Jarní miminka 2004 - Nový deníček. Co bude dál?

Rodičovství

Přiznám se, že k napsání tohoto deníčku mě hodně inspirovala Market se svým jarním deníčkem předminulým, který se zabýval našima „už dávno ne miminkama.  A tak na něj trochu navážu.

Chvíli po jeho přečtení jsem totiž najednou přišla na zajímavou věc a to, že za rok touhle dobou bych měla být v práci, a teď pozor - NORMÁLNĚ „tak jako předtím".
To mě pochopitelně donutilo se zamyslet jaké to bylo předtím a jestli teď „potom" jsem vlastně ještě vůbec schopna žít jako „předtím". A přitom a teprve nyní mně opravdu došlo (já vím, že je to asi trochu divnéJ),jak moc můj/náš život Eda změnil.

Myslím, že to asi přijde matkám „vícedětným" (hlavně těm, co mají některá dítka už odrostlá) směšné, ale já si teprve v Edových více než dvou letech uvědomila, že je něco jinak než dříve, ačkoliv už je to jinak celé dva roky a kousek J))
Ono nějak mít doma najednou miminko je sice šok a velká změna, ale taková změna, že člověk díky ní ani nemá možnost přemýšlet, co je jinak, a ani jestli je to dobře nebo špatně J))
Já jsem prostě svůj život jednoho dne radikálně změnila z každodenního kolotoče - práce, studium, služby, služebky, na život ženy v domácnosti starající se o malé miminko. A abych byla upřímná vůbec nijak mě to nemrzelo. A když jsem cítila, že už jsem doma „jako doma", a že bych třeba chtěla a stíhala ještě něco více, tak jsem se asi spíš pro „zábavu" než pro výdělek nechala zaměstnat na malý úvazek v mé „předmateřské" práci. A tak teď jsem na mateřské s miminkem zároveň „trošku" i pracuji a jsem dokonale spokojená.
Jenže.....
Problém je, že jsem začala mít pocit, že takhle to bude už pořád- budu mít doma miminko o které se starám a občas se půjdu „rozptýlit do práce".
A najednou před pár dny mně došlo, že ono to takhle napořád „jako asi nepůjde" J A právě mně, částečně díky Markétinu deníčku, došlo, že ten problém spočívá v tom, že totiž u nás doma už žádné miminko není!!!!
A co teď? No je celkem jasné, že nemůžu přeci být doma s miminkem a nechodit do práce, když žádné miminko není ;) Myslím, že na to by mi asi brzo přišli ;)
Přiznám se, že jsem si to pro sebe ještě úplně nevyřešila. Stále vlastně ještě úplně nechápu a divím se každý den, kdo to vlastně s námi najednou sedí u večerního grilování na zahradě, stále ještě úplně nechápu, že můj poklidný život doma s miminkem najednou přerušil „nějaký malý kluk", který nezavře pusu od rána do večera a se kterým já s ním věčně diskutuji, a který si umí sám obléct kalhoty a boty a říct, co chce (nebo v našem případě spíš nechceJ) k obědu atd.
Stejně tak nechápu, že já toho „kluka" klidně „můžu" nechat na krátké „prázdniny" u babičky, a on navíc bude rád a bude se na to těšit. A když ten je kluk pryč na prázdninách, že mně vlastně nic nebrání v tom žít jako „předtím", ale že já už vlastně nevím ani jak a asi ani nechci?

Už vidím „zasloužilé" matky jak se teď usmívají nad tou mojí naivitou a problémem, který ony neznají, ale tohle já teď vážně řeším J

I když přiznám se vám. Jedno řešení se mně asi začíná jasně rýsovat…
Správně! Co takhle si odložit řešení tohoto problému o další tři roky J))?

Hezký zbytek léta přeje Jana a Eda

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 06.08.06 08:43

Že bych byla taky jednou první?
Jani, tvůj deníček je pro mě taky velmi aktuální, i když řešení v mém případě bude asi jiné. :-) Sice jsem podle tebe možná „zasloužilá“ matka, ale na druhou stranu jsem o to déle zvyklá na mateřské a práce je pro mě něco hodně vzdáleného. Poslední rok jsem měla intenzívní pocit, že už se do práce těším, přece jen to bude změna sterotypu, která trvá už skoro čtyři a půl roku, ale jak se to blíží, čím dál víc si uvědomuji i to ale. Budu mít míň času, nevím, jak to bude fungovat doma, protože doteď obstarávám skoro všechen servis já a vzhledem k tomu, že nejsem superžena, tak po nocích určitě resty dodělávat nebudu. A taky mi skončí to, co se mi na mateřské líbí moc, totiž navštěvovat kamarádky. Je mi jasný, že navíc než občasný kafe po práci asi čas nebude.
Původně jsem si představovala, že od ledna se začnu po práci poohlížet a snad behěm jara něco seženu. Ale letošní léto se mi líbí moc a na­jednou bych si chtěla užít ještě jedny prázdniny. Pomalu se přikláním k představě, že bych v ideálním případě nastoupila do práce až za rok. Navíc bych tím ušetřila kluky být každých 14 dní v jiné školce, naše je celé prázdniny zavřená. No jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a hlavně doufám, že náš deníček bude pořád existovat, abych se měla kde vypvídat, až budu mít pocit, že se z té práce zblázním.
 Mart

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 06.08.06 09:18

Ahoj Jani a všechny ostatní jaňátka
Bezva deníček, fakt je vidět že máme k sobě všechny blíž asi díky tomu že ty naše ratolesti jsou ve stejném věku, prožíváme stejné problémy, radosti a ve stejný okamžik nás napadají stejné myšlenky :-)))  

Já se přiznám že být doma na MD mě baví. Já se na to děsně těšila. Práce co jsem dělala byla sice bezva, bavila mne jako taková. O dost méně mě bavilo už to dojíždění (každý den 3hodiny ve vlaku :-( ) z toho jsem byla fakt už unavená. Nicméně výpověď bych nikdy nedala ať už kvůli práci tak kvůli kolektivu který u nás byl, sice samá starší generace ale férové jednání které jak jsem vypozorovala není v podnikatelské sféře samozřejmostí ale spíš světlou vyjímkou.
Mezníkem pro mne bylo přijít do jiného stavu a mít miminko. A miminko roste a roste a doma už mám velkou holku které za půl roku (skoro) budou 3 roky a co pak? No je fakt že dělám že to nevidím, že to neřeším, že se tvářím že se mne to netýká ale okolí se poslední dobou furt víc a víc ptá…jenže já nevím. Vím že do práce se vrátit nemohu, to nejde protože bych tu svojí berušku vůbec neviděla, vůbec bych na ní neměla čas a navíc kam jí dát?Školky mají max do 4 hodin, manžel pracuje min do 17 a já bych se domů dostala nejdřív v 18…  

Myslím že zůstanu doma do 4 let, jak říkám stejně se do práce vrátit nechci a nemůžu.  A pak??? No asi bych byla pro si tu mateřskou ještě o další roky prodloužit. Tak uvidíme myslím že mám ještě rok čas :-))))
A ty změny? No asi jsou ale mě to vcelku vyhovuje. Terezka je mojí součástí bez ní už si to nedokážu představit.
Pro mne ta změna nastala už tím že se narodila, do té doby jsem nebyla prakticky moc doma, měla jsme k dispozici služební auto, mohla jsem sednout kdykoliv na vlak a odjet kamkoliv jenže je fakt že jsme jezdila převážně z práce do práce a o víkendu jsem byla ráda že nikam nemusím. Čím je větší tím víc se s ní dá podnikat, tím víc se s ní dá domluvit …  

Maky a Terinka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 06.08.06 09:22

Ahojky,
to jsem ani vcera netusila, jak bude toto tema aktualni pro nas vcera vecer! Byli jsme totiz na veceri s kamaradkou, co ceka treti ditko, ackoliv jeste pred rokem mela vsechny detske veci rozprodany a rozdany a rikala, ze treti dite uz ani nahodou…jenze ji take najednou doslo, ze po sesti a pul letech pujde do prace a najednou v zari ma TP. Takze je to aktualni i pro vicedetne matky :))))
Ale vecer byl prijemny, a navic jsem ji pujcila vsechny ty velke kramy (lehatko, zidlicka polohovaci,  atd.) ktere jsem mela odlozene u Edy „na patre“ a premyslela, kde budou ulozene az Eda zacne "patro obyvat.
Jinak novinka u nas: Eda se rano vzbudil se suchou plinkou a vydrzel tak pres cele mleko a jeste chvili blbnul v nasi posteli, pak zahlasil, ze musi jit curat a vycural pul nocniku!!!! (No abych nebyla tak optimisticka, tak vcera se ale opet pokakal do slipu:((
Zatim pa Jana

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.08.06 09:57

Ahoj Jani, ahoj holky,
pro mě tohle téma zatím moc aktuální není, díky Jirkovi. Ale jedno vím jistě. až to jednou aktuální bude, určitě nebudu dělat to samé, co před těhotenstvím, i když mě to moc bavilo. Pracovní doba od 9 do minimálně 18, většinou déle. Pak cesta domů, vlastně bych kluky vůbec neviděla. A vzhledem k tomu, že nemáme žádné hlídání a žádné mít nebudeme, tak to prostě nebudu řešit. V práci jim sdělím podmínky, za kterých bych byla ochotná pracovat (nejspíš nějaký kratší pracovní úvazek), oni mi sdělí, že to nepřipadá v úvahu, já se s nimi rozloučím a začnu si hledat něco jinýho. Tož asi tak. A pak, taky bych chtěla třetí dítko, jenou, později, takže..... Prostě nic neplánuju. v mém životě se všechno děje jaksi náhodou, zcela v duchu kréda „plánovat znamená nahradit náhodu omylem“. Nějak bylo, nějak bude.

No a jelikož jsem tohle psala ještě do minulého deníčku, tak znovu:
Ve středu 9. budeme v Praze, tak kdo by si s námi chtěl udělat nějaký minisrazík, ozvěte se!!!!

Makýš a Tygříci

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 06.08.06 10:17

MAKYS- my jsme doma, takze kdyz budete chtit se s nami nejak sejit, tak se tesime :) J.

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 06.08.06 14:40

Ahoj holčiny!
Před chvilkou jsme přijeli, ještě jsem ani nevybalila a už jsem na e-miminu:-)) Jenže VY jste mi tak MOC chyběly!:-)
Bylo to to super, jsem krásně odpočatá! Celý týden jsem se nemusela o Karolínku vůbec starat! Tedy občas jsem pomohla třeba s koupáním nebo uspáváním, ale to se snad ani nedá počítat:-)
Navštěvovali jsme Mirkovi příbuzný, byli na výletě v Pardubicích, v lázních Bohdaneč, taky jsme se první dva dny koupali v jezeře, to ale jen do úterka, pak se bohužel zkazilo počasí:-( Ale já byla za to ochlazení ráda!
Mám ale trochu smutnou náladu, protože Putovníček od včerejška nekope tak často, jako předtím…Teda skoro vůbec, naposledy jsem ho cítila včera v noci a to jen malinko…Pořád si opakuji, že teď to ještě bývá velmi nepravidelně, ale stejně…ach jo:-(( Už aby mě zase pořádně kopnul!
Doufám, že Karolínka večer brzy odpadne a budu mít trochu času si přečíst , co jste tady přes týden napsaly:-))
Krásnou neděli!
Senti, Karolínka a Putovníček

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 06.08.06 14:53

SENTI- vitej zpet!
A neboj, treba je Putovnicek jenom unaveny z dovolene :))) J.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 06.08.06 15:21

No to se picnu…
Nejde mi celý den nic psát do komentáře, ukazoval se mi tu jen kurzor (šipka) myši…tak jsem klikla na styl a jde to. Jsem tak blbá sama a děláte to tak všechny, nebo mi to blbne a nemusím si vyčítat vykojenou myslivnu????
Jani, super deníček, u nás se zatím přemýšlení odkládá dokud nebudou Klárce asi 4 roky. Pak zřejmě nebudu už pokračovat s manželem v naší firmě, ale zkusím si najít nějaké fajn místo ve státní správě, prostě ráda bych jela na jistotu důchodu, když v podnikání je to tak nejisté a zřejmě na stáří budeme mít velké prd…Je to děs takhle přemýšlet…ale nedá se jinak:) Kancelářština mě baví, byla bych mezi lidma, dojíždění problém nebude…do soukromé firmy nechci…v případě nemocí děti by mohl zaskočit manžel doma…protože beztak pracuje dopol. z domova, no vidělo by se…
Jo a když budu v kanceláři, snad tam bude i net a já budu moct aspoň 1× za šichtu nakouknout, hihi, doufám, že tu ještě budemeee…
Senti, neblbajz…kdybys měla v břiše místo Putovníčka naší Klárku, tak bys byla na konci těhu šedivá:)) Ta totiž pro jistotu nekopala skoro vůbec, děsně lenivé miminko…a ke konci už vůbec…od takového 30 týdne se skoro nenamáhala dávat o sobě vědět. Hodila jsem to za hlavu, když čutla 1× za 1 den, byla jsem maximálně spokojená. A dneska je z ní miminko zlatíčko, je kliďas i tady, s námi, venku z bříška:) David mi málem prokopl pupík, jak řádil, Zuzka byla zlatý střed…vážně, každé mimi je jiné a určitě je Putovníček  v pořádku!!! Ono u druhého či dalšího mimi už nemáš tolik času se pozorovat, takže je možné, že vesele okopkává bříško, ale ty to prostě nemáš čas sledovat…tak se nebuj a nenervi zbytečně, ju?:)
Kluci jeli do Plzně do nějaké dětského parku, já smrdím s Klárkou doma, spala v noci špatně, tak dospává teď a nikam se mi nechtělo, užívám si toho klidu, kdy po mě nikdo nic nechce..zítra mám po klidu až do pátku:) Je to sakra znát, když jsem na mrňata sama, jak David nespí, tak jsem večer docela hotová…a to fakt nezlobí, jen mluví a mluví a mluví…uáááá…
No jdu se pomazlit se žehličkou a pak nakouknu, jsem moc ráda, že mi šlo napsat:)
Diny
PS: Jinak život před dětmi…ehm, vzhledem k tomu, že mám téměř 13-tiletou slečnu…co to jeee?:))) Já si moc nepamatuju, co jsem dělala v devatenácti:))) Ale co vím jistě, že bych neměnila ani na vteřinu za život bez dětí:) Vždycky když s M. nemůžem, jsme unavený a tak…tak si představujeme, jaké to bude za pár let, až nás nebudou tolik moc potřebovat…až budou prchat z baráku ven a bude jim hořet za patama, až se zavřou v pokoji a budou dělat otrávený ksichty, že jim lezeme do jejich hájemství…až pouhá přítomnost jednoho z rodičů způsobí obrácení očí vsloup…ono to přijde a pak se nám bude sakra stýskat po těch baculatých packách, co potřebovali podržet, po tělíčku, co se cítilo nejlíp v našem náručí, po puse, která nebyla vynucená…:)        

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 06.08.06 16:50

Ahoj holky!  

Jani, bezva deníček. Hned při jeho čtení mě napadlo, to co jsi napsala i níže, že si můžeš pořídit další miminko. Když Ti připadá, že už doma žádný nemáš. To u nás už asi nehrozí, i když já bych se tomu vůbec nebránila. Ale jsem šťastná i za to, že máme k těm dvěma téměř dospělákům ještě Radimka. Fakt si kolikrát říkáme, když nás plně zaměstnává, co jsme vůbec dělali, když jsme ho ještě neměli???
S tou prací to bude u mě taky horší. Zpátky se vrátit nechci a nemůžu, i když by to asi operativně šlo vyřešit. Jenže nechci si nechat utýct Radimkovo dětství. Chtěla bych být co nejvíc s ním. Doma budu 4 roky.  A potom uvidíme… Do práce se vůbec netěším, jelikož už jsem 2× nastupovala po mateřský a vím jaký to je.  

A přesně jak píše Diny (ten poslední odstavec se Ti povedl), ani nevím, co je to být bezdětná. Vím ale, jak děti rychle vyrostou. Mně moc chybělo to pomazlení, ta jejich závislost, ty nevynucený pusinky. Najednou byl každej ve svým pokoji, venku s kamarády a já se cítila sama.
Dokonce si myslím, že díky tomu, že máme malýho, tak líp nesu, že má nejstarší známost. Jinak bych po něm asi chtěla, aby byl víc doma atd. Takhle mám jiný starosti a přeju mu to. Ne, že bych mu to jinak nepřála, ale snad mě pochopíte…  

Počasí mě už pěkně štve! To musejí být nejdřív šílený vedra (mně teda nevadily) a pak zase extrém - zima a každou chvíli pršet. Nic mezi tím neexistuje?  

Ve čtvrtek i v pátek jsme měli návštěvy, obojí přijely grilovat a vždycky jsme zmokli. Dnes jsme jeli na výlet do Poděbrad. Byli jsme tam navštívit tchýňku a jejího manžela, který tam je v lázních po operaci srdce. Byli jsme na hotelu na pokoji, potom jsme šli na oběd. Prošli jsme se po kolonádě, napili se Poděbradky, asi 5 x jsme zmokli, dali jsme si zmrzku a kafe a teď už jsme doma. Ale bylo to moc fajn, i proto, že jsme po delší době jeli v plným počtu. To už se tak často nestává.
Radimek usnul v autě a po přenesení pokračuje v posteli. Manžel šel do posilovny. Já jsem byla včera. Po dóóóst dlouhý době a všechno mě teď bolí. To jsem si na Tebe Janat taky vzpoměla, že jsi hrdinně chodila posilovat i v těch vedrech. Hlavní je, že mě to „nakoplo“ a zase se do toho dám.  

Senti, chápu Tvoji obavu, ale určo bude vše v pořádku!  

Almerka & Radimek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.08.06 17:27

ahojky berusky moje :)

v humpolci opet funguje internetova kavarna, delfinek ni radostne rve, takze mam na psani jen chvili :)

pocasi je naprd, porad prsi, u auta se mozna zjistuje zavazna porucha ( picnu se ), ale delfinek si uziva babicku s dedou a je moc spokojeny :))). Ja mam ve stredu zajisteny cely den bez neho, uz se docela tesim

JANI - denicek je super a vase rozhodnuti uzasne :)))

DINY - uaaaaa chybis mi na ICQ, az se vratim, dame si vecer rande ju :)))

SENTI - putovnicek je ted v obdobi, kdy hodne roste a nema cas na kopani :)), tak se neboj, brzy se zase ozve :))))

jezis delfinek obtezuje hosty ( ale ma dobry vkus hihihi ), jdu zachranovat

market a delfinek

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 06.08.06 17:35

AHoj holky,
zdravím vás od našich. Jsme tu od včerejška, ale byli jsme na oslavě kamarádčiných narozenin. Zuzanka byla s náma a přesto že odpoledne nespala, blbla tam skoro do 11 ani domů (k babičce) nechtěla. Ale jak jsme došli, tak byla úplně vláčná a já trubka jsem jí zapomněla dát na noc plínku, takže nás v noci vzbudila s pláčem, že se počůrala. DOstala plenku spala vedle mě dýl jak do devíti. Dnes zase neusnula a teď se válí s babičkou v posteli :-) Já mám dneska pohodičku. Ale už se chystáme domů a tam mě čekají hromady prádla a další ušpiněné.

Jani - tvůj deníček je moc hezký a fakt aktuální asi u většiny z nás. Myslím, že řešení co se ti nabízí vůbec není špatné.

Marketko - s tím autem mě to mrzí, snad se to povede co nejlevněji opravit. A pohodičku Delfínka s prarodičema si dovedu představit (zrovna zažívám něco podobného)

ALmerko - taky bych brala raději ta vedra

Diny - tak kancelářština mě baví taky :-) jsem fakt zvědavá kde skončím. A tvoje fotečky jsou opět úžasné a pokojíčky dětí (v pozadí) vypadají fakt moc hezky

Senti - Putovníček se brzo ozve, uvidíš

Musím končit, všechny zdravím
AHoj Mája

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 06.08.06 18:54

Já jen na skok, neb Mirek tu pořád něco instaluje, ale tohle je důležitý!
Půtovníček začal kopat!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!
Jinak zítra razím k ségře dodatečně oslavit Andulčiny narozky - mojí neteřince bylo 4.8. už 3 roky!
Jo a Karolínka usnula už v 18:15h, takže už mám relax:-)
Mějte se hezky a já se snad zase brzy ozvu!
Senti, Karolínka a Putovníček

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 06.08.06 18:59

To je dobre, ze se Putovnicek ozval :) Tovis doma je doma i pro Putovnicka :) J.

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 06.08.06 19:48

Ahoj holky,

ráno jsem neměla moc času, manžel mě vyháněl od počítače, tak se omlouvám za překlepy. Ještě mi to nedá a vrátím se k tématu. Když jsem tak četla další příspěvky, s prací to není jednoduché u nikoho. Já jsem pracovala v bance, byli jsme tam většinou jen těch 8,5 hodiny, navíc se mají stěhovat blíž k mému bydlišti, takže bych byla v práci tak za 15 minut z domova, ale moje místo už neexistuje. Přístup je v ČSOB takový, že se můžu přihlásit do různých výběrových řízení a čekat, jestli mě někam vezmou. Naštěstí mě budou držet ve stavu zaměstnanců až do 4 let Tomíka, takže si říkám, že bych za ten rok mohla snad na nějakém místě uspět.

Jinak dneska jsme vzali poprvé Honzíka do kina. Možná si někdo řekne, že je to dost pozdě, ve 4,5 letech (skoro), ale on strašně dlouho do kina odmítal jít, že se tam bude bát. Samozřejmě se mu tam líbilo, jen film byl dost dlouhý. Byli jsme na Autech, je to takové velmi americké. Ale stálo to pro dva dospělý a jedno dítě 427 Kč, takže příště asi půjde Honzík jen s jedním rodičem. Pak se mi podařilo sehnat ve výprodeji letní sako za 400, dneska jsou hadry levnější než pohádka pro děti :-( Tomášek byl u našich, Honza s Honzíkem tam teď pro něj šli.

Makýš, Jani, my tu taky stále jsme, manželovi pořád nechtějí dát dovolenou, takže nevím jestli vůbec někam v srpnu pojedeme. Rádi se s vámi uvidíme!!!

Senti, skvělá zpráva, Putovníček si jen dal taky dovolenou.  

Mart  

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.08.06 22:08

Ahojda holky!  

JANAT, k deníčku bych řekla za sebe tolik, že než jsem šla na mateřskou, byla jsem chvíli na pracáku, takže se nemám kam vrátit, firma tak dlouho propouštěla, až to zavřeli nadobro. Co se týče nástupu do práce, zatím to neřeším, určitě budu doma asi až do Elčiných 4 let a příležitostně budu zkoušet vydělat nějakou korunu brigádně. Měla jsem přes zimu práci na doma, ale ta už skončila, teď už zase nic. Nevím, jak to pak bude s hlídáním Ell, ale babi i děda (mí rodiče) jsou už čerstvě v důcho­du a děda stejně většinou každé dopoledne přes týden chodí s Elčou ven tak na dvě hodinky, než uvařím nebo udělám domácí práce. O víkendu si víc užívá s tatínkem. Takže možná práce by nebyla na škodu, ale od rána do večera to taky nevidím. No jak říkám, zatím to neřeším.  

SENTI, to je dobře, že se Putovníček ozval s kopanečkama, aspoň pro tvůj klid :)  

MÁJO, jak to zatím vypadá s tou Lešnou? Podle dnešního počasí to vypadalo, že by byla lepší středa, nemělo by na Moravě tolik pršet  

DINY, fotečky v galerce jsou super, doufám, že Davís neurval Klárce šátek, když do něj lezl :)  

MÁJO, už se těšíme na Zuzanku, ty fotečky jsou moc hezký  

Víc mě nenapadá, zítra zase nakouknu  

KOSTIČKA     

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 07.08.06 14:52

Ahoj holky,
tak to vypadá, že dnes jsem první. Psát se mi moc nechce, mám příšernou depku a chvílemi i pláč na krajíčku. Ale budu to muset napsat, snad se mi uleví.
Tak jsme měli na víkend návštěvu: babi a dědu (moji mamku a tátu). Vlastně přijeli už ve čtvrtek, s tím že v pátek se budou o Kačenku starat a já půjdu do práce, víkend budeme společně.  Naposledy byli u nás v květnu, moc k nám nejezdí. Mám je oba moc ráda, ale co prováděli celý víkend, na to nestačím,…  Hlídání bylo v pohodě, ale jakmile jsem přišla, tak následovaly rady nerady, jak co a proč dělám a jak mám dělat, což od mé mamky neznám, nikdy mi moc do ničeho nemluvila. Kačence pořád rozkazovala co smí a co nesmí, ať nedělá nepořádek, že se babi zlobí, babi pláče, poď mi udělat halí,… z toho mi už pěkně tekly nervy, Káča nevěděla jak se k tomu postavit, není na to zvyklá já s ní takhle nejednám, nějaký malý nepořádek mi nevadí, však to večer uklídím. Takže protestovala, vztekala se  - - víc nezž normálně. Byla jsem z toho nervní jak nikdy. Takže výsledek , tak jednou denně ji schytala, ale teď vím že jsem měla ubalit spíš babičce.  Děda hrál mrtvého brouka a četl si nic ho nezajímalo, tak jsem si říkala, že mohl zůstat i doma - - a číst si. Vyvrcholilo to v neděli, kdy jsem šli na malou procházku, protože jsem jim chtěla ukázat Vizovice z vyhlídky. No bohužel to bylo DOKOPCE, což babi nepřekousla a ještě ke všemu jak jsme se vraceli ta začlo pršet ( asi taky moje vina), potom se ještě kvůli nějaké konině pohádali s dědou, tím pádem se nebavila už s nikým ani s Kačkou. Když odjížděli autobusem tak mi  místo rozloučení řekla: A UŽ JI TAK NEBIJ !!! .. a šli.  Skoro to se mnou seklo, celou cestu zpět jsem brečela, Káča spala. 
Petr nebyl doma a přijel až dnes ráno tak to ještě neví, protože jsme spolu ještě nemluvili, ale určitě mu to taky řeknu, jenom se bojím, že u toho zase budu bulet.
Tak mě to mrzí, mám je moc ráda, ale tohle jsem nečekala, možná je to pro ně malichernost , ale mi to připadá jako kudla do zad…
Teď je mi trochu líp, ale nevím jak to řešit
Tkanička        

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 07.08.06 15:56

Ahoj holky,
nevím čím to je, že i když je venku pršavo, tak tady skoro nikdo není?!
My se dnes válíme doma, ale přišli na chvíli sousedi a Zuzka koukala po delší době dlouho na Krtka, tak zatím pohoda- teda koromě toho, co před sousedma předváděla, když přišli -  strašně brečela a vztekela se a cpala se na mě až mě povalila -  tak museli sedět v obýváku zatímco ona se mnou jedla v kuchyni a pak až si začala s „tetou“ povídat. A pak, když odešli a ona měla jít spát mi říká: „maminko, já ještě pudu papat, já sem zapomněla na papáníčko, já sem se bála tety Aenky vůbec vůbec“ a já na ni: a proč se bála? a ona: „fut fůůůt“ to je totiž její oblíbené, když něco provede nebo neví co odpovědět, tak je to „fut fůůůt“ a taky ráda říká vůbe vůbec :-)  Teď konečně přestalo pršet a trošku vykouklo sluníčko, ale Zuzi spí  odhaduju, že jek se vzbudí, bude zase pršet.
Tkaničko - fakt nevím co ti na chování vašich říct. Já bych jim určitě zkusila říct, co se mi nelíbí. S našima to teda jde. Jinak ti nezbyde než to jednou za čas přetrpět :-(
Holky moravačky: Danuško, Tkaničko, Kostičko - protože Maky zatím nemůže přijet, odsuneme i srazík v Lešné, souhlasíte? Třeba se pak k nám přidají i další(Janny, Helča,Alice…) a možná i počasí bude lepší.
Ahoj Mája              

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 07.08.06 16:15

TKANICKO- Dam ti jedinou radu IGNORUJ TO......Uplne.
Kacka ma uz svuj rozoumek a ona si to v hlavicce prebere, ze babicka se chova takhkle a chce tohle, a ze u vas doma to proste chodi jinak. Babicky totiz stejne nepredelas a akorat budete mit doma dusno a ty spatny svedomi.
Ja mam straslivy problemy se svyma rodicema temer cely zivot a od narozeni Edy se to zase vystupnovalo.A dru­zi prarodice se ted zase „predvedli“ o predminulem vikendu, jak jsem tady uz dopodrobna popisovala. Ale dosla jsem k zaveru, ze veskere vysvetlovani, proseni, rozcilovani se je na nic. Proste se tvarim jako ze to, co delaji (a nekdy to jsou fakt spatny veci napr. krmi Edu odpornostma, schvalne ho oblikaji jak „blbecka“ navic v lete ho navliknou, v zime ho nechaji bez svtru apod., zvatlaji na nej a na druhou stranu se na nej „urazi“ jenom proto, ze rekne misto „hodiny“ „tikatak“, predvadi ho jak opici, tvrdi mu, ze se nesmi neco, co je uplne v pohode a naopak ho nuti delat veci, ktere se proste nedelaji  apod.  a takhle bych mohla pokracovat jeste deset stran) NEVIDIM.....fakt to funguje.
Samozrejme, ze ja delam dle me matky taky vsechno spatne- spatne na nej mluvim, vubec ho nevychovavam, davam mu jist samou zeleninu, davam mu spatnou cepici, je rozmazleny, chodi spat moc brzo/ pozde, rano vstava moc brzo/pozde, jsem na nej moc zla/hodna atd.
Ja ji to bud odkyvu, nevbo se k tomu nevyjadruju a delam si to dal po svem.
Uz asi pred rokem mi tohle radila jedna zaslouzila matka trech deti a ja myslela, ze to nejde. Ja ji porad rikala, ze to chapu, ze babicky  nepredelam, ale ze radeji se s nima nebudu teda stykat nez to snaset. Ona se jenom usmivala a rikala, ze casem prijdu na to, ze je lepsi je nechat, ignorovat jak se chovaji hlavne , ze maji o Edu zajem…A fakt jo. Usetrila jsem si spoustu nervu!
Samo, ze obcas mi to ujede, kdyz jsem treba v nenalade a moje matka naopak „ve forme“, ale vetsinou se udrzim. Hlavne, ze Eda ma babicku. Neco jineho by teda asi bylo, kdyby ho mela na starosti nejak vic, ale vzhledem k tomu, ze na hlidani mam hlidacky, tak ty obcasne navstevy na hodinu az tri dvakrat nebo trikrat tydne mu urcite neublizi :))) Jana

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.06 08:43

Dobré ránko berušky,  

tak jsme se ještě tím šíleným deštěm nerozpustily, ale už do toho moc nechybí :-)))))  Doma je to děsné, Val neví čím by se ještě zabavila, parádně se vždycky večer nudí. Děsné počasí :-((((  

Mluvila jsem s Juldou (jsou od nás pár kilometrů), mají fakt smůlu na takové počasí, ale zatím to nevzdali :-)))) DNeska by jsme se měli vidět, teda pokud odpoledne přestane pršet. Už se na ně moc těším, zase poznám nové tvářičky od nás ze spolku, chi, chi :-)))))  

Janat teď k deníčku, nóóóó je dobré už přemýšlet co bude dál :-)))) Ale mně se jaksi dumat nad prací moc nechce (i když finanční situace není moc veselá, ale po novém roku to bude lepšejší, že?). Já plánuju zůstat ještě rok s Val a pak plynule přejít na další mateřskou :-)))))  Tak uvidíme jak to bude, možná to bude dřív a možná později, necháváme tomu volný průběh :-))))  Když mně je doma táááák dobřééééé :-))))))
Májo to mě mrzí, že je srazík zrušený, ale i to počasí tomu nepřeje tak se budu těšit na příští :-))))  

Jdeme snídat a vymýšlet Val zábavu, teď je to krteček :-)))))      

Dana+Vaů  

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.06 08:44
 

CO jsem to za matku zkomolit jméno svému jedinému dítěti :-))))    

Dana+VAL

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 08.08.06 09:02

Jani díky,
my se s našima vidíme tak jednou za měsíc a doposud byli skoro normální, tak mě to asi překvapilo, ale už se cítím lépe.
Jediný co udělám tak nebudu volat, ne jako první. Voláme si tak jednou za týden, tak tentokráte to nechám na mamce. Stejně si myslím, že bude dělat jako nic,…
Dám si pozor, a nechám to tak.
Díky Tkanička  - moc mi to pomohlo, fakt jsem si myslela že se složím, počasí a tlak tomu jen přidali ( ono se pěkně brečí, když venku prší :))).
Pa - těším se na další srazík v Lešné  

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.08.06 09:40

Ahoj babulky,
my taky ještě žijeme,čtu,ale nechce se mi ani psát.Dnes mi přišlo snížení respektive zrušení soc. dávek tak mám dokonale po náladě.Nezmění se to,dokud budeme mít s J. společné trvalé bydliště…Budem to muset zvládnout.Jinak jsem schovala jeho fotky neb nemám dál chuť Káču  udržovat ve vědomí kdo je a jak vypadá tatínek,ne abych jí ho znechutila,táta je táta,ale musí se o to přičinit taky sám.Takže momentálně doufám,že dostaneme co nejrychleji byt.On mohl mít trvalé u rodičů,mají 1/2 baráku,kterou zdědí.Odmítli.Nemám slov,jde jen o to trvalé bydliště,mají obrovské 4+1 a on tu stejně není,chce zůstat v belgii.Takže já honím bydlení,přišla jsem o penízky,zřizuju nové inkaso apod.Jinak ségra má od minulého týdne holčičku Johanku,50cm a 3,65kg.Tak aspoň něco veselého.
K deníčku jen tolik,že z toho co budu dělat po MD mám hrůzu už teď.Nejradši bych byla doma než půjde Káča do školy.Do té doby mě čekají 2× ročně lázně,celkem tedy 3-4 měsíce z roku tam…Ani jedna babička nebude fungovat místo školky takže prac.Doba 7-15 max.16hod a víkendy volné…takže děs běs a druhým to momentálně ani vyřešit nemůžu.
Tož tolik od nás.
Luka a Káča

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.08.06 09:47

LUKO- to je mi lito, ze se to u vas zase komplikuje :( ale ver, ze zase bude lip, i kdyz svim , zes tomu veri tezko, kdyz uz to trva tak dlouho. Drzim ti palecky, jestli chces tak se ozvi telefonem, muzeme pokecat. Jana

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 08.08.06 12:20

Ahoj holky,
mě to počasí už taky nebaví. Dopoledne už to vypadalo táák slibně, ráno dokonce vysvitlo sluníčko. S Pepčou jsme zvládli procházku, ale pak začalo pršet a lije ještě teď.:-(  

V sobotu jsme byli za tchánovcama na chatě, kousek od nich byla i moje nej kámoška s rodinou na dovolené, tak jsme se za nima koukli a bylo to fajn. No a v neděli jsme byli tradičně u našich.
Včera jsme byli pro změnu vybírat novou postel, matrace jsou objednaný, tak teď ještě dodělat pokoj. I když i to už se rýsuje, o víkendu budeme bourat dveře z ložnice do nového pokojíčku a dozdívat, takže se nudit nebudeme. Na to bourání se vůbec netěším, musíme přestěhovat do pracovny celou ložnici a toho prachu…:-((, ale přežije se to a hlavně, že bude mít Pepča končeně svoje.:-)
K deníčku - doma s Pepčou budu do jeho 4 let a stejně jako Danča plánujeme pořídit sourozence, takže si to asi protáhnu o další léta. A vrátit se nemám taky kam, takže mě čeká ÚP.  

Jdu smažit cuketu, tak se zatím mějte. Doufám, že už se i počasí na nás trošku usměje.  

Miroušek    

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.08.06 13:21

Ahojda holčinky:)
Dala jsem se do bytových úprav, ale komplikuje mi to manžel, který se nechce vzdát svého harampádí … no, snad se mi ty jeho vzácné relikvie ve volných chvilkách podaří postupně alespoň přesunout do sklepa, když už ne přímo do kontejneru. A až to všechno odvozím, tak začnu konečně Elišce zařizovat děcák! Hip hip hurá!
Jinak k deníčku: Asi jsem exot - ale docela se těším do práce. Sice je z naší školy teď spíše výchovný ústav pro cikány, zloděje, feťáky a dealery, než vzdělávací zařízení pro děti s mentálním handicapem, ale zato pracovní doba je špičková (tedy pokud se něco nezměnilo) a mám to kousek od domu..
Ne, že by se mi doma s Eliškou a Tomem nelíbilo, ale pravda je taková, že nejsem zrovna prototyp maminky, která si vydrží celý den  hrát s dítětem, vymýšlet aktivity, u toho nenápadně vychovává svým osobním příkladem … Sice tuhle maminku občas předvádím, ale … no moc dlouho mi to nikdy nevydrží.
Když by bylo všechno podle mých (bohužel asi ne i manželových) představ, tak v dubnu 2007 nastupuju do práce (to je snad tutovka), +/- v září  2007 otěhotním:)), v květnu 2008 nastupuju na mateřskou a v červnu 2008 rodím:))
Mám velký strach, že to nepůjde tak  hladce jako s Eliškou - řekli jsme si, že chceme miminko, další měsíc jsem byla těhotná, za celé těhu ani jediný den marod … Že to zkrátka může být všechno naopak, v nejhorším případě, že už miminko nebudu moct mít, nebo to bude trvat moc dlouho, nebo to nedopadne dobře… :(  

No nic, dítě šlo spát na hromádku klád, na nebi hvězdy klíčí … :)) To nic:)) Ale docela mě dostalo, když nedávno Svěrák a Uhlíř zpívali tuhle Mravenčí ukolébavku v televizi a Eliška to předrmolila ještě rychleji než oni - prostě si ji pamatovala, celou! A to jsem jí zpívávala před usnutím tak někdy kolem roku, pak už jenom výjimečně…:)
Jinak si furt pouší tatínkovi Fousatý Haty - A pak si tady zpívá: „Holky už se válej, pomalu mi stoupá …“ Zabít toho mýho mužskýho, já se propadnu hanbou, až budu chodit do školky na kobereček poslouchat, co naše Eliška učí ostatní děti za písničky! Utěšuju se jenom tím, že ostatní děti budou ještě sprostější:)))  

Mějte se fajn,
zdraví Baghira, Eliška Fousatá Hatová a Tomík, vášnivý požírač spadaných jablíček a švestiček:)

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 08.08.06 13:40

Ahoj holčiny,
tak mě napadá, že jsem ještě nic neřekla k deníčku. Hmm… u nás je to trochu jinak, já už vlastně pracuju, takže se ni moc měnit v tomhle směru nebude. Ale jelikož mě, jako i něktré z vás, sžírá touha po miminku, tak bych docela ráda do ledna 2007 otěhotněla. No nevím, asi rozhodne náhoda a taky to jestli zvednou ten rodičák, protože jinak by jsme to nezvládli, a mě se opradu už nechce jít makat po 6-ti měsících. Takže u nás je to o náhodě a o financích. Blbý co?
Původně jsme měli v plánu druhé díko až půjde Kačka do školy, do první třídy, ale teď mě to táhne dřív. Jsem už taky dost unavená z toho pracovního kolotoče. No uvidíme, co na to tatínek :)))
Tkanička    

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.08.06 13:50

Ahoj holky,
koukám, že moc komentářů nepřibejvá. mně se dnes nepodařilo uspat kluky naráz, tak tady po mě teď leze Jíra, kňučí a jak tak čuchám, i smrdí.
Takže krátce. Včera mi Vašek předvedl venku několik ukázkových hysteráků před lidma. Byla to síla, ale já byla jak skála - tvrdá a studená :-))). Odpolko se 3× počůral. Dneska zatim dobrý.

Tkaničko - mělas mizernej víkend, chápu, že tě rodiče rozhodili. Snad to bude ojedinělej incident a příští návštěva bude v pohodě.

Luko - nevím, co dodat. Dost často na tebe myslím, jak to zvládáš. Kdybys potřebovala skoliv pomoct, přijet, cokoliv, dej vědět. Ju?

Janat - tak jak to zítra uděláme, můžem přijet? A kdy?
Mart - a co ty, přidáš se?

Baghir - o víkendu jedem do Jelení, neuděláme si východočeskej minisrazík?

Musim končit, smrdí to tu strašně…

Makýš a Tygříci

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.08.06 14:09

Jasně:)))
My asi budeme mít o víkenud návštěvu, ale to bude jen Milošův bratranec, chtějí spolu stejně jezdit po okolí na kolách.....
Určitě vás s Elíšou rády uvidíme:))

Zatím,

B.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.08.06 14:42

MAKYS, MART a kdokoliv dalsi- urcite vas zitra radi privitame, akorat jsem zapomnela, ze  nekdy dopoledne az pres poledne  jsem uz domluvena se sestrou na posilovnu a ona uz je na to „nachystana“ ma domluvene hlidani atd., takze to nejde odlozit.
Hodilo by se vam to tedy az odpoledne? Rekneme tak od 1430? To bychom uz na tuty meli byt zpatky. Taky to vypada, ze by snad mohlo byt hezky a mohli bychom konecne vyrazit na to hriste do lesa :)
Nebo kdyby bylo hnusne, tak mozna bychom srazik mohli posunout do Clovickova do Edenu, tam by se asi deti vic vyblbli nez u nas doma. J.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.08.06 14:57

BAGHIRO- takovou praci ti uprimne zavidim!
To ja prave to tolik resim, ze je mi jasne, ze tak jak jsem pracovala predtim to ted nepujde.
Tedy nepujde pokud se nesmirim s tim, ze Edu nebudu moc vidat,  s cimz se smirovat rozhodne nehodlam, i kdybych mela kvuli tomu povesit medicinu na hrebik! Ale muj predchozi pracovni rezim byl prave pred 7 z domova (to Eda ma jeste pulnoc)  vecer navrat ne drive nez 17, ale vetsinou spise pozdeji, alespon jednou za tyden sluzba tzn. 36 hodin z domova, Eda by musel byt sam s tatinkem pres noc, jednou mesicne slouzba cely vikend tj. od Pa od rana do Po vecera.....i kdyz z te­ch vikendovych sluzeb bych mozna se nejak vymluvila dokud by Eda nebyl vetsi. Navic fura prace „navic“- alespon jednou mesicne nejaky kongres, seminar vetsinou vicedenni......
A tohle ja s malym ditetem nechci, protoze to bych ho fakt moc nevidala a navic bych potrebovala nejake hlidani kazdy den, o vikendu..... uz treba jenom kvuli tomu, ze nechci, aby se stavalo, ze Eda bude posledni s ucitelkou ve skolce plakat a cekat az maminka prijede a ja budu v praci, protoze , kdyz se stane neco necekaneho, tak ja tam nemuzu nechat pacienta bezprizorneho a jit do skolky, ze jo…
Ja sama si to prave pamatuju z detstvi, ze ti co meli maminky doktorky tam vzdycky zustavali nejdele a breceli.....
No a poridit si hlidacku na „plnej uvazek“, to bych vydelavala jen na ni :(((
To jsem se zase rozjela, ale kdyz me to fakt v posledni dobe zacina trapit, protoze bych chtela pracovat, ale tusim, ze to nepujde, alespon v te podobe jako predtim, coz me mrzi, protoze tohle me bavi :(((
 J.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.08.06 18:23

Ahojky, nějak nestíhám, vždycky jen počtu…docela uvažuju, že trošku stopnu psaní sem, někdo z manželovo rodiny práská tchýni, co sem píšu (ona sama neumí ani zapnout pc, takže sama si to nečte), prý si jí beru pořád do pusy a že si nepřeje, aby si o ní cokoliv ty slepice (jako vy s prominutím) četly…takže jsem pěkně nasr…bože kdy naposled jsem o ní sem psala???? A co strašného??? Jen jsem si postěžovala, že po návratu z porodnice nezůstala dýl, to je všechno, potřebovala jsem někoho mít u sebe…a je z toho rodinná tragédie…fakt mě to neba…změnit nick nepomůže, podle dětí mě ten dotyčný, dotyčná…stejně vystoupuje, když mu to až doteď stálo za to…
No nic, jdu koupat, to snad můžu, hihi:)  

Diny strašná snacha slepicoidní:))  

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.08.06 18:32

Jani - jejda, to si nejsem jistá, my musíme v 17,00 bejt u Vinohradský tržnice. Z Edenu bychom to stihli, ale nevím, kde bydlíš ty… navíc se mi nepodařilo najít to tvoje tel. číslo, cos tu jednou psala. Tak prosím, kdyžtak mě prozvoň, ať to mám v mobilu. Č. 732 237 338.

Makýš a Tygři

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.08.06 18:35

Diny, to si děláš srandu, že bys kvůli tchýni pozastavila psaní sem!!!!! to si radši dej embargo na tchýni a stěžuj si na ni jen po ICQ :-))) ale sem choď, co bychom si bez tebe počaly? Siroty nebohý.....

Makýš

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.08.06 18:46

Ahoj Diny!  

Já nechci abys stopla psaní sem!!! Moc by mi tvoje komentáře chyběly. Už teď, když píšeš míň, tak tu chybíš! Myslela jsem si, že máš rozbitý PC. Tak už o tchýni nic nepiš. Vždyť jsi ani nikdy nic zlýho nepsala. Věřím tomu, že když tě tu šmíruje příbuzenstvo, tak je to nepříjemný…  

Zatím pa pa  

Almerka & Radimek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.08.06 19:15

Ahoj,
Diny-já Ti to psala i na icq,aby sis to přečetla,ale nedá mi to a napíšu to i sem.Ať si dotyčný či dotyčná trhne nohou,nepíšeš nic,co bys nemohla říct kdekoliv a za co by ses měla stydět nebo omlouvat!!!Stydět a omlouvat by se měl ten šmírák,protože to se prostě nedělá a když už tak si to má nechat pro sebe,když v tom má tedy zálibu!!!Pěkně piš,bylo by tu smutno a chyběl by mi a určitě i ostatním tvůj zdravý selský rozum!!!!!!!někdy se členové vlastní rodiny chovají pro mě zcela nepochopitelně,Jana a Tkanička určitě ví o čem mluvím,já to mám doma taky každou chvíli tak.Škoda,že nešmíruje Baghiřina tchýně,třeba by šla do sebe.
 Luka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.08.06 19:46

A ještě přidám jednu chlubivou,snad mi to odpustíte,když se tak často nechlubím....­.Nejen,že jsme bez plenky přes den,čuráme a kakáme kam máme a kdekoliv,ale už nemáme plenku ani v noci,Káča to vydrží bez čurání od 9 večer do rána taky tak do 9,jak ji v noci chci dát na nočník tak řve.A dudlíka už taky nemáme,oboje jaksi odeznělo a vyznělo samo,bez učení.Zato kojení nám nějak přibývá a pomalu se začínám cítit jak debil,každý má kecy,že jsem divná,že ještě kojím…Já to přece nikomu nenutím,taky by se mi líbilo,kdyby Káča přestala sama,ale nemám povahu na násilné odstavování.
 Luka

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 08.08.06 21:28

Makýš, Jani, dneska jsem se dozvěděla, že k nám zítra večer přijede tchán, ještě nevím přesně v kolik. Klidně se domluvte beze mě, já vám zítra pošlu sms, jestli někam dorazíme nebo ne.
Diny, prosím tě, piš. Já mám moc ráda tvůj přístup k životu, tvoje komentáře dokážou pohladit na duši. Já mám zase embargo od manžela, ale on nemá žádného špeha, který by to tady monitoroval. :-)
Luko, to je fajn, jak se to s těma plínkama najednou zlomí, že. My jsem o víkendu koupili zřejmě poslední balík plen, až z toho mám nostalgickej pocit. Tomík se v noci počůrá tak jednou týdně, takže ubývají hodně pomalu. Ale jako vy kojo, my máme zase dudu. Každý večer si na něj vzpomene. Bohužel jak znám Tomíkovu náturu, budu ho muset odebrat mým rozhodnutím. Nechávám to až na září po dovolené. Ale třeba si Kačenka to kojo nechá rozumně vysvětlit, až přijde vhodný čas.
 Mart

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.08.06 21:29

Hihi, Luko - třeba moje tchýně šmíruje - a už si šetří na Ukrajince, který na mě pošle:))

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.08.06 21:35

Holky, tak vám musím jenom pro pobavení prásknout něco na Bubouše:)
Před pár dny jsem je nachala s Eliškou samotné doma a jela do města. Když jsem přijela, tak mi Miloš hned hrdě hlásil, že se Eliška pokadila (tedy on se vyjádřil v tom smyslu, že se „zesrala až na zádech“. A on že ji umyl!
Já: A čím jsi ji umyl?
Bubu: No, takovou žlutou houbou…
JÁ: TOU žlutou houbou, kterou jsem předtím Amwayem myla skla??!
Bubu: No jo, tou.  Ale já ji před tím vymáchal ve vodě ........! :)) No není sladkej, ten můj taťka? :))  

Hezký večer:)
Baghira a smečka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 08.08.06 22:30

Nazdárek kočičky,  

tak my jsme dneska měli pidisrazík u nás s Juldou :-)))) Bylo to suprové, tak bezprostřední, jakoby jsme se znaly od mala. Julda i s manžou a dětičkama přijeli k nám protože je mizerné počasí, tak jsme si mohli v klidu popovídat a nehonit nikde děcka :-)))) Tomáš je veliký kluk a řekla bych, že jednou bude pěkně motat holkám hlavu, hezký po mamince :-))))) Martínek je zlatý chlapeček ze začátku se styděl, ale pak si pěkně hrál s hračkama, které mu teda to naše sojče vůbec nechtělo pučit :-(( No a Petřík to je bobánek malý, teda spíš už velký, stoupal si kde mohla ten bude za chvilku běhat :-)))) A hluboce smekám před Juldou i jejím manželem jak s klidem zvládají 3 děti, fakt z nich čišela taková pohoda. Budu muset nějak změnit tu moji věčnou honičku a to mám jen jedno dítko :-))))  

Baghiro: tvůj taťka nemá chybu :-)))) Ten můj by Val nejspíš nechal v hovínkách a radši by počkal na mě až se vrátím. Takže tvůj manža má u mě body k dobru :-))))
Mart: tak teď jsi mě uklidnila, my tak máme dudu na spaní a mně se táááák nechce do odnaučování :-))))) Já si myslela, že jsme tady už poslední :-((((
Luko: budu držet palce ať se ti podaří co nejdřív sehnat nějaký pěkný byteček. A Kačenka je véééélkááá šikulka, plenky na noc budeme my mít aspoň rok. Val se teď nepočůrávala přes polední spánek a najednou se včera i dnes zase počůrala :-(((( Tak zas chvilku budu dávat plenku.
Diny: no jejda, jejda, já si to bez tebe vůbec nedokážu představit :-(((( Ty máš takový zdravý názor na všechno. A absolutně si nepamatuju, že bys psala něco hanlivého na tchýni řekla bych, že to někdo trošku překroutil, ne?
Makýš: hmmm tak včera bylo asi něco ve vzduchu, Val se mi parádně vztekla v obchodě, až prodavačky zíraly. Znají ji jako celkem klidné dítko cha, cha :-)))))
Miroušku: víš jak vám závidím to bourání :-)))) Já bych to tady přebudovávala až bych brečela, ale ještě musím vydržet :-)))) ALe Pepčův pokojík to bude stát za to.
Tkaničko: mrzí mě to s tvými rodiči :-((((( Ono je to fakt těžké, asi to budeš muset vždycky přejít bez komentáře, stejně to nepomůže. Ještě že se Kačka s babi nevidí tak často aspoň její výchova nebude mít žádný efekt a bude to podle tebe.
Mart: super, že se Honzíkovi v kině líbilo teď tam bude častý návštěvníkem:-)))) Jen to vstupné, to je fakt děs běs :-((((
Senti: sláva, sláva, Putovníček si asi vzal dovolenou od kopkání :-))))
Market: nazdár na Vysočinu, držím palce ať se žádná velká porucha na autě nenajde.
Maky: a jakpak se máte vy ?? Škoda, že se neuvidíme moc jsme se těšila :-)))      

Jdu se dodívat na kriminálku a pak do hajan tak dobrou.    

Dana+Val

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.08.06 00:15

Holky, meli jsme navstevu a tak jsem nestihala reagovat.
MAKYS- rada vas uvidim, my bydlime v Kunraticich, coz je teda asi trosku z ruky, ale nevim jestli to neni „min z ruky“ nez ten Eden? Myslim, ze byste museli od nas vyrazit tak nejpozdeji v 1615, abyste byli vcas v 17oo. Od nas to jsou 4 zastavky busem na metro Kacerov a pak je to uz jenom metrem.
Klidne ale muzeme s Edou dorazit i do toho Clovickova, akorat bohuzel nemuzeme vyrazit z domova drive nez tak po 14hodine. Dejte vedet, jak vam to vyjde muj mobil je  777 554 917.
DINY- prosim te neblbni a co neni receno primo tobe IGNORUJ a nereaguj. Mimochodem podle meho tady ani nic „zavadneho“ nepises, takze AT SI TVOJE TCHYNE TRHNE NOHOU :))))))))))))))))
Jdu na kute dobrou Jana a Eda

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 09.08.06 08:49

Dobré ranko,
u nás dne svítí sluníčko :)))
Diny: prosím, piš, piš, piš, vždyť ty skoro jediná si tady na tchýni nebo někoho jiného z rodiny nestěžuješ!!!
Luko:gratulujeme k velkým pokrokům, my už jsme sice taky bez dudlíka a bez plínek na den a odpolední spaní, ale noc nehrozíl. Ale máme na to ještě rok čas.
Jo holky, chtěla jsem se zeptat, používáte ještě kočárek (nebo golfáč) a jak často. Nám se teď golfáč pokazil, a velký kočár je moc těžký do vlaku, tak jsem se JÁ (Kačky jsem se neptala –hihi)rozhodla, že budeme aspoň do Zlína jedzdit už bez kočárku. Jde to sice ztuha, ale musím vydržet, v zimě to s kočárem stejně nejde, to jsem si vyzkoušela už minulý rok (jedině že by letos nenapadl žádný sníh :))).
zatím ahojky, jdu makat Tkanička  a Kačka - co ráno nechce vstávat a večer spát      

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 09.08.06 09:03

Ještě já, na něco jsem zapoměla:
už delší dobu se všechno u nás točí kolem botů, bylo to první pořádné slovo co Kačka řekla ( teda po balonu) a od té doby ji zajímá, kdo má boty, kdo ne, proč jo, proč ne - hlavně u kocoura :))).
No a teď jak byli ty vedra tak jsem ji nechla běhat venku i doma bosou, to se jí moc líbilo. A po pařácích přišlo teď pršavo a chladno, ALE ona teď vůbec nechce boty, na ven když dem do školky tak to se ještě přemluvit dá, ale odpoledne doma ani  ponožky. Včera mi v dešti běhala venku v tričku , teplácích a bosky. Prostě ani boty ani ponožky. I když bylo teď chladnějc tak doma netopíme, zas tak zima není, ale na boso už nechodím ani já, .. tož nevím.
Asi zatnout zuby a vydržet sceny a ječení
Tkanička  

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.06 09:25

Ahoj vespolek
omlouvám se že jsem málo ale já jsem nějaká hotová, unavená a bez nálady respektive s náladou dost nepříjemnou tak tady nechci moc prudit.  

Terka byla včera 15hodin vzhůru a za tu dobu nezvařela pusu, polovinu té doby vyloženě prořvala, je teď fakt dost ukňouraná, uřvaná, uječená, protivná asi stejně jako její maminka. Otázkou zůstává zda to má ona ode mne nebo já od ní.  

Včera ztropila scénu když jsem jí zakázala dávat peřiny na zem (ona si staví takové ohrádky ze všeho a má to jako domečky a ht¨raje si v tom), pak řvala když jsem jí dala jako náhradu deku, pak už řvala jen proto že řvala…pak přišla a řvala že se počůrala a řvala tak jako kdybych jí za to dala nědky na zadek nebo co.
To čůrání je teď kapitola sama o sobě, od neděle se počůrává.Byli jsme u tchýňáků a tam jsou ty podmínky na čůrání dost děsné asi si tam budeme muset vozit nočník :-( tak tam se počůrala dvakrát chvíli po sobě,pak jsem jí dala raději plínu protože to fakt nemělo smysl. Včera ráno stála doma vedle nočníku a křičela čůrám a teklo to nohavicí…před tím si AMA sedela, sama se svlékala i oblékala…fakt nevím jestli je to tím počasím…no tak ted se taky počůrala :-(  

Za chvíli přijede ségra a Vítečkem tak jim jdeme na proti k autobusu.  

Dani neboj já myslím že v tuhle sezonu tu moravu ještě zmáknem, jen musím nějak překecat to moje koleno aby se vrátilo do normálu.  

Maky a Terinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.08.06 12:48

Ahoj berušky:)
Nejdřív bych chtěla moc poděkovat za podporu…já jsem fakt v noci přemýšlela, co jí mohl(tchýni) kdo donést, co tak strašného jsem spáchala, že jsem si zasloužila takovou reakci… No na nic moc jsem nepřišla kromě té doby po porodu…a myslím, že jsem jí tu rozhodně neurážela nebo tak nějak…Od ní na mou sms, kde jsem jí poprosila o citaci mého „pomlouvání“, jsem také doteď odpověď nedostala, no je mi celkem jasné proč. Onen dotyčný to zřejmě netumočïl ani tak jí, jako nějaké další třetí osobě, tak si to zase kapku přibarvila a sdělila to tchýni. Takže ona babička vlastně asi ani pořádně neví, co kdo o ní kde řekl, ale jsme slípky zřejmě všechny, no dobře. Já už toho mám taky dost a na hrubý pytel hrubá záplata. Aspoň bude moct brečet po příbuzenstvu, jak je snacha hrozná a jak jí neumožňuje vidět děti (jakoby se za nima jindy strašně hrnula…) No už se k tomu nebudu vyjadřovat, šmírák ať si čte dál, co je u nás nového (dneska k obědu meruňkové knedlíky a Davídek se před chvíli pos… do slipů:))) , je to fakt k nepochopení, že to může někoho bavit. Nějak mi nikdy nedošlo pořádně, že tím jak jsme veřejně na netu, že někdo, kdo není maminka miminka nebo batolete  a nechodí mezi nás pravidelně, že prostě někdo tu čte za bukem a co víc, chodí bonzovat dál. Mám takový pocit, že to co píšu vám, píšu jen vám a každému dalšímu je do toho prd. How.  

Teď trošku k vám:)  

Maky, hele, to budou nějaké erupce na slunci (moje babička říkala erekce:)). David má hysteráka každý den aspoň hodinu, nemít hysteráka rovná se u něj nežít, nebo co… Navíc nepomáhá ani ignorace, ani pevné objetí, NIC!!! Už jsem se přistihla, že po chvíli ječení tupě čučím do blba a nevnímám, možná je to nakonec nejpřirozenější reakce:)) Klárka bohudíky snáší Davčovo řvaní v pohodě, kupodivu má radar na to, jestli je to hysterák pro nic za nic anebo když se David uhodí a fakt pláče (skáče pořád jako pometlo, takže modřiny nějaký má furt), tak to Klárka hodí podkovičku a natahuje taky k pláči, jakoby jí to bylo líto… Takže Maky, neprudí jen Terka, prudí všechny děti a matky taky někdy, to počasí jak je najednou o 100% jiný, pořád se mění tlak, to tomu taky moc nepřidá (jsem meteorolog amatér, hihi), máme nárok… Zkus to čučení do blba, fakt doporučuju, absolutně nic nedělat, on ten řev po tobě bude klouzat jako hedvábí, což ty jako odbornice přes šití a pletení jistě oceníš:))) Notabene jsem se tě chtěla zeptat, jak si vůbec můžeš dovolit Terince cokoliv zakázat??? U nás jen zvýšení hlasu, nebo když si dovolím říct NE, způsobí takovou opozici a takovou scénu, že jsem už mistr světa amoleta v diplomacii, když nás potřebuju někam vypravit nebo nedejbože zachránit něco, na co David nesmí sahat, nebo když mu něco hrozí:))  

Jejda,přerušuju komentář, jdu si dát s manželem kafčo, pak ho až do asi půl 10 neuvidím, ještě přijdu:)  

Diny      

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.08.06 13:26

Tak jsem tu ještě…
Děti si zrovna staví stan (opravdickej) doma v pokojíčku, včera jsem ho vyprala z venku… Davídek po něm chodí jak je složenej a říká:" Ten je velkeeej, ten stan". No a já jsem se nadechla a říkám: „No a Davídku, výhoda takového stanu doma je… "nadechla jsem se, že budu pokračovat a do toho náš opozita: "Není!!!!“  

Takže Maky, vidíš to:)))  

Tkaničko, nedávno jak jsem četla tvé problémy s babi a dědou, tak mi to bylo líto i za tebe…Jinak my už kočár nepoužíváme vůbec, jaksi by to nešlo, ve sporťáku se vozí Klárka a oba neuvezu. Jen semtam vyjímečně ho babička (moje mamka) vezme do golfek, když je u ní. Já být tebou, tak kočár, pokud to budeš zvládat, už vyřadím…nákup se do něj stejně nevejde, batůžek na záda je lepší…a Kačka to určitě uťape:)  

Jani, tak vy za chvíli asi budete srazíkovat, jak já vám závidím…tolik bych potřebovala pokecat z voka do voka…nechcete tu matku stověžatou přišoupnout blíž k nám?:)))  

Baghir, manžel je dobreeej:)) Můj by ještě nedávno nechal Davču Davčou, posranej neposranej, počkalo by se na mamku…ale narození Klárky dost uspíšilo jeho zrání v pravého otce, hihi a dneska je preciznější než já!!:)) (Mytí rukou z venku, před jídlem, po jídle…utírání špinavé pusy atd. atd…fakt jen koukám:))  

Luko, Kačenka je teda obr šikulka, my budem mít plenu na noc asi ještě ve třinácti…sice se sem tam v noci vzbudí na nočník, ale to je ZÁZRAK podobný pláči sochy Madonny, takže … si ještě počkáme:)) Dudlík je paráda, že už ho nemáte, však i ostatní děti se ho časem zbaví, ještě jsem neviděla dudlat nikoho ve škole ve frontě na oběd:)) Kojení je jen tvoje věc, jak dlouho chcete kojit, věřím, že v první třídě už asi taky nebudete a dokud to malé chutná:)) David si olízl jak jsem kojila poprvé doma Klárku a tak vyšokovaný výraz snad ještě neměl, udělal jen :bléééé a radši se klidil, abych mu náhodou ten blevajz nenutila dál:))  

Almerko, Makýš, moc díky za povzbuzení, jak vidíte, včera jsem jen planě vyhrožovala:))) Copak bych vás mohla opustit??? Jak bych to bez vás, všech mamin tady na emimi, vydržela?:) Už se fakt nedivím, že těm našim mámám na mateřské sem tam hrabalo…mě díky vám snad nehrabe tolik, protože se můžu vykecat a navíc, můj drahý je vám nebetyčně vděčný, páč mu večer nedělám díru do hlavy, páč jsem vykeckaná odtud:)))  

Tááák, stan jse skoro hotový…jdu to zkontrolovat:) Ještě jsem chtěla něco Danušce, ale mozek mi to zresetoval nebo co, písnu později:)  

Diny      

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 09.08.06 13:39

Hihi, neboj. Bubu opravdu není otec, který by přebaloval pokaděný zadky… Eliška se pokakala, když spala a než vylezla z postýlky a přišla za taťkou do obýváku, tak si sundala plínku - a nadílka z toho padala po celým bytě. Jinak se taky nebojím, že by taťka dobrovolně zasáhnul:))

Baghira

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.08.06 14:15

Hurááá, dlouhej koment od Diny!
Já jsem včera o tom tvým problému přemejšlela a vzpoměla jsem si, že jsi nedávno psala, jak ti z M. příbuzenstva někdo vytknul, že máš čas na net a ne na ně…Asi to bude možná ta dotyčná osoba, co?  

Diny mně už hrabe tak jako tak. Právě před chvílí se mi během uspávání vyvařila voda z brambor. Tady je smrad! Ráno v posteli mě Radimek vzbudil slovem bobek. Já jsem rozuměla bobík a šla jsem pro něj do ledničky. Normálně mu ho ráno nedávám. Nedala jsem mu však bobíka, ale rozdělala jsem trjúhelníček sýra a podala mu ho do ruky… Včera seděli s tatínkem na křesle a já jsem mu šla dát napít čaje ve flašce od jupíka. Místo Radimkovi jsem to trpělivě cpala do pusy tatínkovi. Je to se mnou vážný:-)  

Ještě jedna perlička. Našemu nejstaršímu dnes v noci vykradli auto. Doma před barákem. Má fuč radio s Cd přehrávačem a bohužel i doklady. Poprvé si tam to radio zapoměl, jinak si ho vždycky vyndává. Tak si teď zařizuje všechno nový, už je pryč od rána. Měl tam i papíry k autu a k motorce. Lístky na obědy na srpen(od brigády).  

Já jsem dnes chtěla jet něco nakupovat na dovču (krémy, sušenky,kaše, čaje atd), ale ztratila jsem náladu. Za týden už se touto dobou budeme válet na pláži. Už se tak těšíííím,  

Almerka & Radimek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.08.06 17:27

No já se přiznám že když chci něco pro:,–(it e není po mém dokážu dost zvýšit hlas takže když už fakt nic nezabírá tak řvu…ale nedělám to venku. Terka je beran a já taky takže to je pak souboj paličatosti. Ona Terka je vcelku rozumná ale když si něco veme do hlavy snaží se to pro:,–(it stůj co stůj
Třeba teď jsem zakázala vyndat misku z myčky protože by rozbila velkou mísu pod kterou ta mstička ležela, tak vytáhla alespoň hrneček a lžičku s argumentem „nebudu to přece jíst rukama“. Nechala si totiž uvařit těstovinky. To bylo taky maminko uvaříme těstovinky. Povídám neuvaříme dáš si ke svačině banán, přesnídávku nebo jogurt.Ne maminko uvaříme těstovinky…povídám neuvaříme a nevyndávej je z šuplíku vysypeš to a budeš bitá. Vrátila pytel s těstovina zpět a šla ke mě s takovým smutným výrazem „ach jo maminko já jsme chtěla těstovinky“ no tak jsem jí je dala uvařit.  

Ale rozhodně u nás neplatí takové to „jdeš nebo mám jít sama?“ nebo „tak ahoj já jdu a ty si tu zůstaň“… to mi řekne ahoj a věnuje se rozdělané práci to bych střílela :-( grrrrrrrr
 Maky

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.08.06 19:25

Ahoj holky,
tak jsem ten den dneska moc organizacne nezvladla.
Cimz se chci omluvit hlavne MAKYS, ktere jsem „naslibovala“ a pak nedorazila ;) a ze sraziku nebylo nic.
Trochu mne uklidnuje, ze v tom nejsem sama a ze za vetsinu zdrzeni „nemuzu“, protoze nejdrive jsme rano se sestrou 2h cekaly az se jeji super nespave dite vzbudi- presne dle Murphyho zakona, pak jsme v posilovne musely pockat na meho muzicka, abychom mu predaly permanetku, nebot take touzil po posilovne , ale jako na potvoru o 2h pozdeji nez my…;)
Pak mela dorazit kamaradka, ktera si u nas neco zapomnela a nutne to potrebovala, jenze volala, ze je sice na ceste , ale ted prave zjistila, ze uz to k nam nestihne a jestli by to neslo „nejak“ udelat…takze ja dobrak jsem ji to vezla autem, ktere jsem tesne predtim zaparkovala do garaze… atak to pokracovala az doted.
Dale se hlasime ke znovusepocura­vajicim detem a Eda ma uz temer od rana plinku, protoze 10× za den ho fakt neprevlekam. Dokonce uz nastval i babicku, ktera ho vydrzi prevlakat docela dlouho, ale dneska mel i u ni plinku. Doufam, ze je to jenom nejake prechodne kratke obdobi.
Dite rve, takze koncim. Jana a Eda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama