Jarní miminka 2004 - Pamatuješ, maminko?

Rodičovství

Ahoj holky a dětičky, Tak dnešní deníček je můj. A bude se vzpomínat...

Ale neděste se. Ono se to sice nabízí, za pár dní bude Vašek batole, ale to by tyhle jarní deníčky nemusely být o ničem jiném než o tom, co bylo před rokem. Ale o vzpomínání to stejně bude, protože já ráda vzpomínám a ještě radši si při tom prohlížím fotky. Ty staré, černobílé, ještě zasunuté v černých růžcích ve fotoalbech vonících naší skříní…
Nejsem troškařka, vrátím se do doby před 25, 30 lety, kdy já jsem byla batole a malé dítko a moje maminka se mi snažila udělat to nejkrásnější dětství, přestože na to byla víceméně sama.
Ale nedá mi to, přece musím… Chtěla bych poděkovat Pánu Bohu nebo Matce Přírodě či kdo je odpovědný za to, že mi dopřáli přivést na svět dítě, moje miminko, které už brzy bude kluk. A že se i já můžu snažit aby mělo to nejkrásnější dětství. A že jsme na to dva… A snad jednou budeme sedět všichni dohromady nad fotkami a Vašík se zeptá: „Maminko, pamatuješ?“
Takže. Na prvních fotkách je miminko. Dost tlusté, možná trochu ošklivé. No z toho období si vážně nic nepamatuju. A přicházejí první narozeniny. Kudrnatá holčička se ztrácí za obrovským dortem s jednou svíčkou. Oči jí září. Ale ani svoje první narozeniny si nepamatuju :-(. Přestože se určitě maminka i babička snažily, aby byly nezapomenutelné. Vlastně si nepamatuju žádné narozeniny, čím to? Ani žádné vánoce… Vlastně jedny ano, ale to už mi bylo tak deset a moji 2 a 4 letí bráškové dostali houpacího kohouta a dětský samopal. Kde je ta fotka? Aha tady… Stále bloňďatý kudrnatý výrostek na houpacím kohoutovi se samopalem v ruce. Krásné dárky. Ale co jsem jenom dostala tehdy já???
A co si teda vlastně pamatuju jako první vzpomínku? Není to nic moc. Pohled dolů na červené sněhulky v hlubokém sněhu snad po kolínka. Nic víc. „Maminko, kolik mi tehdy mohlo být?“ „Asi rok a půl, byli jsme u kamarádky na chalupě v Krkonoších.“
Pak už je to bez ladu a skladu. Jsou mi tak 3-4 roky. Bydlíme s mámou v Křemencové ulici v Praze, kousek od Pivovaru u Fleků. Dodnes se mi vybavuje ta vůně čerstvě vařeného piva…
Hrajeme s maminkou kuličky. Na koberci je křídou nakreslen kroužek a cvrnáme do něj kuličky vařečkami. Posloucháme Hegerovou: „Já mu uschnu jako libeček, ať jde k šípku blbeček!“ Dodnes Hegerovou miluju.
Je noc a protější dům hoří. Koukáme se na to s mámou oknem.To je zážitek hodný zapamatování.
Je léto a hrozné horko. Přichází babička, jako obvykle energická, elegantní a proklatě rychlá. Než stačí maminka cokoliv říct, vypije mi bublifuk (vodu s jarem v obyčejné skleničce na lednici). Přenádherně nadává a bublá…
Honíme tramvaj na náměstí I.P. Pavlova. Chytly jsme ji, hurá! Ale řidič přiskřípl mamince a babičce tašky ve dveřích. Až do Štěpánské vlají venku. Malé holčičce se to hrozně líbí.
Jsme ve školce. Zmrzlí rodiče podupávají venku a koukají okýnkem dovnitř. Ale dítka zlobila, takže jim paní učitelky rozepnuly knoflíky u rukávů. Nepůjdou domů, dokud si je sama nezapnou.
Jsme u doktorky. „Markétka má spálu. Musí do nemocnice.“ Nechci do nemocnice a hrůzou zvracím paní doktorce do umyvadla. Po pěti dnech se mi z nemocnice nechce. Je tam bezva parta. Honíme se po chodbách.
Jsem z babičkou v Mariánských lázních. Tuhle fotku mám obzvášť ráda. Holčička s dlouhými blond vlásky a zapletenými kopretinami. Babička mi dělá bezvadné palačinky s marmeládou.
No těch vzpomínek by ještě bylo. I těch fotografií. Ale chci nechat taky prostor vám. Zavzpomínejte si a podělte se o to, co vám jako dítku připadalo natolik předělové, zajímavé či důležité, aby vám to v hlavince zůstalo dodnes. A zkuste si představit, co v hlavinkách zůstane našim sluníčkům. Jéje, no to asi budou věci…

Krásné vzpomínání přeje Makýš a Venoušek.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  15.05.05 06:59

jsem první Pavla:))))))))

 
Anonymní  15.05.05 07:03

A já druhá Maruš:o))

 
Anonymní  15.05.05 07:14

Dobré ránko:o)))

Tak my jsme vzhůru od šesti:o(((, Vláďa má stále teplotu a Maruška začíná být ukňouraná, tak to asi chytne taky.

Makýš- deníček je moc pěkný:o))) Já moc fotek nemám, jako miminko asi tři a pak fotky z jesliček a školky:o))

Musím končit, Vláďa je pěkně protivný a taky se po…

Maruš a zlobílci

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 15.05.05 08:37

Krásné ráno,

tady je dneska opět povětří, že nás to snad odnese. A to jsem včera dala do okna muškáty, tak snad to přežijí.
Pepča už je docela dobrej, včera šel spát až v půl 11 a budíček v 8.
Musím končit, něco tady začíná zapáchat.

Miroušek a Pepča

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 15.05.05 08:38

Maruš - snad to Maruška nechytne a Vládíka to taky brzo přejde.

Miroušek

 
Anonymní  15.05.05 09:37

Ahoj,
dneska jsme měli nezvykle brzký budíček, doufám že zítra už Klárka bude vstávat v nějakou normálnější hodinu:)))
Včera jsem byla na Folkovém kvítku na Konopišti a bylo to super:)) Klárku poprvé hlídala moje mamka a obě to zvládly:))) Ukládal tatínek a já jsem přijela až před půlnocí, ale strááášně se mi po té mojí prďolce stýskalo…Klárka nemohla nějak dospat a už v půl sedmé skákala v postýlce a žvatlala mamama:)Obvykle hopsá a říká tata:))
K deníčku- staré fotky prohlížím taky ráda:))

Makýš- na Křemencovu ulici mám úplně jiné vzpomínky, chodila jsem tam na průmyslovku:))A by­lo to tam moc fajn…A napsala jsi moc pěkný vzpomínací deníček:)

Pavla a spinkálek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.05.05 09:49

ahoj,
noc byla hodně neklidná,budíček lehce po deváté.teplotu nemáme,ale myslím,že nám zase vyleze,pořád to není ono.večer nám to vylezlo k 39,po čípku klesala teplota pomalu,ale jistě.jdu si zavzpomínat a sepsat to.
luka a kačí

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.05.05 09:58

moje úplně první vzpomínky jsou z prahy,kde jsme bydleli.ztratila jsem se mámě v pasáži na václaváku,povídala si s nějakým klukem a pak s prodavačkama­.přilítla máma,naplácala mi a pusinkovala a já nechápala.to mi byly sotva 2.pak jsem dostala špuntíkovou pistolku a nesměla jsem na nikoho střílet.postřílela jsem rodiče a oni dělali,že jsou mrtví..už jsem to nikdy neudělala,byly mi tak dva a kousek.pamatuju si jak jsem se opařila,vyrazila si zuby,líbilo se mi ve školce a mojí ségře ne.taky jsme před štědrou večeří chodili číhat na ježíška a v jednom okně jsme ho viděli-měl křídla!jedna z nejhezčích vzpomínek je na narození mojí o 12,5let mladší ségry a její dětství.uteklo to a je jí 18…děda je mrtvý.taky mám ošklivé vzpomínky.druhá ségra fetovala,utekla z baráku,ale dnes už je v pohodě.ani moje osamostatňování nebylo ideální,ale to je z jiného soudku.taky pamatuju na historky našeho táty,měl by je sepsat:šlapali doma ve špajzu elektřinu,paní učitelka uklouzla na klokaním h…ě v zoo atak.pak jeho chov 11kohoutů a my je museli jíst…
je toho plno a čím jsem starší tak vzpomínám radši.naši s náma chodili na výlety a brali i naše kamarády,měly jsme hezký dětství.budu ráda,když jednou kačka řekne to samé.
 luka

 
Anonymní  15.05.05 10:35

Makýš- a ještě k těm vaším jménům pro sourozenečka:))) mě se líbí Liduška a Dalibor.
 Pavla

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.05.05 10:55

Ahoj holky,

tak si představte, co se mi dneska stalo: ráno jsem udělala čaj do takový skleněný konvičky, udělala jsem si kafe, toustíky, a když jsem nalívala Tobíkovi čajík do hrnečku a odkládala konvičku zpátky na linku, cvrnkla jsem konvičkou do hrnku s kafem a teď to začalo téct. Nejdřív jsem nevěděla co, myslela jsem, že se rozbil hrnek a že teče kafe, z té konvičky se vyštípl kus dole a tak to všechno vyteklo na linku, do kafe a na toustíky. Naštěstí jsem předtím toustík dala Tobíkovi, řval už hlady, ale kafe jsem si udělala nový (sice bylo plný, ale kafe bylo všude kolem, tak bylo evidentně naředěný :-)), toustíky, ty nacucaný jsem dala psovi, bohužel jinou konvičku na čaj nemáme, tak nevim, do čeho ho uvařím zítra, až už tu bude Kuba.

No tak to bylo rušné ráno, teď něco k deníčku:
Makýš, je moc hezký, také ráda vzpomínám a prohlížím si staré fotky, ale nejenom naše s bráchou, ale také dědečkovy (babička myslím žádné fotky nemá, jen ty s dědečkem :-)). Docela je mi líto, že ty časy už dávno nejsou a tak se také snažím udělat dětem takové krásné dětství, jako to moje.

No nic, Tobík se mi tu neustále sápe na prsa, půjdem vyvenčit pejska, ještě jsem se k tomu dneska nedostala, díky tomu čaji :-(, půjdem do OBI konečně koupit tu hlínu ;-).

Zatim pa pa Katka s Tobíkem

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 15.05.05 13:09

Makýš,

moc hezky jsi napsala deníček. I já MOC ráda vzpomínám na dětství, bylo moc hezký a ráda bych, aby Karolínka prožila taky tak krásné dětství a vlastně celý život byl pro ní krásný…:-)

Když začnu vzpomínat, jako první se mi vybaví prázdniny u babičky z mamčiný strany. A to, jak si se ségrou-dvojčetem hrajeme s panenkama na jejich velký zahradě a děláme si domečky mezi stromama, jezdíme na kolech, trháme třešně, lezeme po stromech…babička nám připravuje královské snídaně - všem i o 1,5 roku staršímu bráchovi maže pečivo, každý máme mističku, v které je domácí jahodový džem nebo med, obědy jsou taky fantastický - jen děda to vždycky zkritizuje a mě je babičky vždycky strašně líto, protože vím, jak dlouho to vařila…on děda byl vždycky děsně náladovej:-( Ale babička je silná, protože to bere s nadhledem a vidí i jeho dobré vlastnosti…
Taky si pamatuji, jak jsme jezdili občas k moři, kde se jednou ztratila ségra a pak tlampačem hlásili, aby si pro ní rodiče přišli, já zase pro změnu vypadla z jedoucího auta - naštěstí jsem spadla do příkopu, takže jsem dopadlo do měkkýho porostu a ne přímo na silnici, kde by mě mohlo zajet auto - rodiče okamžitě zastavili a šli mě hledat - nějak jsme se ale minuli a já mezitím co mě hledali, vlezla do auta a ptala se vytřeštěných sourozneců - kde jsou rodiče…:-))
No, vzpomínek je MNOHEM víc, ale to bych tu byla do půlnoci:-)

Tento víkend jsme zůstali doma - Mirek dělá kuchyň - už dodlaždičkoval, vyspároval a vymaloval, dneska se pokusí vyvrtat otvory do kuchyň. desky pro dřez a sporák…snad to půjde. Já už tak chci zase jíst jako člověk!!:-)

Mějte se krásně a všem marodům držím palce, aby se z toho co nejdříve dostali!

Senti a spící Karolínka

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 15.05.05 14:42

Ahoj mamky a dětičky,
ahoj Makýš - máš skvělý deníček. Úplně jsem se díky Tobě pohroužila do vzpomínek… Je to asi zvláštní, ale z raného dětství si pamatuju jen 2 negativní vzpomínky. Když mi bylo asi 1 a půl a sestra (půl roku) měla febrilní křeče, jak se po celém domě chodilo po špičkách, všichni byli nervózní (bydleli jsme tehdy i s prarodiči), přijel pan doktor z pohotovosti, prostě napětí, zavřené dveře do ložnice… Pak si ještě vzpomínám na vlčáka na dvoře, který se po mém narození změnil. Dokud jsem byla v kočárku, hlídal mě, jakmile jsem začala chodit po dvoře, začal po mě skákat a štěkat a naši ho museli prodat. Šťastné vzpomínky mám až asi o 2,5-3 roky později, jak jsme bývaly se ségrou s prababičkou v kuchyni a ona s námi vyráběla panáčky z těsta, které jí zbylo, a pekla nám je v troubě, vzpomínky na školku, kde jsem sice zpočátku nechtěla být, ale pak se mi tam líbilo, nemusela jsem po obědě chodit s ostatními spát (nikdy jsem neusnula, tak mě učitelky nechávaly kreslit si), na rána, jak nás děda vozil do školky starou škodovkou (nechtěly jsme chodit do kopce pěšky), v 6 letech jsme se stěhovali do západních Čech (znáte někdo Lázně Kynžvart?), můj první den ve škole - vedl mě tatínek a zaspali jsme :-))). Můj jediný týdenní pobyt v nemocnici v dětství, kam jsem se nesmírně těšila, až to personálu bylo podezřelé (jestli mi třeba doma neubližují), parta v oddílu házené, zdravotnický kroužek, sušení rostlinek do herbáře, … Fotky mam az od roku (krome nekolika z porodnice od fotografa), to si nasi koupili fotak. Segra na tom byla lip:-)). Ale pak už se fotilo jak o závod, fotky doma taťka vyvolával sám.
Dovolené s našima byly vždy kouzelné, nikdy jsme nebyly sice u moře, naši vyznávali turistiku po vlasti, takže máme prošlou celou řadu míst naší republiky včetně Slovenska. Mohla bych pokračovat, až by z toho byl elaborát na 3 stránky, ale už končím, těším se na příspěvky ostatních.
Doufám, že i dětství mých dětiček bude takové, jako to moje.
 Jendys

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.05.05 16:54

nazdárek,
kde se touláte?kačence je líp,docela si hraje.večer sem nepůjdu,je ss a finále hokeje.na ss jsem zvědavá,moc mě nebere foret a ali,uvidíme.no a hokej,to ani nemluvím,včera jsem koukala a bylo to o nervy…ráno jdem k dr. tak se pak ozvem.určitě nepojedem na plavání tak tu budu viset.hezký večer všem.
luka a kačenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 17:34

hihi ja uz jsem se pritoulala a jsem doma :). Posilame pusu marudkovi a doufam,ze bude lip
vecer SS a doufam,ze Foret pryc,ale sance tomu nedavam
market a horolezec

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 17:39

hlasim navrat z Vysociny,mela jsem se fajn,prezrala jsem se svickove a jinych dobrot,vecer vyrazila do kina,delfinek tapal ze rucicky po zahrade :),ale i tak se mi po vas styskalo

vzpominky : velky dort se tremi svickami, potom jak mavam brachovi do nemocnice, spadla jsem do ohne. Dostala jsem pohlavek od deti,macim si hlavu ve studene vode. Na detstvi vzpominam rada,fotky prohlizim neustale. Doufam,ze se mi podari dat delfinkovi taky super vzpominky
pak mam hezke vzpominky na puberu,ale radeji se nebudu rozsirovat hihi

PAVLO - na Konopisti jsme byli asi pred 3 roky a taky se libilo. Verim,ze se ti styskalo :))

MARUS - porad trapi teplutka? Chjo,tak se to brzy zlepsi

SMOKIE - vesele rano co,hlavne,ze to kluky neoparilo

musim koncit,delfinek dostane veceri a tak :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 17:44

RADIMKU vsechno nejlepsi k prvnim narozeninam,prima rodice uz mas :),tak posilame pusu

market a delfinek

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.05.05 17:58

Ahoj holčinky:)

Jenom krátce: Radimku, přejeme k narozkám všechno nejlepší:)

Eliška před chvilkou venku na travičce ZAČALA CHODIT, hurá hurá:)) Zatím má rekord tak asi 5 - 7 krůčků:))))

Pa,

Baghira a Eliška (13 m. a 2 dny:))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 18:07

tak Elisce moc moc gratulujeeeem:)))))))))­)))))
market a lenora obecna

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.05.05 18:13

eliška je šikulka!
radimku všechno nej k narozeninám.

předsedo,svíčkovou bych si taky dala,nemám tady ani chleba…
luka a kačenka

 
Anonymní  15.05.05 18:31

Gratulujeme Elišce k chození:o)) Maruš

 
Anonymní  15.05.05 18:42

Dobrý večer:o)))

Radimkovi přejeme vše nejlepší k prvním narozeninám:o)))

Magrat- vitej zpět:o))

Miroušku- tak co muškáty:o))))) Jak je Pepčovi?

Pavlo- přejeme lepší budíček:o))

Luko- tak jak je Kačce?

Smokie- moje mamka je ulítlá na konvičky a já jí je vždycky nechtíc rozbila, většinou jsem urazila ten"chobot" (nevím jak se to jmenuje, ach ta mateřská:o)))

Senti- novou kuchyň závidím:o)))

Mějte se

Maruš a zlobílci

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.05.05 18:43

Ahooj, jsme domaaaa, písnu při MS a SS:))))

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 18:45

vitaaaaaj:))
tesim se na popis oslavy a nejake foto prosim prosim
 market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 15.05.05 19:22

Dobrý večer,

my už jsme se taky vrátili. Pepča je vykoupaný, najedený a už jen spát. Ale zase se mu moc nechce, teď si čte knížku.

Radimkovi přejeme všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka a štěstíčka.

Elišce gratulujeme k chození.

Tak a teď si vás jdu přečíst.

Miroušek a Pepča

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 15.05.05 19:31

Ahoj holčiny,

Karolínka už usnula!
NA SS se budu taky dívat a doufám, že vypadne Foret:-) Taky nechápu, že se může někomu líbit - mně připadá docela slizkej:-)

Radimku všechno nejlepší k narozeninám!

Senti a Kája

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.05.05 19:59

Ahojky,
tak koukám, že se mi z deníčku někam odloudil nadpis. Mělo tam být „Pamatuješ, maminko?“ Magrat, nemohla by to tam Missorka nějak doplnit, prosím???

RADIMKU od ALMERKY - tak už to máš taky „za sebou“ a celý život před sebou. Všechno nej nej nej......

Baghiro - veliká gratulace Elišce krůčkandě!

Holky, máte pěkný vzpomínky. Doufám, že tam ještě nějaký přibudou.

Měli jsme dnes bejby oslavu Vašíkových narozenin, i když je bude mít až ve čtvrtek. Bylo to nádherný, ale nemám sílu o tom dnes psát. Jsem úplně vyždímaná a přežraná. Tak až zítra. Tak aŤ dnes prohraje Kanada a Foret!!!

Makýš a chrupka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.05.05 20:37

Radimku, všechno nej nej nej k narozeninkám, znovu si připomínám, jak jsi nás právě před rokem předběhl a jak jsem si u netu nad tou krásnou zprávičkou psanou tvou sestřičkou poplakala…

Eliško, obr gratulace k chození!!!:) Jo a představ si, ve středu jsme tě viděli v Pardubicích v kočárku, co máte, byla jsi to ty a vezl tě nějaký chlapík, ale starší:))) A protože víme, že tě mamka nepustí z ruky, tak jsi to ty asi nebyla, ale ta podoba byla fakt unikátní včetně kočárku:)))

Mám nerv z hokeje, ještě přijdu, tohle jsem musela napsat, jdu se uklidnit:)

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 20:52

delfinek usnul az ted,des bes :(
jak u vas?
 market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 20:55

ted jsem jim napsala,tak snad to brzy opravi

pa taky prezrana market :) a chrupka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 20:56

Tak v SS se mi zatim nejvic libila Gaba,Ali docela des
hokej taky zatim prima,uz jen klidnou noc hihi
 market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 21:18

zase ja, Foret zpival silene,doufam,ze fanynkam dosel kredit :)

JULDO - tak jaky byl vikend? vyviji se debata o jmenu? desne me to zajimaa

market

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.05.05 21:46

Tak naše Eliš nahání po Pardubicích starý páprdy?! Však jsem se divila, kde tak dlouho vězí … Zítra s ní o tom budu muset hodit řeč: nerada bych byla v 26 babičkou:))

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.05.05 21:48

Ahojky
Makys pěkný deníček
A moje vzpomínky?
Tak první je ta že ležím někde na stole asi v nemocnici jsem nahá a sklání se nademnou nějaký člověk v bílém plášti…dostala jsem pendepon a dusila jsem se. Netuším kolik mi mohlo být. Pak si pamatuji když se mamka vrátila se sesrou z porodnice a jak jí kojila pěkně v koutku ve vedlejší místnosti a já měla průšvih že šmíruji. Pamatuji jak jsme s rodičema jezdili na dovolené. Tatínek byl blázen do letadel a jelikož neměl syna tak se pokoušel zapálit ve mně podobnou vášeň. Svého času jsem na dálku poznala snad jakékoliv sportovní letadlo. Školka mě moc nebavila. První den v první třídě, než jsme tam šly tak jsem brečela. Pak jsem se tam ztrapnila když se mě paní teda v té době soudružka učitelka na něco ptala a já nevěděla :-(. Fotek mám hodně od ranného dětství a jsou většinou i s datumem. Podle nich jsem zjistila že jsem ve čtyřech měsících už seděla zapřená polštáři v kočárku…vzpomínám ráda a často

Baghiro - ty naše holčinky se asi domlouvají jak s jídlem tak s chozením ne? Terezka včera chodila jak profík :-). Stála u gauče u tchýňáků a roznášela hračky co na něm měla do prostoru a zase je vracela zpátky. Ťapala celé odpoledne. V noci to asi zaspala, dneska tomu moc nedala. El to snad nezaspí a Terka si snad zase osvěží paměť :-)

Radimku k narozeninkám ti přejeme všechno nejlepší

Návštěva a oslava se docela vydařila. Tiramisu mělo úspěch, byla to mňamka. Dary úspěch taky měli ale rodičům se ještě dával dohromady od dětí (jako od nás, a Tomových sester) bezdrátový telefon…prostě tam musí být vždycky nějaký mega dar.
Měla jsem nějakou hloupou náladu. Švagrová mi ještě nepřáli k narozkám a tak jsem tak trochu doufala že mi popřejí v sobotu když oni si na ty oslavy a dary tak potrpí…ale myslela jsem si to špatně. Moje narozeniny už jsou asi promlčeny :-(. Nepotřebuji megadar ale jen tak z principu mohli tenkrát alespoň poslat smsku s gratulací. Hlavně že si sami vždycky diktují co by se jim hodilo a co by chtěli dostat :-(. No zkrátka mě to včera nějak sebralo a byla jsem smutná. Připadala jsem si nezajímavě, nedůležitě…prostě jen mamka od Terezky :-( jsem blbka co? Už to neřeším. Ale hloupou náladu mám pořád :-( asi to je počasím.

Miroušku - koupila jsem si ten meduňkový čaj na hlavu ale nepomáhá :-(. Jak je Pepčovi? Už spí?

SS bych vyhodila Foreta a Kanada by mohla být stříbrná.
Pěkný večer.
Maky a spinkálek Terinka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.05.05 21:59

Tak doufám, že jste si všechny užily krásného počasí o víkendu, jako my. Měli jsme udobřovací víkend, tak jsem neměla moc času psát.
Včera jsme byli plavat, oběd u tchýně, oslava u mé sestry a dnes jsem už měla smontované regály z Ikey. Mám radost, komora je nádherně uklizená a manžel si zase uklidil garáž. To je najednou místa. Tomáš přišel do garáže po úklidu a ptal se: Co se tady dělo? :)))

Jinak noci u nás pořád hrozné - zuby.

Radimkovi přejeme všechno nejkrásnější a hodně zdravíčka.

Luko, Makýš - to je dobře, že je dětem už lépe.

Jsem ráda, že se některé děti z nemocí už dostávají a ostatní snad taky už to sluníčko uzdraví.

Hokej je napínavý, klidnou noc vám všem přeje

Julda

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 15.05.05 21:59

Pepča usnul až o čtvrt na 9.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 15.05.05 22:00

už mám dost, myslela jsem na 9.15, takže opravuji na čtvrt na 10.

m

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 15.05.05 22:08

a taky pády z gauče mají synchronizovaný:) Zdravíme Terinku:))

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.05.05 22:28

ahojda holky!

jsem ostuda, ostuda, ostuda, nevím, čím to je, ale nějak není čas na poc a na net :o(

dneska jsme měli to vítání občánků, bylo to docela milé, děti z první třídy měli malé pásmo s písničkama a básničkama, starosta se párkrát spletl při projevu, dostali jsme karafiát, hračku, nějaké pexeso a milé překvapení - příspěvek 1000
korun na stavebko. Bylo nás celkem 10 dětí, 7 kluků a 3 holky, z toho i jedny dvojčátka, věkové rozpětí 1,5 - 14 měsíců, prý za rok nashledanou :o)

MAGRAT, dívala jsem se na fotečky ze srazíku v zoo a musím říct, že ta tvá barvička vlasů je šíleně bohovská, kéž bych k takové našla jednou taky odvahu :o)

MAGRAT, tak zrovna ted, 15.5. vecer jsem narazila na tvuj komentář, že mají v Globusu akci na pampersky, škoda, ještě stíhám snad v Makru, ale musím koupit dva balíky, po jednom to nemají a vyjdou asi 380, ale ten Globus mě mrzí, nám nechodí letáky :o(

Jinak dneska se mé drahé dítě konečně rozhodlo, že se nebude stavět jen v postýlce, ale vyzkouší to i v terénu, tak dneska hlásím poprvé postavní u konferenčního stolečku!!!

PEG, opožděně (ostudy největší) přejeme Anetce ke středečním prvním narozeninkám všechno nej nej nej, doufám, že jste si je užili a Anetka byla mooooc spokojená

SMOKIE, gratulace Tobíkovi ke krůčkům :o)

MAKÝŠ, koukám, že jsi podobný zahranický maniak jako Diny, pořád něco sázíš :o)

MAKY, přeju ti k tomu svátku od švagrové malinové tričko i s deštníkem :o)

ALICE, to jsi nemyslela vážně s těma 61kilama a něco??????? Já mám skoro o dvacet víc :o(((((((((((( Čím mám chodit??? To se do kanálu ani nevlezu, buuuu

MARUŠ, teď když popisuješ Marušku, jak ti ztrhala tapety, tak mám dvě milé příhody, co dělal můj manža, když byl malý, tchýně to dávala k dobru na Elenčiných narozeninkách - první - vzal jí lak na nehty - červený - a brzo ráno než vstala jí pomaloval celý ksicht, neměla doma odlakovač, takže vyrazila do města s pomalovaným oblečejem :o)))))), druhá příhoda - brzo ráno se posral a protože ona ještě spala, sundal si plíny a ručičkou vzal hovínka a „vymaloval“ stěnu v pokoji, jestli bude Elča po něm, tak nevím nevím, jestli neskončím na psychině v Kroměříži. Buď ráda, že Maruška jen trhá tapety a kreslí po prostěradle

MAKÝŠ, problém s chlupatýma nohama jsem řešila už třetího května, když bylo horko, měli jsme roční prohlídku a poradnu, já frajerka vyrazila v šatech po kolena a až po návratu domů zjistila, že nemám oholený nohy, fujj, úplně jsem se lekla, kdo mě viděl, koho jsem potkala a kdo mě bude pomlouvat, přes zimu to šmudlím jednorázovýma holicíma strojkama, ale teď na léto vždycky vytahuju depilátor, holý nohy vydrží dýl, ale zase ta bolest, auauau :o(

MART, já byla taky na Románu pro ženy a upoutávkou na Pád třetí říše mě docela vyděsili :o(, asi bych se na tenhle film musela psychicky připravit, ale může být hodně zajímavý

LUKO, taky mě lidi štvou s tím, že si myslí, že Elča už běhá a já jim pořád říkám, že máme čas a šetříme si nožky na důchod :o)

MIROUŠKU, koukám, že ti ve čtvrtek chyběl předseda do party :o)

LUKO, tak my si takhle sedáme jen chvilku, určo to bylo pozdějš než teď Kačenka, je to holka šikovná, neboj :o)

BAGHIRKO, docela jsem se smála - Eliška upratovačka - utíračka prachu, takovou pomocnici bych taky brala, vaří, uklízí, to se budeš mít :o)

Holky, né že by mě hokej nějak moc bral, ale my už vedeme 3:0 a je necelá minuta do konce, my budeme asi MISTŘI SVĚTA!!!!!!!!!!!!!

odesílám komentář, už je asi dost dlouhý

KOSTIČKA

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.05.05 22:53

MAGRATKO, tak ten tvůj páteční nákupní den ti tak trošičku závidím, můžu? Já bych taky chtěla…

MAKYS, gratuluju k potvrzenému těhulkovství

MAKY, já si ji na zem beru, ale jen v obýváku, v pokojíčku (ložnici) jsem dala na zem puzzle a místo toho, aby na něm ležela a hrála si s hračkama, odhrne hračky a rozebírá puzzle, těch 72 kousků jí trvá rozebrat asi 5 minut a mě se nechce jí to skládat co chvilku dohromady, jsem líná, takže vždycky hodím přehoz přes lůžka - máme z jedné strany zeď, z druhé čelo lůžka, ze třetí zadní stěnu skříně, takže je jen jedna strana k hlídání, tak proto

MAKYS, my měli dneska masíko (kotletky a kuřecí) taky nakládaný v marinádě medová žebírka, bylo to mňam mňam, ale dělala jsem to normálně na pánvi pomalinku, aby se to udělalo, na grilování ještě nedošlo

ták, už mám konečně dočtený minulý deníček od úterka do soboty, a teď se jdu mrknout na nový

ha, zrovna mě zmátli, bende se objímá s amirim, teď jsem nechápala, co se děje, jak jsem se začetla ?!?

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.05.05 23:16

MAGRAT, ted jsem ti chtěla poslat smsku, huráááá, foret je venku a uvědomila jsem si, že bych asi vzbudila delfínka, ještě že jsem ji neposlala!!!!!

teda MAKYS, téma deníčku hoooodně zajímavé, ale musím se přiznat, budu muset prohlídnout album a zavzpomínat, takhle z hlavy mě teď večer nic nenapadá, ale hořící dům naproti ani tašky zavřené ve dveřím tramvaje u mě nenajdu, to vím na stopro :o)

JENDYS, tak ty toulky po vlastech českých máme společné, taky jsme s rodičema objeli kdejaký zámek v čechách i na slovensku, ale to už jsme s bráchou byli větší

BAGHIRKO, Eliška velká pusa za chození!!!

RADIMKU od ALMERKY, všechno nejlšpší k těm tvým prvním narozeninkám, doufám, že počasíčko se vám vydařilo a měli jste krásné grilovací odpoledne a užili jste si to :o)

MARKET, Elča byla taky v 8 po jídle a usnula až v 9, poslední týden docela normální jev, snad to tak už nebude napořád, zlaté časy, kdy jsem nakojila, uložila do postýlky a za chvilku chrněla

MAKYS, tvoje předpověď se vyplnila, Kanada PROHRÁLA a VYPADL FORET, hurááááá hip hip huráááááá

MAGRAT, tak Gába se mi dnes taky docela líbila, Ali byl fakt děsnej

MAKY, já zrovna včera sbírala čerstvou meduňku na zahrádce a sušíme ji zrovna

tak má konečně dočteno, jsem dobrá, čas: 23:27, fuuuuuj, tak dobrá zase nejsem, letím do peřin

všem marůdkům přeju, aby jim klesla teplůtka, aby všechny bacily utekly někam hodně daleko a aby nám všem bylo zase dobře

dobrou noc

KOSTIČKA

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 16.05.05 06:12

Dobré ráno,
u nás jako obvykle začalo už v 5.30.
Makýš, taky moc ráda vzpomínám na dětství, rodiče nám ho udělali moc pěkné. Tatínek rád fotil a pak ty fotky sám vyvolával, to je taky jedna z mých vzpomínek - červené světýlko, oranžové nádoby na rozvojku a ustalovač, zvětšovák … Moje první vzpomínka je, jak ležím na sporťáku a pozoruju stromy nade mnou v Biskupcově ulici na Žižkově. Netuším kolik mi mohlo být, dva roky? Pak koukám z okna na šedou volhu - taxíka a za chvíli přicházení naši s bílou zavinovačkou, ve které je moje sestřička. To mi bylo tři a čtvrt. Z té doby si hodně pamatuju, jak táta nahříval jehlu na plyně, aby serilně propíchl dudlík od láhve, jak ségře mixovali polévky a já jsem se strašně bála mixéru, jak jsem se chytla kočáru a milá Péťa vyletěla ven ve fusaku z berana (v něm odjezdili zimy i moji kluci). Je toho hodně, díky za inspiraci, už se těším, až zajdu k našim a podívám se na fotky.

Víkend proběhl v klidu, jen včera večer se Tomík zakousl do mýdla a kus snědl. Okamžitě se začal dávit a mýdlo šlo zase ven. To moje dítě sežere úplně všechno :-)

Radimku moc gratulujeme a přejeme hlavně to zdravíčko.

Eliško, gratulujeme k chůzi, u nás v tomto směru není nic nového.

Mart a Tomík za dva dny už 14 měsíců

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 16.05.05 07:03

Kosticko :)
ja jsem na vyhlaseni koukala a mela jsem desnou radost. Doufam,ze priste pujde Ali

ja mam z akupu taky radost,po dlouhe dobe jsem si na sebe neco koupila a to je fakt super:))

dekuji za pochvalu barvicky,mne se taky moc libi:)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 16.05.05 07:04

dobre ranko :)
hihi takze mas doma bublinkoveho Tomika jo:)
uzijte si den
 market

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 16.05.05 07:06

Dobré ránko:o)))

Tak Vladko vzpomíná na své „mladší“ časy a vstával v pět ráno:o((( Já jsem mrtvá:o((

Blížícím se dnem kdy jdu na vyšetření zjišťuji, že mi vlastně nic není, a že tam vlastně vůbec nemusím:o)))

Kostičko- tak já jsem taky mamce vymalovala hovínkama ložnici:o))) Chudák tchyně, nalakovaný obličej, já bych asi nikam nešla:o))))

Zatím končí, snad se ještě ukážu

Maruš a zlobílci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 16.05.05 07:08

dobre rano:)
tedy vcerejsi vecer byl super,nejdriv hokej,pak Foret ven a nakonec bylo to nejlepsi hihi

delfinek spal celou noc,budicek v 6:30. Ted sedi na zemi a cte si. JInak ze vseho si zacal delat aktivni choditko,jen trosku nedrzi smer :) a pak se vzteka. Odpo se chystame bruslit,tak snad slunicko vydrzi

zatim pa
market a ctenar

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 16.05.05 07:09

Mart- si myslel, že je to nějaká ňamka. Maruš se mi začala taky přes den počurávat:o(( Snad je to jen chvilkové, jinak nás nevemou do školky. Maruš

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 16.05.05 07:09

Mart- si myslel, že je to nějaká ňamka. Maruš se mi začala taky přes den počurávat:o(( Snad je to jen chvilkové, jinak nás nevemou do školky. Maruš

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 16.05.05 07:10

MArus - asi si chce co nejvic uzit dne:)))
a vysetreni bude v poho uvidis,budu na tebe myslet
 market

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 16.05.05 07:12

Tak na to užívání mu kašlu:o))) Přejeme hezké sportovní odpoledne:o))

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 16.05.05 08:28

Jsem já to ale matka:o(((( Já jsem teď zjistila, že Maruš má v pátek narozky a ještě mi to musela připomenout máma. Já už jsem jak ty chlapi:o)))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama