Jarní miminka 2004 - My tři - jesličky, práce a bydlení

Rodičovství

Milé kamarádky, píšu svůj první deníček do Jarních miminek 2004, nejsem tady s vámi dlouho (měsíc?), tak to bude takový deníček představovací.

Jmenuji se Pavla, jsem z Vizovic ( 15 km od Zlína), je mi skoro 32 let. 3.7.2004 se nám narodila Kačenka, 50 cm, 3150g. Protože se vše zdárně vyvíjelo (až na kojení, které bylo jen horko těžko do 4m) tak jsem mohla splnit to, co jsem v práci slíbila a to, že se vrátím, když bude mít Kačka 6 měsíců na poloviční úvazek. Představa to byla pěkná, ale neobešlo se to bez komplikací. Tou dobou jsme bydleli ještě ve Zlíně a tak jsem nemusela aspoň do práce dojíždět a manžel má malou firmu, tak jsme se dohodli na střídavé péči. Kačence to bylo úplně fuk, kdo se o ní stará, hlavně když se stará. Chodila jsem do práce ráno a v poledne jsme se střídali. Asi tak 7 dní. Pak manžovi došlo, že 6m. dítě už něco umí, a nedá se s ním ani nic psát na počítači, ani vyřizovat telefony (to vždycky prořvala), prostě nic když zrovínka nespí ( spala odjakživa přes den tak 20 min.). Byl unavený a odpoledne se na svou práci nemohl soustředit, nic neudělal. Takže přišla varianta č.2. Urychlit stěhování do Vizovic, kde má i manžel firmu, najít hlídačku. Bylo to poměrně asi 2 měsíce komplikované, ale vyřešili jsme to. Nastěhovali jsme se do manželovy firmy, do jednoho pokoje se sociálkou přes dvůr (byl březen 2005). Do konce léta bylo v plánu zrekonstruovat nový byt v areálu. Tak se rekonstruovalo (víceméně to manžel dělal sám, protože nám nějak chyběly peníze), já jsem jezdila do práce na 4 hod. a teda hlídala Kačku. Nicméně do léta se to nepodařilo všechno udělat (taky manžel musel někdy pracovat) a tak se to protáhlo do půlky října. Už byla celkem zima a topení v tom jednom pokoji přes noc nestačilo a ráno tam bylo tak 10 st., ale všichni jsme to přežili ve zdraví. Abych nezapomněla, od září jsem nastoupila do práce na plný úvazek a pro Kačku našla jesličky, kousek od mé práce.
Jesličky jsou super, Kačka to tam má ráda, ona byla vždycky taková divočejší a společenská. Týden sice ráno trochu fňukala, ale to jenom než si zvykla na nové tety, pak v poho.
Mají tam dvě odd. pro mladší a starší děti, velkou zahradu, výbornou kuchařku (ráno se mi vždycky sbíhají sliny). A hlavně tolik sourozenců co je tam (10+10) Kačka asi nikdy nebude mít, i když jednoho ještě plánujeme, tak 10 ? to by asi neprošlo.
Prostě jsme spokojeni všichni: Kačka, tatínek i já.
V práci je frmol, doma je frmol, v noci se spí. Ráno v 5 vstáváme, v 6 se jede na nádraží na vláček do Zlína, odvezu Kačku do jeslí a jdu si „odpočinout" do práce. V 15,30 vyzvednout Kačku z jeslí 15,58 vláčkem domů do Vizovic. Po cestě domů nakoupit v obchodě, většinou když je pěkně jdeme do parku nebo za nějakou kámoškou, co má taky dítě.. Domů tak kolem 18 hod. Káča si ještě trochu polítá na dvoře, v 19 pomalu uklidňuju divokou šelmu, koupeme, krmíme, přebalujeme. 20,30-21,00 konečně usíná. Pak žehlím, myju, vařím, uklízím (ještě že ta pračka pere v noci a sama) a dávám do pořádku účetnictví manželovi (konečně jsem minulý týden dokončila 2004,2005). Jo pak jdem spát a ráno zase vstáváme,…

Kurnik…už je to nějaké dlouhé, co?

No prostě pořád dokola jako a kolotoči, víkendy jsou výjimkou a jsem ráda, že je mám. Někdy se i tatínek utrhne…někdy.
Je super, že Kačka kromě rýmy a kašle a jednoho lehkého zánětu středního ucha nebyla nemocná, toho jsme se trošku bála. Zatím se drží,.. tak aby to bylo i tak dál.
Všimla jsem si že v těch jesličkách kde chodí není moc dětí často nemocných.
A víte jakou má Kačka přezdívku v jesličkách? Čert - to vymyslely tety.
Když jsem se minulý týden ptala jestli ještě pořád tak zlobí tak mi teta řekla: „Už jsme si zvykli!" Ale, že prý se zlepšuje, je vnímavá, kolektivní, starostlivá, má ráda ostatní děti a ony ji.

Tož tak mám z toho radost!!!

A co vy? Máte taky radost? A z čeho?

Hezký a nepropršený víkend přeje
Tkanička a Kačka (za měsíc 2r.)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.06.06 08:01

Prvnííííííííí­ííííííííííííí­íííí!
Senti, Karolínka a Putovníček

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 04.06.06 08:25

Drucháááááá :-))))

ALe pádím do obchodu, tak čůůůůůůs.

Dana+Valuška

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.06.06 08:33

Hezké ráno,

Tkaničko: moc tě obdivuji, jak to skvěle zvládáš! Mně osobně by se taky docela zamlouvalo začít chodit do práce - přeci jenom po 2letech je to docela stereotyp, ale já bych chtěla pracovat tak na ty 4h dopoledne, jako jsi to měla ze začátku i ty. Ale vstávat v 5h?!!! To by mě zabilo!:-)
Teď mám ale zase na delší čas útrum, protože v půlce prosince se nám narodí další človíček, ale já jsem za to hrozně moc ráda!!!!!!!!! A práce, ta mi neuteče:-)
Tobě přeju, ať vám to stále tak dobře klape, ať nejste nemocný a jste stále tak spokojený, jako dosud!:-)

Janat: Z těch těrmínů se i mně nejvíc zamlouvá 15.9. Září je u nás ve znamení narozenin a jedinné toto datum se nikdo neslaví:-)

Maky: to jsem moc ráda, že je Terce líp a hlavně že neblinkala:-((

Market: myslím na tebe…:-(

Jinak já jsem moc ráda, že vyhrála ODS, ale jak to bude dál, bude ještě zajímavý…Paroubek chce dát k soudu neplatnost těchto voleb, kvůli házení špíny na jeho osobu, což je údajně protiprávní takhle těsně před volbami, tak uvidíme. Každopádně je mi z Paroubka zle, hlavně za ty jeho strašný řeči:-(((((((

Jinak my jsme byli včera v kině na Účastnících zájezdu - fakt super film - nejvíc se mi tam ale líbila dcera Bolka Polívky - hrála fakt skvěle!!! Doufám,že jí teď budou víc obsazovat i do jiných filmů.

Byli jsme s Mirkem v kině, šmejdili po obchodech, zkrátka si to užívali - a Karolínka po nás ani nevzdechla! Až mi to bylo líto…:-)
Bohužel, ale odpoledne se moje idilka pokazila:-(((((
Začala mě děsně bolet hlava a večer to vyvrcholilo tím, jsem letěla na záchod a zvracela:-((( Hlava pak naštěstí za hodinku povolila. To už ale bylo 22h a šla jsem už raději spát. Hrozný:-((( Hlavně s Karolínkou, když jsem byla těhu, tak jsem na hlavu vůbec netrpěla a byla za to moc ráda, protože v těhu si na bolehlav nemůžu nic vzít…Ach jo:-(( V tom je toto těhu jiný, asi bude i to pohlaví opravdu jiný:-)

Hezkou neděli!
Senti, Karolínka a Putovníček

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.06.06 08:52

Ahojky:)

Tkaničko, teda…klobouk dolů…jak si můžu připadat unavená, vytížená…vedle tebe??? Fakt smekám, jak zvládáš mateřství, práci, rodinu… hlavně ty večery musí být hektické…Slibuju, že už si nikdy nebudu stěžovat, mám proti tobě lautr nic co dělat…

Jinak jsem dočetla minulý deníček, mám tři věci:

  • víkend v září kdykoliv, nebudu slibovat hned celý víkend, ale určitě na celý den bych přijela, když to bude na té Šumavě, dál si fakt se 3 dětma netroufám…
  • jak je vidět, jsem stále celá a to jsme s manžílkem včera miminko docela poctivě vyháněli, hihi:)))
  • potom jsem si zalezla k televizi a to jsem dělat neměla, páč jsem z toho otřesného Paroubkova projevu skoro nespala…fakt jsem měla děsivé sny, já nechciii komunisty ve vládě, to je moje noční můra:((( Navíc ty jeho kecy, ta jeho ublíženost, kdo házel nejvíc podpásovek na jinou stranu, to je fakt neskutečný…a jak veřejně deklaroval že s levicí sestaví vládu…to je poprvé, co se tak veřejně přiznal ke spolupráci s ksč…o modré totalitě už pomlčím, fakt se mi z něj chtělo zvracet a to jsem ve 3. trimestru…ha­haha…

Ráno mi nepřidalo, rozložení stran 100/100 je to nejhorší co se mohlo stát, ale… strašně u mě stoupnul Bursík, jak svým názorem tak i tím, jak řekl, že čssd nebudou ani zvedat telefony:)))

No tak konec politického okénka, je mi jasné, že ne všechny jsme tu stejného smýšlení a politika se mezi kamarádky netahá, jen jsem toho plná:)

Venku zataženo, ještě že jsme si včera po dlouhé dobé užili docela dost zahrádky…pořád dumám, jestli nemám jet na monitor, prtě se hlásí fakt málo, ale hlásí…asi má jen málo místa a každopádně tam jedu zítra…

Ještě popřemýšlím a možná po obědě pojedu…

Tak zatím papa, doufám, že Terezce je už líp, jak asi holky přežili noc???

Diny (38+6 neboli 9 dní do TP)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 04.06.06 09:39

Ahoj holký
noc jsme přežili asi díky tomu že na nás myslí tolik prima tet :-)

Tkaničko klobouk dolů tomu říkám náročný den :-) ale zvládáte to bezva a vypadá to že vám to tak vyhovuje a to je super

A radost mám momentálně z toho, že jsme v noci nezvracely :-) Terezka spinkala do 3 hodin v postýlce. Dala jsem jí pod hlavu vyjímečně velký polštář takže tak trochu poloseděla a asi se jí lépe dýchalo. Pak plakala tak jsem si jí vzala k sobě, dala jí mlíčko a zase usnula, občas zakašlala, ale nebylo to žádné dávení. Nicméně kašle furt, rýmu má taky dost hustou…říkala mi že jí bolí zoubek tak mám strach, aby se jí to nevlezlo do oušek takže zítra zajdeme k dr. Chraptí, pokašlává, kýchá, ale jinak vypadá ok a teplotu nemá.
Nás zatím taky vážné nemoci docela míjejí, ale u nás musí mít i ta blbá rýma dramatický vývoj :-(
Taky se jí trochu zhoršil ekzém má ho momentálně na hrudníčku tam ho asi ještě neměla.

Tatínek se vrátil z hraní někdy k ránu. Mě bolí dost záda z toho jak jsem spala zkroucená vedle Terezky, no spala, tak nějak odpočívala…jak jsem z toho byla vyplašená tak jsem se furt budila a kontrolovala.

Venku je polojasno ale teplo vypadá úplně jinak :-(
Jdu posnídat, asi pokávičkovat a vařit něco k obědu.
Maky a Terinka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.06.06 09:53

Ahoj holky!

Vzhledem k tomu, že chytám asi šestý komentář od začátku, šupnu sem rovnou seznámek, ať ho nehledáte dlouho. Má trošku jinou úpravu, protože ten původní mám uložený na jiným počítači a musím ho zkopčit i na svůj, takže příště bude zase jako obvykle, tento berte aspoň jako prozatimní.

ÚNOR

Evásek 12.2.2004 9:15 dvojčátka Monika 44cm / 2450g 36TT a 12.2.2004 9:20 Terezka 44cm / 2250g BRNO
15.9.2005 2:50 Martínek 52cm / 3450g 40TT

Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm / 2930g 36TT PRAHA Trója

Jannyna 23.2.2004 20:55 Klárka 51cm / 3700g PŘEROV
20.9.1996 Míša 51cm / 3550g Přerov

Jendys 25.2.2004 3:35 Ema 52cm / 3550g UHERSKÉ HRADIŠTĚ záhlavím spontánně
30.8.2005 11:00 Alánek 50cm / 3850g UHERSKÉ HRADIŠTĚ do vody

Jantarka/Lenka 27.2.2004 9:27 Petr 51cm / 3660g 39TT PRAHA (Apolinář)

BŘEZEN

Mart 18.3.2004 5:54 Tomášek 50cm / 3850g 40TT PRAHA 5 Lužiny
26.3.2002 Honzík 3930g PRAHA Apolinář

Smokie 22.3.2004 7:43 Tobiášek 50cm / 3450g Praha Podolí přirozený porod

Maky 26.3.2004 6:45 Terezka 48cm / 2500g 38TT ČÁSLAV

DUBEN

Wej-Maruš 2.4.2004 4:00 Vládík 49cm / 3580g ÚSTÍ N. L.
20.5.2002 Maruška 50cm / 3530g

Alex 4.4.2004 10:30 Christian David 52,5cm / 3800g 40TT USA

Baghira 13.4.2004 14:42 Eliška 50cm / 3600g

Kikinka 16.4.2004 9:25 Tedýsek 46cm / 2600g 38TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Pavla 22.4.2004 2:30 Klárka 49cm / 3050g Praha - Apolinář záhlavím spontálně

KVĚTEN

Senti 1.5.2004 11:16 Karolínka 51cm / 3000g PRAHA
TP 15.12.

Lentilka 4.5.2004 15:26 Viktorka 50cm / 3430g PRAHA-Podolí

Alice 6.5.2004 7:35 Kubíček 53cm / 3500g 40TT BRNO
13.6.2002 Verunka 47cm / 2650g 36TT

Kostička 6.5.2004 9:25 Ellenka 53cm / 4090g 40TT PŘEROV císař ve spinální analgezii

Helena2 6.5.2004 14:01 Vojtíšek 50cm / 3400g 41TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ
8.3.2002 14:01 Ondra UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Jola 10.5.2004 1:45 Ondřej Jakub 52cm / 3900g 38TT VYŠKOV
27.10.2005 Daniel Jan 52cm / 4050g

Peg 11.5.2004 10:45 Anetka 52cm / 3630g PRAHA-ZÁPAD

Almerka 15.5.2004 Radimek 51cm / 3200g MLADÁ BOLESLAV

Diny 18.5.2004 20:32 Davídek 50cm / 3400g PLZEŇ
21.1.1994 Zuzka 50cm / 3050g 40TT
TP 15.6. MS / 13.6. UTZ

Pomyšlenka 18.5.2004 Honzík 52cm / 3560g

Makýš 19.5.2004 17:58 Vašík 50cm / 3800g PRAHA
30.11.2005 Jiřík 53cm / 3820g Thomayerova Krč

Julda 21.5.2004 11:00 Martin 53cm / 3750g TURNOV
20.9.2005 11:40 Petr 50cm / 4050g

Tanina 22.5.2004 13:42 Julinka 48cm / 3390g PRAHA
TP 30.6. MS / 9.7. UTZ

Vega 25.5.2004 4:10 Adámek 51cm / 3500g LIBEREC

Hanula 26.5.2004 13:00 Hanička 51cm / 3600g CHRÁST U CHRUDIMI císařským řezem

Slniecko 27.5.2004 17:58 Lukášek 51cm / 3420g PRAHA

Dandis 30.5.2004 19:58 Valuška 50cm / 3300g KYJOV vyvolávaný

Miroušek 31.5.2004 22:25 Pepča 50cm / 3500g TŘEBÍČ císařským řezem

ČERVEN

Mája80 9.6.2004 4:39 Zuzanka 49cm / 2860g PŘEROV

Luka 9.6.2004 Kačenka 50cm / 3750g 37TT KLATOVY klešťový porod

Kačí 10.6.2004 8:10 Lukášek 50cm / 4000g KARLOVY VARY

ČERVENEC

Janat 9.7.2004 12:00 Eduard 52cm / 3900g 41TT Thomayerova Krč

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.06.06 10:04

Ááááááá, už vidím první chybu - tímto se omlouvám TKANIČCE a KAČCE, že jsem na ně zapomněla, první jsem poslala seznámek a až pak začala číst deníček. V dalším seznámku už holky určitě budete, slibuju!!!!

K.

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 04.06.06 11:25

Ahojky,
Tkaničko - teda napoprvé a takový pěkný deníček! Ale že teda máš frmol, úplně se tu rdím, to já mám proti tobě lážo plážo, fakt. A z čeho mám radost? v současné době snad největší, když prožijeme den bez vaškova vstekání, to si tu mateřskou užívám :-)) Do práce se neženu, a vlastně ani na ni nemyslám a vůbec mi nechybí, což mě překvapuje nejvíc. Nikdy jsem si nemyslela, že jsem takový mateřský typ. Naopak byla jsem přesvědčená, že bez práce umřu. Ale asi je to tím, že mám vás a vůbec si nepřipadám sama, hihi

maky - posíláme pusu marůdkovi

Diny - tak vyhánějte, vyhánějte :-))) A Diňátko bude určitě v pořádku, akorát už nemá místo, tak nemůže holt metat kozelce, no né?? A chtěla jsem se tě zeptat, o prázdninách se nám berou dvoje kamarádi, mohla bych si na příní půjčit tvoji básničku? je tak héééézkáááá.

Víkend - tak jsem si uvědomila, že první tejden v září jedem na dovču a jsou v tom oba víkendy, takže ty taky nemůžu. V tom případě, u mě jsou možné jen ta od 15. a 22.9.

Zatím papa, jedeme na oběd k babičce, nemusím vařit, huráááá

Makýš a Tygříci

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 04.06.06 11:33

Ahojky,

u nás dneska není zrovna veselo, měli jsme jet ke kamarádce na chalupu a být tam až do čtvrtka, ale Honzík má už druhý den teplotu, takže jsem to zatím odvolala. Jinak nemá ani rýmu, ani kašel, tak nevím, co to může být.

Víkend 15.9. bych mohla, ale dříve v září ne, tam plánujeme dovolenou.

Mart

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 04.06.06 11:44

Ahoj holky,

tak jsem uz trochu vzpamatovala z voleb a Paroubka , ale je to hrozny…:(

Ale k tomu uz se snad ani nebudu tady vyjadrovat :((((

TKANICKO- klobouk dolu, to co a jak zvladas, to bych opravdu nezvladla! A to si nekdy stezuji, ze toho mam hodne! Proti tobe se fakt jenom flakam :)))))

DINY- vcera jsem mela pocit, ze uz doopravdy rodis, ale Dinatko se zrejme rozhodlo pockat na lepsi pocasi co :)))))

MAKY- to je dobre , ze uz je lepe. Ten ekzem se vzdycky zhorsi s kazdou zatezi (nemoc i stres) , takze az bude po nemoci bude zase po ekzemu. Drzime palecky!

Seznamek na vikend:
SENTI (15.9.)
DINY prijede se kouknout :)
MAKYS (15.9., 22.9.)
MARKET (15.9., 22.9.)
JANAT (8., 15. i 22.9)

Vim, ze se jeste nekdo hlasil (JULDA, MART…) ale zatim nemam odezvu na termin, tak zatim nepisu ;)))
Samozrejme bychom to pojaly jako „otevrenou“ akci, takze jestli vite jeste o nekom i mimo denicek, kdo by se rad zucastnil, tak urcite ano. A taky dam vyzvu do P.S.T.M protoze tam me to vlastne napadlo!

Ted jdu poresit ditko.
Jeste juknu

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 04.06.06 11:46

Tak MART me predbehla, takze oprava:)))))
SENTI (15.9.)
DINY prijede se kouknout :)
MAKYS (15.9., 22.9.)
MARKET (15.9., 22.9.)
JANAT (8., 15. i 22.9)
MART (15.9.)

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 04.06.06 12:19

Ahoj ještě jednou,

Tkaničko můžu ti říct, že před tebou smekám. Nedokážu si představit, jak bych to všechno, co stíháš ty, stíhala já :-))))) Mám fakt doma flákárnu :-)))))

A z čeho mám radost? Z toho, že je Val relativně zdravá a v pořádku, že si můžeme každý den dělat co nás napadne, že nemusím do práce, že Val začala krásně brebentit. No je toho docela dost. A stejně jako Makýš i já jsem překvapená, že mě ta mateřská tak baví :-)))))))

Janat: já, já, já já se taky hlásím. Mně je to celkem jedno který datum. Náš táta sice chce jet v září na dovču do Chorvatska, ale my se jeden den rzohodnem a druhý pojedem. A jestli to dopadne jako loni, tak z moře sejde a budu ráda, když pojedu s váma na tu Šumavu :-)))))) Známe svoje lidi :-((((

Maky: jsem ráda, že jste měly noc klidnější.

Dana

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 04.06.06 13:01

Jani, já bych jela taky moc ráda, teda jestli mě vezmete..
Jen se musím ještě domluvit s kamarádkou kdy vůbec jedeme v září na dovolenou, mám už zaplacenou zálohu a termín si fakt nepamatuju:((

Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 04.06.06 13:21

Ahoj,
Tkaničko moc pěkný deníček a nás se taky týkající:) Až na to že Klárka půjde do jeslí asi až od prosince. Zatím to neí úplně jisté, ale jsem ráda že je tu někdo kdo má s jeslemi osobní zkušenost. Mám v plánu na prosinec jí tam nechat zvyknout a od ledna bych nastoupila do práce.. Jak si Kačka zvykala? To tam chodila rovnou na celý den?
Také před tebou smekám vstávat v 5 hodin bych asi nepřežila, ale je vidět že to obě vzládáte a Kačka se s dětma alespoň vyřádí…

Dani- já si radši dovolené organizuju sama, k moři bych přítele nedostala ani párem volů tak jezdím s kamarádkou:))

Juldo- četla jsem v minulém deníčku co tě čeká tak držím palce.. Kdy jedeš na vyšetření? Nebudeš potřebovat pohlídat děti?

Markét- je mi líto že máš takovou tchýni, je blbé že se člověk nemůže spolehnout ani na vlastní rodinu..No držím palce ať to zvládnete co nejlíp.

Maky- posíláme Teri ozdravnou pusinku, ať ta choroba brzy odejde!!

A můžete mi někdo prosím říct kdy bude tepleji? Já asi venku zmrznu:( Ještě ke všemu nám taťka na týden odjel takže Klárka doma nevydrží ani chviklu takže střídáme motorku s tříkolkou…
Klárce minulý týden vyrostly dvě pětky takže do konečného stavu už zbývají jen dva zuby, hurá, konečně snad přestane všechno strkat do pusy..

Pavla a spinkálek Klárinka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 04.06.06 13:26

Tak ja vse vidim a eviduji :))))))

Dneska snad poprve v zivote jsem udelala „obycejne“ jidlo (dusena mrkev s hraskem, bez masa a ryze)a Eda ho snedl bez protestu hned, cele a moc mu chutnalo. Nemusela jsem mu to ani zdobit, ani vymyslet „zajimavosti“ dle Jamieho Olivera.
Asi mel hlad.....:)))))))
To jsou ty drobne radosti! ;)

Jana
PS Jeste jsem si vzpomnela!
Ja pochopitelne pojedu autem z Prahy, takze mam z Prahy minimalne tri volna mista v aute se kterymi se da pocitat ( s tim kamionem to fakt byla nahoda a smula :)))))))

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.06.06 13:29

Holčiny, tak jsem nad tím uvažovala, v září kdyby to bylo kolem toho 15. budou Diňátku už 3 měsíce, když budu mít Zuzi s sebou, tak to zvládnu i na víkend, myslím:)) Určitě mi sem tam někdo mimi pochová a tak, nebo je to blbý, že vy pojedete bez dítek a já se třema????

Diny

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 04.06.06 13:33

Diny- to myslim, zalezi spis na tobe :)))))) ty budes se trema ;) ale pomuzeme, slibuju :))) J.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 04.06.06 15:06

Ahojky při neděli. I když teda neděle po včerejších výsledcích voleb je taková nijaká, mám stejný pocit jako Janat a Diny a to se v politice moc nevyznám.

Včera jsme si den docela užili, dopo jsme byli všichni na plavču s Petrem a navečer jsme byly na místním fobale i s dětma, dali jsme klobásku a pěkně pokecali s lidma. A večer jsem manžu vytáhla na diskotéku, zavolai jsme tchýni, jestli by přišla hlídat a bylo to moc fajn. Nejdřív jsme byli v hospodě a skvěle jsme pokecali a pak jsme šli ještě chvíli pařit. No po půlnoci jsme byli už unavení a šli jsme chrupat. Móóóc mi to bodlo :-))).

Tkaničko - deníček je fakt pěkný, já k němu nemám moc co dodat, snad jen, že vstávání v 5 bych nepřežila. I 7 hodin je na mě dost brzo :-))). A ještě pak po usnutí dětí uklízet a starat se o domácnost, brrrr. Ale tobě to asi naštěstí tolik nevadí a nebo jsi si prostě musela zvyknout, že?

Markét - myslím na tebe, ať se to u vás vyjasní.

Pavli - mě v té Praze odebrali krev a tu budou zkoumat a výsledky budou až v září, to tam pojedeme na ještě jeden kontrolní odběr, aby si to ještě ověřili. Takže hlídání nepotřebuji, jsi hodná díky. A jak tě napadlo, že by jsme tě nevzali na dámskou jízdu :-))). To je tutovka, ne? :-))).

Já se tedy taky hlásím na dámskou jízdu, můžu zatím všechny termíny. Ještě nevím jestli pojedu sama, ale spíš to vidím tak, že se mnou pojede Petr a taky možná Tomáš jako chůvička (bude moct hlídat malého třeba večer, když by jsme chtěli popařit :-)))). To ale asi uvidím až v září. Ale Martina určitě nechám doma, to už bych si nic neužila :-).

Julda

 
Missorka  04.06.06 16:12

Jani,

1/6 jsem ti posílala SZ, mohla by sis ji vyzvednout? :-D

Peta

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 04.06.06 16:29

Peto, jdu na to :)))) J.

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.06.06 17:00

Ahojda holky!

Co se týče voleb, byla jsem po čtvrteční debatě mezi ČSSD a ODS tak znechucená, že jsem nevolila ani Topolánka ani Paroubka. Přišlo mi, že se tam hádali jak dva malí kluci na pískovišti o lopatku. Tolik ode mě na téma volby.

Jinak Elča přehodila bacily na mě a na babičku, sice včera večer měla ještě kousíček přes 37, ale přes den už byla v pohodě a řádila jak černá ruka.
Jinak jsem se ani nepochlubila, že jsem půlku soboty strávila bez Elči, kámoška pořádala „orientální dýchánek“, cvičily jsme jogu, tancovaly orientální tance, savovaly trička na památku (chtěla jsem je dát do galerky, ale vedle Dinina pupíku nemám odvahu :), malovaly mandalu a relaxovaly, no prostě to, co bych potřebovala častěji. Elča ráno teplotu neměla, což mě uklidnilo, ale stejně jsem na ní myslela skoro pořád.
Venku je pořád hnusně, takže vymýšlíme, co doma podniknout a už aby bylo teplo.

Vrátil se manža z vejletu, tak jdu ohřívat jídlo a uvítat ho.

Zatím papá KOSTIČKA

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 04.06.06 17:07

Ahojda holčinky:)

(Kdybyste mě teď viděly, tak se počuráte smíchy:))) Napařuju si tu držtejčku nad mísou s heřmánkovým odvarem a u toho datluju:))))))

Jen hlásím, že žijeme, a zase běžím.

Eliška si včera podruhé v životě natloukla … byla u mých rodičů na venkovních schodech, překračovala Tomíka - a spadla obličejem nejdřív na jeden schod, potom na druhý. S mou matkou jsme jenom zíraly, chytly jsme ji až na tom druhém schodě:( Má rozbitý nos, brečela strašlivě … ale jinak je snad OK.

V pátek jsme byly v cirkusu …a byl to takový „zážitek“, že tomu asi věnuju celý deníček (mám ho tuším za 14 dní). Děs a hrůza!!!

(Jsem ráda, že vyhrála ODS. Na Paruba mám alergii, s chutí bych mu ten arogantní xicht rozkopala!!!! Jde z něj strach, je jako kříženec Jakeše s Hitlerem a Berlusconim .. BRRRRRRRRRRRRR

Mějte se,

Baghira a Eliška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 18:53

ja se hlasim jako dobrovolnik na hlidani :))))
market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 18:54

auuuuu, Elisce posilam pofoukanicko

M.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 18:57

Jani

mne napadlo, ze se muzeme domluvit, ktera z nas vezme auto, myslim, ze se vsechny pohodlne vejdeme do jednoho a benzin spravedlive rozdelime:). Ja klidne pojedu s tebou v aute, aspon si odpocinu od rizeni :))

market

P.S - co se tyce ubytovani, nejsem extra narocna, staci mi tepla sprcha a zachody klidne muzou byt na chodbe :)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 19:05

ahojky

tedy diky za predstaveni, fakt te obdivuji, jak to vsechno zvladnete a moc si nestezujes:)

jinak delfinek jde do skolky az v 9/07, uz ted mne je smutno :)), jsem zavislak :))

jinak ja mam radost z toho, ze ma kluky :))

dneska jsme resili, domluvili si urcite pravidla, takze uvidime. Jen jsem chtela napsat, ze slibuji 50% ucast na sraziku, mozna treba jen prijedu na otocku, opravdu netusim jak se to vsechno bude vyvijet. DOufam, jen v to dobre

jeste jednou jsme chtela podekovat za vasi podporu :)))

market a krystof

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 04.06.06 19:34

Ahojky holky:))))

deníček pročtu později…
hlásím se z víkendu. Byl super, jen počasí mohlo být trošku hezčí.
V sobotu jsme vyrazili směr Brno, Péťa byl nadšený, že jedeme na výlet. U Brna začalo pěkně lejt, ale naštěstí na brněnském výstavišti nepršelo. Byli jsme tam snad 6 hodin,ne, že by mě tak brali auta, ale kluky teda jo. Hlavně Péťa byl ve svém živlu, skoro ve všech musel řídit:))
Kolem šestý večer jsme dorazili do Břeclavi, kde jsme měli objednaný penzionek.
No a dneska ráno jsme ještě vyrzili do Lednice na zámek, no spíš do těch zahrad, jeli jsme lodičkou…no je to tam opravdu moc krásný. Tam už občas i zapršelo, ale stále se to dalo zvládnout. I když červen bych si představovala hezčí.
Do Prahy jsme přijeli všichni pěkně znavený, přeci jen celé dny prochodit a pak ještě 2 hodiny v autě… snad dítko brzy odpadne:))

Jinak jsem tady ještě četla, že trochu řešíte volby, jak tady někdo psal, že nemusí ani jednu stranu, začínám na tom být podobně,ale i tak jsem volila ČSSD, ne teda Paroubka,ale spíš Ratha a hlavně jejich program a taky se za jejich vlády začala zvedat ekonomika atd. Fakt je ten, že Paroubek to po volbách dost nezvládl. Toť můj názor k volbám, je to snad lepší nesledovat a má člověk pokoj.

Zatim pa, musím jít spacifikovat toho našeho živla. Lenka a Péťa

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 19:42

tedy tak to jste meli fakt super vikend :), budou fotecky:)?

market

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 04.06.06 20:00

Janat-ke srazíku..
Tak jsem konečně zavolala kámošce a zjistila jsem že jsem pryč od 8 do 24 září takže bohužel, ale moc ráda bych jela:(( leda že by to bylo ten první víkend…
No tak aspoň na vás budu myslet a doufám, že si zapaříte víc než já:)

Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 04.06.06 20:01

A musím říct, že z voleb mi je také poněkud nevolno:(
 P.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 04.06.06 20:02

No fotek moc neni, počásko na to moc nebylo, ale pár jich tam šoupnu. Lenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 20:10

tedy vecerni trsani zavidim :)))

M.

jo a chvalim koberec i lampu:)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 04.06.06 20:42

Leni poslala jsem ti maila
Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 20:49

fotky dobrem mam otazku :), z toho auto odesel Peta dobrovolne:)))))))))­)))?

market

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 04.06.06 20:50

Tam bylo takové množství aut, že se těšil do dalšího:)) Myslim, že se mu v noci o těch autech muselo i zdát. Ale tohle autíčko bylo fakt super. L.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.06.06 21:03
:))))
 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 04.06.06 21:24

Tak ještě dneska reaguji k deníčku:))
Tkaničko- teda krásně vám to klape, máš toho na den hodně, ale je vidět, že to zvládáš. Já si zatim tohle vůbec neumim představit:(( A už teda bydlíte v tom zrekonstruova­ným bytě?

a ke srazíku…
holky já fakt nevim, který ten víkend budu moct, protože manžel dovču dopředu neplánuje (kvůli práci) a tak se rozhodujeme opravdu na poslední chvíli (podle množství práce, počasí atd.) takže pokud by to bylo v té první půlce září nic neslibuji a pokud v druhé ) to už by snad šlo.
Co se týče auta, tak ho tady asi budu muset nechat manželovi a ráda se tedy s některou z vás svezu a podělím o benzín.

Lenka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.06.06 06:56

Ahojky:)

Tak jsem včera měla takový pocit…a zase jsem poslíčkovala…a pak jsem usnula…hahaha…jes­tli se vám zdá, že se opakuju, tak asi jooo:) Jenže jsem stejně celou noc spala mizerně a vstávačka ve 4 ráno, nene, Davča za to nemůže, ten chrní ještě teď…no tak jsem vyžehlila děsnou kopu prádla a teď píšu, než se lump vzbudí…

Dneska v poledne jedu na monitor, tak jsem zvědavá, co bude…ááá, lumpík se vzbudil, nakouknu za chvíli, jdu dát sunar a ranní pohádku:)

Diny (zítra už 40tt)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.06.06 08:10

tedy :), takze Dinatko nas zase napina :), jsem zvedava, co ti reknou dneska

market

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.06.06 08:12

Dobré ránko,

netrpělivě nakukuju, jestli už Diny něco… :-))))) a ono ještě nic.

Zároveň čekám na SMS od kámošky jestli je těhu nebo ne:-))))))

My razíme dneska na sociálku, opravit botičky, něco pokoupit, snad nám nezačne pršet.

Tak se loučím, jdu snídat a převléknout dítko z pyžama.

Dana

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 05.06.06 08:56

Pavli,
díky za kompliment, není to všechno tak růžové jak se to píše, ale je to prostě tak.
Zvykali jsme postupně. První týden do oběda, druhý do dvou a potom do půl čtvrté. Docela to šlo. Teď se tam opravdu už těší. A já se těším za se na ní odpoledne.

Taky Pavla - Tkanička

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 05.06.06 08:57

To nevadí, jestli nemáš informace tak se ozvi, nevím jestli jsem to tady už psala.
 T.

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 05.06.06 09:00

Jani, prosím, prosím, nesíthám přečíst ten konec minulého deníčku, ještě nejsem ani na konci tohohle. Můžeš mi jen ve zkratce osvětlit o co jde na té Šumavě? Ráda bych taky jela, když to půjde.

Tkanička

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.06.06 09:15

Dobré ránko
noc jakž takž, jen večer zase záchvat kašle tak jsem ověsila postýlku mokrýma plínama…no jdeme se raději ukázat dr abych něco nezanedbala.
Co je asi nejhorší tak to chytnul tatínek takže mě včera od té doby co se probudil akorát štve protože heká jak když je v posledním tažení anicméně k dr nepůjde, doma být v posteli nemůže…takže bude večer až přijede z práce zase hekat…
Jdu se najíst a razíme k dr.
Maky a Terinka

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 05.06.06 09:28

Děkuji za kladné odezvy k deníčku!!
To jsem fakt nečekala. Je fakt že to někdy nezvládám, teda hladně ten úklid. A ještě ke všemu mě uklízet nebaví.
Jinak s tím vstávánímn. Já si ráda pospím, když jsme neměli kačku tak so a ne pravidelně do 9 hod. Ale když se káča narodila tak stejně vstávala tak po šesté tak mi to teď už moc nepřijde, ale spala bych dýl. Je fajn, když se v neděli a sobotu prospím do sedmé.
Ale počasí mě ničí, furt včechno mokré, hlavně že máme pískoviště a velký dvůr — plný louží.

Tkanička

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.06.06 09:54

dobré ránko,

pro mě tedy docela drsné, šla jsem spát v 1 a delfínek vstával v 5:40, fakt síla :(. Prudil, že chce mlíko, ale to měl chlapec smůličku a dostal ho až po 7.
jinak včera večer jsem měla depku, Filda se jako opora moc neprojevil nebo to prostě neumí vyjádřit

odpo razíme k zubaři, tušim, že jedna blomba mě nemina

koukala jsem na předpověď a na příští týden hlásí sluníčko, jupííí

markét a kryštof

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.06.06 11:23

tak ted jsem dala do postylky jedno male vztekle mimi:), doufam, ze usne, potrebuji vyrazit k zubarce :. Evidentne je unaveny, ale nedej boze, aby mu neco uteklo:))

jinak Praha hlasi zimu a vitr, je na tom nekdo lip?

market

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.06.06 11:48

Néééé, u nás dokonce poprchá :-(((( Naštěstí jsme stihly všechno oběhat než začalo pršet.

Jdu uložit dítě, mmch taky pěkně protivné.

Dana

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.06.06 11:54

Hlásím návrat od dr.Je to JEN rýma takže máme nějaké nové kapičky na rozpouštění hlenů a máme čekat až to přejde samo. No alespoň že to nemá na průduškách v uších nebo tak něco
Přišel mi balíček s klubíčkama ale bohužel jsme zrovna nebyly doma tak pro něj budu muset navečer zajít na poštu :-))) a budu šmodrchat

Jantarko-posílám mail

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.06.06 11:57

tak aspon, ze tak, ted uz jen potrebujete slunicko a bude to v poho :)

market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama