Jarní miminka 2004 - někde musí být chyba

Rodičovství

Na téma deníčku mne přivedla nedávná návštěva supermarketu.

Jedno nedělní odpoledne jsem se s rodinkou vypravili na nákup do Tesca (no je to asi 14 dní nazpět) a Terezka se rozhodla že nám takový výlet teda nedaruje. Už v autě byla ukňouraná a pořád něco chtěla (pití, čůrat, viděla venku pouť a nutně potřebovala na kolotoče…) a nemohla to říct normálně, ale pěkně nahlas a pokud možno hodně ukňučeně.
První jsme prošli OBI, tam Terka lítala jak splašená. Nutně potřebovala takové plyšové kytky co snad kvůli nám narafičili snad na každý roh. Pak objevila koutek, kde byli dětský kola, no to byl panečku rámus. Vztekala se řvala, brečela,…
Pak Tesco, tak tam seděla sice v košíku, ale pořád se velice hlasitě domáhala všeho co viděla. Můžu říct, že mně bolela hlava a migréna to tentokrát nebyla.

Do nedávna nebyl problém s Terkou cokoliv podniknout a pokud ona měla prostor pro sebe, tak byla schopná akceptovat i „prostor" můj respektive můj a manželův. Ale co předváděla tentokrát.
A to jak jsem si tak zpětně začala uvědomovat se teď děje docela často. Je dost ukňouraná, ukřičená, nedokáže si o nic říct normálně, ale ječí, opakuje stále dokola jednu a tu samou věc dokud nezareagujeme… no tak jestli tohle je to období vzdoru tak to teda nevím, jak se to bude ještě vyvíjet dál.

A víte čeho jsem si ještě všimla? Teď mne neberte moc vážně jelikož mám fakt nějaké hloupé období a všechno vidím 100× horší než to ve skutečnosti je. Ale někdy mám pocit (dost často) že pro Terku jsou všichni okolo zajímavější než matka :-(. Uvedu příklad. Když jí namažu chleba, rohlík… nejí to, když jí dávám pít džus nepije ho, když má jíst přesnídávku (jogurt, hrášek v polévce…) nebude, když řeknu, že se má jít oblékat… zkrátka když cokoliv řeknu, tak buď úplně odmítá a nebo to komentuje slovy „ACH JO". Ale od kamarádky je schopná sníst namazaný krajíc chleba, vezme si od ní misku polévky, když přijede švagrová s Jeníčkem a ona mu načne ke svačině přesnídávku tak jí spolu jedí napůl a ona dělá jak kdybych jí nedala týden najíst.
Taky když k nám kdokoliv přijede tak mám pocit, že z nich má větší radost než když jsme se třeba já minule vrátila z Prahy a ona mne vlastně celý den neviděla. Jediné co jí zajímá je vždycky „mami dáš mlíčko?" Že bych se jí už tak okoukala? Znamenám pro ní fakt jen ten cecek co z něj bezedně něco teče?
U nás asi takové to vysloveně mamánkovské období nikdy nebylo, Terezka je dost samostatná. Na jednu stranu mám radost, že mé odchody (no většinou jsou to odchody přes ulici do marketu když je manžel večer doma, nebo v lepším případě na hodinku zdrhnu když jsme u mamky) neznamenají brek, ale na druhou stranu je mi to tak nějak líto. Snad si taky zasloužím trochu pozornosti nebo ne?

Tak si tak říkám kde je chyba? Jestli je to prostě jen ten vývoj a je to tak v pořádku a časem bude zase všechno jinak nebo jestli se někde něco udělalo špatně. Něco jsme špatně řekla, provedla… Kde je hranice osobnosti dítěte a kde už začíná rozmazlenost a nevychovanost…

Tak to je to co mne teď docela trápí.

Maky a Terinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.09.06 10:02

Makýýý,  

díky za deníček:) Super téma, myslím, že se nás hodně vyjádří. Jedna věta mě ale napadla hned po přečtení: není to žádná chyba, ani ve výchově, ani nikde jinde, je to opravdu ten vývoj a je to tak skoro všude. Někde míň, někde víc, někde to teprv začíná, někde to graduje…že by to někde ustupovalo, hahaha, tak to ani nedoufám, počítám radši s tímhle veselým obdobím u našich jarňátek tak do 3 let…  

Nejradši bych ti poradila  (konkrétně tobě) jako takový trošku lék: další miminko:) Teď si zpětně nepamatuju, kdy asi tak uvažujete, tuším že jsi nejdřív chtěla Terezku odstavit a někdy příští rok se začít snažit? Nepletu se? Když je kolem těch dětí víc, mnohem míň se tě dotýká takový ten dočasný nezájem, naopak, jsi za něj místy i vděčná a když se někomu jinému podaří tvé dítě nakrmit a tak, máš z toho jen radost, protože ho na chvíli zabavil někdo jiný:)) Doufám, že mě maminky od vícero dětí podpoří:)) Že nejsem macecha sama.  

My máme doma ítýho asi čtvrtý měsíc, než se narodila Klárka, bylo mi to hodně líto. Teď jsem ráda, že stíhám a mimozemšťan má sem tam smůlu, nestíhám na jeho kňourání reagovat tak rychle, jak by byl rád a tak někdy ho to i proto přejde. Hlavně jsem teď začala nereagovat i úmyslně, když něco chce a vyřvává si to, nebo vykňourává (to se mi otvírá kudla v kapse, fakt to nesnáším), tak prostě neslyším, ale nezapomenu mu to říct. Prostě jsem chápavou maminkou až když mluví normálně a docela to pomáhá:)  

No jdu připravovat oběd, pak vyrážíme na houby, jsem si myslela, že půjdem hned ráno, ale rada rozhodla, že odpolko to bude lepší:)   Krásný víkend všem:)  

Diny a banda    

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.09.06 10:05

Jo a zapomněla jsem zvolat hlasitě: prvnííííííí, to kdyby to náááhodou někdo přehlídl:)))  

Diny

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 02.09.06 10:12

ČAU MAKY,
to popisuješ naši Báru zhruba před měsícem na dovolený,ne?To bylo to stejný-furt kňourala,ječe­la,vyžadovala pozornost,na dovolené umocněno tím,že vše chtěla od tatínka a korunováno častou větou:ty běž pryč,mami,tebe nechcu!
Byla jsem zoufalá,obulela jsem to a jeden večer o dovolené jsem si o tom promluvila u vínka s manžou.A ten mi řekl,že čím víc ona mě odmítá,tím víc se jí vnucuju,aby mě měla ráda,tak se jí podbízím-s jídlem,s ak­tivitama a tak.Tak jsem otočila-přestala jsem dolejzat,ne že bych ji ignorovala,to vůbec,ale nevynucovala jsem si pomazlení-jen když přišla sama,na její kňučení jsem nereagovala,ma­ximálně slovy:budu tě poslouchat,až mi to řekneš normálně, a světe div se!Ono to přestalo.Nevím,jes­tli to nějak souviselo s návratem z dovolené a zaběhnutím do starých kolejí,ale je fakt,že se kontroluju a u se jí nepodbízím.Něco jí nabídnu-když odmítne,2×neopakuju a najednou začala chodit ona.Blbiny děláme furt,ale ona je ta,co musí mít zájem.
Tak snad jen tip,třeba to u vás je jinak.Jo a neboj,nejseš chodící mlíko,jseš její jistota a maminečka,odměnou ti bude,až se přitulí a řekne:Já tě mám hrozně ráda,maminko!(Bára včera před spaním)-ale musíš jí to říkat taky.
Papa a pevné nervy.
Jitka z Růzňat, Bára 3R, VOjta 9M

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 02.09.06 10:20

Další miminko tak za 2-3 roky, možná do té doby seženeme i větší byt a tak. Teď je bojový úkol odstavit. Už jsme na 3 kojení za den takže se snad produkce konečně sníží a nebudu po dni BEZ vypadat jak přifouklý balon.  

Ještě mne napadlo doporučtě nějaké UM které dáváte dětem. Klasické krabicové Terka teda ráda nemá obrací jí žaludek.  

Diny taky jsem už tak nějak vycvičená že když nechci tak neslyším ale někdy je to fakt na budku. Jsme obě beranice (beranky :-) ) a obě jsme dost paličaté to ja pak střed zájmů panečku.
A taky už jsem přistoupila k tělesným trestům a to jsme si říkala že to pokud možno praktikovat nebudu. Např včera. Jdeme domů z města a Terku nenapadlo než do našeho druhého patra líst po kolenou po schodech. Říkám nelez po těch kolenech budeš mít špinavý kalhoty (schody fakt jak prase). Nic žádná reakce, říkám podruhé nelez po kolenech, ještě jednou a plácnu tě. Tak to zkusila ještě jednou a ještě se na mne tak provokativně podívala že jsem jí prstě jednu vyšila. Zbytek schodů vyšlapala ale řvala u toho jak kdybych jí minimálně uřízla ucho. Postrčila jsem jí do bytu a víc jsem si jí nevšímala dokud jí to nepřešlo.
Jo a taky se u nás hraje na city. To znamená vztekání nepomáhá tak pláču a mám slzičky to na mamku a taťku zabírá…
Jo jo jsou to miláčci
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 02.09.06 10:24

Jitko díky. Ta věta běž pryč to je hodně nepříjemné. Terezka teď říká nech mě bejt a to mě teda taky zraňuje :-(. Ale máš pravdu podbízet se asi nemá smysl. Na tvých řešeních něco bude tak je zkusíme praktikovat taky. A že jí mám ráda jí říkám pořád :-))) to se prostě ani jinak nedá ne?
 Maky

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 02.09.06 10:42

Jů Maky, to je fajn, že jsi to písla. Musim říct, že u nás to je stejný Potíž je, že mám spoustu potíží kolem a v týdnu jsem nechala prvně Báru hlídat a ty scény potom, když jsem přišla domů, když mě jen viděla, když jsem se přiblížila, to mi nepřidalo…Najednou mám pocit, že dělá naschvály, že pořád jen zlobí a odmlouvá. A ono to fakt bude tím vývojem plus se přidá, že ví, že já nejsem v pohodě. Věřím, že ta fáze pomine velmi brzy a totéž přeji i tobě i ostatním, které to doma mají taky tak. Mmch v týdnu jsme měli poprvé v Tescu nechutnou scénu, kdy se Bára válela po zemi a já už jí tam pak i nechala  bejt…Snad bude líp

Gabča od PSTM

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 02.09.06 11:34

Budu se snažit reagovat k deníčku, ale mám tam rozdělané žehlení a omáčku na plotně:))  

Takže MAKY super, že si to napsala. U nás je to v poslední době dost podobné. Máme dny kdy je miliónovej a dny kdy bych ho od rána přetrhla. Kňučí, kňourá nebo se vzteká, dělá že neslyší atd. Řekla bych, že se u nás i zvýšil počet  plácnutí přes zadek nebo přes ruku. Je to někdy fakt síla.
To že říká, že mě nechce to taky znám. U nás to teda dělá i manželovi. Takže když se třeba má jít večer koupat, vymýšlí, že ho mám jít vykoupat já (jinak koupe manžel). Řekneš mu že vždycky ho koupe manžel ať nevymýšlí a on dostane záchvat pláče. Když má lézt z vany, zase ho buď mám vyndat já nebo manžel. Vždycky je tam ten špatný:(( atd. atd. Pak hystericky brečí jako když si mu minimálně utrhla ucho.
S tím autem my to taky něco hodně připomíná. I jsem to tu psala do minulého deníčku. Celou cestu ta samá otázka jako "kam jedeme?"" 100× za cestu. Odpovídáš odpovídáš, ale vyloženě si snad z člověka dělá srandu.  

Asi nás fakt zkouší co můžou a co ne. Někdy mám za celý den pocit, že ho musím jen okřikovat a vyhrožovat naplácáním atd. Naštěstí se to pak vystřídá se dnem kdy se nic takového témeř neděje.
Ale neboj taky mám někdy pocit, že dělám něco špatně. Snad ne a fakt to někdy přejde a my budeme na tyhle „starosti“ koukat jako na ty fakt malé.
Já se snažím to tolik neprožívat.  

Lenka a Péťa

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 02.09.06 14:45

Krásné odpoledne,  

Maky - moc hezký deníček. Já myslím, že tohle období mají všechny děti. Pepča se taky vzteká, propadá v hysteráčky a háže ty nejublíženější pohledy, jakože je největší chudáček. Většinou se snažím ho ignorovat nebo zkouším zabavit, ale to se daří málokdy. Přes zadek a ruce taky dostává, protože když to nejde po dobrém, tak mi nervy občas holt ujedou.
No a s koupáním je to u nás stejné jako u Lenky, jen snad, že do vany spěchá i s nezbytným traktorem, ale ven jsou to boje. Koupe taky manža a několikrát odchází, jakože tam Pepča bude sám a ven jdou pokaždé s křikem.
Na procházky chodíme zá:,–(ně s motorkou a autem s vlekem, zpět z procházky je musíme brát nahoru. A když náhodou zapomene a já už se začnu těšit, že se mi ty velké hračky nebudou plést pod nohama, Pepča si najednou vzpomene a musí si pro ně zajít.
A tak by se dalo pokračovat asi do nekonečna.
Mamka říká, že po 3 letech se to zlomí a bude to lepší, tak jen čekám a doufám.
Teď jsem se vzpomněla na kamarádčinu holčičku, jak stála na kopci a kříčela: „Já jsem největší chudák, nikdo mě nemá rád…!!“  

My teď máme spíš takový mamánkovský týden, pořád by se se mnou mazlil (to mi dělá mooc dobře:-))) ), všude musí být se mnou a tátu moc nechtěl. Včera jsme byli na houbách a taky se nechal vodit jen ode mě. Dneska už je ale změna, dneska se zavírá v pracovně s tátou a máma musí být v kuchyni. Řeší „chlapské“ věci.:-))  

Za chvíli vyrážíme do Tesca, tak doufám, že nebude žádná scéna.  

Mějte se a zatím papa.    

Miroušek a Pepča (chrupkálek)

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 02.09.06 14:55

Ahojky jarňátka,  

MAKY - super deníček,  a u nás taky velmi aktuální…bohužel… Jsou dny, kdy jsou holky super a jsem pyšná matka (když to trošku přeženu) a z toho jsou dny, kdy nejsme schopní ani nakoupit, protože jsou protivné ječí brečí a kňučí a to kňučení teda naprosto ze srdce nenávidím!!! Vzteká mě to naprosto maximálně. Ale jak to tak pozoruju, tak je to asi obdobím a faktem je, že někdy mám pocit, že to ustupuje, že to přichází v čím dál delších intervalech. A to je taky důvod, proč jsem se rozhodla dát holky do miniškolky, je to jen na tři hodiny jeden den v týdnu, pro začátek. Je to v podstatě forma výtvarného a hudebního kroužku. Já mám totiž fakt pocit, že holky to doma se mnou nebaví, bývají často protivné, když jsem s dětma nebo někde v terénu je to v pohodě, většinou. Takže 8. září jdeme k zápisu a uvidíme jak si zvyknou. Ale jsem rozhodnutá být tvrdá a vydržet, chci aby si zvykli na kolektiv a na to, že není jen maminka a babička, ale taky spousta dalších lidí, se kterými je potřeba vyjít.  

Zrovna dneska jsem se vrátili z dětského tábora v Křižanově, no abych řekla pravdu ze začátku jsem tam myslela, že zešílím… Program byl totálně napěchovaný, pořád jsem děti jen oblíkala, vyslíkala, obouvala, vyzouvala, hrůza a děs běs. Program byl vždy od půl desáté od rána do dvanácti a potom od pěti do osmi. Ale vždy byla hra venku a potom zase večeře vevnitř, potom zase pohádka venku a výtvarné tvoření vevnitř…hrůza..:o(( Byla jsem z toho totál hotová.
Ale nakonec musím říct, že jsem si v tom našla jakýsi systém a bylo to bezva. Včera jsme se loučili velkým táborákem a mě se chtělo úplně brečet…přesto, že většina maminek co tam byla, byla od nás z rebešovic, jsou to holky se kterými chodíme do cvičení, všechny se pořád vídáme. Ale stejně to bylo smutný. Dneska ráno jsme odjížděli, a já fakt skoro brečela. Terezka objímala děti a vedoucí a bylo to fakt krásný a všem říkala, tak zase za rok AHOJ!!! Úžasný. Jen jsem vyřízená, protože jsem tam každý den chodili spát kolem třetí ráno a v sedm už zase nástup do služby…:o))
Ale fakt to bylo super, pro děti i pro maminky, každý večer byl program i pro mamky, takže jsem si dovezla spoustu květináčků, které jsem si sama nazdobila, vysavovaná trička, lucerničky ze zavařovaček. Fakt bezva nápady…zdravím Kostičku..:o))  

Zítra vezeme děti na chatu a jdeme na letecký den a do střeleckého centra. Tak se těším, že si trošku dáchnu.
A taky jsme zrušili dovolenou v Černé Hoře, náš tatínek to totiž nestíhá časově a tak jsem se dohodli, že to zrušíme a pojedeme v prosinci na Kanárské ostrovy, tak snad to vyjde, i když tomu moc nevěřím, ale těším se, tím nic nepokazím…:o))  

Miroušku - ještě jednou děkuju za houby a dobrůtky! Bylo u vás dobře…a Pepča je bezvadnej, prostě chlapík jak má být.  

Market - teda vy jedete na takovou cestu…to je bomba, hned bych jela, nemáte někde místečko? To bude super!!!  

Makýš - to vaše cestování bude mít jednu obrovskou výhodu, kluci si zvyknou naprosto všude, budou flexibilní a v pohodě, nic jim nebude dělat problém. Já se sice snažím děti tahat všude možně, ale takovýhle výjezd je perfektní. Navíc i pro vás to bude příjemná změna, věř tomu. Celý život v domečku a jen budovat a budovat, to by za chvilku možná i omrzelo, takhle to bude daleko zábavnější, věř tomu, a hlavně klukům to dá do života hrozně moc!! Nebuď smutná! uvidíš, že to bude bezva.  

A ještě mám jednu novinku náš Martínek si dneska poprvé STOUPL, sám o postel a teď se vzteká, že nemůže vylézt nahoru..:o))  

No nic, jdu prát a uklízet a taky musíme zajet nakoupit, což se mi absolutně nechce..:o(((  

Krásný zbytek víkendu  

Evásek a prďolata

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.09.06 17:39

Ahojda holky!  

Pro klid  v rodině jsem včerejší večer nestrávila nahoře u bráchy na netu, ale pro změnu u telky v kuchyni, kde jsem stejně seděla sama, neb stejný program nikoho nelákal. V deset přišla domů babi a divila se, co dělám v kuchyni. Z čehož pro mě vyplývá, že klidně můžu než se brácha vrátí sedět u něho každej večer a nikdo mě postrádat nebude. Manža sledoval něco s dědou v obýváku. Tož tak.
Dneska přes poledne jsem chtěla něco počíst a přitom trošku vyčistit maily, neb se tam nějak podezřele rychle hromadí a výsledek byl ten, že mám sice uklizeno v mailech, ale zabralo mi to přes hodinu a půl a číst jsem nic nestihla.
Po obědě jel manža na ryby, babi šla na oslavu, jak se Elča vzbudila, tak pojedla a vyrazili s dědou ven, abych mohla řádit s hadrem a aspoň v klidu pouklízet, čekala jsem, že sotva zapnu počítač a zasednu, budou hned doma, ale zatím nic, tak dělám ťuk ťuk ťuk.
Elča když vidí zaplej počítač, tak se okamžitě dožaduje krtečka a když jí ho hned nepustím, vypíná počítač. Minule mi ho vypla zrovna když jsem odesílala maily a stahovala fotky, takže dostala docela na zadek, dobré slovo ani zvýšený hlas už nebyly účinné. Jsem zvědavá, jestli si to bude pamatovat.  

Začnu asi novým deníčkem Maky. To co teď popisuješ je něco podobného tomu, co jsem zažila taktéž před asi 14 dny a to přímo tehdy, když jsme dojeli na dovolenou. První den jsem byla zoufalá. Když jsme přišli do jídelny, Elča prostě nevydržela sedět u stolu, nechtěla jíst, pak jedla rukama apod., no úplně jsem se styděla, doma jí v jídelní židličce a je přivázaná kšírama, protože měla takový nápady, jakože sotva se otočím v té vysoké jídelní židličce stoupnout a chodit po stole!! Když jsme chtěli být před chatičkou, odcházela ke skluzavce jakože se jde sama klouzat a další a další akce. Taky jsem přemýšlela, kdeže se stala chyba, že to vypadá, že máme absolutně nevychované a rozmazlené dítě. No pak si trošku zvykla, ale stejně si myslím, že to nebylo úplně změnou prostředí. Manža tvrdí, že když je s někým sama, tak je absolutně hodná a když se objeví někdo druhý na obzoru, začíná se předvádět a zlobit. A asi na tom něco bude pravdy. Je to prostě malá hérečka a Národní z ní bude jednou mít radost. A taky má asi teď zrovna období, ve kterým zkouší, co matka a ostatní vydrží a co si nechají líbit.  

Ták, dítě je zpátky, jdem na malou svačinu a pak snad budu pokračovat.  

KOSTIČKA  

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 02.09.06 20:08

Ahojky  

tak my dneska měli takový pohodový den:)) Bez kňučení, vztekání se apod. Asi si to budu muset poznamenat až bude ta druhá verze tak abych si tuhle vzpoměla.  

Spali jsme do čtvrt na devět (no taky šel včera Péťa spát díky tý oslavě v půl desátý:)) nasnídali jsme se, uvařila jsem oběd, vyprala a vyžehlila co se dalo. Pak si Péťa schrupnul, dokonce chtěl sám do postýlky (fakt nechápu). A odpoledne jsme vyrazili 2 stanice autobusem na houpačky. A oproti jaru už se mu to tentokrát líbilo. Byl asi na čtyřech kolotočích (no celkem jich tam bylo asi 5, pak nějaký poníci a skákací hrady). Tam se vyblbnul a sjeli jsme ještě kousek dál, do Mekáče na kafíčko, je tam dětský koutek a já si dala v klidu to kafe.
Jen mi přijde, že se Péťa dost změnil. Když byl menší vždycky se do těhle koutků hrnul a teď tam víceméně šel jen když tam nikdo nebyl, nebo když si ho nikdo jakoby nevšímal. Byla tam taková holčička co se s ním pořád chtěla „kamarádit“ a to se mu teda ani za mák nelíbilo.
Když jsme takhle někde s někým koho zná tak s ním řádí jak černá ruka.  

Pěťula už spí a jdu juknout na Hodinu pravdy.  

Zatim pa Lenka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.09.06 20:25

Maky,  

jenom k tomu mliku. Ja po odstaveni (Nika mela 23m) s umelym mlikem uz neuspela, tak jsem zacala kupovat BIO MLIKO od Olmy a obcas ji to prolozila treba i krabicovym. Ale kdyz nebylo BIO, kupovala jsem radeji cerstve mleko v lahvi polotucne nebo tucne. Dneska mi uz vypije cokoliv, ale BIO mleko stejne vede chutove a mam z neho i ja lepsi pocit:-)))  

Tak to zkus … a neboj, az nebude mit tvoje mlicko, zkusi i tohlo … treba ho zacne pit casem, zkus nabizet casteji a uvidis. Navic v tomto veku uz neni nezbytne nutne pit mleko, lze nahradit jogurty, syrem a dalsimi mlecnymi vyrobky. Muzes zkusit i kakao nebo bilou kavu … u nas maji oba napoje velky uspech … kakao az posledni dobou, ale bilou kavu miluje uz vice nez rok!  

Tak at se odstaveni povede v pohode, Terinka si to necha vysvetlit, neboj … chce to nejakou motivaci proc s tim prestat … u nas zabral Jezisek:-)))) Proste jsme prsa daly Jeziskovi pro jine male miminko:-)))  

Pa  

Sulanek a Nika 3.5R

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 02.09.06 20:52

Šulánku - to s tim Ježíškem je originální:)))) Lenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 02.09.06 21:24

Ahojky
dnešní den byl docela pestrý a docela jsme si ho užili. Kolem poledne jsme vyrazili kouknou na svatbu kamarádky. Bylo to moc hezké, nevěsta krásná… po svatbě jsme jeli na oslavu narozenin k sestřenici. Tam se pilo, jedlo hodovalo, děti běhali po zahrádce…
Poprvé v životě jsem viděla na vlastní oči rosničku. Měli jí tam na zahradě na stromě. Tam bych teda asi žábu nikdy nehledala. Terezce se moc líbila a dokonce si jí i suveréně pohladila
Terka usnula cestou domů v autě. Byla moc unavená protože jí neprobralo ani svlékání a nasazení plínky. Jen na mne házela takové „opilecké“ úsměvy otočila se na bok a spala a zatím furt ještě spí tak uvidíme jak dlouho jí to vydrží a v kolik bude budíček když vytuhla před 20 hodinou
Maky a Terinka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.09.06 23:00

Ahojda holky!  

DINY, to počasí mě už taky vytáčelo, měla jsem strach, že letos nebude ani to pověstné babí léto, ale včera i dneska bylo sluníčko a teplo, tak snad to ještě chvilku vydrží. Můj tata už pro jistotu zkoušel topit plynovým kotlem, jako aby bylo nachystaný. U nás se přes zimu topí tak nějak akorát, ale vzhledem k tomu, že máme ty plastový okna a prababi dole má stále otevřený dveře dokořán, my máme nahoře teplo a ona dole mrzne. Nedovede to pochopit.  

SENTI, kámoška čeká mimi až v dubnu a už tento týden vezli malou dvouletou Dáju ke švagrové na zkoušku na noc, říkala, že raději budou trénovat zavčasu  

MAGRAT, na Superstar jsem se dívala, někdo tyhle soutěže odsuzuje, ale musím přiznat, že se u toho docela bavím, hlavně u adeptů na hvězdnou pěchotu, to musí být odvaha!! :))  

JANTARKO, já si říkala, že se tady radši ani nebudu zmiňovat, jak se těším na telku, abych pak nevypadala jako maniak, ale jak píšeš, jsem hrozně zvědavá na Trosečníka, viděla jsem dvě série americký a taky miluju Vašuta :), pak na Dejdara s Poslední sezóně, Horákovi mi přijdou jako česká podoba Krok za krokem, který jsme s manžou taky rádi sledovali. Ještě čekám, kdy skončí RP, ať mám klid, Ordinaci zatím nahrávám na video, ale na RP se dívám od začátku, tak s nima chci i skončit.  

CRNKAPINKO, tak takové pondělí jako jsi měla, to bych asi neudejchala, mě jednou vytekla pračka do koupelny, kde jsem složitě dala nové lino a normálně jsem se rozbrečela, faktem ale je, že se mi tím ulevilo, vytřít a vybrat vodu jsem tak jako tak musela  

TKANIČKO, tak „trnkobraní víkend“ bych brala taky, mám ráda, když se něco děje, někdy jsem z toho na druhý den unavená, ale i tak vítám každé zpestření  

ALMERKO, přidávám se k holkám, které chválily tvou postavu na fotkách, takovou jsem neměla snad ani před Elčou!  

DINY, jak tak čtu, máš to bezva zařízený, děti jsou už teď sehraná trojka a už se můžeš těšit, jak to bude pokračovat, až porostou :)  

JANAT, škoda, že to mám trošku naopak než ty, jako mladá jsem docela sportovala, ale manžel neprovozuje žádný sport, maximálně rybaření, což žádná tělesná aktivita není, dřív hrával šipky, do čehož mě navezl taky, ale od té doby, co jsem byla těhu, tak jsem s návštěvama šipkových automatů v zakouřených hospodách musela skončit, takové lyžování by mě určitě bavilo, ale absolutně nevím, kdo by mě to naučil :(  

MARKET, Norsko by ti záviděl můj manža, u roky sní o tom, že by tam jel chytat ryby na loď na moře, tedy né s manželkou a dítětem, ale sobec sobeckej sám samotinkej :(  

HELČO, tak doufám, že jsi to včera zvládla  

JULDO, je fajn, že se Martínkovi ve školce líbí, Elča do místní školky občas zajde dopoledne, když je s dědou venku, mají tam kolotoč a ten jinde v dědině není, takže děcka už má obhlídlý a myslím, že to příští rok bude v pohodě  

MIROUŠKU, blahopřejem kamarádce k miminku :)), jinak já byla s Elčou u holičky ve čtvrtek  

DANDIS, i já využila včerejšího pěknýho počasí a přesazovala nějaký pokojovky, už to potřebovaly jako sůl a já jim to slibovala od jara. Jinak my stále na spaní dudlíkujem, už jsem měla dva pokusy o oddudlíkování, takové nečekané, kdy ho Elča někde nechala a celá rodina ho nemohla najít, ale nedalo se, byla nepříčetná a vysvětlit si nic nenechala, ani velká holka nezabírá :(  

MAGRATKO, seznamek hodim, jeste me napadlo, ze jsem nekde v cizim denicku zahlidla, ze na konci toho prvniho clanku maji vzdycky vyroci na pristi tyden, tj. narozeniny a svatky jak maminek, tak i deti, tak bych zkusila neco podobnyho spachat  

No vzhledem k tomu, že jsem poskočila ve starém deníčku o dva dny, tak to snáď do konce září doženu :)))))))))  

No nic, v dalším komentáři hodím seznámek a zítra snad budu v tom dočítání pokračovat.  

Kostička        

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 02.09.06 23:14

Jo, já jsem to zvládla, o mě naštěstí nešlo. Jen ta strašná lítost a uvědomění si blízkosti smrti, že najednou můžeš zůstat sama s dětma  

Helča

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.09.06 07:42

Ahojky při neděli:)  

Tak mladá ještě chrní, to je tak spací miminko v noci, usnula před osmou a první kojo v půl pátý,až jsem se budila a koukala, jesti dýchá:))) No a teď ještě spí:)) Jinak přes den už tak rozhodně spací není, hodí pár půlhodinovek a mámo, bav mě:))  Davča kouká na nedělní pohádky.   Kostičko, musela jsem se smát, jak nás komentáři doháníš, já u sebe už ani nevěděla, na co reaguješ:)))  

Včera jsme byli na houbách, našli jsme obr velké, večer byla smaženice, M. si chtěl udělat se slaninou a celým vajíčkem, já můžu u „kytičkového dne“ jen žloutek, takže jsme vařili 2×:)) K obědu to samé dilema, špagety, já měla jen maličko s rostl. máslem a manžel s maxikupou slaniny, cibule, kečupu a nivy, už jen při pohledu jak jí jsem si říkala, že musím zhubnout, když tohle do sebe neláduju:)))  

Dneska mám „zvířátka“, už se moc těším na bílý jogurt k snídani. Je super to takhle střídat, fakt mi nepřijde, že bych byla nějaká ochuzená. Akorát musím víc přemýšlet u vaření. No ještě aby taky přišel nějaký ten výsledek…  

Taak, princezna se vzbudila, jdeme přebalit, bude u toho kecat a řehtat se na celé kolo, ráno je k sežrání:))  

Pa Diny    

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.09.06 09:19

Ahojky  

ze včerejšího krásnýho dne asi dneska nebude nic. Venku je zataženo, fuj.
My vstávali v 8.45:)) to až zase řeknu dneska manželovi tak půjde do kolen, protože když jsme doma všichni Péťa vstává nejraději v 7.  

Dneska chci udělat kapustový karbanátky s bramb. kaší. Jen pořádně nevím jak se to s tou kapustou dělá?? Poradíte?  

DINY - ta tvoje dělená strava zní zajímavě, jen pořádně nevím co teda můžeš jíst dohromady a co ne? Co si třeba můžeš dát k snídani na rohlík nebo chleba? A jak to, že žloutek a bílek nemůžeš najednou?  

Jdem snídat, pa Lenka a Péťa

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 10:07

Ahojky
hlásím že mám dneska dovolenou :-) Tom odjel před chvilkou s Terkou ke svým rodičům a já si jdu uvařit kávičku a dám nohy hore :-))) trochu teda poklidím ale myslím že to bude raz dva když mi to nebude nikdo za zadkem zase rozhazovat. Dala jsem vyprat plnou pračku prádla víc na sušák ani nepověsím takže tím moje aktivity pro dnešek budou končit :-)
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 10:10

Diny to je veselá dieta ne? A to máš jeden den „kytičkoví“ další „zvířátkoví“ a další? Nebo se střídají jen tyhle dva? A výsledek se jistě brzy dostaví s tím si jsem naprosto jistá :-)
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 10:12

Leni u nás budíček v půl 9 :-) na to že usnula včera před 8 nás teda fakt překvapila. V noci plakala ze spaní asi prožívala znova den :-) a ráno měla suchou plínu což fakt nechápu protože čůrala včera někdy ve 4 odpoledne a pak až ráno před tou 9 a to v noci pila MM. Spala se mnou v posteli a jak mne cítí u sebe tak se toho dožaduje.
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.09.06 10:14
 

Nazdárek kočenky,  

Val kuká na Křemílka a Vochomůrku tak toho musím využít. Pár dnů už jsem nase nepsala tak to musím napravit.
Ve čtvrtek jsme byly s Val zase u dr. na neurologii tady u nás. Celkem pohodová kontrola a rychlá. Dr. si přečetla zprávy z Brna, proklepala a pohoupala Val a šly jsme.
Dost měl ta naše sojka překvapila, když jsme čekaly v čekárně než nás zavolají. Zatím bylo vždycky pravidlem, že běhala jak čamrda, chvilku v čekárně neposeděla. Takže každá naše kontrola znamenala, že jsme byli i s Jiřím mokří až na pr… jak jsme museli běhat za Val a napomínat ji. Tentokrát si chvilkama sedla ke mně popocházela jenom kolem mě, žádné úprky studovala obrázky no úplný vzorňas :-)))) A včera na procházce další překvapení. Šly jsme ještě s mojí kámoškou na zmrzlinu a na kafíčko. A Val si zase hrála na hodné dítko. Celou cestu šla před náma na zmrzlině seděla papkala kornoutek, v restauraci zase seděla u stolu sem tam se prošla po zahrádce, studovala kytičky, no já doslova čuměla jak tele na nové vrata :-))))) Asi mi někdo vyměnil dítě. Ještě před nedávnem jsem s ní odmítala někam chodit, protože jsem chvilku neseděla, pořád jsem musela za ní lítat jak někde šmejdila. Tak doufám, že u toho posedávání zůstane, abych si aspoň to kafíčko mohla vypít :-))))    

Maky: hmmm zajímavý deníček. My teda máme mamámkovské období a to už pěkně dlouho :-(((( Nikdo ji nemůže pohoupat kromě maminky, nikdo ji nemůže převléknout kromě maminky, nikdo jí nespí podat pití kromě maminky, všechno jenom maminka :-(((((( Je to pěkně náročné. Takže jsem přikročila k radikálnímu kroku a poprvé jsem se zeptala J. maminky jestli by Val nepohlídala na dýl než 2 hodiny. (Moje máma hlídá běžně, když si potřebuju nakoupit nebo jdu ke kadeřnici, cvičit a tak´) Zatím ji druhá babi hlídala jenom 2× když jsme měli pohřeb. Tak jsem se obrnila, že bude Val řvát jako protržená, když půjdu pryč a nechala to osudu. A ono to bylo v pohodě, Val neřvala a myslím, že si to obě užili. Jenom je škoda, že J. máma nemá moc času je děsně zaměstananá, takže o nějakém častějším hlídání si můžu nechat jenom zdát. Ale nějak to pořešíme. Musím to naše dítě prostě zvykat, že s ní nemůžu být pořád. A taky se nebát o to hlídání říct.
No takže to pobíhání a neposlouchání co jsi popisovala moc dobře znám, já nikdy žádný prostor pro sebe neměla, každý náš výlet někam, nebo posezení někde v restauraci byl ve znamení běhu za Val :-)))))) Tajně doufám, že teda toho už máme za sebou a vypadá to, že odmítání maminky nás teprve čeká :-(((((( Jo a občasné plácnutí se u nás taky koná. Mám za toho výčitky když se neovládnu, ale Val to skoro okamžitě zapomene a jde si pro pomazlení na znamení, že se už nezlobím :-)))))
ALe stejně je tady tento věk kolem 2 let myslím nejkrásnějším obdobím, aspoň mně to tak připadá. I přes to vztekání a honičku si to moc užívám. Val je někdy tak sladká a teď když brebentí je s ní taková sranda. No suprové období :-)))))))    

To jsem se pěkně rozepsala a nadalší komentáře už mi nezbývá čas tak snad večer.  

Jo ještě holky moravandy já nemůžu jet do Lešné :-(((((( Nám včera na autě upadl přední názarník, já jsem tak nasr… Zase další prachy musíme vrazit do toho zgarbu :-(((((((( To je zákon schválnosti, já se tak těšila a s Helčou jsme si to tak pěkně naplánovaly :-(((((((    

No jdu se věnovat Val a něco taky dělat.        

Dana    

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.09.06 10:31

MAKY - tak si to hezky užívej:)) a moc to nepřeháněj s úklidem. Ale je fakt, že já když tu takhle zůstanu sama tak taky trochu poklidim, ale i tím v tu chvíli relaxuju, protože si to můžu uklízet v klídečku.  

Lenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 10:45

Neboj přehánět to nebudu i když jak píšeš je to úplně o něčem jiném uklízet tak nějak v klidu. Náplň dnešního dne je pletení, pletení, pletení a k tomu nějaká pěkná knížka a a internet :-). Dopétám svetr na zip a kapucou. Už pletu kapucu akorát mě bude mrzet že ho dneska nedodělám protože nemám ten zip :-(
 Maky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.09.06 10:51

Ahojky:)

Tak já mám taky skorodovolenou jako Maky:)) Jen vakomyš mi visí na boku, abych mohla psát a pochrupuje, s Klárkou když jsem sama doma je klídek, takže si taky užívám:)) Kluci jeli na letadla, u Zruče jeden nadšenec má obrpark vysloužilých letadel, to bude David nadšenej:) No a pak jedou do Globusu Klárce pro plenky a na oběd pozdní, protože snídali před chvílí, je tam Zverimex, takže tam taky nějakou dobu budou, dřív jak ve tři s nima doma nepočítám:))

Já akorát připravím něco k večeři podle zvířátek, asi kuřecí prsa s něčím, ale to ještě nevím, asi na medu a se zeleninou:)

Holčiny, které vás to zajímá, já bych asi svůj příští deníček, co mě čeká za chvíli, pojala právě dietně, snad to nebude vadit těm, co je to nezajímá, hlavně že bude kam psát a tam bych napsala, jaké ty skupiny jsou a i jak bojuju a jak to jde, ju? Tak vydržte tuším asi 14 dní, ale jinak když si dáte do vyhledávače dělená strava, tak vám to vyhodí hafo odkazů:)

Právě jsem posnídala bílý jogurt a dvě vejce natvrdo, zapíjím kafem s mlíkem:) Oběd bude asi ovocný. Zítra držím s hubnulkama pitný den, po roce!!!! Tak jsem na sebe fakt zvědavá, jestli vydržím…

No doufám, že vás to neotravuje, jak to sem píšu, kdyžtak mě uzemněte, ju?:)

Jdu umýt nádobí a vyluxovat, pak zase nakouknu:)

Diny co má veget:)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 11:51

Poslouchám rádio a hrají tam samé takové odrhovačky co je hráváme u táboráku na táboře. holkýýýý mě ten tábor letos tak chybí a do dalšího léta tak daleko.
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 11:57

ja myslim, ze vysledek se urcite dostavi :). Ja ti to reknu, az te uvidim ju

osamela market ( kluci jsou uz dve hodiny venku )

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.09.06 12:21

Maky,  

střídají se jen ty dva , zvířátkový (bílkovinný) den a kytičkový (sacharidový):) Prostě když mám na něco velkou chuť, musím vydržet do dalšího dne:)  Víc bude v tom mém deníčku:)  

Diny

 
Crnkapinka
Kecalka 150 příspěvků 03.09.06 14:03

Ahojte,

Maky - veľmi pekný denníček, myslím, že sa nás všetkých týka, určite má každý k tejto téme čo prihodiť… Ja sa vyjadrím neskor - najprv by som rada informovala, ako to u nás dopadlo s tým testovaním spánku bez rodičov v izbičke .
Takže jedným slovom : krachom. Ako som písala v predošlom denníčku, sedela som na internete a Babu do pol 12 v noci behala s plačom za mnou, že sa jej nedá búvať. Keď sa ten plač už zmenil z naštvaného na totálne zúfalý a malá ma celou silou držala okolo krku a tisla si tváričku na moju, aby som ju nenechávala samú, rezignovala som. Nedokázala som ju nechať dlhšie trápiť, lebo to pre ňu očividne trápenie bolo. Vzala som ju do spálne, kde už spal malý Miško a ona sa celá šťastná, a neskutočne unavená uložila do postele a v okamihu zaspala. Bolo mi z toho smutno.
V sobotu sme sa vybrali celá rodina na výlet na Petřín - rozhodla som sa, že tam pobudneme dlhšie a že ju proste poobede nedám spať a budem sa ju snažiť unaviť. Zvládla to perfektne, všetci sme si to užili, bola som s ňou aj v labyrinte, Miško bol v poho tiež, kojila som na lavičke, prebalovala v kočíku, keďže bolo teplúčko. Doma som jej o 18h dala večeru, o 19 vykúpala a uložila do jej izbyčky do postele s tým, že tam nemusí spať, može sa hrať, ale musí byť v posteli. Bola celá napatá, že ju tam zas necháme. Nejakú hoďku tam vydržala, ale chodili sme ju pozerať a potom už vybehla s tým, že tam sama nechce byť. Tak som ju preniesla do spálne, prečítala rozprávku… a že sa musím ísť najesť  a potom aj ja a prídem. To spustila plač, že tam chce byť so mnou a začala sa ku mne túliť. Tak ma napadlo ju utíšiť s tým, že jej tam donesiem Miška, ale musí byť potichu, lebo ho zobudí. Tak sa nakoniec utíšila, ja som tam preniesla spiaceho Miška a nechala ich tak. Tŕpla som, aby mu niečo neurobila - nie schválne, ale od nešikovnosti, lebo boli síce každý na inom kraji, ale na spojených posteliach. Chodila som nenapádne kontrolovať, nepriblížila sa k nemu a po chvíli obaja krásne zaspali. Bola som šťastná ako blcha a tak prekvapená, že som normálne nevedela čo mám celý večer robiť. Bála som sa ešte ako dopadne noc, ale spoalo sa bez problémov až do ráno - teda s výnimkou kojenia a prebalovania malého.
Dnes som potrebovala variť a žehliť, tak som s malým ostala doma a Babu s tatom som vyhnala do ZOO. Takže dnes zas nebude poobede spať a ak to zvládne a nebude príliš unavená a protivná, tak asi zruším poobedňajší spánok. Ak teda večer zase zaspí v normálnom čase sama. Uvidíme.

Zatiaľ sa majte, utekám kojiť, hladoš sa ozýva…
Crnkapinka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 15:36

tak ja si myslim, ze si to krasne vyresila a Babu se bude s Miskou krasne usinat :)

ja bych asi taky rezignovala, delfinek to nastesti nevydrzi halekat dlouho, ale i po 10 minutach mi ho je lito

uzivej si relativne volne odpoledne:)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 15:37

Maky

denicek mi kapnul do noty, neco podobneho mam doma:)

jinak se dobrovolne priznam, ze jsem lina psat, ale do zitra se to urcite zlepsi :)

market

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.09.06 15:52

Tak já hlásím také volno:))  

Manžel se vrátil z ryb a vzal Peťu ven, jeli motorkou k lesu na písek, ještě tam dorazí kamarád s holčičkou, tak snad tam dlouho vydrží:))  

Jinak to počasí venku mě nějak ubíjí:(
MAKY - jak jde pletení?
CRNKAPINKO - tak snad se blýská na lepší časy a ty nebudeš vědět co s večerem viď?  

Zatim pa Lenka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.09.06 15:54

Crnkapinko,  

myslím, že Babu ti odpadne po Večerníčku jak namydlená:)) U nás to tak taky je, akorát Davida i když uložím, neusne ani do půl hodiny, takže to vzdávám a prostě už nespí. Zato v 7 má už hlubokou půlnoc, dneska doslova hypnotizuju hodiny, aby už bylo 6 a přípravy na koupání, páč co se vrátil s tátou z letadel, tak je na odstřel…grrrr…  

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 15:55

dneska je den tatinku co :)))?
kluci dopoledne prinesli 5 hub, tak delame ( ehm Filda ) bramboracku, delfinek si maluje a ja si netim

market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.09.06 15:58

Markét,  

taky jsem líná ale na cokoliv. Za chvíli jdeme ven ještě vyvětrat mládež, a pak hurá do postýlek:) A my taky:)) To žehlení co jsem měla v plánu mi neuteče:) Ještě si předtím dáme s taťkou a Dádou večeři : kuřecí nudličky na kari s houbama a bílým jogurtem s orestovanou mrkví a paprikou:)) Hele, ta dělená strava nezní špatně, no ne?:)))  

Pusu delfínkovi, určitě dneska strašně hodnýmu:))  

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 16:07

tedy to mas pravdu, vypada to moc lakave :)

jinak delfinek si ted stavi auta z Lega

market ( tesici se vecer na Superstar a Ztraceni )

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.09.06 16:12

Jéé, díky za připomenutí, nastavím si na Superstar kojení, hihi:)))  

Diny

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.09.06 16:19

tak to máte pohodičku co? Delfínek je šikula, že si sám kreslí. To u nás nějak nehrozí, vůbec nechce, musím kreslit jen já:(( Lenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 16:20

hihihi :)))

jsi pamatuji, jak byla prvni Superstar, Peto cekala prvni Vecko, schazely jsme se na chatu a desne kecaly:)))

market

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.09.06 16:21

Musím se smát, nejdřív jsem myslela, že spíš napíšeš : Nastavím si video, a ty nastavuješ kojení…(chichi) L.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 16:22

neboj, on to taky moc dlouho nevydrzi sam :))

ale treba lego ho zabavi i na pul hodinky:)

market

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 16:46

pletení jde dobře.Kapuca je skoro hotová :-)
MAky

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.09.06 18:15

Ahoj holky,
my jsme se prave vratili ze svatby kamaradky.
MAKY- tema denicku u nas naprosto aktualni.
Uz jsem psala v minulem denicku- Eda ted naprosto neposloucha, vykrikuje , vsichni cizi jsou pronej nekdo a matka znamena nejmene. Ale zitra jde do te skolky, tak treba se to tim trosku zmeni (doufam!)
Prave jsem zacala popisovat obleceni jeho jmenem a slzela u toho…:((
Ale vratim se radeji k te svatbe.
Musim rict, ze takovou svatbu jsem jeste nezazila :)))
Konalo se to na zamku Novy Berstejn u Ces. Lipy. Samotna svatba nebyla sice nic moc. Ale prostredi bylo krasne, obrad se konal v zameckem parku, ktery slouzi jako golfove hriste, takze ta krasna travicka, v tom parku nadherne stromy, fontanky, rokle…no parada. Zamek zrenovovany, ale zarizeny fakt vkusne, presne podle toho jak asi takovy „venkovsky“ zamek vypadal drive. Z toho jsem byla fakt nadsena. Ubytovani i „hostina“ primo na zamku.
Ale prave to jidlo byl asi nejvetsi problem. Poprve v zivote jsem se tesila cestou ze svatby az se poradne najim :))))) jidla tam totiz moc nebylo, spis nebylo skoro zadne. Zacalo to sice nadejne nejdrive hned po obradu, ktery byl v pulpate, se chystala nejaka grilovácka, ale nakonec mela jsem jediny kousinek masicka , trosku br. salatu a smitec, a to jsem jeste mohla byt rada, protoze nekteri, kteri nebyli dost rychli maso nemeli vubec ;)
Pak dlouho nebylo vubec nic  ani kolacek, ani jedna bramburka az pak v pulnoci prinesli, ze  pry syrove misy, ale ve skutecnosti tam byly asi 3 hermeliny a jedna Niva a to vsechno pro 50lidi , a nebyl ani chleba :(((( No proste normalne jsem sla spat hladova.
Edovi se na zamku libilo, i kdyz ten mel k veceri studenou konzervicku Hipp, ponevadz tam nebyl zadny personal krome majitele zamku a jeho zeny ti porad chystali neco ohledne svatby, a navic zvlast pan majitel rozhodne nebyl ochota sama, ze nemeli cas ani ohrat tu pitomou konzervicku :(((( Jo a to ubytovani bylo drahy jak v Praze  ve 4hvezd. hotelu, takze si myslim, ze trocha snahy z jejich strany by se mohla ocekavat :(((
Dalsi problem byl, ze k nam do pokoje nekudy pronikal zrejme dym z krbu v jidelne, takze jsem az v noci probudila skrabanim v krku- no zdrave zivotni prostredi tam teda nebylo ;) Ale zase to bylo „stylove“ se vsim vsudy.
Navic se te svatby zucastnila i jedna spolecna kamaradka se stejne starym synem, takze kluci se spolu vyblbli.
Cestou zpatky jsme si jeste vsichni udelali vylet na Kokorin (a konecne se i najedli v hospode pod Kokorinem :)))
Jdu neco delat uzitecneho.
Pa Jana a Eda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 19:29

tak hotovo jen zip přišít ale nemám musím ho koupit
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.09.06 20:19

Ahojky,  

my byly dneska s Val a babi na houbách. Řekly jsme si, že se zajedem na kolách jenom mrknut na naše místa a ani jsme se tam nedostaly, protože jsme nasbíraly pěknou hromádku po cestě :-)))))
Odpoledne jsme popřáli mojí mamce, měla narozeniny a vzali ji na pozdní oběd do jedné restaurace. Val zase způsobně seděla a já byla v šoku.
ALe, že ji tak chválím tak si musím i postěžovat. TO usínání, to usínání, bez dudlíku je mor :-(((((( Přes den vůbec nespí, ale nejhorší je že nechce jít spát ani večer. Teď dělala děsné scén, že neche spinkat. MUsela si poplakat, já ji na chvilku pochovala a do minuty spala. Proč to ale nejde bez pláče. Jde vidět jak je unavená, že toho má za celý den dost, ale stejně nechce do postele :-((((((      

Janat: ty poslůchej to byla nějaká divná svatba. Vždyť na svatbě se vždycky doslova žere :-))))) Aspoň tady u nás. Zítra budu na Edíka myslet ať v pohodě zvládne první školkový den.  

Market: já si říkala kde jsi a ty máš nepsavou :-))))) A seriál Ztraceni doporučuju. Já to sleduju na kabelovce a je to napínavé jak malé gatě :-))))  

Lenko: u nás je dneska hezky, úplné horko. CHceš říct, že k nám dojde zima nebo co?? :-(((( A co karbanátky jak se ti povedly?? :-)))  

Diny: mně nebude vůbec vadit deníček a dietě. Člověk tam třeba pochytí zajímavé nápady na papkání. Třeba ty tvoje dnešní kuřecí nudličky s jogurtem, to by mě nenapadlo :-))))) Jejda a pitný den :-((((( to tě obdivuju, já když to zkoušela tak mě děsně bolela hlava.  

Crnkapinko: hmmm tak já mám taky nespavce a fakt to stojí za to, co?? :-((((( A co dneska už Babu spinká??  

Maky: tak jak ti bylo dneska samotné?? Určitě bezvadně :-))))))) Já mám vplánu sednou k pletení teď a dřív jak o půlnoci mě od toho nikdo nedostane :-))))) Nevím jestli jsem ti už psala, že ta sukýnka nemá chybu. Jo a ta soutěž s tím pletením, který ten model sis vybrala ty??  

Helčo: posílala jsem ti mejla. A pořád jsem děsně naštvaná :-(((((  

Kostičko: oddudlíkování u nás proběhlo až nečekaně hladce, zato ty následky :-(((((( Nespaní přes den to je katastrofa, já nejsem schopná nic udělat. V týdnu jsem umývala garáž snad hodinu a půl panšto mi u toho asistovala Val a chtěla taky umývat :-(((((  

Evásku: velká gratulace Martínkovi k prvnímu stoupnutí :-)))))
Miroušku: my s sebou nevláčíme motorku a vlak, ale kočárek a na zpátek ho pravidelně nesu já :-((((  

Makýš: k tomu vašemu cestování. Nemám vůbec strach, že bys toho někdy litovala. Kluci to budou zvládat úplně suprově, budou mít spoustu kamarádů po celém světě a vy koneckonců taky. Ty jsi zasloužilá cestovatelka tak se neboj nic bude to stát za to :-)))))))      

Jdu štrykovat ať ten přední díl dneska dodělám. Zdravím Maky :-)))))))          

Dana+Val  

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 03.09.06 20:45

JANAT - naprosto chápu, že jsi smutná ze školky, teď jsem četla špuntíky a úplně mi běhal mráz po zádech, za rok to čeká nás v plném rozsahu a mě je smutno, už teď. Úplně se mi chtělo brečet, kde mám ta krásná malá miminka v noci neskutečně uřvaná??…:o)) Ach jo, je mi z toho šoufl, radši jdu žehlit.  

Evásek a prcci  

P.S.: My jdeme k zápisu do školky v pátek, ale je to jen miniškolka na tři hodiny v týdnu, takže vlastně pohoda, i tak mi dělá zle, že moje děti budou svačit beze mě…:o(( Jsem praštěná, ale je mi hrozně smutno..:o(( Myslím na vás a přeju co nejméně plakání!!!!!!!

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 21:04

Evasku

neboj, pristi rok budete brecet spolu, ja si to vubec nedokazu predstavit buuu

hele, vubec jsi nenapsala, jak ti dopadla barva vlasu, spokojena ?

pusu panu stojackovi :))))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.09.06 21:05

DANUS s autem te naprosto chapu, je bych ho ted nejradsi hodila ze skaly. Filip se mi smeje, protoze ja jedu a kazdy zapraskani me vyvede z miry

market

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.09.06 21:23

DANDIS -tady bylo sice teplo, ale zataženo a vítr, odpoledne už začalo pršet:(( bléé
a karbanátky dopadly dle mého dobře, Péťa jedl jen bramborovou kaši.  

Lenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.09.06 21:39

Dani den byl bezva.
A k té soutěži. No já nehlasuji já soutěžím :-)))
Co pleteš?
 MAky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »