Jarní miminka 2004 - Píšete si nebo Vašemu děťátku deník?

Rodičovství

Téma nového deníčku mě napadlo na návštěvě u kamarádky Jitky, když si holky chtěly prohlížet knížky a mezi nimi byla i jedna od Anne Geddes Mých prvních pět let. Moc zajímavě udělaná knížečka, nejenom pro malinkaté miminko. Je to takový návod, co všechno zajímavého můžete o svém chlapečkovi nebo holčičce postupem let sepisovat, je to prostě takový deník nebo možná měsíčník či ročník, jak chcete.

Jsou tam informace od narození, výstřižků z novin, vzkazy, návštěvy a dárky, strom života, období 3 měsíců, 6 měsíců, 9 měsíců, 1 roku, 2 - 5 let, moje první…, Vánoce, prázdniny, narozeniny, kamarádi, školka, kreslení, psaní, výška a váha, zoubky, otisky ručiček a nožiček. Prostě spousta zajímavých informací pohromadě. Když pak vaše děti vyrostou, můžou se začíst, jaké pokroky dělaly až do svých 5 let. Celé je to doprovázeno spoustou „dětičkovských" fotek této fotografky.
Vzhledem k tomu, že se mi tahle knížka moc líbila a nemůžu ji stále nikde v knihkupectvích sehnat, dávám dohromady potřebné „materiály" za uplynulé dva roky a budu se pokoušet o podobné dílko sama. Informace, které nevím nebo si už nepamatuju, vynechám a naopak, co budu chtít napsat, napíšu. Původně jsem si slibovala, že budu poctivě všechno psát, ale jsem lajdák, proto mi to asi bude trvat delší dobu. Mám představu něco mezi fotoalbem a deníkem, formát A4 na karton. Dotvořené, domalované, prostě Ellence vytvořit takovou knížku vzpomínek na první roky jejího života máminou rukou. A taky nevylučuju, že skončím v pěti letech. Moje maminka si nic nepsala a mě by zajímalo třeba srovnat rozdíly mezi mnou v Elčiným věku a Elenkou. Myslím, že by pro ni po letech bylo velice zajímavé se do takového deníku-knížky začíst..

A tak se ptám, píšete svým dětem něco podobného, ať už do předtištěné knížky nebo prostě jen své poznámky, jak jde čas a jak se vyvíjí? Na vaše zajímavé komentáříky se těší

KOSTIČKA


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 29.04.06 22:17

prvni :)?

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 29.04.06 22:19

druhá!!!

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 29.04.06 22:19

moc hezke tema :)

jinak ja jsem psala denicek prvni pul rok, pak jsem nejak nestihala, neco mam ve svem notysku, ale chystam se vytisknout a najit vsechny sve prispevky z naseho denicku, tam najdu vsechno :)))

market

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 29.04.06 22:44

Kostičko,
já Emince i Alánkovi takovou knížku vyplňuju, ale není to ta od Anne Geddes, jen takové obyčejné, kreslené. Vlepuju tam i fotky, dopisuju i různé „blbostičky“, např. u stránky mluvení (první zvuky, první slabiky, první slova, první 2-slovná věta) jsem teď dopsala Emičce i její úžasný výraz „nebordelec“, jak říká nepořádku (popletly se jí 2 slova dohromady - nepořádek a bordel), poctivě vážím a měřím každý měsíc, aby žádná kolonka rozměrů nezůstala nevyplněná.
Mně moje mamka nic takového nevedla, což mě taky moc mrzí, ale získala jsem svou dětskou lékařskou kartu, tak aspoň vím, kolik jsem vážívala a jak jsem bývala nemocná.
Kromě těchto „deníků našeho miminka“ poctivě vybírám nejlepší fotky z digitálu a nechávám je dělat (nejmíň 5 každý měsíc) a lepím je dětem do samolepícího alba. Zdobím vylisovanýma kytičkama, lístkama atd. Na každé fotce mám i datum vyfocení, sice to někomu může připadat, že to celkově fotku hyzdí, ale já oceňuju to, že po letech budu vědět přesně, kolik tam komu bylo měsíců či let.
Moje mamka byla překvapená, jak to poctivě vedu, před nedávnem se mě ptala, jestli mám čas vést knížku i Alánkovi, tak jsem jí řekla, že sice nemám, ale vedu. Myslela si, že u druhého dítěte už na to dlabu, ale to se spletla. Přece jedno z mých dětí neošidím. Ona po letech přiznává, že ji mrzí, že si nic nezapisovala.
Blbne nám net, kromě dneška jsme navíc pořád venku, střídají se tu návštěvy, takže mi nezbývá na emimi teď moc času, ale teď mi to zrovna šlape, manžel je ve službě, Alan už podruhé od usnutí nakojen, tak píšu.
A mám obrovskou novinu - Emička už nemá přes den vůbec plenky, už 5 dní chodí na nočník nebo na záchod nebo na trávu, úplně v pohodě. Má to ovšem jeden háček - kaká zá:,–(ně do kalhotek. Co s tím? Fakt nevím. Plenku už přes den nechce (ani na noc, takže ji nechám usnout a pak jí ji dávám, jinak to nejde, tropí hrozný cirkus) a říct si taky neřekne, až když je po akci, tak přijde a řekne: „Emička je pokakaná“. Když si to vysvětlujeme, tak mi vždycky slíbí, že příště už bude kakat do nočníčku, ale příště je to zas v kalhotkách.
Ještě k minulému deníčku - zápis do školky tu máme příští týden, neplatí se tu v obci žádné školkovné, jen strava. Ema se v dětském kolektivu (na hřišti) drží dost stranou, pořád se mě drží jako klíště, nechce s dětmi nijak komunikovat, jen mně vypráví, co děti dělají, má abnormálně rozvinuté sociální vnímání a pláče, když jedno dítě vezme druhému hračku nebo ho předběhne na skluzavce, tak nevím, jak bude kolektiv zvládat, ale skleníkovou květinku z ní dělat nemůžu. Přitom s bratranci, které dobře zná, si hraje v pohodě. Asi ji dám ale až od 3 let, třeba do té doby sociálně vyzraje.
 Jendys

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 29.04.06 22:50

tak gratulace k nocniku, Emicka je sikovna :). Jinak k tomu kakani, nekterym detem to pry trva dele, nez se nauci kakat do nocniku a treba k tomu potrebuje soukromi

pa market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.04.06 23:03

Ještě bleskovka před spaním.

Kostičko-já deníček Káče píšu,sice už míň,ale první rok poctivě a teď ty důležité věci.Mám předtištěnou knížku jak jsi ji popsala,ale neznám autora a ještě druhou obyč. kreslenou a tam dopisuju to co se nevejde do té tištěné.První rok tam má rozepsaný pomalu den po dni.My máme jiný rest,ač fotografická rodina,fotek moc nemáme.Kovářova kobyla chodí bosa…

Markét-přesný termín ještě neznám,měl to být konec dubna.5 dnů předem přijde telegram nebo 14 dnů předem dopis.Bude to na 6-8 týdnů-já tipuji těch 6,protože Káča je na tom celkem dobře,kdo nic neví tak už nic nepozná.Strašně se tam těším,že si odpočinu od rodičů i od Jardy.Budu tam jen na mobilu,doufám,že objevím net kavárnu,ale je to malé městečko tak nevím..

Kostičko-Tak Ty sis užívala?Já se asi do kina hned tak nedostanu,ale půjčím si to na dvd.

Jendys-A to ses bála,že se Eminka na nočník nenaučí,hihi.Káča bojkotuje oboje,při kakání se mě drží a heká mamííí a při čurání utíká a nočník nenene.

Makýš-jste to vy bez dudlíku?My je máme taky prokousané a běda jak není aspoň ten.Momentálně nás zase zlobí zuby a i ze spaní popadne dudlík a usilovně kouše…tak jí ho nechávám,ale nové už taky kupovat nebudu.

Tak všem pěknou a dobrou noc,jdu do hajan.
Luka

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 29.04.06 23:14

Však já jsem nadšená :)). Ještě že není po mně a nepočůrává se do 4 let. Má teď 26 měsíců, takže až bude mít tolik i Kačenka, třeba už bude taky bez plen.
 jendys

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 29.04.06 23:26

nebo pohyb :-) (k tomu kakání myslím) :-)))
Maky

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 29.04.06 23:31

Mně se zdá, že u kakání potřebuje stát, vsedě jí to nejde :).
 Jendys

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.04.06 09:51

Holky, mě to nedá, na rodince v diskusi o spinkání jsem našla jeden moc hezký příspěvek…

HOlky, maminky, vydržte !! Vypadá to k nepřežití, člověk je jako mátoha,sirky v očích, je to hrůza , ale proč jsou ti naši raubíři vzhůru, když my padáme na ústa to ví jen oni. JIstě nějaký důvod mají…vydržte to. Houpejte je, když to potřebují a oni to potřebují !!!!
máte ruce až na zem, ale oni vám to stonásobně vrátí. naučte je, že u vás v náručí je bezpečno vzdycky, a kdykoliv nebudou moci spát, jste tu, abyste je podrželi a ukonejšili. nenechte se obrat o tohle krásný jn proto, že sousedovic matylda spí celou noc. to je její problém!!! Nebojte, Uteče to TAK strašně rychle, že se vám bude stýskat po chvílich , kdy jste vědeli o každém dětském vzdechu. Dnes mám šestnáctiletá a sedmnáctiletá miminka a také s vámi všemi nespím.. Když jsou v noci na koncertu - jsem vzhuru a čekám, až se mi vrátí…jen je už nemůžu vzít na lokty a vyřešit jejich bolesti obyčejným pohoupáním. S miminky, třebaže nespavými je všechno tak jednoduché…Pláče šestnáctidenní ? Pohoupu ponosím v náručí. Pláče šestnáctiletý ? Vzala bych jeho trápení na sebe, ale jak ? Mohu už jen pohladit to obrovské miminko a věřit tomu, co jsem mu v dětství dala. Obětavost,dokázanou lásku , desítky a stovky nocí téměř probdělých se spoustou kratičkých snů,usměvy a spoustu pohlazení ?
Chovejte je, dokud to pujde a dokud to budou potřebovat...­..helena

Makýš

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.04.06 10:00

Uff… máme za sebou první bezdudlíkovou noc. byla parádní, jen ráno bylo dramatické. Vašek se vzbudil v půl šesté a samozřejmě nemohl bez dudlíka znovu zabrat. Kńoural, skučel, probudil Jirku a ten má ráno velmi specifické požadavky co se týká znovuuspání - musí být těsně přitisknutý ke mně a držet mě za noční košili, či ještě lépe za nos. Což jde velmi těžko, pokud mi zároveň po hlavě skáče řvoucí batole. Tak jsem nakonec s jirkou prchla vedle do pokojíčku a ještě asi 20 minut slyšela od vedle „mámo, maminko“, pak se podařilo tatínkovi Vaška zklidnit vyprávěním Krtečka a za chvíli se rozhostilo ticho… Spali jsme až do půl osmé!

Jendys - Vašek kadí zá:,–(ně vběhu. netuším, jak ho budu učit kadit do nočníku, nejspíš mu ho na zadek přivážu…

Luko - naše výhoda byla v tom, že Vašek měl dudlík pouze jeden. Teda ještě mám v záloze jeden „cestovní“ ale ten mu připomínat nebudu.

Jo, skoro jsem se zapomněla pochlubit - dneska v noci se Jirka budil jen kazdé 2,5 hodiny a spal ve své postýlce. nevím, jestli to bylo tím, že jsem ho vždycky nakojila z obou prsou. Možná má už fakt hlad… každopádně když krmim Vaška, sleduje lžičku jak hladovej pes. A někdy dokonce začne plakat, když zjistí, že lžička neputuje do jeho papulky.

No, končím, asi se pojedeme koupat do Příbramského aquaparku.

papa Makýš a Tygříci

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.04.06 12:47

ÚNOR

Evásek 12.2.2004 9:15 dvojčátka Monika 44cm / 2450g 36TT a 12.2.2004 9:20 Terezka 44cm / 2250g BRNO

 1. 15.9.2005 2:50 Martínek 52cm / 3450g 40TT
  Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm / 2930g 36TT PRAHA Trója
  Jannyna 23.2.2004 20:55 Klárka 51cm / 3700g PŘEROV
 1. 20.9.1996 Míša 51cm / 3550g Přerov
  Jendys 25.2.2004 3:35 Ema 52cm / 3550g UHERSKÉ HRADIŠTĚ záhlavím spontánně
 1. 30.8.2005 11:00 Alánek 50cm / 3850g UHERSKÉ HRADIŠTĚ do vody
  Jantarka/Lenka 27.2.2004 9:27 Petr 51cm / 3660g 39TT PRAHA (Apolinář)

BŘEZEN

Mart 18.3.2004 5:54 Tomášek 50cm / 3850g 40TT PRAHA 5 Lužiny

 1. 26.3.2002 Honzík 3930g PRAHA Apolinář
  Smokie 22.3.2004 7:43 Tobiášek 50cm / 3450g Praha Podolí přirozený porod
  Maky 26.3.2004 6:45 Terezka 48cm / 2500g 38TT ČÁSLAV

DUBEN

Wej-Maruš 2.4.2004 4:00 Vládík 49cm / 3580g ÚSTÍ N. L.

 1. 20.5.2002 Maruš­ka 50cm / 3530g
  Alex 4.4.2004 10:30 Christian David 52,5cm / 3800g 40TT USA
  Baghira 13.4.2004 14:42 Eliška 50cm / 3600g
  Kikinka 16.4.2004 9:25 Tedýsek 46cm / 2600g 38TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ
  Pavla 22.4.2004 2:30 Klárka 49cm / 3050g Praha - Apolinář záhlavím spontálně

KVĚTEN

Senti 1.5.2004 11:16 Karolínka 51cm / 3000g PRAHA
Lentilka 4.5.2004 15:26 Viktorka 50cm / 3430g PRAHA-Podolí
Alice 6.5.2004 7:35 Kubíček 53cm / 3500g 40TT BRNO

 1. 13.6.2002 Verun­ka 47cm / 2650g 36TT
  Kostička 6.5.2004 9:25 Ellenka 53cm / 4090g 40TT PŘEROV císař ve spinální analgezii
  Helena2 6.5.2004 14:01 Vojtíšek 50cm / 3400g 41TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ
 1. 8.3.2002 14:01 Ondra UHERSKÉ HRADIŠTĚ
  Jola 10.5.2004 1:45 Ondřej Jakub 52cm / 3900g 38TT VYŠKOV
 1. 27.10.2005 Daniel Jan 52cm / 4050g
  Peg 11.5.2004 10:45 Anetka 52cm / 3630g PRAHA-ZÁPAD
  Almerka 15.5.2004 Radimek 51cm / 3200g MLADÁ BOLESLAV
  Diny 18.5.2004 20:32 Davídek 50cm / 3400g PLZEŇ
 1. 21.1.1994 Zuzka 50cm / 3050g 40TT
 1. TP 15.6. MS / 13.6. UTZ
  Pomyšlenka 18.5.2004 Honzík 52cm / 3560g
  Makýš 19.5.2004 17:58 Vašík 50cm / 3800g PRAHA
 1. 30.11.2005 Jiřík 53cm / 3820g Thomayerova Krč
  Julda 21.5.2004 11:00 Martin 53cm / 3750g TURNOV
 1. 20.9.2005 11:40 Petr 50cm / 4050g
  Tanina 22.5.2004 13:42 Julinka 48cm / 3390g PRAHA
 1. TP 30.6. MS / 9.7. UTZ
  Vega 25.5.2004 4:10 Adámek 51cm / 3500g LIBEREC
  Hanula 26.5.2004 13:00 Hanička 51cm / 3600g CHRÁST U CHRUDIMI císařským řezem
  Slniecko 27.5.2004 17:58 Lukášek 51cm / 3420g PRAHA
  Dandis 30.5.2004 19:58 Valuška 50cm / 3300g KYJOV vyvolávaný
  Miroušek 31.5.2004 22:25 Pepča 50cm / 3500g TŘEBÍČ císařským řezem

ČERVEN

Mája80 9.6.2004 4:39 Zuzanka 49cm / 2860g PŘEROV
Luka 9.6.2004 Kačenka 50cm / 3750g 37TT KLATOVY klešťový porod
Kačí 10.6.2004 8:10 Lukášek 50cm / 4000g KARLOVY VARY

ČERVENEC

Janat 9.7.2004 12:00 Eduard 52cm / 3900g 41TT Thomayerova Krč

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.04.06 12:55

Ahojda holky

Tak vas jdu jen zkontrolovat, soupla sem rovnou i seznamek, dokud neni moc komentaru v denicku. Coz me privadi k myslence

KAROLINKO od SENTI, k tvym zitrejsim druhym narozeninkam prejeme s Ellenkou vsechno nejlepsi, zdravicko, stesticko a za par mesicu krasneho bratricka nebo sestricku :))))

A taky jsem se chtela zeptat, MORAVANDY, JAK TO VYPADA SE SRAZIKEM NA LESNE?

Tot zatim vsjo, papa

KOSTICKA

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 30.04.06 16:07

KOstičko - já stále navrhuju na Lešnou toho 10. a 11. května. Teda dala bych středu 10. května a pokud by počasí vypadalo hodně zle, tak bychom měli v záloze čtvrtek 12. května.
Zatím jsem zaznamenala, že se zúčastní Evásek, ty a já :-)

Tak co ostatní???
Mája

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 30.04.06 16:37

Karolínko k tvým zítřejším druhým narozeninkám všechno nejlepší hodně zdraví, milující rodiče a krásného sourozence.
Maky a Terinka

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 30.04.06 17:06

No, manža se dokonce ptal, kdyže to máte, že by si vzal dovolenou, abychom do té Lešné mohli :-) My jdeme 10.5. do Zlína k psycholožce na 9:30, tak bychom mohli snad až od 11h. Ale ještě to není jisté.

Helča

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 30.04.06 17:24

Karolínko, také ti chceme popřát jen to nejlepší, hlavně spoustu zdravíčka, bezvadné rodiče a brášku nebo sestřičku, která bude piklit s tebou…:o))

S tím srazíkem holky my budeme moci dojet až kolem druhé…nevadí to? Budete tam vůbec ještě někdo??

Evásek a prťata

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 30.04.06 20:04

hezky vecer

zitra odjizdim a dite me 38,5, asi me picne :(. Vzala jsem sebou cestovni lekarnicku, doufam, ze se toho brzy zbavime

jinak dneska jsme byli chvili na carodkach, zima silena, takze jsme to zabalili a hura domu, dala jsem si hrnek tepleho caje a je mi lip :)

srazik vam zavidim, doufam, ze bude poradne dokumentace :)))

MAKYS u nas taky byly krusne zacatky, budil se presne jako Vasik, ale po mesici :))) se to srovnalo

jdu koukat na Novu, zatim pa

market a marudek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 30.04.06 20:33

Ahojky, jenom nakukuji, protoze jsme se vratili z chalupy az ted…takze prace fura a navic se tu dusime, protoze v obou sousednich hodpodach pali carodejnice a evidentne jim to moc nehori, takze je tu dymu jako kdyz je mlha :(((((

K tematu- ja denicek Edovi pisu, ale cim dal tim mene :))))
Mame take takovou tu knizku (ruzovou vzdyt puvodne byla pro holcicku ;) kam se vlepuji fotky, prani a ustrizky z novin. Ma tam i obtiskle pacicky ve 12tydnech a vlepene prvni ustrizene vlasky, a svuj „naramek“ z porodnice a prvni ultrazvuky… Pak jsem tam zapisovala co uz „umi“ ale cim je starsi, tak tim to delam mene a mene.
Holt casu je mene a mene.
Ale uplne s tim prestat nechci, protoze samotnou me zajima stary „muj“ denicek, co mi psala mama :)))

Ted uz letim (sledovat Matrix:)
Jeste juknu Jana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 30.04.06 20:43

Ahoj!

Magrat, tak přeju, ať teplota do rána ustoupí a nic se z toho nevyklube!

My jsme ani nikam k ohni tentokrát nešli, protože mi byla zima. Jen jsme si doma udělali ohýnek a upekli buřty.
Kristýna s Radimem a taťkou koukají na Matrix. Mě to neba, tak internetím a za chvíli půjdu koupat.

Amlerka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 30.04.06 21:18

Ahoj,
my topíme,protože mrznu.Zvenka jsme přišly obě nakost.Zítra dopoledne jdeme s dalšíma 2 maminama a 3 dětma opékat buřty.Jen nevím,co opeču já,protože je nejím a Káče to dávat nechci.Náladu mám stále blbou a v tv se těším na Čarodějky z Eastwicku.Ty miluju.takže nás jdu umýt a uspat kotě,odpoledne mi spala 2,5 hodiny a teď nejeví známky ospalosti.nezlobte se,že te´d nebudud reagovat…
Luka a Kačenka

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 30.04.06 22:47

Ahoj holky,

dneska zkusím fakt rychle. Mám ještě něco rozdělaného a maža tady má rozdívaný film a jakmile skončí Střepiny, tka mám smůlu.

V pátek jsme si v Dráčku zase užily :-) pak jsme šly na kožní a Dr. měla dovolenou.Zuzanka má nové sandálky, opět Essi a skoro stejné jako minulý rok. Hned je měla na nohách a teď je nosí doma. A v bazárku jsem jí koupila tříčtvrteční pláťáky a k tomu kloubouček a v sekáči tričko.
Sobota dopoledne byla v poklidu, ale pak - Zuzanka se mi šikovně počůrala na klíně, takže jsme měla mokré vše kromě podprsenky (včetně pantoflí a židle), ale na druhou stranu ji musím pochválit, za odpoledne byla min. 5 x na nočníku, ale i 2 x mimo :-(
A teď se podržte, manža samozřejmě zjistil, že v době, kdy jsme měli jet na chalupu do Karlovic má nějakou zkoušku a jednu nejdůležitější (přesunutou z min. roku) má hned potom. Tudíž nikam se nejede. Fakt nechápu, že jsem tomu vůbec věřila, že někam pojedeme. Ještě mě napadlo, že bychom se Zuzkou a mamkou jely bez něj, jenže potřebuje auto aby na zkoušky dojel a 3 nás z kámošů do auta nikdo neveme, navíc jsme měli jet dřív než ostatní :-( Pak se mi povedlo úplně skvěle uvařit Zuzce banán, zapomněla jsem na něj a byly jsme v obýváku, přes 2 dveře jsme nic necítila a když jsme tu černotu i s kastrolkem vynesla ven, tak jsme větrala úplně vším a všude, ale stejně jsem to ještě dnes cítila. Když jsem pak vařila puding do koláče Zuzanka se podruhé počůrala a teklo to pod linku, Tom stál a nechápal, proč jako po něm chci, ať rychle donese hadru a utře to (oddělávat lišty a vytírat pod celou linkou se mi fakt nechtělo a spálený puding bych už asi včera neunesla), tak jsme se chytli podruhé :-( Večer jsme šlyï na návštěvu (Zuzanka spala doma a mi měli sebou hlídačku, která tam dostane) a tam jsem všem oznámila, že se nejspíš nikam nejede a všichni teda docela nechápali, protože Tom nemá odvahu někomu říct, že jezdí do školy a má zrovna zkoušky. Nakonec jsme ale pokecaly a zdrželi se.
Dneska jsme jeli na půl deváté na mši za Tomovu babičku, ale my jsme většinu strávily se Zuzankou venku a v autě, protože kostelík nebo spíš kaple je tam úplně maličký a samí staří lidé, co by asi nechápali, že prostě Zuzik pusu někdy nezavře. Ale opět jsme tam věkový průměr díky dětem teda totálně snížili :-) Pak se šlo ke tchánům, kde se pořádal mega oběd,ale byli tam i Tomovi bratranci s manželkama a dětma, tak super. Zuzka se po čase otrkala a děti nechtěla opustit, ale chvílema jim nestíhala, přece jen 2 roky rozdíl je znát. ALe poňuchňala jsem si i mimi :-) Akorát jsme se přecpali jako vždy. Tomova mamka to prostě musí vždycky přehnat!
Odpoledne jsem si užívala se Zuzankou doma (Tom u PC). DOkonce jsme zase četly, zpívaly… docela se už chytá :-) A taky byla asi od 4 do spaní bez plinečky a čůrala na nočník. A v koupelně nahoře před spaním si řekla o záchod a čůrala na něm sama poprvé! a bez malého prkýnka! :-) A přes den zase nespala.

Tak je po Střepinách a já nestihla reagovat. ALe musím Toma pochválit, sám dobrovolně žehlí, měla jsme tu už hromadu všedních triček apod. do kterých s emi nechtělo, tak ho pouštím.

DObrou noc, k deníčku a komentáře příště :-)

Mája

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 30.04.06 22:49

Tak ještě se Tom někde zdržel…

Senti - jsme moc ráda a nadšená, že je putovníček tam kde má být :-))) Moc moc gratuluju a myslím na vás ať je vše v pořádku. AKorát trochu nechápu, že každý Dr. ti řekl něco jiného.
A pro jitotu - Karolínko - všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdraví, spoustu dárečků.

tak už musím
papá Mája

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 30.04.06 23:03

Dobrý večer,

KAROLÍNCE přejeme všechno nejlepší k zítřejším narozeninám, hodně štěstíčka a zdravíčka a Pepča posílá pusinku.

Víkend jsme si docela užívali, i když to dnešní počasí stálo za to. Tady ještě pořád prší.:-((( Včera jsme byli na Vranově, Pepču zajímalo pořád jen auto, tak celé odpoledne poskakoval dokola. A dneska u našich, odpoledne jsme udělali ohýnek, opekli buřtíky, prostě pohodička. Pepča si prohlédl týdenní koťátka a docela slavila úspěch.

Reagovat už nebudu, snad zítra, manža jde do práce:-(((

Dobrou noc a mějte se krásně.

Miroušek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 01.05.06 08:33

Ahojky

tak nejdříve všechno nejlepší Káje k dnešním 2. narozeninkám a posíláme velikou pusu.

Já dneska jen v rychlosti…
Včera jsme na celé odpoledne dali Péťu na hlídání k manželový tetě. Je to něco jako druhá tchýně, oni neměli nikdy děti, ale bydlí společně v dvojdomku s manželovou mamkou takže žijou víceméně dohromady.
Péťa tam byl nadšenej, vzal si sebou auta a koberec se silnicema:)))
My vyrazili do Tesca, tam jsme si oba koupili nové botky a Péťovi taky, ty jen budu muset vyměnit o číslo větší.

Dneska manžel vzal opět Péťu na celý den sebou na pískovnu, takže mám relax. Fakt jsem tomu jeho rybaření po 13 letech přišla na chuť:)))

MARKET - doufam, že Delfinek je OK a už jste vyrazili.

MAJO - ten banán musel být pěkněj viď:)) já si takhle jednou seškvařila kontaktní čočky, vyhodila jsem je i s kastrůlkem:(((
a na tu chalupu by Vás manžel nemohl odvést a jet domů? T o by byla škoda, kdyby jste seděli doma sami, ne?

Zatím pa jdu si dát něco dobrého k snídani

Lenka ( dvojnásobně slaměná:)))

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 01.05.06 08:39

KAROLÍNKO, k dnešním druhým narozeninám, všechno nej… hodně pěkných dárečků a pořád úsměv na tvářičce přejí Almerka a Radimek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 01.05.06 08:41

Ahoj,
jdu jen popřát KAROLÍNCE všechno nejlepší k už druhým narozeninám!Pořádně to oslavte,spoustu dárečků.

My jdem ven,je nádherně.
Luka a Káča

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 01.05.06 08:54

Karolínce přejeme vše nejlepší k druhým narozeninám:o)) Maruš a zlobílci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 01.05.06 09:34

dobre ranko :)

tak noc nic moc, ted ma 37,5, uvidime, jak to bude pokracovat:(

KAROLINKO vsechno nejlepsi k narozeninam a za 8 mesicu sourozenecka :))))

market a delfinek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.05.06 12:48

Ahoj holky!

Tak tu máme za pět dní narozky, to je teda hukot!! Dárky už mám nakoupené ve Zlíně, něco mám tady ve skříni…

Srazík 10.5. na Lešné by šel. Můžeme si dát sraz v 10 v vchodu, kdo nebude stíhat, potká nás 11:30 u žiraf. Co yv na to?

Karolínce všechno NEJ, NEJ A NEJ!!

Deníček píšu, první položka má datum 11.10. 2001 což je pár dní před početím Verunky. Stáha jsem dodatečně všechny maily a SMSky, které jsem v té době napsala a dostala… Od té doby připojuju vlastní zápisy, stahuju příspěvky do deníčků a do diskuze na emiminu a na rodině. Fotky zatím ukládám vzlášť, do obálky dávám všechny možné drobnosti. Asi vzniknou nakonec dvě verze - internetová a druhá do ruky. Soubor ve Wordu nadepsaný Milý deníčku čítá do dnešního dne 143 stránek písmem Verdana velikostí 7,5… Rozhodně tam není všechno.

Kdo se ještě nelíbal pod rozkvetlou jabloní, tak honem honem, než všechny květy oprší!!

Alice a smečka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.05.06 12:52

10.5. 2006 v 10:00 sraz u vchodu, kdo nestihne 11:30 u žiraf.

Hlaste se, komu to vyhovuje!!

A.

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 01.05.06 13:29

Ahoj holky,

zas po dlouhe dobe… jsem ostuda, ale opravdu nejak nestiham, mimo to asi 14 dni nesel net, taky u nas vznikl klub maninek, kam dvakrat tydne chodime.

Prejeme Karolince vse nej k narozeninam, hodne darecku a taky krasneho sourozenecka!

Ke srazu v Lesne, my se nemuzem zucastnit, 10. jedem na rhb s Daneckem a 11. mame poradnu, mimo to je Ondra uz zas nemocny, ve stredu cely den zvracel, v patek dostal horecku skoro 40st., na pohotovosti rekli, ze je to zas jen virosa, dostal sirup na teplotu. Dneska navic zacal kaslat, tak zitra razime k nasi dr. Uz budu trvat na tom, at ho kompletne vysetri, prip. i krev, protoze jsem si to ted vypsala a od prosince je nemocny kazdy mesic, a kdyz se z kazde nemoci 3 tydny hrabe, tak je max. tyden ok.

Danecek je tlustoch nejvetsi :-), v 5,5 m mel 9,10 kg, a to je prakticky jen na mm, zatim kazde nabizene jidlo striktne odmita. Je taky dost lenivy, na brisko se mu vubec nechce, jsme zvedava, co nam reknou na rhb.

Makys - se spanim Jirky se to urcite zlepsi. Dany je v tomto pohodar, uz delsi dobu se budi tak 2-3 krat, az jsem z toho prekvapena, protoze Ondra se budil hodne a po 6m se to jeste zintenzivnilo.

Kosticko - k denicku, vedu ho obema klukum, Ondrovi jsem ze zacatku zapisovala kazdy den, ted uz pisu jen obcas, Daneckovi casteji (i kdyz tech pokroku zas tolik nedela:-))

Alice- kdyby byl sraz nekdy v Brne, tak mi dej prosim vedet, rada bych vas videla.

Tak uz mi zas vyprselo osobni volno… :-))

Jola, Ondra a Dany

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 01.05.06 14:26

Ahoj holky,
tak se stalo to, čeho jsem se obávala. Vašek nechce spát ve dne bez dudlíka. Usne jen v jedoucím autě. Ach jo, nevim jak to celý den bez odpočinku přežiju. Nebo myslíte, že se to spraví??? Tak teď nevím, táta se ho už hodinu pokouší uspat a je tam podezřelé ticho. Že by to zalomili oba?
Jinak ho ale chválim, včera jsme byli plavat v Aquacentru v Příbrami, měl plavky a dostal upozornění, že nemá plínu a čurat do vody se nesmí. a holky, on si opravdu řekl!!! Fakt, poprvé v životě, šli jsme si pro župan a on najednou :„Čuat maminko“. Tak ho táta vzal na pány a fakt se tam vyčůral.

Ještě jsem se nevyjádřila k deníčku - píšu oběma klukům, ale ten Vaškův je značně obsáhlejší, holt je vidět, že jsem měla víc času… je docela zajímavý to srovnávat, jaký kluci byli v tom kterém věku. Zrovna jsem se dočetla, že Vašek se poprvé na bříško otočil týden po 5. měsíci. No, myslím, že u Jirky to zatím nehrozí. Soudím z toho, že zatímco jeho brácha polohu na bříšku zbožňoval a v podstatě jinak nespal, Jirka jen vycítí, že uvažuji o tom, že bych ho třeba eventuelně mohla položit na bříško, spustí takový povyk, že si to okamžitě rozmyslím.Píšu do normálních bloků s tvrdejma deskama.
KAROLÍNKO přejeme ti s Tygříky krásné druhé narozeniny, těšíme se že se zas někdy uvidíme a nezlob maminku, ať ji nebolí bříško :-)))

Makýš a Tygříci

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 01.05.06 15:14

AHoj Makýšku,
s dudlíkem jsem měla podobný problém při spaní přes den, ale nechávala jsem Zuzku v postýlce jako jindy. Někdy břečela, někdy míň a pak jí asi po pěti dnech myslím kámoš nebo Tom řekl ať spí a ona nebrečela a usnula. DOteď někdy po obědě nespí, ale když jsme doma, tak ji do postýlky dávám, ať aspoň odpočívá. Ale nespí nikde mimo domov po obědě, neusne v kočárku ani v autě.
 Mája

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 01.05.06 17:51

Ahoj,
opékání buřtíků jsme si užily,bylo nás nakonec 7 dospělých a 7 dětí.Vyšli jsme ráno v deset a přišly ve 4 odpoledne.Teď nám peču brambory s cibulí,kuřecím masem a šlehačkou.A teď se držte,dala jsem si inzerát k seznámení,zatím hledám jen kamaráda pokud možno taky s dětmi…Nějak nemůžu uvěřit,že jsem to udělala…Ale nevěra to přece není,třeba se nikdo neozve a třeba to bude mít terapeutický účinek u nás doma.

Alice-Polibek závidím,my máme sice tátu v čechách,ale i tak máme smůlu.

Májo-Káča sice v kočárku usne,ale doma je doma…

Makýš-Tak to máš doma už velkého kluka!!

Markét-Pofoukání Delfínkovi…Odjeli jste nakonec?

Jdu kouknout na to masíčko do trouby,krásně to voní.
 Luka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 01.05.06 18:07

Ahojky

tak taky něco napíšu k tématu deníčku:))
Než se Péťa narodil tak jsme k vánocům pod stromeček dostali knížku do které se zapisují pokroky miminka, první zoubky, fotečky atd. a řekla bych, že jsem zapisovala poctivě do toho 1. roku. Takže máme datumy vyklubání zoubků, váhu, první ostříhané vlásky v pytlíčku, noviny ze dne narození, náramek z porodnice atd. Čím je starší tím toho zapisování ubývá, takže teď je to občas zaznamenané nějaké zkomolené, ale strašně moc roztomilé slovo.
Ale i tak myslím, že to jako památka bude hezké, já jako malá nic takového neměla a teď bych kolikrát ráda porovnala:))

Jinak myslím, že dál žádný deníček psát nebudu, ale určitě bude spousta foteček i s těma datumama na fotkách jak tu už psal. Mě tam ty datumy naopak vyhovují, protože pak se člověk nemusí dohadovat kdy to bylo:)))

LUKO - já taky nebyla políbená pod rozkvetlým stromem, ale protože mám od 8 hodin od rána chlapy pryč do teď, tak mi to ani nevadí:)) A s tim inzerátem to není blbý nápad. Třeba se konečně někdo chytne za nos a když ne tak třeba tam někde je nějaký chlap, který si tě zaslouží víc. A to si dala asi přes internet, ne?

Já dneska jela na chvíli na Chodov do nákupního centra, tak jsem si koupila spodní kalhotky, ponožky a takovou obyč. látkovou kabelku. Teď tu netim a těšim se na tý moje kluky:))

Pa Lenka a Péťa.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 01.05.06 18:07

Ty mi ale děláš chutě:))) L.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.05.06 18:09

Ahooj:))

Hlásím návrat z Pardubic, bylo to tam super, pravda, počasí krapet nevyšlo, ale jinak to bylo moc fajn:) Spolu s babičkou nečekaně slavil narozeniny i Dáda, dostal krásný dort a spoustu hraček, museli jsme to ale skoro všechno nechat u babičky, protože do vlaku se nám nechtělo s tím tahat…takže snad příště někdy…až tam pojedeme i s Diňátkem.

Jinak se omlouvám, moc se nerozepíšu, ani nebudu reagovat, jen jsem zahlédla, že Sentin poutníček (maličko jsem si upravila putovníčka, hihi:)) je tam, kde být má a mám OBR radost!!! Takže Senti, moc celé vaší rodince přeju, ať je vás za takových sedm a půl měsíce zdárně o jednoho víc, Karolínce posíláme velkou pusu k narozeninám a držte se!!!:)

Peru, věším, za chvíli půjdu uspat Dádu, pak se naložím do vany a snad potom bude čas vás pořádně počíst:)

Nejhůř zítra mě tu máte:)

Jinak v sobotu mi odešlo kousek hlenové zátky, chvíli jsem plašila, ale pak jsem se uklidnila, protože si nejasně myslím, že může odcházet pomalu i klidně měsíc před porodem, nebo se pletu, nevíte někdo???

No každopádně jsem zvědavá, jestli to naše mimi nestihne být ještě květňátko, jako je Davídek, ale … ještě ho prosím o takové 3 týdny, ať se krapet dopeče, ve 37. tt už oddechnu a ve 38. děj se vůle boží:)

Jinak za víkend pupek vyrostl neskutečně, asi těma dobrotama nebo co???:)))

Zahlédla jsem dotaz na jména, noooo…my pořád vlastně nevíme…asi Klárka…a asi Kája…nebo Míša? Uvidíme:)

Páček zatím!!:)

Diny a banda

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.05.06 21:31

Jolo, stačí napsat, kdy se i to hodí, v týdnu má být teplo, můžeme zajet třeba ve čtvrtek do ZOO, třeba se Evásek připojí.

Alice

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 01.05.06 22:11

AHoj holky,

dnes před večerem konečně přestalo pršet, tak jsme šli aspoň k prababičce přes zahradu a cedstou splnili povinnost 1. máje pod třešněma a pro jistotu i pod jabloní :-) Zuzanka jak nás viděla, tak se nenechala zahanbit :-) Jinak jsme dnes byli doma a já akorát přehrála Zuzce něco z půjčené kamery na kazetu. Zítra pojedeme k té kožní, tak doufám, že bude lepší počasí. Podle toho co jsem viděla va zprávách, tak Praha už byla dnes sluníčková, hurá. Louky a pole kolem jsou podmáčené a všude se dělají kaluže, tak ať zase nehrozí záplavy.

Diny - týýý brďo, teď jsi mě taky docela znervózněla, tak už budu asi čekat co kdyby… ale přeju vám ať ještě chvilku vydržíte 2 v 1.

Luko - tak ti přeju, ať ten inzerát má co nejlepší následky :-) … napadlo mě k tomu teda i spousta otázek a poučení, ale myslím, že si chceš asi nechat i něco pro sebe. Hodně štěstí.

Jolo - je mi líto, že do ZOO nemůžeš v určené dny. Myslíš, že jiný den by jste to zvlídli nebo to ani nemá cenu řešit kvůli Ondráškové nemoci?

ALice - souhlasím,středa 10.5.2006 v 10 u v­chodu, pokud nestihneme, tak 11.30 u žiraf pokud je najdeme :-)

Leni - jo, ten banán je pořád za dveřma venku a vůbec nevím jak kastrolek vypadá, asi tak na popelnici :-(

Miroušku - teda Vranov a ohníček, to jste si hezky užili :-)

Ještě k deníčku o deníčku od Kostičky :-) My jsme také dostali pro Zuzanku nějakou knížku, kde jsou základní věci a ty jsem ze začástku vypisovala, teď ani není moc co, není to moc podrobné. Ale počítám, že jednou také uložím vše z emimiča a také chci pořádně zpracovat fotky. Jinak jsem asi bordelář, občas něco schovám, ale nijak přehledně. Máme koupené velké album, které má vyndávací listy a dají se tam přidat eurosložky, tak tam chci vše uskládat. Jak byla Zuzanka menší, snažila jsem se pokaždé, když uměla něco nového to co nejdříve vyfotit - otočku, stání bez držení, krůčky apod. Také jsem založila Zuzce deníček na netu, ale nepodařilo se mit am už dále dostat, tak smůla.
Na www.brydova. cz v „Nápadech“ je „Netradiční fotoalbum“ - popsaný nápad jak udělat fotoalbum s dalšíma věcma.
Mně maminka něco zapisovala a taťka mě pravidelně vážil - to já nedělám :-( - tak základní věci mohu srovnat. Teď jsem to vytáhla a zjistila třeba, že v necelých 16 měsících jsem řekla první říkanku, tak to by mě zajímalo jak byla dlouhá :-)
A ještě je pro mě deníček docela aktuální proto, že ho chci koupit malému Tomáškovi jako dárek k narození, ale nějaký pořádný a obsáhlý.
A obdivuju vás všechny, co dětem pravidelně zapisujete.

Tak dobrou noc a hezké a slunečné pondělí
Mája a Zuzanka

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 01.05.06 22:59

Tak jsem měla zase obr nehodu v kuchyni :-((( Mám už fakt asi alergii na rýži co není ve varných sáčcích. Samozřejmě že jsme zapomněla, že Zuzce vařím rýži na zítra teď večer, v podledne se mi to zdálo moc brzo. A tu hrůzu objevil Tom. Hrnec snad časem vydrhnu, smrad tak na 3 dny… Takže zase větráme a to zrovna dnes Tom zatopil :-( A jak jsme chtěla vařit další, tka se mi podařilo rozsypat skoro půl sáčku rýže po kuchyni, ale to už jsem se raději smála…a když jsem šla ty spáleniny vyhodit na kompost, tak jsme si pro jistotu ještě nazula zmoklé boty:-( Kurnik!
Ještě že jde v bedně ta potrhlá komedie :-)
Další rýže uvařená a Zuzka nebude hlady :-)

Tom mi hned řekl, ať si koupím zítra budík a natahuju, když něco vařím, ale já přemýšlím, že bych si měla dát zákaz netu a emimča, jinak za chvíli nebudeme mít žádné nádobí :-(

Mája

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 01.05.06 23:14

Ahojky!

Nejak nestiham prispivat! Ale zijeme :))))

Nejdrive Karolince vse nej !!!!!!!

Dneska jsme zase vyrazili „sportovne " s manzou na kola a padlo definitvni rozhodnuti bezet (teda ja- manza bezi 10km, 8km v cyklu Prague Marathon) tak mi drzte palce !!!!
Ted jdu spat, nebot jsem "po treningu“ :))))) uplne hotova.
Dobrou Jana

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 02.05.06 07:54

Ahojky,

přeji krásné ráno. Jak tak čtu, tak včera u dost z vás pršelo, tak v Praze už včera bylo hezky a dneska taky svítí sluníčko, tak snad i u vás je už hezky:))
Dneska spal prďolka do půl osmý, tak to po několika dnech brzkého vstávání v půl sedmý byla příjemná změna.
Teď trůní na nočníku, line se tu pěkný smrádeček. Pak se půjdem nabaštit a já potřebuju na poštu tak asi dopolende vyrazíme ven.
Původně mi měla přijet kamarádka, ale včera volala, že jsou pořád trochu nemocní tak jsme to odložili. Jen mě naštval manžel, já se ho celý víkend ptám co má za práci v úterý a kdy jako přijde. vždycky takhle dopředu sonduju abych si zařídila nějaký program ,nebo naopak byla doma. No a on mi celý 3 dny říká jak má práci jen na dopoledne, no pomalu to vypadalo, že tu bude s náma a s kamarádkou (zná se s ní, jezdíme na hory, na výlety, navštěvujeme se, takže to není problém), ale já když si domlouvám kamarádky v týdnu tak je to lepší být sami, pokecat atd.
No a včera mu řeknu, že kamarádka nepřijede a on mi ráno oznámí, že odpoledne asi ještě jede do Děčína nebo kam. Někdy to nechápu:((( Ale on je totiž drbna (jako každý chlap) a zvědavý k tomu, takže si myslel jak pěkně pokecáme. Mě to ale fakt vytočilo, tak jsem mu to ráno řekla, a prý teda do toho Děčína asi nepojede. Teď ať už si klidně jede, že jo? Tak jsem si trochu vylila srdce a jdem na tu snídani:))

DINY - ty se teď opravdu maximálě šetři, ona se zahrádka ani domácnost nezboří.

MAJO - ty si fakt kup nějaké zásoby nádobí:)) a nebo fakt ten minutník. Já ho mám rovnou součást trouby a je to k nezaplacení. Jinak by jsme už taky byli bez nádobí. Ale musela jsem se tu už smát, jak píšeš, že stále větráte:))

JANI - držím palce na ten marathon, kdy se to vlastně běží?

zatim pa Lenka a Péťa.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 02.05.06 09:07

Ahojda holčinky:)

Nejdřív ze všeho: Karolínce od Senti opožděně všechno nejlepší k druhým narozeninkám!!!!!!

Eliška si ráno ještě v pyžamku vzala „zítřejší rohlík“, na hlavu si napařila čepici a helmu, na oči brýle - a prý že jede na kolečku do práce:)
A taky jsem se dozvěděla, že „Zoubky máme, protože kousají“:)))

Baghira

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 02.05.06 09:28

Dobré ráno, holčiny,

přes prodloužený víkend vůbec nebyl na net čas, celé tři dny pršelo, kluci otravovali, manža otravoval, atd.

Opožděně přejeme Karolínce od Senti vše nej nej k druhým narozeninkám, určitě si je dobře užila !!!!!!

Ondra dnes do školky nešel, protože nám začal v neděli kulhat na levou nohu, chvíli jsme ho podezírali, že fintí, ale asi ne. Včera ráno jsem ho musela z postele i nést na záchod. Volala jsem doktorce, tak máme zítra ráno přijít na krev a asi nás pošle na ortopedii. To bude řevu, ani mu to s tou krví nebudu říkat, už by řval předem, že tam nechce. Ve čtvrtek spadnul a odřel si koleno, ale kulhat začal až za tři dny, tak dr. říká, že to je pozdě.

Jinak na srazík snad dorazíme, pokud neonemocníme. Ale nejdříve 10:30, tak jsem si říkala, jestli by mi třeba Maja nenapsala na SZ svůj mobil, že bych pak zavolala, kde jsou. Šlo by to? Já totiž nevím, jak to bude u Vojty se spaním v golfáči, tak možná pojedeme na poledne domů. Když se nevyspí, je to s ním k nevydržení. Jak dlouho plánujete, že tam budete?

Zatím pa, reagovat budu, až vás přečtu

Helča

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 02.05.06 10:08

Ahojky,
hlásím se po prodlouženém víkendu, který jsme i při tom počasí provýletovali. V sobotu jsme zajeli do ZOO do Plzně. Stihli jsme naštěstí prohlédnout skoro všechno, než nás stihl hrozný liják. V neděli jsme pro změnu vyrazili z Prahy směrem východním. Původně jsme se měli sejít ve Slatiňanech u Chrudimi s Honzovou ségrou a jejíma holkama a udělat si výlet, ale lilo strašně, takže jsme zakotvili v Pardubicích na nádraží a kluci koukali na vláčky. Stihli i pendolino. Na oběd jsme se sešli s Honzovou ségrou až v Hlinsku, mají tam hezkou restauraci ve dřevěné staré chalupě. Pak jsme zašli k babi a dědovi, znovu ještě k tetě a sestřenicím a nakonec jsme šli ještě s Honzovým kamarádem a jeho rodinou na čarodějnice. Ale byla taková zima, že jsme se za půl hodinky sebrali a jeli domů, kam jsme dorazili v děvět. Kluci spali celou cestu v autě, ale naštěstí hned zase usnuli, když jsem si s něma lehla, takže jsem si pak ještě skoro do půlnoci četla. :-)
No a včera jsme si pro změnu opět udělali výlet, teda až po obědě. Konečně bylo krásně, tak jsme zajeli do Poděbrad a šli podél Labe pěšky do Nymburka a zpátky se vrátili vlakem. Je to 8 km, Honzík měl sice hned na začátku řeči, ale nakonec to v pohodě ušel. Ostatně to ušel už loni jako tříletý, ale letos jsme byli rychlejší. Kolem nás svištěli cyklisti a bruslaři, slunce svítilo, prostě nádhera po těch deštivých dnech.

Karolínce všechno nejlepší k narozeninám a Putovníčkovi přejeme, ať se mu v bříšku moc líbí.

K deníčku, já jsem ostuda mezi vámi, klukům nic nepíšu, jen jsem si zapsala, kdy začali lézt a chodit a vždy o narozeninách je měřím a vážím. Já jsme na tohle hrozná, od ledna mám doma hotové fotky a nejsem schopná koupit album a nastrkat je tam.

Taky blahopřeju Vašíkovi k oddudlíkování a Emince k nočníku. Nám nehrozí ani jedno, ale včera jsem Tomovi oznámila, že dudu bude jen na spaní. Do teď ho totiž chtěl každou chvíli i přes den, když mu třeba Honzík nějak ublížil nebo mu někdo vynadal, když zlobil. Zatím to vypadá, že to vzal jako hotovou věc, když ho chce a já řeknu, že je jen na spaní, tak už nehysterčí jako dřív a smířeně odejde. Tak snad už tady s ním nebude přes den strašit.

Mart

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 02.05.06 10:46

Ahojky!

Po nasem sportovnim vikendu jsem tak rozlamana, ze se nemuzu ani oblect :)))))

Eda dneska vstaval evidentne levou- uz od rana rve :((( je to ten den, kdy je pro nej fakt vsechno spatne- obleceni, mama, snidane, knizky, bagr-vsechno je spatne :((

MAJO- ja jsem naopak uplny expert na vareni ryze, protoze ji varim porad psovi (a ten ji sezere fakt hodne) uz jsem tak dokonala, ze vim, ze kdyz ji priklopim dam na urcity „plamen“ tak muzu odejit, nevsimat si ji a vratit se az ji „ucitim“ a je presne hotova a ani trosku neutekla!
Ale taky se chybicka nekdy vloudi, jednou jsem na ni zapomnela a odjela k rybniku vykoupat psa a vzpomnela si az tak za hodinku- no nevyhoreli jsme ale bylo to o fous ;)

JANTARKO- ten neblizsi beh se kona 13.a 14. 5., coz je za chvili, tak nevim jestli me neopusti odvaha :))))

Musim se jit venovat svemu malemu tyranovi :))))
Zatim Pa Jana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 02.05.06 12:36

Ahoj holky!

Přišli jsme z venku a je tam pěkná kosa. Za oknem to vypadalo líp. Dokonce jsem rozhrábla oharky v krbovkách a už vesele topíme.
Včera jsme se byli projet na kolách. Jeli jsme třešňovou alejí, takže jsem políbená dokonce přímo pod třešní a hned od dvou mužských. Sice jsme kvůli tomu ani neslezli z kol, ale nevadí. Radimek, když viděl, že si dáváme pusu, tak hned začal mlaskat a špulit rty.

O víkendu manžel přidělal basketbalovej koš, tak má Radim o zábavu postaráno a my taky. Pěkně nás prohání. Má to jen asi metr a půl nad zemí, aby se trefil a bavilo ho to.

K deníčku: Starším dětem jsem deníčky psala. Nejvíc toho je do roka a celkově asi do tří let. Jsem ráda, alespoň teď můžu porovnávat. Mám tam i první básničky, různé průpovídky, první kresbičky apod. Už teď si to rádi prohlížejí.
Radimovi taky píšu, ale zatím to mám jen v notýsku, kterej jsem měla v porodnici. Snad to jednou přepíšu. Mám tam opsané i SMSky od manžela.
Knížku od A. Geddes jsem měla v ruce několikrát a nekoupila a teď mě to docela mrzí. Viděla jsem dokonce tři druhy.
Když se Radimek narodil, snažila jsem se dělat fotoalbum něco jako kroniku. Našla jsem to na stránkách Brýdové, jak o tom píše Mája. Fotky, vstupenky, krátké historky, ale moc dlouho mi to nevydrželo. Bylo to docela pracný . Fotek a událostí přibývalo a já jsem to nestíhala.
Dost často Radimka točíme na kameru, tak to bude taky pěkná památka. A až se dokopu k tomu, abych zkopírovala komentáře z eMimina, tak to bude taky něco jako deník.

Kostičko- Účastníci zájezdu bych chtěla taky vidět. Mám knížku a navíc mám ráda Evu Holubovou.
Janat- tak ti držím palce, ať ti to vyjde s tím během. Už jsi někdy závodila, nebo to bude premiera?
Luko- hodně štěstí při hledání kamaráda.
Diny- vítej zpátky z VČ!

Almerka & Radimek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 02.05.06 13:00

Ahoj holky,
mám smíšenou náladu.Jarda mě dokonale rozhodil a díky němu mám depky jako hrom.Ale už 3 odpovědi na ten inzerát!!!1 němec a starej-to nepřipadá v úvahu.Druhý dva z našeho okresu s dětma,jeden moc mile napsal,hledá taky zatím jen kamarádku.Tak uvidíme,lehce mi přinejmenším stouplo sebevědomí a to hodně potřebuju.Musím chvíli pracovat,ale večer se izvu.

Májo-a klidně se ptej.

Luka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 02.05.06 13:20

Almerko, v „dospelem“ veku to bude „zavodni“ premiera, ale ono tech 8km je spis takovy „rodinny beh pro radost“ nez opravdovsky zavod :)))) jinak bych si do toho ani netroufla jit ;) J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama