Jarní miminka 2004 - Náš denní režim ''nerežim''

Rodičovství

Máme tady víc jak polovinu dalšího roku, našim drobečkům už táhne na rok a půl a už více či méně začínají mít nějaký svůj denní režim. I když si stejně jedou podle sebe a my s tím moc nenaděláme. A jak je to tedy s režimem u nás?

Vstáváme většinou mezi 8-9 hodinou, i když se samozřejmě najdou i výjimky, kdy Pepča burcuje už před 7 nebo naopak je na mamku a taťku hodný a nechá je vyspat až do 10. Ale to se stalo zatím jen 2× a musím říct, že to bylo hooodně příjemné.

Snídaně je u Pepči ještě v posteli, protože ho kojím. Mně to vyhovuje, na chvilku můžu ještě zavřít oči a relaxovat. Ale potom už se jasně zavelí budíček a musím chtě nechtě vstávat.
Po snídani následuje ranní hygiena a Pepča si jde hrát. Jeho hraní vypadá tak, že vyhazuje všechny poličky, skříňky a nezapomene ani na bednu s hračkami. Všechno se musí provětrat a proč to mít uklizeno, když se věci mohou povalovat po zemi a můžeme o ně zakopávat na každém kroku, že? Mezitím se ještě nasnídám a zušlechtím já, abysme mohli vyrazit na procházku. To bývá tak půl 10. Někdy jedeme s kočárkem a někdy jdeme jen před dům, kde si nejraději vrzá s brankou od zahrádky a pozoruje projíždějící auta. Venku jsme tak půl hodiny až hodinku.

Po procházce následuje první a někdy poslední spaní, bývá tak 10-11. Pepča usíná opět při kojení a spává 1,5-2,5 hodiny. Mezitím já vařím, poklízím a hlavně mám chvilku na emimčo.

Když potom mezi 13-14 hodinou vstane, dostane oběd. Ten někdy bývá za pochodu, protože už má zase moooc práce. Musí zkontrolovat, co jsem za dobu, co spal, uklidila nebo rozšlapala a pokud ještě něco zapomněl ve skříňkách, musí to napravit a provětrat.

Když počasí dovolí a nejsou extrémní horka nebo neprší, vyrážíme na odpolední procházku ve 14-15 hodin a zase jsme venku minimálně hodinu, ale raději déle. Domů si potom odskočíme na svačinku a pokračujeme v procházkování. Když někdy vstane dřív, tak tohle je ta správná doba na druhý spánek. Je zhruba 16.30-17 hodin a spí půl hodiny až hodinu.
Pokud je vedro, vyrážíme ven až mezi 17-18 hodinou.
Po procházce si hrajeme, připravím večeři a kolem 18 hodiny večeří.

Co se snažím poctivě dodržovat je koupání, které je u nás v 19 hodin, nejdéle v 19.30. Koupe tatínek, já jenom chystám, co je potřeba. Po koupeli jdeme do postele, nakojíme a někdy se zadaří a Pepča u jídla usíná.
Někdy mi ale připadá, že mu voda dodá energii a nespí ani v 22 hodin. V takových případech nejvíce zabírá všude pozhasínat a dělat, že spím.
No a v noci se budí většinou 4× nebo 5×, nakojíme a spíme dál. Noční párty jsou u nás naštěstí výjimkou.

Takže tolik asi k našemu režimu dne. Samozřejmě, že pokud nejsme doma nebo přijde návštěva, tak to vypadá úplně jinak a o zachování režimu nemůže být řeč.
A teď už se těším na váš popis denního režimu.

Zdravím všechny jarňulky a jarňátka, užívejte druhé poloviny prázdnin a hlavně sluníčka.

Miroušek a Pepča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 24.07.05 08:01

Ahoj,

že by první?

Další,až bude Hanička spát.

Hanula

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.07.05 08:16

Jen kopíruju z minulého deníčku, nevšimla jsem si, že je už nový:)

Ahojky Jarňulky:)

Tak je tu zase ráno dooomaaa, i když byla dovča super a jedinečná, tak prostě doma je doma a já si to užívám, no Davídek taky, objevuje svoje hračky, pořád si zpívá (to se naučil v Chorv., „lalalala“ a vlní se jak tanečník samby:)))

No měli jsme se úžasně:) Bouračka z kraje byla brzy zapomenutá, byl to poslední mráček na obloze před dovčou…ale veselo mi nebylo, měla jsem strach, aby se později ještě nějaké důsledky nárazu neprojevili, s Davídkem to teda škublo parádně, a i když byl připoutaný, drbanec to teda byl…díky bohu za sedačku, nikdy, ani pár metrů nevezte děti „naostro“, opravdu se to může šeredně nevyplatit…

Let byl nááádhernej, a ten včerejší zpáteční snad ještě krásnější, viděla jsem Prahu jak na dlani, všechny mosty na Vltavě, z letadla mi Praha přišla děsně prťavá:))) Letěli jsme hoďku a 40 minut, ale uteklo to jako půlhodina, vůbec jsme nechtěli věřit, když hlásili, že budeme přistávat. Davídek první let půl prospal (ukojila jsem ho při vzlítání) a při druhém létu střídal naše klíny a bavil se, lumpík:) Prostě zkušený cestovatel:)

Samo místo pobytu byl ráj! Malá vesnička, ale každé ráno bylo čerstvé pečivo přivezené pekařem z jiné vesnice, čerstvé ovoce a ryby za rohem, maličká restaurace, kde záhadným způsobem obsluhovali číšníci jen lidi sedící vlevo od hlavní uličky, když jste seděli vpravo, prostě jste se obsluhy nedočkali:))) Moře tak průzračné a čisté, až se věřit nechtělo, ani teplé, ani studené, prostě přesně akorát, aby nás zchladilo (celých 14 dní byla vedra kolem 32-35 stupňů, 2× večer bouřilo, spali jsme všichni bez přikrývek, to se nedalo…)

Tchán coby hlavní kuchař se překonával, vařil zvlášť i Davískovi, ten se tak rozjedl, že na mě pořád řve „mňama!!!“ a dožaduje se něčeho do zobáčku:))) Absolutně jsme neměli šanci zhubnout, ani přes časté plavání a občasné pochody do vedlejších vesniček po pobřeží:)

Domek jsme měli opravdu na pláži a opravdu k moři to bylo ani ne 10 metrů!! Když jsem to viděla na vlastní oči, byla jsem hotová a moc jsem to ocenila, nemusela jsem se složitě k vodě balit a pak se horkem trmácet nás omočit, prostě se jen vylezlo z domu a hup do vody. Před domem bylo posezení, Davís tam měl bazének se sladkou vodou.

Zuzanku jsem za celý pobyt skoro neviděla, v noci spala u tchánovců s jejich poberťačkou a ve dne byla pořád ve vodě, je to vodnice:))) To o Davídkovi tohle říct nemůžu, občas šel s námi do moře, ale kdyby bylo na něm, zájem končil u oblázků na pláži:) V bazénku ale řádil dost, asi mu nesedla ta masa vody v moři, prostě bazének byl jistější:) Okolí prozkoumával od začátku pečlivě, rozšiřoval si teritorium a pořád někde cestoval a nosil odněkud tu broskvi, tu sušenku, prostě se naučil „somrovat“:))) Samo, že jsme za ním na střídačku běhali a můžu vám říct, že to byla fuška, měli jsme všichni co dělat. On prostě ani náhodou nebude někde sedět a pokud nebyl v kočárku nebo v baráku, tak štrapádoval pro nějako „mňamu“, nejradši ke stánku s Algidou:))) Večer jsme padali všichni na „hu..“, a malej mi ještě v posteli skákal po hlavě:)) Bylo to super, ale dával nám po téhle stránce zabrat, navíc se strašně rozpovídal a konečně přestal mamánkovat, odešel na průzkumy klidně s kýmkoliv!!!:)) Pochytil přízvuk chorvatů a naučil se, když něco neměl kroutil ručičkama a říkat „nema“, s důrazem na ne a s velice krátkým ma, to se nedá ani napsat, ale vypadá to legračně:))) Takže dojedl třeba meloun, přišel a říkal „mňama nema“ :))) Naučil se taky všechny oslovovat, podezřívám ho že z ryze praktických důvodů, bylo nás tam moc a když chtěl vyžebrat kousanec třeba od Magnumu, tak si stoupnul před švagrovou a tak dlouho na ní zkoušel „Bauuuu, Bauuuuu“ - překlad „Baru“ - jmenuje se Bára, až se ustrnula:)))

Večer v postýlce všechny hledal, takže už vypadalo že spí a najednou na mě upřel kukadla a říká" dedaaa???„, já na to "děda hají“. Tak usínal…po chvíli…„bába???“, „bába taky hají“…po další chvilce „Zzzzzuzzzzz????“ , no to už mě omejvali:))))

Jediné, co si nenechal vymluvit, že auta nejsou lodě!!! Po týdnu už jsem zaznamenala první úspěch a dokázal to rozlišit, když tu jsme přišli na pláži k loďce, co ležela obráceně na takovém tom vozíku, okamžitě k němu běžel, vypadalo to, jako že loďka má regulérně kola!! Zapíchl prstem do kol a vyčítavě ně mě: au!!!! Takže jsem to měla, lodička s kolečkama je prostě au!!!:)))

Děda ho naučil tančit „bambuču“ :))) Takže se kluci vlnili proti sobě, ruce hore a Davís nadšeně povykoval „bambu“:) To se mu fakt v životě neztratí:)))

Musím prozatím končit, objevujeme autíčka, co jsme 14 dní neviděli, tak musím asistovat:)))

Přes den vás snad dočtu kecalky, moc mi zajímá, jak jste se tu měli a taky, jak si užívala Almerka s rodinkou u moře a kde byli:)

Pááá zatím:)

Vaše Diny a 14-ti měsíční brebta:)

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.07.05 08:44

ahoj,
včera jste tu skoro nikdo nebyl,jdu si rychle přečíst nový komentář a pak písnu.
 luka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.07.05 08:45

Ahojky Diny,

ta vase dovolena zni uzasne, tchan nema chybu s tim varenim a Davidek si to uzival asi nejvice ze vsech:-)))
Pobavil mne Davidkuv chorvatsky prizvuk a babmba, musel byt uzasny!

Tesim se moc na fotecky

Pa

Sulanek a Nika momentalne nocnikokakanek mne pod nosem

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.07.05 09:04

miroušku-pěkný deníček,nutí mě zamyslet se nad naším režimem.a jak to u nás vypadá?
budíček mezi 8-9 a ani u nás nejsou vyjímkou posuny.hned si zacvičíme a pak nasnídáme.někdy kojím a někdy je chleba s něčím nebo buchta.jídlo máme podle toho kdy naposled jsem kojila.kolem desáté jdeme ven,po doktorech,náku­pech.když máme vařeno,vracíme se po dvanácté,když ne tak do jedenácti jsme doma.zase si zacvičíme a najíme a nastává pokus o uspání,to je mezi 13-14,občas dřív.a spíme 1,5-2,5hod.pak jdeme hned ven,venku se nasvačíme a domů jdeme vlastně až večer.někdy zajdem k babičkám,jindy písek,prostě podle počasí.kolem půl osmé příprava do postýlky,kvůli ekzému koupu obden,ale když je horko nebo písek tak každý den,to se spolu sprchujeme.kačenka je nakojená a v posteli ožívá.většinou usne kolem deváté.v noci tak 4-6× kojím,ponocování se u nás taky naštěstí nekoná,jen si sosne a spí dál.ráno většinou ještě po kojení usne a začíná nám další den.za ten rok mě kačka naučila,že usínání je podle ní,pokusy o pevnou hodinu jsem zanechala,do postele jdem klidně 3×,ta je na spaní,ne na hraní a docela to funguje.tak takhle je to u nás.trošku to přizpůsobujeme taky tomu,kdy je doma táta,to většinou chodí sama spát dýl a dopoledne jsme víc doma,víc vaříme.

jinak noc zase nic moc,ale kojení jen 2×,ta kaše asi zabírá.za chvilku přijde děda pro fany,my půjdem ven,svítí sluníčko.
luka a kačenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 10:38

ahoj holciny :))

nejprve strasne vitam Diny doma,jsem rada,ze se vam ta dovolena vydarila a tesim se na fotecky,klidne zahlt celou fotogalerii,ja se pokocham :)))

jinak do stareho denicku jsem vam posilala vzkaz,kdyz jsem se vratila z parby,cas tam byl 4:43 !!!, myslela jsem si,ze rano budu chrupat a hahaha. Uz jsem volala i babicce,delfinek je pochopitelne uplne v poho :))

jinak oslava se vcera vydarila,sice zaver zkazila docela silena hadka jednoho paru,tak jsem radsi zavelelal k ustupu. Domu jsem vezla tri nalite chlapiky ( vcetne meho muze ),obcas meli tentendce mi kecat do rizeni,ale nedala jsem se :)))

MIROUSKU - hezky denicek,jdu k nemu neco pisnout :))

budicek : vetsinou kolem 7:00, pozdejsi hodina se mu proste nelibi :)

snidane - dostava flasku sunaru a kouka na Snidani s Novou

nasleduje faze hrani,prochazek, prudeni sve maminky :))

kolem 11 svacinky a pak chrnet,spi vetsinou dve hodiny

vecerni koupani pprobiha pred vecernickem,koupe Filda,ja uz ani neasistuji :), vecernicek a do postele. Vetsinou se zadari a pri zpravach uz spinka. Kdyz ho neboli zuby,chrni celo noc

jinak vcera jste me namlsaly recepty,jdu jeste omrknout minuly denicek

omlouvam se,ze nereaguji,ale mozek jeste nepracuje na 100% procent :)))

pa stale osamocena Market

 
Anonymní  24.07.05 11:02

Tak uz vim vse a nemusis mi to opakovat i k nam do denicku … staci si proste juknout do spravneho denicku:-)

To rizeni auta plneho ozralu moc dobre znam, bych je vzdycky nejradeji vyhodila z kary uplne vsechny jak jsou desne chytri a vtipni:-))))

Tak papa a uzivej si volna, Delfinek si ho uziva taky:-)

Sulanek a Nika utikajici pred mouchou … no co kdyby ji snedla?

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 24.07.05 12:04

Ahoj holky,

tak už jsem zas tady a teď k deníčku.
U nás je to skoro to samé jako u ostatních.Ráno vstáváme od 7-8 hodin,dnes byla Hanička vzhůru mimořádně v 6,ale do 7 byla v postýlce a já si ještě na chvilku zavřela oči.Potom je snídaně,sunar ani mlíko nepije a vak máznu rohlík nebo chleba a pije čaj nebo šťávičku.Pak hraní,procházka a kolem 11 ji dám jogurt a potom jde spinkat.Spí tak do 1-2 hod.Po spaní obědvá a potom zase hraní nebo prochajda,někdy návštěva a když je hezky tak se rochníme v bazénku na zahradě.Kolem čtvrté máme svačinu.Večer koupu po sedmé,pak jí kaši a do osmi už spinká.Většinou spinká celou noc.

Diny-krásná dovolená,to je dobře,že se vám tak vydařila.A Davídek si teda musel užívat.

Market-tak hlavně že jsi tu cestu přežila.

Maky-já jsem z Chrasti u Chrudimi.A odkud jsi ty?

Jdu vařit tak zatím.

Ahoj Hanula a Hanulka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.07.05 12:14

My jsme z Čáslavi. to máme kousek to bychom se mohli třeba někdy domluvit a dát srazík :-)
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 24.07.05 12:54

Ahojky,

prožíváme klasickou neděli, Valuška chrupká, oběd se vaří, Jiří čučí na formule a já jsem na emimču :-))))

Miroušku super deníček, no a náš režim se moc neliší od ostatních. Budíček teda pravidleně v 7 (to se některé máte, když chrupkáte do 9), snídaně sunar, pak nákup nebo lítání po ulici s děckama. V 11sváča a chruping,oběd koelm 13-14, podle spánku. PAk opět prochajda nebo ulice. Sprchu provádíme kolem 19, no a pak už jde spinkat. Poslední dobou bývá unavená z těch dětí, takže usíná u sunaru. Celkem je náš režim pevný a jsem tomu moc ráda. Noci jsou někdy horší, nekdy lepší, podle zoubků.

Market: tak tomu se říká závislost jako řemen, když zapínáš pc nad ránem. TO jsi mě trumfla, já jsem vám psala kolem 1. Jsi holt lepší :-))))) Poslůchej a nemáš žaby v břuchu, z tolika vody :-)))))

Diny: měli jste se doslova pohádkově. Já se snad toho září nedočkám, kdy máme jet my :-)))

Luko: jak tu včera večer nikdo nebyl? A co můj dlouhatánský komentář :-)))))

Haňulo: tak jsi mě dneska předběhla, zapnula jsem pc pět minut po tobě :-))))

Juldo: to jste měli opravdu pěkný večer :-))) U nás večeře v týdnu padla. Jiří bude chodit celý týden do báru, achjo :-(((((

Tak berušky jdu obědvat, máme pečenou krůtu, vařila mamka. To je bájo :-)))

Dana

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 24.07.05 13:04

Krásné odpoledne,

my jsme po obědě (pečené kuřátko s rýží), Pepča teď chrupčí, tak mám konečně chvilku času. Až se vzbudí, tak pojedeme k našim zkontrolovat hospodářství. Už se těším, ta koťata rostou jako z vody a jsou děsně roztomilé.

DINY - tak to jste se měli suprově, hned bych jela taky..... A co zahrádka, jak vypadá?

SULÁNKU - co Nika, nesnědla ji moucha? hihi.

MARKET - hlavně, že se oslava vydařila (až na ten závěr) a pánové ráno určitě už nebudou vědět, že ti chtěli radit.

MAKY - bylo aspoň cukroví? A v kolik nakonec Terinka usnula?

LUKO - kdy přijede manža? Už se to krátí, že?

Zatím se mějte, jdu ještě dočíst včerejší příspěvky.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 24.07.05 13:05

Dani - krůta, to zní taky dobře.

Miroušek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.07.05 13:33

AHOJ,
KAČKA SPINKÁ,VSTÁVALA PŘED OSMOU A UŽ BYLA NERUDNÁ.BYLY jsme venku,kačka hodně chodila za ruce,dobře půl hodiny v kuse a docela rychle.já měla k obědu smaženici,včera mi kamarád přinesl houby na sušení tak jsem si udělala i trošku smaženice.večer jsem už nepala,jarda posílal sms že má horečky přes 39,navíc tu byla fany a já holky uspávala.ty tátovo horečky mi dělají starost,bere prášky a neleze to dolů…tak jsem sem kvečeru nakoukla a pořád tu nikdo nebyl,vypla jsem pc a zapla až ráno.

diny-popis vaší dovolené zní úžasně a taky se těším na fotečky.hlavně mě uklidnil popis letu,jestli na ten podzim poletíme tak jsem na nás zvědavá.

miroušku-jarda je tu nejdýl za týden,možná dřív,myslí,že záleží taky na tý nemoci,takhle je tam prd platnej,lepší,když bude doma.

dano-tvůj velekomentář jsem četla,ale až ráno.a jsem ráda,že máš stejný názory jako já.

juldo-tak mám poslední dobou pocit,že ty naše dětičky mají úplně stejný režim i noci,hihi.ško­da,že jste tak daleko.

sulánku-muší story mě rozesmála.jak to dopadlo?

markét-jo tak opilce v autě znám.já toho svýho jednou vy:,–(ila a od tý doby je klid,hihi.

kostičko-tak už viroza definitivně opustila váš dům?děda odolal?

v noci jsem moc nespala,kačka hekala ze spaní a fany se taky vrtěla,jdu to zalomit.kvečeru má zase pršet,od jz,to je tady u nás,už se pomalu zatahuje.to bude zas otrava.
luka a kačenka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.07.05 13:58

Holky, dobry, Nika zachranena, nastesti se muse nevlezla do briska:-)))

Pa a hezkou nedeli

Sulanek po nanucku a Nika spinkalek

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 24.07.05 16:51

Holky, holky,

kde se šecky touláte? Asi venku, že jo?

My jdeme vyvenčit psizoňa a před chvilkou jsem se napráskala ještě teplou bábovkou, ježiš to mně bude určo zle.

Dana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 17:28

my jsme se ted vratili od babicky s nasim pokladkem,kocour se tvari docela zhusene,protoze delfinek ho zacal tahat za ocas :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 17:29

kuratko mnam mnam,my jsme meli u tchyne kyselo a pak kvetak na mozecek,holt dneska byl bezmasy den

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 17:31

luka

tak doufam,ze manzilek bude brzy bez teplot a ubyde ti starost :((

u nas zatim slunicko a nebe bez mraku,doufam,ze to vydrzi

jo a super,ze kase zabira :)))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 19:48

tak delfinek spinka,Filda ve vane a ja jsem zase trosku zahltila galerku :)))

doufam,ze se vam vikend vydaril a prckove jsou bez chorob :))

market a delfinek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.07.05 19:56

dano-dnes někoho marně vyhlížíš ty?bábovku miluju ze všeho nejvíc.

market-tvoje přání bylo vyslyšeno,teplota mu klesla.delfínek je vzorný,takhle brzo spinkat.

my byly u našich a od nich jsem si šla spravit náladu k babi.je to docela daleko,byla to i procházka.s babi jsme se nadlábly řízkama z hřibů,určitě mi bude blbě,ale stály za to.jdu uspávat,dnes byl budíček ráno brzo.zatím čau.
luka a kačenka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.07.05 19:56

Markét,

tak že Fildu pozdravuju a jdu taky do vany:)

Ještě jsem vůbec nedočetla všecko…nestíhačka, snad to zítra napravím:)

Davís přestal v Chorvatsku pít sunar a doma na něj zase najel, jako by nic…

Jo a nenapsala jsem vám, že tam měl první lásku, asi tříletou chorvatku Marinu, pořád si spolu hráli, ona ho objímala, pusinkovala…on jak jí viděl, tak se smál tak krásně, prostě lááááskaaaaa:)))

No jdu do tej vany:)

Diny a spinkálek

PS: K deníčká písnu zítra víc, fakt už nevládzem:) Jen krátce, u nás je režim a jen vyjímečně se chodí spát jindy než v 7:) Přijde mi to to nej a nema problema:)))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 20:01

Luka :)
rizky z hub stoji za boleni bricha :)))), milujuu jee

super,ze uz klesla teplota :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 20:03

jeeee tak prvni laska :)),doufam,ze si je spolu vyfotilla. Jinak ja myslim,ze Davidek do budoucna zlomi hodne divcich srdicek :)

market

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.07.05 20:11

No mne se Davidek taky desne mooooc libi … skoda ze uz jsem starena:-)))

Sulda

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.07.05 20:12

Jé, ještě jsem zapomněla, jela kolem nás dnes večer mašinka, takže máme zase ježečka:)))

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 20:33

nejsiiiiii :)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.07.05 20:39

Ahojky Diny,

teeda, ta dovolená vypadá, že byla prostě suprová. Davídek je průzkumník a má vás pěkně otočený kolem prstu :-))) Hlavní je, že jsi to užili a i Ty sis určo trošku odpočinula. My taky pořád řešíme, jestli jet někam nebo ne…no uvidíme.

tak zatím papa VABE

PS: taky jdu vybalovat…teda jen z chaty, ale i to mi stačí.

papa V.

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 24.07.05 21:00

Ahoj,

tak už taky spíme. Chudinka, byl tak přetaženej, že se mu dlouho usínalo. Koťátka jsme ale neviděli, zdrhla do lesa, asi tušila, že přijede Pepča kroutič krků. A on jim krkama opravdu kroutí.

Zítra dopoledne tady nejde proud, takže si beru omluvenku.

LUKA - tak to je fajn, že tátovi teplota už klesla. A řízečky z hříbků bych si taky dala, je to mňamka.

Holky taky dneska končím, jsem nějaká znavená. Tak si jdu dát sprchu a hurá do postele.

Miroušek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.07.05 21:08

já se jdu taky rozloučit.zítra nás čeká rhb takže se ohlásíme ráno a pak asi až večer.

markét-fotečky jsou hezký,ale čekala jsem jich víc,když jsi hlásila zaplavenou galerku!

diny-domeček u pláže jste měli opravdu parádní,hned bych jela taky.

jdu tady ještě poklidit a číst si.
luka a kačenka

 
Anonymní  24.07.05 21:17

Ahoj holčinky,

nejprve zdravím Diny z dovolené v Chorvatsku - podle fotek je vidět, jak jste si to suprově užívali!

Market: tak doufám, že příště bude řídit někdo jiný a ty si dáš něco lepšího, než minerálku:-)

Miroušku: opět zajímavé téma. A jak je to u nás?
Vstáváme kolem 7:30, v posteli se ještě nakojíme a pak rychle z postele…umýt, přebalit, obléci se… pak se snídá, poté si hrajeme a ve 12h vyrážíme na porcházku, kde do 15min usínáme a spíme 1-2hod. Po spánku obědváme, hrajeme si, kolem 18h večeříme, po 19h se vykoupeme a při zprávách už kojíme na dobrou noc:-) Po 20h u koja usíná. V noci nekojím vůbec, probouzí se tak 1krát, max.2krát za noc a stačí jí chvilku hladit, než znovu usne.

Apropó, mám dotaz, kolik z vás ještě kojí? A jak dlouho ještě chcete? Já bych už docela ráda přestala, ale nějak se mi to úplně nedaří, sice se mi kojení podařílo snížit na pouze 2krát přes den - ráno a na uspávání - někdy si to ale vyškemrá i přes den - nechce se vůbec kojení vzdát…no co, hlavně že už jinak hezky papá normální stravu - předtím chtěla jen MM.

Jinak nevím, jestli jste všichni viděli zprávy, umřel totiž Pavel Doatál:-((( Teď nějak umírá moc hodnejch známejch lidí brzy po sobě…:-(

Mějte se všichni krásně a až budu mít zase chvíli, znovu se ozvu.

Senti a Karolínka - ode dneška už šestizubec!

 
Anonymní  24.07.05 21:31

Ahojky,

my měli v noci 2 hodinovou párty a k tomu dvě buzení, takže ráno jsme spali až do devíti hodin. Jsem z toho hotová. Jinak den pohodový.

K deníčku, já se snažím, aby chodil Martin spát do osmi hodin s lahví sunaru, jinak přes den spí už jen jednou asi hodinu a ostatní děláme podle situace.

Jo zapoměla jsem vám napsat, že můj manža po tom, co jsem mu řekla, že asi nebudu rodit císařem, mi řekl, že chce ještě další dvě děti!!!!! No on se zbláznil. To ať si najde teda nějakou jinou ženskou. Mě tři děti budou stačit. :-))))))

Diny - vaše dovolená musela být super.

Dano - musíš Jiřímu tu večeři připomenout příští týden.

Luko - škoda, že nebydlíš blíž, naše děti by si v noci mohli spolu hrát. :-)) A řízky z hub miluju, bohužel nemám houby, protože není čas na ně chodit a tady ve vsi bydlím druhým rokem a ani nevím kam na ně jít. Stejně bych nemohla s Martinem a břichem a příští rok asi taky ještě nebudu moct. Mám jenom hlívu co mi roste na zahradě a to není úplně ono.

Dobrou noc všem.

Julda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.07.05 21:35

Bohuzel pro Davidka starena jsem … a nechci ti fandit, ale ty taky, ackoliv o tolik mladsi:-))))

Jinak se samo citim na 15nact:-)))

Pa

Sulda, co jde vylovit nestovicnika z vany

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 21:47

Senti
pred chvili davali o Dostalovi dokument,docela smutny :(

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 21:48

Juldo :)
tvuj muz je vtipalek vid :))), skoda,ze ty dve deti nemuze odnosit on :)))

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 24.07.05 22:45

Ahojda holky!

Tak otevřu net a čtu, že umřel Dostál, byl to sice politik, ale tohohle jsem měla ráda, škoda :( Občas když otevřu nějaký komentáře k článkům na netu, zůstává mi rozum stát, že se někteří dokonce radují z něčí smrti, je to děsný, s jakýma lidima to žijem :(

Včera večer jsem se nedostavila, neb v tv bylo úplný šumafuk, tak jsme si udělali rodinný večer pod pergolou a hráli jsme kostky. Odpoledne u mě byly bývalý kolegyňky z práce, podívat se na mě a na Elču, tak jsme poseděly, občas trošku sprchlo, takže někam ven na procházku semoc nedalo

Dneska byl klasicky dopoledne dědeček s elčou na místní cvičáku, kde se sjíždí několik psů (někdy i 20), odpoledne jsme se jeli podívat k tetě na zahrádku, poseděly jsme, ale elča všechno prošmejdila, nadlábla se kanadskýma borůvkama a bílým rybízem a kolem šesté už byla mrzutá, myslela jsem, že usne v autě, tak jsme jí pro jistotu zase s babi zpívaly - výsledek - hrůzou neusnula.

MAKY, děláš mi chutě s tím medovníkem, měla jsem ho asi dvakrát, bylo to výborný, někde říkali i recept, ale na mě moc složitý

ALICE, Kubíček je šikulka, že už takhle válí schody, a můžu se zeptat, Marek si byl zatancovat nebo je instruktor tance?

JOLO, DANDIS, špekáčky taky miluju, ale nějak jsem vystopovala, že vždycky na druhý den mám trošičku průjem, ale to nic nemění na tom, že špekáček je báječná nezdravá věc :)

ALICE, cyklosedačka zatím v pohodě, takhle přední mě stála 610 korunek a přilba tuším 430, chtělo by to ještě brýle, ale myslím, že je zbytečné dávat další dvě stovky z obchodu, asi vyhraje „ťaman“ :)), co se týče toho, jak Kubíček vyžaduje kojo, Elča to má podobně, podá mi plínku, poplácá mě po tričku v místě, kde je prso a ručičkama dělá, že prosí, občas i to tričko začíná vyhrnovat, a taky mě to děsně baví, jak si umí říct, že chce papat mlíčko :)

ALICE, ještě něco k tomu křtu, jak psala Luka, u nás teda nechodí do kostela spousta komunistů, ale hodně takových lidí, co stejně dělají sviňárny, pomlouvají atd. a zastávají zřejmě názor, že když se vyzpovídají a pomodlí, je jim odpuštěno a začínají s čistým štítem od nuly, a taky si myslím, že víra v Boha se nepočítá pravidelnými návštěvami kostela

HANULO, děda se viroze úspěšně vyhnul, nevím, jestli to nebylo častými návštěvami místní hospůdky, hihi

DINY, vítej doma, už jsem se bála, že se vám tam tak líbí, že zůstáváte natrvalo :))

DANDIS, až bude Kroměříž, určitě na tebe nezapomenem, neboj, jinak děda je opravdu velmi odolný jedinec vážící asi 56 kilo i s klíčema v montérkové blůze :)

JULDO, ty jsi tak počítačově zručná, že si maluješ na pc domeček s pergolou? To je super, to by mě taky bavilo

MAGRAT, tak takovou „pařbu“ bych s tebou asi opravdu neměnila, přepitá minerálkou a ráno nevyspaná, to není moje oblíbená kombinace, tak jen doufám, že si Filda tu oslavu užil :)

LUKO, DANUŠ, po tom, co jsem tento týden prožila, bych si klidně odpustila i teplou bábovku i řízky z hub, možná někdy za hodně dlouho si dám říct, aby mi dobrovolně mohlo být špatně

JULDO, tak hlívu bych si klidně dala, nejradši ji mám je tak na troše oleje osmaženou, osolenou a okmínovanou položenou na čerstvej chleba, mňam mňam, jinak můj manža zase prohlásil, že na druhé dítko ať si hledám nového tatínka :(

MIROUŠKU, téma deníčku pěkné, jen dodávám, že u nás na oběd bylo dneska kuře s rýží :))), takže náš denní režim je asi takový: budíček kolem sedmé, výjimkou je před osmou, častěji teď spíš kolem šesté, bohužel :(, kojím u nás v posteli, kde si pustíme snídani a vegetujem tak do půl osmé do osmi, pak přesun směr kuchyně, kde já snídám a Elča se ještě dojídá se mnou, v případě hezkého počasí jde ven, většinou s babi, která mě nechá vařit nebo si s ní hraju, kolem půl jedenácté ovocná svačinka, přebalit, udělat pápá a odchod ke spánku, pustím jí CD s ukolébavkama, pohladím a odcházím, el usíná, oběd se nám poslední dny posunul z půl druhé na půl třetí, pak chodíme zase ven, občas si ji vezme děda, teta, strýc, prostě kdokoliv :), kolem páté sváča a hraní, kolem půl osmé koupačka a kojo, u kterého většinou usíná.

Holčičky, je zase před jedenáctou, pádím do hajan

přeju sladké sny a co nejpozdější budíček

KOSTICˇKA

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.07.05 22:46

Ahoj holky!

My jsme měli dnes o zábavu postaráno, zrovna jsme chtěli jet ven, já šla umýt Kubu, nechala jsem ho s Verunkou ve sprše a než jsem došla s osuškou, bouchnul se zezadu do hlavy. Marek ho chtěl vyndat a jak ho mokrého držel, začal se mu škubat a vypadl… Takže si dal na stejné místo, ale o něco víc. Hrča jak blázen, brečel i u kojení, už jsme chtěli jet na pohotovost… Brrr! Pak se uklidnil a boule pomalu splakávala. Nakonec jsme nikam nejeli, ale dobře mi z toho teda není…

Pěkný deníček, my to máme dost podobné, jen se dostaneme na procházku maximálně 1× za den nebo jezdíme na celé odpoledne na zahradu.

Diny, vítej z dovolené! Napínavé čtení!!

Alice

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.07.05 07:27

ALice
tak doufam,ze noc byla v pohode a KUbicek to vsechno zaspal, verim,ze jste se museli poradne leknout :(

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.07.05 07:29

dobre ranko

tak budicek se opet zacina posouvat k seste hodine a to se mi nelibiiiii :(, ted kramari hracky a kontroluje,jestli mu je nekdo nevymenil :). Venku zatim zatezeno,necham se prekvapit,jestli vykoukne slunicko

Filda dostal desnou rymu a kasel,tak snad se mu to nerozjede

musim koncit,delfinek vyzaduje pozornost

market a delfinek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.07.05 09:25

Dobré ránko
vstáváme ale musím říct že se mi vůbec nechtělo otevřít oči.

K deníčku. Miroušku prima téma. Tak náš (ne)režim vypadá zhruba takto:
budíček : 9-10 už byly ale i výjimky třeba před 7 :-( naštěstí jen vzácně
snídaně : většinou se probudí ráno kolem 8 dá kojo a pak ještě spíme (to považuji za Terezčinu snídani) Po dalším probuzení opět kojo, pak vstanem, vyčistíme si zuby a pak většinou Teri převleču do denního a jdu se nasnídat (někdy snídáme v pyžamu). Terka většinou žebrá to co jím, většinou je to jogurt nebo chleba tak to považuji za její svačinku.
Pak si většinou doma hrajeme, kojíme, mazlíme, vaříme…
Oběd : kolem 13
Spaní : někdy se usne po obědě někdy až pozdě odpoledne a spí se asi tak 2 hodinky. To kdy usne nemá vliv na to kdy usne večer.
Po spaní kojo pak jdeme ven. Většinou do města. Terka vyfasuje housku a drobí jí po kočárku.
Navečer si hraje s taťkou.
Koupání : kolem půl 9. Pak po nás různě leze, chce chovat, dělá že chce pít MM…
večerka mezi 22-23, poslední dobou se ustaluje na 22:30. Usíná u prsa buď v náručí (já koukám na TV a nebo jí kojim v leže v posteli a pak přenesu do postýlky.
Noční spaní : většinou spí dobře a na kojo se budí až kolem 5 ráno to pak už zůstává u nás v posteli, do té doby spí v postýlce. Tohle spaní ovšem neplatí když rostou zuby :-( to vstáváme zhruba 4-5× za noc, zrovna máme jedno takové budící se období a začínám být hotová.

Jídlo :-) : Teri na mě teď zkouší novou taktiku. Všechno chce, na všechno jídlo ukazuje a mlaská pusinkou jako že chce papat, vyndá si lžičku a stoupne si k židličce a chce do ní po:,–(it…když jídlo donesu tak pořád mlaská a vypadá to že se těší.Ovšem jakmile se lžička přiblíží k pusince otočí hlavu, pevně sevře rty a nic nechce, lžička se vzdálí zase mlaská :-( Fakt je to prima zábava, moje nervy se výborně baví. doma to krmení pořád zkouším ale když někam jdem nebo jedem tak sebou kromě pár piškotů a lahve s vodou nic neberu. Nemám nervy jí někde pronásledovat s jídlem :-( babičky jsou poslední dobou strašně chytré :-( a už mě štvou

Tchyně : včera jsme byli odpol na návštěvě u tchyně, má teď 3 týdny dovolenou tak se nechala slyšet že doufá že se ukážeme když teď bude doma…no až v autě mě napadlo proč jsme jí neřekla že může přijet taky ona k nám že to má stejně daleko. No zkrátka rychlé odpovědi nějak nedocvakonou když mají :-(. Ale musím říct že mě to zase pěkně naštvalo. Copak my jsme povini jezdit furt k nim. Jo máme se tam fajn. Já dostanu najíst, Terezka tam může běhat po betonovém dvorku :-( a nebo po louce ale copak je nenapadne že doma mám taky práci kterou bych třeba ráda dělala když by si oni vzali Teri ven. To že jde tchýně s kočárkem uspat Teri tam u nich je sice pěkné ale nevím jak vy ale já bych si víc odpočinu třeba i aktivně spíš doma a ne na návštěvě :-( grrrrrrrrrrrrrrrr.

Jdu přebalit posránka, máme zase nadílku po několika dnech, to to bude zase všude.

Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.07.05 10:18

Diny - muselo to být bezva. A koukám že s Davídkem je sranda :-) je to šikulka.

Magrat - oslava se vám tedy povedla :-) a Delfínek to opět zvládl líp než mamka. Pak kdo je závisláček hahaha

Miroušku - cukroví bylo, hlavně výborné punčové řezy :-))). Terka usnula v sobotu skoro v 11.

Luko - smaženice bude dneska :-) přivezli jsme od tchánovců houby. Houbové řízky to je lahůdka :-).

Senti - já ještě kojím a zatím o odstavení neuvažuji. K Dostálovi - máš pravdu poslední dobou umírá dost lidí na rakovinu a podobné hrozné nemoci a mě to pořád připomíná že díky těmhle hnusným civilizačním nemocem Terezka nepoznala dědečka který se na ní moc těšil (vlastně dva dědečky, ale s taťkou se pořád nedokážu vyrovnat) :-(

Juldo - a manžel to jako myslel vážně? Nebo je to takový šprýmař?

Kostičko - Recept na medovník mám z Marianne a je to skoro on, můžu se ho pokusit najít, pekla jsem ho asi dvakrát a zase tak složité to není. Ale ten kupovanej je lepší.

Kostičko, Alice - Teri si taky dokáže říct co chce. Prosí ručičkama a pusinkou ukazije že chce cucat. Když jí zvednu tak se dobívá pod tričko.Doma chodím bez podprsenky a když odhrne tričko a vidí hned dva zdroje má z toho vždycky ohromnou radost. Je to krásný. Zatím to dělá jen doma. Na veřejnosti si sice taky řekne ale to jí sama nabídnu jen jedno (pro jistotu). A i tak se směje radostí :-) jo jo to kojo je krásná věc :-) kdo nezažil neuvěří :-). Jo a večer když chce pít tak jí řeknu že dostane až bude umytá, tak si jde pro osušku a letí do koupelny :-) je sladká :-)

Alice - tak co Kubíček, doufám že je to OK. Švagrová říká že po ráně do hlavy je dobré ať už dítko tak i případně dospělého v noci tak dvakrát probudit.Má to něco společného s otřesem mozku ale víc tomu nerozumím.

Maky a sosalka Terinka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 25.07.05 10:21

Ahoj holky!

U nás vládne spíš nerežim, než režim.Já se snažím, ale když se to trošku ustálí, tak Radim povyroste a je to zase jinak.
Poslední dobou se střídají dny, kdy spí 2× a kdy spí 1×.
Když spí 2×, tak je večerka posunuta na desátou, ráno déle spí, tak do 7.30 hod.Spát jde kolem poledne, na asi 2 hodiny. Večer je hotovka a usíná kolem 19.30 hod.
Ráno je brzo vzhůru:v 5.30-6 hod.
A tak pořád dokola.

Diny vítám tě z dovolené, je vidět, že jste se měli parádně, až na ten začátek.To ubytování přímo u moře muselo být super.My jsme tam taková vedra , co ty popisuješ neměli.

Jolo,recept na pizzu:
1 tvaroh
4 lžíce mléka
1 vejce
5 lžíc oleje
250 g hladké mouky
1 kypřící prášek
Těsto vyválíme na pomoučený plech, propícháme vidličkou.Potřeme zeleninovým lečem a přidáme co máme rádi.Např.šun­ku,žampiony, nastrouhaný sýr a dáme péct.Dobrou chuť!

Almerka & Radimek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.07.05 11:43

Krásné poledne,

vstávali jsme před 8, pak procházka, ale začalo pršet, tak honem domů. A teď Pepča spí už od půl 11, tak čekám, že se každou chvíli zase vzbudí. Ale teď už svítí sluníčko.
Noc ale stála za to, každou chvilku byl vzhůru a kňoural, ráno se se vzlykotem i vzbudil. Bude to určitě stolička, protože pořád masíruje dáseň.

Zatím se loučím, snad bude odpoledne víc času.

A ještě dotaz - CO DNESKA CHAT?

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.07.05 11:44

KUBÍČKOVI všechno nejlepší k svátku a doufám, že dneska už je dobře a nic z toho pádu nebylo.

Miroušek a Pepča

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.07.05 11:51

Diny komentář z dovolené byl super a fotky jsou taky naprosto úžasné…já se přistihla (a přiznávám se k tomu dobrovolně) že vám to závidím :-( ale i moc přeji :-)

Já vůbec nevím jestli mi se ještě někam dostaneme :-( alespoň tady do čech bych ráda. Ale manžel vyčerpala část dovolené na tábor, což o to ještě mu nějaká zbyla ale musí se ve firmě prostřídat všichni (střídají se stylem 14 dní jeden zaměstnanec, 14 dní šéf a jediný majitel firmy, 14 dní druhý zaměstnanec, 14 dní šéf …4 zaměstnanci a jeden šéf a je září :-( )A navíc co víkend je nějaké hraní a abychom jeli jen od pondělka do pátku tak to mě taky neba :-( Už jsem byla i rozhodnutá že bych jela sama s Teri a s nějakými komplici ale kompliců se nedostává a kam jet mě taky nenapadá :-( a k babičkám mě to už neba je to furt moc stejné :-( . Koukám že mám dneska prima náladu ale mě je celkem fajn :-)))
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.07.05 11:52

I my se přidáváme ke gratulantů. Kubíčku všechno nejlepší.
Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.07.05 11:54

Tady neprší ale jek tak všelijak chvilku na tričko chvilku na bundu :-(

Chat bych dneska mohla zkusit uvidíme co na to Tom. Určitě nakouknu když to jen trochu půjde.
 Maky

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 25.07.05 12:26

Ahojky holky,

rychle píšu, než se prudič zbudí, dneska vytuhnul nějak moc brzy, už v půl jedenacté, tak to mu dlouho nevydrží.

Náš režim je taky podobný, ráno vstáváme po sedmé, teda Ondra vstává, maminka se ješta tak do osmi válí :-)), pak se nasnídáme, jdeme se umýt (Ondrášek se načeše - hřebenem si jezdí po krku), pro noviny do schránky (to je Ondrův rituál) a pak si hrajeme nebo jdeme ven, nakoupit a podobně. Kolem 11 je svačinka a jde se spát. Spí už jen jednou denně 1,5 - 2,5 hodiny. Pak dostane oběd a jdeme ven, na písek, do bazénku, na procházku, záleží na počasí a náladě. Kolem čtvrté má svačinku a pak jdeme naproti taťkovi k autobusu. Tam přebírá taťka službu :-) a dohlíží na Ondráška on, většinou jdou spolu něco dělat do zahrady nebo na dvorek a já si odpočivám nebo zas něco dělám doma. Večeříme po šesté a koupeme až před osmou, pak dostane mlíko a většinou do půl deváté usíná.
Koupe u nás taky tatínek, dává mlíko i uspává, já se Ondrovi ani neukazuju, nechtěl by pak spát.

Včera jsme byli v místní zoo, je taková maličká, ale i tak se tam Ondrovi moc líbilo, mají tam ohradu plnou koz a ovcí, říkají tomu Babiččin dvoreček a může se tam mezi zvířata chodit. To byl pro Onráše ráj, furt tam chtěl být. Dala jsem nějaké fotky do galerky. Taky se snažil přelézat plot ke kačenám, je to malý raubíř.
Dnes ráno si sundal papuče a vytáhnul šňůrky a pak se půl hodiny snažil je zase navlíknout, krásně se tím zabavil.

Alice - Kubíčkovi vše nej k svátku a snad jste po pádu v pořádku.

Diny - vítej z dovči, fotky nádherné, děti super.

Maky - já mám období, kdy bych strašně ráda taky někam jela, Zděněk mi říká, ať si teda něco namyslím, ale pak zas jsem ráda doma, v chládku s nohama nahoře a nikam se mi nechce :-) Zatím výletujem jen o víkendech a někdy přes týden se dostanem k našim na noc, tak jsem spokojená.

Almerko - díky za recept, určitě vyzkouším.

Markét - tak sis dobře zapařila :-)) a Kryštůfek taky, hezky tancoval :-).

Zatím pa,

Jola a Ondrášek montér

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.07.05 12:37

ahoj holky,
ráno jsem se sem vůbec nedostala,ten náš medvěd spal do devíti a v deset jsme měly být na rhb.tam kačka ukázala jak cape za ruce,byla pochválená.na podzim máme slíbenou změnu a ulehčení cviků,stávající prý musíme,aby jí ty svalíky zase nezatuhly a hybnost nám opravdu zůstala taková jako teď.viděla nás i dr.,byly jsme tam pro papíry,příští týden jedeme na tu rhb.taky nás moc chválila a určitě prý na tu neurologii budem jezdit jen dokud se nerozchodíme.tak jsem taky spokojená.u nás je dusno a horko,ale určitě bude pršet,zbytek dopoledne jsme byly venku tak kdyžtak půjdem k babi,bude tu i švagrová a už by měla definitivně vědět jestli je těhulka.oběd byl dnes kupovaný,kačka od hami a já řízek,nějak jsem nestíhala..

senti-já kojím tak 4-6× za 24hod.ráda bych omezila noční kojení,ale kojit chci tak do dvou let.

juldo-máš manžela šprýmaře a boháče,viď?5 dětí…ale myslím,že to značí,že vás má rád a je s rodinným životem spokojený a to je moooc dobře,přeju ti to z celého srdce!

kostičko-tak vašeho dědu bych chtěla vidět.při mém zpěvu kačka taky neusne.a někdy je mi líto,že nemáme zahradu,obzvláš­ť,když popisuješ vaše rodinné idylky!

alice-chudák kubíček,já bych se taky lekla.doufám,že už je v pořádku a nic ho nebolí!

maky-vidím,že tvoji tchánovci je něco jako moji rodiče…nejlíp si odpočnu u babi(tchýně),ta si nás užívá a my u ní taky.tím terky jídlem se nerozčiluj,kačka mi to taky dělá,ale když se mi podaří nacpat do pusy,zjistí,že je to dobrý a baští pěkně.a terezka vypadá hezky,do puberty mm chtít nebude,neboj!

almerko-ten recept vypadá zajímavě,taky ho vyzkouším.

miroušku-jestli dítko dovolí tak na chat přijdu,ale určitě až kolem deváté,možná chvilku dýl.kačka teď většinou spí v devět.

VŠEM JAKUBŮM PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ K SVÁTKU!!!KAČKA POSÍLÁ JEDNU USLINTANOU HUBIČKU.

tak a to je zatím asi všechno,jdu se pokusit uspat to naše kotě.začíná mě pěkně bolet hlava.
luka a kačenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.07.05 12:49

To jsem ráda že jste na RHB byly pochválené :-) jak jinak Kačenka je přece velká šikulka :-)

To jídlo Terka odmítá i po první nasilně vpravené lžičce.

ať se hlava neroujede je to nepříjemné viď.Možná to máš ze vzduchu, tady u nás je dost dusno

Teri právě vytuhla u prsa

Maky

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 25.07.05 14:22

Ahoj holky,
Tak u nás se režim zvrhává v nerežim :-). Asi Ema cítí mou lehkou nervozitu z blížícího se porodu a přírůstku, tak hlavně usínání začíná být obtížnější a uspávání náročnější. Už jsme zjistili, že nám holčička s tatínkem usne jen naprostým vyčerpáním a to jen na rukou, nikomu dalšímu (babičky, dědové, tety) se ji nepodařilo uspat už vůbec. Takže dobu v porodnici snad přežije s „unosením v tátově náruči" a bráška si bude muset od začátku zvykat na uspávání od táty, jinak nevím :-). Trochu si z toho dělám legraci, ale on mě humor přejde, až zas začne volejbalová sezóna a manžel se bude vracet denně z tréninků v půl jedenácté večer, což bude ten lepší případ, kdy nebude mít službu. Dřív jsem uspávala kolem 10-15 minut, teď se už dlouho nepodařilo uspat dřív než za 30 minut a většinou je to i s brečícím intervalem, kdy odcházím zoufale z ložnice, nazývám to výchovou a má to ten následek, že si Ema uvědomí, že pokud bude stále skákat mamce po hlavě, tak ta ji tam nechá samotnou, což se jí samozřejmě nelíbí, a po 5 minutách zoufalého řevu, kdy se k ní vracím, je krotká a už si sama lehá vedle mě, ale usnutí dřív než za dalších 20 minut nehrozí, převaluje se, vypráví atd. Už jsem asi zkoušela všechno, i nechat ji o 2 hodiny déle vzhůru, teď myslím v poledne, jenže efekt na dobu usínání to má pramalý a ona pak spí 3 hodiny do pozdního odpoledne a o to později usne večer. Tři a někdy i čtyři hodiny spí v kuse přes den pravidelně. Když ji vzbudím dřív, je zbytek dne nevrlá :-(.
Takže vstáváme mezi 6.45 - 7.30 (trochu později, než dřív, následek pozdějšího usínání), vypije Bebu, pak se mnou trošinku snídá, pak hygiena, hraní, mazlení, vaření, kolem desáté hodinová procházka, v půl dvanácté oběd, mezi dvanáctou a druhou usínání, mezi třetí a pátou probuzení (podle času usnutí), ovocná svačinka, procházka, domů se vracíme kolem sedmé, to je večeře, kolem půl osmé koupání (teď vydrží celkem dlouho ve vaně, přelívá kýblíky), mlíko, čištění zubů a uspávání. Usnutí se podaří většinou mezi devátou a desátou.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama