Jarni miminka 2004 - Něco málo o nechutenství...

Rodičovství

(čerpám z článku Doc. MUDr. Ivana Nováka, Csc., vedoucího katedry IPVZ Praha, uveřejněného v Osobním lékaři č. 2/2005. Snad za to není trest smrti... Omlouvám se, pane docente:(( Starší kojenci a batolata občas „mučí své rodiče odmítáním stravy (viď, Terinko od Maky:). Proč na tom rodičům vlastně tolik záleží?

Množství potravy a radostná ochota ji přijímat je podle prof. Matějčka pro rodiče známkou zdraví a prospívání dítěte. Přináší jim to pocit rodičovské úspěšnosti.

Naopak špatný příjem potravy u rodičů vyvolává zklamání, nejistotu a úzkost. Překonávání úzkosti je ale často spojeno a agresivitou.

Co se odehrává v rodině v okamžiku, kdy dítě nechce jíst?

Zprvu začnou různá varietní představení za účasti všech příbuzných. Jde o loutková představení, krmení dítěte v běhu po bytě, krmení dítěte ve spaní a jiné, často velmi bizarní praktiky (pozn: U nás se odehrává krmení v běhu po bytě:)))). Může to vyústit v drastické nucení dítěte do jídla, kdy je při jídle spoutáno, úsilím jsou mu otevřena ústa a dostane třeba i výprask! (viz výše … „Překonávání úzkosti je ale často spojeno a agresivitou"!!) Výsledek je ale špatný! Dítě se dále zatvrdí a pochopí, že odmítáním jídla se stává hlavní osobou v rodině a rodinu tím ovládá. Začarovaný kruh se uzavírá. Rodiče se obracejí na dětského lékaře.

Co tedy dělat, když váš potomek odmítá jídlo?

  1. Vysvětlení rodičům, že nejde o nemoc a že velký podíl na nechutenství má nejen dítě, ale hlavně rodina.
  2. Odmítá-li dobře vyvinuté a do té doby prospívající dítě několik dnů jídlo (nebo jen některá jídla) neohrožuje ho to při dobrém pití nijak na zdraví. Rodina se musí snažit od problému odpoutat.. Pomáhá změna prostředí - výlet do přírody, dovolená. Ani před kojencem nemluvit o nechutenství!!!
  3. Nabízet jídlo pěkně upravené, barevné, chutné, šťavnaté. Nikdy nenutit!!!
  4. Nedoporučuje se demonstrativně před dítětem sníst jeho jídlo, které nesnědlo!! Dítě z toho má legraci a příště zase čeká, až po něm dospělý dojí!
  5. Nesnědené jídlo bez řečí odneseme.
  6. Další porci dítě dostane až v době, kdy bývá normálně podáváno, nenahrazujeme odmítnuté jídlo jiným! (Babičky občas propadnou panice a ve snaze dítě zachránit od smrti hladem podstrčí tajně nějakou sladkost! CHYBA!)
  7. Na talíř dát spíš menší porci, ještě méně, než dítě normálně sní.
  8. Vše se děje v klidu, jakoby bez zájmu rodičů.
  9. Doporučuje se, aby dítě jedlo s ostatními členy rodiny, kteří si jeho jídla ostentativně nevšímají. Žádné zdravé dítě při podobném postupu, kdy jednak hladem po odmítnutém jídle a pak jakousi lhostejností k okolí k tomu, jak jí, nevydrží odmítat potravu příliš dlouho.
  10. Chce to vzít rozum do hrsti, obrnit se trpělivostí a hlavně si uvědomit, že žádné zdravé batole, i když „trápí" rodinu nechutenstvím, u plného talíře ještě nikdy hladem neumřelo!!!

Tak, finito:)

Vypadá to jako speciál pro mě a pro Maky .. ale doufám, že si tu nehřeju jenom vlastní polívčičku a že i vám ostatním výše zmíněná moudra pana docenta budou k užitku. A jestli je nikdy nebudete potřebovat, tak tím líp:)))

Jinak, Eliška není žádný jedlík, občas se u nás projevuje syndrom nechutenství v plném rozsahu (ty chvíle psychicky moc nezvládám, většinou to ale úspěšně ignoruju. Nechceš jíst? Dobře, nebudeš!) Když byla Eliška menší, kradla mi sušenky, které jsem měla připravené v tašce kočárku a podobně. Všechny takové „pokoutní" úschovny pamlsků jsem zrušila, má smůlu.

Docela často se „šprajcne" a odmítá jíst ode mne - musí ji nakrmit manžel.

Tak, to by bylo k tématu.

A teď ještě jedna věc mě trápí, o které se chci s vámi poradit.

Moje šéfová mi nabídla, jestli bych od září nechtěla jít učit k nám do Zvláštní školy na 6 hodin v týdnu. V první chvíli jsem byla děsně nadšená, že si přivydělám a že 6 hodin není tak moc. Jenže, čím dál tím víc o tom uvažuju, tím míň se mi to líbí…

Vlastně bych napůl naskočila do toho pracovního kolotoče, nervy, porady, starosti s cizíma puberťákama …a Eliška by byla u tchýně a mojí mamky … Je pravda, že i teď jim ji dávám, každé tak 2 hod./týdně. Ale v té době, co je pryč, si doma uklidím, vyperu a tak. Což by byly zase další hodiny navíc, kdy bych s Eliškou nebyla.

Přece jenom, je ještě maličká, já ty chvíle s ní strašlivě miluju (i když se zdá, že nic spolu neděláme, tak přece jenom: JSME SPOLU. A to stačí!

Penízky by se hodily, moc moc! Ale říkám si … celý život už budu jenom pracovat…

No, nevím. Ono to ještě není jisté .. Ale já už se asi rozhodla:) Ale moc ráda si vyslechnu váš názor na věc. Jak byste se zachovaly vy?

Tak, to je zase román:(

Končím a posílám Missorce.

Mějte se krásně, pěkný zbytek neděle přejí

Baghira a Eliška (za tři dny už 15ti měsíční slečna:))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 10.07.05 19:45

prvniiii a jdu cist :)
predseda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.07.05 19:47

Tak to jsem měla o fous. :-))))

 
Missorka  10.07.05 19:49

A co kuk na icq?

Neštvi měěěěěěě… Víš, že jsem opuštěná!!! :-)

Peta

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 10.07.05 19:53

Baghiro :)
moc hezky denicek,docela jsem se u neho zasmala :). No,delfinek basti dobre,ale je fakt,ze ted nema vubec cas,porad musi behat a kdyz ho dam do zidlicky,nastava faze hysterie a vzteku,pak se tedy naji,ale dava mi jasne najevo,ze ho otravuju :)))

k te praci, mas pravdu,ze clovek uz bude potom porad pracovat a ty chvili s prcky hrozne rychle utikaji :). Ja jsem desne slepici matka,sice babickam pujcim ( kdyz maji cas ),ale jsem nervozni a vymyslim ruzne katastroficke scenare. Uz ted me chytaji fobie z toho,ze pujde do skolky :))))

EVASKU - QUINNY BUZZ si koupila sousedka a je moc spokojena,kocarek je moc pohodlny a dobre se s nim jezdi. To chces pro prdolku? JInak k TV,ja ji poustim delfinkovi rano,kdyz chci jeste dospavat a mit klid

vratil se Filda z Ostravy,tak si jdu poslechnout,jak se meli :))

jo,psala mi Maky,ze pocasi je desny,uz jim odjeli dve deticky :(,tak drzim palce,at jim brzy vysvitne slunicko

delfinek je tuhos,jdu se pripravit na Pelisky :))

market a delfinek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.07.05 19:56

Tak k deníčku napíšu epizodu dnešního odpoledne. Martin jedl naposledy před spaním asi v jedenáct hodin, když se probudil, šli s manžou ven. Domů se šli převlíct asi ve 4 hodiny a tak říkám, neměl by ten náš kluk něco taky sníst? Tak mu manža nabídl jogurt, který poslední dobou Martin moc nechce a Martin ho zblajznul okamžitě a ještě se navíc docpal rohlíkem se sýrem. Manža k tomu dodal, že je potřeba taky někdy nechat děti trochu vyhládnout. :-))
Takže takový přístup máme my ke krmení.

Jinak dnes jsme byly celý den doma, snažila jsem se odpočívat a s Martinem byl manža. Jdu si dočíst ještě minulý deníček a dám do galerky fotky z plavání. Tak zatím.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 10.07.05 20:01

o fousicek :)))

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 10.07.05 20:09

Hojky hojky!!

Hlásím, že žijeme a máme se celkem ucházejícně :-), ale vůůůbec nic nestíhám, takže teď to jen počtu a pak se zas na nějakou dobu odmlčím ;-).

Pa pa Katka a Tobík

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 10.07.05 20:17

Bahgiro - pěkný deníček. Některé pasáže jsem četla nahlas a manža v nich poznal mě, tedy lépe řečeno moje jídlo. Když jsem totiž nechtěla jíst, nastoupila babička a něco uklohnila, abych neumřela hlady.

Pepča jí jak kdy. Asi vždycky nemá hlad, ale většinou oběd sní. Miluje brambory a zeleninu. Ale dnešní oběd hovězí maso se zeleninou a rýží mi zůstal skoro celý na talíři. Holt tam nebyla brambora.

A k té práci. Je to těžké rozhodování, protože penízky jsou potřeba. Ale jak psala Market, ten čas s dětičkami strááášně letí a když Pepču nemám chvíli na očích, tak jsem taky děsně nervní. Takže jsem ti taky neporadila.

Jinak u nás se ještě nespí a je děsně protivnej, tak snad brzo odpadne. Teď tady u mě sedí a křičí mamí mamí. Tak já jdu.

Miroušek a křikloun

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 10.07.05 20:39

Ahojky, dneska už potřetí,

předsedo kde mám tu pochvalu :-)))))))

Baghiro zajímavý deníček. U nás se teda celkem dobře papká, takže když někdy sní málo nenutím, nemá prostě chuť. Ale nějaká moudra si z tvého deníčku určitě vezmu :-))))

A ke tvému dotazu. Já jsem před měsícem řešila to stejné. Já bych teda chodila do práce na půl dne a hlídala by moje teta. Která je super a neváhala bych ani na okamžik, svěřit jí Valušku. ALE, nedokážu si představit, že ji toho půl dne neuvidím, přece je to bobínek malý a takováto bude jenom jednou. je spousta věcí co teď dělá poprvé a já bych o to třeba přišla, tak to nikdy !!!!!!!! Za čas už mě nebude potřebovat a já si ji chci co nejvíc užít. Penízky potřebujeme jako sůl (je to směšné to co platí Jirkovi rodiče, bez komentáře :-(((() Ale já si řekla, že to nějak přečkáme. Tož tak, čest mateřské dovolené :-))))))))

Juldo: to má tvůj mužský svatou pravdu, taky to tak praktikuju, nechat vyhládnout, to pak baští jedna báseň :-))))

Market: nám počasí na srazík vyšlo úplně perfektně. To byl jeden jediný den když nepršelo, ale bylo krásně a teplo. Asi se matka příroda umoudřila, když posledně nám nepřála :-))))) Jestli budeš psát Diny, tak ji pozdravuj.

Luko: jo, jo s rodičema je to těžké, musíš se proti tomu obrnit, nic jiného asi nepomůže. A moc, moc gratulujeme Kačence ke stání bez držáka :-))) Představ si, ta naše sojka se zase odmítá pouštět, už dlouho jsem ji nenačapala že by sama stála. ALe já jsem v klídku, ono to příjde, už máme pomalinku našláplé :-))))))

Miroušku: tady taky chvilku svítilo sluničko, ale vzápětí začalo šíleně lít, jako z konve :-((((

Pavli: já bych se asi taky obávala těch neštovic, ale prý u těchto malých dětí to není nějak drastické (myslím ta nemoc). Aspoň by jste to měly už za sebou, ale to asi není moc povzbudivé :-)

Maruš: tak potichučku chválíme Marušku (aby jsem to nezakřikly), jaká je hodná :-))))))

Tento týden těžce nezvládám večer NEŽRAT !!!! Tak si jdu dát zase něco dobrého. Ale mám předsevzetí od zítřka zase nejíst po 18 hodině. „No uvidíme“, řekl slepý a šlápl do hov.. :-))))

Čautě robky

Dana+Valuška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 10.07.05 20:50

Danus :)
tak davam pochvalu za hodne moc prispevku v minulem denicku hihi
jinak s temi predsevzetimi ,dneska jsem nacnula bonbosku,ze si dam dva a hahaha,pulka je pryc :)))

market a momentalne uplakanek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.07.05 21:33

Holčiny, přeji vám dobrou noc, jdu za manžou, aby nebyl naštvaný, že pořád sedím u PC. Komentáře napíšu až zítra v klidu.

julda

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 10.07.05 21:59

Ahojda holky!

Tak jsem se včera překonala a provedli jsme návštěvu u tchýňáků, původně chtěl jet manžel sám autobusem jen vyzvednout poštu, když autobus odjel a on byl ještě doma, změnil to na kolo, nakonec jsem sbalila Elču a jeli jsme všichni autem. Nejdřív jsme se stavili nakoupit, u tchýňáků jsem ji dala sváčů, pak si chvíli hrála a před obědem jsme jeli domů, kde mezitím babi vařila obídek. To jsme se měli jako Magrátka a spol. Ze sedačky jsem ji spící předělala do postýlky, ani se nevzbudila. Spala přes dvě hoďky. Večer se trošku udělalo líp, aspoň přestalo pršet, takže jsme vytáhli gril a udělali si špekáčky a naložený masíko. Usnula u koja. Dneska byl budíček po sedmé, ovšem polední spánek se smrsknul asi na půl hodiny, což mě nepotěšilo, už od pěti večer byla nevrlá, nakonec opět usnula u koja, ale dnes už o půl osmé.

JULDO, údajně prý máme v naší rodině děděné těžké kosti, měřím 172cm, ale i tak si připadám někdy tlustší než jsem byla, a ta váha tomu jen odpovídá

JULDO, já když viděla v Lešné Jolu, jak si pojídá langoš, tak jsem se taky zlákala a taky si dala, to se nedalo odolat :)

JOLI, manža jí říká Kuki a já pro změnu Beru jako beruško, babi jí svýho času říkala Koťulinko, jako zdrobnělinu koťátka, ale z toho prý už vyrostla. Jinak Elča byla na nočníku asi celkem 3×, z toho se naposled počůrala, ale jinak se jí snažím u toho bavit, ale jí to zjevně vůbec nebaví a taky by nejradši zdrhla, ale ještě sama nechodí, takže nemůže :))))

SIMČO, teda poklona, tak Danuš píše na emimino, když jde z tahu a ty dokonce když jdeš z vlastní svatby kontroluješ, co se nového

MAJO, to je dost, že se nám taky někdy ozveš, myslela jsem na vás, ze Zuzanky se taky stává úplná slečna, zase je trošičku jiná, větší, roste jako z vody cácorka :)

BAGHIRKO, ta tvoje poznámka o posledním pomazání paní Bramborové, že má Makýš vyndat máslo, ta byla božíííííííí :))))))))

JULDO, ještě k těm tvým svatebním fotkám, když se na ně znovu dívám, tak mi přijde, že jsi přehodila datum, z toho roku 1996 bych hádala tu dlouhovlasou a z roku 2003 tu krátkovlasou, vážně :) Ty dlouhý vlasy tě strašně omlazujou, tak bych je rozhodně nestříhala

DANUŠ, tak já pomalu s velikostma oblečení přecházím k vel. 44-46 :(((, kolikrát si zkouším něco XXL a je mi to i malý :(((

DANUŠ, kampak si chodíte v neděli na čerstvý rohlíčky? Nám babi včera pekla koláče, a byly výborný, lepší než rohlíky :)

Holky, já jsem blbec, dneska jsou Pelíšky a já to zjistila až teď, v programu bylo něco jinýho, grr :(

MAGRAT, tak jak jsi vyřešila koupel v teplé vodičce, byla nebo byla studená sprcha? Teda to s Diny to je síla, snad jsou všichni v pořádku. Jinak déšť na srazíku nám určitě nevadil, protože žádný nebyl, svítilo sluníčko od rána až do večera :)

LUKO, hlavně se tím netrap, neřeš to, ať si myslí svoje, ty jsi dobrá máma, my to víme, ty to víš a nic ti to nemůže zkazit

BAGHIRKO, tak k deníčku: když přijdu s metodou, nechceš jíst - nebudeš, babi rázně zakročí, jako že nejsem trpělivá a přebírá misku s jídlem a ona pokračuje, někdy Elča jí, někdy sní ještě dvě nebo tři lžičky a stejně nechce, a to už babi nekomentuje, já taky ne :)

Tak Pelíšky už končí, tak končím taky, přeju všem dobrou noc a sladké sny :)

KOSTIČKA

 
Anonymní  11.07.05 06:36

Dobré ránko:o)))

Jdu zase pozdravit, za chvíli vyrážíme s Vládíkem na ty jaterky, tak doufám, že budou v pohodě.

Přejeme všem hezký den:o)))

Maruš a zlobílci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 07:29

Kosticko :)
vodu resime tak,ze ohrejem v nejvetsim hrnci a rychlovarne konvici,nalijeme do vany a hura na to :)). Delfinek je nadseny,tomu by nevadila ani ta studena hihi

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 07:33

dobre ranko
dneska delfinka trapily sny a zoubky ( vrazedne kominace ), ve ctyri se nas snazil presvedcit,ze vstavame,ale nakonec jsme ho premluvili do tech sedmi. Ted neco pise na sve klavesnici a pritom telefonuje z meho byvaleho ( fnuk ) telefonu

chystame se dneska do ZOO,doufam,ze tam nebude moc narvano. Akorat jsem zvedava,jak se delfinek bude tvarit na kocarek, na Vysocine rval jak blazen a vetsinou vyhral.

jeste mam v planu objednat se na ostrihani,je to fakt akutni. Vecer nas ceka velky nakup,lednice place,ze je prazdna

MARUS - neboj,vysledky budou v poradku

MIROUSKU - tak v kolik Pepca zabral?

PAVLI - tak uvidis,treba se vam nestovice vyhnou

jdeme snidat

market a mobilar

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 11.07.05 08:39

Ahoj,
k deníčku nemám co dodat Klárka baští o 106:))), s tou prací je to těžší také jsem o tom uvažovala a penízky by se taky hodily, ale nějak nemám sílu opustit tu svoji prďolku protože v našem případě by musela do jeslí…
Teď má Klárka před spaním krásný zvyk, před tím než jí dám do postýlky tak se tulíme a ona mě začala hladit:))Je to tak příjemné:)

Markét- já jdu na stříhání dneska, prďolku hlídá tchýně, teda snad mi nezavolá že nemá náladu:(

Jo a nechci se chlubit, ale moje dítě ještě spí,večer šla spát v 7:) poslední dobou to nějak natahuje…že by to bylo přechodem na 1 denní spánek?

Neštovice- zatím nemáme, já jsem je také neměla ani když je měl můj bratr, tak snad je Klárka imunní…No uvidím..

Pavla

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 11.07.05 09:03

ahojky,
dnes to bude bez velkých písmen, neb jednou rukou držím vaška. je ukňouránek.
dnes vstával v půl sedmé, ale já se vzbudila stejně už o hodinu dřív, bééé.
a to jsempřitom pořád nedospala ten páteční deficit a jsem furt unavená.
A k tématu - my máme doma otesánka. I když teda občas se zasekne, ale to ho nenutím, prostě asi nemá hlad. Jinak jí všechno, co mu dám, i co mu nedám. Je fakt, že kdyby najednou přestal dlabat, tak bych byla dost vykulená.
A k té práci? No popravdě, mně 6 hodin týdně nepřijde tak moc. Já bych asi do práce na těch pár hodin šla. Možná že je to tím, že u nás babičky fakt nehrozej a jsem už rok s Vaškem opravdu těch 24 hodin denně s miniaturními výjimkami, kdy hlídá táta, abych mohla uvařit, haha. takže bych si asi fakt ráda tu a tam od té péče odpočala…

MAGRAT - vítej zpět z Noemovy archy. Teda tu studenou vodu doma fakt nezávidím. Já si včera dala vanu… no co ti budu povídat :-))) (sorry)

LUKO - vybodni se na řeči, i když jsou to řeči tvých rodičů. Vy jste rodina a děláte si to tak, jak vám vyhovuje a jste spokojení. Tak co je za problém, ne? (Mimochodem, já jsem zvědavá, jak my utáhnem tolik balíků plenek, když do nich bude Vašek dělat ještě nekolik let a mímčo taky, hihi) No a hlavně - gratulace Kačce ke stání!

SIMČO - opožděně přeju kráááásný start do manželského života.

BAGHIRO - tada paní bramborová už by ani na to máslo nebyla…

DANI - tvé sólokomentáře mě vážně pobavily :-)))

Já už si zas nepamatuju, co jsem chtěla ještě napsat. budu si to muset psát, ale když já si vždycky zapomenu přinést papír a zapomenu, kam jsem dala tužku.....

Zatím pá

Makýš a mamánek

 
Simca2
Kecalka 114 příspěvků 11.07.05 09:16

Krásné ráno,
deníček byl zajímavý,ale mi naštěstí s Anetkou takový problém nemáme.U nás je spíš problém,aby chvíli nejedla nebo neškemrala.
Jinak všem děkuji za gratulace a jako paní se cítím pořád stejně,jen mám o prstýnek víc hi hi.
A svatební noc? plnej pidibyteček lidí,takže nic a stejně jsem byla tak vyřízená,že by nic nebylo.
Anetka při obřeadu brečela,chtěla jít za mnou,tak s ní můj brácha musel na chvíli odejít.Pak před budovou chytla od známýho 2letého kluka za ruku a vedla si ho zpátky,takže to jsme se smáli.

Taky se ji včera prořezala stolička,takže hlásím 9 zubů,i když strašlivě ječela asi se do dásně nějak kousla a tím si to prořízla.
Simča s Anulkou

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 11.07.05 09:19

ahoj,
dnes jsem vyspalá.kačka usnula v devět,kolem jedenácté chtěla ještě nakrmit a pak až ráno.k deníčku můžu dodat jen něco málo.kačka byla do 10m superžravá,pardon za ten výraz ,ale do té doby přibírala kolem kila za měsíc tak uznejte…pak se to zlomilo a občas nechce jíst a o to víc kojím v noci.ještě pořád nestíháme pět jídel denně,většinou kolem 8,30 snídaně,ve dvanáct oběd,svačinu chce až mezi 4-5 a kolem osmé kojení.mezitím dostane kousek rohlíku nebo takové ty rýžové suché chlebíčky,ale masíruje si tím dásničky.s pitím problém nemáme a momentálně přibíráme do 10dkg měsíčně.a to je asi tak vše,snažíme se jíst vždy společně,i když ne pokaždé to vyjde.
dnes ráno jsem zase rozbulela kačku.na otázku kde je táta koukne k jeho posteli,řekne taa nebo tata a rozbulí se..včera volal a když jsme ji dali od telefonu tak se taky rozbulela a bezpečně ho ukáže na fotce mezi jinými lidmi,sluníčko na­še.

pavlo,markét-já jdu k holičce ve čtvrtek,trošku přistřihnout a na melír,už se těším.

kostičko-tak velikost xl mám taky,ale většinou kupuju u vietnamců takže mě to nevadí a na fotkách vypadáš opravdu hubenější a rozhodně ne oplácaně,což já o sobě říct nemůžu…

dano-teda já si dala závazek pokud možno nejíst po osmé večer taky to jd dolů.sice pomalu,ale jde.za dva měsíce 4kg.vidět to není,na oblečení to poznám a mám z toho dobrý pocit,ještě 2kg a jsem na váze před těhu…ale chce to víc.

miroušku-kdy nakonec pepča usnul?je to krásný,když už volají mami,viď?

juldo-ke krmení máte super přístup,občas to nevědomky taky udělám a je pravda,že kačka pak sedí a jen mlaská…

baghiro-o tom jídle jsi to napsala hezky,i já s naším vcelku dobrým jedlíkem si z toho něco beru!!a s tou nabídkou k práci?já bych o tom asi přemýšlela a poslechla bych si,co na to ten můj…ale chápu tvoje pocity,kdybych měla pracovat každý den tak rozhodně néé.určitě hodně rozhoduje taky finanční situace.mě tohle rozhodování čeká po vánocích,ale to bude kačce víc než rok a půl a byla by s náma…hlavně z toho rozhodnutí musíš mít dobrý pocit,ne stres a nervy!

maruš-budem na vás taky myslet,určitě to bude dobrý.

venku je zase tak všelijak,jdem ven k řece nakrmit kachničky,doma je protivná nálada…vařit nemusím,máme ještě od včera.
luka a kačenka

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.07.05 09:21

Dobré ráno (opět deštivé),

Pepča usnul až v 10 :-(((, já totálně hotová a vstává teď.
Za chvilku vyrážíme k dr., takže písnu potom.
Teď musím běžet přebalovat, plínky už si nese Pepča.

Miroušek a Pepča

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 12:21

tak delfinek ma po dennim spanku,chrnel na balkone asi 40 minut,pak se po:,–(il,zacal se chechtat. Chtela jsem udelat spoustu veci a prdlacka. Taky jsem chtela cvicit,ovsem delfinek mi hned sedl na bricho nebo me zacal tahat za hlavu,fakt bezva :)

premyslim,jestli nevyrazim na nejake nakupy,mam hroznou chut si neco koupit

LUKA - ja jsem se taky objednala na ctvrtek,akorat se mnou pujde i maly terorista,tak snad to zvladnem. Jinak delfinek je zrout porad, nase jsem musela krotit,oni by ho nejradeji krmili od rana do vecera.

MIROUSKU - hihi Pepca je sikulka,ze si sam donese plinku :)

MAKYS - tak mi pak rekni,ktery den mam drzet smutek za bramboru :))

JULDO - cekam na ty fotecky :))

k obedu se nam zapika cuketa s bramburkem,tak snad to bude mnamka

jo a v patek jedeme do Liberce,zeni se nam kamarad,tak jsem zvedava. Hlavne je to jeho prvni holka,bydlet nemaji kde,tak to trosku nechapu. Snad jim to vyjde. Ja jen doufam,ze nezabloudim a najdu radnici dobre :)))

jdu se mrknout na ten obed,zatim

market a delfinek nedospinkany

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 12:23

ahoj novomanzelko :))

takze zadna bujara noc se nekonala jo :)), delam si legraci,ja jsem byla o sve svatebni noci tak unavena ( a pripila ),ze jsem lehla a spala jak sipkova ruzenka

stolicka au au, mne se ted prorizla osmicka a vim ,jak to boli

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.07.05 12:50

Tak hlásím příjezd, Pepča teď zase vytuhnul. U doktorky to bylo v pohodě a hlavně vše v pořádku a ještě jsme stihly trošku pokecat. Pepču hlídali tchánovci a zvládli to taky dobře. Měla jsem z toho větší hrůzu, naštěstí ten dnešní budíček skoro o půl 10, ho dobře naladil.

MARKET - určitě cestu k radnici najdeš. A díky za tip na oběd pro Pepču. Udělám mu taky cuketu s brambůrkou, i když jen vařenou. Ale má ji rád.

LUKO - tak chodíte krmit kačenky? Pepčovi se taky moc u našich líbily, mají je na dvoře a pořád chodil k brance je pozorovat.
A to kouzelné slůvko „mami“ prostě nemá konkurenci…

SIMČO - tak to je dobře, že jste svatbu dobře zvládli. A Anetka se asi inspirovala a našla si ženicha.haha

PAVLI - jak je Klárce? Doufám, že už líp.

MARUŠ - jak jste to dneska zvládli u dr.? Neplakal Vládík moc? Posíláme pofoukáníčko.

Tak já jdu na ten oběd. Zatím se mějte.

Miroušek

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 11.07.05 13:06

Ahojky holky,

tak u nás je to s jídlem dobrý, ne že by byl Ondra nenasyta, ale jí celkem dobře. No samozřejmě si musí u toho hrát, nebo něco činit. Dřív měl svoji misku, kam jsem mu dala trošičku jídla, které právě jedl a on si v tom nimral lžičkou, teď už to není to pravé a musí se vrtat v té misce, ze které ho krmím. Jídlo je obvykle všude, taky mě krmí, ale zas krásně otvírá pusinku a za chvíli jsme hotoví. Když mu dám chlebík nebo kousek rohlíku, piškot, tak to poslušně zpapká, jen buchtu vždycky rozdrobí a rozmetá všude. Pije taky dobře.
Chtěla bych mu pomalu zavést kravské mlíko na pití, ale nevím, kdy mu to mám nabízet. Zatím pije sunar na noc, kravské mu na noc dávat nechci, aby mu nebylo těžko, a pak pije sunar v noci, když se probudí. Ráno snídá jogurt a pije čaj.

Baghiro - k té práci, já bych do práce šla, na 6 hodin, kdyby mi to někdo v mém stavu nabídl, haha. Ale pro tebe je určitě lepší být doma s Eliškou, než jí dávat na hlídání tchýni, že?

Juldo - zuby mažem Mundisalem, předtím jsme měli Calgel, myslím, že to pomáhá.

Počasí taky není u nás nic moc, ale zatím neprší, tak půjdem odpoledne ven, doma je to už k nevydržení :-)). Zítra pojedem k našim, ještě nevím na jak dlouho, ale max. do konce týdne.
Tak se tu všechny opatrujte, Klárce přejem ať se jí neštovice vyhnou obloukem a všem lepší počasíčko.

Jola a Ondrášek

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 11.07.05 15:52

Jolo, já zkouším dávat Vaškovi kravské mléko přes den. On když vidí svou lahvičku na Sunar, tak začne mlaskat a žadonit, tak mu do ní naleju tak 100ml, víc zatím ne. Vůbec mu to nepřijde, vyzunkne to jak nic. Třeba po obědě, nebo po sváče. Dávám si tak 4 měsíce na úplnou náhradu Sunaru normál mlíkem.
 Makýš

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 18:24

ahojky
tak mam za sebou fakt velky nakup,nechala jsem tam tri tisice,ale bylo to i tim,ze jsem kupovala veskerou drogerii,protoze doma je totalne prazdno :) Akorat jsem koupila blbe ziletky Fildovi na strojek,tak snad mi je vymeni ( stoji ctyri kila ). Jo a delfinkovi jsem koupila kostky a skladam :))

doufam,ze zitra se slunicko umodri a my budeme moct radit venku,tohle je des

pa market a delfinek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 11.07.05 18:59

Ahoj holky!

Tož jsme zpátky v Brně, tentokrát jsme si to ve Zlíně až tak moc neužili. V pondělí jsme byly na folkovém festivalu Zahrada, ve čtvrtek v ZOO Lešná. Dá se říct, že zbývající dny furt jen pršelo… Zato srazík se vydařil, bylo celý den krásně, hezky se chodilo, děti nezlobily, stihly jsme pokecat (dokonce i s tatínky…) i pojíst - prostě pohoda.

Jolo, mrzí mě, že jsme to v neděli už nestihly, ale místo ve čtyři jsme odjížděli po šesté… Děti usnuly v autě… Snad příště!

Kostičko, květináče nemají chybu!! Už jsem udělala nějaké šablony na trička, napřed to zkusím s barvou, pak třeba savování…

Danis, tak už jsem taky nahoře jiná…! :o)

V pátek jsem se potakala s Alfinkou a konečně jsem osobně poznala i Elenku. Moc pěkná babulka. Venku sice lilo, ale v herně bylo dobře. Ještě dorazila Ajka s Leničkou a Lukáškem (snažilky si určitě vzpomenou..)

Dneska jsem měla událost. šla jsem poprvé v životě na melír. Foku najdete na našich stránkách. Dopadlo to úplně jinak než jsem chtěla, ale časem si to určitě vylepším henou. Čekala jsem, jak budou reagovat děti, ale dělaly jakoby nic, ani Verunka to nekomentovala.

Děti jsou naživu, Kuba má nový slovník, začaly se s Verunkou tulit. Jo a Verunka si přišla už dvakrát na mlíčko!! Tak jsem jí dala, aby neřekla, že jí šidím… a docela silně tahala… :o)

Marek má od srpna práci, nevím jestli už jsem to psala, má podepsanou smlouvu na dobu neurčitou. Ale pošlou ho na 2-4 měsíce do Ameriky na nějaké zaškolení. Doufám, že do Vánoc bude doma. Tak si tu budu tiše slamařit (nebo slaměnkovat… :o))

S nechutenstvím problémy nemáme a nikdy jsme neměli. Kuba se sice rozjedl až kolem 8. měsíce, ale zato jí od té doby úplně všechno.

V Brně budeme asi do středy, možná i déle, záleží na počasí. Mám skulz přes dva deníčky, jdu dočítat… :o)

Barevná Alice

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 19:02

ahojky :)
vitam te zpatky z vyletu,skoda,ze vam pocasi moc neprala
jdu se mrknout na tvoje nove vlasky

a jak se ma Ajka? porad bojuji s ekzemem ?

koukala jsem na fotecky ze sraziku a Kubik je pekny cahoun :))

market a delfinek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 11.07.05 19:13

Markét, ekzémy a nemoci jsme nějak vynechaly, musím se zeptat chlapa, já byla s dětma na písku, tak nevím, co všechno probrali… Ale Lukášek mi připadal čistý, tak je to snad stabilizované…

A.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 19:24

mrkla jsem na fotecku a vlasy vypadaji super,fakt dobra zmena :)

a s tou Ajkou jsem rada

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 11.07.05 19:44

ahoj,
celý den jsme byly se švagrovou a babi,venku jsou pěkně silné přeháňky a taky hřmělo.den nám pěkně utekl.právě jsem kačku odtrhla od věže,naučila se ji otvírat a jedno cd bylo na zemi,jako naschvál jedno z nejlepších,ale vypadá,že mu nic není…to tatínek nerozchodí…máme ho totiž vypálené z belgie a tam namíchané takže koupě nového je nemožná.taky e kačka za těch pár dní pěkně rozcapkala za ruce a stojí kde to jde.

miroušku-kachničky a vůbec zvířata kačenka miluje,obě babi mají doma zvěřinec.obě rodiny dohromady dají 4psy,kočku,andulku a morče.

alice-tak z tebe bude taky slaměná,já budu na podzim sama 3 měsíce,ale ono to uteče.

musím nečekaně končit.cosi nebo spíš kdosi tu děsně smrdí tak půjdem rovnou do sprchy.

luka a smraďoch

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 19:52

Kacka je holka sikovna :) a pozde gratuluji ke stani a tapani :))))

market a chrnidlo

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.07.05 20:44

Dobrý večer,

tak u nás se už spí od třičtvrtě na 8, asi ho zmohla dnešní procházka. Vyrazili jsme zase na třešně a Pepča se už je naučil jíst i se slupkou.

ALICE - tak to si krásně užíváte prázdnin.

MARKET - a sobě jsi něco koupila? Kostky jsou dobrá hračka. Já mám v prodejně schovanou hadrovou kočičku a pořád přemýšlím, jestli ji mám dám kámošce (mimčo se má narodit začátkem srpna) nebo ji nechám Pepčovi. No, ještě uvidím.

LUKA - tak to Kačenka krásně pokračuje ve stání a obcházení. Za chvilku se už určitě pustí.

DANI - kdepak jsi? Včera tolik bodů a dneska nic?

MARCELO - co je s váma? Užíváte si prázdnin?

Tak zatím dobrou noc, manža šel ještě do práce, tak snad nakouknu.

Miroušek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 20:46

tak u nas je budicek s revem,zase se ozvaly kamosi zuby :((

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.07.05 20:49

tak ať kámoši brzo přestanou zlobit, ať delfínek může spát.

Miroušek

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 11.07.05 21:07

taktéž u nás. Usnul před osmou, ale teď už půl hoďky řve. Taťka uspává, snad se mu zadaří.
Jdu do spechy a pak na Vraždy v Midsomeru, jen asi jako tradičně neuvidím konec (a vraha), bo usnu :-)).
Přejem krásnou noc bez breku.

Jola

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 11.07.05 21:14

jdu popřát dobrou noc.to čilé lezení a stoupání si na nás má asi blahodárný účinek,protože kačka zase usíná mezi osmou a devátou.všichni se hezky vyspinkejte.
luka a spáč kačka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 21:21

na vrazdy se taky koukam a pravidelne tesne pred koncem usinam :)
tata cte pohadku a delfinek rve,to bude super noc

market

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 11.07.05 21:37

jenom skáknu vás pozdravit, popřát pěknou noc.

MARKET, JOLO - zoubky zoubky, vylezte už a nechte kluky spinkat!

ALICE, LUKO - holky jste hrdinky, já si vůbec nedovedu představit, že bych taťku neměla tak dlouho doma. A co já. Jak by to asi zvládnul Vašek. Tátu úplně zbožňuje, když přijde domů, já jsem vosk, nechce mě ani vidět. 3 měsíce bez něj…ani pomyslet.

V diskusích bylo téma o ranním vstávání. Prý se děcku nemá tolerovat vstávání před šestou. Bohužel rada, jak na to, tam nezazněla :-(

Dobrou

Makýš

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 11.07.05 21:40

Tak jsem holky sama samička. Dopoledne odjel Tomáš s tchýňákama, sestrou tchýně a jejím vnukem autem do Chorvatska. Budou tam asi 10 dní a zrovna tento týden má manža hodně práce, takže asi nepřijede ani na víkend domů. Je tady takové divné ticho, Martin už spí, skoro se začínám bát. No mám zamčeno a telefon při sobě.
Martin dnes spal ve dne jen hodinu a já jsem se stačila akorát najíst a už ne schrupnout. Dnes v noci se totiž opět několikrát budil, pořád chtěl pít a musela jsem ho i přebalovat. Ale myslím, že jedna stolička už je malinko proražená. Teď jsem mu na noc zrovna namazala dásně, tak uvidíme.
Když jsem si odpoledne lehla u Martina v pokoji na matraci na zemi a chtěla si schrupnout, zatímco on by si hrál, tak po mě pořád lezl. A hlavně vždycky přes moji hlavu a nejlépe zadečkem. Hodil mi jednu nohu přes hlavu, potom plínu a pak druhou nohu. A za chvíli zase nazpět, no asi 50×. Musela jsem se tomu smát, takže ze spaní nebylo nic.

Markét - tak to jste měli pěknou dovču, ale delfínkovi se možná déšť líbil víc než sluníčko. :-))) Teda udělala jsi dnes pořádný nákup. :-))) Fotky do galerky se mi nedařilo nahrát, pak jsem přišla na to, že je musím zmenšit. Byli jste dnes v té Zoo? Delfínek musí být srandovní, když takhle po ránu úřaduje. :-)))

Diny - to je hrozná smůla s tou bouračkou, snad jsou všichni v pořádku a auto se nějak vyřeší. Hlavně, že si jinak užívají.

Luko - nic si z vašich nedělej, tvůj bratranec má asi geniální dítě. :-)))) Kačenka je šikulka se stáním. Znovu tě chválím jak pěkně hubneš, lepší pomalu a navždy. Vydrž. A manža je v Itálii taky pracovně?

Alice - chudáčku, to budeš pěkně dlouho sama. Myslím, že ten melír máš moc pěkný.

Pavlo - To Klárčino spaní ti přeju a závidím. Klárce už je dobře? Třeba jsi měla neštovice, když je měl tvůj brácha, stačí jen jedna a třeba jste ji přehlédli. Přejeme vám ať se tomu vyhnete.

Maruš - tak se třeba blýská na lepší časy s chováním Marušky. :-))) Jak dopadly Vládíkovi testy?

Kostičko - my taky musíme chodit v sobotu a neděli pro čerstvé rohlíčky do obchodu. Nám koláčky žádná babi bohužel neupeče. :-))) Máš výhodu bydlení s rodiči.

Simčo - to máte první stoličku? Tak to šla rychle ven. Svatební noci s manžou si budeš užívat celý život. Hlavně, že jste se měli ve svatební den fajn.

Jolo - a to chceš dávat Ondráškovi kravské mléko kupované nebo domácí? My si chodíme pro domácí a chtěla bych ho časem taky dávat Martinovi. Ale je dost tučné - na vrchu vrstva smetany, tak nevím.

Makýš - dáváš Vašíkovi mléko domácí nebo kupované?

Miroušku - přimlouvám se, aby kočičku dostal Pepča.

Martin usnul asi v půl osmé, tak mě holky nestrašte, že se taky za chvíli vzbudí.

Vraždy v Midsommeru mám moc ráda, ale tenhle díl už myslím dávali. Já jsem je pravidelně sledovala vloni, když se Martin narodil a většinou jsem u nich kojila.

Ondrášku a delfínku, koukejte už spinkat, ať si mamky odpočinou.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 21:45

hahaha , nesnasim tyhle chytre diskuse,delfinek vstaval 14 dni v pet a nikdo a nijak mu nevysvetlil,ze se jeste spi. Ale ty to mas doma kazde rano vid :)

market

 
Missorka  11.07.05 21:46

Ahojky Makýšku (vůbec nevím - jsi Markéta??? :-)),

teď jsem na tu diskusi koukala a mám k tomu jen jednu poznámku. Nevím, jestli jde odnaučit dítě vstávat před šestou, nemám zkušenost, ale náš Vojta je schopnej tak půl hodinu až třičtvrtě hodinu fungovat ráno sám. Vzbudí se třeba kolem šestý, dostane dudlík a asi ještě na chvíli usne (to nevím jistě :-) Pak si začne broukat - to sice registruju, ale vstávám až když už se rozčiluje, hned jak přijdu do pokojíčku, tak se uklidní a je růžovoučký miminko. Funguje to tak i u spaní přes den. Dokonce bych řekla, že prostě POTŘEBUJE být ráno sám a pomalu se probudit, pokud třeba nejsou podmínky a musí vstávat (návštěva dr. nebo tak něco) je do dalšího spaní protivnej jak troky. Takže dneska u babičky si vzal v šest dudlíka a definitvně vstával až v půl osmý (a to jak znám babičku, tak ho vytáhla hned při první pidiznámce nesouhlasu… :-))

Já už teda přes broukání většinou nijak extra neusnu, ale i ten pocit, že nemusíš ze spánku rovnou fungovat, je moc fajn.

Ale ber to jen jak je to u nás - oni jsou fakt všechny děti hooodně originální!!!! :-)

Peta a spol.

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.07.05 21:46

Ahojda holky!

BAGHIRKO, s tou prací ti taky asi neporadím, i když je to jen na 6 hodin týdně, možná by ti to prospělo. A co na to vůbec manža? Říkala jsi mu to, nebo čekáš až si to ty sama rozmyslíš? Já bych to asi na mým místě neřešila, bydlíme společně s našima a El je s babi skoro pořád, taky spolu chodí třeba na 2 i 3 hodinky ven na prochajdu, takže by jí to ani nepřišlo, že s ní nejsem já, ale u tebe je to něco jinýho, tchýni máš sice vedle bytu, ale vycházíš s ní blbě a nechceš, aby Eliš byla častějš pod jejím vlivem :(

MAGRAT, tak ohřívání vody v hrnci na plotně taky znám, ale to jsme praktikovali dřív, teď už naštěstí máme plynový ohřívač, takže voda nám teče teploučká

ALICE, nevím jak ty, ale moje představa o pokecu je trošku jiná, já bych řekla, že jsme stihli prohodit pár slov :))) Taky marně čekám na to tajemství, jakéže nápady tě napadly, moc by mě to zajímalo

JOLO, můj manža říkal, že Zdeněk je dobrej orel, nevím přesně, co tím chtěl říct, ale říkal to v dobrým slova smyslu. Prej je mladej a dobře si s ním rozumněl. On si s mladšíma než on (v září pětatřicátník) nějak líp rozumí. Marek od Alice byl na něho asi moc „starej“ (Alice promiň).

Dneska bylo naštěstí u nás pěkně, akorát k večeru začal foukat děsný vítr. Dopoledne manža stihl zajet k nim do firmy ukázat konečně to naše dítko, jak nám roste. Odpoledne si chystal věci na ryby, chtěli už vyjíždět dnes, ale odložili to na zítra ráno, takže budu taky pár dní slaměnka :), vyhrožoval že jedou tak na 3-4 dny, ale jak ho znám, tak tam tak dlouho nevydrží a přijede už pozítří. To je jeho představa dovolené, jet na ryby a nejlepší by bylo, kdyby jsme jeli s ním někam pod stan mimo civilizaci a mohli mu třeba vařit. A taky se strašně těší na to, že se nebude muset koupat. Nejsou ti chlapi nějací divní?!?

Ještě sice není deset, ale hledám ještě něco na netu, tak už se sem vracet asi nebudu.

Tak dobrou

KOSTIČKA

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 21:48

ahojky
tak delfinek po pohadce odpadl,doufam,ze az do rana.
Jinak v ZOO jsme nebyli,mracilo se to na nas ze vsech stran,tak to nechame na ctvrtek

jo tyhle dily opakuji,ale ja jsem u nich usinala i vloni :)

takze si ted takhle osamela jo :), ja kdyz jsem sama doma,tak jsem zamcena,ani okno si neotevru,jsem desny srab

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.07.05 21:49

zrovna jsem si rikala,ze mi chybi tvuj vecerni komentar :)

klidnou noc bez probuzeni

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 11.07.05 22:33

Kostičko je dobře, že bereš manžův přístup k životu s humorem. I když samozřejmě chápu, že tě to spíš pěkně vytáčí. Mě by to vytáčelo taky.

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 12.07.05 08:05

Ahojky,

jen krátce, právě jsme vstali a chystáme se k našim, budem tam do zítřka a pak celý příští týden.
Ondra byl včera večer nejživější miminko, hrál si s hračkama a vůbec nevypadal na spaní. Já jsem vzraždy oželela (taky jsem tento díl už viděla, ale konec taky ne) a šla si s ním po desáté lehnout, za chvíli usnul a já taky. Jen vím, že ho pak manža přenášel do jeho postele. No ráno budíček klasicky, po sedmé. Teď tu řádí, já jsem ještě v pyžamu, půjdem se nasnídat, pobalit a pomalu vyrazíme. Včera bylo odpoledne šílené vedro, ale večer zas přišla bouřka a napršelo zas plno vody. A to jsem se radovala, jak to vše krásně oschlo a že se bude hodit jít do písku.

Juldo - mlíko kupuju čerstvé Bio mléko, dělá to Olma. Zatím jsem mu dala jen tak asi 50 ml do sunaru jednou.

Kostičko - ten orel mě teda pobavil :-)) To se u nás jistě chytí :-)) Jo, Zdenkovi bude letos 30, je to zkrátka orel :-)).

Alice - neva, že jste se nestavili, se přiznám, že jsme na vás úplně zapomněla a celé odpoledne jsme nebyli doma, no byli jsme poblíž, tak bychom doklusali.

Tak paa, budu až zítra večer.

Jola a Ondrášek kramář

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 12.07.05 08:06

Miroušku - prosím prosím, dej do galerky taky Pepču, už jsme ho dlouho neviděli. :-))

Ď.
Jola

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 12.07.05 08:09

Juldo,
dávám kupované mléko, páč široko daleko tady není žádná kráva (tedy alespoň ne ta čtyřnohá, haha). Jéje, to by jinak bylo bájo, i když to by ho asi vbšechno vyžah David :-)
Ale já to fakt zatím nepřeháním. Tak 2× týdně tu 100 ml, někdy ani to ne.

Makýš

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.05 08:11

dobre ranko

tak zbytek noci probehl v pohode,rano se tvaril,jako ze je nejspokojenejsi mimi na svete :). Opet si dulezite cte a neco vypravi kocourovi ( ten se tvari mene nadsene ).

koukala jsem na predpoved,hlasi slunicko,tak se tesim,ze bychom zase mohli vyrazit k vode.

ted nekam zahodil dudlika a ja ho nemuzu najit,mame jen jeden,delfinek ostatni nechce. Tak doufam,ze ho najdu,nez pujde spat,jinak nas cekaji radosti

jdu si umyt hlavu,at vypadam jako clovek :))

market a delfinek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »