obrázky už není kam lepit, asi nějaký spáchám mamce, moc se jí to líbilo:) Dárečky až na výjimky hotové, ale to je v poho a zabalené, pod stromkem bude zase kopa, ach jo, dostali jsme toho v Pardubicích moc a jen od nich zabírají dárky polovinu postele v pracovně a to jsou i na sobě…a já bojuju s tím si aspoň jeden rozbalit, hihi:)))

Tak snad už budou veselejší zprávičky, čekám taky na Luku, jestli se ozve…doufám, že jsi se nenaštvala, jak jsem to napsala…ale cítím to tak a i když to asi tak nevypadá, moc ti přeju, aby ses rozhodla správně a já si myslím, že správně je jen…vyhazov:((((( Vůbec neříkám, že třeba, čistě hypoteticky, to jednou nedáte zase dohromady, ale teď to chce akci, musíš ukázat, že s sebou nenecháš cloumat, že on ti za to všechno trápení nestojí… A taky doufám, že ten tvůj nešťastný hokus pokus s práškama nebude mít dopad dál:((((

Tak páček všem zatím,

Diny

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 19.12.05 13:55

Evásku, neboj, ten šelest se určitě spraví, jak píše Maky, má to spousta dětiček a i spousta dospělejch a nikdy se to třeba ani nedoví… A to s tim přibíráním - nemohlo dojít k nějaký chybě? Třeba se překoukli teď nebo minule. Vždyť pokud Martínek nevypadá hladově a má normální počet počůraných plínek, kaká míchaná vajíčka, tak se mi to zdá divný. Hlavně se netrap. Nic to nebude, uvidíš

Makýš

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 19.12.05 13:57

Haha, po vánocích určitě nebudu na váze, kterou chci. Mamka přinesla před týdnem bednu cukroví, a už je ho tam jen půlka.....

Makýš

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 19.12.05 14:01

Vego, je mi to moc líto, že máš takové trable. Mně tohle prostě nejde do hlavy, jak můžou bejt někteří chlapi takoví ubožáci…

Makýš

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.12.05 16:00

Byly jsme u dr pro sirupek železa, pro termín očkování a papír pro laboratoře kam po novém roce půjdeme na odběr krve z prstíku.
Terezka potřebovala ťapat tak ťapala. Spadla do toho největšího marastu jaký jsme potkaly, prošla tou největší kaluží i když jsme jí několikrát opakovala pozor voda nechoď tam, nakonec před barákem sebou flákla do hromady sněhu a jelikož neměla rukavice (zá:,–(ně je sthává z rukou) tak začala děsně brečet asi jí to hodně studilo. Doma byla za protivku, téměř okamžitě vytuhla u prsa, po položení byl křik tak jsem jí strčila do postýlky ze které se chvílemi ozívá pláč, chvílemi na mě volá, chvílemi je ticho…nespí ani omilem. Dokud si nevypiju kávu tak si tam bude. Já bych to nedělala kdybÿch věděla že večer usne. Včera vstávala v půl 10 a usnula v půl 11 a celý den nespala…už vážně nemám sílu.Naštěstí třeba péct cukroví za její asistence šlo, poklidit taky společně zvládáme ale chybí mi ta chvilka relaxu, nemuset jí hlídat, na nic nemyslet…nedopřeje mi ho ani přes den ani večer.
Tak tolik od nás :-(
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 16:19

jeee, tady je dneska smutno

VEGO - chjo, tak to me moc mrzi, ze te ten chlap takhle zlobi, ale jak psala DIny, tvoje deti jsou naprosto uzasne a pohodari :). Jak si uzivate snih?

EVASKU - holky uz ti to psaly, ja si myslim, ze ne kazdy prcek roste podle meritek a tabulek, a pokud vidis, ze MArtinek prospiva, bude to v pohode. K tomu selestu, uvidis, ze to bude v poradku. Myslim na vas a pusu holkam

MAKYSKU - hihi ja jsem vcera dostala krabicku cukrovi, at si ji dam na vanocni stul a ehm ehm, uz nejak neni :))

DINY - u vas to musi byt nadherny, nechces hodit nejakou fotecku ?

delfinek kouka na Kouzelnou skolku a pojida pritom osmazenou housku, na tatku ceka pomazanka, snad mu bude taky tak chutnat:)

jinak zada me porad boli, krystufek me jeste pratelsky poplacaval hihi

zatim pa a uzivejte snehu, u nas zase pada :)))

market a tv maniak

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.12.05 16:45

Markét, au au, před chvílí jsem četla, jak tě bouchla kapota do zad, snad to nebude nic jiného než naraženina…:(((

Jdu zkusit dát nějaké fotky z Pardubek do albíka:)

Diny

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 19.12.05 18:06

Tak něco k těm řemeslníkům
Asi tak 3 měsíce je to co nám dělali polici do pokoje. Chyběli jí dvířka a lišty a sklo…Tom to všechno před chvilkou přivezl a namontuje to tam sám protože jinak bychom se asi taky nedočkali. Navíc jsem teda pěkně zklamaná kvalitou odvedené práce. Ostatní nábytek do bytu nám dělal taťka a pak pán u kterého táta dělal a vše je moc dobře a kvalitně a hlavně precizně udělané. Kdyby polici udělal nějaký učeň tak ho asi nenechají projít do dalšího ročníku. Řezy jsou olámaná, madlo na otvírání dvířek vydlabané úplně děsně, úchytka nepřelakovaná. Dvířka Tom přišrouboval a drhnou … no prostě zlaté české ručičky.
No a loni touhle dobou nám ten původní řemeslník dělal lavici a stůl protože jsme mu dali nůž na krk že to budou naše první vánoce doma a nemáme ani kde povečeřet…tak rok čekáme až nám tu lavici dodělá a nic se neděje…

Maky

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 19.12.05 19:22

ahoj holčinky,
finišovala jsem s cukrovím tak nějak nebyl čas na vás,ale ani chuť,tu ostatně nemám na nic.kačenka má pořád zvýšenou teplotu,chce jen kojit a zase povláčky na mandlích.jestli budem nemocné tak už asi chcípnu,pardon…ji­nak včera jsme ji vzali sáňkovat,ale měla celý den mizernou náladu tak jsme to vydrželi asi jen půl hodiny,u nás je bílo tak bude o svátcích určitě druhý pokus.v sobotu u nás byl opět rambajs,ale tentokrát kvůli pařbě.jarda předpokládal,že na klasickou vánoční slezinu kamarádů jde on.pak tedy škemral tak dlouho proč jsem naštvaná až jsem mu to řekla pak trucovala,že nikam nepůjdu,když se o to musím prosit a nakonec jsme se vystřídali,já se pěkně nalokala alkoholu a pobavila jak už dlouho ne,bylo to super!jinak je doma relativně klid,já o naší situaci nemelu,táta se snaží,kdo by to nevěděl,řekl by normální rodina.na té brigádě,co teď chodí se domluvil i na leden,zaučí ho i na mašiny a pokud bude chtít,může tam zůstat či se kdykoliv vráti,což je hodně solidní nabídka,obzvlášť tady u nás,není tady práce.peníze nástupní plat 88kč na hodinu,max. 100 kč a to je u nás taky dost.tak uvidíme.mě se taky něco rýsuje,ale nechci to zakřiknout.

alice-deníček je pěkný a ten zvyk s penízem a šupinou pod talíř taky dodržujeme!u nás je to běžný zvyk.a jak užíváte taťky?

diny-vůbec se na tebe nezlobím,naopak!kdy­bych nechtěla znát váš názor tady tak tu svoje problémy neventiluju!a odhadlas mě přesně..rozumově vím,že máš pravdu,ale zatím na to nemám.ale slibuju,že čekám nejdýl do února,to mi poradila ta psycholožka a pak se uvidí.pořád bych takhle žít nemohla.a opravdu za sebou máme horší časy,kdy jsme na sebe byli alergičtí a hnusní,teď je to jiné a i kvůli kačence se člověk snaží…a piš svoje názory naplno dál!

vego-holčičko ani nevíš jak s tebou cítím.kdykoli budeš potřebovat tak zavolej nebo přijeď i s dětma:můj tel. je 605 06 11 94.

maruš-co u vás,už jsou nemoci pryč?

holky,já pitomec mám 17 druhů cukroví…uklízet už nijak nebudu,stejně to není vidět.na štědrý den budeme my tři spolu,bývali jsme na večeři u babi,ale letos jsme se shodli,že chceme být jen sami.třeba nám to pomůže.dnes jsem koupila stromek,dlouho jsme váhali,zda ho ustrojit jako překvapení nebo večer předem.nakonec bude jako překvapení,ale v našem pidibytě to budou hoňky.k obědu bude houbový kuba,k večeři rybí polévka(tu já nejím),marinovaný kapr,br.salát jednoduchý i klasický,smažený kapr,pstruh a kuřecí řízek pro kačku.a cukroví.ještě přemýšlím,že upeču vánočku,ta na štědrovečerním stole nemá chybět,ale jí to hlavně jarda a já moc ne tak ještě nevím.taky se konečně vejdu do džín,které jsem tak 3-4 roky neoblíkla.aspoň k něčemu to nervení je.tak se majte,zase se ozvu,teď už zase snad častěji.
 luka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 21:08

luko
tak hura, ze si se ozvala
super, ze si si uzila slezinu a vycistila hlavu
drzim palce, at kacenka neni nemocna

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.12.05 21:54

Evásku, snad to nic nebude.
U Tomáše slyšel dětský dr. šelest až ve třech letech, ale na kontrole v nemocnici to měl v pořádku. A mě objevila šelest dr. v posledním těhu a mám jít za rok na kontrolu. Ale hlavu si stím moc nelámu. A s tím nepřibýváním, se mi to taky moc nezdá, taky si myslím, že se mohli překouknout. Uvidíš, že bude všechno v pořádku. A kolik teda Martínek váží?

Posíláme dětičkám pusinky.

Julda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 19.12.05 22:12

Ahoj holky,

tak dneska jsem byla na návštěve za babičkou, je na LDNce , ach jo padají tam na mě z toho chmury…
ještě ty vánoce k tomu:(
Jinak teď večer jsem zabalila nějaké dárky, bolí mě z toho pěkně záda. A to ještě musim zabalit dárky pro Péťu a manžela, no ale to zase jindy.
taky jsme se dneska byly podívat na kapry, je krásně napadlej sníh tak to je fakt vánoční..ale má se prý koncem týdne oteplit, takže vánoce budou asi fakt na blátě.

MARKÉT - tak má mamča radost, co? A co ty tvý záda? Asi to pěkně bolí…tak ať brzo přestane.

LUKO - teda 17 druhů cukroví, to teda smekám, si šikula…já vytvořila 6 druhů a stačilo mi to. I tak mám ze sebe radost.

ahojky Lenka.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.12.05 07:49

Ahojda berušky,

tak jsem si na Novinkách přečetla, že snad by měl sního do vánoc slézt…to snad néééé…bez sněhu to není ono:((((( Tak snad se předpovědi mýlí…říkají, že v horských oblastech to bude v pohodě, ale v nížinách pod 600 m nad mořem bude bláto…bleeee…

Za chvíli razím se šmudlou do Plzně, nejdřív ke kámošce s miminkem (Davča mu říká „Péťo“ a pořád ho pusinkuje:), pak do Olympie pro zbytek dárečků:) Většinu jsme už odvezli do Pardubek, když teda nepočítám děti. Všechny dárky, co jsem tu měla až na vláčkodráhu jsou zabalené, ale papír už není, tak taky dokoupit. Docela se do Olympie těším, i když je nacpaný parkoviště, tak tam je to nějaký rozestřený a těch lidí není tolik. A hlavně poslední dobou mi nic nechutná a jediný, o čem sním, je Twister od KFC a tam ho maj, hurááá:))) Tak si s mimískem dáme do nosu:)))

Pak za náma taťka přijde od nás pěšky (15 km) přes lesy a ponecháme dítě babičce a zajedeme do Makra pro nějaké to pití a jídlo. Nebyli jsme tam snad rok, když se tam s prckem nemůže…a taky vyřídíme stromeček. A bude hotovo:)

No tak to je náš dnešní plán, čekejte mě až večer a doufám, že se víc rozepíšete, Almerko, šup, ráda tě čtu a ty tak spoře ukrajuješ:))) Baghir, kdepak jsi??? Aj ostatní… Helča už se dlouho neozvala…

Páček zatím, dneska jsme dle utz v 16 týdnu, hurá:))

Diny a banda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.12.05 08:32

dobre ranko

delfinek kouka na pohadku, tak mam chvilicku:). Dopo musime vyrazit do mesta, potrebuji dokoupit pat malickosti a nechce se mi na konci tydne, protoze bude blazinec
krystof se vzbudil v pul sedme, ovsem mel smulu a mliko dostal az po sedme, lezel vedle me a okopaval mi hlavu :))

zada jsou uz lepsi, v noci jsem spala a ramenem se da lepe hybat :)

dneska musim zabalit darecky, uz se na to moc tesim :). Ja mam slibeny novy dil HP, ale pry si ho mam dojet koupit sama, v Tescu ho maji za 309 ( jinde za 450 ), ovsem predstavila jsem si vsechny lidi a pojedu az po vanocich

zitra u nas bude besidka, prckvoe dostanou darecky a mamky si nacpou bruch, bude nas tady 7 dospelych a 7 deticek, tesim se

DINY - uzij si dnesni den :)), ty brdo fakt uz 16tt, desne to leti. A koukala jsem na predpoved, zatim porad hlasi snehove prehanky, tak snad budou vanoce na snehu

JANTARKO - LDN pusobi hodne chmurne, chodila jsem tam na praxi a fakt deprese. Obcas mi vadi, ze tam
nejsou tak hodne sestricky, jak bych si predstavovala

zatim pa a ostatni holky halo halo

market a delfinek

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 20.12.05 08:46

Ovečky moje,

zase jsme měli včera odpojený počítač, dělali jsme tady v obýváku menší přestavbu (konečně podle mě).
I teď píšu ve stoje a pc je na kuchynské lince.
V poledne napíšu víc, teď musím zavařit polévku a razíme do MC.

Dana

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 20.12.05 09:10

Ahoj holky,
uff, já už se těším, až budeme mít zase nějaký režim. Vůbec si nepamatuju, kdy si Vašek nějaký vytvořil, ale mám pocit, že tak kolem 2. měsíce už jsem jakš takš věděla, kdy bude asi spát a tak. Teď niky nevím, jestli se ten den vůbec dostaneme alespoň na nákup, protože když se chystám ven dopoledne, tak zaručeně Jiří chrní až do 11 a odpoledne je hnusně a když chci jít ven odpoledne, tak vytuhne ve dvě a vzbudí se v pět a je už tma. Tohle vůbec nemám zmáknutý. včera usnul večer ve čtvrt na osm a vzbudil se za hodinu a pak ponocoval zase skoro až d půlnoci. A vstával v půl sedmé, stejně jako vašek. mezitím jsem kojila asi 3×.
Vašk má „šmikací“ mánii. Objevil kouzlo nůžek a teď pořád obchází kolem, kňourá „mik mik“ a chce stříhat.

MARKET - to jsem ráda, že jsou záda lepší. Nám se dneska Sunar ukecat až po sedmé nepodařilo. A besídku závidím :-) Taky bych už někam vyrazila. Doufám, že po novém roce spácháme zas nějaký srazík.

DINY - pěkně si to užijte v Plzni. Manža tam včera byl, přivezl krásný kalendář Noční Plzeň.

DANI -Tak přestavba? Popiš to trochu blíže. To víš, my tady nic nepřestavujem, všechno je provizorní, tak se kochám alespoň přestavbami druhých :-))

Vašek má pěkně kňouravou, sápe se tu po mně (mik mik), tak musím jít

Makýš a Tygři

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 20.12.05 09:51

Ahojky u nás se stal zázrak. Usnulo se sice zase až skoro v půl 11 pak jsem jí odnesla do postýlky kde si sedla tak jsme čekala řev ale položila jsem jí a ona spala a spala v postýlce až do 7:40 :-) pak si dala u mě MM a spaly jsme do 9 a já snídám a Terka ještě spí. Denní spánek tudíž opět dneska nepředpokládám ale mohla by usnout aspoň o trochu dřív.
Venku to vypadá na pěkně blátivý sních a to v noci tak krásně padal :-( taky bych radši bílé vánoce.
Odpol nebo spíš napoledne se chystáme ven něco nakoupit, to tam bývá nejméně lidí. Čekám Avon slíbili ho včera a nic :-(
Maky a Terinka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 20.12.05 11:19

Ahoj holky!

Alice, hezký počtení. Jak děti uvítaly tatínka a co vám přivezl?

Musím honem napsat, ať má Diny co číst, až se vrátí z Plzně:-)))
Radimek mi totiž neplánovaně vytuhnul v kočárku. Udělal mi tak čáru přes rozpočet, měla jsem v plánu si s ním dnes zalézt do pelíšku. Noc byla totiž děsná. Jednak má rýmu a druhak jsem včera přišla na to, že se mu prořezává dolní pětka!! Takže má už 17 zubů.
Byli jsme na poště, poslat vánoční přání, doufám, že dojdou včas. Je na nich opět Radimek- ukázka je v galerii.
Sníh, kterýho napadlo v noci požehnaně už taje, do toho poprchává, takže to s bílými vánocemi vidím bledě. Včera jsem s Radimkem odklízela na chodníku sníh a potom ho tahala na bobech. Moc se mu to líbilo. Musela jsem utíkat, dělat zatáčky, až se smíchy zalykal.

Diny, já dárky ještě zabalený nemám, jen našim, těm jsme to už v neděli odvezli. Naopak mám zabalenou pouze vláčkodráhu. V neděli večer jsem už nevydržela a když Radim usnul, tak jsme ji s Kristýnou na zkoušku složily. Chvilku jsem si pohrála a potom ji rovnou zabalila.

Magrat, seš dobrá, že jsi zvládla takovou štreku a ještě k tomu v tomhle počasí. Pejsek musí být úžasnej.
HP už jsem taky pořídila. Dala jsem 399,– ale už jsem ho viděla i za 349,–

Evásku, chápu, že máš o Martínka strach, ale určitě to nic nebude. A i kdyby mu ten šelest kardiolog potvrdil, tak ti řekne, že je to růstový a do tří let se to samo spraví. Nás poslala dětská s podezřením na 15 měsících. Dělají ulrazvuk a EKG.

Luko, páni, takovýho cukroví. To tě obdivuju. Ten tvůj by si tě měl vážit a ne tě tak trápit.

Ještě vám musím napsat, jak mě včera vytočil náš pes. Máme(teda měli jsme) před vchodem v květnáči dekoraci z větviček a sušenejch kytek. On to všechno vytahal, hlínu vyhrabal, zmazal schody, sebe, no strašná spoušť. Bylo mi vzteky do breku, ani se mi to nechtělo uklízet. Nakonec jsem se přemohla a ještěže tak- odpoledne přijela nejstaršímu návštěva(jeho holka). To by byla vizitka.

No zatím končím.Pa pa.

Almerka & Radim

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.12.05 11:20

delfinek spinka, dneska si vzal do kocarku jeste ovecku, tak mu tam neni smutno
chystam se balit darecky a premyslim, co k obedu, snad me neco napadne

MAKYS - neboj rezim si urcite najdete, jen to bude jeste chvilicku trvat. Srazik urcite udelame hned v lednu :)

DANUS - prestavba :)),vecer pisni vice

zatim pa

market

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 20.12.05 12:37

Holky, já vím, že jsem asi zbytečně vyděšená…díky za uklidnění, jen mě to trošku znepokojilo…teď je to hrůza s tím jídlem, mám pocit, že má pořád málo…spíš už jsem si to vsugerovala a tak kdykoliv zabrečí, tak dostane najíst…ale to taky není dobře, pak ho asi bolí trošku bříško. No jsem skutečně poděs, ve čtvrtek jdeme na převážení a poslechnutí si srdíčka, tak uvidíme jak dopadneme. Ale mě se fakt nezdá, že by prďolka trpěl hladem, jak jsem si vždycky myslela, že svým dětem rozumím, tak teď mám pocit, že veškeré mé pudy selhaly a nevím vlastně vůbec nic…jsem asi fakt pitomá…
Já bych tak hrozně chtěla vánoce na sněhuuuuuuuuu…pro­sím, prosím…ale u nás už to taje a to dost, takže to moc nevidím. Zítra jedu dokoupit poslední dárky, ve čtvrtek jede tatínek na celou noc do vinného sklepa, tak budu balit a v pátek už jsme všichni doma…

LUKO - 17 druhů????? Pane bože, jsi fakt dobrá…já mám stěží čtyři a to mi ještě Tomáš snědl třičtvrtiny perníčků.....

Dandis - přestavbu obýváku?? Ty se máš…já prosím alespoň o závěsy, ale ještě jsem nebyla vyslyšena…:o((

Makýšku - neboj režim tu bude coby dup…u nás taky nastal poměrně brzy, až jsem byla překvapená, tak se zbytečně nenervuj a za chvíli už bude vše v pořádku a budeš moci zase plánovat…:o))

Almerko, Diny, Market, Luko, Maky - ještě jednou díky za povzbuzení a za popis toho co nás asi čeká a nemine, ve čtvrtek dám vědět jak jsme dopadli.

tak zatím končím a jdu tady trošku poliskat domácnost…:o))

Evásek, hladovec a dva spáči

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 20.12.05 12:56

obě děti spěj, vytřela jsem, omyla záchod a koupelnu, snědla olejovky a přečetla si noviny. Paráda :-)

EVÁSKU - já mám pocit, že žádný pudy ani nemám. U Vaška vyloženě - tam jsem NIKDY nepoznala, jestli brečí hlady, zimou, teplem nebo se nudí či nechce být sám. Akorát prdy jsem poznala, ale to by poznal snad každej. I u Jiříka tápu, proto se neřídím chytrou radou „nakrm dítě, kdykoliv si řekne“, páč vážně nevím, co mi říká, ale radou sestřičky - krmit max 20 minut a nejdříve po 2,5 hodinách. Teda kromě noci, kdy ho mám přisoslýho třeba 2 hodiny v tahu, ani o tom nevim :-)
A jsem si jistá, že kdyby tvoje dítě hladovělo, že bys to poznala. Na to taky nejsou nutný pudy, stejně jako na prdy. To by přeci muselo být vidět nejen na váze.

Makýš

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 20.12.05 13:02

Ahojky,

tak u nás se dneska asi stal zázrak, dítě usnulo a dokonce spí v postýlce, tak hned letím sem abych taky písla.

Počasí venku nic moc, ještě jsme tam nebyly ale je vidět, že to pěkně taje. Ach jo, tahle čvachtanda a navíc v kombinaci s pískem, který tu sypaly…to zas budeme mít doma pískoviště. Jdu vytvořit těstovinový salát, Péťa měl kuřecí polívku od včera. A až se probudí tak asi vyrazíme a vzduch, vůbec se mi tam teda nechce, ale doma vydržet celý den, to je fakt nereálný.

DINY - ty mi s tim KFC děláš ale chutě. Když jsem byla těhotná tak jsem zvracela snad po všem až do 20 tt, a jediný co mi dělalo dobře byl McDonald a KFC, divný co? :))

Jo a na závěr vám dám za úkol poznat co znamená slovo „PUMPÁN“ . Neboli nové slovíčko ve slovníku našeho Péti.

Jdu na ten salát, pa Lenka.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.12.05 13:12

Tak děvčata, kdo chcete sníh, tak koukejte přijet a vezměte si sebou lopaty.

Tchán mi před obědem vyházel cestu k domu a půl hodinky potom mi tam sjel všechen sníh ze střechy. Takže odpo budu s Martinem vyhazovat kopy těžkého sněhu. Jinak včera i dnes k nám traktor protáhnul cestu až v poledne, takže dopo jsem dnes ani nebyla venku s kočárem, protože se mi včera blbě jelo. Martínka si dnes dopo vzal tchán asi na hoďku, tak se vyblbli. Je to sranda dívat se jak takový starý chlap je nadšený, že ho Martin vítá s radostí, když ho vidí. A i Petra tchán docela rád chová, protože u něj většinou přestane brečet. Asi tchán něčím smrdí, co Petra uklidní :-)).

Makýš, Evásku, já taky žádné pudy nemám, Jen když vidím, že dítě zívá, tak poznám, že chce asi spát, hi, hi. A krmím Petra taky nejdřív po 2,5 hodinách, protože i tak dost blinká. Prostě když pláče a vím, že je brzy na jídlo, tak to musí vydržet. Petrův režim se ustálil asi po prvním měsíci.

Jinak kluci poslední dny fakt pěkně spinkají. Martin v noci nepláče a Petr spí v noci v kuse 9 hodin. Jenže já jsem stejně nevyspalá, protože čučím do noci na net :-))

No zítra už asi pojedu do města na nákup, tak asi vnutím Martina tchánovi. Jo a manža mi včera volal a prý přijede domů už v pátek, hurá.

Julda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »